Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Tuzlanska buna
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

posto nisam politicar,i nepoznata mi je ova terminologija..
sta im znaci onaj "bijeli"hljeb
jel to ono od 0,9 do 1,2 KM il nesto njihovo...vidim zapeli samo za to...

12-02-2014 at 07:49 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska buna

citat:
primus inter pares wrote:
posto nisam politicar,i nepoznata mi je ova terminologija..
sta im znaci onaj "bijeli"hljeb
jel to ono od 0,9 do 1,2 KM il nesto njihovo...vidim zapeli samo za to...


Znaš ba onu "hljeba preko pogaèe"? E begovska redovna plata im je pogaèa a ona godina plate nakon prestanka mandata je "bijeli hljeb".

12-02-2014 at 08:13 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

aa to su te poslije mandatac plate..
e jesam i ja bekan...

12-02-2014 at 08:27 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

pa na biro brate,ni prvi ni posljednji..

12-02-2014 at 08:28 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska buna

citat:
primus inter pares wrote:
pa na biro brate,ni prvi ni posljednji..


Ma ni na biro drug. U kontejner....
Jope bi njih s biroa prve uhljebili, u bijeli, direkt

Baš nam se Ðasmin ubibio. K'o djetence kad se igra žmire, natak'o krpu na glavu i niko njega ne vidi.
Gledaj ti tek sad cirkusa s dokumentima i komplet birokratijom. Ima da nas handre mjesecima. Da pokažu silu i ko je gazda kuæe. Meni liènu, vozaèku i pasoš valja uskoro. Tek æe sad da nam ga ....
12-02-2014 at 09:00 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

dobar je biro ba,prvo na biro pa tamo u socijalno na ovjeru zdrv. knjizice svaka dva mjeseca..taman malo da ulete u narod..koji put u red.. da vide kako je..pa te ona teta pita da svi cuju,zaposlen/a?a NEZAPOSLEN/Aa ti ko miš mekinjaš se spustiš ispod onog pulta,nesto te sramota,a nema cega jebiga...i to je za ljude...
il umjesto bijelog hljeba,otic u pekaru po onaj "za kasnije"... pa te bude sramota samog sebe kad budes prisutan kad ga neko zatrazi,al tiho da niko ne cuje,a ona teta preko puta koji cete ovaj rezani,il bijeli



E TO ONI NE RAZUMIJU DRUZE SUDIJA,kako je bit prosjecan gradjanin ove drzave...
jebo strah,strah je pusi smouk,za ovo...

12-02-2014 at 09:13 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

citat:
yugi wrote:

I ono što svakako treba primjetiti jeste svojevrsna inertnost sindikata u cijelom ovom galimatijasu!pa zar nije bilo logièno da se izmeðu ostalih i sindikat stavi na èelo ovih protesta


Bravo!

To je ono što sam ja pitao "našu" Aidu što se odjednom ušutiše ovi iz prosvjete pa mi ona spoèita onako cinièno da sam lafo altruist i da bi me trebalo biti briga za nešto što me se ne tièe.
Ovi iz prosvjete barem æute meni je veæa tragedija to što ovi iz rudnika otvoreno daju podršku vladi FBiH. Kreka 300 miliona u minusu i sindikat kaže vlada ima našu podršku
Ðe su penzioneri obzirom na brojnost, gdje su demobilisani borci, gdje su studenti, gdje su svi oni nezaposleni i obespravljeni što seru po forumima, po FBu kako je teško i nema se?!

Proèitah super stvar na drugom portalu, jedan od komentatora kaže "Ispade da nam je super samo Radonèiæ nafuro onu djecu ðake i navijaèe vandale da ruše i pale, a svi ovi što konstantno kukakaju i žale se na sve i svašta sa strane se snebivaju, ibrete i morališu"

[Edited by daleko on 12-02-2014 at 10:57 GMT]
12-02-2014 at 10:55 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska buna

citat:
Aidatuzla wrote:



pa eto, kad me vec spominjes, bez obzira na unutrasnje probleme u sindikatu srednjeg i osnovnog obrazovanja, ti im nemas sta reci barem sto se tice organizovanja strajka. posebno ne recenicama tipa: "ja sam situiran al sam opet dosao" ili "necemo ni mi vas podrzati kad dodjete na proteste" prvo, jel ti neko treba reci hvala sto si dosao? jel to bitno da se sindikat formalno obrati ili je bitno sto je veci procenat zaposlenih nastavnika (od ukupnog broja istih) bio na protestima od procenta nezaposlene mase od 100.000 ljudi? Btw, profesori ovaj put nisu izasli na proteste da traze samo svoje plate nego da traze stabilna drzavna i privatna preduzeca koja ce im svojim doprinosima davati platu a ne da se ista ceka od kredita. Kad god su profesori izasli na strajk i demonstracije, komentari takvih poput tebe su isli od "sta sad hoce? ionako nista ne rade i imaju godisnji po tri mjeseca" preko "sta sad hoce? imam i ja platu 300KM pa se ne zalim" do "sta sad hoce? kako su se drznuli traziti svoja prava kad mi ne trazimo svoja". sad je problem sto se eto strajk nije poklopio sa pocetkom demonstracija i sto navodno kupimo mrvice od nasih zaradjenih primanja pa sutimo (@caliph). i ti ocekujes da neko s postovanjem diskutuje s tobom?


Oh džizs!

To što sam ja bio sa ljudima je zato što zaista jesam altruist iskren i èestit, a ne cinièan kakvim me ti okarekterisa.
Šta æe mi hvala?
Ako je meni dobro a gro mojih prijatelja, porodice ne radi, pati, jedva sastavlja kraj s krajem jel bi mi trebalo biti svejedno, da li bi me se trebalo ticati?
Ovi protesti se ukazaše kao moguænost da se nešto promijeni na bolje ali vidi vraga, oni koji bi trebalo da nešto kažu, da budu u prvim redovima su zakazali.
Prosvjetari su isto kao i ja kao i svi oni penzioneri koji su dole bili ili mnogi koje ja znam a da su solidno situirani, znaèi podrška svima onima koji (barem tako kažu i trube non-stop) nemaju, obespravljeni su, siromašni, nemaju plata, toplih obroka, naknada za prevoz, regresa. Eh sad kad se krenulo odjednom mijenja se prièa, vi kažete nije to naš protest, mi æemo kad se sve smiri? Šta hoæete i tada, šta oèekujete tada?
Tražite i uvijek se svi ti štajkovi i vaši protesti svodiše samo na traženje nekih naknada, kad ste predoèili druge probleme sa kojima se susreæete u radu?
Gdje su djeca? Evo svi drvlje i kamenje po srednjškolcima što polupaše i popališe pa ko je kriv za to?
Kad ste javno digli glas zbog stanja u kojem se nalazi društvo, porodica iz kojih dolaze ova isfrustrirana djeca?
Baš vas briga, samo nek je naknada za prevoz i topli obrok.
I sindikat kad izda saopštenje to je to, oficijelno, zvanièno, mjerodavno jer su oni vaši predstavnici, to što su izašli profesori onako na svoju ruku je tek znak dobre volje, altruizam i ništa više.
Isto kao što sam prièao sa èovjekom koji radi u rudniku i kaže "Ovo treba sve smijeniti, mafija na vlasti" Pa kako rekoh, eno sindikat vaš daje podršku vladi?
A on veli "Sindikata i qrca"
Jest tako je i veæina rudara je uz narod al jbg svi slušaju i poštuju ono što je zvanièno došlo samo od sindikata, to što se uz kafu prièa okaèi maèku o rep.
12-02-2014 at 12:46 | Ukljuèi u odgovor
radodajcic
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 12-02-2014
Odgovori: 4
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

Suska se na sve strane da je vodja fb grupe Udar i pokretach demonstracija u Tuzli poznati i omrazeni lik na forumima u regiji, samozvani kartograf i demograf, lik koji spama sa etnickim kartama u raznim bojama, poznat kao Bosnjo - postar, postivalac DF i SBB, povremeno i BOSS-a. Bivsi uposlenik tuzlanske poste, gdje je zbog teroriziranja politichkim teorijama urote svojih kolega dobio otkaz, pravog imena Ajdin Siranovic.

12-02-2014 at 13:00 | Ukljuèi u odgovor
radodajcic
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 12-02-2014
Odgovori: 4
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

Suska se na sve strane da je vodja fb grupe Udar i pokretach demonstracija u Tuzli poznati i omrazeni lik na forumima u regiji, samozvani kartograf i demograf, lik koji spama sa etnickim kartama u raznim bojama, poznat kao Bosnjo - postar, postivalac DF i SBB, povremeno i BOSS-a. Bivsi uposlenik tuzlanske poste, gdje je zbog teroriziranja politichkim teorijama urote svojih kolega dobio otkaz, pravog imena Ajdin Siranovic.

12-02-2014 at 13:01 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 51
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : Tuzlanska buna New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice