Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Tuzlanska buna
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

Ove demonstracije su ipak napravile veliki zaokret u politici i u politickim prevrtanjima....svaki kantonalni i opstinski uhljup koji sjedne na stolicu,ona ce mu biti ko tempirna bomba

12-02-2014 at 20:20 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

A ko bi to trebao da vrši taj pritisak na bilmeze ....... ?
NATO, UN, EU ..... Komadant Mark, Tjiro Blaževiæ na èelu s Fukarama?

Danas izbroja pred zgradom Kantona, reèe jedan spomenikom kulture, 50-ak duša. Za sutra je poziv da svako ko ima dobre volje samo prisustvom pomogne radnicima Hotela Tuzla. Poslije mirnog protesta ispred "spomenika kulture" ide se pred hotel.

Eto sutra u BKC-u jope plenumuðenje pa bujrum dobrovoljci. Da èujemo ima l' ko koju pametnu pa da se predstavi imenom i prezimenom.

12-02-2014 at 21:15 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska buna

citat:
bdirlija wrote:
A ko bi to trebao da vrši taj pritisak na bilmeze ....... ?
NATO, UN, EU ..... Komadant Mark, Tjiro Blaževiæ na èelu s Fukarama?

Danas izbroja pred zgradom Kantona, reèe jedan spomenikom kulture, 50-ak duša. Za sutra je poziv da svako ko ima dobre volje samo prisustvom pomogne radnicima Hotela Tuzla. Poslije mirnog protesta ispred "spomenika kulture" ide se pred hotel.

Eto sutra u BKC-u jope plenumuðenje pa bujrum dobrovoljci. Da èujemo ima l' ko koju pametnu pa da se predstavi imenom i prezimenom.


Koje bilmeze? Pa nema ih više, samo su tu ovi iz skupštine.
Jedino možda pritisnuti sud i tužilaštvo al neka njih još malo da se izdefinišu jasni zahtjevi plenuma. Koliko vidim ovaj plenum se izdiže i ima dobru podršku.
Nemoj to zvati palamuðenjem, ne kažem da tu nema ideja i prijedloga za "vjerovali ili ne" ali Englezi bi rekli najbolje ideje dolaze kod "Brain Storming-a". Iskristalisat æe se to sve, ne'a problema.
Ja sam veæ bio u prilici da osjetim pozitivan fidbek ovih protesta. Naime,
Od ponedjeljka sam bio u 3 javne ustanove i do sada sam uvijek sretao mahom nadobudne i namæoraste službenike, neraspoložene za bilo koji vid komunikacije. Boga mi od ponedjeljka je situacija drastièno drugaèija .
Vidiš kako se more i drugaèije.
12-02-2014 at 21:34 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

citat:
daleko wrote:


Koje bilmeze? Pa nema ih više, samo su tu ovi iz skupštine.
Jedino možda pritisnuti sud i tužilaštvo al neka njih još malo da se izdefinišu jasni zahtjevi plenuma. Koliko vidim ovaj plenum se izdiže i ima dobru podršku.
Nemoj to zvati palamuðenjem, ne kažem da tu nema ideja i prijedloga za "vjerovali ili ne" ali Englezi bi rekli najbolje ideje dolaze kod "Brain Storming-a". Iskristalisat æe se to sve, ne'a problema.
Ja sam veæ bio u prilici da osjetim pozitivan fidbek ovih protesta. Naime,
Od ponedjeljka sam bio u 3 javne ustanove i do sada sam uvijek sretao mahom nadobudne i namæoraste službenike, neraspoložene za bilo koji vid komunikacije. Boga mi od ponedjeljka je situacija drastièno drugaèija .
Vidiš kako se more i drugaèije.



Sarkazam drug, sarkazam.
Bio danas, idem i sutra. Makar da mi savjest bude èista s te strane. Vodio danas i majku staru da vidi šta nam banditi uradiše. Slikao je pred novim našim spomenikom, da sliku šaljem familiji joj po svijetu, da vide starog huligana i vandala u akciji.
Kaže mati ko šiša zgradu, nije joj žao. Koliko banda pokra za dvajst godina ovo je siæa.
A bilo je i nekoliko uèiteljica i nastavnica, osim moje žene, koje lièno prepozna. Nek se zna da i prosvjetari uèestvuju. Reèe jedna, ako ne laže da je iz SIPE.

A bilmeza ima drug, itekako. Samo se prestrojavaju i nove rovove kopaju. Nije ovo još njihov kraj. Daleko od tog.



[Edited by bdirlija on 12-02-2014 at 21:58 GMT]
12-02-2014 at 21:57 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

Hmmm nije loše


Kao i prethodne veèeri, sala Narodnog pozorišta Tuzla bila je premala da primi sve graðane koji su željeli da uèestvuju u stvaranju bolje buduænosti.

Graðani su iznijeli svoje stavove te usvojili dnevni red na kojem su se našle taèke koje æe biti upuæene Kolegiju Skupštine TK.

Neke od njih su:

- da se upute ultimativni zahtjevi da u roku od 72 sata Kolegij Skupštine TK ukine pravo na „bijeli hljeb",
- da se lièni dohoci umanje za 50% ministrima i premijeru u ostavci,
- da Skupština zasjeda svaki dan u cilju rješavanja zahtjeva Plenuma,
- da se formirmira Radna grupa od strane Plenuma koja æe dati prijedloge za formiranje èlanova ekspertne Vlade,
- da se uvede direktan medijski prijenos sastanaka Plenuma graðana TK.

Usaglašeno je da se naredni radni sastanak Plenuma graðana TK održi sutra sa poèetkom u 18:00 sati, u BKC-u Tuzla. (RTV Slon/Foto: Facebook) 


<br /><br /><br /><br />

12-02-2014 at 22:04 | Ukljuèi u odgovor
medic
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 15-09-2002
Odgovori: 3999
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska buna

citat:
yugi wrote:
Pa uzmimo hipotetièku situaciju da ovi bilmezi donesu odluku o prijevremenim izborima.Šta onda Ko može biti protiv argumenta da se narodu dozvoli da sam bira vlast na izborima Zar iko normalan vjeruje da poslije izbora ponovo neæemo gledati u vlasti SDA i SDP


Gledaces ako narod tako zeli... Ako mislis da je uredu da 100 ljudi, ili 2000 ljudi nametne svoju volju, nece moci.  


13-02-2014 at 07:00 | Ukljuèi u odgovor
medic
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 15-09-2002
Odgovori: 3999
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

Ponav/ljam pitanje? Zasto se brise svaka moja replika? 


13-02-2014 at 07:05 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska buna

citat:
yugi wrote:
Pa uzmimo hipotetièku situaciju da ovi bilmezi donesu odluku o prijevremenim izborima.Šta onda Ko može biti protiv argumenta da se narodu dozvoli da sam bira vlast na izborima Zar iko normalan vjeruje da poslije izbora ponovo neæemo gledati u vlasti SDA i SDP

Ovdje i leži srž problema. Upravo æe i biti da se na narednim izborima narod opredijeli za SDA/SBB/SDP u konaènici. Jer glasaju po defaultu a onih 60% što ne izaðe na posljednje izbore u Tuzli i dalje æe lametirati nad vlastitom sudbinom. Problem je dakle taj nesretni izborni zakon koji dozvoljava svakoj šuši da se kandiduje a samim time paradoksalno osnažuje ove dvije kleptomanske partije 8koje nas i jesu zavile u crno) i ovu Stranku Opasnih Namjera poznatiju kao SBB. Ovaj plenum, budite sigurni u to, najviše pogoduje SDA-SBB-SDP osovini. Jer sva ruralna podruèja TK nikada neæe prihvatiti ništa drugo do etabliranih tv/novine prisutnih faca, bet obzira što su nas doveli dovdje gdje se i nalazimo. Tuzla je uvijek bila slobodomisleæa i zato smo i imali ovoliko inertnih graðana koji nisu izlazili na izbore.
Osnovno bi bilo unijeti u izborni zakon, kao u Francuskoj, OBAVEZNAN izlazak na izbore pod prijetnjom prekršajnom/kriviènom sankcijom. Tada ne bi bilo u pitanju legitimiteta vlasti i mnogo lakše bi se vršio pritisak na vlast.
Ja godinama unazad pišem o neophodnosti ogranièavanja primanja ministara, savjetnika, poslanika... i to na naèin da njihova primanje ne mogu prelaziti više od maksimalno 3 prosjeène plaæe u Federaciji i to u PROIZVODNOM sektoru. Pa bi onda oni noge svoje polomili da osnaže domaæu proizvodnju i potrošnju domaæih roba i onda bi oni radili za opšte dobro. A što se tièe korupcije i nepotizma nužno je formirati i donijeti takav Zakon, koji je primjenjljiv u praksi. A takav Zakon mogu donijeti samo sposobni, pametni i pošteni pravnici sa višegodišnjim iskustvom u onom i ovom sistemu. Ovo što je danas na snazi daje potpunu amnestiju tužiocima i sudijama za svoj nerad i nesposobnost. I opet je više do tužioca nego do sudija ali to jeæ drugi par opanaka.
I mora neko potegnuti pitanje opravdanosti i glomaznosti ovolikoga obrazovnoga i zdravstvenoga sektora. Nikad manji broj djece u škola i nikad veæi broj nastavnika, uèitelja i profesora a nikad manji kvalitet usvojenog i aplikatibilnog znanja. Obrazovni sistem ne prati potrebe privrede i tu prestaje svaka prièa. Zdravstvo je nešto posebno. Meðu top 5 smo u Europi po izdvajanjima za zdravstvo a imamo liste za èekanje kao za teglu nutele '93 u Tuzli. I k tomu još na Gradini ne rade ni MR ni CT ni MRPC i ŠGNU ni ... i onda doðemo do privatnog sektora tj.do korupcije i nepotizma.
Mogao bih ja ovako nabrajati do sutra ali ako plenum nastavi u ovom pravcu u kome sada ide - revolucija je, opet, pojela svoju djecu
13-02-2014 at 09:19 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

Ðe su svi ti naši intelektualci, profesori, doktori, pravnici ....?

Treba narodu pomoæ sve bosanske pameti, ne može ovo narod sam izgurati.

13-02-2014 at 09:48 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

Zna li iko ko je ovaj hajvan?

http://www.hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=31251:mehmedalija-nuhi-imam-pouzdane-informacije-da-su-organizatori-prosvjeda-u-federaciji-bih-poeli-s-nabavkom-naoruanja&catid=24:bih-vijesti&Itemid=100

13-02-2014 at 10:03 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 56
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Politika : Tuzlanska buna New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice