Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Umjetnost : Tuzlanske
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

A sjecas li se Partizana i Omladinskog.Ja imala izlaz do 10 pa koristim svaku minutu da sto duze ostanem,pa poslije trka kuci.E jest mi stari bio zafrkan,jesam se i natrcala u mladosti.A nedaj boze zakasnit 1 minut..Nema 10 dana sledecih izaci.
A i onaj moj brat je bio nabelajio samnom.Valjalo mu me vodat.Dragi moj braco  


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
30-09-2007 at 12:13 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

Sto se tice varanja muza " u nekom boljem hotelu",kao sto ti rece Sufleru ,to je rezervisano za Ines.
Suvise sam romanticna da bih ga prevarila.
Kad bi naisao neko ko bi mi ukrao srce ja bih ga ostavila potpuno.
Nadam se da nikad do toga nece doci  


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
30-09-2007 at 12:20 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanske

citat:
ANABELA wrote:
A sjecas li se Partizana i Omladinskog.Ja imala izlaz do 10 pa koristim svaku minutu da sto duze ostanem,pa poslije trka kuci.E jest mi stari bio zafrkan,jesam se i natrcala u mladosti.A nedaj boze zakasnit 1 minut..Nema 10 dana sledecih izaci.
A i onaj moj brat je bio nabelajio samnom.Valjalo mu me vodat.Dragi moj braco


Sjecam se Partizana a posebno Omladinskog i ja sma trcala ko budala, majko draga, pa bas je smijesno kako mi je bio malo izlaz, mada moram reci da su sve cure imale manje vise isti
.

Kad su u ratu uveli policijski sat do 21. kaze moj tata "ovo je najbolje u ratu"

Sufleru, lijepo nam je u Tuzli ovih dana, sunce sija, bas je lijepo i vidim ja nema tebe, to izgleda dodjes kad te malo behit uhvati, u svakom slucaju ako navratis imas mahanje

PS. Omer je dobar momak i bas mi je drago da je on dobio ali mogao bi i ti iduce godine pa da imamo dva Tuzlaka
01-10-2007 at 23:50 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

Sufler rece da putuje na sedmicu dana pa ga nece biti tu.Cuvacemo mu cose za to vrijeme.
Ko se sjeca "medicine" i "tehnologije",to je bas bilo podavno i nije dugo trajalo.Al je bilo super.  


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
02-10-2007 at 07:43 | Ukljuèi u odgovor
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1718
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

Desi mi se ponekad, posebno ako mi neko naleti na lijevo, æoravo oko, da ne spazim poznati lik i ne pozdravim. Onda haman skontam da me je neko gledao, pa pozdravim onako ofrlje, za svaki sluèaj, a voz veæ prošao. Ako uz gorepomenuto i nešto lafo kontam onda mogu ljudi i da galame za mnom ja ne anlaišem. Nekad i skontam retroaktivno ko je prošao, a nije se prvi javio. Drugi put sam opet nervozan, pa se ne bih nikom ni javio, taman i da ga vidim. Kad sam relaksiran onda se smiješim i javljam pod uvjetom naravno da je æorava koka nabola dobar ugao i uhvatila pojavu kojoj se valja javiti u vidokrug. Nejse. Èini mi se da sam i veèeras omašio ponekog pored jedne Tuzlanke koju sad zovu Omega. Neæe valjda zamjeriti štogod? Ako i zamjeri, šta æu. Nego, bilo bi zgodno veselo se odšunjati u kakvu prirodu na koji dan. U ova prelazna vremena obavezno me strefi prehlada, pa sam nizašta. K´o da sam inaèe za nešto

Hvala na èuvanju æošeta!¨

09-10-2007 at 23:24 | Ukljuèi u odgovor
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1718
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske - Mirza

Kad sam bio mali otac me je èesto vozio ovim našim slanim gradom. Posebno su me intrigirali željezni mostovi na Jali kod doma Moše Pijade i Šaæira, stari drveni most kojim se prelazilo od Sindikata i Pozorišta prema starom dijelu gradu koji se odaziva na ime Brdo i u Tušnju jedan meni podvožnjak, a vozovima koji su išli prugom iznad mene - nadvožnjak! Nekako mi se èinio zagonetnim. Nije tunel, mali je, nije ni most, nema rijeke ispod, nego se vozamo moj tata i ja ispod njega putom. Sve mi se èini da je kocka bila s obje strane nadvožnjaka.

Onda smo neke 1971. preselili iz Slavka Mièiæa, Srpske varoši na Slatinu, u veæi stan kojeg su nešto zvali dvoiposoban, a imao je tri sobe, kuhinju s trpezarijom, dva balkona i zahod i kupatilo baška... Potom sam nešto otkrivao kako se hoda prugom i gledao odozgo s nadvožnjaka kako prolaze kola i baš sam nešto bio sebi važan. Poslije smo èesto prugom išli drugarici moje starije sestre, Jasni koja je sa sestrom stanovala negdje blizu kraja pruge i rudnika u kuæi svojih roditelja finom bašèom.

Tu pored nadvožnjaka i blizu mezarja sam se nekad igrao i s mojim rahmetli roðakom Mirzom koji je bio godinu dana i nešto stariji od mene. On je išao u Jusuf Jakuboviæ iliti Tušanj, a ja u Džemal Mandžiæ, iliti Pazar. Bio je to njegov svijet jer je tu rastao, a ja sam uvijek, kao i svaki rak manje-više, osjeæao nostalgiju za starim krajem, pa sam ponekad sam znao odlutati na Banju, opet u Slavka Mièiæa do Albin Herljeviæ škole jer me je nostalgièno srce vuklo u prošlost. Kad se Mirza preselio u moju zgradu iz svoje stare èetvorospratnice, baš mi je srce bilo puno. Onda je neke 1977., Bože zar je veæ trideset godina prošlo, u saobraæajnoj nesreæi poginuo moj rahmetli amidža Muhamed, a dva mjeseca kasnije, negdje odmah poslije Nove 1978. umro je na VMA u Beogradu moj roðak i drug i brat Mirza. Sad kad s prozora èetverospratnice u kojoj živim pogledam na mezarje Tušanj, sjetim se i njegovih nepunih 14 godina. Sjetim se kako me jednom odbranio od nekih nadobudnih djeèaka koji su na meni htjeli vježbati grupno zastrašivanje. Vidim onda i nadvožnjak i èujem lokomotivu kako pišti, a nas se dvojica sklanjamo na brzinu i silazimo trèeæi pored mjesne zajednice...


citat:
Rodjeni wrote:
Sretno Sufleru

Haj ja cu ubacivat vako kojesta sto bi moglo podsjetit na neka fina vremena
a ti sroci pjesmicu tj skiti je

Npr.Bio jednom jedan nadvozhnjak u Tushnju



[Edited by Sufler on 10-10-2007 at 22:48 GMT]
10-10-2007 at 00:13 | Ukljuèi u odgovor
zara
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 06-01-2007
Lokacija: U mislima
Odgovori: 11515
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

Opet ja

Sufler
Citat:
U ova prelazna vremena obavezno me strefi prehlada, pa sam nizašta. K´o da sam inaèe za nešto.
...............................................

Znam da je skromnost vrlina.Ipak, da nije ovo malo previse Sufleru?
Inace, ja se ne bih brinula, ima nas na ovom nasem forumu svakakvih :
udatih, ozenjenih, pa ovih koji to nisu, lijepih i narcisoidnih,nas manje lijepih i manje mladih - nesavrsenih, mladih, otkacenih, ozbiljnih, ogrezlih u politiku ...ma, sta da ti pricam, znas ti to i sam. Opusti se i uzivaj.

[Edited by zara on 10-10-2007 at 19:33 GMT]

10-10-2007 at 19:32 | Ukljuèi u odgovor
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1718
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

jesi li ti zaro moja draga èula kad za hiperbolu

znaèi kad neko kuka onda hoæe pažnje. Hvala na istoj



[Edited by zara on 10-10-2007 at 23:51 GMT]

10-10-2007 at 22:44 | Ukljuèi u odgovor
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1718
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

Dugo sam èekao
Ljubav
Nisam doèekao ono sto èekah.
Ipak mi se èini
da je nisam bio posteðen, ma koliko se
žalio na to.

10-10-2007 at 23:26 | Ukljuèi u odgovor
zara
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 06-01-2007
Lokacija: U mislima
Odgovori: 11515
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

Da, eto, slucajno zara polagala tamo neke ispite iz knjizevnosti ali kad cita postove ona ti to ba zaboravi ...zanese se onak´ ljudski, po osjecaju, u tekst i onda ne moze da istrpi a da koju ne kaze

A biti pazljiva prema drugima mi je nesto kao zivotni moto...i nije to uvijek bas jednostavno.

10-10-2007 at 23:52 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 23
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Umjetnost : Tuzlanske New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice