Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Lijepa naša na Husinu This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41
New Topic
Pošiljalac Poruka
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:


Vidiš, hrvati su zarobljene strpali u improvizirane zatvore ili ti logore, dok su bošnjaci zarobljene strijeljali na licu mjesta, zato i niste imali tih velikih logora osim onih par u kaæunima, kaknju, varešu, stadionu iskra, muzeju jablanica itd itd.




Znas li ti sta su ti ljudi u Gabeli, Dretelju i Heliodromu prozivljavali, kakva zlostavljanja i torture, ako su imali srece/nesrece ( ne znam ni ja vise sta je tu "sreca") da ih ikako prezive?

Zamisli da si ti bio na njihovom mjestu, da te je tvoj dojucerasnji suborac razoruzao i strpao u logor! Niko te nije pitao gdje ces se roditi, ni pod kakvim imenom!

A o zlocinima HVO na drugim mjestima dovoljno je receno i o njihov razmjeru i okrutnosti!

Ne ide ti na cast relativiziranje te zlocinacke politke!

Nepostojanje organiziranih logora od strane ABiH ukazuje na to da nije bilo planiranog i sistematskog etnickog ciscenja i protjerivanja Hrvata sa teritorija koje kontrolira ABiH!

Ja licno sukob ABiH i HVO dozivljavam kao neizmjernu tragediju, i sto sam vise povijest izucavala ta mi se tragedija cinila gorom i strasnijom!

Niko ne negira da su se desili pojedinacni zlocini nad neduznim hrvatskim civilima, zgrazavam se nad tim i u slucajevima koji nisu procesuirani, trebaju biti do kraja izvedeni pred pravdu!

Ali ti zlocini nisu bili planirani, bili su djelovanja kriminalnih pojedinaca!

I to je ta jako bitna razlika! Planiranje zlocina, organiziranje logora u svrhu etnickog ciscenja i to je ono s cime se Herceg-Bosna i HVO mogu pohvaliti!

I ti kao Hrvat iz Tuzle pricas o ugrozenosti?! A, trebao bi biti onaj koji ima snage zagovarati dobre bosnjacko-hrvatske odnose!

Svaka cast!
23-12-2012 at 16:01
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
neveli wrote:



Znas li ti sta su ti ljudi u Gabeli, Dretelju i Heliodromu prozivljavali, kakva zlostavljanja i torture, ako su imali srece/nesrece ( ne znam ni ja vise sta je tu "sreca") da ih ikako prezive?

Zamisli da si ti bio na njihovom mjestu, da te je tvoj dojucerasnji suborac razoruzao i strpao u logor! Niko te nije pitao gdje ces se roditi, ni pod kakvim imenom!

A o zlocinima HVO na drugim mjestima dovoljno je receno i o njihov razmjeru i okrutnosti!

Ne ide ti na cast relativiziranje te zlocinacke politke!

Nepostojanje organiziranih logora od strane ABiH ukazuje na to da nije bilo planiranog i sistematskog etnickog ciscenja i protjerivanja Hrvata sa teritorija koje kontrolira ABiH!

Ja licno sukob ABiH i HVO dozivljavam kao neizmjernu tragediju, i sto sam vise povijest izucavala ta mi se tragedija cinila gorom i strasnijom!

Niko ne negira da su se desili pojedinacni zlocini nad neduznim hrvatskim civilima, zgrazavam se nad tim i u slucajevima koji nisu procesuirani, trebaju biti do kraja izvedeni pred pravdu!

Ali ti zlocini nisu bili planirani, bili su djelovanja kriminalnih pojedinaca!

I to je ta jako bitna razlika! Planiranje zlocina, organiziranje logora u svrhu etnickog ciscenja i to je ono s cime se Herceg-Bosna i HVO mogu pohvaliti!

I ti kao Hrvat iz Tuzle pricas o ugrozenosti?! A, trebao bi biti onaj koji ima snage zagovarati dobre bosnjacko-hrvatske odnose!

Svaka cast!


bravo @neveli to je to ,nema dalje...e sad ovu temu mod može da zatvori,nakon ovog tvog posta
23-12-2012 at 16:06
klon4ti
Nivo: Forumas sa iskustvom
Prva Tuzlanska

Registriran(a): 17-02-2012
Lokacija: Ludara
Odgovori: 287
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
soraya wrote:

nema ni jedne presude donijete od strane haškog tribunala u kojoj to piše...ako ima,bujrum podastri...ni jedne presude nema koja se odnosi na politièko vodstvo države BIH...


zato što države nije ni bilo


Draga moja susjeda, da ti kažem nešto u povjerenju, nemaš ti pojma kakve su igre u pitanju i zašto je to tako kako jeste

Na haskom sudu vrijede trostruka pravila

1. Sud ne priznaju USA niti se njima može suditi.
2. Meðunarodni sud koji je smješten u hagu nije isto što i:
3. ICTY, i imaju potpuno razlièite pristupe istim pitanjima.

Turska kao druga najveæa èlanica NATO saveza je ovdje veliki i bitan faktor, èije je politièko rukovodstvo lobiralo i utjecao na politièku odluku da se bošnjacima ne sudi u hagu.


Zemlja i vodstvo zloèinaèke RH je odradilo sve što se od njih tražilo, zato su danas na korak do EU, a mogla je biti zajedno sa Slovenijom da nije bilo sluèaja Gotovina, a u NATO-u su vec dobrih godina.


Ne zloèinaèka vlada BiH je svjetlosnim godinama daleko od svega toga, jer ne procesuira ratne zloèine svojih snaga niti ih istražuje, plus od rata na ovamo u samom vrhu te vlasti su osobe odgovorne za zloèine po zapovjednoj odgovornosti ili su bili dio civilne vlasti na podruèju gdje su se zloèini dogaðali. Sve se ovo pomno prati, zato je danas svakog pripadnika abih strah otiæi u srbiju, a uskoro bi se slièno moglo desiti i sa RH, gdje udruge prognanih hrvata pripremaju tužbe pred hrvatskim pravosuðem.



23-12-2012 at 16:06
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
gostelja wrote:

_____________________________________________
Poslije smjene Željke Kneza sa mjesta zapovjednika drugog korpusa sve je krenulo u drugom snjeru...



Imam pozitivno misljenje o Knezu!

Stavljanje HVO Zrinjski pod komandu ABiH je bilo neophodno!

23-12-2012 at 16:10
klon4ti
Nivo: Forumas sa iskustvom
Prva Tuzlanska

Registriran(a): 17-02-2012
Lokacija: Ludara
Odgovori: 287
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
neveli wrote:



Znas li ti sta su ti ljudi u Gabeli, Dretelju i Heliodromu prozivljavali, kakva zlostavljanja i torture, ako su imali srece/nesrece ( ne znam ni ja vise sta je tu "sreca") da ih ikako prezive?

Zamisli da si ti bio na njihovom mjestu, da te je tvoj dojucerasnji suborac razoruzao i strpao u logor! Niko te nije pitao gdje ces se roditi, ni pod kakvim imenom!

A o zlocinima HVO na drugim mjestima dovoljno je receno i o njihov razmjeru i okrutnosti!

Ne ide ti na cast relativiziranje te zlocinacke politke!

Nepostojanje organiziranih logora od strane ABiH ukazuje na to da nije bilo planiranog i sistematskog etnickog ciscenja i protjerivanja Hrvata sa teritorija koje kontrolira ABiH!

Ja licno sukob ABiH i HVO dozivljavam kao neizmjernu tragediju, i sto sam vise povijest izucavala ta mi se tragedija cinila gorom i strasnijom!

Niko ne negira da su se desili pojedinacni zlocini nad neduznim hrvatskim civilima, zgrazavam se nad tim i u slucajevima koji nisu procesuirani, trebaju biti do kraja izvedeni pred pravdu!

Ali ti zlocini nisu bili planirani, bili su djelovanja kriminalnih pojedinaca!

I to je ta jako bitna razlika! Planiranje zlocina, organiziranje logora u svrhu etnickog ciscenja i to je ono s cime se Herceg-Bosna i HVO mogu pohvaliti!

I ti kao Hrvat iz Tuzle pricas o ugrozenosti?! A, trebao bi biti onaj koji ima snage zagovarati dobre bosnjacko-hrvatske odnose!

Svaka cast!




sinoc bi u dnevniku

23-12-2012 at 16:15
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:
zato što države nije ni bilo




Na haskom sudu vrijede trostruka pravila

1. Sud ne priznaju USA niti se njima može suditi.
2. Meðunarodni sud koji je smješten u hagu nije isto što i:
3. ICTY, i imaju potpuno razlièite pristupe istim pitanjima.




da je nije bilo to prvi put èujem..a za koga si ti onda ratovao ? za koju državu ? jel Hrvatsku?...ja koliko znam državu BIH je prva priznala Hrvatska....
što se navedenih sudova tièe:
1.lupaš ko makism po diviziji,obzirom da su Tribunal u Hagu i ICTY osnovale UN,a SAD su èlanice sa najveæim brojem glasova i uticajem,najviše finansijski odvajaju .To što amerièka vlada odbija da isporuèuje svoje gradjane je drugi par opanaka
2.Tribunal u Hagu sudi pojedincima za poèinjene zloèine,etnièko èišæenje,genocid,kršenje obièaja rata i bavi se iskljuèivo INDIVIDUALNIM presudama.
3.ICTY je sud koji sudi državama i državnim institucijama (politikama)za isto ono što je pobrojano pod taèkom 2 i bavi se presudama koje se odnose na KOLEKTIVE


ovo lupetanje o Turskoj je nonsens...imaš li kakav dokaz za takve tvrdnje?
23-12-2012 at 16:32
klon4ti
Nivo: Forumas sa iskustvom
Prva Tuzlanska

Registriran(a): 17-02-2012
Lokacija: Ludara
Odgovori: 287
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
soraya wrote:

ovo lupetanje o Turskoj je nonsens...imaš li kakav dokaz za takve tvrdnje?


Imam, ali moja ex-profesija mi ne dopušta da o tome javno iznosim detalje.

Vidiš zloèinaèka Hrvatska i Franjo priznali BiH pa na nju izvršili agresiju

a miloševiæ je nije priznao jer je smatrao svojim dijelom

[Edited by klon4ti on 23-12-2012 at 16:38 GMT]
23-12-2012 at 16:35
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:



sinoc bi u dnevniku


Sluèaj Križanèevo Selo se odnosi na dogaðaje koji su se desili u zaseoku Križanèevo Selo u Srednjoj Bosni, gdje su deseci Hrvata stradali tokom napada Armije RBiH na položaje HVO-a 22. i 23. decembra 1993.[1]

Napad se desio u vrijeme dok je region bio zahvaæen Bošnjaèko-hrvatskim sukobom, osam mjeseci nakon Masakra u Ahmiæima. Križanèevo Selo se nalazi u blizini Viteza, taènije sela Dubravica i Šantiæi. Prema izjavi svjedoka na suðenju u Hagu, selo je predstavljalo vojnu bazu HVO-a. [2]

Nije poznat taèan tok dogaðaja, što je otvorilo vrata za medijske špekulacije. Takoðer ne postoji sudska verifikacija kako od strane meðunarodnih, tako ni od strane domaæih sudova.

Vlasti samoproglašene Hrvatske Republike Herceg-Bosne su tvrdile da se radi o masakru koji se desio nakon vojnog napada, gdje su pogubljeni vojni zarobljenici, dok su neki muèeni, a potom ubijeni zajedno sa nekoliko civila. Tvrdile su da su identifikovale 52 osobe koje su masakrirane.[3]
Dana 6. januara 1994, mjesto dogaðaja je istražio lokalni UNPROFOR, o èemu se raspravljalo na suðenju Kordiæu i Èerkezu pred Haškim tribunalom. Tada je svjedok, britanski pukovnik Peter Gage Williams, koji je u to vrijeme bio dio lokalnih snaga UNPROFOR-a, odgovarajuæi na pitanje tužioca o "smrti izmeðu 60 i 70 Hrvata u Križanèevom Selu" objasnio da je januara 1994. godine provedena istraga tokom koje je pronaðeno 27 tijela, a ekshumirano 9, tvrdeæi da nije postojao ni jedan dokaz koji bi potvrdio teoriju o masakru. [4][5][6] Sluèaj je dobio medijsku pažnju u aprilu 2010. godine, kada su hrvatski predsjednik Ivo Josipoviæ, katolièki kardinal Vinko Puljiæ i reis-ul-ulema Islamske zajednice BiH, Mustafa Ceriæ posjetili mjesto pokolja u Ahmiæima, a potom i Križanèevo Selo.[7] Ivo Josipoviæ je bio u zvaniènoj posjeti BiH tokom koje je izrazio "duboko žaljenje" zbog uèešæa Republike Hrvatske u podjeli BiH 90-ih godina, što je rezultiralo Bošnjaèko-hrvatskim ratom i patnjom ljudi na obje strane. [8] Prema izvještaju emitovanom na RTVFBiH o Josipoviæevoj posjeti, tokom dogaðaja u Križanèevom Selu stradala su 34 hrvatska vojnika ukljuèujuæi i nekoliko civila, a 30 preostalih vojnika je zarobljeno.[9] Meðutim, Novi list iz Rijeke kao i neki hrvatski web sajtovi u svojim izvještajima su navodili informaciju o 74 ubijena vojnika i civila neprecizirajuæi taèno koliko je bilo jednih, a koliko drugih, niti okolnosti u kojima su navodno ubijeni.[7] Ni jedan medij koji je izvještavao o Križanèevom Selu nije pomenuo izvore za iznesene tvrdnje.

dakle,jedno je frljati se brojkama po medijima,a drugo je posjedovati dokaze da bi tužilaštvo moglo podiæi optužnicu...
23-12-2012 at 16:41
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:


Imam, ali moja ex-profesija mi ne dopušta da o tome javno iznosim detalje.




hahahahaah...to ti neka velièina ili ti je frka da te ne potraže iz Tužilaštva za ratne zloèine

kakao god bilo ni jedna ni druga crkotina ,ni Miloševiæ ni Tuðman,nisu uspjeli u nakani o kojoj su se dogovarali u Karaðorðevu,a to je da podjele BIH...Nisu je podjelili teritorijalno,a "svojim" narodima su na ledja natovarili terete ratnih zloèina i genocida,bijedu i sramotu...
i da te podsjetim još jednom...ništa od treæeg,ništa od hrvatskog entiteta,ništa od deranja BIH teritorijalno...Ustav po kome su i BIH i Hrvatska stekle državnost ne toleriše otcjepljnej naroda ,samo republika...Tako da džaba sanjate vlažne snove...Ja lièno jedva èekam da Hrvatskka uðe u EU,samo da vidim pojedinim bosanskim Hrvatima obješene noseve jer neæe više imati pravo da glasaju za Sabor,jer neæe moæi dobijati penzije i prinadležnosti iz državnog budžeta Hrvatske i ti više neæeš moæi švercati trupce iz BIH
23-12-2012 at 16:52
klon4ti
Nivo: Forumas sa iskustvom
Prva Tuzlanska

Registriran(a): 17-02-2012
Lokacija: Ludara
Odgovori: 287
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
soraya wrote:


hahahahaah...to ti neka velièina ili ti je frka da te ne potraže iz Tužilaštva za ratne zloèine

kakao god bilo ni jedna ni druga crkotina ,ni Miloševiæ ni Tuðman,nisu uspjeli u nakani o kojoj su se dogovarali u Karaðorðevu,a to je da podjele BIH...Nisu je podjelili teritorijalno,a "svojim" narodima su na ledja natovarili terete ratnih zloèina i genocida,bijedu i sramotu...
i da te podsjetim još jednom...ništa od treæeg,ništa od hrvatskog entiteta,ništa od deranja BIH teritorijalno...Ustav po kome su i BIH i Hrvatska stekle državnost ne toleriše otcjepljnej naroda ,samo republika...Tako da džaba sanjate vlažne snove...Ja lièno jedva èekam da Hrvatskka uðe u EU,samo da vidim pojedinim bosanskim Hrvatima obješene noseve jer neæe više imati pravo da glasaju za Sabor,jer neæe moæi dobijati penzije i prinadležnosti iz državnog budžeta Hrvatske i ti više neæeš moæi švercati trupce iz BIH


Tko se zadnji smije najslaðe se smije
Sve do jedan hrvat iz BiH je i hrvatski državljanin time i buduæi državljanin EU
23-12-2012 at 16:55
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 15
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Politika : Lijepa naša na Husinu This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice