Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.

FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Odgovori: 7483
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

„Iako ih nisam pozivao nakon susreta sa Španijom i Estonijom za utakmice sa Belgijom pozvat ću Semira Štilića i Sanela Jahića. Štilić je igrama u poljskom Lechu pokazao znatan razvoj i kvalitet, te ne smije više ostajati po strani“, istakao je Miroslav Ćiro Blažević, selektor BiH u današnjem „Avazu“, te dodao:
“Što se tiče Jahića, u posljednje vrijeme je nastupima u Arisu privukao pažnju i nadam se da će to isto što prikazuje u Grčkoj, prikazati i u reprezentaciji.“
Ćiro je najavio i poziv Almiru Tolji, koji trenutno brani u Iranu, ali prema prvim informacijama, nekadašnji golman Čelika, Sarajeva i reprezentacije više ne želi nastupati za državni tim.

“Čuo sam, a poslije sam i u jednim novinama pročitao Toljinu izjavu da je za njega reprezentacija završena priča. Pošto mi treba iskusan i provjeren golman, jer je neizvjesno da li će se Kenan Hasagić oporaviti od povrede ramena, mislim da sam rješenje pronašao u Romeu Mitroviću. On je proglašen najboljim golmanom u jesenjoj polusezoni u Mađarskoj. Mitrović je prošao sve reprezentativne selekcije i o njemu sam dobio najbolje preporuke“, istakao je Ćiro u našim najtiražnijim dnevnim novinama.

Sve je super i sve je za 5!
28-02-2009 at 20:26 | Uključi u odgovor
indijana

Vedad Ibišević, naš fudbalski A reprezentativac koji je prošle srijede povrijedio prednje križne ligamente desnog koljena, a u petak je podvrgnut operativnom zahvatu, uspješno se oporavlja od povrede i prema pisanju Dnevnog avaza već je počeo raditi sa fiziterapeutima.

Do Ibiševića je gotovo nemoguće doći, jer je prvi strijelac Bundeslige (18 golova u 17 utakmica) najbolje čuvana tajna klinike „St. Elizabet“ u Heidelbergu. Vodstvo klinike i čelnici kluba postavili su barikadu na vratima i brojne novinarske ekipe ne mogu doći do bilo kakvih vijesti.
Miroslav Ćiro Blažević, selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine razgovarao je sa pomoćnim trenerom Hoffenheima Tomislavom Marićem, koji je sa golgeterom Bundeslige doputovao iz Španije i bio kod njega u bolnici.

"Tomislav mi je prenio da se našem Vedadu moral popravlja. Raduju ga brojne poruke i pozdravi. Sva mu podrška mnogo znači. Doktori su zadovoljni stanjem nakon operacije. Koljeno nije oteklo. Najznačajnija je vijest da je sa Ibiševićem počeo raditi fizioterapeut i oporavak je već počeo“, izjavio je Blažević za Avaz.

Kako nam je Ćiro rekao, podsvjesno je gajio nadu da bi oporavak mogao biti i kraći, ali se to, kako sada stvari stoje, neće desiti.

“Obeshrabrujuće je kada čujete da će Vedad sigurno biti šest mjeseci van terena. Nadao sam se nekom kraćem roku, ali šta ćemo, nema druge nego u ovim teškim trenucima biti uz njega i dati mu do znanja da smo svi sa njim i da mu želimo najbolje“, kaže Blažević.

28-02-2009 at 20:27 | Uključi u odgovor
Vejsil
izbjeglicaizbezsmisla

Registriran(a): 19-03-2004
Odgovori: 15014

jos tri hefte

02-03-2009 at 10:01 | Uključi u odgovor
indijana

SALIHOVIĆ POVRIJEĐEN, PROPUŠTA BELGIJU!?
Jednu dobru vijest za bh. navijače iz Njemačke i priznanje njemačkih medija za briljantan nastup Edina Džeke protiv HSV-a, ubrzo je anulirala druga, loša informacija.
Sejad Salihović je povrijeđen i vjerovatno se neće oporaviti do meča sa Belgijom. Našem reprezentativcu koji nosi dres Hoffenheima stradali su vanjski ligamenti desnog koljena i prema informacijama iz njemačkih medija, Salihoviću slijedi pauza od četiri sedmice.

Bh. reprezentativac povrijedio se proteklog utorka u test utakmici protiv Stuttgart Kickersa. Tokom zagrijavanja, a nakon što je „uhvatio volej“, Salihović je osjetio bolove u lijevom koljenu i odmah se požalio klupskom liječniku dr. Pieteru Beksu. Na licu mjesta je utvrđeno da je struktura koljena sačuvana, odnosno da nisu stradali unutrašnji ligamenti (kao što je slučaj sa Vedadom Ibiševićem). Našem reprezentativcu ukazana je pomoć, pa je odigrao ovaj susret, a nastupio je i u subotu protiv Borrusije Dortmund.

Ipak, u nedjelju je bh. internacionalacu nakon urađene mangnetne rezonance (MRI) na klinici u Heidelbergu utvrđeno da povreda ipak iziskuje odsustvo sa terena i prema prognozama Salihović će morati pauzirati četiri sedmice. Obzirom da će naš nacionalni tim 28. marta gostovati na Cristal Areni u Genku, gdje će u kvalifikacionom susretu za plasman na Svjetsko prvenstvo odmjeriti snage sa Belgijom, gotovo je sigurno da će selektor Miroslav Ćiro Blažević u ovom meču neće moći računati na njegove usluge.

Kada se uzme u obzir da će meč sa popularnim „đavolima“ zbog povrede vjerovatno propustiti i golman Kenan Hasagić, definitivno je postalo jasno da Blažević neće imati lagan zadatak da sastavi ekipu koja će imati cilj da stadion u Genku napusti neporažena, te da četiri dana kasnije na Bilinom polju savlada istog protivnika kako bi ostala u igri za plasman na Mundijal 2010.

Salihovićeva povreda zabrinula je i Ralfa Rangnicka, trenera Hoffenheima, koji u 23. kolu Bundeslige protiv Werdera iz Bremena, predstojećeg vikenda, osim na našeg internacionalca neće moći računati ni na Tobiasa Weisa, Selima Tebera i Luiza Gustava, koji su suspendovani zbog crvenih i žutih kartona.

02-03-2009 at 12:52 | Uključi u odgovor
indijana

EDIN DŽEKO OPET U TIMU KOLA

Još jedan briljantan nastup Edin Džeko u dresu Wolfsburga nije ostao nenagrađen kod njemačkih kolega. Korpulentni bh. napadač na gostovanju u Hamburgeru uz Grafitea je najzaslužniji za gostujući trijumf protiv HSV-a – 3:1.

Očito je da Džeki odgovaraju susreti protiv lidera. Nakon što je prije devet dana sa dva gola srušio vodeću ekipu Bundeslige, Herthu, naš bombarder prizemljio je i HSV, koji je tokom prošle sedmice sa čelne pozicije predvodio njemačku elitu. Popularni vukovi u derbiju 22. kola slavili su ubjedljiv trijumf, a pola posla je obavio Džeko. Prvo je izborio jedanaesterac kojeg je u gol pretvorio Grafite, a u 75. minuti postavio je konačnih 3:1.

Ovo je Džeki bio šesti gol (ukupno u ovoj sezoni postigao 11 golova) u pet kola proljetnog dijela Bundeslige, sa kojim je sustigao Maria Gomeza, pa sada njih dvojica predvode najbolje strijelce u proljetnom dijelu šampionata.

Osim Džeke u najboljem timu 22. kola Bundeslige, prema izboru sportskog portala Spox dobio je i njegov saigrač Grafite, a treći napadač je Andrej Voronin (Hertha). Vezni red sačinjavaju Elson (Stuttgart), Pal Dardai (Hertha), Ivica Iliev (Energie Cottbus) i Joel Epalle (Bochum). U zadnjoj liniji su Patrick Owomoyele (Borussia Dortmund), Marc Pfertzel (Bochum) i Frank Fahrenhorst (Hannover 96), dok je na golu Christian Vander, koji je briljirao protiv minhenskog Bayerna.

02-03-2009 at 12:58 | Uključi u odgovor
mosnik
Registriran(a): 07-01-2008
Odgovori: 2074

Kakvi smo mi baksuzi, kako se priblizava utakmica sve vise povreda, nakon Ibisevica, sad i Hasagic, pa i Salihovic...
Valda ce Mitrovic dostojno Hasagica zamijeniti...Sto se tice Salihovica, tu imamo Stilica koji je najbolji igrac u vodecem timu Poljske igra fantasticno, a i Pjanica, nekako se mozemo ´ispokrivati´, samo da ne bude jos kakvih belaja s povredama do tekme...  

Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
02-03-2009 at 13:23 | Uključi u odgovor
indijana

Kad krene po belaju, stvarno krene:

Reprezentativac BiH i igrač njemačkog Hoffenheima, Sejad Salihović, ozlijedio je ligamente koljena, te će van terena biti oko mjesec dana.
Šanse da Salihović zaigra protiv Belgije (28.3.) su minimalne i njegov izostanak je još jedan veliki problem za izbornika Blaževića.

Podsjetimo, naša reprezentacija je već bez najboljeg strijelca Bundeslige Vedada Ibiševića, a najvjerojatnije na vratima neće biti niti Kenana Hasagića.

03-03-2009 at 08:05 | Uključi u odgovor
primus inter pares
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460

Salihović: Igrat ću protiv Belgije !
03.03.2009. 10:58

Reprezentativac BiH, Sejad Salihović, kaže da je optimista, te da se nada da će se oporaviti do utakmice s Belgijom. Povreda nije bezazlena, pogotovo kada su u pitanju ligamenti i mišići. Međutim, ja sam optimista, izjavio je Salihović.

Hoćete li konkurisati za meč sa Belgijom, 28. marta?

Nadam se da hoću. Liječnici su naložili mirovanje narednih dvadesetak dana. Ipak, očekujem da ću biti u timu Hoffenheima za tri sedmice kada igramo sa Hannoverom, a to je prije naše utakmice u Genku. Najvažnije je da ojača mišić lijeve noge. Prvo ću strogo mirovati, potom raditi specijalne vježbe kako bih što prije zaliječio mišić.

Da li ste se čuli sa selektorom Miroslavom Blaževićem?

Nisam još, mada me zovu saigrači i prijatelji. Prvi me nazvao Zvjezdan Misimović. Zabrinut je, kada me nazvao bio je neraspoložen, ali sam ga ja oraspoložio najavom da bi mogao zaigrati protiv Belgije, rekao je Salihović za San.

Šta se to urotilo protiv naših igrača, najprije Ibišević, potom Hasagić, ranije Bajramović, sada Vi?

To je fudbal, povrede su, nažalost, sastavni dio igre. Nikad ranije nisam dugo pauzirao, ne vjerujem ni da ću zbog ove povrede, dodao je Salihović.

( Svevijesti.ba / Sportin.ba )

jos da dodam,ciro rekao jutros da ce moliti hrgovica da nastupi za repku zbog problema sa ozljedama mnogih igraca,"ne smije me odbiti"

03-03-2009 at 11:33 | Uključi u odgovor
primus inter pares

Barazh

povedi me u zemlju galebova
povedi me u jedan novi dan
tamo gdje se čuje samo pjesma
gdje pupoljci nikada ne trunu

namučili spaniju,
dobili estoniju
baraž baraž
nikad nećemo proć´

branio je dedaga
branio je hasaga
baraž baraž
nikad nećemo proć´

elvire boliću, reci baljiću
da se ne zajebava

jer baraž baraž
mi nikad nećemo proći
baraž baraž
taj dan nikad neće doći
jer uš je pakaš
i sad nam ćirom zamazuje oći
baraž baraž ...k*rca GRAHA

u žrijebu ko nas dobije
unaprijed se raduje
baraž baraž
nikad nećemo proć´

na uštrb kroacije
navijali za turkie
baraž baraž
nikad nećemo proć´

elvire boliću, reci baljiću
da se ne zajebava

jer baraž baraž
mi nikad nećemo proći
baraž baraž
taj dan nikad nece doći
jer uš je pakaš
i sad nam ćirom zamazuje oći
baraž baraž ...k**ca GRAHA

povedi me u zemlju galebova - k**ca grahaa
povedi me u jedan novi dan - k**ca grahaa
tamo gdje se čuje samo pjesma - k**ca grahaa
gdje pupoljci nikada ne trunu - k**ca grahaa

ljubi me i reci zbogom zemljo - k**ca grahaa
koja znaš za tugu i sudbinu - k**ca grahaa
odreci se zabluda i svijeta - k**ca grahaa
pokopaj sve istine i laži - k**ca grahaa

Ne bi ne bi ljudi život psovali
i nebi sudcu majku jebavali
kako bi se igralo i kako bi se dobilo
i kako bi dobro bilo hahahahahahahahaha

http://www.sarajevo-x.com/mp3/Barazh.mp3

jos jenoc pjesma,haaaaah
men dobra,nema veze nek nece proci bitno je da se igra

03-03-2009 at 11:35 | Uključi u odgovor
primus inter pares

Nogometna reprezentacija BiH

Protiv Belgije bez Hasagića i Salihovića?
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine na presudnim utakmicama kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo protiv Belgije ostat će bez golmana Kenana Hasagića, koji je povrijeđen u utakmici Istanbul BB- Bešiktaša.
Selektoru Miroslavu Ćiri Blaževiću dodatni problem predstavlja povreda igrača njemačkog Hoffeinheima Sejada Saalihovića koji je na treningu teško ozlijedio ligamente lijevog koljena. Kako je najavljeno da će Salihović sljedećih mjesec dana odsustvovati sa terena, neisvjestan je i njegov nastup za našu nogometnu reprezentaciju u meču protiv Belgije, 28. marta u Genki i 1. aprila u Zenici. .

Njegov kolega i prvi strijelac Bundeslige Vedad Ibišević, koji je u januaru povrijedio ligamente desnog koljena, neće igrati narednih šest mjeseci, a njegov izostanak za nastup u reprezentaciji već je potvrđen.

Okupljanje naših reprezentativaca najavljeno je krajem marta, nakon što selektor Blažević objavi novi spisak igrača.
(Sarajevo-x.com)

04-03-2009 at 12:56 | Uključi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 15
Skriveni clanovi: 1
Aktivni članovi: 0
Sretan rođendan: carissa, denzacar, kaca, katarina, nike, Raja sa Stelekta, slavica2, sxscom
FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja forumaša u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net