Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Umjetnost : Tuzlanske
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1718
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

Hajde, hajde

evo moja omiljena histerièna pjevaèica ima odgovor:

http://www.youtube.com/watch?v=hF2J8qGWR70

pjesma se zove Da nisam plakala hehe

27-09-2007 at 01:10 | Ukljuèi u odgovor
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1718
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

Jutro me obièno naðe premorenog bez dovoljno sna.
Onda ti se vuèem i ubacujem u prvu brzinu
da bih pokrenuo ovo poglomazno tijelo
i krenuo u nove radne pobjede.
Nekako se ne osjeæam pobjednièki jutrom.
Znam, trebalo bi leæi ranije i isto tako ustati.
Ipak, kad tu i tamo pogledam na Sunce što izviruje
i probija iza zastora moje zamraèene sobe, nekako mi
krene lakše. Sjetim se kako je Hajdi mislila da planine gore
negdje u divnom svijetu Johane Špiri u kojem je
kozije mlijeko moglo izlijeèiti Klaru i uèiniti da prohoda.
Pijem ja kozije mlijeko, hodam i sve mi se nešto èini
da me èeka još pokoji lijep trenutak.
Eto gdje odlutah u razmatranju teme.
Sad mi se slušaju Ðimi Staniæ ili Indexi i
"Jutro æe promijeniti sve"
O, kako bih volio vjerovati u to!

29-09-2007 at 00:37 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanske

citat:
Sufler wrote:

"Jutro æe promijeniti sve"
O, kako bih volio vjerovati u to!


Naravno da ce promjeniti,treba da vjerujes u to.Sjeti se one legendarne iz "Prohujalo s vihorom":Mislicu o tome sutra,jutro je pametnije od veceri!!
Znas,svi mi imamo svoj dio kolaca na ovom svijetu.I kad bi znali sta ce biti s nama mnogo toga bi se trudili da promjenimo.Mozda bi se neki i ubili..Ko zna?
Svoju sudbinu niko nezna i hvala bogu da je tako.Pa se onda trudimo da nesto ucinimo i nadamo se i nadamo..Ali dragi moj Sufler,vecina toga je samo u tvojim rukama.Ako samo sjedis i cekas da se nesto promjeni onda nista od toga.Potrudi se da nadjes smisao u necemu.potrudi se da otkrijes nesto vise u nekom prijateljskom osmjehu.Mozda i ima nesto a ti to ne primjecujes jer si obeshrabren.Potrazi "nesto" u nekom tebi bliskom.Nesto o cemu nikad prije nisi ni pomislio.Pozovi nekog starog skolskog druga na pice iako ti se mozda tada i ne ide s njim.Ko zna mozda bas tada ispadne nesto nepredvidjeno.Vidim da si inteligentan momak pa ces to i otkriti.Samo ako budes htio,samo ako se budes potrudio.
Stici ce te dio tvoje sudbine ali ako joj budes isao u susret.
"Ne daj se godinama generacijo moja"

;hanka  


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
29-09-2007 at 08:34 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanske

citat:
zara wrote:
Moram ja nesto dodati i ovoj èorbici.
Kad Sufler pise o kinu ili pruzi, to mi je sasvim u redu i jasno je kao dan.
Ali ja licno vise volim ove druge tekstove gdje ukljucujem mastu i mozdane vijuge, pa to razlazem, analiziram , ponovo slazem u neku svoju interpretaciju tog teksta.
Ma nije sve crno, naravno da nije, ali ima ovakvih i onakvih dana...pa neka...zasto bi drugima bilo puno bolje ili gore nego nama.


[Edited by zara on 26-09-2007 at 20:18 GMT]

[Edited by zara on 26-09-2007 at 20:21 GMT]



Ono,nije da nije sve crno al je antracit.
Ponekad,cini mi se da smo et Sufler sa svojim djecackim izletima u nepoznato(Kicelj,Dragodol) i ta generacija imali ljepotu zhivljenja.
Kino "Mladost",koje mi je bilo ispred nosa i redovi za uzimanje karata za filmove pocev od Top-gana,Zhene u crvenom,Futluza itd itd itd
Al sad je sve u "Q...u"
Sve se svelo na lovu.Imas,vrijedis nemas ko te .ebe brate.

Ne postoji vise tipicno "tuzlansko"

Sad je nova generacija na sceni tzv hibridna generacija tj ljudi i zhena koji su odrasli pred haustorima.

Ljudi su u Tuzli postali zvjeri-veci jedu manje

29-09-2007 at 09:39 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanske

citat:
Rodjeni wrote:



Ono,nije da nije sve crno al je antracit.
Ponekad,cini mi se da smo et Sufler sa svojim djecackim izletima u nepoznato(Kicelj,Dragodol) i ta generacija imali ljepotu zhivljenja.
Kino "Mladost",koje mi je bilo ispred nosa i redovi za uzimanje karata za filmove pocev od Top-gana,Zhene u crvenom,Futluza itd itd itd
Al sad je sve u "Q...u"
Sve se svelo na lovu.Imas,vrijedis nemas ko te .ebe brate.

Ne postoji vise tipicno "tuzlansko"

Sad je nova generacija na sceni tzv hibridna generacija tj ljudi i zhena koji su odrasli pred haustorima.

Ljudi su u Tuzli postali zvjeri-veci jedu manje




Hej komsija,ne pogorsavaj situaciju.Dajte malo optimizma.Sve se slazem s tobom da je doslo novo vrijeme i hvala bogu da smo mi imali svoje,i da se imamo cega lijepog sjecati.Ali trebamo se truditi da izvucemo ono najbolje iz onog sto imamo.
Mi smo eto imali svoju ljepotu mladosti i imamo uspomene koje nas mogu odrzavati do kraja zivota.Barem je tako samnom.A sjecam se kad sam ja bila mala pa mi mama pricala kako je bilo u njihovo vrijeme a mi djeca sa sjetom slusamo te price i cini nam se tako daleko i nepovratno.
Tako se i nasoj djeci cine ove nase price i tako redom...Svako doba ima svoje i lijepe i ruzne strane.
tacno je da svijet nije vise kao prije,vise se ne ide u goste,ne posjecuje rodbina,vlada ljubomora i zavist na sve strane.Ljudi se bore samo za novac i moral je u dubokoj krizi..

Ali ipak jos ima dobra na ovom svijetu i kaze se onaj ko trazi i nadje.I jos "ono sta trazi i nadje"
Zato -trazimo...  


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
29-09-2007 at 12:13 | Ukljuèi u odgovor
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1718
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

citat:
--------------------------------------------------------------------------------
Sufler wrote:

"Jutro æe promijeniti sve"
O, kako bih volio vjerovati u to!
--------------------------------------------------------------------------------



Naravno da ce promjeniti,treba da vjerujes u to.Sjeti se one legendarne iz "Prohujalo s vihorom":Mislicu o tome sutra,jutro je pametnije od veceri!!
Znas,svi mi imamo svoj dio kolaca na ovom svijetu.I kad bi znali sta ce biti s nama mnogo toga bi se trudili da promjenimo.Mozda bi se neki i ubili..Ko zna?
Svoju sudbinu niko nezna i hvala bogu da je tako.Pa se onda trudimo da nesto ucinimo i nadamo se i nadamo..Ali dragi moj Sufler,vecina toga je samo u tvojim rukama.Ako samo sjedis i cekas da se nesto promjeni onda nista od toga.Potrudi se da nadjes smisao u necemu.potrudi se da otkrijes nesto vise u nekom prijateljskom osmjehu.Mozda i ima nesto a ti to ne primjecujes jer si obeshrabren.Potrazi "nesto" u nekom tebi bliskom.Nesto o cemu nikad prije nisi ni pomislio.Pozovi nekog starog skolskog druga na pice iako ti se mozda tada i ne ide s njim.Ko zna mozda bas tada ispadne nesto nepredvidjeno.Vidim da si inteligentan momak pa ces to i otkriti.Samo ako budes htio,samo ako se budes potrudio.
Stici ce te dio tvoje sudbine ali ako joj budes isao u susret.
"Ne daj se godinama generacijo moja"



Nije ba dotle došlo. Treba biti hrabar pa krenuti "preko rijeke"
Nama kukavicama ostaje da mentalno onanišemo nad svojom sudbinom i èekamo neki dobar vjetar da nam zapuše u leða.

A propos školskih drugova, naðe se poneka drugarica hehe, drugovi su mi nešto na razlièitim krajevima svijeta iliti Evrope.

Da se razumijemo, ne bih volio da moji iskazani osjeæaji ovdje nekog oneraspolože. Kad se nešto iskaže, onda je to bolje. Volio bih vjerovati da ova ovdje tema nije samo meni psiho-terapija, nego da tu ima i nekih ok misli, sjeæanja i osjeæaja koje možda neko proèita s interesom. U suštini sam ja vedra osoba i kažu mi da imam previše razumijevanja za ljude. Šta æeš.

Hvala GeneracijO! I nemoj iæi da prevariš muža odlazeæi da se poèešljaš u nekom boljem hotelu. To je rezervirano za Ines!

29-09-2007 at 12:58 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

Slucajno navratih na ovo Suflerovo cose, i bas sam se prijatno iznenadila koliko ovdje ima ljepote, skrivene tuge i ceznje.

Procitala sam do 15 strane, i stvarno su me dirnuli neki stihovi pisani iz duse.

Sufleru, svaka cast, trebao si se ti prijaviti za "Slovo Gorcina"

29-09-2007 at 23:13 | Ukljuèi u odgovor
zara
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 06-01-2007
Lokacija: U mislima
Odgovori: 11515
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

Sufler wrote:

Nije ba dotle došlo. Treba biti hrabar pa krenuti "preko rijeke"
Nama kukavicama ostaje da mentalno onanišemo nad svojom sudbinom i èekamo neki dobar vjetar da nam zapuše u leða.

A propos školskih drugova, naðe se poneka drugarica hehe, drugovi su mi nešto na razlièitim krajevima svijeta iliti Evrope.

Da se razumijemo, ne bih volio da moji iskazani osjeæaji ovdje nekog oneraspolože. Kad se nešto iskaže, onda je to bolje. Volio bih vjerovati da ova ovdje tema nije samo meni psiho-terapija, nego da tu ima i nekih ok misli, sjeæanja i osjeæaja koje možda neko proèita s interesom. U suštini sam ja vedra osoba i kažu mi da imam previše razumijevanja za ljude. Šta æeš.

Hvala GeneracijO! I nemoj iæi da prevariš muža odlazeæi da se poèešljaš u nekom boljem hotelu. To je rezervirano za Ines!

...................................................
Neki su zaribali pa im ni metalne radnje ne idu od ruke (mozga).
Mozda se varam, ne sjecam se da me ijedan tvoj post oneraspolozio, ucinio da se zamislim, to da. Doduse, moram ponoviti da ja tvoje ove (tuzlanske) i one (recimo lirske) tekstove itekako razlicito posmatram i sebi tumacim...i ..dopadaju mi se kao i ostalima , ili vecicni citalaca.Pogledj samo koliko puta je pogledana tema.
Od mene ti hvala, ja prokinula na Pokusajima , iako je to "mala maca" za ove tvoje crtice.

[Edited by zara on 29-09-2007 at 23:39 GMT]

29-09-2007 at 23:33 | Ukljuèi u odgovor
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1718
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanske

citat:
sunce wrote:
Slucajno navratih na ovo Suflerovo cose, i bas sam se prijatno iznenadila koliko ovdje ima ljepote, skrivene tuge i ceznje.

Procitala sam do 15 strane, i stvarno su me dirnuli neki stihovi pisani iz duse.

Sufleru, svaka cast, trebao si se ti prijaviti za "Slovo Gorcina"


Hvala. Mislim da je veliko da je naš Omer dobio tako znaèajnu nagradu. Sviða mi se naslov Suflerovo æoše ))))

...

Veèeras evo nešto gledam Kemin koncert s prijateljima iz Skenderije 2003. i plaèem. Biæe da æu morati nešto preduzeti. Prilièno dugo nisam imao tako jako promjene raspoloženja. Valjda klimaks muški trese. Ili je samo "rakova obratnica". Sutra putujem i neæe me biti u Tuzli 7-8 dana, a nešto mi se ne putuje. Nešto mi se ništa neæe. Biæe da sam premator, ali natjeraæemo se. Mojih 37 likova u glavi i ja negdje u pozadini iza oklopa.

...

Vidimo se!
29-09-2007 at 23:54 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

Sretno Sufleru

Haj ja cu ubacivat vako kojesta sto bi moglo podsjetit na neka fina vremena
a ti sroci pjesmicu tj skiti je

Npr.Bio jednom jedan nadvozhnjak u Tushnju

30-09-2007 at 10:22 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 26
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Umjetnost : Tuzlanske New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice