Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da potuju forumska pravila.

FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Odgovori: 7483
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

TILI U DERBIJU POGODIO ZA REMI

Veliki derbi 22. kola ampionata Poljske izmeu Lech Poznana i Wisle Krakow bio je sretan za Semira tilia, naeg reprezentativca koji je trenutno jedna od najveih zvijezda poljskog prvenstva.
Derbi je okonan bez pobjednika (1:1), a glavni krivac to Lech nije izgubio bodove na domaem terenu upravo je tili. Gosti su poveli u 52. minuti golom Singlara, a na reprezentativac izjednaio je u 83. minuti iz slobodnog udarca za konanih 1:1.

tiliu je ovo deveti gol i trenutno je na treoj poziciji najboljih strijelaca ampionata Poljske, a ako se tome pridoda i prvo mjesto na listi najboljih asistenata, lako je zakljuiti da tili igra sezonu karijere i da je samo pitanje dana kada e dogovoriti transfer u neku od jaih evropskih liga.

Lech nakon 22. kola zauzima prvu poziciju sa 45 bodova, bodom vie od drugoplasirane Legie iz Warszawe, a tri vie od dananjeg prtivnika.

Sve je super i sve je za 5!
05-04-2009 at 22:40 | Ukljui u odgovor
indijana

ANTI: IRO JE STARI ROKER, A TAKVI NIKAD NE UMIRU

IZBORNIK srbijanske nogometne reprezentacije Radomir Anti odgovorio je kolegi iz BiH iri Blaeviu, koji mu je poruio da jedva eka dvoboj sa Srbijom na SP-u.
"ujem da se va izbornik hvali da je bolji od mene. Ba bih volio da se sretnemo u Junoafrikoj Republici, pa da mu pokaem da mora saekati jo koju godinu da bi me stigao." - izjavio je iro novinaru Blica u Zenici nako utakmice s Belgijom.
"iro je roker u svijetu nogometa, a stari rokeri nikad ne umiru" , duhovito je Anti odgovorio iri uz dodatak:
"Sreo sam se s njim na seminaru izbornika u Beu i jako smo se lijepo druili. Na je zajedniki nazivnik osmijeh, kao i injenica da se bavimo poslom koji iskreno i bezrezervno volimo. Blaevi je veliki motivator, ali njegove odline rezultate s BiH ne bih sveo samo na tu kvalitetu. Ima on i drugih aduta. Mislim da je uvijek bio i jo uvijek je moderan trener, koji nogomet zaista doivljava kao neto vlastito."
Za Blic je Anti potom prokomentirao izglede Srbije, Bosne i Hercegovine te Hrvatske u kvalifikacijskim skupinama za SP.
"Svi smo doli na pola puta i jo je rano kalkulirati kakav e biti rasplet. injenica jest da smo svi izborili status koji obeava. Vano je samo da ostanemo vrsto na zemlji, da ne slavimo pobjede prije no to ih ostvarimo na travnjaku. Moramo biti vrlo oprezni."
"Ne bih analizirao uinke reprezentacija iz susjedstva i njihovih izbornika. Mogu samo primijetiti da je panjolska s dvjema pobjedama nad Turskom znaajno pomogla Bosni i Hercegovini."

05-04-2009 at 22:42 | Ukljui u odgovor
indijana

BIH IMPRESIONIRALA NOGOMETNE FANOVE DILJEM SVIJETA VIE OD BOLIVIJE

DVIJE pobjede Bosne i Hercegovine protiv Belgije (4:2 u gostima i 2:1 u Zenici), tijekom europskih kvalifikacija za SP 2010. godine, gurnule su momad ire Blaevia u poziciju najugodnijeg iznenaenja izlunog natjecanja.
Posjetitelji slubene stranice Meunarodne nogometne federacije, mogli su proteklih dana glasovati tko ih najvie impresionirao tijekom posljednjih dana u kvalifikacijama, a najvie glasova je dobila reprezentacija Bosna i Hercegovine.
Jedinog pravog konkurenta su imali u bolivijskim nogometaima koji su okirali nogometni svijet pobjedom u La Pazu protiv Maradonine Argentine 6:1. Ponueni za glasovanje su jo bili: Saudijska Arabija, Gabon, Togo i Honduras.
Glasovanje na Fifinim slubenim stranicama:
39.89% - Bosna i Hercegovina
32.54% - Bolivija
12.27& - Saudijska Arabija
8.62% - Honduras
3.66% - Gabon
3.02% - Togo

05-04-2009 at 22:43 | Ukljui u odgovor
indijana

BH. IGRAI TRAENA ROBA U EUROPI

Nai reprezentativci postali su traena roba na europskom nogometnom tritu to nije propustio primijetiti ni francuski Football Mercado koji je...

...sastavio listu najpoeljnijih (za kupovinu) BH. nogometaa, a prenosi hrvatski portal Index pod naslovom BiH do Poljuda.

Nakon dvije uvjerljive pobjede nad Belgijom u kvalifikacijama za SP 2010 u Junoj Africi doao je do izraaja talent bh. nogometaa koji je zaludio europsko nogometno trite. Igrai poput Ibievia, Deke, Pjania, Ibriia i Misimovia sada su vrlo traena roba.Prava pomama se ipak oekuje ukoliko reprezentacija ire Blaevia izbori nastup na Svjetskom prvenstvu.

Na prvom mjestu najpoeljnijih bosanskohercegovakih nogometaa je naravno napada Wolfsburga Edin Deko koji ove sezone upravo briljira, kako u dresu BiH, gdje je najbolji strijelac kvalifikacija, tako i u prvoplasiranoj momadi Bundeslige, za koju je u 24 utakmica zabio 15 golova. Za Deku su, pie francuski asopis, zainteresirani brojni engleski i panjolski klubovi.

Na drugom mjestu je veznjak Lyona Miralem Pjani, openito smatran kao najvei talent bosanskog nogometa kojem predviaju sjajnu karijeru. Za Pjania su trenutno vrlo zainteresirani Barcelona i Real Madrid. Na treem mjestu je veznjak Hajduka Senijad Ibrii, kojeg Francuzi opisuju kao relativno nepoznatog iroj europskoj javnosti, meutim izrazito nadarenog. Istie se je Ibrii odradio ve 100 utakmica u HNL-u (kojeg su usput reeno smjestili u Srbiju) te da odnedavno vrlo dobro dirigira veznim redom splitskog Hajduka.

Ibriia se takoer opisuje kao sjajnog tehniara koji je vrlo esto strijelac, zbog svoj izrazitog osjeaja za gol. "Football Mercado" takoer spominje da u Hajduku igra jo jedan vrlo talentirani reprezentativac BiH. Rije je o stoperu Borisu Pandi koji u dresu Hajduku i reprezentaciji unato mladosti igra vrlo dobro.

Ne zaboravimo Misimovia, Ibievia, Salihovia, tilia...

08-04-2009 at 11:44 | Ukljui u odgovor
indijana

Guardian: Najboljih 11 Ex-Jugoslavije

Novinar Guardiana. Jonathan Wilson, je momad sloio u super-ofenzivnu 4-2-3-1 formaciju: Handanovi - Srna, Vidi, imuni, Dragutinovi - Stankovi, Modri - Deko, Pandev, Vuini Eduardo

Koliko bi danas Jugoslavija dobra nogometna reprezentacija bila da se biva drava nije raspala? Svoje je vienje, konzultiravi novinare s prostora bive drave, ponudio kolumnist Guardiana. Jonathana Wilsona na temu koju je atraktivno predstavio itateljstvu uglednoga britanskog dnevnika nagnala je injenica da ak pet zemalja (sve osim Crne Gore) s podruja bive Jugoslavije jo uvijek kandidiraju za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Junoafriku Republiku. Najvie od svega, nadahnula ga je velika pobjeda Bosne i Hercegovine nad Belgijom (4-2) u Genku.

Kada je sa Zapadnom Njemakom 1990. godine osvojio naslov prvaka svijeta, Franz Beckenbauer je rekao da e zajednika drava Nijemaca ubudue dominirati svjetskom nogometnom pozornicom. Umjesto toga, Nijemci su se srozali osvojivi u protekla dva desetljea samo jedan veliki naslov: EP 1996. godine u Engleskoj. ini se da je s Jugoslavijom situacija obrnuta: nogomet kao da se poeo igrati u zemljama bive drave nakon to se ona bila raspala, napisao je Wilson, koji je anketirao po jednog novinara u pet od est bivih republika SFRJ i dobio idealnu momad.

Najea se rasprava razvila oko napadaa, jer su svi imali svoje favorite. Najozbiljniji je spor nastao oko Eduarda da Silve. Hrvat i novinar iz BiH uvrstili su Arsenalova napadaa u najjau momad, dok su ostali ustvrdili da Brazil nije bio dio bive Jugoslavije. Kako napada Arsenala ima pravo nastupa za Hrvatsku, presudio sam uvrstivi ga u sastav, pie Wilson, a prenosi Totalsport.

Ostatak momadi relativno je lako isprofiliran. Dvojbena je jo samo, prema Englezu, bila pozicija lijevog beka.

Zbog velikog broja kvalitetnih napadaa, Wilson je momad sloio u super-ofenzivnu 4-2-3-1 formaciju. Evo kako ona izgleda: Samir Handanovi (SLO, Udinese); Darijo Srna (HRV, ahtar Donjeck), Nemanja Vidi (SRB, Manchester United), Josip imuni (HRV, Hertha Berlin), Ivica Dragutinovi (SRB, Sevilla); Dejan Stankovi (SRB, Inter), Luka Modri (HRV, Tottenham); Edin Deko (BiH, Wolfsburg), Goran Pandev (MKD, Lazio), Mirko Vuini (CRG, Roma); Eduardo (HRV, Arsenal).

Ta bi momad jako teko oduzela loptu protivniku; jo bi je tee izgubila jednom kada bi je dobila u posjed, paradoksalno elaborira novinar. Posebnu je pozornost Wilson posvetio renesansi nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine. Zasluge je pripisao iri Blaeviu.

Srea da je iro Bosanac. Trener koji ima 77 godina i tvrdi da ima 72 moda je udan, praznovjeran i star, ali njegova ekscentrinost sasvim sigurno granii s genijalnou. Osvaja bronane medalje na SP-u 1998. godine s Hrvatskom donio je u kaos bosansko-hercegovakog nogometa karizmu i jedan od najbriljantnijih nogometnih umova dananjice: svoj vlastiti. Tko bi osim njega mogao prvim vratarom napraviti Nemanju Supia, golmana prosjenog sastava iz opskurne srpske lige (FK Javor iz Ivanjice), i dati mu da debitira u Belgiji? Tko bi osim njega imao kuraa ugurati novinare na arter-let za Genk u kojem nema mjesta? Tko bi drugi uspio razviti atmosferu koju je jedan od reprezentativaca opisao rijeima: Ovdje se osjeam kao na roendanu najboljeg prijatelja. I to svaki dan.

Miralem Pjani, 19-godinja zvijezda Lyona, naao bi mjesto u sastavu kod svakoga drugog izbornika. iri sjedi na klupi. I ne buni se, nego kae: Stotinu drugih trenera uvijek bi me stavilo u ovu momad. No, ja sretno sjedim na klupi samo stoga to mi je izuzetno zabavno druiti se s ovim momcima. Kakvo tipino stajalite za momka koji je izgubio mjesto u sastavu od 33-godinjega malo poznatog Samira Muratovia iz Graza?!, zakljuuje novinar Guardiana.

08-04-2009 at 11:45 | Ukljui u odgovor
indijana

Spahi eli u Wolfsburg

Kapiten nae reprezentacije koji je u dvije utakmice sa Belgijancima ostavio srce na terenu....

izrazio je elju da na ljeto postane lan Njemakog Wolfsburga.
Spahi bi tako postao trei Bosanac u dresu vukova uz Deku i Misimovia.

Sada mi predstoji pravi rat s klupskim elnicima oko raskida ugovora. Moj stav je odavno jasan. Ne elim ostati u Rusiji i sigurno se vraam u Evropu. elja mi je da zaigram u Bundesligi, a Wolfsburg bi bio idealna opcija zbog Edina Deke i Zvjezdana Misimovia. Ima nekih ponuda, ali neu uriti. Trenutno sam u dobroj situaciji jer imam dovoljno vremena da izaberem najbolje rjeenje izjavio je Spahi za Nezavisne novine.

U Genku je Spahi bio stub nae odbrane do trenutka kada se povrijedio. Prognoze nakon povrede nisu bile optimistine i ljekarski tim nae reprezentacije nije vjerovao da se on moe oporaviti ali je na kapiten jo jednom pokazao koliki je fenomen te je na Bilinom Polju u velikoj pobjedi odradio svih 90 minuta.

Treba napomenuti da su i skauti Hamburga na Bilinom Polju upisali ime Emira Spahia u svoju biljenicu. Prvobitno su doli zbog Semira tilia koji nije zaigrao ali nije im promakla odlina igra Emira Spahia.Prema svemu sudei Spahi bi na ljeto mogao poveati BH koloniju u Bundesligi.

08-04-2009 at 11:46 | Ukljui u odgovor
indijana

Deko: Ne razmiljamo o naslovu

Nakon to su Edin Deko i Grafite dvama pogocima sudjelovali u velianstvenoj pobjedi Wolfsburga protiv Bayerna (5-1) i zasjeli na elno mjesto nogometne Bundeslige euforija se oko ovoga kluba ne stiava...

Sjajna igra i uvjerljiva pobjeda protiv aktualnih njemakih prvaka bacila je u delirij navijae Wolfsburga, pa se pojedinci trude stiati euforiju koja je zavladala. Glasom razuma putem medija navijaima se obratio BiH reprezentativac, prema ocjenama Kickera (uz Grafitea) najbolji igra 26. kola njemakoga nogometnog prvenstva.

- Lijepo je biti na prvome mjestu, ali ne razmiljamo o osvajanju prvenstva, budui da je pred nama jo osam utakmica. Idemo utakmicu po utakmicu. Naravno da sam sretan to sam postigao dva pogotka, jer oni su pomogli mojoj momadi - kazao je Deko strijelac 15 golova i osmerostruki asistent ove bundesligake sezone.

08-04-2009 at 11:47 | Ukljui u odgovor
indijana

MISIMOVI E UI U HISTORIJU BUNDESLIGE

Edin Deko je ove polusezone postigao 15 pogodaka (10 na proljee), a Grafite ak 20, od kojih je veina bila na asistenciju Misimovia.

ini nam se da je desetka bh. reprezentacije ponajvie zasluna za Dekinu afirmaciju u ovoj sezoni, s obzirom na to da njih dvojica podjednako dobro sarauju, kako u dresu selekcije BiH, tako i u Wolfsburgu.
Ukoliko bi Deko napustio vuiji grad, sigurni smo da bi mu najvie nedostajao upravo Misimovi...
Magath nas je sa razlogom spojio i pokazalo se to kao prava stvar, kako za mene, tako i za Grafitea. Do sada je upisao 16 asistencija, a rekord Bundeslige je 17. Uvjeren sam da e ga Misimovi skinuti i da e dugo, dugo ostati prvi na listi najboljih asistenata. Zaista mi je drago zbog njega, tvrdi Deko.

( Svevijesti.ba / Sportin.ba )

08-04-2009 at 11:48 | Ukljui u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828

Nogomet
FIFA: BiH na 38. mjestu rang liste
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine zauzima 38. mjesto na novoj rang listi Meunarodne nogometne federacije (FIFA) sa 737 bodova.
Zahvaljujui pobjedama na Belgijom u kvalifikacijama za SP reprezentacija BiH je u odnosu na prolomjesenu listu napredovala 20 pozicija.

Prva je i dalje panija, ispred Njemake i Holandije. Reprezentacija Turske zauzima 14. mjesto, Belgija je na 62., Estonija na 115., a Armenija na 124. mjestu.

Od zemalja bive SFRJ najbolje je rangirana Hrvatska na osmom mjestu. Srbija je 23., Slovenija 63., Makedonija 64., a Crna Gora na 117. mjestu.

Narednu rang listu FIFA e objaviti 6. maja.

FIFA rang lista:

1. (1) panija 1.729 bodova
2. (2) Njemaka 1.362
3. (3) Holandija 1.360
4. (5) Brazil 1.275
5. (4) Italija 1.271
6. (6) Argentina 1.201
7. (9) Engleska 1.173
8. (7) Hrvatska 1.151
9. ( Rusija 1.117
10. (12) Francuska 1.074

09-04-2009 at 19:39 | Ukljui u odgovor
mosnik
Registriran(a): 07-01-2008
Odgovori: 2074

Baka Slikovi: iro uzima novac za igrae

Nekadanji selektor BH reprezentacije je iznio teke optube na raun ire Blaevia optuivi ga da uzima novac za igrae.

Bla Slikovi je do sada najuspjenji BH selektor, dva puta je bio nadomak velikih prvenstava ( Danska i Srbija), od kada je krenuo Bakin trei kvalifikacioni ciklus na klupi Bosne i Hercegovine poeo je moemo slobodno rei umirati BH nogomet, ali ipak ako se vratimo malo unazad sve je krenulo od famozne utakmice u Beogradu, ako se to uopte moe nazvati utakmicom.

Od tada su svi bili protiv saveza a sve je kuliminiralo domaim porazima od Maarske i Grke a prije toga i sumnjivom utakmicom u Teheranu sa Iranom,( sa 2-0 na 2-5), i nakon dugo vremena doao je ovjek koji je natjerao Bosance i Hercegovce da ponovo vjeruju u reprezentaciju, on se zove Miroslav Blaevi, trener svih trenera, istina sa irom smo trenutno durgi u grupi i sa velikim ansama za plasman na svijetsko prvenstvo, itava nacija ponovo ivi za reprezenatciju i za ono malo uspijeha meutim Bla Slikovi misli da nije sve tako bajno i sjajno.....

iro dobio Novac za Topia

Meni su znali nabijati na nos, Baka uzimao lovu od igraa, a sada kad se zovu, ne znam kakvi sve igrai nitko ne kae, iro uzeo novac. Evo sad primjera, Marko Topi je uao minutu protiv Belgije, zato to je odreeni novinar zajedno sa igraem platio iri Blaeviu. Svi to znaju ali ute, ali ja sam rekao i novinarima i ljudima u savezu ta sve znam, ako ponem priati svi e te se dobro zamisliti, kae Bla Slikovi.

Progovorit e o svemu

Baka e progovoriti onog trenutka kada ne budem financijski ovisan o bilo kome jer naalost nikad ne zna gdje e se ukazati prilika za posao, ja cu sve ispriati pa neka se ljudi crvene.

Smatra da je on ujedinio reprezentaciju

Od prve utakmice su novinari, pogotovo oni iz Sarajeva pokuali podvaliti, tek kada smo zaredali sa pobjedama su se pokuali prikloniti. Danas ti isti novinari priaju o iri bajke, piu o nekom jedinstvu, a ljudi zaboravljaju da sam ja prvi iao po Hercegovini, Hrvatskoj, po Banja Luci, ja sam nagovarao igrae hrvatske nacionalnosti iz BiH i Hrvatske da igraju za reprezentaciju, igrae srpske nacionalnosti da igraju za BiH i u tome smo uspjeli. Sada traje idila do prvog poraza odnosno kiksa, ali tako je to kod nas.

Igrai su putali utakmice

Danas odgovorno tvrdim da reprezentacija nikada ne bi izgubila na svom terenu od Maarske i Grke da nain na koji je izgubila da nije utakmica bila od pojedinih igraa prodana. To odgovorno tvrdim bez obzira kako e sada neko reagirati. Ni u snu nisam mogao sanjati da e se to dogoditi u srcu BiH, u Zenici. OK, moralno je bilo da ja i struni tab odstupimo nakon svega, jer smo bili najodgovorniji, platili smo za neuspjehe, ali me boli zato javnost nije prepoznala ili nije eljela prepoznati to se dogaalo u reprezentaciji, izjavio je Bla Slikovi za u intervju za radio 88.

Nikako ne mogu a da se ne osvrnem na Bakine izjave, ruku na srce Baka je postigao ono to iro jo nije a nadamo se da hoe, ali svaki ovjek sa imalo vie razmiljanja shvatit e da se ovdje radi o zapravo neem drugom.

Koliko je Marko Topi mogao napredovati u karijeri u svojoj 33. godini sa par minuta provedenih na travnjaku Bilinog Polja? Zapitajmo se!!!!
Ako emo iskreno, Topi je ak ta vie zasluio dobiti i veu minutau jer je u protekloj sezoni bio drugi strijelac Ruske lige, ispred njega je bio samo Brazilac Wagner Love, to dovoljno govori kakav je napada Marko Topi.

Vano je istai da je Topi prestao igrati za reprezentaciju upravo za vrijeme mandata Blaa Slikovia koji mu nije davao previe anse u dresu njegove Bosne i Hercegovine, te je tada Topi izjavio da za reprezentaciju nee igrati dok je na klupi Bla Slikovi.

Jedna vrlo bitna injenica koju prilikom ovog teksta ne bi bilo lijepo izostaviti je ta da su za vrijeme Bake Slikovia na klupi Bosne i Herceg***e ansu dobijali igrai koji su tada bili manje poznati BH javnosti, Sergej Jakirovi, Duan Kerkez.....Potraga za novim angamanom preko lea reprezentacije ili neto drugo pitamo se?

Stoga, nakon svega moemo zakljuiti da ako je ikada svanulo BH nogometu onda je to sada kada je na klupi reprezentacije iro Blaevi koji prije svega ima rezultate pa onda sve ostalo.

sportin.ba 

Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
17-04-2009 at 00:19 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 9
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: aorta, batvaa, BELLA2012, djsema, eni, Filipinac, Jebim, Kasba, ronaldlgregg03, sminkica
FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net