Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : 60 minuta
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Remzi
Nivo: Forumas sa iskustvom
Dr.Vejsil Hetjimitj
Registriran(a): 01-03-2007
Odgovori: 166
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: 60 minuta

citat:
Shaban wrote:
Magazin 60 minuta je èitavo vijeme tvrdio da je ministae Heæo žrtva nezajažljivost kriminalnih struktura u elektro sektoru te njihovih pomagaèa ogledanih u liku Fahrudina Radonèiæa i inih mešetara !!!


Vahid Heæo povodom obustave istrage u sluèaju elektroenergetski sektor
10.12.2009. 00:10

Federalni ministar energije, rudarstva i industrije, Vahid Heæo oglasio se danas saopštenjem za javnost povodom obustave istrage od strane Sarajevskog kantonalnog tužiteljstva u sluèaju elektroenergetski sektor .

Heæino saopštenje prenosimo u potpunosti:

- Informacija objavljena u medijima po kojem je Tužiteljstvo Kantona Sarajevo odbacilo kriviènu prijavu protiv jedanaest lica za navodnu zloupotrebu položaja ili ovlasti za proceduru izbora strateških partnera za investicije u elektroenergetski sektor Federacije Bosne i Hercegovine dokaz je neutemeljenosti optužbi koje su mjesecima gromoglasno lansirali politièki lideri i medijski tajkun koji su u otvorenoj službi paralisanja države Bosne i Hercegovine, ustavnih reformi, ekonomskog razvoja i stranih investicija.

Zahvaljujuæi brutalnoj kampanji javnog iznošenja najgrubljih laži i manipulacija èinjenicama, Federacija Bosne i Hercegovine je ostala bez preko sedam milijardi maraka najveèih direktnih stranih investicija u njenoj historiji iz Njemaèke, Austrije i Kazakhstana. Da oni kojima je jedini cilj unošenje potpunog politièkog i ekonomskog haosa u Federaciji Bosne i Hercegovine nisu uspjeli u svom cilju, danas bi preko 50.000 radnika u svim industrijskim granama bilo uposleno, a investicije bi bile realizirane u skladu sa obznanjenim èvrstim principima: nema prodaje nacionalnog blaga, rijeka i rudnika, nema koncesija na njihovo korištenje, nema vlasništva investitora nad izgraðenim elektrama, a oni svoja ulaganja vraèaju kroz isporuku struje po cijenama na Lajpciškoj berzi. Oni politièki lideri i medijski tajkun koji su blokirali navedene investicije napokon su raskrinkani i snose historijsku odgovornost za ekonomski zloèin napravljen nad Federacijom Bosne i Hercegovine.

Izražavam nezadovoljstvo i èuðenje èinjenicom da je Tužiteljstvu Kantona Sarajevo trebalo više od dvadeset mjeseci za odbacivanje prijave, kao i ne utemeljenim ocjenama iznešenim u saopæenju Tužilaštva kojima se osporava zakonitost voðenja procedure izbora strateških partnera. Navedene ocjene su proizvoljne i u potpunoj suprotnosti i nelogiènosti sa Naredbom o obustavi istrage, a suprotne su i zakljuècima Ureda Vlade Federacije Bosne i Hercegovine za zakonodavstvo i usklaðenost sa propisima EU, kao i nezavisnih ekspertskih analiza zakonitosti provedene procedure.


M I N I S T A R

mr. Vahid Heæo



Liepa vijest i darago mi je za Vahida Hecu.Ali,istovremeno su oslobodjeni i Nedzad Braknovic kao i Muhamed sacirbej koji je istina ospobodjen optuzbi pred americkim sudom.I to je lijepa vijest a ova dva poslijednja bise zrtve sezdeseto-minutasa.

Eto kakvo je nase novinarstvo,kako ovaj rece "istrazivacko" -hoce li oplesti po tebi ili nece? Pa to drugovi zavisi od partijske pripadnosti a ne od eventualne i svarne potencijalne krivice koja nije dokazana vec se o njoj kao sumnja. Pravo novinarstvo iz doba iforbiroa 1948. godine.Jos sve neki tajni dokumenti jos tajnijih obavjestajnih sluzbi,kojim Bakir kao ima pristup?
14-12-2009 at 00:28 | Ukljuèi u odgovor
Remzi
Nivo: Forumas sa iskustvom
Dr.Vejsil Hetjimitj
Registriran(a): 01-03-2007
Odgovori: 166
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: 60 minuta

citat:
nemo wrote:
dakle ako je ovo tacno,onda je fino stavljeno do znanja da Bakir ne moze imati ulogu policije,vec je policija ta koja treba da istrazuje i hapsi kriminal,a sud da presudjuje kriminalcima...I svakako ne treba Bakir da se boji,niti treba trositi pare na zastitu,kao da je medjed ,pa ga sipa chuva od nekih tamo "Bugara i Shiptara"

Remzi, ocito da nisi nikada cuo za pojam -istrazivacko novinarstvo-.



Ti prvo trebas da cujes za objektivno novinarstvo u kakvo bi trebalo spasti i istrazivacko.I onda poslije takvog objektivno-istrazivackog novinarstva,dodticni ili dodticna grupa zapadne u zatvor i nema potrebe da ih iko cuva od nekih izmisljenih mafija kakva je ova famozna"bugarsko-shiptarska"


vi koji ste zasljepljeni propagandom iz doba iforbiroa i strasne 1948 pa unazad do 1945 svakako smatrate Bakira i bakirchitje za objektivne istrazivacke novinare koje optuzene po nalogu ko zna koje partije i ko zna koje obavjestajne sluzbe uzmu na zub bez prava glasa da ga kaze u svoju odbranu.E to je vec drugovi ono na sta niste navikli,a zove se objektivno novinarstvo i jos ce vodice jalom proteci a vi necete skontati sta je to propaganda a sta je to objektivno i jos da prostis objektivno-istrazivacko novinarstvo...



Lijepi pozdravi drage moje ovchice

14-12-2009 at 00:34 | Ukljuèi u odgovor
Remzi
Nivo: Forumas sa iskustvom
Dr.Vejsil Hetjimitj
Registriran(a): 01-03-2007
Odgovori: 166
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

i naravno vec se vide zrtve "objektivno" istrazivackog novinarstva ciji lavez je zasigurno imao uticaja na sud,ali ipak su oslobodjeni.Jedan je Vahid Heco a drugi je nedzad brankovic i treci cak u USA Muhamed
Sacirbej...

Sta cemo sada sa novinarima i njihovim udbasko-istrazivackim novinarstvima koja ovim ljudima,a i drugim, nanjese toliku stetu,sekiraciju i bol?sjecam se kada su nevinom momku Sanelu sjekirici svezali dinamit oko pasa i stavili mu sliku (narvno montiranu) na prvu stranicu Slobodne Bosne.A momak ni kriv ni duzan,nit luk jeo nit luk miriso,samo studirao u spanijiu doba bombaskih napada al kaide i naravno imao nesrecu da je Bosnjak,musliman iz Bosne,a neko od nasih "objektivnih" i k tomu jos da prostis "istrazivackih " novinara dobio nalog iz centrale da i Bosnjake muslimane pravi teroristima...

Dakle kada ce "istrazivacki" novinari da odgovaraju za svoje zlocine,jer takvi su u najmanju ruku izzvali rat u bivsoj jugoslaviji,jer su svojimistrazivanjima "napuckavali" jedne na druge dokumentujuci to navodnim strasnim stvarima mudzahedina,ustasa itd

??

kada cete drugovi novinari u bajbok za svoja nedjela i lazi u kojima se ne libite srusiti drzavu sve za rad para i obecane visoke pozicije koju vam obecavaju vasi politicki mentori

14-12-2009 at 00:45 | Ukljuèi u odgovor
Remzi
Nivo: Forumas sa iskustvom
Dr.Vejsil Hetjimitj
Registriran(a): 01-03-2007
Odgovori: 166
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

cujem da su namamili,dakle damir kaletovic-bakirchic i grosse bakir onog arkanovog kriminalca i ubicu kojem tako fino podizase renome u prosloj emisiji,"kao o moralnoj osobi" -dakle cujem da ce doci u Sarajevio i Bih.hrvatska je rekla da ce ga uhapsiti na granici,ali ovoj sezdesetominutni-arkanovacko-gardovski- moralista dolazi bez problema?

14-12-2009 at 01:02 | Ukljuèi u odgovor
Remzi
Nivo: Forumas sa iskustvom
Dr.Vejsil Hetjimitj
Registriran(a): 01-03-2007
Odgovori: 166
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

Zaboravih reci da se radi kristijanu golubovicu dakle o "moralnom liku podzemlja" (mislim tako je to po emisiji 60 minuta) bliskom "mrtvom" Arkanu i naravno "ugrozenom"od strasnih bugarsko-shiptarskih kriminalaca Bakiru Badziomerovicu,kao i damiru kaleticu i ostalim sezdesetominutasima...


[Edited by Remzi on 14-12-2009 at 01:12 GMT]

14-12-2009 at 01:07 | Ukljuèi u odgovor
Ego
Nivo: Forumski vuk
Celav, neodoljiv, (ne)osvojiv.

Registriran(a): 23-05-2008
Lokacija: Tuzla downtown
Odgovori: 756
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

bakirovo se istrazzivaccko novinarstvo svodi na malogadjansko hohshtaplerstvo sponzorirano od islamofobiccne vrhusske u krnjem sdp i tzv dijela NVO kojima smeta sve sto ima prizvuk muslimanskog. imaju ti krstoseri svoje shehide u liku bakira hh, damira k. i sliccnih aparatchika njihovog prjekta dokidanja sveg sto ima muslimansko, makar u tragovima. fuj. 


Ego: "Ni bunar zelja ne funkcionise bez love."
15-12-2009 at 13:02 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: 60 minuta

citat:
Ego wrote:
bakirovo se istrazzivaccko novinarstvo svodi na malogadjansko hohshtaplerstvo sponzorirano od islamofobiccne vrhusske u krnjem sdp i tzv dijela NVO kojima smeta sve sto ima prizvuk muslimanskog. imaju ti krstoseri svoje shehide u liku bakira hh, damira k. i sliccnih aparatchika njihovog prjekta dokidanja sveg sto ima muslimansko, makar u tragovima. fuj.

Ego, shvatam da si ogorèen pisanjem novinara koji rade ovu emisiju, ali stvarno mislim (èitajuæi tvoje dosadašnje postove) da malo pretjeruješ. Pa, zar baš sve što se govori u ovoj emisiji je islamofobno i da su baš svi aparatèici sdp-a i ne znam više koga? Pa, isti ti aparatèici se bave kriminalom na svim stranama (ako ih ima, a ima, na žalost), ružnim dešavanjima od kojih zavisi i moja i tvoja egzistencija. Ne sviða mi se ta emisija, ali je gledam..na žalost, veæina stvari o kojima prièaju je "il' je bilo il' æe bit'". Ne vjerujem sve "na prvu", ali ne posmatram baš tako ekstremno naèin rada. Na kraju krajeva, ne smatram da mi neko dira vjeru (kako kažeš da je islamofobna) ako se prièa o lopovlucima u kojima, priznaæeš, grcamo i ne znamo više kuda i šta.
Okreni malo misli i na njihove prièe o Aluminiju, o Èoviæu, o hrvatskim nacionalistima u Hercegovini, o "paravojnim" zaštitarskim kuæama u RS-u, zloupotrebi položaja, o pronevjerenim parama za vrijeme rata i kraðe humanitarne pomoæi od strane Hrvatske, o zloèinima koji su se èinili..da ne nabrajam. Pa, emisiju ne èine samo vijesti i reportaže o Ceriæu, o Bukovici i sliènim...eto..
15-12-2009 at 18:18 | Ukljuèi u odgovor
rinakasamja
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 03-12-2009
Lokacija: BiH
Odgovori: 16
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: 60 minuta

Emisiju 60 minuta gledao sam par puta i samo se pitam kako taj voditelj jos ima glavu na ramenima s obzirom na teme koje otvara(iskreno ili je nevjerojatno hrabar ili totalno lud). Sad mala digresija na ovo gore gsp. Egu. Zašto neki musliman x ili y ne moze biti lopov ili bandit ili nepodoban za funkciju koju obnasa. Ja sam eto u zadnjoj emisiji tog Bakira gledao snimke efendije Ceriæa sa nekog skupa vjernicima pa sam se pitao da li taj èovjek uopšte ima škole. Pazi on bi trebao biti vjerski autoritet i moralna vertikala a prièa mu se svodi na ovozemaljske gluposti izreèene nekakvim priprostim jalijaškim jezikom. Jednostavno nisam mogao da vjerujem da on obnaša ikakvu dužnost u IVZ-u. Inace, upoznao sam veliki broj vrlo skolovanih muftija i efendija sto u BiH što u Hrvatskoj pred kojima se jednostavno osjecas nevjerojatno iznenadjen jer imaju siroka znanja i moralne uzuse vrijedne svog poslanstva na zemlji i kao covjeka i kao bozijeg vjerovjesnika. Moje misljenje je da je sramota da ef. Ceric pretstavlja muslimanske vjernika bilo gdje a ponajmanje u BiH. Naravno to je moje misljenje i cijenim ako neko ima drugacije.

16-12-2009 at 17:49 | Ukljuèi u odgovor
Ego
Nivo: Forumski vuk
Celav, neodoljiv, (ne)osvojiv.

Registriran(a): 23-05-2008
Lokacija: Tuzla downtown
Odgovori: 756
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: 60 minuta

citat:
hurija wrote:

Ego, shvatam da si ogorèen pisanjem novinara koji rade ovu emisiju, ali stvarno mislim (èitajuæi tvoje dosadašnje postove) da malo pretjeruješ. Pa, zar baš sve što se govori u ovoj emisiji je islamofobno i da su baš svi aparatèici sdp-a i ne znam više koga? Pa, isti ti aparatèici se bave kriminalom na svim stranama (ako ih ima, a ima, na žalost), ružnim dešavanjima od kojih zavisi i moja i tvoja egzistencija. Ne sviða mi se ta emisija, ali je gledam..na žalost, veæina stvari o kojima prièaju je "il' je bilo il' æe bit'". Ne vjerujem sve "na prvu", ali ne posmatram baš tako ekstremno naèin rada. Na kraju krajeva, ne smatram da mi neko dira vjeru (kako kažeš da je islamofobna) ako se prièa o lopovlucima u kojima, priznaæeš, grcamo i ne znamo više kuda i šta.
Okreni malo misli i na njihove prièe o Aluminiju, o Èoviæu, o hrvatskim nacionalistima u Hercegovini, o "paravojnim" zaštitarskim kuæama u RS-u, zloupotrebi položaja, o pronevjerenim parama za vrijeme rata i kraðe humanitarne pomoæi od strane Hrvatske, o zloèinima koji su se èinili..da ne nabrajam. Pa, emisiju ne èine samo vijesti i reportaže o Ceriæu, o Bukovici i sliènim...eto..

Isti taj Bakir je 2002-ge, a po nalogu Zlatka L.-narcisa i egocentrika, provjerenog islamofoba ("alzirska grupa") i kormpiranog politicara (njegov rad na ekon faxu u SA, "krediti" supruzi za vrijeme vlasti) dovodio cetnika dodika u emisiju i hvalio ga.Ego ce promjeniti misljenje onog momenta kad bakir pocne malo "istrazzivati" krnji sdp i zlatka s klikom.  


Ego: "Ni bunar zelja ne funkcionise bez love."
17-12-2009 at 12:01 | Ukljuèi u odgovor
rinakasamja
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 03-12-2009
Lokacija: BiH
Odgovori: 16
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

Slazem se da je gsp. Lagumdzija egotripas i da SDP predstavlja kao nekakvu elitistièku stranku èije ideje mogu razumjeti samo visoko inteligentni pojedinci (što je u suštini pogrešno jer time vrijeða sve koji ne misle isto - a takvih je u Bosni puno). Takoðer se slažem da su ne samo Lagumzija vec i drugi iz SDP-a u Dodiku tih ratnih i posljeratnih godina vidjeli demokratsku i europejsku alternativu nacistickoj SDS ( ali su se ocito prehebali i tako pokazali neznanje i manjak socijalne i "politièke" inteligencije). E sad da li je gsp. Lagumdzija islamofob to ne bih mogao garantirati. Prije bih rekao da ne razumije realnosti BiH i ocekuje od svojih biraca ili da svi zavrse visoke skole poput njega i da sa naucnog stanovista promatraju svijet i tada prate mentalni trag njegovih razamišljanja ili da ga pokorno slusaju kao vožda ne brinuæi za svoju bolju buducnost. Inace ljudi se vrijednuju po onome sto su ucinili kad su mogli i snose konsekvence (kako moralne tako i politièke) ako na tom putu omanu. gsp. Lagumðzija ocito nikad nece za sebe reci da je pogrijesio sto definitivno puno govori o njemu a mnogo vise o SDP-u koji ga i dalje drzi na kormilu.

17-12-2009 at 14:43 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 35
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : 60 minuta New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice