Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Politika : 60 minuta
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
Remzi
Nivo: Forumas sa iskustvom
Dr.Vejsil Hetjimitj
Registriran(a): 01-03-2007
Odgovori: 166
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: 60 minuta

citat:
Shaban wrote:
Magazin 60 minuta je itavo vijeme tvrdio da je ministae Heo rtva nezajaljivost kriminalnih struktura u elektro sektoru te njihovih pomagaa ogledanih u liku Fahrudina Radonia i inih meetara !!!

Vahid Heo povodom obustave istrage u sluaju elektroenergetski sektor
10.12.2009. 00:10

Federalni ministar energije, rudarstva i industrije, Vahid Heo oglasio se danas saoptenjem za javnost povodom obustave istrage od strane Sarajevskog kantonalnog tuiteljstva u sluaju elektroenergetski sektor .

Heino saoptenje prenosimo u potpunosti:

- Informacija objavljena u medijima po kojem je Tuiteljstvo Kantona Sarajevo odbacilo krivinu prijavu protiv jedanaest lica za navodnu zloupotrebu poloaja ili ovlasti za proceduru izbora stratekih partnera za investicije u elektroenergetski sektor Federacije Bosne i Hercegovine dokaz je neutemeljenosti optubi koje su mjesecima gromoglasno lansirali politiki lideri i medijski tajkun koji su u otvorenoj slubi paralisanja drave Bosne i Hercegovine, ustavnih reformi, ekonomskog razvoja i stranih investicija.

Zahvaljujui brutalnoj kampanji javnog iznoenja najgrubljih lai i manipulacija injenicama, Federacija Bosne i Hercegovine je ostala bez preko sedam milijardi maraka najveih direktnih stranih investicija u njenoj historiji iz Njemake, Austrije i Kazakhstana. Da oni kojima je jedini cilj unoenje potpunog politikog i ekonomskog haosa u Federaciji Bosne i Hercegovine nisu uspjeli u svom cilju, danas bi preko 50.000 radnika u svim industrijskim granama bilo uposleno, a investicije bi bile realizirane u skladu sa obznanjenim vrstim principima: nema prodaje nacionalnog blaga, rijeka i rudnika, nema koncesija na njihovo koritenje, nema vlasnitva investitora nad izgraenim elektrama, a oni svoja ulaganja vraaju kroz isporuku struje po cijenama na Lajpcikoj berzi. Oni politiki lideri i medijski tajkun koji su blokirali navedene investicije napokon su raskrinkani i snose historijsku odgovornost za ekonomski zloin napravljen nad Federacijom Bosne i Hercegovine.

Izraavam nezadovoljstvo i uenje injenicom da je Tuiteljstvu Kantona Sarajevo trebalo vie od dvadeset mjeseci za odbacivanje prijave, kao i ne utemeljenim ocjenama izneenim u saopenju Tuilatva kojima se osporava zakonitost voenja procedure izbora stratekih partnera. Navedene ocjene su proizvoljne i u potpunoj suprotnosti i neloginosti sa Naredbom o obustavi istrage, a suprotne su i zakljucima Ureda Vlade Federacije Bosne i Hercegovine za zakonodavstvo i usklaenost sa propisima EU, kao i nezavisnih ekspertskih analiza zakonitosti provedene procedure.

M I N I S T A R

mr. Vahid Heo

Liepa vijest i darago mi je za Vahida Hecu.Ali,istovremeno su oslobodjeni i Nedzad Braknovic kao i Muhamed sacirbej koji je istina ospobodjen optuzbi pred americkim sudom.I to je lijepa vijest a ova dva poslijednja bise zrtve sezdeseto-minutasa.

Eto kakvo je nase novinarstvo,kako ovaj rece "istrazivacko" -hoce li oplesti po tebi ili nece? Pa to drugovi zavisi od partijske pripadnosti a ne od eventualne i svarne potencijalne krivice koja nije dokazana vec se o njoj kao sumnja. Pravo novinarstvo iz doba iforbiroa 1948. godine.Jos sve neki tajni dokumenti jos tajnijih obavjestajnih sluzbi,kojim Bakir kao ima pristup?
14-12-2009 at 00:28 | Ukljui u odgovor
Remzi
Dr.Vejsil Hetjimitj

citat:
nemo wrote:
dakle ako je ovo tacno,onda je fino stavljeno do znanja da Bakir ne moze imati ulogu policije,vec je policija ta koja treba da istrazuje i hapsi kriminal,a sud da presudjuje kriminalcima...I svakako ne treba Bakir da se boji,niti treba trositi pare na zastitu,kao da je medjed ,pa ga sipa chuva od nekih tamo "Bugara i Shiptara"

Remzi, ocito da nisi nikada cuo za pojam -istrazivacko novinarstvo-.

Ti prvo trebas da cujes za objektivno novinarstvo u kakvo bi trebalo spasti i istrazivacko.I onda poslije takvog objektivno-istrazivackog novinarstva,dodticni ili dodticna grupa zapadne u zatvor i nema potrebe da ih iko cuva od nekih izmisljenih mafija kakva je ova famozna"bugarsko-shiptarska"

vi koji ste zasljepljeni propagandom iz doba iforbiroa i strasne 1948 pa unazad do 1945 svakako smatrate Bakira i bakirchitje za objektivne istrazivacke novinare koje optuzene po nalogu ko zna koje partije i ko zna koje obavjestajne sluzbe uzmu na zub bez prava glasa da ga kaze u svoju odbranu.E to je vec drugovi ono na sta niste navikli,a zove se objektivno novinarstvo i jos ce vodice jalom proteci a vi necete skontati sta je to propaganda a sta je to objektivno i jos da prostis objektivno-istrazivacko novinarstvo...

Lijepi pozdravi drage moje ovchice

14-12-2009 at 00:34 | Ukljui u odgovor
Remzi
Dr.Vejsil Hetjimitj

icon Re: 60 minuta

i naravno vec se vide zrtve "objektivno" istrazivackog novinarstva ciji lavez je zasigurno imao uticaja na sud,ali ipak su oslobodjeni.Jedan je Vahid Heco a drugi je nedzad brankovic i treci cak u USA Muhamed
Sacirbej...

Sta cemo sada sa novinarima i njihovim udbasko-istrazivackim novinarstvima koja ovim ljudima,a i drugim, nanjese toliku stetu,sekiraciju i bol?sjecam se kada su nevinom momku Sanelu sjekirici svezali dinamit oko pasa i stavili mu sliku (narvno montiranu) na prvu stranicu Slobodne Bosne.A momak ni kriv ni duzan,nit luk jeo nit luk miriso,samo studirao u spanijiu doba bombaskih napada al kaide i naravno imao nesrecu da je Bosnjak,musliman iz Bosne,a neko od nasih "objektivnih" i k tomu jos da prostis "istrazivackih " novinara dobio nalog iz centrale da i Bosnjake muslimane pravi teroristima...

Dakle kada ce "istrazivacki" novinari da odgovaraju za svoje zlocine,jer takvi su u najmanju ruku izzvali rat u bivsoj jugoslaviji,jer su svojimistrazivanjima "napuckavali" jedne na druge dokumentujuci to navodnim strasnim stvarima mudzahedina,ustasa itd

??

kada cete drugovi novinari u bajbok za svoja nedjela i lazi u kojima se ne libite srusiti drzavu sve za rad para i obecane visoke pozicije koju vam obecavaju vasi politicki mentori

14-12-2009 at 00:45 | Ukljui u odgovor
Remzi
Dr.Vejsil Hetjimitj

cujem da su namamili,dakle damir kaletovic-bakirchic i grosse bakir onog arkanovog kriminalca i ubicu kojem tako fino podizase renome u prosloj emisiji,"kao o moralnoj osobi" -dakle cujem da ce doci u Sarajevio i Bih.hrvatska je rekla da ce ga uhapsiti na granici,ali ovoj sezdesetominutni-arkanovacko-gardovski- moralista dolazi bez problema?

14-12-2009 at 01:02 | Ukljui u odgovor
Remzi
Dr.Vejsil Hetjimitj

Zaboravih reci da se radi kristijanu golubovicu dakle o "moralnom liku podzemlja" (mislim tako je to po emisiji 60 minuta) bliskom "mrtvom" Arkanu i naravno "ugrozenom"od strasnih bugarsko-shiptarskih kriminalaca Bakiru Badziomerovicu,kao i damiru kaleticu i ostalim sezdesetominutasima...

[Edited by Remzi on 14-12-2009 at 01:12 GMT]

14-12-2009 at 01:07 | Ukljui u odgovor
Ego
Nivo: Forumski vuk
Celav, neodoljiv, (ne)osvojiv.

Registriran(a): 23-05-2008
Odgovori: 756

bakirovo se istrazzivaccko novinarstvo svodi na malogadjansko hohshtaplerstvo sponzorirano od islamofobiccne vrhusske u krnjem sdp i tzv dijela NVO kojima smeta sve sto ima prizvuk muslimanskog. imaju ti krstoseri svoje shehide u liku bakira hh, damira k. i sliccnih aparatchika njihovog prjekta dokidanja sveg sto ima muslimansko, makar u tragovima. fuj. 

Ego: "Ni bunar zelja ne funkcionise bez love."
15-12-2009 at 13:02 | Ukljui u odgovor
hurija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-03-2004
Odgovori: 15602

citat:
Ego wrote:
bakirovo se istrazzivaccko novinarstvo svodi na malogadjansko hohshtaplerstvo sponzorirano od islamofobiccne vrhusske u krnjem sdp i tzv dijela NVO kojima smeta sve sto ima prizvuk muslimanskog. imaju ti krstoseri svoje shehide u liku bakira hh, damira k. i sliccnih aparatchika njihovog prjekta dokidanja sveg sto ima muslimansko, makar u tragovima. fuj.

Ego, shvatam da si ogoren pisanjem novinara koji rade ovu emisiju, ali stvarno mislim (itajui tvoje dosadanje postove) da malo pretjeruje. Pa, zar ba sve to se govori u ovoj emisiji je islamofobno i da su ba svi aparatici sdp-a i ne znam vie koga? Pa, isti ti aparatici se bave kriminalom na svim stranama (ako ih ima, a ima, na alost), runim deavanjima od kojih zavisi i moja i tvoja egzistencija. Ne svia mi se ta emisija, ali je gledam..na alost, veina stvari o kojima priaju je "il' je bilo il' e bit'". Ne vjerujem sve "na prvu", ali ne posmatram ba tako ekstremno nain rada. Na kraju krajeva, ne smatram da mi neko dira vjeru (kako kae da je islamofobna) ako se pria o lopovlucima u kojima, priznae, grcamo i ne znamo vie kuda i ta.
Okreni malo misli i na njihove prie o Aluminiju, o oviu, o hrvatskim nacionalistima u Hercegovini, o "paravojnim" zatitarskim kuama u RS-u, zloupotrebi poloaja, o pronevjerenim parama za vrijeme rata i krae humanitarne pomoi od strane Hrvatske, o zloinima koji su se inili..da ne nabrajam. Pa, emisiju ne ine samo vijesti i reportae o Ceriu, o Bukovici i slinim...eto..
15-12-2009 at 18:18 | Ukljui u odgovor
rinakasamja
Nivo: Novi foruma
Registriran(a): 03-12-2009
Odgovori: 16

Emisiju 60 minuta gledao sam par puta i samo se pitam kako taj voditelj jos ima glavu na ramenima s obzirom na teme koje otvara(iskreno ili je nevjerojatno hrabar ili totalno lud). Sad mala digresija na ovo gore gsp. Egu. Zato neki musliman x ili y ne moze biti lopov ili bandit ili nepodoban za funkciju koju obnasa. Ja sam eto u zadnjoj emisiji tog Bakira gledao snimke efendije Ceria sa nekog skupa vjernicima pa sam se pitao da li taj ovjek uopte ima kole. Pazi on bi trebao biti vjerski autoritet i moralna vertikala a pria mu se svodi na ovozemaljske gluposti izreene nekakvim priprostim jalijakim jezikom. Jednostavno nisam mogao da vjerujem da on obnaa ikakvu dunost u IVZ-u. Inace, upoznao sam veliki broj vrlo skolovanih muftija i efendija sto u BiH to u Hrvatskoj pred kojima se jednostavno osjecas nevjerojatno iznenadjen jer imaju siroka znanja i moralne uzuse vrijedne svog poslanstva na zemlji i kao covjeka i kao bozijeg vjerovjesnika. Moje misljenje je da je sramota da ef. Ceric pretstavlja muslimanske vjernika bilo gdje a ponajmanje u BiH. Naravno to je moje misljenje i cijenim ako neko ima drugacije.

16-12-2009 at 17:49 | Ukljui u odgovor
Ego
Nivo: Forumski vuk
Celav, neodoljiv, (ne)osvojiv.

Registriran(a): 23-05-2008
Odgovori: 756

citat:
hurija wrote:

Ego, shvatam da si ogoren pisanjem novinara koji rade ovu emisiju, ali stvarno mislim (itajui tvoje dosadanje postove) da malo pretjeruje. Pa, zar ba sve to se govori u ovoj emisiji je islamofobno i da su ba svi aparatici sdp-a i ne znam vie koga? Pa, isti ti aparatici se bave kriminalom na svim stranama (ako ih ima, a ima, na alost), runim deavanjima od kojih zavisi i moja i tvoja egzistencija. Ne svia mi se ta emisija, ali je gledam..na alost, veina stvari o kojima priaju je "il' je bilo il' e bit'". Ne vjerujem sve "na prvu", ali ne posmatram ba tako ekstremno nain rada. Na kraju krajeva, ne smatram da mi neko dira vjeru (kako kae da je islamofobna) ako se pria o lopovlucima u kojima, priznae, grcamo i ne znamo vie kuda i ta.
Okreni malo misli i na njihove prie o Aluminiju, o oviu, o hrvatskim nacionalistima u Hercegovini, o "paravojnim" zatitarskim kuama u RS-u, zloupotrebi poloaja, o pronevjerenim parama za vrijeme rata i krae humanitarne pomoi od strane Hrvatske, o zloinima koji su se inili..da ne nabrajam. Pa, emisiju ne ine samo vijesti i reportae o Ceriu, o Bukovici i slinim...eto..

Isti taj Bakir je 2002-ge, a po nalogu Zlatka L.-narcisa i egocentrika, provjerenog islamofoba ("alzirska grupa") i kormpiranog politicara (njegov rad na ekon faxu u SA, "krediti" supruzi za vrijeme vlasti) dovodio cetnika dodika u emisiju i hvalio ga.Ego ce promjeniti misljenje onog momenta kad bakir pocne malo "istrazzivati" krnji sdp i zlatka s klikom.  

Ego: "Ni bunar zelja ne funkcionise bez love."
17-12-2009 at 12:01 | Ukljui u odgovor
rinakasamja
Nivo: Novi foruma
Registriran(a): 03-12-2009
Odgovori: 16

Slazem se da je gsp. Lagumdzija egotripas i da SDP predstavlja kao nekakvu elitistiku stranku ije ideje mogu razumjeti samo visoko inteligentni pojedinci (to je u sutini pogreno jer time vrijea sve koji ne misle isto - a takvih je u Bosni puno). Takoer se slaem da su ne samo Lagumzija vec i drugi iz SDP-a u Dodiku tih ratnih i posljeratnih godina vidjeli demokratsku i europejsku alternativu nacistickoj SDS ( ali su se ocito prehebali i tako pokazali neznanje i manjak socijalne i "politike" inteligencije). E sad da li je gsp. Lagumdzija islamofob to ne bih mogao garantirati. Prije bih rekao da ne razumije realnosti BiH i ocekuje od svojih biraca ili da svi zavrse visoke skole poput njega i da sa naucnog stanovista promatraju svijet i tada prate mentalni trag njegovih razamiljanja ili da ga pokorno slusaju kao voda ne brinui za svoju bolju buducnost. Inace ljudi se vrijednuju po onome sto su ucinili kad su mogli i snose konsekvence (kako moralne tako i politike) ako na tom putu omanu. gsp. Lagumzija ocito nikad nece za sebe reci da je pogrijesio sto definitivno puno govori o njemu a mnogo vise o SDP-u koji ga i dalje drzi na kormilu.

17-12-2009 at 14:43 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 3
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: ElvedinHajdarevic, Ensar Hajder, F4M1L14, hafa, ninja67, tulum, tuzla1, vojak
FORUM : Politika : 60 minuta New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net