Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.

FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Odgovori: 7483
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

ŠTILIĆ U DERBIJU POGODIO ZA REMI

Veliki derbi 22. kola šampionata Poljske između Lech Poznana i Wisle Krakow bio je sretan za Semira Štilića, našeg reprezentativca koji je trenutno jedna od najvećih zvijezda poljskog prvenstva.
Derbi je okončan bez pobjednika (1:1), a glavni „krivac“ što Lech nije izgubio bodove na domaćem terenu upravo je Štilić. Gosti su poveli u 52. minuti golom Singlara, a naš reprezentativac izjednačio je u 83. minuti iz slobodnog udarca za konačnih 1:1.

Štiliću je ovo deveti gol i trenutno je na trećoj poziciji najboljih strijelaca šampionata Poljske, a ako se tome pridoda i prvo mjesto na listi najboljih asistenata, lako je zaključiti da Štilić igra sezonu karijere i da je samo pitanje dana kada će dogovoriti transfer u neku od jačih evropskih liga.

Lech nakon 22. kola zauzima prvu poziciju sa 45 bodova, bodom više od drugoplasirane Legie iz Warszawe, a tri više od današnjeg prtivnika.

Sve je super i sve je za 5!
05-04-2009 at 22:40 | Uključi u odgovor
indijana

ANTIĆ: ĆIRO JE STARI ROKER, A TAKVI NIKAD NE UMIRU

IZBORNIK srbijanske nogometne reprezentacije Radomir Antić odgovorio je kolegi iz BiH Ćiri Blaževiću, koji mu je poručio da jedva čeka dvoboj sa Srbijom na SP-u.
"Čujem da se vaš izbornik hvali da je bolji od mene. Baš bih volio da se sretnemo u Južnoafričkoj Republici, pa da mu pokažem da mora sačekati još koju godinu da bi me stigao." - izjavio je Ćiro novinaru Blica u Zenici nako utakmice s Belgijom.
"Ćiro je roker u svijetu nogometa, a stari rokeri nikad ne umiru" , duhovito je Antić odgovorio Ćiri uz dodatak:
"Sreo sam se s njim na seminaru izbornika u Beču i jako smo se lijepo družili. Naš je zajednički nazivnik osmijeh, kao i činjenica da se bavimo poslom koji iskreno i bezrezervno volimo. Blažević je veliki motivator, ali njegove odlične rezultate s BiH ne bih sveo samo na tu kvalitetu. Ima on i drugih aduta. Mislim da je uvijek bio i još uvijek je moderan trener, koji nogomet zaista doživljava kao nešto vlastito."
Za Blic je Antić potom prokomentirao izglede Srbije, Bosne i Hercegovine te Hrvatske u kvalifikacijskim skupinama za SP.
"Svi smo došli na pola puta i još je rano kalkulirati kakav će biti rasplet. Činjenica jest da smo svi izborili status koji obećava. Važno je samo da ostanemo čvrsto na zemlji, da ne slavimo pobjede prije no što ih ostvarimo na travnjaku. Moramo biti vrlo oprezni."
"Ne bih analizirao učinke reprezentacija iz susjedstva i njihovih izbornika. Mogu samo primijetiti da je Španjolska s dvjema pobjedama nad Turskom značajno pomogla Bosni i Hercegovini."

05-04-2009 at 22:42 | Uključi u odgovor
indijana

BIH IMPRESIONIRALA NOGOMETNE FANOVE DILJEM SVIJETA VIŠE OD BOLIVIJE

DVIJE pobjede Bosne i Hercegovine protiv Belgije (4:2 u gostima i 2:1 u Zenici), tijekom europskih kvalifikacija za SP 2010. godine, gurnule su momčad Ćire Blaževića u poziciju najugodnijeg iznenađenja izlučnog natjecanja.
Posjetitelji službene stranice Međunarodne nogometne federacije, mogli su proteklih dana glasovati tko ih najviše impresionirao tijekom posljednjih dana u kvalifikacijama, a najviše glasova je dobila reprezentacija Bosna i Hercegovine.
Jedinog pravog konkurenta su imali u bolivijskim nogometašima koji su šokirali nogometni svijet pobjedom u La Pazu protiv Maradonine Argentine 6:1. Ponuđeni za glasovanje su još bili: Saudijska Arabija, Gabon, Togo i Honduras.
Glasovanje na Fifinim službenim stranicama:
39.89% - Bosna i Hercegovina
32.54% - Bolivija
12.27& - Saudijska Arabija
8.62% - Honduras
3.66% - Gabon
3.02% - Togo

05-04-2009 at 22:43 | Uključi u odgovor
indijana

BH. IGRAČI TRAŽENA ROBA U EUROPI

Naši reprezentativci postali su tražena roba na europskom nogometnom tržištu što nije propustio primijetiti ni francuski Football Mercado koji je...

...sastavio listu najpoželjnijih (za kupovinu) BH. nogometaša, a prenosi hrvatski portal Index pod naslovom BiH do Poljuda.

Nakon dvije uvjerljive pobjede nad Belgijom u kvalifikacijama za SP 2010 u Južnoj Africi došao je do izražaja talent bh. nogometaša koji je zaludio europsko nogometno tržište. Igrači poput Ibiševića, Džeke, Pjanića, Ibričića i Misimovića sada su vrlo tražena roba.Prava pomama se ipak očekuje ukoliko reprezentacija Ćire Blaževića izbori nastup na Svjetskom prvenstvu.

Na prvom mjestu najpoželjnijih bosanskohercegovačkih nogometaša je naravno napadač Wolfsburga Edin Džeko koji ove sezone upravo briljira, kako u dresu BiH, gdje je najbolji strijelac kvalifikacija, tako i u prvoplasiranoj momčadi Bundeslige, za koju je u 24 utakmica zabio 15 golova. Za Džeku su, piše francuski časopis, zainteresirani brojni engleski i španjolski klubovi.

Na drugom mjestu je veznjak Lyona Miralem Pjanić, općenito smatran kao najveći talent bosanskog nogometa kojem predviđaju sjajnu karijeru. Za Pjanića su trenutno vrlo zainteresirani Barcelona i Real Madrid. Na trećem mjestu je veznjak Hajduka Senijad Ibričić, kojeg Francuzi opisuju kao relativno nepoznatog široj europskoj javnosti, međutim izrazito nadarenog. Ističe se je Ibričić odradio već 100 utakmica u HNL-u (kojeg su usput rečeno smjestili u Srbiju) te da odnedavno vrlo dobro dirigira veznim redom splitskog Hajduka.

Ibričića se također opisuje kao sjajnog tehničara koji je vrlo često strijelac, zbog svoj izrazitog osjećaja za gol. "Football Mercado" također spominje da u Hajduku igra još jedan vrlo talentirani reprezentativac BiH. Riječ je o stoperu Borisu Pandži koji u dresu Hajduku i reprezentaciji unatoč mladosti igra vrlo dobro.

Ne zaboravimo Misimovića, Ibiševića, Salihovića, Štilića...

08-04-2009 at 11:44 | Uključi u odgovor
indijana

Guardian: Najboljih 11 Ex-Jugoslavije

Novinar Guardiana. Jonathan Wilson, je momčad složio u super-ofenzivnu 4-2-3-1 formaciju: Handanovič - Srna, Vidić, Šimunić, Dragutinović - Stanković, Modrić - Džeko, Pandev, Vučinić – Eduardo

Koliko bi danas Jugoslavija dobra nogometna reprezentacija bila da se bivša država nije raspala? Svoje je viđenje, konzultiravši novinare s prostora bivše države, ponudio kolumnist Guardiana. Jonathana Wilsona na temu koju je atraktivno predstavio čitateljstvu uglednoga britanskog dnevnika nagnala je činjenica da čak pet zemalja (sve osim Crne Gore) s područja bivše Jugoslavije još uvijek kandidiraju za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Južnoafričku Republiku. Najviše od svega, nadahnula ga je velika pobjeda Bosne i Hercegovine nad Belgijom (4-2) u Genku.

Kada je sa Zapadnom Njemačkom 1990. godine osvojio naslov prvaka svijeta, Franz Beckenbauer je rekao da će zajednička država Nijemaca ubuduće dominirati svjetskom nogometnom pozornicom. Umjesto toga, Nijemci su se srozali osvojivši u protekla dva desetljeća samo jedan veliki naslov: EP 1996. godine u Engleskoj. Čini se da je s Jugoslavijom situacija obrnuta: nogomet kao da se počeo igrati u zemljama bivše države nakon što se ona bila raspala, napisao je Wilson, koji je anketirao po jednog novinara u pet od šest bivših republika SFRJ i dobio idealnu momčad.

Najžešća se rasprava razvila oko napadača, jer su svi imali svoje favorite. Najozbiljniji je spor nastao oko Eduarda da Silve. Hrvat i novinar iz BiH uvrstili su Arsenalova napadača u najjaču momčad, dok su ostali ustvrdili da ´Brazil nije bio dio bivše Jugoslavije´. Kako napadač Arsenala ima pravo nastupa za Hrvatsku, presudio sam uvrstivši ga u sastav, piše Wilson, a prenosi Totalsport.

Ostatak momčadi relativno je lako isprofiliran. Dvojbena je još samo, prema Englezu, bila pozicija lijevog beka.

Zbog velikog broja kvalitetnih napadača, Wilson je momčad složio u super-ofenzivnu 4-2-3-1 formaciju. Evo kako ona izgleda: Samir Handanovič (SLO, Udinese); Darijo Srna (HRV, Šahtar Donjeck), Nemanja Vidić (SRB, Manchester United), Josip Šimunić (HRV, Hertha Berlin), Ivica Dragutinović (SRB, Sevilla); Dejan Stanković (SRB, Inter), Luka Modrić (HRV, Tottenham); Edin Džeko (BiH, Wolfsburg), Goran Pandev (MKD, Lazio), Mirko Vučinić (CRG, Roma); Eduardo (HRV, Arsenal).

Ta bi momčad jako teško oduzela loptu protivniku; još bi je teže izgubila jednom kada bi je dobila u posjed, paradoksalno elaborira novinar. Posebnu je pozornost Wilson posvetio renesansi nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine. Zasluge je pripisao Ćiri Blaževiću.

Sreća da je Ćiro Bosanac. Trener koji ima 77 godina i tvrdi da ima 72 možda je čudan, praznovjeran i star, ali njegova ekscentričnost sasvim sigurno graniči s genijalnošću. Osvajač brončane medalje na SP-u 1998. godine s Hrvatskom donio je u kaos bosansko-hercegovačkog nogometa karizmu i jedan od najbriljantnijih nogometnih umova današnjice: svoj vlastiti. Tko bi osim njega mogao prvim vratarom napraviti Nemanju Supića, golmana prosječnog sastava iz opskurne srpske lige (FK Javor iz Ivanjice), i dati mu da debitira u Belgiji? Tko bi osim njega imao kuraža ugurati novinare na čarter-let za Genk u kojem nema mjesta? Tko bi drugi uspio razviti atmosferu koju je jedan od reprezentativaca opisao riječima: Ovdje se osjećam kao na rođendanu najboljeg prijatelja. I to svaki dan.

Miralem Pjanić, 19-godišnja zvijezda Lyona, našao bi mjesto u sastavu kod svakoga drugog izbornika. Ćiri sjedi na klupi. I ne buni se, nego kaže: Stotinu drugih trenera uvijek bi me stavilo u ovu momčad. No, ja sretno sjedim na klupi samo stoga što mi je izuzetno zabavno družiti se s ovim momcima. Kakvo tipično stajalište za momka koji je izgubio mjesto u sastavu od 33-godišnjega malo poznatog Samira Muratovića iz Graza?!, zaključuje novinar Guardiana.

08-04-2009 at 11:45 | Uključi u odgovor
indijana

Spahić želi u Wolfsburg

Kapiten naše reprezentacije koji je u dvije utakmice sa Belgijancima ostavio srce na terenu....

izrazio je želju da na ljeto postane član Njemačkog Wolfsburga.
Spahić bi tako postao treći Bosanac u dresu vukova uz Džeku i Misimovića.

Sada mi predstoji pravi rat s klupskim čelnicima oko raskida ugovora. Moj stav je odavno jasan. Ne želim ostati u Rusiji i sigurno se vraćam u Evropu. Želja mi je da zaigram u Bundesligi, a Wolfsburg bi bio idealna opcija zbog Edina Džeke i Zvjezdana Misimovića. Ima nekih ponuda, ali neću žuriti. Trenutno sam u dobroj situaciji jer imam dovoljno vremena da izaberem najbolje rješenje izjavio je Spahić za Nezavisne novine.

U Genku je Spahić bio stub naše odbrane do trenutka kada se povrijedio. Prognoze nakon povrede nisu bile optimistične i ljekarski tim naše reprezentacije nije vjerovao da se on može oporaviti ali je naš kapiten još jednom pokazao koliki je fenomen te je na Bilinom Polju u velikoj pobjedi odradio svih 90 minuta.

Treba napomenuti da su i skauti Hamburga na Bilinom Polju upisali ime Emira Spahića u svoju bilježnicu. Prvobitno su došli zbog Semira Štilića koji nije zaigrao ali nije im promakla odlična igra Emira Spahića.Prema svemu sudeći Spahić bi na ljeto mogao povećati BH koloniju u Bundesligi.

08-04-2009 at 11:46 | Uključi u odgovor
indijana

Džeko: Ne razmišljamo o naslovu

Nakon što su Edin Džeko i Grafite dvama pogocima sudjelovali u veličanstvenoj pobjedi Wolfsburga protiv Bayerna (5-1) i zasjeli na čelno mjesto nogometne Bundeslige euforija se oko ovoga kluba ne stišava...

Sjajna igra i uvjerljiva pobjeda protiv aktualnih njemačkih prvaka bacila je u delirij navijače Wolfsburga, pa se pojedinci trude stišati euforiju koja je zavladala. Glasom razuma putem medija navijačima se obratio BiH reprezentativac, prema ocjenama Kickera (uz Grafitea) najbolji igrač 26. kola njemačkoga nogometnog prvenstva.

- Lijepo je biti na prvome mjestu, ali ne razmišljamo o osvajanju prvenstva, budući da je pred nama još osam utakmica. Idemo utakmicu po utakmicu. Naravno da sam sretan što sam postigao dva pogotka, jer oni su pomogli mojoj momčadi - kazao je Džeko strijelac 15 golova i osmerostruki asistent ove bundesligaške sezone.

08-04-2009 at 11:47 | Uključi u odgovor
indijana

MISIMOVIĆ ĆE UĆI U HISTORIJU BUNDESLIGE

Edin Džeko je ove polusezone postigao 15 pogodaka (10 na proljeće), a Grafite čak 20, od kojih je većina bila na asistenciju Misimovića.

Čini nam se da je desetka bh. reprezentacije ponajviše zaslužna za Džekinu afirmaciju u ovoj sezoni, s obzirom na to da njih dvojica podjednako dobro sarađuju, kako u dresu selekcije BiH, tako i u Wolfsburgu.
Ukoliko bi Džeko napustio vučiji grad, sigurni smo da bi mu najviše nedostajao upravo Misimović...
Magath nas je sa razlogom spojio i pokazalo se to kao prava stvar, kako za mene, tako i za Grafitea. Do sada je upisao 16 asistencija, a rekord Bundeslige je 17. Uvjeren sam da će ga Misimović skinuti i da će dugo, dugo ostati prvi na listi najboljih asistenata. Zaista mi je drago zbog njega, tvrdi Džeko.

( Svevijesti.ba / Sportin.ba )

08-04-2009 at 11:48 | Uključi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828

Nogomet
FIFA: BiH na 38. mjestu rang liste
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine zauzima 38. mjesto na novoj rang listi Međunarodne nogometne federacije (FIFA) sa 737 bodova.
Zahvaljujući pobjedama na Belgijom u kvalifikacijama za SP reprezentacija BiH je u odnosu na prošlomjesečnu listu napredovala 20 pozicija.

Prva je i dalje Španija, ispred Njemačke i Holandije. Reprezentacija Turske zauzima 14. mjesto, Belgija je na 62., Estonija na 115., a Armenija na 124. mjestu.

Od zemalja bivše SFRJ najbolje je rangirana Hrvatska na osmom mjestu. Srbija je 23., Slovenija 63., Makedonija 64., a Crna Gora na 117. mjestu.

Narednu rang listu FIFA će objaviti 6. maja.

FIFA rang lista:

1. (1) Španija 1.729 bodova
2. (2) Njemačka 1.362
3. (3) Holandija 1.360
4. (5) Brazil 1.275
5. (4) Italija 1.271
6. (6) Argentina 1.201
7. (9) Engleska 1.173
8. (7) Hrvatska 1.151
9. ( Rusija 1.117
10. (12) Francuska 1.074

09-04-2009 at 19:39 | Uključi u odgovor
mosnik
Registriran(a): 07-01-2008
Odgovori: 2074

Baka Slišković: Ćiro uzima novac za igrače

Nekadašnji selektor BH reprezentacije je iznio teške optužbe na račun Ćire Blaževića optuživši ga da uzima novac za igrače.

Blaž Slišković je do sada najuspješnji BH selektor, dva puta je bio nadomak velikih prvenstava ( Danska i Srbija), od kada je krenuo Bakin treći kvalifikacioni ciklus na klupi Bosne i Hercegovine počeo je možemo slobodno reći umirati BH nogomet, ali ipak ako se vratimo malo unazad sve je krenulo od famozne utakmice u Beogradu, ako se to uopšte može nazvati utakmicom.

Od tada su svi bili protiv saveza a sve je kuliminiralo domaćim porazima od Mađarske i Grčke a prije toga i sumnjivom utakmicom u Teheranu sa Iranom,( sa 2-0 na 2-5), i nakon dugo vremena došao je Čovjek koji je natjerao Bosance i Hercegovce da ponovo vjeruju u reprezentaciju, on se zove Miroslav Blažević, trener svih trenera, istina sa Ćirom smo trenutno durgi u grupi i sa velikim šansama za plasman na svijetsko prvenstvo, čitava nacija ponovo živi za reprezenatciju i za ono malo uspijeha međutim Blaž Slišković misli da nije sve tako bajno i sjajno.....

Ćiro dobio Novac za Topića

Meni su znali nabijati na nos, Baka uzimao lovu od igrača, a sada kad se zovu, ne znam kakvi sve igrači nitko ne kaže, Ćiro uzeo novac. Evo sad primjera, Marko Topić je ušao minutu protiv Belgije, zato što je određeni novinar zajedno sa igračem platio Ćiri Blaževiću. Svi to znaju ali šute, ali ja sam rekao i novinarima i ljudima u savezu šta sve znam, ako počnem pričati svi će te se dobro zamisliti, kaže Blaž Slišković.

Progovorit će o svemu

Baka će progovoriti onog trenutka kada ne budem financijski ovisan o bilo kome jer nažalost nikad ne znaš gdje će se ukazati prilika za posao, ja cu sve ispričati pa neka se ljudi crvene.

Smatra da je on ujedinio reprezentaciju

Od prve utakmice su novinari, pogotovo oni iz Sarajeva pokušali podvaliti, tek kada smo zaredali sa pobjedama su se pokušali prikloniti. Danas ti isti novinari pričaju o Ćiri bajke, pišu o nekom jedinstvu, a ljudi zaboravljaju da sam ja prvi išao po Hercegovini, Hrvatskoj, po Banja Luci, ja sam nagovarao igrače hrvatske nacionalnosti iz BiH i Hrvatske da igraju za reprezentaciju, igrače srpske nacionalnosti da igraju za BiH i u tome smo uspjeli. Sada traje idila do prvog poraza odnosno kiksa, ali tako je to kod nas.

Igrači su puštali utakmice

Danas odgovorno tvrdim da reprezentacija nikada ne bi izgubila na svom terenu od Mađarske i Grčke da način na koji je izgubila da nije utakmica bila od pojedinih igrača prodana. To odgovorno tvrdim bez obzira kako će sada neko reagirati. Ni u snu nisam mogao sanjati da će se to dogoditi u srcu BiH, u Zenici. OK, moralno je bilo da ja i stručni štab odstupimo nakon svega, jer smo bili najodgovorniji, platili smo za neuspjehe, ali me boli zašto javnost nije prepoznala ili nije željela prepoznati što se događalo u reprezentaciji, izjavio je Blaž Slišković za u intervju za radio 88.

Nikako ne mogu a da se ne osvrnem na Bakine izjave, ruku na srce Baka je postigao ono što Ćiro još nije a nadamo se da hoće, ali svaki čovjek sa imalo više razmišljanja shvatit će da se ovdje radi o zapravo nečem drugom.

Koliko je Marko Topić mogao napredovati u karijeri u svojoj 33. godini sa par minuta provedenih na travnjaku Bilinog Polja? Zapitajmo se!!!!
Ako ćemo iskreno, Topić je čak šta više zaslužio dobiti i veću minutažu jer je u protekloj sezoni bio drugi strijelac Ruske lige, ispred njega je bio samo Brazilac Wagner Love, što dovoljno govori kakav je napadač Marko Topić.

Važno je istaći da je Topić prestao igrati za reprezentaciju upravo za vrijeme mandata Blaža Sliškovića koji mu nije davao previše šanse u dresu njegove Bosne i Hercegovine, te je tada Topić izjavio da za reprezentaciju neće igrati dok je na klupi Blaž Slišković.

Jedna vrlo bitna činjenica koju prilikom ovog teksta ne bi bilo lijepo izostaviti je ta da su za vrijeme Bake Sliškovića na klupi Bosne i Herceg***e šansu dobijali igrači koji su tada bili manje poznati BH javnosti, Sergej Jakirović, Dušan Kerkez.....Potraga za novim angažmanom preko leđa reprezentacije ili nešto drugo pitamo se?

Stoga, nakon svega možemo zaključiti da ako je ikada svanulo BH nogometu onda je to sada kada je na klupi reprezentacije Ćiro Blažević koji prije svega ima rezultate pa onda sve ostalo.

sportin.ba 

Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
17-04-2009 at 00:19 | Uključi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 7
Skriveni clanovi: 0
Aktivni članovi: 0
Sretan rođendan: Anko, Bilo Pile 1 pa 2 pa i 3, bošnjak, crystalpilpi, HANUMA*, kokta, lenjin, MacomirR, poetessa, sajo22, Sebby, selina_kyle, Triton
FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja forumaša u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net