Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : 60 minuta
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: 60 minuta

citat:
Remzi wrote:


Treca zemlja?Onda ovakvim stavom sam pokazujes svoju tupavost ili bezobrazluk?Ja mislim da je ovo drugo u pitanju?
U demokratskim zemljama javni servis nema politicku pozadinu!!politicke partije i vlast se mjenja,ali politika javnog servisa ostaje uvjek ista-neutralna prema tim politickim partijama koje ucestvuju u izborima i osvajaju vlast

[Edited by Remzi on 27-11-2009 at 09:50 GMT]


Jesi li ti ono o vrijedjanju licnom neki dan govorio, intelektualac ?
Vidis ja citam vijesti na 3 jezika,svakodnevno, i ponekad na cetvrtom, tj. engleskom.
Ne treba puno pameti da se vidi koga DR-radio, u Danskoj podrzava iako je javni servis i demokratija, ili SVT u svedskoj itd....

27-11-2009 at 09:55 | Ukljuèi u odgovor
Trucker
Nivo: Forumski doajen
azrail bosanski
Registriran(a): 07-11-2005
Odgovori: 10159
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: 60 minuta

citat:
Abulafija wrote:


Joj jarane, ovo je treca zemlja "demokratska" u kojoj ja zivim, a USA si sam pomeno. Sta se ba zna, dje se zna?
Svaka ozbiljna televizija ima politicku opciju koju podrzava, i koju blati manje nego ostale, pusti ba fraze tipa "u demokratskim zemljama sve lijepo i bajno"
Opet ponavljam, tuzis ako lazu, ako su izmanipulisali intervjue, ima RAK pa saljite zalbe itd........





u americi postoje dvije najace politicke partije...REPUBLIKANCI-DEMOKRATE


svaka od njih ima svoje TV-stanice

REPUBLIKANCI-FOX

DEMOKRATE-CNN

i zna se ko na koga laje ;hanka
27-11-2009 at 13:36 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: 60 minuta

citat:
Trucker wrote:



u americi postoje dvije najace politicke partije...REPUBLIKANCI-DEMOKRATE


svaka od njih ima svoje TV-stanice

REPUBLIKANCI-FOX

DEMOKRATE-CNN

i zna se ko na koga laje ;hanka


Ma nemaju, nemoj tako, na lijepom plavom "zapadu" sve je demokratski i po PS-u.
Tamo nema ni Bakira ni Fahrudina, a pogotovo mrskog Senada, jednog i drugog.
27-11-2009 at 13:41 | Ukljuèi u odgovor
Remzi
Nivo: Forumas sa iskustvom
Dr.Vejsil Hetjimitj
Registriran(a): 01-03-2007
Odgovori: 166
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: 60 minuta

citat:
Abulafija wrote:


Jesi li ti ono o vrijedjanju licnom neki dan govorio, intelektualac ?
Vidis ja citam vijesti na 3 jezika,svakodnevno, i ponekad na cetvrtom, tj. engleskom.
Ne treba puno pameti da se vidi koga DR-radio, u Danskoj podrzava iako je javni servis i demokratija, ili SVT u svedskoj itd....





eh upravo u tome grmu lezi zec.Javni servis u Danskoj podrzava javno mjenje iz cijih dzepova se finansira.trenutno to javno mjenje,dakle danci ,pati od islamofobije i uopste netrpeljivosti prema strancima i useljenicima,a pogotovo prema onim koji pripadaju islamu.Upravo ta islamofobija postoji i na federalnoj televiziji BiH a apsurd je da se ta televizija uglavnom finansira od Bosnjaka muslimana. Dakle,moj savjet je da Bosnjaci muslimani prestanu da placaju pretplatu.Sto se tice Svedske i "islamofobije",moze se sa sigurnoscu zakljuciti da je ona u svedskim medijima vrlo malo prisutna,a sto se tice javnog servisa svedske televizije i radija mozemo sa sigurnoscu zakljuciti da islamofobija uopste ne postoji.Novinari,javnog servisa SweTV i svedskog radija su prilicno moralni i nemoguce je utvrditi neku politicku naklonost bilo kojoj politickoj opciji ili politickoj partiji.Normalni,realni,objektivni,kulturni..
Bilo kakva politicka pristrasnost bilo kojoj partiji u javnom servisu bi sigurno izazvala revolt gradjana svedske koji simpatisu mozda neku drugu politicku partiju i to bi zasigurno vodilo u prestanak placanja radio i tv pretplate...


27-11-2009 at 13:43 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

citat:
Trucker wrote:



u americi postoje dvije najace politicke partije...REPUBLIKANCI-DEMOKRATE


svaka od njih ima svoje TV-stanice

REPUBLIKANCI-FOX

DEMOKRATE-CNN

i zna se ko na koga laje ;hanka

...i ko kome tu plaæa pretplatu

[Edited by soraya on 27-11-2009 at 13:51 GMT]
27-11-2009 at 13:46 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: 60 minuta

citat:
Remzi wrote:



eh upravo u tome grmu lezi zec.Javni servis u Danskoj podrzava javno mjenje iz cijih dzepova se finansira.trenutno to javno mjenje,dakle danci ,pati od islamofobije i uopste netrpeljivosti prema strancima i useljenicima,a pogotovo prema onim koji pripadaju islamu.Upravo ta islamofobija postoji i na federalnoj televiziji BiH a apsurd je da se ta televizija uglavnom finansira od Bosnjaka muslimana. Dakle,moj savjet je da Bosnjaci muslimani prestanu da placaju pretplatu.Sto se tice Svedske i "islamofobije",moze se sa sigurnoscu zakljuciti da je ona u svedskim medijima vrlo malo prisutna,a sto se tice javnog servisa svedske televizije i radija mozemo sa sigurnoscu zakljuciti da islamofobija uopste ne postoji.Novinari,javnog servisa SweTV i svedskog radija su prilicno moralni i nemoguce je utvrditi neku politicku naklonost bilo kojoj politickoj opciji ili politickoj partiji.Normalni,realni,objektivni,kulturni..
Bilo kakva politicka pristrasnost bilo kojoj partiji u javnom servisu bi sigurno izazvala revolt gradjana svedske koji simpatisu mozda neku drugu politicku partiju i to bi zasigurno vodilo u prestanak placanja radio i tv pretplate...





Ja islamofobiju sglave nisam pomenuo, nego upravo sklonost razlicitim politickim partijama.
Islamofobija je prisutna, u vecoj ili manjoj kolicini u SVIM medijima i NIJEDNOM.
27-11-2009 at 13:49 | Ukljuèi u odgovor
nemamidejezanick
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-07-2008
Lokacija: tz
Odgovori: 512
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: 60 minuta

citat:
Remzi wrote:



eh upravo u tome grmu lezi zec.Javni servis u Danskoj podrzava javno mjenje iz cijih dzepova se finansira.trenutno to javno mjenje,dakle danci ,pati od islamofobije i uopste netrpeljivosti prema strancima i useljenicima,a pogotovo prema onim koji pripadaju islamu.Upravo ta islamofobija postoji i na federalnoj televiziji BiH a apsurd je da se ta televizija uglavnom finansira od Bosnjaka muslimana. Dakle,moj savjet je da Bosnjaci muslimani prestanu da placaju pretplatu.Sto se tice Svedske i "islamofobije",moze se sa sigurnoscu zakljuciti da je ona u svedskim medijima vrlo malo prisutna,a sto se tice javnog servisa svedske televizije i radija mozemo sa sigurnoscu zakljuciti da islamofobija uopste ne postoji.Novinari,javnog servisa SweTV i svedskog radija su prilicno moralni i nemoguce je utvrditi neku politicku naklonost bilo kojoj politickoj opciji ili politickoj partiji.Normalni,realni,objektivni,kulturni..
Bilo kakva politicka pristrasnost bilo kojoj partiji u javnom servisu bi sigurno izazvala revolt gradjana svedske koji simpatisu mozda neku drugu politicku partiju i to bi zasigurno vodilo u prestanak placanja radio i tv pretplate...





Hajd ti prvo definisi sta je po tebi islamofobija...

Ako je islamofobija izvjestavati i pedofiliji i kriminalu u IZ BiH, onda ima islamofobije...

I onda s ponosom mogu reci da sam i ja islamofob...
27-11-2009 at 18:08 | Ukljuèi u odgovor
Trucker
Nivo: Forumski doajen
azrail bosanski
Registriran(a): 07-11-2005
Odgovori: 10159
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: 60 minuta

citat:
soraya wrote:

...i ko kome tu plaæa pretplatu

[Edited by soraya on 27-11-2009 at 13:51 GMT]



.....ovdje se placa emisija od GLEDANOSTI

de malo
27-11-2009 at 19:39 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

Razgovor sa neprijateljem RS-a Vaskoviæem vodimo u jedinom kafiæu u gradu u kojem pije kavu. U ožujku prošle godine tijekom snimanja priloga o Trebinju automobil njegove televizijske ekipe je kamenovan, a osim njega napade trpe i èlanovi njegove obitelji pa mu je tako i sin prije nekog vremena pretuèen u Banja Luci. „Trebali su me eliminirati kad sam ušao u 60 minuta, u tom sluèaju bi mogla biti ispunjena ona „skloni èovjeka, sklonio si problem". Sad to više to ne mogu, jer sam stvorio previše buke," kaže mirno Vaskoviæ koji se zbog nesigurnosti obièno kreæe gradom u radijusu od tridesetak metara. Neprodiranje drugaèije misli u javni prostor ogranièeno je siromaštvom stanovništva koje sa prosjeènom plaæom od 700 maraka nema privilegiju rastrošnosti kupovanja drugih medija, poput sarajevskih Dana, i prepušteni su na milost odnosno nemilost potpuno indoktrinirane televizije RS-a. Vaskoviæ nam prièa kako ipak postoji ogromno zanimanje za 60 minuta, pa se èak dogaða da ljudi organiziraju okupljanja radi zajednièkog gledanja emisije u dijelovima grada gdje ne prodire ometanje signala. „Zna se u kojem dijelu grada je moguæe gledati Federalnu televiziju, 50 posto gledatelja emisije je iz RS", tvrdi Vaskoviæ.
Bio je urednik lista Stav, koji u godinu dana nije uspio dobiti niti jednu reklamu. Taj list je osnovao Dragomir Babiæ, predsjednik nevladine organizacije Narodni front, koja se veæ godinama bavi otkrivanjem korupcijskih afera i marljivo prikuplja sve dokaze o sveprisutnom kriminalu, i koji se takoðer nalazi na listi neprijatelja RS-a.
Za razliku od Vaskoviæa, Babiæ zalazi u èak dva kafiæa u gradu i tvrdi da vlasnici tih kafiæa zbog njegovih dolazaka trpe maltretiranje „Dodikovih momaka". „Prošlog tjedna je u lokal u koji redovito zalazim baèena bomba i nijedan medij nije izvijestio o tome", kaže Babiæ. Na pitanje kako su se novine koje je pokrenuo financirale, Babiæ odgovara da je jedan njegov prijatelj, poduzetnik èije ime ne otkriva, dok je mogao davao novac dovoljan makar za isplatu plaæa novinarima. „Ima ljudi koji ne podržavaju ovaj sistem, ali ne smiju se eksponirati", kaže Babiæ.

izvor: e-novine

28-11-2009 at 12:47 | Ukljuèi u odgovor
Ego
Nivo: Forumski vuk
Celav, neodoljiv, (ne)osvojiv.

Registriran(a): 23-05-2008
Lokacija: Tuzla downtown
Odgovori: 756
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

samo bojkot pretplate od strane Bosnjaka moze nesto promjeniti po pitanju rada i nekvalitete programa bht1 i ftv. pa tu je najmanje bosanskog jezika i probosanskih stavova i emisija. nek ih placaju njihovi vaizi. 


Ego: "Ni bunar zelja ne funkcionise bez love."
02-12-2009 at 12:03 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 57
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Politika : 60 minuta New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice