Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : 60 minuta
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
forever
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 16-07-2009
Odgovori: 869
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: NOVINARI

Medijsko pismo Željka Kopanje upuæeno Miloradu Dodiku „sarajevska èaršija“ treba krajnje ozbiljno razmoriti i analizirati; njegova suština jeste i poziv na oèuvanje jednog davnašnjeg prijateljstva, ali još više poziv na dijalog izmeðu Sarajeva i Banjaluke i normalizaciju odnosa u BiH. Ako nešto od ovoga Kopanja bude morao žrtvovati, onda to sigurno neæe biti ovo posljednje

Željko Kopanja traži od Milorada Dodika da se pod hitno otarasi Rajka Vasiæa i ostalih sa „palube ludaka“ koji su okružili novog „velikog voðu“. Tako dobro upuæeni izvori komentarišu medijsko pismo koje je juèe Željko Kopanja uputio svome prijatelju Miloradu Dodiku. I to nije sve; dubinska analiza pisma (ili, narodski kazano, èitaj-izmeðu-redova) pokazuje da Kopanja u svome pismu iznosi tri osnovne kritike prema prijatelju Dodiku; odnos prema BiH, korupciju u „vlastitim redovima“, te to što se okružio nacionalistièkim ludacima poput Rajka Vasiæa, mada ovaj nigdje nije izravno spomenut u tekstu. Sigurno je da æe potez vlasnika najveæeg medijskog koncerna u RS-u izazvati višestruka tumaèenja, od onih kako je rijeè o smišljenom potezu koji treba Dodika da odvuèe ulijevo i prema BiH, onih koji æe to shvatiti kao dobronamjerni Kopanjin gest i posljednji pokušaj da pozitivno utièe na svog velikog prijatelja koji se „otrgao od kontrole“ i polako ide prema ambisu, do onih koji æe samo reæi da je ovo reakcija oèajnika koji „želi sebi da olakša dušu“ , jer su stvari veæ otišle predaleko; preko ivice iza koje nema povratka.

Poznato je da su Kopanja i Dodik veliki prijatelji, da je Dodik jedan od osnivaèa ( i prvih financijera) Kopanjih „Nezavisnih novina“, da su zajedno prošli Scile i Haridbe na politièkoj i medijskoj sceni postdejtonske BiH, te da su, na koncu, zajedno osvojili vlast 2006. Poslije toga, Dodik je zajahao politièkim životom RS-a, a Kopanja medijskim; upuæeni tvrde da je, nakon što su podijelili „izborni plijen“, to sve manje bio odnos prijatelja, a sve više odnos dvojice poslovnih partnera. Zbog svega ovoga je Željko Kopanja, kunu se oni koji znaju trenutne odnose u RS-u, jedina osoba u entitetu kojem danas Dodik ne može govoriti šta treba, jer ima „svoje samostalno preduzeæe unutar jednog velikog koje se zove 'Republika Srpska' i kojim upravlja Mile iz Laktaša“.

Tiha vatra sukoba izmeðu Kopanje i Dodika potpaljena je još u vrijeme poèetka velikog sukoba izmeðu Dodika i, kako to vole reæi u Banjaluci, sarajevske èaršije. Dodiku nikada ozbiljan problem nije predstavljao Haris Silajdžiæ i njegova politika; njemu je kao takav u potpunosti odgovarao – politièki unitarista, zarobljen idejom o svom misionarstvu u BiH i kod Bošnjaka, a suštinski veæ odavno faktor koji nema presuðujuæi utjecaj u bosanskoj prijestolnici. Dodiku je puno veæi problem predstavljala sarajevska intelektualna èaršija, nezavisni mediji, te naroèito FTV, koji se u Banjaluci smatra glavnim krivcem za pogoršanje odnosa izmeðu Banjaluke i Sarajeva, tj, izmeðu RS-a i Federacije BiH.

Takoðer, sasvim neoèekivano su se ovih godina SNDS i SDP, dvije politièke partije programskih sliènih koncepcija, našle na dvije potpuno suprostavljene strane, te danas više nikoga ne èudi stav Milorada Dodika kako može napraviti koaliciju sa bilo kim osim SDP-om. Meðutim, ova Dodikova raèunica neæe iæi tako; kao da je toga svjestan u svome pismu i Željko Kopanja te svome prijatelju javno poruèuje da je vrijeme za dijalog sa Sarajevom. Želja je to velikog dijela meðunarodne zajednice; još prije šest mjeseci je jedan visoki dužnosnik EU u politièkim kuloarima širio prièu kako poslije izbora slijedi proces pomirenja Lagumdžije i Dodika, èak su imali sonobulne ideje kako æe tada jedinoj ozbiljnoj prepreci ovakvom rješavanju krupnih politièkih problema u državi, uredniku emisije „60 minuta“ Bakiru Hadžiomeroviæu, srediti kakav dobar ambasadorski posao kako ne bi remetio mir u „novoj kuæi koja treba da se gradi“. Ova ideja da se Rajko Vasiæ žrtvuje u zamjenu za urednika nagledanijeg politièkog magazina u BiH nije strana ni Banjaluci; problem sa njom je što je umobolna i što dosad, koliko se zna, još niko nije pitao urednika najgledanijeg politièkog magazina u BiH šta on o njoj misli. Ali, kako se sa politikom nikad ne zna, tako ni ovaj plan, mada je neprimjerno porediti Vasiæa sa Hadžiomeroviæem, nije izvan dometa iracionanalnih politika koje se svakodnevno vode u BiH.

Meðutim, ono što je puno važnije od ovih dnevno-politièkih taktièkih pred-koalicijskih opcija jesu druge dvije stvari koje snažno izviru iz Kopanjinog pisma: sugestija Dodiku da se oslobodi „korupcijskog i kriminalnog balasta“ koji je sve teži oko njega i ono što je danas vjerovatno najvažnije – da se „veliki voða“ oslobodi nacionalitièke reporike i mržnje te da se okrene prema dijalogu i pomirenju naroda u BiH. Tu negdje postoji i ljudska dimenzija Kopanjinog pisma; oni koji to u Sarajevu i u tzv. probosanskim snagama ne žele da vide, oni su ti koji, ne samo Dodika, nego i Banjaluku, RS i Srbe još dalje guraju od BiH. Zato ovaj Kopanjin potez „sarajevska èaršija“ treba krajnje ozbiljno razmoriti i analizirati; njegova suština jeste poziv na oèuvanje jednog davnašnjeg prijateljstva, ali i na mir, dijalog i normalizaciju odnosa u BiH. Ako nešto od ovoga Kopanja bude morao žrtvovati, onda to sigurno neæe biti ovo posljednje.

20-10-2010 at 14:11 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: NOVINARI

E-novine.

Reakcija na „otvoreno pismo“ Miloradu Dodiku

Druže Željko, piši novo pismo, ovo prvo razumjeli nismo


Piše: Slobodan Popoviæ


U mom pismu piše ne volim te više: Milorad Dodik i Željko Kopanja, razdvojni
Photo: KomboUnutar vladajuæe garniture kojoj pripada i sam autor postignuta saglasnost da ovako više ne ide i da je vrijeme polaganja raèuna sve bliže / samo se treba okrenuti oko sebe i vidjeti šta se dešava u bližem okruženju u kojem više nema nedodirivih/

Da sam se kojim sluèajem rodio juèe ili da sam prespavao poslednjih deset godina dvadesetog vijeka i prvih deset dvadeset prvog, i probudio se sa „Nezavisnim novinama“u rukama, i proèitao otvoreno pismo vlasnika medijskog prostora Republike Srpske, vjerovatno bih pomislio kako se radi o jednom ozbiljnom pokušaju ozbiljnog èovjeka iz ozbiljnog medija da javno pošalje poruku najmoænijem èovjeku, koji se sve pita i koji o svemu odluèuje, da stanje u društvu kojim upravlja nije dobro.

Na moju veliku sreæu i zadovoljstvo nisam prespavao,bolje reæi bio sam podobro budan i zapamtio mnogo štošta kad su u pitanju protekli dogaðaji a bogami i ljudi bez kojih dogaðaja nema.Trebalo bi puno rijeèi a još više prostora da se opišu samo najvažniji dogaðaji a sa njima i ljudi pa upravo iz gore navedenih razloga mislim da imam pravo ali i obavezu da prokomentarišem navedeni uradak jer je on po mom dubokom ubjeðenju najava tektonskih poremeæaja u piramidi vlasti koju u ovom momentu personificiraju akteri ovog otvorenog pisma Željko Kopanja i Milorad Dodik, dvije najmoænije figure u nomenklaturi apsolutne, bolje reæi apsolutistièke vlasti u Republici Srpskoj.

Krenimo redom. Prvo, nije normalno da se jedan od intimusa obraæa onom drugom na naèin koji dovodi u ozbiljnu sumnju da na ovoj liniji možda nema tona a bogami i slika dolazi u pitanje. Drugo, pismo je napisano u formi kao da pisac želi da se opravda za njegov sadržaj onom kome je pismo upuæeno tako da se izmjenjuju dijelovi u kojima autor velièa lik i djelo i pokušava da ga zacementira na malo duži rok.

Treæe, pismo samo po sebi nije novost, samo se pokušava ponovo izazvati kod vaskolikog puèanstva osjeæaj kako za sve ovo što nam se dešava nije kriva vlast, jer nju presonificira najveæi sin našeg naroda koji je usput nepogrešiv, samo oko sebe ima jednu grupu ljudi sklonih neprirodnom bludu kad su u pitanju vlast i pare, koji bludnim radnjama proizvode probleme èitavom društvu. Pošto je najveæi poprilièno visoko pa ne vidi aktere bludnih radnji, onda mora postojati neko ko æe ga na vrijeme upozoriti da je dara prevršila mjeru.

Kad bih bio naivan i kad ne bih znao o kakvim likovima se radi, možda bih i povjerovao u iskrene namjere autora pisma da probudi a samim tim pokrene dogaðaje koji treba da uklone zloèeste momke koji nam kvare lik i djelo najveæeg sina nešeg naroda.

Po meni postoje u ovom momentu samo dva racionalna objašnjenja za ova dešavanja.

Prvi je da se pojavila prva ozbiljna pukotina u arhitekturi vladajuæe garniture pa autor kao èovjek od iskustva u društvenim lomovima poèinje sebi graditi rezervni položaj ako stvari krenu po zlu.Time sebe pozicionira kao i krajem prošlog vijeka na sami vrh ljestvice onih koji su najavili ozbiljne društvene i politièke promjene, a iza toga slijede priznanja razlièitih vrsta.

Drugo, što smatram mnogo realnijim, je da je unutar vladajuæe garniture kojoj pripada i sam autor postignuta saglasnost da ovako više ne ide i da je vrijeme polaganja raèuna sve bliže / samo se treba okrenuti oko sebe i vidjeti šta se dešava u bližem okruženju u kojem više nema nedodirivih/ Ruka zakona je sve bliže i treba na vrijeme preduzeti sve da se zaštite vitalni interesi najvažnijh u koje spadaju akteri otvorenog pisma time što æe se na vrijeme pronaæi žrtveni jarci, kojim æe se fingirati da niko nije iznad zakona a ne daj bože izvan zakona. Ko æe biti žrtveni jarci - saznat æemo kad se film poène odmotavati, ali iskustvo govori da je ovakvu vrstu dogaðanja teško držati pod kontrolom i neko uvijek propjeva zbog potrebe da zaštiti sebe, a onda krene grudva sa vrha brijega koju više niko ne može ni kontrolisati a pogotovo zaustaviti.

Sve ovo me neodoljivo podsjeæa na vremena amerièkog Divljeg zapada kad se imovina sticala svim sredstvima ukljuèujuæi i kriminalne radnje a onda su najvažniji i najbogatiji akteri jednog dana rekli dosta i promovisali pravnu državu i vladavinu prava, da bi im ona saèuvala imovinu koju su stekli na nezakonit naèin.

Jedini problem u èitavoj prièi je da ovo nije Amerika i da ovo nije devetnaesti nego dvadesetprvi vijek.Sve ostalo je nažalost isto.

* Autor je èlan Predsjedništva SDP BiH stalno nastanjen u Banjaluci

21-10-2010 at 12:34 | Ukljuèi u odgovor
Inspektor
Nivo: Forumski doajen
Novus Ordo Seclorum

Registriran(a): 21-06-2005
Odgovori: 9543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: NOVINARI

Interesantni textovi danas, da nisu illuminati preuzeli inicijativu ovih dana...

21-10-2010 at 13:14 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: NOVINARI

citat:
primus inter pares wrote:
jel rajko vasic novinar,eno i on objavi pismo...


Inspirisan erotskim pismom Željka Kopanje voði Šumskog Rajha, Rajko Vasiæ (napredni grafièki radnik, stolar, slikar, dizajner, enigmat, fudbaler banjaluèkog drugoligaša Krajina, televizijski novinar, ratnik, posljednji ministar informacija Republike Srpske, inicijator osnivanja žurnalistike na banjaluèkom Filozofskom fakultetu i portparol Stranke Nezavisnih Socijaldemokrata) na svom blogu objavio je epistolarnu poslanicu homoseksualnog karaktera upuæenu svom voljenom Miletu, možda kao uvod u privatnu Paradu ponosa koja æe intimno biti održana u Dodikovom kabinetu...

http://www.e-novine.com/entertainment/entertainment-licnosti/41641-Dodik-Mein-Fhrer.html

svestran èovek i veliki potrošaè vazelina
23-10-2010 at 11:09 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: NOVINARI

evo i sa Tuzlarija naslovna:
__________________________________________
BIVŠA kandidatkinja za potpredsjednicu SAD-a i moguæa kandidatkinja za predsjednicu Sarah Palin ponovno se katastrofalno osramotila u intervju na radiju kada je pokazala da ne zna tko su saveznici države na èijem èelu želi biti.

Konzervativnu republikanku su pitali za stav o sukobu izmeðu dviju Koreja. "Jasno je da moramo stati uz svoje saveznike u Sjevernoj Koreji", kao iz topa je odgovorila Palin. Brzo ju je ispravio voditelj Glen Beck koji je kazao da je vjerojatno mislila na Južnu Koreju, jer je na èelu njihovih sjevernih susjeda diktator Kim Jong-Ill.

Ovo nije prvi puta da Palin pokazuje katastrofalno znanje zemljopisa. Jedan od najgorih gafova bivše guvernerke Aljaske, po pitanju meðunarodne politike, bio je kada je rekla da se iz države koju je vodila može vidjeti Rusija.
_________________________________________

Ako su Aljaska i Rusija jedna do druge što se može primijetiti na karti ,Sara i nije pogriješila.......


u stvari šta sam htio reæ vjerovatno o poznavanju zemljopisa nekih novinara.....



[Edited by djecko on 09-12-2010 at 07:05 GMT]

27-11-2010 at 10:20 | Ukljuèi u odgovor
bosnjobosnjo
Nivo: Forumas sa iskustvom
100% bosanac
Registriran(a): 30-06-2008
Lokacija: najdraza
Odgovori: 245
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

Bakir Hadžiomeroviæ reketirao zagrebaèku INA-u

Bakir Hadžiomeroviæ, urednik "60 minuta" na Federalnoj televiziji, reketirao je u junu 2007. godine zagrebaèku INA, te mu je plaæeno 30.000 evra u gotovini.

Potvrðuje to dokument koji je poslao direktor poduzeæa "Interina d.o.o." iz Mostara, u vlasništvu korporacije INA, Franjo Božiæ predsjedniku Uprave u Zagrebu Tomislavu Dragièeviæu u kojem ga obavještava da je po njegovom naputku "obavio razgovor s g. Bakirom Hadžiomeroviæem" pa dogovorio da ovaj više ne napada u svojoj emisiji konzorcij INA-MOL-ENERGOPETROL "poradi èega mu je plaæeno 30.000 eura u gotovini". Od tada u "60 minuta" prestaju svi napadi na ovaj konzorcij.

Dokument koji je u posjedu "Nezavisnih" takoðe imaju državni odvjetnik Mladen Bajiæ, USKOK i policija Hrvatske i ozbiljan je dokaz korupcije u koju su umiješani i oni koji su novac dali i oni koji su novac primali.

29-12-2010 at 15:54 | Ukljuèi u odgovor
bosnjobosnjo
Nivo: Forumas sa iskustvom
100% bosanac
Registriran(a): 30-06-2008
Lokacija: najdraza
Odgovori: 245
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

Damir Kaletoviæ zvani oružje za masovno uništavanje

Ako bismo pravili izbor koja ili èija izjava bi mogla biti proglašena najglupljom u kategoriji svih do sada objavljenih islamofobiènih izjava, onda bi pobjedu u tom izboru sigurno odnio Damir Kaletoviæ, novinar FTV-a, i njegova sljedeæa izjava: "U Gornjoj Maoèi zaplijenjeni su dokumenti koji ukazuju na planove o proizvodnji oružja za masovno uništenje!'' Vjerujemo da se sam Kaletoviæ crvenio pred roðenim televizorom dok se slušao šta govori. Ako ga je slušao George Bush ili Dick Cheney, bivši vladari Sjedinjenih Amerièkih Država, koji su se polomili tražeæi Saddamovo naoružanje za masovno uništenje, mogli su konaèno ushiæeno pomisliti da je Saddam naoružanje sklonio u Gornjoj Maoèi. Ko zna, možda æemo upravo narednih dana putem emisije "60 minuta" ekskluzivno uz jezovitu muziku èuti Damira Kaletoviæa kako je svojim istraživaèkim novinarstvom došao do podatka da je Saddam Hussein svoje oružje za masovno naoružanje na vrijeme sklonio u Gornju Maoèu.

29-12-2010 at 22:07 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: NOVINARI

Ruku na srce,uvijek sam odvadio mnogo od onoga što se piše, govori ili prikazuje.
Realnost je takva bila,sada je i biæe.
Neka cenzura treba da postoji.Mnoge stvari koje se u momentu dese su nepotkrijepljene èinjenicama i to je u redu.
Ako se èovjek vrati meðu obiène smrtnike primijetiæe da mnogi isto kao i ja ne pridaju neki znaèaj novinarskim prezentacijama.
Hoæu reæi da danas mnogi novinari pišu brzinski,bez mnogo razmišljanja gdje èovjek može odrediti i karakter novinara kao èovjeka,pod pseudonimom ili ne.
Podsjeæaju me na obiène traèare,koje su ubijeðene da im èovjek vjeruje ako ih sasluša.
Naravno nisu svi takvi ali je to sigurno odraz društvenih kretanja.
Šta god da kažem,tuzlarije su mi nekako drage zbog objektivnosti,inaèe ih ne bih ni posjeæivao.
Iskljuèujem prenesene èlanke(jer iz njih se mora malo više odvaditi).
Draže mi je proèitati nešto što piše naša hurija,Abulafija i naravno sulfer,nego oni èiji je to posao i svakodnevnica.
Hoæu reæi ponekad mi žao vremena kad proèitam bljuvotine novinara skorojeviæa,al šta æeš, tako je to u Božijoj bašèi,a vjerovatno ima nešto i do mene koji valjda oèekuje previše...
Zato hurija i Abulafija u akciju.A ako vam neko i ukrade tematiku,mi æemo znati od koga je

26-01-2011 at 08:27 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: NOVINARI

danas su novinari:
a) neobrazovani
b) neskolovani
c) lijeni
d) uobrazeni
e) nesposobni

ovo osnovano tvrdim i mogu podastrijeti milion argumenata i unistiti sve protuargumente. radim za medijsku kucu, vjerovatno najuticajniju sa balkana u inozemstvu. imamo tim novinara koji funkcionira vec godinama, nekad glatko, nekad malo manje, ali nove novinare je gotovo nemoguce naci!

dopisnici imaju platu vecu od prosjecne, pa ne mozemo naci kvalitetnog

novinari su placeni debelo po clanku, pa nema onih koji bi se uhvatili u kostac sa pravim pisanjem

nas svijet je lijen, to pod jedan! ljudima je mrsko da se potrude za nesto, pa cak i kad za to dobiju dobru lovu. novinari ne znaju da pisu, jer ne svodi se sve na 5 direktnih pitanja (ko, sta, gdje, kako i zasto)... nemaju opce obrazovanje, a fakulteti su toliko izgubili na kvaliteti i kriteriju, da je potpuno irelevantno da li su ga zavrsili ili ne...

najstrasnije od svega je sto su novinari toliko nafurani i sto je to jedna tako sujetna profesija (gori su od prevodilaca, zivota mi), da im covjek ne moze ni reci koliko grijese...

btw... nisam vise sigurna je l' ovo tema za kritikovanje ili za cudne clanke, al' moradoh nadovezat...

naravno, cast izuzecima... ja volim na tuzlarijama procitati dnevnu kolumnu, kurentni su i, ako nista drugo, bar ne seru da nisu senzacionalisticki medij na sva zvona, a vamo jadac... vecinom vremena su clanci korektni, a amaterske greske cemo zanemariti ovom prilikom to je ipak web portal...

mene izludjuju slonovi, tvtk-ovi, tvt-ovi i slicni novinari... izludjuje me kad vidim neke (jos od rata nekvalitetne) novinarke, kako dan danas misle da su leri kingovi ili tako nesto...

suti, debela, suti... idi radi, ne nerviraj se... (to ja sebi malo, da odem prije )

26-01-2011 at 08:40 | Ukljuèi u odgovor
Tiburon
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 22-08-2006
Lokacija: Sweet home Tz
Odgovori: 2033
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: NOVINARI

Biješe vrijeme nekada, kada sam bio mlad i naivan, i vjerovao svemu što piše u novinama

E onda sam na svojoj koži osjetio koje su pojedini novinari kurave,prodane duše i moralni beskièmenjaci, koje se ne libe da napišu bilo šta po nalogu svojih nalogodavaca ili za pare.

Konkretno, Slobodna Bosna je objavila èlanak koji je napisao Muhamed Pargan , vezan za moju porodicu, koji ne samo da prestavlja preuvelicanu verziju nekog stvarnog dogaðaja, nego nema apsolutno nikakve veze sa stvarnošæu!

Znaèi lik je sjeo i pisao bljuvotine i notorne laži kako su mu pale na pamet a sve u funkciji blaæenja i podmetanja, naruèene od strane odreðenih lica..

Naravno, novina i novinar su tuženi i tužba je glat dobijena, odšteta isplaæena i objavljen demant..sve to nakon 3 godine

E od tad Tiburon sve što proèita u novinama, pola odmah baci u vodu, a ovo pola kako procijeni, konsultujuæi više izvora ako je moguæe.

A što se tièe M. Pargana, ove bijede od èovjeka..doæi æe na zicer abd-a, samo sabur

[Edited by Tiburon on 27-01-2011 at 15:17 GMT] 


The only way to get rid of a temptation, is to yield to it..
27-01-2011 at 15:13 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 55
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Politika : 60 minuta New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice