Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

BLAŽEVIÆ OBJAVIO POÈETNIH JEDANAEST

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine drugi dan se priprema za prijateljsku utakmicu sa selekcijom Uzbekistana 1. juna u Taškentu. Selektor Miroslav Blaževiæ za taj meè pozvao je uglavnom igraèe koji dosad nisu imali mnogo prilike da zigraju u dresu sa državnim grbom.
Nakon jednog treninga, Blaževiæ je na pres-konferenciji objavio imena 11 igraèa koji bi trebali poèeti meè. To su: Nemanja Supiæ, Ilija Prodanoviæ, Emir Spahiæ, Velibor Vasiliæ, Sanel Jahiæ, Elmir Kuduzoviæ, Vlastimir Jovanoviæ, Elvir Èoliæ, Velibor Ðuriæ, Alen Škoro i Emir Hadžiæ.
U ovoj selekciji ima potencijala i vjerujem da æe se neko nametnuti i za predstojeæe kvalifikacione utakmice protiv Armenije i Turske, rekao je Blaževiæ.
Do odlaska u Uzbekistan bh. reprezentativci obavit æe se još jedan trening, a odlazak u Taškent planiran je za nedjelju. Nakon susreta s Uzbekistanom nogometna reprezentacija BiH odigrat æe prijateljske utakmice sa selekcijom novinara (5. juna) i reprezentacijom Omana (9. juna).

 


Sve je super i sve je za 5!
31-05-2009 at 21:11 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Prijateljska utakmica
Reprezentacija BiH bez golova s Uzbekistanom
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je u prijateljskoj utakmici u Taškentu odigrala neriješeno 0:0 sa selekcijom Uzbekistana.
Foto: ArhivU ovom meèu za reprezetaciju BiH nastupili su uglavnom igraèi iz Premijer lige BiH, izuzimajuæi golmana Supiæa, te Spahiæa i Jahiæa.

Susret je protekao u blagoj dominaciji domaæih igraèa, koji su imali nekoliko povoljnih prilika za pogodak.

Sa druge strane, reprezentacija BiH prikazala je prilièno slabu igru, a za 90 minuta nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti golu domaæe selekcije.

Naredni prijateljski meè izabranici selektora Miroslava Blaževiæa odigrat æe u petak u Sarajevu protiv selekcije novinara, dok se èetiri dana kasnije u Francuskoj sastaju s reprezentacijom Omana.
(FENA)

02-06-2009 at 08:18 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

SUPIÆ: ANORTHOSISA NISAM MOGAO ODBITI




Nemanja Supiæ, golman fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine koji je više nego uspješno meðu stativama našeg nacionalnog tima zamijenio Kenana Hasagiæa, u naredne dvije godine nosiæe dres kiparskog Anorthosisa.
Bivši èuvar mreže Javora iz Ivanjice ugovor sa prošlosezonskim prvakom Kipra koji je sa dosta uspjeha nastupao i u grupnoj fazi Lige prvaka potpisao u srijedu, a ekipi æe se prikljuèiti nakon reprezentativnih obaveza, odnosno susreta sa Selekcijom novinara i Omana.
„Ponudu koju sam dobio iz Anorthosisa jednostavno nisam mogao odbiti. Potpisao sam dvogodišnji ugovor sa moguænošæu produženja na još jednu godinu. Prezadovoljan sam finansijskim uslovima, ali i èinjenicom da æu igrati Evropsku ligu. Moj novi klub neæe igrati Ligu prvaka, kao u prošloj sezoni, ali vjerujem da æemo i u najmasovnijem evropskom takmièenju biti ekipa koja æe igrati zapaženu ulogu. Istina, kreæemo od prvog pretkola, ali smo nosioci i u prvom i drugom pretkolu, tako da oèekujem kako neæemo imati težak zadatak da odemo do treæeg pretkola, a dalje..., vidjeæemo", nije krio zadovoljstvo Supiæ.
Iako ne poznaje novu ekipu, Supiæ istièe kako ne bi trebao imati problema da se snaðe u novoj sredini.
„Znam da za Anorthosis igra Ocokoljiæ, bivši fudbaler Obiliæa i vjerujem da æe mi pomoæi u prilagoðavanju na novu sredinu. Èuo sam da je ovog ljeta stigao još jedan Crnogorac. Stoga ne vjerujem da æu imati problema", kaže Supiæ.
Supiæ je za reprezentaciju Bosne i Hercegovine debitovao 28. marta ove godine u kvalifikacionom susretu protiv Belgije u Genku i odmah je postao ljubimac bh. navijaèa. Iako je primio tri gola, još uvijek nije osjetio gorèinu poraza. U dva navrata slavio je protiv Belgije, a protiv Uzbekistana saèuvao je „nulu".
„Nadam se da neæemo izgubiti ni protiv Selekcije novinara, odnosno Omana. Iako, važnije su nam utakice protiv Armenije i Turske. Nadam se da æemo veæ u septembru osigurati plasman u baraž i onda rastereæeno odigrati posljednja dva meèa protiv Estonije i Španije. Ko zna, možda „Crvena furija" negdje kiksa pa da napadnemo i prvo mjesto, mada je to nerealno oèekivati", istakao je Supiæ, koji æe i u meèevima sa Selekcijom novinara i Omana mijenjati povrijeðenog Hasagiæa:
„Volio bih da se Hasagiæ što prije oporavi. On je vrhunski golman i bio bi presretan da radim zajedno sa njim."


( Svevijesti.ba / SportSport.ba )

 


Sve je super i sve je za 5!
05-06-2009 at 12:10 | Ukljuèi u odgovor
ziggy
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 26-05-2005
Lokacija: TZ
Odgovori: 320
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Kongres FIFA-e donio je odluku kojom se uklanjanju dobne granice za igraèe koji žele promijeniti nacionalnu selekciju. Naime, 58 posto èlanova Kongresa odobrilo je amandman na dosadašnji Èlan 18. Pravilnika o reprezentativnim nastupima, Statuta FIFA-e, koji govori o promjeni nacionalnog saveza za koji odreðeni igraè nastupa.

Do sada, igraè je mogao promijeniti nacionalnu selekciju za koju nastupa do navršene 21 godine starosti i to samo jednom. Prema saopštenju za medije, objavljenom juèer na web stranicama FIFA-e, Kongres je odluèio da ukloni ovu dobnu granicu s tim da sva ostala pravila o promjeni nacionalne selekcije, navedena u Èlanu 18., ostaju.

Godinama unazad bh. sportska javnost se pitala; kakvu bi reprezentaciju imali kad bi za nas igrali Subotiæ, Begoviæ, Medunjanin, Kuèukoviæ, Avdiæ...?

Neki od ovih igraèa, u meðuvremenu, nestali su sa scene (Kuèukoviæ), neki su se odluèili za druge reprezentacije (Jakupoviæ, Subotiæ), jedni igraju u promjenjivoj formi (Medunjanin), ali nema nikakve sumnje da postoji barem desetak igraèa širom svijeta koji su nam interesantni, i koje bi uskoro mogli gledati u dresu BiH.

Asmir Begoviæ, mladi golman engleskog Portsmuta, rodom iz Trebinja, koji je ove sezone dobio priliku u prvom timu "mornara", posjeduje veliki potencijal. On veæ nastupa za mladu reprezentaciju Kanade, ali je veæ izjavio da bi se rado odazvao na poziv u državnu selekciju BiH.

Haris Medunjanin, veznjak Valjadolida, igrao je za U21 tim Holandije. Potentni ljevak, koji je dugo bio neodluèan, sada bi se stavio na raspolaganje Blaževiæu.

Mustafa Kuèukoviæ, napadaè Grenobla, nekada velika nada evropskog fudbala polako pada u zaborav. Roðen je 5. novembra 1986. godine u Bosanskom Novom, a igrao je za HSV i Minhen 1860. Iz Minhena je otišao put Francuske, u Grenoble, gdje mu je trener nekadašnji fudbaler sarajevskog Željeznièara Mehemed Baždareviæ.

Kuèukoviæ je nosio dres svih mlaðih selekcija reprezentacije Njemaèke. Za U19 reprezentaciju odigrao je devet utakmica i postigao èetiri gola, za U20 pet susreta uz tri gola, dok je jedan nastup imao i za U21 reprezentaciju Njemaèke, što je do sada bila prepreka da nastupi pod bh. zastavom.

Veroljub Salatiæ, igraè Grashopersa, roðen je u Zvorniku 14. novembra 1985. godine. Za U21 selekciju Švicarske do sada je nastupio 25 puta, te postigao i dva gola.

Denni Avdiæ, igraè danskog Alborga, roðen 5. septembra 1988. godine u Bosanskom Novom, je U21 reprezentativac Švedske, a u nekoliko prijateljskih utakmicama veæ je nastupio za A-tim Švedske. Igra na poziciji stopera i veznog, a visok je 190 centimetara. Jedno vrijeme njegovo ime vezivalo sa i za engleski Manèester Siti.

Emra Tahiroviæ, igraè francuskog prvoligaša Lila, mladi je reprezentativac Švedske. Roðen je u Sarajevu, 31. jula 1987. godine. Iz Halmštada je prešao u francuski Lil, a posljednju sezonu proveo je na posudbi u Cirihu.

Ovo su samo neki od igraèa koji bi mogli biti interesantni selektoru Æiri Blaževiæu. Upravo zbog èinjenice da je na klupi našeg A-tima "trener svih trenera", bh. fudbalski fanatici mogu se nadati da bi se neka od pobrojanih imena mogla vratiti pod zastavu svoje domovine, zastavu Bosne i Hercegovine. Jer, od ljudi u Fudbalskom savezu BiH, koji su godinama mirno posmatrali kako naša djeca igraju pod tuðim zastavama, malo ko oèekuje ikakvu reakciju!

Od ostalih igraèa, potencijalnih reprezentativaca Bosne i Hercegovine, svakako vrijedi izdvojiti Iliju Sivonjiæa, roðenog u Jajcu 13. januara 1987. godine. Selektor Miroslav Æiro Blaževiæ još je u martu pokazao interes za ovog darovitog napadaèa zagrebaèkog Dinama, ali kako je Sivonjiæ veæ igrao za U19 selekciju Hrvatske, a veæ je napunio 21 godinu, prema starom Pravilniku nije mogao biti uvršten u bh. tim.

06-06-2009 at 13:09 | Ukljuèi u odgovor
ziggy
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 26-05-2005
Lokacija: TZ
Odgovori: 320
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

U prostorijama Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine (N/FS BiH) održana je press konferencija povodom nastupajuæih utakmica u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2010. godine u Južnoj Africi.

Èelnici N/FS BiH donijeli su odluku o cijeni ulaznica za naredni meè naše reprezentacije na domaæem terenu protiv Turske na Bilinom polju. Navijaèi naše reprezentacije sigurno neæe biti radosni.

Naime, odluèeno je da se štampa 12.300 ulaznica, a cijene su duplo uveæane u odnosu na prethodne susrete. Tako æe ulaznice za zapadnu tribinu koštati 40 KM, za istoènu 30 KM, za sjevernu 25 KM te za južnu 20 KM. Ove cijene najvjerovatnije neæe se mijenjati niti za susret sa Španijom, koji æe se takoðe, kako sada stvari stoje, igrati u Zenici.

Osim cijena karata za preostale meèeva kvalifikacija, èelnici kuæe bh. fudbala odredili su i cijene ulaznica za meè sa Irancima na Koševu 12. avgusta.

Ulaz na tribinu zapad koštat æe 12 KM, istok 10, a sjever i jug 7 konvertibilnih maraka. Za prijateljski duel BiH - Iran u prodaju æe poèetkom avgusta biti pušteno 15.000 ulaznica.

Što se tièe ostalih dešavanja, kada je reprezentativni nogomet u pitanju, u Cirihu æe danas, sa poèetkom u 14 sati, Apelacioni komitet FIFA-e razmatrati moguænost ublažavanja kazne od 50.000 švicarskih franaka za N/FS BiH, a koju je našem Savezu izrekao Disciplinski komitet FIFA-e zbog divljanja navijaèa BiH na utakmici u Genku, izmeðu Belgije i BiH.

"Nema razloga da nam ne ublaže kaznu. Najvjerovatnije, to æe sutra i uèiniti. Meðutim, postoji veæi problem. U FIFA-i ostaju decidni da ukoliko naši navijaèi naprave novi incident, reprezentaciji æe biti oduzeti bodovi u kvalifikacijama za SP, ili æe na èak izbaciti iz daljeg takmièenja. Zato, još jednom apelujemo na navijaèe da se suzdrže bilo kakvih incidenata u nastavku kvalifikacija, odnosno, da ne koriste pirotehniku na meèevima koje æe naša selekcija igrati protiv Armenije, Turske, Estonije i Španije", poruèio je Munib Ušanoviæ, generalni sekretar N/FS BiH.

Po ko zna koji put, naša A-selekcija susrest æe se u prijateljskom meèu sa Iranom. I ovaj put u pitanju je novac, ali èini se po prvi put, konkretna zarada za N/FS BiH! Za razliku od prethodnih meèeva, ovaj put neæe biti keša u kesama, i neæe profitirati privatni džepovi pojednih èelnika Saveza, nego direktno kasa N/FS BiH.

Naime, nakon što prošle godine Meho Kodro nije želio voditi selekciju u Teheran, na prijateljski meè dogovoren bez njegovog znanja, ostali smo dužni Irancima 120.000 dolara. Aktuelni selektor Æiro Blaževiæ je prihvatanjem meèa na Koševu sa istim protivnikom, uprkos nekoliko drugih ponuda, poravnao raèune sa Irancima. Na Savezu je sada da meè na Koševu kvalitetno marketinški pokrije i, pored oproštenog duga, nešto i zaradi!

24-07-2009 at 10:43 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

ako nece niko ja cu



BIH - IRAN 2 : 3

12.08.2009. sTADION kOSEVO
Gledalacaodokativno 16.542 )

[Edited by primus inter pares on 12-08-2009 at 23:18 GMT]

13-08-2009 at 12:16 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

14-08-2009
Blaževiæ priznao da je forsirao igraèe koji nemaju klub

Mol­da­vi­ja, Es­to­ni­ja, Li­tva­ni­ja, Ma­ðar­ska.., sa­mo su ne­ke od no­go­me­tnih "ve­le­si­la" ko­je su Ko­še­vo na­pu­šta­li uz­di­gnu­tih ru­ku. Iran je mo­žda naj­ve­æa pljus­ka. Bez že­lje za oma­lo­va­ža­va­njem su­par­ni­ka, ipak, Iran­ci bez Ma­hde­vi­kie, Ka­ri­mia, Al Daia, su tre­æe­ra­zre­dna se­le­kci­ja. Oni su ni kri­vi ni du­žni uze­li ono što im se po­nu­di­lo. Naj­pri­je su ucje­nji­va­li bh sa­vez tu­žbom pre­ma FI­FA -i zbofg ne­odi­gra­va­nja pro­šlo­go­diš­nje uta­kmi­ce, on­da na­pra­vi­li sja­jan po­sao.

- Ok, igrat æe­mo u Sa­ra­je­vu uz sve pla­æe­ne tro­ško­ve - bio je zva­ni­èni od­go­vor iz Te­he­ra­na. Ne­zva­ni­èno, ni­je ne­mo­gu­æe da je u "pre­bi­ja­nje" ušao i po­vo­ljan re­zul­tat. Mo­gu­æe da se su­di­ja ote­ko kon­tro­li, a po­se­bno iran­ski na­in­for­mi­ra­ni na­pa­daè ko­ji je u su­dij­skom vre­me­nu pos­ti­gao tre­æi, po­bje­do­no­sni gol za Iran. I ba­cio Bla­že­vi­æa u oèaj.

Na­kon uta­kmi­ce se­le­kto­pra su tje­ši­li li­je­va i de­sna ru­ka Di­no Be­giæ i Men­sud Be­èiæ Crni, dok je Ham­do Ab­diæ, bio dos­ta kri­ti­èan. Tri mo­bi­te­la is­pred Bla­že­vi­æa, sa­mo je­dan uklju­èen, dvi­je ku­ti­je ci­ga­re­ta i gro­bna ti­ši­na.

- Ja sam kriv. Ne tre­ba me­ni ni­ko ni­šta go­vo­ri­ti, tra­ži­ti oprav­da­nje, sa­mo sam ja kriv.

Ne­ki se opros­ti­li

Evo i za­što?

- Za­to što sam zvao ne­ke ko­ji ne igra­ju i ne­ma­ju klub, a ja sam ih ope zvao.

Za­što ako ste zna­li?

- Mi­slio sam da su ka­ra­kter, da æe još je­dnu šan­su shva­ti­li kao pri­li­ku, kao na­gra­du, ali oni su li­mi­ti­ra­ni. I njih vi­še ne­æe bi­ti.

Ko­ga, ko­ji su to igra­èi?

- Ra­de­ljiæ, pa me ma­li Pan­dža ra­zo­èa­rao, Da­mja­no­viæ. Da­ri­ju ka­žem igrat æeš ovo, a on uðe u te­ren i ka­že Ja­hi­æu; Šef ti je re­kao idi na dru­go mjes­to, a ja æu na tvo­je... Ugo­dno me izne­na­dio na ne­kim uta­kmi­ca­ma, ali sa­da je pre­tje­rao, a ja ho­æu da mu po­mo­gnem.

O Baj­ra­mo­vi­æu?

- On je ko­lo­sa­lan kad je spre­man. Na­ža­lost, još uvjek je na po­la sna­le.

Gol­ma­ni?

- Zar tre­bam šta re­æi. Su­piæ je bio do­bar do po­vre­de, us­tva­ri vrlo­do­bar. Nur­ko­viæ se, ka­ko mi ne­ko re­èe, na­vi­ka­va na por­ci­ju od tri ko­ma­da. Ko­ga zva­ti, ka­ko na­æi pre­ko no­æi no­vog gol­ma­na.

O ve­znja­ci­ma?

- Pja­niæ je do­bi­tak. Prvog da­na sam pi­tao: u ka­kvoj je for­mi. Po­ka­zao je da je ko­lo­sa­lan. On i Dže­ko su sjaj­no sa­ra­ði­va­li.

Sa­li­ho­viæ je spu­tan. Za­što?

- Za­to što ne igra svo­ju pri­ro­dnu po­zi­ci­ju, bli­že go­lu. Stal­no èe­kam uta­kmi­cu gdje æu ga ta­mo sta­vi­ti.

O Šti­li­æu

Èemu za­mje­ne, zar je tre­ba­lo va­di­ti naj­bo­lje...?

- Vi mi stav­lja­ti ra­nu na sol; pa ni­kad ne bih mi­je­njao Su­pi­æa, Spa­hi­æa i Pja­ni­æa, da sva tro­ji­ca ni­su tra­ži­la za­mje­nu. Oni vi­še ni­su mo­gli. A, ovi što su ušli su ne­do­ra­sli. Pa da sam imao Ha­sa­gi­æa, Ber­be­ro­vi­æa, Mu­ra­to­vi­æa, Ra­hi­mi­æa, Mi­si­mo­vi­æa, pe­to­ri­ca ko­ja su po­èe­la, uèi­ni­li bi klu­pu ja­èom, a ovi što su sje­di­li i ušli, ne bi do­šli ni do klu­pe.

Šti­liæ, ula­zi u su­dij­skom vre­me­nu ili ni­ka­ko. Za­što, ako svi tvrde da se ra­di i pre­fi­nje­nom igra­èu, kre­ativ­cu...

- Vi­dim svi me to pi­ta­te, a da li bi to­li­ko po­ten­ci­ra­li Šti­li­æa da je os­ta­lo 2:0. Ni­ko ga se ne bi sje­tio. Ja ga gle­dam sva­ki put, znam da pu­no mo­že, ali mi dje­lu­je mla­ko.

Mo­gu­æe da se va­ma ta­ko èi­ni na klu­pi, ali na te­re­nu što do­ka­zu­je u Polj­skoj su­ve­re­no vla­da sre­di­nom.

- Bit æe ve­li­kih pro­mje­na za meè sa Ar­me­ni­jom i Tur­skom. Ve­li­kih, vi­dje­æe­te.

Bri­ne ga po­bje­da Tur­ske u Ukra­ji­ni i po­raz Ar­me­ni­je...

- Tur­ci su pre­ga­zi­li Ukra­jin­ce. Ni­je mi ugo­dno. Vi­še sam vo­lio da je Ar­me­ni­ja po­bje­di­la, ova­ko æe po sva­ku ci­je­nu že­lje­ti po­pra­vni, da se va­de na na­ma.

I za kraj...

- Ako po­bje­di Bel­gi­ja, a ja imam "šu­hu" da ho­æe Špan­ce...

- ... u Špa­ni­ji..?

- Da, ako ih ma­znu Bel­gi­jan­ci mi æe­mo bi­ti prvi - izja­vio je Bla­že­viæ, se­le­ktor re­pre­zen­ta­ci­je, sat na­kon što su nam iran­ski ama­te­ri oèi­ta­li pra­vu le­kci­ju.

S.S.

Iran, Oman, Li­ban...

Na­vi­ja­èi su, uz Spa­hi­æa, Dže­ku i Pja­ni­æa bi­li naj­bo­lji dio ko­šev­ske uta­kmi­ce. Tran­spa­ren­ti su ja­sno po­ka­za­li šta na­vi­ja­èi mi­sle o uta­kmi­ca­ma sa "atra­kti­vnim" su­par­ni­ci­ma. Ne­ka­da smo bi­li po­že­ljni spa­ring par­tne­ri za Ar­gen­ti­nu, Ita­li­ju, Nje­ma­èku, Bra­zil, Fra­cus­ku, a sa­da se na na­ma iživ­lja­va­ju "azij­ski gi­gan­ti". Èel­ni­ci Sa­ve­za i (li) oni ko­ji do­ga­va­ra­jo ove "ho­kus po­kus" uta­kmi­ce, tre­ba­li bi ja­vno pri­zna­ti ko­li­ko se do­bi­je do­la­ra ili èe­ga veæ, ka­da se spa­rin­gu­je Oma­nu, Uzbe­kis­ta­nu, Ira­nu...

Ugo­vo­ri pod ve­lom taj­ne

Ni­ka­ko ne mo­gu shva­ta­ti me­na­džment onih tvrtki ko­ji po­tpi­su­ju ugo­vo­re sa Sa­ve­zom. Ili su pro­fe­si­onal­ni "na­iv­ci" ili su pre­go­va­ra­li za­vrta­li ru­ke par­tne­ri­ma. I ju­èer je u pri­ze­mlju je­dne hrvat­ske kom­pa­ni­je u sre­di­štu gra­da po­tpi­san je­dan ta­kav. Na­kon po­tpi­sa po­le­tje­li su po­tpi­sni­ci je­dni dru­gi­ma u za­grljaj, pljes­ka­lo se, po­zi­ra­lo... Da stvar bu­de go­ra, po­tpi­si­va­nju su svje­do­èi­li kao "ma­ne­ke­ni" gol­ma­ni Su­piæ i Nur­ko­viæ, ko­je su èel­ni­ci Sa­ve­za izlo­ži­li do­da­tnom mal­tre­ti­ra­nju. Mi­ro­slav Bla­že­viæ, Mi­ro Bla­že­viæ i Mu­nib Uša­no­viæ, za­do­vo­ljno su trlja­li ru­ke... Ugo­vor je pod ve­lom taj­ne. Ta­kva je pra­ksa u Sa­ve­zu. Kao što je ja­vna taj­na da sko­ro svi u Sa­ve­zu zna­ju ko je, sto­ti­ne ki­lo­gra­ma te­šku ka­su, iznio iz Sa­ve­za.

Tu­žni Ha­ka­la

Ni­je sa­mo se­le­ktor bio tu­žan na­kon po­ra­za. I Ni­had Fe­tiæ Ha­ka­la, sta­no­vi­ti pje­vaè iz Ze­ni­ce èi­ji je re­fren "hi­ta" ko­ji ide ova­ko ne­ka­ko: "Že­lje­za­re mi­ris di­ma.., bio je oèa­jan. Na­dao se da æe nje­go­vim pje­sma­ma u "Bo­sni" is­tu­re­noj kan­ce­la­ri­ji NSBiH, za­pljes­ka­ti Dže­ko, Ibi­še­viæ, Pja­niæ... Gla­vni ope­ra­ti­vac Sa­ve­za sve je "per­fek­tno" or­ga­ni­zi­rao, re­zer­vi­sao je de­se­tak sto­lo­va, a da ni­šta ni­je pi­tao iran­ske igra­èe. Tej­mu­ri­jan, iran­ski na­pa­daè u su­dij­skom vre­me­nu sve je pla­no­ve ka­fan­skoj dru­ži­ni iz Sa­ve­za po­kva­rio. Pre­ra­èu­nao se, ni­kom u bh ta­bo­ru ni­je bi­lo do pje­sme. Ipak, ne­ki­ma iz Sa­ve­za ni­je pro­pa­la noæ, zo­ru su do­èe­ka­li za ka­fan­skim sto­lom.

Me­na­dže­ri uni­šta­va­ju se­le­kto­ra

Ja­vna je taj­na da se po­je­di­ni me­na­dže­ri vi­še pi­ta­ju za izbor igra­èa, ne­go­li asis­ten­ti Bar­ba­riæ i Sre­do­je­viæ. I se­le­ktor je to pri­znao ka­da je na­kon prvog tre­nin­ga za­ga­la­mio na Mir­ne­la Sa­do­vi­æa.

- Ko mi te po­slao - ur­lao je na tre­nin­gu Bla­že­viæ. Sa­do­viæ je vje­ro­va­tno pre­ko re­da do­šao na spi­sak, ali što je sa os­ta­li­ma, ko­ji su pret­pla­æe­ni da se sva­ki put po­jav­lju­ju. Po­je­di­ni me­na­dže­ri idu do­tle, da se­le­kto­ri­ma pra­ve crne lis­te u no­vi­nar­skim re­do­vi­ma. Na­ža­lost, se­le­ktor ih èes­to uva­ža­va, što mu se vra­æa kao bu­me­rang.

Ka­ko su igra­li

Su­piæ: Bez gre­ške do po­vre­de. Dos­toj­na za­mje­na za Ha­sa­gi­æa.

Baj­ra­mo­viæ: Ne­dov­ljno spre­man, pra­vi Zla­tan je sa­svim ne­što dru­go. Ni po­zi­ci­ja ko­ju je igrao ni­je mjes­to gdje se naj­bo­lje sna­la­zi.

Na­da­re­viæ: Uvi­jek iz­ga­ra za sva­ku lop­tu.

Spa­hiæ: Ka­pe­tan­ski, pra­vi li­der. Ka­da je iza­šao cu­ri­lo na sve stra­ne.

Mra­vac: Do­bio ne­kli­ko zra­ènih du­ela, èes­to os­tav­ljan na cje­di­lu od sai­gra­èa.

Ja­hiæ: So­li­dan

Pja­niæ: Dvi­je asis­ten­ci­je "Ala Be­kam" i dva go­la. Se­le­ktor sma­tra Pja­ni­æa naj­ve­æim do­bit­kom u ja­dnoj ko­šev­skoj pred­sta­vi.

Sa­li­ho­viæ: Šte­ta što ni­je bi­lo slo­bo­da­nja­ka za nje­go­vu "lje­vi­cu". Igra na "kri­voj" po­zi­ci­ji. I Bla­že­vi­æu je ja­sno da je Sa­li­ho­viæ naj­ja­èi ka­da je bli­že su­par­ni­èkom go­lu.

Ibri­èiæ: Pu­no se tru­dio, po­ne­kad ukli­za­vao što ni­je svoj­stve­no igra­èi­ma nje­go­va pro­fi­la.

Ibi­še­viæ: Ve­dad još uvi­jek hva­ta pra­vu for­mu. Is­kre­no ni­je ni imao pu­no lop­ti.

Dže­ko: In­ter­na­ci­onal­na kla­sa!

Nur­ko­viæ: Ni­je imao svoj dan. Za­gri­ja­vao se, pa se ohla­dio, pa opet stao na gol i on­da je nas­tao po­top.

Ra­de­ljiæ: Po­ka­zao se­le­kto­ru za­što ga ne tre­ba zva­ti.

Pan­dža: U Bel­gi­ji blis­tao. Na Ko­še­vu dje­lo­vao iz­gu­blje­no.

Da­mja­no­viæ: Ne­kad naj­bo­lji ve­znjak li­ge, ot­kri­æe na sto­pe­ru u re­pre­zen­ta­ci­ji, u sri­je­du bli­je­do iz­da­nje.

Bla­že­viæ: Èis­ta "pe­ti­ca" za izbor igra­èa, ta­kti­ku, pos­ta­vu...

san.ba

 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
14-08-2009 at 16:51 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Sta kaze, "ako Belgija pobijedi Spaniju u Spaniji"
Aferim

17-08-2009 at 12:45 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

E j***m te sreæo j***** ga sva krmad


EMIR SPAHIÆ obolio je od svinjske gripe. Defenzivac Montpelliera je na treningu osjetio umor, a nakon vaðenja krvi je utvrðeno da se zarazio H1N1 virusom. Sljedeæih pet dana æe provesti u karanteni i sigurno propušta utakmicu s Nicom.

Takoðer, upitno je i hoæe li moæi pomoæi Bih reprezentaciji u kvalifikacijskim utakmicama za Svjetsko prvenstvo. Susret s Armenijom je na rasporedu petog rujna, a kljuèna utakmica s Turcima u Zenici je èetiri dana kasnije.

Spahiæ, koji je ovog ljeta Lokomotiv zamijenio Montpellierom, je u prva tri kola jedan od najboljih igraèa momèadi. Zabio je dva gola, dva puta je izabran u momèad kola, a jednom je proglašen za igraèa kola.

27-08-2009 at 19:13 | Ukljuèi u odgovor
The Realist
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 25-08-2009
Lokacija: Sarajevo
Odgovori: 321
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Ma za maksimalno 7 dana je k'o nov. Gripa k'o gripa.

27-08-2009 at 20:58 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 31
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice