Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Rat i mir
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
Walter did not know wrote:
Mustajbeg...Voli bih Ti ispricati jedno dvije price bez namjere da ulazim u rasprave jer ko sam ja da ulazim u tvoju dusu i tvoje zivotne drame.
Bilo je to ljeto 1992 godine na hirurgiji u Tuzli.Haos svaki dan,dolazi covjek yebe sve po spisku kaze "Ima li gdje Srba sad cu sve pobiti",covjeku zena poginula od granate a sin tesko ranjen na operacionom stolu.Izlazi moja majka iz operacione sale zena sagnula glavu sta ce,prilazi joj covjek zagrli je,odlazi do kancelarije uzima telefon i zove drugog sina i kaze mu "bice sve uredu sa bratom sad je "walterova" majka kraj njega.Covjek koji mu je spasio zivot bio je doktor Srbin iz Valjeva.Necu Ti pricati puno o mom ocu koji ostao siroce kada su njegovi odvedeni u Jasenovac.Samo cu Ti reci DA NIKADA ALI BAS NIKADA od njega nisam cuo bilo kakvu rijec mrznje prema bilo kome iako mi je uvjek bilo cudno zasto se nikada ne smije.
Sljedeca prica se desava 2012 godine,moji roditelji sada zive u Beogradu i jednu noc majka gleda dnevnik i na vijestima javljaju "bracni par iz Tuzle dozivio tesku saobracajnu nesrecu kod aerodroma",Zena oblaci mantil i sjeda na autobus i pravac u bolnicu "Dragisa Misovic".Zatice pretsravljene ljude bez ikoga svog.Pet dana ih je obilazila i nosila sve sto im treba a nikada ih u zivotu nije vidjela i bila sa njima sve dok nisu otisli za Tuzlu.
Kada je prije par godina umro moj komsija Mehmedalija koji Mi je i dao ime kada sam se rodio na posmrtnici je pisalo prezime moje porodice pod "ozaloscena rodbina" a njegov unuk me i dan danas zove "BRAT".
To su sve mali ljudi ali veliki u mom zivot i kad bolje razmislim veliki i za covjecanstvo,jer da nije bilo tih ljudi kroz istoriju ne bi bilo ni nas niti icega.

[Edited by Walter did not know on 22-02-2013 at 14:59 GMT]

[Edited by Walter did not know on 22-02-2013 at 14:59 GMT]



22-02-2013 at 15:02 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

Fino, stvari koje bi trebale biti normalne za svakog normalnog chovjeka, nekima zvuche chudno i nevjerovatno. I to ce ostati tako u Bosni dok je svijeta i vijeka. Moramo se dokazivati jedni drugima.

Waltere, ne trebash i nemash se bolan kome ti dokazivati jesi li chovjek ili nisi, nisu svi vrijedni toga

[Edited by tuba on 22-02-2013 at 15:20 GMT]

22-02-2013 at 15:13 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
Walter did not know wrote:
Mustajbeg...Voli bih Ti ispricati jedno dvije price bez namjere da ulazim u rasprave jer ko sam ja da ulazim u tvoju dusu i tvoje zivotne drame.
Bilo je to ljeto 1992 godine na hirurgiji u Tuzli.Haos svaki dan,dolazi covjek yebe sve po spisku kaze "Ima li gdje Srba sad cu sve pobiti",covjeku zena poginula od granate a sin tesko ranjen na operacionom stolu.Izlazi moja majka iz operacione sale zena sagnula glavu sta ce,prilazi joj covjek zagrli je,odlazi do kancelarije uzima telefon i zove drugog sina i kaze mu "bice sve uredu sa bratom sad je "walterova" majka kraj njega.Covjek koji mu je spasio zivot bio je doktor Srbin iz Valjeva.Necu Ti pricati puno o mom ocu koji ostao siroce kada su njegovi odvedeni u Jasenovac.Samo cu Ti reci DA NIKADA ALI BAS NIKADA od njega nisam cuo bilo kakvu rijec mrznje prema bilo kome iako mi je uvjek bilo cudno zasto se nikada ne smije.
Sljedeca prica se desava 2012 godine,moji roditelji sada zive u Beogradu i jednu noc majka gleda dnevnik i na vijestima javljaju "bracni par iz Tuzle dozivio tesku saobracajnu nesrecu kod aerodroma",Zena oblaci mantil i sjeda na autobus i pravac u bolnicu "Dragisa Misovic".Zatice pretsravljene ljude bez ikoga svog.Pet dana ih je obilazila i nosila sve sto im treba a nikada ih u zivotu nije vidjela i bila sa njima sve dok nisu otisli za Tuzlu.
Kada je prije par godina umro moj komsija Mehmedalija koji Mi je i dao ime kada sam se rodio na posmrtnici je pisalo prezime moje porodice pod "ozaloscena rodbina" a njegov unuk me i dan danas zove "BRAT".
To su sve mali ljudi ali veliki u mom zivot i kad bolje razmislim veliki i za covjecanstvo,jer da nije bilo tih ljudi kroz istoriju ne bi bilo ni nas niti icega.

[Edited by Walter did not know on 22-02-2013 at 14:59 GMT]

[Edited by Walter did not know on 22-02-2013 at 14:59 GMT]


Ja nazalost nisam imao srecu sresti takvu ljudinu od covjeka,vjeruj nije bilo u Bratuncu,Srebrenici i Zepi takvih.Bicu kratak,takvi kao ti bice vise postovani od moje malenkosti,vise od mojih petokolonasa.
Nisam dosad ovdje izjavio,tebi sad govorim,ovaj Srbomrzac spasio je Srbina iz Prjedora u Njemackoj prije pet godina,spasio od ciste smrti!!!
a ima toga jos,no nebi sad prekid'o uzivanje pojedinih,kratkovidnih forumasa,onih koji u meni vide samo mrznju.
Nastavicemo...
22-02-2013 at 15:59 | Ukljuèi u odgovor
Walter did not know
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 12-04-2011
Lokacija: tz
Odgovori: 878
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
mustajbeg wrote:


Ja nazalost nisam imao srecu sresti takvu ljudinu od covjeka,vjeruj nije bilo u Bratuncu,Srebrenici i Zepi takvih.Bicu kratak,takvi kao ti bice vise postovani od moje malenkosti,vise od mojih petokolonasa.
Nisam dosad ovdje izjavio,tebi sad govorim,ovaj Srbomrzac spasio je Srbina iz Prjedora u Njemackoj prije pet godina,spasio od ciste smrti!!!
a ima toga jos,no nebi sad prekid'o uzivanje pojedinih,kratkovidnih forumasa,onih koji u meni vide samo mrznju.
Nastavicemo...

Vjerujem Ti ali iskreno...Ono sto su Bosnjaci dozivjeli u podrinju je sramota covjecanstva a ne samo srpske politike devedesetih.
ALI, kazem ALI,nemoj da postanes bas Ti proizvod onih koji su i htjeli da ostane ovakva situacija u BiH.
Ja sam skoro svaki dan sa covjekom koji je bio dva mjeseca u srpskom logoru i danas zivi u RS.Takav Mi je posao da putujem sirom BiH i On je cesto samnom.Covjek Mi je vratio vjeru u ljude,pijemo kafe,igramo kladionicu,pricamo o zenama itd.Stalno spominje ljude koji su mu pomogli dok je bio u logoru a vjeruj da je BiH puna takvih pozitvnih ljudi...ON JE ZA MENE GROMADA OD COVJEKA nesto kao moj otac koji nije dopustio potone u mrznji iako je osta SAM bez igdje ikoga.
22-02-2013 at 16:25 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

u istinu, lijepo je citat ove vase tekstove,
iole vas poznavajuci, makar ovdje,
to se zove Bosna

P.S cudni su putevi Boziji i trnoviti oni isparvni

22-02-2013 at 16:29 | Ukljuèi u odgovor
BosanskaBukva
Nivo: Forumas sa iskustvom
tvrd i postojan
Registriran(a): 19-02-2011
Lokacija: Pored hrastova...
Odgovori: 54
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
tuba wrote:



Da ti je ovo prvi post koji si na ovom forumu napis'o pa bi mozhda i rekli OK, al' posle stotine postova na kojima si se preserav'o, srao pa ponovo liz'o hehehehehehehehe.

Ti si jarane moj jedna obichna gnjida od chovjeka, ono nishta, nula!


Nejma dalje
22-02-2013 at 19:51 | Ukljuèi u odgovor
bracko
Nivo: Forumas sa iskustvom
ništa

Registriran(a): 01-02-2013
Lokacija: Gornja Maoèa
Odgovori: 312
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
camac wrote:
mani se ti @bracko ovih spletkarosa, koji ti prijete Nato snagama a istovremeno provociraju krijuci se iza mnozine.. da se i u pocetku cekalo na Nato snage da intervenisu, samo bi ovakvi danas i velicali njihovu intervenciju, a jos mnogi od onih kojima se rat desio u avliji, ne bi bili medju zivima.. priznao to neko ili ne, prvo ozbiljno djelovanje Nato snaga je bilo u korist Srba u BiH i u cilju njihovog spasavanja od totalnog poraza pred kojim su bili.. isto kao sto ironicno kazes da Bosnjaci iz okoline Banja Luke treba da zahvale Radovanu Karadzicu, sto im je omogucio da vide zapadne zemlje, Kanadu, Ameriku i Australiju, isto tako, ali sa pravom, se moze reci da Srbi trebaju biti zahvalni Aliji Izetbegovicu na potpisivanju Dejtona, jer je i on, zajedno sa ostalom dvojicom ucestvovao u sprijecavanju jos jedne golgote i migracije velikog broja stanovnistva, koja je bila na pomolu.. cinjenica je da se svi na neki nacin osjecaju kao pobjednici, a istovremeno su svi zayebani politickim igrama koja su se desavala i i dalje desavaju preko ledja svih naroda u BiH..
imperativ sviju, bi trebao biti okretanje prema ekonomskom progresu i da se, hajde da kazemo "takmice", ko ce svome narodu ili svim narodima u BiH, omoguciti bolje uslove za zivot.. na to bi se trebala fokusirati politicka usmjerenja svih onih koji su trenutno na vlasti..
konstantno zveckanje oruzjem i pozivanje na nove pohode, je po meni losa strategija, jer malo ko od njih je spreman da preuzme odgovornost na sebe, ukoliko bi u tom ratu doslo do poraza.. pogotovo ako se pamti, kako se brane ljudi (pod embargom na uvoz oruzja i napadnuti od strane jedne repektabilne vojne sile) koji brane nesto svoje.. a pamti se, jel de?


Slažem se sa ovim upisom,neznam što pojedini forumaši moja pisanja shvataju kao mržnju prema BiH,nemrzim ja BiH,kao što nemrzim ni jednu naciju.Sutra neka se sprovede referendum o ukidanju RS i FBiH ja mislim da bi veæina glasala za to,pitam se što se zato èekalo 18 godina.
Ja nikad nisam bio za više partiski sistem jer sam boravio 80-tih godina u zemljama koje su ga imale i video sam kako veliki gaze male,kako poštene gazde za godinu dana se srožu na kontajner za smeæe,tamo su mene isto gazili i tamo sam stekao znanje kako se toj avetinji oduprijeti i ostati na nogama,kad sam 90-video kako ovdje ljudi obaraju strai sistem i uvode više stranaèki,demokratski i uz to još nacionalizam nisam mogao objasniti ljudima šta ih èeka,eto sad to gladaju,a ja sam na vrijema povukao poteze u korist sebe a ne u korist naroda jer isto tako ni narod meni nije dao ovo što sad imam.

Sva mudrolija Bosanskog lonca je u ukidanju Dejtona i to je to,evo kako sam rekao za 18 godina se nije našao politièki lider koji to može,kad æe se roditi ja nezna,a dotat se možemo trati kolika nas volja al bez uspjeha.
22-02-2013 at 20:05 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

citat:
Walter did not know wrote:

Vjerujem Ti ali iskreno...Ono sto su Bosnjaci dozivjeli u podrinju je sramota covjecanstva a ne samo srpske politike devedesetih.
ALI, kazem ALI,nemoj da postanes bas Ti proizvod onih koji su i htjeli da ostane ovakva situacija u BiH.
Ja sam skoro svaki dan sa covjekom koji je bio dva mjeseca u srpskom logoru i danas zivi u RS.Takav Mi je posao da putujem sirom BiH i On je cesto samnom.Covjek Mi je vratio vjeru u ljude,pijemo kafe,igramo kladionicu,pricamo o zenama itd.Stalno spominje ljude koji su mu pomogli dok je bio u logoru a vjeruj da je BiH puna takvih pozitvnih ljudi...ON JE ZA MENE GROMADA OD COVJEKA nesto kao moj otac koji nije dopustio potone u mrznji iako je osta SAM bez igdje ikoga.


Necu neboj se,ja zelim,ustvari borim se za sledece;
Priznaje da je Srbija izvrslia agresiju.
Priznaje da je pocinjen genocid.
Priznanje da Srbo-cetnicka armada prva. pocela da kolje,siluje pali sve sto je Bosnjacko.
Priznanje o udruzenom zlocinackom poduhvatu.
na kraju,priznanje da su sve nevine ali BAS sve nevine zrtve proizvod suludog Hitlerovskog plana koji je dosao' iz Beograda.
ps
jos nesto za tebe,ne mogu sad da rovim po pc-u ali ako nadjem poslacu ti pismo koje sam pisao' Cedomiru Jovanovicu.
Ja takve Srbe trebam,ali iskreno trebam...

samo jos da dodam jednu stvar;
Lov na ratne zlocince NE SMIJE NIKAD STATI,sve dok i jedan ovom zemljicom hoda.
Ako hocemo da se vise nikad ne ponovi.

[Edited by mustajbeg on 22-02-2013 at 21:13 GMT]

[Edited by mustajbeg on 22-02-2013 at 21:19 GMT]
22-02-2013 at 21:09 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

Ubijali trudnice, silovali djevojèice: ´Siminim èetnicima´ ukupno 73 godine zatvora


Odjeljenje za ratne zloèine Višeg suda osudilo je danas sedmoro pripadnika paravojne grupe "Simini èetnici" na zatvorske kazne u trajanju od dvije do 20 godina, za ratni zloèin protiv civilnog stanovništva u selima zvornièke opæine 1992. i 1993. godine.

Presuda je donesena za ratni zloèin protiv civila u selima Skoèiæ, Malešiæ, Klisa, Petkovci i Drinjaèa.

Sedmoèlana grupa osuðena je na ukupno 73 godina zatvora, od èega Damir Bogdanoviæ na zatvorsku kaznu u trajanju od dvije godine, Zoran Stojanoviæ na 20, Tomislav Gavriæ 10, Ðorðe Ševiæ 5, Zoran Aliæ 10, Zoran Ðurðeviæ 20 i Dragana Ðekiæ na 5 godina.

U završnoj rijeèi zamjenik tužioca je naveo da je ta kazna tražena zato što su optuženi sudjelovali u ubistvu 28 civila - jedne osobe u Skoèiæu i 27 osoba na mjestu zvanom "Hamziæi" u Šetiæima "pri èemu su pokazali potpuno odsustvo ljudskosti"

Precizirana izmijenjena optužnica Tužilaštva od 25. decembra prošle godine tereti za ratne zloèine protiv civila pripadnike paravojne postrojbe od oko 20 naoružanih ljudi kojom je zapovijeda Sima Bogdanoviæ zvani "Sima èetnik", koji je preminuo u pritvoru tokom suðenja.

U mjestu zvanom "Hamziæi" oni su ubili trudnu ženu sa djetetom od dvije godine u naruèju kao i da su "ubili sedmoro djece starih dvije, èetiri, pet, sedam, deset i dvoje po 13 godina".

Oni su silovali prije ubojstva Zlatiju Ribiæ (13) kao i da su "dijete koje se nalazilo u redu za likvidaciju, a koje je tražilo svoju majku, odveli do jame, gaðali nožem, pucali u njega i zatim ga bezdušno bacili na ubijena lica".




23-02-2013 at 04:48 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
arnie wrote:
Ubijali trudnice, silovali djevojèice: ´Siminim èetnicima´ ukupno 73 godine zatvora


Odjeljenje za ratne zloèine Višeg suda osudilo je danas sedmoro pripadnika paravojne grupe "Simini èetnici" na zatvorske kazne u trajanju od dvije do 20 godina, za ratni zloèin protiv civilnog stanovništva u selima zvornièke opæine 1992. i 1993. godine.

Presuda je donesena za ratni zloèin protiv civila u selima Skoèiæ, Malešiæ, Klisa, Petkovci i Drinjaèa.

Sedmoèlana grupa osuðena je na ukupno 73 godina zatvora, od èega Damir Bogdanoviæ na zatvorsku kaznu u trajanju od dvije godine, Zoran Stojanoviæ na 20, Tomislav Gavriæ 10, Ðorðe Ševiæ 5, Zoran Aliæ 10, Zoran Ðurðeviæ 20 i Dragana Ðekiæ na 5 godina.

U završnoj rijeèi zamjenik tužioca je naveo da je ta kazna tražena zato što su optuženi sudjelovali u ubistvu 28 civila - jedne osobe u Skoèiæu i 27 osoba na mjestu zvanom "Hamziæi" u Šetiæima "pri èemu su pokazali potpuno odsustvo ljudskosti"

Precizirana izmijenjena optužnica Tužilaštva od 25. decembra prošle godine tereti za ratne zloèine protiv civila pripadnike paravojne postrojbe od oko 20 naoružanih ljudi kojom je zapovijeda Sima Bogdanoviæ zvani "Sima èetnik", koji je preminuo u pritvoru tokom suðenja.

U mjestu zvanom "Hamziæi" oni su ubili trudnu ženu sa djetetom od dvije godine u naruèju kao i da su "ubili sedmoro djece starih dvije, èetiri, pet, sedam, deset i dvoje po 13 godina".

Oni su silovali prije ubojstva Zlatiju Ribiæ (13) kao i da su "dijete koje se nalazilo u redu za likvidaciju, a koje je tražilo svoju majku, odveli do jame, gaðali nožem, pucali u njega i zatim ga bezdušno bacili na ubijena lica".






Kako mi kratak fitilj...
bez finoce,j***m majku cetnicku,opet j***m majku cetnicku!!!
23-02-2013 at 18:07 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 31
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : Rat i mir New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice