Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - asf
Bez chatanja molim

citat:
click_me wrote:
Bravo druže. Taèno je da je pitanje nelegalne gradnje i vrlo rizièno pitanje. Ali ja sam stava da za sve postoji rješenje.
Opština je nedavno pokrenula inicijativu legalizacije, i to pozdravljam, ali je èinjenica da nije do kraja formulisala kako da se svi ti sluèajevi pojedinaèno riješe posebno kada je rijeè o boraèkoj populaciji i najugroženijim osobama...


S Yugijem sam vec usaglasio par pitanja, i ovdje se slazemo, ocito.
Slazem se da postoje i rjesenja za vecinu problema, ali uglavnom nisu jednostavna, brza i jeftina.
Nisam za to da pominjemo pojedinacne primjere, iako ih ne treba zanemariti, posebno ukoliko oni postaju pravilo.
Opstina nije pokrenula inicijativu legalizacije, nego je, na osnovu prilicno loseg kantonalnog zakona, pristupila provodjenju. Tek zapocinju problemi, koji ce pokazati koliko nam je sistem "razvaljen", koliko je losa regulativa i kakve su nam drzavne sluzbe, knjige i ostalo.
Usli smo u divlji kapitalizam, a ne gledamo puno oko sebe...
Zakoni ovog tipa ne (treba da) poznaju borce i druge. Vila u Skojevskoj i kuce na Badrama su, po zakonima, izgradjene za smjestaj nasih boraca, a mogli bismo svasta, uz malo pozitivnog, reci za samo ta dva primjera.
14-12-2007 at 14:15 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - asd - asfd - D
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

U Tuzli, npr. za trgovku, kiosk, zelenaru ili kako da to nazovemo, ime joj je "Tifany", kod poste, na Bulevaru, vec 2-3 godine je izdato pravosnazno rjesenje za rusenje. Nema, medjutim, nijedne registrovane firme, koja je spremna izvrsiti rjesenje, a bilo bi joj placeno.


E hebiga sad, doðe mi žao što nemam registrovanu firmu pa da poravnam to. i još mi se plati.

citat:
vijecnik wrote:
Jer, ovih 250 ili 7000, koje predlazes, mozda bismo platili ti i ja, ali guzonjini sinovi, il´ ministrovi tecici, sigurno ne bi.



E sad, za tebe ne garantujem, ali ja sam savjestan graðanin i jedino da mi nešto podvale pa da za to platim


14-12-2007 at 14:44 | Ukljuèi u odgovor
Zeen
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 06-10-2005
Lokacija: kod nas
Odgovori: 53
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

bilo je za ocekivati da nacelnik nesto kaze o (pogresnoj) politici privatizacije drustvene i drzavne imovine; i on, i njegova stranka, i vecina tuzlaka misle da nije trebalo olako privatizirati javna preduzeca i javna dobra. socijaldemokrati time zele dugorocnije obezbijediti ostvarivanje sireg drustvenog interesa, prije svega nizih cijena za gradjane.
poznato je da su (skoro jedino u tuzli) privatizovani GSP, centr.grijanje (49%), vodovod (ponistio sud), da je stadion slobodina uprava bila, bez znanja opcine, stavila pod hipoteku (i to je, poslije duzeg spora, ponistio sud), da ima pritisaka da se panonika privatizira...
javna preduzeca i ustanove u drzavnom vlasnistvu, po pravilu, manje su efikasni od privatnih, ali praksa pokazuje i da, uprkos svemu, drze cijene nizim, nego sto bi ih formirali privatni dionicari.
to se nekad mora kompenzirati iz budzeta, ali se zato, s obzirom na skromne budzete i tesko odobravanje visih cijena usluga, firmama tesko obezbjedjuje razvoj.
stoga mislim da je javno-privatno partnerstvo neminovnost, pogotovo u sportu.
problem je jedino u odmjerenim, zakonitim i postenim relacijama, kojih u sportu (pa i u mnogim drugim oblastima) u BiH jos nema. one se ne mogu poceti graditi s novoa opcine, pa je normalno da imamovic zastupa vlasnistvo opcine i gradjana tuzle.




Nije me duuugo bilo na forumu, i evo danas virnem i imam sta da vidim - gradjani i vijecnik u direktnoj i konkretnoj komunikaciji na forumu! Aferim, Tuzlo! E vala cu se opet hvaliti ovdje u Sheheru kako se stvari u Tuzli rade

Elem, vijecnik je spomenuo interesantan pojam - javno-privatno partnerstvo kao jedan od mogucih mehanizama za unaprijedjeno pruzanje javnih usluga. Trenutno radim na tome (EU model PPP: Mogucnost primjene u BiH) pa me interesuje kakvo je razumijevanje tog koncepta u TZ OV i izvrsnoj vlasti? Pominje li se uopste?

Po ovome sto sam dosad saznala, JPP se primjenjuje u BiH opcinama, ali u nekom bazicnom obliku, jos dalekom od onog u EU, naravno prvenstveno zbog postojece (ogranicavajuce) legislative, ali i zbog uvrijezenog nacina gledanja na to kako se obavljaju javni poslovi (upravo ovo o cemu razgovarate na ovoj temi - sta je prioritet i kako se upravlja javnom imovinom, ukljucujuci tu i budzetska sredstva) i da je uloga javnog sektora vise regulatornog/nadzornog karaktera nego kao direktnog ucesnika u ekonomskim aktivnostima.

Huh, sorry, narode, al me bas zainteresovalo kad sam procitala ovu vijecnikovu poruku
;hanka  


Shta rechi?!
14-12-2007 at 19:55 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Zeen wrote:
...Trenutno radim na tome (EU model PPP: Mogucnost primjene u BiH) pa me interesuje kakvo je razumijevanje tog koncepta u TZ OV i izvrsnoj vlasti? Pominje li se uopste?
Po ovome sto sam dosad saznala, JPP se primjenjuje u BiH opcinama, ali u nekom bazicnom obliku, jos dalekom od onog u EU, naravno prvenstveno zbog postojece (ogranicavajuce) legislative, ali i zbog uvrijezenog nacina gledanja na to kako se obavljaju javni poslovi (upravo ovo o cemu razgovarate na ovoj temi - sta je prioritet i kako se upravlja javnom imovinom, ukljucujuci tu i budzetska sredstva) i da je uloga javnog sektora vise regulatornog/nadzornog karaktera nego kao direktnog ucesnika u ekonomskim aktivnostima.
;hanka

Ti, ocigledno, o JPP znas vise od nas, ukljucujuci i bosanska iskustva.
Jucer je na okruglom stolu o perspektivama javnih komunalnih preduzeæa, odrzanom u Kuci plamena mira, govoreno nesto (i) o tome. Premalo, ali ce izlaganja i zakljucci biti uskoro postavljeni na www.tuzla.ba.
Sudjelovali su predstavnici tuzlanske vlasti, komora, nauke, komunalne privrede iz FBiH i nas 3-4 vijecnika.
Ti bi nam se mogla javiti kad dodjes u Tuzlu, da popricamo malo o prijedlozima. Please?
14-12-2007 at 23:44 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Imam i ja jedno ali malo licno pitanja za vjecnika. mene interesuje iz koje je vijecnik stranke

14-12-2007 at 23:46 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
laly wrote:
Imam i ja jedno ali malo licno pitanja za vjecnika. mene interesuje iz koje je vijecnik stranke


Ne insistiras, laly? Bolje da nazdravimo .
15-12-2007 at 00:29 | Ukljuèi u odgovor
mirzijan
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 04-06-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

maybe boss

15-12-2007 at 00:42 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

Ne insistiras, laly? Bolje da nazdravimo .



Hvala i drago mi je u ovo doba bolje
15-12-2007 at 11:05 | Ukljuèi u odgovor
lola
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-12-2003
Lokacija: Slo&CH
Odgovori: 9851
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Grad zaleðen, graðani nezadovoljni zimskom službom

Godinama isti problem na našem podruèju, interesira me sljedeæe;

Tko je poslodavac firmama za održavanje puteva i postoji li neka kontrola od finansijera.

Poploèavanje Korzoa je dobar posao za grad ali materijal s kojim se radi (glatka površina) mislim da nije adekvatan za naše podruèje jer baš u ovim zimskim uvjetima šetnja Korzom je katastrofalna. (ako bi se tako nešto na zapadu uradilo i dogodi se nezgoda tada bi i osiguranje tražilo naknadu štete od onoga tko je uradio šetalište sa tim materijalom)

Šta se radi sa novcem koji je uraèunat u cijenu banzina i koliki je taj udio u 1lit. benzina? Ako je cijena goriva ista kao i cijena u inozemstvu gdje se taj novac koristi jer u izgradnji puteva na našem podruèju nije primjetno (izuzev popravki)?


16-12-2007 at 14:24 | Ukljuèi u odgovor
Drugarica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-11-2005
Lokacija: BiH
Odgovori: 19687
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
lola wrote:
Grad zaleðen, graðani nezadovoljni zimskom službom




Mene interesuje da li ce proci I jedna zima kada ce mjestani MZ Kula, kao I Mosnika moci reci da nisu imali problema bilo sa autima ili pjeske doci do svojih kuca. Ovo je nevjerovatno, grad soli, a ne moze se dati u amanet gradjanima sol da se pospe po ulicama I prilazima njihovim kucama.
Isto tako me zanima, a ne znam da li postavljam pitanje pravoj osobi, da li je moguce – narocito zimi – da pauk prodje malo Kulom I pokupi sva ona vozila sto stoje parkirana na ionako uskoj ulici I ometa ljudima kretanje. Nakupilo bi se tu mjesecno lijepih para i mislim da bi se samo s tim novcem mogla Kula zimi odrzavati
16-12-2007 at 14:40 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 24
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice