Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

„Iako ih nisam pozivao nakon susreta sa Španijom i Estonijom za utakmice sa Belgijom pozvat æu Semira Štiliæa i Sanela Jahiæa. Štiliæ je igrama u poljskom Lechu pokazao znatan razvoj i kvalitet, te ne smije više ostajati po strani“, istakao je Miroslav Æiro Blaževiæ, selektor BiH u današnjem „Avazu“, te dodao:
“Što se tièe Jahiæa, u posljednje vrijeme je nastupima u Arisu privukao pažnju i nadam se da æe to isto što prikazuje u Grèkoj, prikazati i u reprezentaciji.“
Æiro je najavio i poziv Almiru Tolji, koji trenutno brani u Iranu, ali prema prvim informacijama, nekadašnji golman Èelika, Sarajeva i reprezentacije više ne želi nastupati za državni tim.

“Èuo sam, a poslije sam i u jednim novinama proèitao Toljinu izjavu da je za njega reprezentacija završena prièa. Pošto mi treba iskusan i provjeren golman, jer je neizvjesno da li æe se Kenan Hasagiæ oporaviti od povrede ramena, mislim da sam rješenje pronašao u Romeu Mitroviæu. On je proglašen najboljim golmanom u jesenjoj polusezoni u Maðarskoj. Mitroviæ je prošao sve reprezentativne selekcije i o njemu sam dobio najbolje preporuke“, istakao je Æiro u našim najtiražnijim dnevnim novinama.
 


Sve je super i sve je za 5!
28-02-2009 at 20:26 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Vedad Ibiševiæ, naš fudbalski A reprezentativac koji je prošle srijede povrijedio prednje križne ligamente desnog koljena, a u petak je podvrgnut operativnom zahvatu, uspješno se oporavlja od povrede i prema pisanju Dnevnog avaza veæ je poèeo raditi sa fiziterapeutima.

Do Ibiševiæa je gotovo nemoguæe doæi, jer je prvi strijelac Bundeslige (18 golova u 17 utakmica) najbolje èuvana tajna klinike „St. Elizabet“ u Heidelbergu. Vodstvo klinike i èelnici kluba postavili su barikadu na vratima i brojne novinarske ekipe ne mogu doæi do bilo kakvih vijesti.
Miroslav Æiro Blaževiæ, selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine razgovarao je sa pomoænim trenerom Hoffenheima Tomislavom Mariæem, koji je sa golgeterom Bundeslige doputovao iz Španije i bio kod njega u bolnici.

"Tomislav mi je prenio da se našem Vedadu moral popravlja. Raduju ga brojne poruke i pozdravi. Sva mu podrška mnogo znaèi. Doktori su zadovoljni stanjem nakon operacije. Koljeno nije oteklo. Najznaèajnija je vijest da je sa Ibiševiæem poèeo raditi fizioterapeut i oporavak je veæ poèeo“, izjavio je Blaževiæ za Avaz.

Kako nam je Æiro rekao, podsvjesno je gajio nadu da bi oporavak mogao biti i kraæi, ali se to, kako sada stvari stoje, neæe desiti.

“Obeshrabrujuæe je kada èujete da æe Vedad sigurno biti šest mjeseci van terena. Nadao sam se nekom kraæem roku, ali šta æemo, nema druge nego u ovim teškim trenucima biti uz njega i dati mu do znanja da smo svi sa njim i da mu želimo najbolje“, kaže Blaževiæ.
 


Sve je super i sve je za 5!
28-02-2009 at 20:27 | Ukljuèi u odgovor
Vejsil
Nivo: Forumski doajen
izbjeglicaizbezsmisla

Registriran(a): 19-03-2004
Odgovori: 15014
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

jos tri hefte

02-03-2009 at 10:01 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

SALIHOVIÆ POVRIJEÐEN, PROPUŠTA BELGIJU!?
Jednu dobru vijest za bh. navijaèe iz Njemaèke i priznanje njemaèkih medija za briljantan nastup Edina Džeke protiv HSV-a, ubrzo je anulirala druga, loša informacija.
Sejad Salihoviæ je povrijeðen i vjerovatno se neæe oporaviti do meèa sa Belgijom. Našem reprezentativcu koji nosi dres Hoffenheima stradali su vanjski ligamenti desnog koljena i prema informacijama iz njemaèkih medija, Salihoviæu slijedi pauza od èetiri sedmice.

Bh. reprezentativac povrijedio se proteklog utorka u test utakmici protiv Stuttgart Kickersa. Tokom zagrijavanja, a nakon što je „uhvatio volej“, Salihoviæ je osjetio bolove u lijevom koljenu i odmah se požalio klupskom lijeèniku dr. Pieteru Beksu. Na licu mjesta je utvrðeno da je struktura koljena saèuvana, odnosno da nisu stradali unutrašnji ligamenti (kao što je sluèaj sa Vedadom Ibiševiæem). Našem reprezentativcu ukazana je pomoæ, pa je odigrao ovaj susret, a nastupio je i u subotu protiv Borrusije Dortmund.

Ipak, u nedjelju je bh. internacionalacu nakon uraðene mangnetne rezonance (MRI) na klinici u Heidelbergu utvrðeno da povreda ipak iziskuje odsustvo sa terena i prema prognozama Salihoviæ æe morati pauzirati èetiri sedmice. Obzirom da æe naš nacionalni tim 28. marta gostovati na Cristal Areni u Genku, gdje æe u kvalifikacionom susretu za plasman na Svjetsko prvenstvo odmjeriti snage sa Belgijom, gotovo je sigurno da æe selektor Miroslav Æiro Blaževiæ u ovom meèu neæe moæi raèunati na njegove usluge.

Kada se uzme u obzir da æe meè sa popularnim „ðavolima“ zbog povrede vjerovatno propustiti i golman Kenan Hasagiæ, definitivno je postalo jasno da Blaževiæ neæe imati lagan zadatak da sastavi ekipu koja æe imati cilj da stadion u Genku napusti neporažena, te da èetiri dana kasnije na Bilinom polju savlada istog protivnika kako bi ostala u igri za plasman na Mundijal 2010.

Salihoviæeva povreda zabrinula je i Ralfa Rangnicka, trenera Hoffenheima, koji u 23. kolu Bundeslige protiv Werdera iz Bremena, predstojeæeg vikenda, osim na našeg internacionalca neæe moæi raèunati ni na Tobiasa Weisa, Selima Tebera i Luiza Gustava, koji su suspendovani zbog crvenih i žutih kartona.
 


Sve je super i sve je za 5!
02-03-2009 at 12:52 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH




EDIN DŽEKO OPET U TIMU KOLA

Još jedan briljantan nastup Edin Džeko u dresu Wolfsburga nije ostao nenagraðen kod njemaèkih kolega. Korpulentni bh. napadaè na gostovanju u Hamburgeru uz Grafitea je najzaslužniji za gostujuæi trijumf protiv HSV-a – 3:1.

Oèito je da Džeki odgovaraju susreti protiv lidera. Nakon što je prije devet dana sa dva gola srušio vodeæu ekipu Bundeslige, Herthu, naš bombarder prizemljio je i HSV, koji je tokom prošle sedmice sa èelne pozicije predvodio njemaèku elitu. Popularni vukovi u derbiju 22. kola slavili su ubjedljiv trijumf, a pola posla je obavio Džeko. Prvo je izborio jedanaesterac kojeg je u gol pretvorio Grafite, a u 75. minuti postavio je konaènih 3:1.

Ovo je Džeki bio šesti gol (ukupno u ovoj sezoni postigao 11 golova) u pet kola proljetnog dijela Bundeslige, sa kojim je sustigao Maria Gomeza, pa sada njih dvojica predvode najbolje strijelce u proljetnom dijelu šampionata.

Osim Džeke u najboljem timu 22. kola Bundeslige, prema izboru sportskog portala Spox dobio je i njegov saigraè Grafite, a treæi napadaè je Andrej Voronin (Hertha). Vezni red saèinjavaju Elson (Stuttgart), Pal Dardai (Hertha), Ivica Iliev (Energie Cottbus) i Joel Epalle (Bochum). U zadnjoj liniji su Patrick Owomoyele (Borussia Dortmund), Marc Pfertzel (Bochum) i Frank Fahrenhorst (Hannover 96), dok je na golu Christian Vander, koji je briljirao protiv minhenskog Bayerna.
 


Sve je super i sve je za 5!
02-03-2009 at 12:58 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Kakvi smo mi baksuzi, kako se priblizava utakmica sve vise povreda, nakon Ibisevica, sad i Hasagic, pa i Salihovic...
Valda ce Mitrovic dostojno Hasagica zamijeniti...Sto se tice Salihovica, tu imamo Stilica koji je najbolji igrac u vodecem timu Poljske igra fantasticno, a i Pjanica, nekako se mozemo ´ispokrivati´, samo da ne bude jos kakvih belaja s povredama do tekme...  


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
02-03-2009 at 13:23 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Kad krene po belaju, stvarno krene:

Reprezentativac BiH i igraè njemaèkog Hoffenheima, Sejad Salihoviæ, ozlijedio je ligamente koljena, te æe van terena biti oko mjesec dana.
Šanse da Salihoviæ zaigra protiv Belgije (28.3.) su minimalne i njegov izostanak je još jedan veliki problem za izbornika Blaževiæa.


Podsjetimo, naša reprezentacija je veæ bez najboljeg strijelca Bundeslige Vedada Ibiševiæa, a najvjerojatnije na vratima neæe biti niti Kenana Hasagiæa.

 


Sve je super i sve je za 5!
03-03-2009 at 08:05 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Salihoviæ: Igrat æu protiv Belgije !
03.03.2009. 10:58

Reprezentativac BiH, Sejad Salihoviæ, kaže da je optimista, te da se nada da æe se oporaviti do utakmice s Belgijom. Povreda nije bezazlena, pogotovo kada su u pitanju ligamenti i mišiæi. Meðutim, ja sam optimista, izjavio je Salihoviæ.

Hoæete li konkurisati za meè sa Belgijom, 28. marta?

Nadam se da hoæu. Lijeènici su naložili mirovanje narednih dvadesetak dana. Ipak, oèekujem da æu biti u timu Hoffenheima za tri sedmice kada igramo sa Hannoverom, a to je prije naše utakmice u Genku. Najvažnije je da ojaèa mišiæ lijeve noge. Prvo æu strogo mirovati, potom raditi specijalne vježbe kako bih što prije zalijeèio mišiæ.

Da li ste se èuli sa selektorom Miroslavom Blaževiæem?

Nisam još, mada me zovu saigraèi i prijatelji. Prvi me nazvao Zvjezdan Misimoviæ. Zabrinut je, kada me nazvao bio je neraspoložen, ali sam ga ja oraspoložio najavom da bi mogao zaigrati protiv Belgije, rekao je Salihoviæ za San.

Šta se to urotilo protiv naših igraèa, najprije Ibiševiæ, potom Hasagiæ, ranije Bajramoviæ, sada Vi?

To je fudbal, povrede su, nažalost, sastavni dio igre. Nikad ranije nisam dugo pauzirao, ne vjerujem ni da æu zbog ove povrede, dodao je Salihoviæ.




( Svevijesti.ba / Sportin.ba )

jos da dodam,ciro rekao jutros da ce moliti hrgovica da nastupi za repku zbog problema sa ozljedama mnogih igraca,"ne smije me odbiti"

03-03-2009 at 11:33 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Barazh

povedi me u zemlju galebova
povedi me u jedan novi dan
tamo gdje se èuje samo pjesma
gdje pupoljci nikada ne trunu

namuèili spaniju,
dobili estoniju
baraž baraž
nikad neæemo proæ´

branio je dedaga
branio je hasaga
baraž baraž
nikad neæemo proæ´

elvire boliæu, reci baljiæu
da se ne zajebava

jer baraž baraž
mi nikad neæemo proæi
baraž baraž
taj dan nikad neæe doæi
jer uš je pakaš
i sad nam æirom zamazuje oæi
baraž baraž ...k*rca GRAHA

u žrijebu ko nas dobije
unaprijed se raduje
baraž baraž
nikad neæemo proæ´

na uštrb kroacije
navijali za turkie
baraž baraž
nikad neæemo proæ´

elvire boliæu, reci baljiæu
da se ne zajebava

jer baraž baraž
mi nikad neæemo proæi
baraž baraž
taj dan nikad nece doæi
jer uš je pakaš
i sad nam æirom zamazuje oæi
baraž baraž ...k**ca GRAHA

povedi me u zemlju galebova - k**ca grahaa
povedi me u jedan novi dan - k**ca grahaa
tamo gdje se èuje samo pjesma - k**ca grahaa
gdje pupoljci nikada ne trunu - k**ca grahaa

ljubi me i reci zbogom zemljo - k**ca grahaa
koja znaš za tugu i sudbinu - k**ca grahaa
odreci se zabluda i svijeta - k**ca grahaa
pokopaj sve istine i laži - k**ca grahaa



Ne bi ne bi ljudi život psovali
i nebi sudcu majku jebavali
kako bi se igralo i kako bi se dobilo
i kako bi dobro bilo hahahahahahahahaha

http://www.sarajevo-x.com/mp3/Barazh.mp3


jos jenoc pjesma,haaaaah
men dobra,nema veze nek nece proci bitno je da se igra

03-03-2009 at 11:35 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Nogometna reprezentacija BiH

Protiv Belgije bez Hasagiæa i Salihoviæa?
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine na presudnim utakmicama kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo protiv Belgije ostat æe bez golmana Kenana Hasagiæa, koji je povrijeðen u utakmici Istanbul BB- Bešiktaša.
Selektoru Miroslavu Æiri Blaževiæu dodatni problem predstavlja povreda igraèa njemaèkog Hoffeinheima Sejada Saalihoviæa koji je na treningu teško ozlijedio ligamente lijevog koljena. Kako je najavljeno da æe Salihoviæ sljedeæih mjesec dana odsustvovati sa terena, neisvjestan je i njegov nastup za našu nogometnu reprezentaciju u meèu protiv Belgije, 28. marta u Genki i 1. aprila u Zenici. .

Njegov kolega i prvi strijelac Bundeslige Vedad Ibiševiæ, koji je u januaru povrijedio ligamente desnog koljena, neæe igrati narednih šest mjeseci, a njegov izostanak za nastup u reprezentaciji veæ je potvrðen.

Okupljanje naših reprezentativaca najavljeno je krajem marta, nakon što selektor Blaževiæ objavi novi spisak igraèa.
(Sarajevo-x.com)

04-03-2009 at 12:56 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 26
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice