Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

ŠTILIÆ U DERBIJU POGODIO ZA REMI

Veliki derbi 22. kola šampionata Poljske izmeðu Lech Poznana i Wisle Krakow bio je sretan za Semira Štiliæa, našeg reprezentativca koji je trenutno jedna od najveæih zvijezda poljskog prvenstva.
Derbi je okonèan bez pobjednika (1:1), a glavni „krivac“ što Lech nije izgubio bodove na domaæem terenu upravo je Štiliæ. Gosti su poveli u 52. minuti golom Singlara, a naš reprezentativac izjednaèio je u 83. minuti iz slobodnog udarca za konaènih 1:1.

Štiliæu je ovo deveti gol i trenutno je na treæoj poziciji najboljih strijelaca šampionata Poljske, a ako se tome pridoda i prvo mjesto na listi najboljih asistenata, lako je zakljuèiti da Štiliæ igra sezonu karijere i da je samo pitanje dana kada æe dogovoriti transfer u neku od jaèih evropskih liga.

Lech nakon 22. kola zauzima prvu poziciju sa 45 bodova, bodom više od drugoplasirane Legie iz Warszawe, a tri više od današnjeg prtivnika.
 


Sve je super i sve je za 5!
05-04-2009 at 22:40 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

ANTIÆ: ÆIRO JE STARI ROKER, A TAKVI NIKAD NE UMIRU

IZBORNIK srbijanske nogometne reprezentacije Radomir Antiæ odgovorio je kolegi iz BiH Æiri Blaževiæu, koji mu je poruèio da jedva èeka dvoboj sa Srbijom na SP-u.
"Èujem da se vaš izbornik hvali da je bolji od mene. Baš bih volio da se sretnemo u Južnoafrièkoj Republici, pa da mu pokažem da mora saèekati još koju godinu da bi me stigao." - izjavio je Æiro novinaru Blica u Zenici nako utakmice s Belgijom.
"Æiro je roker u svijetu nogometa, a stari rokeri nikad ne umiru" , duhovito je Antiæ odgovorio Æiri uz dodatak:
"Sreo sam se s njim na seminaru izbornika u Beèu i jako smo se lijepo družili. Naš je zajednièki nazivnik osmijeh, kao i èinjenica da se bavimo poslom koji iskreno i bezrezervno volimo. Blaževiæ je veliki motivator, ali njegove odliène rezultate s BiH ne bih sveo samo na tu kvalitetu. Ima on i drugih aduta. Mislim da je uvijek bio i još uvijek je moderan trener, koji nogomet zaista doživljava kao nešto vlastito."
Za Blic je Antiæ potom prokomentirao izglede Srbije, Bosne i Hercegovine te Hrvatske u kvalifikacijskim skupinama za SP.
"Svi smo došli na pola puta i još je rano kalkulirati kakav æe biti rasplet. Èinjenica jest da smo svi izborili status koji obeæava. Važno je samo da ostanemo èvrsto na zemlji, da ne slavimo pobjede prije no što ih ostvarimo na travnjaku. Moramo biti vrlo oprezni."
"Ne bih analizirao uèinke reprezentacija iz susjedstva i njihovih izbornika. Mogu samo primijetiti da je Španjolska s dvjema pobjedama nad Turskom znaèajno pomogla Bosni i Hercegovini."
 


Sve je super i sve je za 5!
05-04-2009 at 22:42 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

BIH IMPRESIONIRALA NOGOMETNE FANOVE DILJEM SVIJETA VIŠE OD BOLIVIJE


DVIJE pobjede Bosne i Hercegovine protiv Belgije (4:2 u gostima i 2:1 u Zenici), tijekom europskih kvalifikacija za SP 2010. godine, gurnule su momèad Æire Blaževiæa u poziciju najugodnijeg iznenaðenja izluènog natjecanja.
Posjetitelji službene stranice Meðunarodne nogometne federacije, mogli su proteklih dana glasovati tko ih najviše impresionirao tijekom posljednjih dana u kvalifikacijama, a najviše glasova je dobila reprezentacija Bosna i Hercegovine.
Jedinog pravog konkurenta su imali u bolivijskim nogometašima koji su šokirali nogometni svijet pobjedom u La Pazu protiv Maradonine Argentine 6:1. Ponuðeni za glasovanje su još bili: Saudijska Arabija, Gabon, Togo i Honduras.
Glasovanje na Fifinim službenim stranicama:
39.89% - Bosna i Hercegovina
32.54% - Bolivija
12.27& - Saudijska Arabija
8.62% - Honduras
3.66% - Gabon
3.02% - Togo
 


Sve je super i sve je za 5!
05-04-2009 at 22:43 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

BH. IGRAÈI TRAŽENA ROBA U EUROPI

Naši reprezentativci postali su tražena roba na europskom nogometnom tržištu što nije propustio primijetiti ni francuski Football Mercado koji je...



...sastavio listu najpoželjnijih (za kupovinu) BH. nogometaša, a prenosi hrvatski portal Index pod naslovom BiH do Poljuda.

Nakon dvije uvjerljive pobjede nad Belgijom u kvalifikacijama za SP 2010 u Južnoj Africi došao je do izražaja talent bh. nogometaša koji je zaludio europsko nogometno tržište. Igraèi poput Ibiševiæa, Džeke, Pjaniæa, Ibrièiæa i Misimoviæa sada su vrlo tražena roba.Prava pomama se ipak oèekuje ukoliko reprezentacija Æire Blaževiæa izbori nastup na Svjetskom prvenstvu.

Na prvom mjestu najpoželjnijih bosanskohercegovaèkih nogometaša je naravno napadaè Wolfsburga Edin Džeko koji ove sezone upravo briljira, kako u dresu BiH, gdje je najbolji strijelac kvalifikacija, tako i u prvoplasiranoj momèadi Bundeslige, za koju je u 24 utakmica zabio 15 golova. Za Džeku su, piše francuski èasopis, zainteresirani brojni engleski i španjolski klubovi.

Na drugom mjestu je veznjak Lyona Miralem Pjaniæ, opæenito smatran kao najveæi talent bosanskog nogometa kojem predviðaju sjajnu karijeru. Za Pjaniæa su trenutno vrlo zainteresirani Barcelona i Real Madrid. Na treæem mjestu je veznjak Hajduka Senijad Ibrièiæ, kojeg Francuzi opisuju kao relativno nepoznatog široj europskoj javnosti, meðutim izrazito nadarenog. Istièe se je Ibrièiæ odradio veæ 100 utakmica u HNL-u (kojeg su usput reèeno smjestili u Srbiju) te da odnedavno vrlo dobro dirigira veznim redom splitskog Hajduka.

Ibrièiæa se takoðer opisuje kao sjajnog tehnièara koji je vrlo èesto strijelac, zbog svoj izrazitog osjeæaja za gol. "Football Mercado" takoðer spominje da u Hajduku igra još jedan vrlo talentirani reprezentativac BiH. Rijeè je o stoperu Borisu Pandži koji u dresu Hajduku i reprezentaciji unatoè mladosti igra vrlo dobro.

Ne zaboravimo Misimoviæa, Ibiševiæa, Salihoviæa, Štiliæa...
 


Sve je super i sve je za 5!
08-04-2009 at 11:44 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH


Guardian: Najboljih 11 Ex-Jugoslavije


Novinar Guardiana. Jonathan Wilson, je momèad složio u super-ofenzivnu 4-2-3-1 formaciju: Handanoviè - Srna, Vidiæ, Šimuniæ, Dragutinoviæ - Stankoviæ, Modriæ - Džeko, Pandev, Vuèiniæ – Eduardo



Koliko bi danas Jugoslavija dobra nogometna reprezentacija bila da se bivša država nije raspala? Svoje je viðenje, konzultiravši novinare s prostora bivše države, ponudio kolumnist Guardiana. Jonathana Wilsona na temu koju je atraktivno predstavio èitateljstvu uglednoga britanskog dnevnika nagnala je èinjenica da èak pet zemalja (sve osim Crne Gore) s podruèja bivše Jugoslavije još uvijek kandidiraju za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Južnoafrièku Republiku. Najviše od svega, nadahnula ga je velika pobjeda Bosne i Hercegovine nad Belgijom (4-2) u Genku.

Kada je sa Zapadnom Njemaèkom 1990. godine osvojio naslov prvaka svijeta, Franz Beckenbauer je rekao da æe zajednièka država Nijemaca ubuduæe dominirati svjetskom nogometnom pozornicom. Umjesto toga, Nijemci su se srozali osvojivši u protekla dva desetljeæa samo jedan veliki naslov: EP 1996. godine u Engleskoj. Èini se da je s Jugoslavijom situacija obrnuta: nogomet kao da se poèeo igrati u zemljama bivše države nakon što se ona bila raspala, napisao je Wilson, koji je anketirao po jednog novinara u pet od šest bivših republika SFRJ i dobio idealnu momèad.

Najžešæa se rasprava razvila oko napadaèa, jer su svi imali svoje favorite. Najozbiljniji je spor nastao oko Eduarda da Silve. Hrvat i novinar iz BiH uvrstili su Arsenalova napadaèa u najjaèu momèad, dok su ostali ustvrdili da ´Brazil nije bio dio bivše Jugoslavije´. Kako napadaè Arsenala ima pravo nastupa za Hrvatsku, presudio sam uvrstivši ga u sastav, piše Wilson, a prenosi Totalsport.

Ostatak momèadi relativno je lako isprofiliran. Dvojbena je još samo, prema Englezu, bila pozicija lijevog beka.

Zbog velikog broja kvalitetnih napadaèa, Wilson je momèad složio u super-ofenzivnu 4-2-3-1 formaciju. Evo kako ona izgleda: Samir Handanoviè (SLO, Udinese); Darijo Srna (HRV, Šahtar Donjeck), Nemanja Vidiæ (SRB, Manchester United), Josip Šimuniæ (HRV, Hertha Berlin), Ivica Dragutinoviæ (SRB, Sevilla); Dejan Stankoviæ (SRB, Inter), Luka Modriæ (HRV, Tottenham); Edin Džeko (BiH, Wolfsburg), Goran Pandev (MKD, Lazio), Mirko Vuèiniæ (CRG, Roma); Eduardo (HRV, Arsenal).

Ta bi momèad jako teško oduzela loptu protivniku; još bi je teže izgubila jednom kada bi je dobila u posjed, paradoksalno elaborira novinar. Posebnu je pozornost Wilson posvetio renesansi nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine. Zasluge je pripisao Æiri Blaževiæu.

Sreæa da je Æiro Bosanac. Trener koji ima 77 godina i tvrdi da ima 72 možda je èudan, praznovjeran i star, ali njegova ekscentriènost sasvim sigurno granièi s genijalnošæu. Osvajaè bronèane medalje na SP-u 1998. godine s Hrvatskom donio je u kaos bosansko-hercegovaèkog nogometa karizmu i jedan od najbriljantnijih nogometnih umova današnjice: svoj vlastiti. Tko bi osim njega mogao prvim vratarom napraviti Nemanju Supiæa, golmana prosjeènog sastava iz opskurne srpske lige (FK Javor iz Ivanjice), i dati mu da debitira u Belgiji? Tko bi osim njega imao kuraža ugurati novinare na èarter-let za Genk u kojem nema mjesta? Tko bi drugi uspio razviti atmosferu koju je jedan od reprezentativaca opisao rijeèima: Ovdje se osjeæam kao na roðendanu najboljeg prijatelja. I to svaki dan.

Miralem Pjaniæ, 19-godišnja zvijezda Lyona, našao bi mjesto u sastavu kod svakoga drugog izbornika. Æiri sjedi na klupi. I ne buni se, nego kaže: Stotinu drugih trenera uvijek bi me stavilo u ovu momèad. No, ja sretno sjedim na klupi samo stoga što mi je izuzetno zabavno družiti se s ovim momcima. Kakvo tipièno stajalište za momka koji je izgubio mjesto u sastavu od 33-godišnjega malo poznatog Samira Muratoviæa iz Graza?!, zakljuèuje novinar Guardiana.
 


Sve je super i sve je za 5!
08-04-2009 at 11:45 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Spahiæ želi u Wolfsburg


Kapiten naše reprezentacije koji je u dvije utakmice sa Belgijancima ostavio srce na terenu....



izrazio je želju da na ljeto postane èlan Njemaèkog Wolfsburga.
Spahiæ bi tako postao treæi Bosanac u dresu vukova uz Džeku i Misimoviæa.

Sada mi predstoji pravi rat s klupskim èelnicima oko raskida ugovora. Moj stav je odavno jasan. Ne želim ostati u Rusiji i sigurno se vraæam u Evropu. Želja mi je da zaigram u Bundesligi, a Wolfsburg bi bio idealna opcija zbog Edina Džeke i Zvjezdana Misimoviæa. Ima nekih ponuda, ali neæu žuriti. Trenutno sam u dobroj situaciji jer imam dovoljno vremena da izaberem najbolje rješenje izjavio je Spahiæ za Nezavisne novine.

U Genku je Spahiæ bio stub naše odbrane do trenutka kada se povrijedio. Prognoze nakon povrede nisu bile optimistiène i ljekarski tim naše reprezentacije nije vjerovao da se on može oporaviti ali je naš kapiten još jednom pokazao koliki je fenomen te je na Bilinom Polju u velikoj pobjedi odradio svih 90 minuta.

Treba napomenuti da su i skauti Hamburga na Bilinom Polju upisali ime Emira Spahiæa u svoju bilježnicu. Prvobitno su došli zbog Semira Štiliæa koji nije zaigrao ali nije im promakla odlièna igra Emira Spahiæa.Prema svemu sudeæi Spahiæ bi na ljeto mogao poveæati BH koloniju u Bundesligi.

 


Sve je super i sve je za 5!
08-04-2009 at 11:46 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Džeko: Ne razmišljamo o naslovu

Nakon što su Edin Džeko i Grafite dvama pogocima sudjelovali u velièanstvenoj pobjedi Wolfsburga protiv Bayerna (5-1) i zasjeli na èelno mjesto nogometne Bundeslige euforija se oko ovoga kluba ne stišava...

Sjajna igra i uvjerljiva pobjeda protiv aktualnih njemaèkih prvaka bacila je u delirij navijaèe Wolfsburga, pa se pojedinci trude stišati euforiju koja je zavladala. Glasom razuma putem medija navijaèima se obratio BiH reprezentativac, prema ocjenama Kickera (uz Grafitea) najbolji igraè 26. kola njemaèkoga nogometnog prvenstva.

- Lijepo je biti na prvome mjestu, ali ne razmišljamo o osvajanju prvenstva, buduæi da je pred nama još osam utakmica. Idemo utakmicu po utakmicu. Naravno da sam sretan što sam postigao dva pogotka, jer oni su pomogli mojoj momèadi - kazao je Džeko strijelac 15 golova i osmerostruki asistent ove bundesligaške sezone.
 


Sve je super i sve je za 5!
08-04-2009 at 11:47 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

MISIMOVIÆ ÆE UÆI U HISTORIJU BUNDESLIGE

Edin Džeko je ove polusezone postigao 15 pogodaka (10 na proljeæe), a Grafite èak 20, od kojih je veæina bila na asistenciju Misimoviæa.

Èini nam se da je desetka bh. reprezentacije ponajviše zaslužna za Džekinu afirmaciju u ovoj sezoni, s obzirom na to da njih dvojica podjednako dobro saraðuju, kako u dresu selekcije BiH, tako i u Wolfsburgu.
Ukoliko bi Džeko napustio vuèiji grad, sigurni smo da bi mu najviše nedostajao upravo Misimoviæ...
Magath nas je sa razlogom spojio i pokazalo se to kao prava stvar, kako za mene, tako i za Grafitea. Do sada je upisao 16 asistencija, a rekord Bundeslige je 17. Uvjeren sam da æe ga Misimoviæ skinuti i da æe dugo, dugo ostati prvi na listi najboljih asistenata. Zaista mi je drago zbog njega, tvrdi Džeko.


( Svevijesti.ba / Sportin.ba )
 


Sve je super i sve je za 5!
08-04-2009 at 11:48 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Nogomet
FIFA: BiH na 38. mjestu rang liste
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine zauzima 38. mjesto na novoj rang listi Meðunarodne nogometne federacije (FIFA) sa 737 bodova.
Zahvaljujuæi pobjedama na Belgijom u kvalifikacijama za SP reprezentacija BiH je u odnosu na prošlomjeseènu listu napredovala 20 pozicija.

Prva je i dalje Španija, ispred Njemaèke i Holandije. Reprezentacija Turske zauzima 14. mjesto, Belgija je na 62., Estonija na 115., a Armenija na 124. mjestu.

Od zemalja bivše SFRJ najbolje je rangirana Hrvatska na osmom mjestu. Srbija je 23., Slovenija 63., Makedonija 64., a Crna Gora na 117. mjestu.

Narednu rang listu FIFA æe objaviti 6. maja.

FIFA rang lista:

1. (1) Španija 1.729 bodova
2. (2) Njemaèka 1.362
3. (3) Holandija 1.360
4. (5) Brazil 1.275
5. (4) Italija 1.271
6. (6) Argentina 1.201
7. (9) Engleska 1.173
8. (7) Hrvatska 1.151
9. ( Rusija 1.117
10. (12) Francuska 1.074

09-04-2009 at 19:39 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Baka Sliškoviæ: Æiro uzima novac za igraèe

Nekadašnji selektor BH reprezentacije je iznio teške optužbe na raèun Æire Blaževiæa optuživši ga da uzima novac za igraèe.


Blaž Sliškoviæ je do sada najuspješnji BH selektor, dva puta je bio nadomak velikih prvenstava ( Danska i Srbija), od kada je krenuo Bakin treæi kvalifikacioni ciklus na klupi Bosne i Hercegovine poèeo je možemo slobodno reæi umirati BH nogomet, ali ipak ako se vratimo malo unazad sve je krenulo od famozne utakmice u Beogradu, ako se to uopšte može nazvati utakmicom.

Od tada su svi bili protiv saveza a sve je kuliminiralo domaæim porazima od Maðarske i Grèke a prije toga i sumnjivom utakmicom u Teheranu sa Iranom,( sa 2-0 na 2-5), i nakon dugo vremena došao je Èovjek koji je natjerao Bosance i Hercegovce da ponovo vjeruju u reprezentaciju, on se zove Miroslav Blaževiæ, trener svih trenera, istina sa Æirom smo trenutno durgi u grupi i sa velikim šansama za plasman na svijetsko prvenstvo, èitava nacija ponovo živi za reprezenatciju i za ono malo uspijeha meðutim Blaž Sliškoviæ misli da nije sve tako bajno i sjajno.....

Æiro dobio Novac za Topiæa

Meni su znali nabijati na nos, Baka uzimao lovu od igraèa, a sada kad se zovu, ne znam kakvi sve igraèi nitko ne kaže, Æiro uzeo novac. Evo sad primjera, Marko Topiæ je ušao minutu protiv Belgije, zato što je odreðeni novinar zajedno sa igraèem platio Æiri Blaževiæu. Svi to znaju ali šute, ali ja sam rekao i novinarima i ljudima u savezu šta sve znam, ako poènem prièati svi æe te se dobro zamisliti, kaže Blaž Sliškoviæ.

Progovorit æe o svemu

Baka æe progovoriti onog trenutka kada ne budem financijski ovisan o bilo kome jer nažalost nikad ne znaš gdje æe se ukazati prilika za posao, ja cu sve isprièati pa neka se ljudi crvene.

Smatra da je on ujedinio reprezentaciju

Od prve utakmice su novinari, pogotovo oni iz Sarajeva pokušali podvaliti, tek kada smo zaredali sa pobjedama su se pokušali prikloniti. Danas ti isti novinari prièaju o Æiri bajke, pišu o nekom jedinstvu, a ljudi zaboravljaju da sam ja prvi išao po Hercegovini, Hrvatskoj, po Banja Luci, ja sam nagovarao igraèe hrvatske nacionalnosti iz BiH i Hrvatske da igraju za reprezentaciju, igraèe srpske nacionalnosti da igraju za BiH i u tome smo uspjeli. Sada traje idila do prvog poraza odnosno kiksa, ali tako je to kod nas.

Igraèi su puštali utakmice

Danas odgovorno tvrdim da reprezentacija nikada ne bi izgubila na svom terenu od Maðarske i Grèke da naèin na koji je izgubila da nije utakmica bila od pojedinih igraèa prodana. To odgovorno tvrdim bez obzira kako æe sada neko reagirati. Ni u snu nisam mogao sanjati da æe se to dogoditi u srcu BiH, u Zenici. OK, moralno je bilo da ja i struèni štab odstupimo nakon svega, jer smo bili najodgovorniji, platili smo za neuspjehe, ali me boli zašto javnost nije prepoznala ili nije željela prepoznati što se dogaðalo u reprezentaciji, izjavio je Blaž Sliškoviæ za u intervju za radio 88.

Nikako ne mogu a da se ne osvrnem na Bakine izjave, ruku na srce Baka je postigao ono što Æiro još nije a nadamo se da hoæe, ali svaki èovjek sa imalo više razmišljanja shvatit æe da se ovdje radi o zapravo neèem drugom.

Koliko je Marko Topiæ mogao napredovati u karijeri u svojoj 33. godini sa par minuta provedenih na travnjaku Bilinog Polja? Zapitajmo se!!!!
Ako æemo iskreno, Topiæ je èak šta više zaslužio dobiti i veæu minutažu jer je u protekloj sezoni bio drugi strijelac Ruske lige, ispred njega je bio samo Brazilac Wagner Love, što dovoljno govori kakav je napadaè Marko Topiæ.

Važno je istaæi da je Topiæ prestao igrati za reprezentaciju upravo za vrijeme mandata Blaža Sliškoviæa koji mu nije davao previše šanse u dresu njegove Bosne i Hercegovine, te je tada Topiæ izjavio da za reprezentaciju neæe igrati dok je na klupi Blaž Sliškoviæ.

Jedna vrlo bitna èinjenica koju prilikom ovog teksta ne bi bilo lijepo izostaviti je ta da su za vrijeme Bake Sliškoviæa na klupi Bosne i Herceg***e šansu dobijali igraèi koji su tada bili manje poznati BH javnosti, Sergej Jakiroviæ, Dušan Kerkez.....Potraga za novim angažmanom preko leða reprezentacije ili nešto drugo pitamo se?

Stoga, nakon svega možemo zakljuèiti da ako je ikada svanulo BH nogometu onda je to sada kada je na klupi reprezentacije Æiro Blaževiæ koji prije svega ima rezultate pa onda sve ostalo.

sportin.ba 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
17-04-2009 at 00:19 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 47
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice