Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Rat i mir
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
mojgrad wrote:


Eto @sunce je sve rekla, u ovih par recenica,
sto kaze razlika je u namjeri jedni su branili sebe i svoju zemlju i kako rece @cephei spasavali se od potpunog nestanka dok su nas napadali naoruzani do zuba srpski agresor i pomagaci u BiH. I jos samo da dodam da je jos na drugoj strani ove teme neko napisao:

"
MI NE PORICEMO NASE ZLOCINE
MI NE PORICEMO NJIHOVE ZRTVE
MI ZLOCINE PLANSKI NISMO RADILI

Srbi su u jednoj ulici vise pocinili zlocina nego sto smo mi u cijeloj drzavi, isto je i sa hrvatima. I zato traziti od bosnjaka nad kojima se i dan danas vrsi nepravda i zlocin da na glas osudjuju zlocine je bezobrazno. Razlika u zlocinima je isuvise velika da bi se svi stavili u isti kos."


i Hajde sunce ziva bila zatvori ovu temu da trolovi poput @smoraje ne ponavljaju jedno te isto i ne dokazuju nesto sto se ne moze nazor dokazati. Uzdravlje.



Pitanja koja je Abulafija postavio na samom pocetku ove rasprave, lebdje tu negdje iznad nasih glava. Oprostiti ili ne oprostiti?Zivjeti zajedno ili ne zivjeti?Htjeli mi to ili ne, svaki od nas ima svoje odgovore na njih i oni su bazirani najvecim dijelom na vlastitom iskustvu. I nije nikakvo cudo sto akteri rasprave na ovoj temi spustaju je na lican nivo. Ne treba zamjeriti nekome ko je izgubio u ratu svoje najdraze, ako u raspravi zauzme malo cvrsci,radikalniji stav. Ljudski je to prepustiti se malo i emocijama.

Mozda bi bilo zaista dobro, kao sto gore predlozi "moj grad", da Sunce zakljuca ovu temu i prije nego sto dobijemo neki odgovor na ova pitanja. Ne radi toga da bi se Sorayi zacepila usta, vec,bilo kakav odgovor da damo, on nece zadovoljiti sve strane u ovoj raspravi...i u krajnjem slucaju to se sve odlucuje mimo nas, u nekim centrima politicke i vojne moci. I da nista ne kazemo, odgovor na njih mi i znamo.
12-02-2013 at 11:32 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

Ja ni ne trazim konacan odgovor, nisam zato ni otvorio temu.
Ovo su samo glasna razmisljanja, znam ja da se uglavnom ne moze oprostiti, ne zeli, nema snage.
Eto ni Spanci nisu jos, a tolike godine prosle.
I tek sad masovne grobnice otkopavaju, pomalo pocinju pricati o svemu sto je bilo.
A treba pricati, pisati, sto da ne...
I nisam zato da zakljucavamo temu, kome sta padne na pamet neka pise.

12-02-2013 at 11:53 | Ukljuèi u odgovor
mojgrad
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 14-09-2009
Lokacija: .
Odgovori: 55
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Rat i mir

Ne trazi se zatvaranje teme radi toga da bi se zacepila usta onima koji pisu neistine. Nego trazim da se zatvori tema upravo radi toga sto „neistina“ koja se zeli nazor dokazati boli zrtve ovog rata a oni su svi Bosanci i Hercegovci koji su branili ovu zemlju naravno da su to najvise Bosnjaci. Davno je na ovim stranicama se dao odgovor samo sto se on ne svidja trolovima pa onda udri po istini. Ne zamjeram ja zartvi sve i da su zauzeli kako ti kazes „radikalni stav“, nisu oni radikalni ,naprotiv na ovoj temi su radikalni oni kojima se ne svidja istina. U pravu si sunce ne zatvaraj temu.

[Edited by mojgrad on 12-02-2013 at 12:01 GMT]

12-02-2013 at 12:00 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
Dajdza wrote:

Eto srpski vozd po starom obicaju ponovo najavljuje referendum o otcjepljenju Rep. Srpske. "Malo morgen "sto bi rekao pokojni Milosevic.


Vožd može samo da snja o tom rferendumu i da pali budale i u svom toru i u toru sa ove strane entitetske granice...Ne postoji pravno uporište za raspisivanje tog Referenduma(nije ustavna kategorija koja je u nadležnosti entiteta)...Referendum raspisuje država,odnosno državni organ uprave...
Prema tome,Ronhil&co može samo da laprda u prazno,a polupismeni inteligenti se hvataju na udicu i nasjedaju na tu prièu...
12-02-2013 at 14:00 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
soraya wrote:

Vožd može samo da snja o tom rferendumu i da pali budale i u svom toru i u toru sa ove strane entitetske granice...Ne postoji pravno uporište za raspisivanje tog Referenduma(nije ustavna kategorija koja je u nadležnosti entiteta)...Referendum raspisuje država,odnosno državni organ uprave...
Prema tome,Ronhil&co može samo da laprda u prazno,a polupismeni inteligenti se hvataju na udicu i nasjedaju na tu prièu...

veridical paradox

12-02-2013 at 15:16 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

13-02-2013 at 00:51 | Ukljuèi u odgovor
bracko
Nivo: Forumas sa iskustvom
ništa

Registriran(a): 01-02-2013
Lokacija: Gornja Maoèa
Odgovori: 312
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

Svaki dan po stotinu puta treba ponavljati da su Srbi sistematski kroz institucije države provodili genocid i agresiju na Bosnu i Hercegovinu s ciljem brisanja cijelog jednog naroda s prostora balkanskog poluostrva.

Meta atentata sam bio ja, jer je tada propao Vance Owenov plan i na stolu je bio Owen-Stotenbergov plan po kojem je BiH trebalo da se uredi kao unija tri republike.Kao zapovjednik Armije RBiH bio sam protiv tog plana.
Zbog toga su me oznaèili kao unutarnjeg neprijatelja i pokušali me ubiju - kaže Haliloviæ.

Ovom izjavom Hliloviæ potveðuje ko je želio da produži rat u BIH.Jednako se postavlja pitanje da je tad stao rat i BIH uredila na federalnom principu tri entiteta sa jednim predjednikom i jednom vladom bilo bolje od pokušaja Unitarizacije BiH koja je dovela do ovog stanja gdje imamo 6 predsjednika i 14 vlada.
Po mojoj ocjeni Herenda je imao pravo.

13-02-2013 at 09:09 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

Pricamo o agresiji i cetnickim zlocinima,hocu reci Srpskim.

13-02-2013 at 09:16 | Ukljuèi u odgovor
bracko
Nivo: Forumas sa iskustvom
ništa

Registriran(a): 01-02-2013
Lokacija: Gornja Maoèa
Odgovori: 312
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

Prema tome,Ronhil&co može samo da laprda u prazno,a polupismeni inteligenti se hvataju na udicu i nasjedaju na tu prièu...

Davno je Mile prešo sa šverca kafe i cigareta,sad mu je opcija poslije nafte,auto puteva,elektrana na redu plin,ma magnat od èovjeka

13-02-2013 at 09:17 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

Vukovarski dogradonaèelnik u paravojnom kampu u Srbiji?

Je li predstavljao grad Vukovar i Vukovarce, pitaju u Stožeru gradonaèelnika Sabu koji još nije odgovorio

"vidi samo prezimena majko mila"
Dejan Drakuliæ (SDSSB), zamjenik gradonaèelnika Vukovara, sudjelovao je 15. srpnja 2012. na otvorenju tzv. meðunarodnog paravojnog kampa u Banji Junakoviæ kod Apatina u Srbiji.

Rijeè je kampu u kojem djecu i mladiæe srpske nacionalnosti u dobi od 10 do 19 godina obuæavaju vojnim vještinama, a kamp organizira desnièarska udruge „Patriotska Fronta" èiji je osnivaè " Udruženje ratnih veterana srpskih zemalja 1990-1999 ", sa sjedištem u Baèkoj Palanci, Trg bratstva i jedinstva 21.

Izvijestili su o tome, za njih neprimjerenom posjetu, iz Stožera za obranu Vukovara.
U priopæenju pišu kako se radi o krajnje ekstremnoj paravojnoj organizaciji koju su i sami Srbi proglasili i prozvali profašistièkom.

- U kamp se dovode djeca iz „svih srpskih zemalja“ pri æemu se misli na Srbiju, Hrvatsku, Bosnu i Hercegovinu, Kosovo i sl., a i nstruktori u kampu su, kako oni kažu, prekaljeni srpski ratnici i èlanovi krajnje desnih ruskih militantnih skupina i organizacija.

U financiranju kampa, izmeðu ostalih, sudjeluje i veleposlanstvo Rusije u Beogradu. Sve to baca sjenu na na istinitost i dobronamjernost iskaza srpskih politièkih predstavnika u Vukovaru i na cijelom prostoru ex YU kao i njihovog glavnog lidera i „zaštitnika“ u Hrvatskoj gospodina Milorada Pupovca a u Bosni Milorada Dodika koji se èesto u zadnje vrijeme nazivaju i smatraju velikim demokratima, i koji prozivaju hrvatske i bosanske branitelje nedemokratima, piše u priopæenju.


13-02-2013 at 10:35 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 42
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : Rat i mir New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice