Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.

FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Odgovori: 7483
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

BLAŽEVIĆ OBJAVIO POČETNIH JEDANAEST

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine drugi dan se priprema za prijateljsku utakmicu sa selekcijom Uzbekistana 1. juna u Taškentu. Selektor Miroslav Blažević za taj meč pozvao je uglavnom igrače koji dosad nisu imali mnogo prilike da zigraju u dresu sa državnim grbom.
Nakon jednog treninga, Blažević je na pres-konferenciji objavio imena 11 igrača koji bi trebali početi meč. To su: Nemanja Supić, Ilija Prodanović, Emir Spahić, Velibor Vasilić, Sanel Jahić, Elmir Kuduzović, Vlastimir Jovanović, Elvir Čolić, Velibor Đurić, Alen Škoro i Emir Hadžić.
U ovoj selekciji ima potencijala i vjerujem da će se neko nametnuti i za predstojeće kvalifikacione utakmice protiv Armenije i Turske, rekao je Blažević.
Do odlaska u Uzbekistan bh. reprezentativci obavit će se još jedan trening, a odlazak u Taškent planiran je za nedjelju. Nakon susreta s Uzbekistanom nogometna reprezentacija BiH odigrat će prijateljske utakmice sa selekcijom novinara (5. juna) i reprezentacijom Omana (9. juna).

Sve je super i sve je za 5!
31-05-2009 at 21:11 | Uključi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828

Prijateljska utakmica
Reprezentacija BiH bez golova s Uzbekistanom
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je u prijateljskoj utakmici u Taškentu odigrala neriješeno 0:0 sa selekcijom Uzbekistana.
Foto: ArhivU ovom meču za reprezetaciju BiH nastupili su uglavnom igrači iz Premijer lige BiH, izuzimajući golmana Supića, te Spahića i Jahića.

Susret je protekao u blagoj dominaciji domaćih igrača, koji su imali nekoliko povoljnih prilika za pogodak.

Sa druge strane, reprezentacija BiH prikazala je prilično slabu igru, a za 90 minuta nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti golu domaće selekcije.

Naredni prijateljski meč izabranici selektora Miroslava Blaževića odigrat će u petak u Sarajevu protiv selekcije novinara, dok se četiri dana kasnije u Francuskoj sastaju s reprezentacijom Omana.
(FENA)

02-06-2009 at 08:18 | Uključi u odgovor
indijana

Registriran(a): 20-05-2008
Odgovori: 7483

SUPIĆ: ANORTHOSISA NISAM MOGAO ODBITI

Nemanja Supić, golman fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine koji je više nego uspješno među stativama našeg nacionalnog tima zamijenio Kenana Hasagića, u naredne dvije godine nosiće dres kiparskog Anorthosisa.
Bivši čuvar mreže Javora iz Ivanjice ugovor sa prošlosezonskim prvakom Kipra koji je sa dosta uspjeha nastupao i u grupnoj fazi Lige prvaka potpisao u srijedu, a ekipi će se priključiti nakon reprezentativnih obaveza, odnosno susreta sa Selekcijom novinara i Omana.
„Ponudu koju sam dobio iz Anorthosisa jednostavno nisam mogao odbiti. Potpisao sam dvogodišnji ugovor sa mogućnošću produženja na još jednu godinu. Prezadovoljan sam finansijskim uslovima, ali i činjenicom da ću igrati Evropsku ligu. Moj novi klub neće igrati Ligu prvaka, kao u prošloj sezoni, ali vjerujem da ćemo i u najmasovnijem evropskom takmičenju biti ekipa koja će igrati zapaženu ulogu. Istina, krećemo od prvog pretkola, ali smo nosioci i u prvom i drugom pretkolu, tako da očekujem kako nećemo imati težak zadatak da odemo do trećeg pretkola, a dalje..., vidjećemo", nije krio zadovoljstvo Supić.
Iako ne poznaje novu ekipu, Supić ističe kako ne bi trebao imati problema da se snađe u novoj sredini.
„Znam da za Anorthosis igra Ocokoljić, bivši fudbaler Obilića i vjerujem da će mi pomoći u prilagođavanju na novu sredinu. Čuo sam da je ovog ljeta stigao još jedan Crnogorac. Stoga ne vjerujem da ću imati problema", kaže Supić.
Supić je za reprezentaciju Bosne i Hercegovine debitovao 28. marta ove godine u kvalifikacionom susretu protiv Belgije u Genku i odmah je postao ljubimac bh. navijača. Iako je primio tri gola, još uvijek nije osjetio gorčinu poraza. U dva navrata slavio je protiv Belgije, a protiv Uzbekistana sačuvao je „nulu".
„Nadam se da nećemo izgubiti ni protiv Selekcije novinara, odnosno Omana. Iako, važnije su nam utakice protiv Armenije i Turske. Nadam se da ćemo već u septembru osigurati plasman u baraž i onda rasterećeno odigrati posljednja dva meča protiv Estonije i Španije. Ko zna, možda „Crvena furija" negdje kiksa pa da napadnemo i prvo mjesto, mada je to nerealno očekivati", istakao je Supić, koji će i u mečevima sa Selekcijom novinara i Omana mijenjati povrijeđenog Hasagića:
„Volio bih da se Hasagić što prije oporavi. On je vrhunski golman i bio bi presretan da radim zajedno sa njim."

( Svevijesti.ba / SportSport.ba )

Sve je super i sve je za 5!
05-06-2009 at 12:10 | Uključi u odgovor
ziggy
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 26-05-2005
Odgovori: 320

Kongres FIFA-e donio je odluku kojom se uklanjanju dobne granice za igrače koji žele promijeniti nacionalnu selekciju. Naime, 58 posto članova Kongresa odobrilo je amandman na dosadašnji Član 18. Pravilnika o reprezentativnim nastupima, Statuta FIFA-e, koji govori o promjeni nacionalnog saveza za koji određeni igrač nastupa.

Do sada, igrač je mogao promijeniti nacionalnu selekciju za koju nastupa do navršene 21 godine starosti i to samo jednom. Prema saopštenju za medije, objavljenom jučer na web stranicama FIFA-e, Kongres je odlučio da ukloni ovu dobnu granicu s tim da sva ostala pravila o promjeni nacionalne selekcije, navedena u Članu 18., ostaju.

Godinama unazad bh. sportska javnost se pitala; kakvu bi reprezentaciju imali kad bi za nas igrali Subotić, Begović, Medunjanin, Kučuković, Avdić...?

Neki od ovih igrača, u međuvremenu, nestali su sa scene (Kučuković), neki su se odlučili za druge reprezentacije (Jakupović, Subotić), jedni igraju u promjenjivoj formi (Medunjanin), ali nema nikakve sumnje da postoji barem desetak igrača širom svijeta koji su nam interesantni, i koje bi uskoro mogli gledati u dresu BiH.

Asmir Begović, mladi golman engleskog Portsmuta, rodom iz Trebinja, koji je ove sezone dobio priliku u prvom timu "mornara", posjeduje veliki potencijal. On već nastupa za mladu reprezentaciju Kanade, ali je već izjavio da bi se rado odazvao na poziv u državnu selekciju BiH.

Haris Medunjanin, veznjak Valjadolida, igrao je za U21 tim Holandije. Potentni ljevak, koji je dugo bio neodlučan, sada bi se stavio na raspolaganje Blaževiću.

Mustafa Kučuković, napadač Grenobla, nekada velika nada evropskog fudbala polako pada u zaborav. Rođen je 5. novembra 1986. godine u Bosanskom Novom, a igrao je za HSV i Minhen 1860. Iz Minhena je otišao put Francuske, u Grenoble, gdje mu je trener nekadašnji fudbaler sarajevskog Željezničara Mehemed Baždarević.

Kučuković je nosio dres svih mlađih selekcija reprezentacije Njemačke. Za U19 reprezentaciju odigrao je devet utakmica i postigao četiri gola, za U20 pet susreta uz tri gola, dok je jedan nastup imao i za U21 reprezentaciju Njemačke, što je do sada bila prepreka da nastupi pod bh. zastavom.

Veroljub Salatić, igrač Grashopersa, rođen je u Zvorniku 14. novembra 1985. godine. Za U21 selekciju Švicarske do sada je nastupio 25 puta, te postigao i dva gola.

Denni Avdić, igrač danskog Alborga, rođen 5. septembra 1988. godine u Bosanskom Novom, je U21 reprezentativac Švedske, a u nekoliko prijateljskih utakmicama već je nastupio za A-tim Švedske. Igra na poziciji stopera i veznog, a visok je 190 centimetara. Jedno vrijeme njegovo ime vezivalo sa i za engleski Mančester Siti.

Emra Tahirović, igrač francuskog prvoligaša Lila, mladi je reprezentativac Švedske. Rođen je u Sarajevu, 31. jula 1987. godine. Iz Halmštada je prešao u francuski Lil, a posljednju sezonu proveo je na posudbi u Cirihu.

Ovo su samo neki od igrača koji bi mogli biti interesantni selektoru Ćiri Blaževiću. Upravo zbog činjenice da je na klupi našeg A-tima "trener svih trenera", bh. fudbalski fanatici mogu se nadati da bi se neka od pobrojanih imena mogla vratiti pod zastavu svoje domovine, zastavu Bosne i Hercegovine. Jer, od ljudi u Fudbalskom savezu BiH, koji su godinama mirno posmatrali kako naša djeca igraju pod tuđim zastavama, malo ko očekuje ikakvu reakciju!

Od ostalih igrača, potencijalnih reprezentativaca Bosne i Hercegovine, svakako vrijedi izdvojiti Iliju Sivonjića, rođenog u Jajcu 13. januara 1987. godine. Selektor Miroslav Ćiro Blažević još je u martu pokazao interes za ovog darovitog napadača zagrebačkog Dinama, ali kako je Sivonjić već igrao za U19 selekciju Hrvatske, a već je napunio 21 godinu, prema starom Pravilniku nije mogao biti uvršten u bh. tim.

06-06-2009 at 13:09 | Uključi u odgovor
ziggy

Registriran(a): 26-05-2005
Odgovori: 320

U prostorijama Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine (N/FS BiH) održana je press konferencija povodom nastupajućih utakmica u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2010. godine u Južnoj Africi.

Čelnici N/FS BiH donijeli su odluku o cijeni ulaznica za naredni meč naše reprezentacije na domaćem terenu protiv Turske na Bilinom polju. Navijači naše reprezentacije sigurno neće biti radosni.

Naime, odlučeno je da se štampa 12.300 ulaznica, a cijene su duplo uvećane u odnosu na prethodne susrete. Tako će ulaznice za zapadnu tribinu koštati 40 KM, za istočnu 30 KM, za sjevernu 25 KM te za južnu 20 KM. Ove cijene najvjerovatnije neće se mijenjati niti za susret sa Španijom, koji će se takođe, kako sada stvari stoje, igrati u Zenici.

Osim cijena karata za preostale mečeva kvalifikacija, čelnici kuće bh. fudbala odredili su i cijene ulaznica za meč sa Irancima na Koševu 12. avgusta.

Ulaz na tribinu zapad koštat će 12 KM, istok 10, a sjever i jug 7 konvertibilnih maraka. Za prijateljski duel BiH - Iran u prodaju će početkom avgusta biti pušteno 15.000 ulaznica.

Što se tiče ostalih dešavanja, kada je reprezentativni nogomet u pitanju, u Cirihu će danas, sa početkom u 14 sati, Apelacioni komitet FIFA-e razmatrati mogućnost ublažavanja kazne od 50.000 švicarskih franaka za N/FS BiH, a koju je našem Savezu izrekao Disciplinski komitet FIFA-e zbog divljanja navijača BiH na utakmici u Genku, između Belgije i BiH.

"Nema razloga da nam ne ublaže kaznu. Najvjerovatnije, to će sutra i učiniti. Međutim, postoji veći problem. U FIFA-i ostaju decidni da ukoliko naši navijači naprave novi incident, reprezentaciji će biti oduzeti bodovi u kvalifikacijama za SP, ili će na čak izbaciti iz daljeg takmičenja. Zato, još jednom apelujemo na navijače da se suzdrže bilo kakvih incidenata u nastavku kvalifikacija, odnosno, da ne koriste pirotehniku na mečevima koje će naša selekcija igrati protiv Armenije, Turske, Estonije i Španije", poručio je Munib Ušanović, generalni sekretar N/FS BiH.

Po ko zna koji put, naša A-selekcija susrest će se u prijateljskom meču sa Iranom. I ovaj put u pitanju je novac, ali čini se po prvi put, konkretna zarada za N/FS BiH! Za razliku od prethodnih mečeva, ovaj put neće biti keša u kesama, i neće profitirati privatni džepovi pojednih čelnika Saveza, nego direktno kasa N/FS BiH.

Naime, nakon što prošle godine Meho Kodro nije želio voditi selekciju u Teheran, na prijateljski meč dogovoren bez njegovog znanja, ostali smo dužni Irancima 120.000 dolara. Aktuelni selektor Ćiro Blažević je prihvatanjem meča na Koševu sa istim protivnikom, uprkos nekoliko drugih ponuda, poravnao račune sa Irancima. Na Savezu je sada da meč na Koševu kvalitetno marketinški pokrije i, pored oproštenog duga, nešto i zaradi!

24-07-2009 at 10:43 | Uključi u odgovor
primus inter pares
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460

ako nece niko ja cu

BIH - IRAN 2 : 3

12.08.2009. sTADION kOSEVO
Gledalacaodokativno 16.542 )

[Edited by primus inter pares on 12-08-2009 at 23:18 GMT]

13-08-2009 at 12:16 | Uključi u odgovor
mosnik
Registriran(a): 07-01-2008
Odgovori: 2074

14-08-2009
Blažević priznao da je forsirao igrače koji nemaju klub

Mol­da­vi­ja, Es­to­ni­ja, Li­tva­ni­ja, Ma­đar­ska.., sa­mo su ne­ke od no­go­me­tnih "ve­le­si­la" ko­je su Ko­še­vo na­pu­šta­li uz­di­gnu­tih ru­ku. Iran je mo­žda naj­ve­ća pljus­ka. Bez že­lje za oma­lo­va­ža­va­njem su­par­ni­ka, ipak, Iran­ci bez Ma­hde­vi­kie, Ka­ri­mia, Al Daia, su tre­će­ra­zre­dna se­le­kci­ja. Oni su ni kri­vi ni du­žni uze­li ono što im se po­nu­di­lo. Naj­pri­je su ucje­nji­va­li bh sa­vez tu­žbom pre­ma FI­FA -i zbofg ne­odi­gra­va­nja pro­šlo­go­diš­nje uta­kmi­ce, on­da na­pra­vi­li sja­jan po­sao.

- Ok, igrat će­mo u Sa­ra­je­vu uz sve pla­će­ne tro­ško­ve - bio je zva­ni­čni od­go­vor iz Te­he­ra­na. Ne­zva­ni­čno, ni­je ne­mo­gu­će da je u "pre­bi­ja­nje" ušao i po­vo­ljan re­zul­tat. Mo­gu­će da se su­di­ja ote­ko kon­tro­li, a po­se­bno iran­ski na­in­for­mi­ra­ni na­pa­dač ko­ji je u su­dij­skom vre­me­nu pos­ti­gao tre­ći, po­bje­do­no­sni gol za Iran. I ba­cio Bla­že­vi­ća u očaj.

Na­kon uta­kmi­ce se­le­kto­pra su tje­ši­li li­je­va i de­sna ru­ka Di­no Be­gić i Men­sud Be­čić Crni, dok je Ham­do Ab­dić, bio dos­ta kri­ti­čan. Tri mo­bi­te­la is­pred Bla­že­vi­ća, sa­mo je­dan uklju­čen, dvi­je ku­ti­je ci­ga­re­ta i gro­bna ti­ši­na.

- Ja sam kriv. Ne tre­ba me­ni ni­ko ni­šta go­vo­ri­ti, tra­ži­ti oprav­da­nje, sa­mo sam ja kriv.

Ne­ki se opros­ti­li

Evo i za­što?

- Za­to što sam zvao ne­ke ko­ji ne igra­ju i ne­ma­ju klub, a ja sam ih ope zvao.

Za­što ako ste zna­li?

- Mi­slio sam da su ka­ra­kter, da će još je­dnu šan­su shva­ti­li kao pri­li­ku, kao na­gra­du, ali oni su li­mi­ti­ra­ni. I njih vi­še ne­će bi­ti.

Ko­ga, ko­ji su to igra­či?

- Ra­de­ljić, pa me ma­li Pan­dža ra­zo­ča­rao, Da­mja­no­vić. Da­ri­ju ka­žem igrat ćeš ovo, a on uđe u te­ren i ka­že Ja­hi­ću; Šef ti je re­kao idi na dru­go mjes­to, a ja ću na tvo­je... Ugo­dno me izne­na­dio na ne­kim uta­kmi­ca­ma, ali sa­da je pre­tje­rao, a ja ho­ću da mu po­mo­gnem.

O Baj­ra­mo­vi­ću?

- On je ko­lo­sa­lan kad je spre­man. Na­ža­lost, još uvjek je na po­la sna­le.

Gol­ma­ni?

- Zar tre­bam šta re­ći. Su­pić je bio do­bar do po­vre­de, us­tva­ri vrlo­do­bar. Nur­ko­vić se, ka­ko mi ne­ko re­če, na­vi­ka­va na por­ci­ju od tri ko­ma­da. Ko­ga zva­ti, ka­ko na­ći pre­ko no­ći no­vog gol­ma­na.

O ve­znja­ci­ma?

- Pja­nić je do­bi­tak. Prvog da­na sam pi­tao: u ka­kvoj je for­mi. Po­ka­zao je da je ko­lo­sa­lan. On i Dže­ko su sjaj­no sa­ra­đi­va­li.

Sa­li­ho­vić je spu­tan. Za­što?

- Za­to što ne igra svo­ju pri­ro­dnu po­zi­ci­ju, bli­že go­lu. Stal­no če­kam uta­kmi­cu gdje ću ga ta­mo sta­vi­ti.

O Šti­li­ću

Čemu za­mje­ne, zar je tre­ba­lo va­di­ti naj­bo­lje...?

- Vi mi stav­lja­ti ra­nu na sol; pa ni­kad ne bih mi­je­njao Su­pi­ća, Spa­hi­ća i Pja­ni­ća, da sva tro­ji­ca ni­su tra­ži­la za­mje­nu. Oni vi­še ni­su mo­gli. A, ovi što su ušli su ne­do­ra­sli. Pa da sam imao Ha­sa­gi­ća, Ber­be­ro­vi­ća, Mu­ra­to­vi­ća, Ra­hi­mi­ća, Mi­si­mo­vi­ća, pe­to­ri­ca ko­ja su po­če­la, uči­ni­li bi klu­pu ja­čom, a ovi što su sje­di­li i ušli, ne bi do­šli ni do klu­pe.

Šti­lić, ula­zi u su­dij­skom vre­me­nu ili ni­ka­ko. Za­što, ako svi tvrde da se ra­di i pre­fi­nje­nom igra­ču, kre­ativ­cu...

- Vi­dim svi me to pi­ta­te, a da li bi to­li­ko po­ten­ci­ra­li Šti­li­ća da je os­ta­lo 2:0. Ni­ko ga se ne bi sje­tio. Ja ga gle­dam sva­ki put, znam da pu­no mo­že, ali mi dje­lu­je mla­ko.

Mo­gu­će da se va­ma ta­ko či­ni na klu­pi, ali na te­re­nu što do­ka­zu­je u Polj­skoj su­ve­re­no vla­da sre­di­nom.

- Bit će ve­li­kih pro­mje­na za meč sa Ar­me­ni­jom i Tur­skom. Ve­li­kih, vi­dje­će­te.

Bri­ne ga po­bje­da Tur­ske u Ukra­ji­ni i po­raz Ar­me­ni­je...

- Tur­ci su pre­ga­zi­li Ukra­jin­ce. Ni­je mi ugo­dno. Vi­še sam vo­lio da je Ar­me­ni­ja po­bje­di­la, ova­ko će po sva­ku ci­je­nu že­lje­ti po­pra­vni, da se va­de na na­ma.

I za kraj...

- Ako po­bje­di Bel­gi­ja, a ja imam "šu­hu" da ho­će Špan­ce...

- ... u Špa­ni­ji..?

- Da, ako ih ma­znu Bel­gi­jan­ci mi će­mo bi­ti prvi - izja­vio je Bla­že­vić, se­le­ktor re­pre­zen­ta­ci­je, sat na­kon što su nam iran­ski ama­te­ri oči­ta­li pra­vu le­kci­ju.

S.S.

Iran, Oman, Li­ban...

Na­vi­ja­či su, uz Spa­hi­ća, Dže­ku i Pja­ni­ća bi­li naj­bo­lji dio ko­šev­ske uta­kmi­ce. Tran­spa­ren­ti su ja­sno po­ka­za­li šta na­vi­ja­či mi­sle o uta­kmi­ca­ma sa "atra­kti­vnim" su­par­ni­ci­ma. Ne­ka­da smo bi­li po­že­ljni spa­ring par­tne­ri za Ar­gen­ti­nu, Ita­li­ju, Nje­ma­čku, Bra­zil, Fra­cus­ku, a sa­da se na na­ma iživ­lja­va­ju "azij­ski gi­gan­ti". Čel­ni­ci Sa­ve­za i (li) oni ko­ji do­ga­va­ra­jo ove "ho­kus po­kus" uta­kmi­ce, tre­ba­li bi ja­vno pri­zna­ti ko­li­ko se do­bi­je do­la­ra ili če­ga već, ka­da se spa­rin­gu­je Oma­nu, Uzbe­kis­ta­nu, Ira­nu...

Ugo­vo­ri pod ve­lom taj­ne

Ni­ka­ko ne mo­gu shva­ta­ti me­na­džment onih tvrtki ko­ji po­tpi­su­ju ugo­vo­re sa Sa­ve­zom. Ili su pro­fe­si­onal­ni "na­iv­ci" ili su pre­go­va­ra­li za­vrta­li ru­ke par­tne­ri­ma. I ju­čer je u pri­ze­mlju je­dne hrvat­ske kom­pa­ni­je u sre­di­štu gra­da po­tpi­san je­dan ta­kav. Na­kon po­tpi­sa po­le­tje­li su po­tpi­sni­ci je­dni dru­gi­ma u za­grljaj, pljes­ka­lo se, po­zi­ra­lo... Da stvar bu­de go­ra, po­tpi­si­va­nju su svje­do­či­li kao "ma­ne­ke­ni" gol­ma­ni Su­pić i Nur­ko­vić, ko­je su čel­ni­ci Sa­ve­za izlo­ži­li do­da­tnom mal­tre­ti­ra­nju. Mi­ro­slav Bla­že­vić, Mi­ro Bla­že­vić i Mu­nib Uša­no­vić, za­do­vo­ljno su trlja­li ru­ke... Ugo­vor je pod ve­lom taj­ne. Ta­kva je pra­ksa u Sa­ve­zu. Kao što je ja­vna taj­na da sko­ro svi u Sa­ve­zu zna­ju ko je, sto­ti­ne ki­lo­gra­ma te­šku ka­su, iznio iz Sa­ve­za.

Tu­žni Ha­ka­la

Ni­je sa­mo se­le­ktor bio tu­žan na­kon po­ra­za. I Ni­had Fe­tić Ha­ka­la, sta­no­vi­ti pje­vač iz Ze­ni­ce či­ji je re­fren "hi­ta" ko­ji ide ova­ko ne­ka­ko: "Že­lje­za­re mi­ris di­ma.., bio je oča­jan. Na­dao se da će nje­go­vim pje­sma­ma u "Bo­sni" is­tu­re­noj kan­ce­la­ri­ji NSBiH, za­pljes­ka­ti Dže­ko, Ibi­še­vić, Pja­nić... Gla­vni ope­ra­ti­vac Sa­ve­za sve je "per­fek­tno" or­ga­ni­zi­rao, re­zer­vi­sao je de­se­tak sto­lo­va, a da ni­šta ni­je pi­tao iran­ske igra­če. Tej­mu­ri­jan, iran­ski na­pa­dač u su­dij­skom vre­me­nu sve je pla­no­ve ka­fan­skoj dru­ži­ni iz Sa­ve­za po­kva­rio. Pre­ra­ču­nao se, ni­kom u bh ta­bo­ru ni­je bi­lo do pje­sme. Ipak, ne­ki­ma iz Sa­ve­za ni­je pro­pa­la noć, zo­ru su do­če­ka­li za ka­fan­skim sto­lom.

Me­na­dže­ri uni­šta­va­ju se­le­kto­ra

Ja­vna je taj­na da se po­je­di­ni me­na­dže­ri vi­še pi­ta­ju za izbor igra­ča, ne­go­li asis­ten­ti Bar­ba­rić i Sre­do­je­vić. I se­le­ktor je to pri­znao ka­da je na­kon prvog tre­nin­ga za­ga­la­mio na Mir­ne­la Sa­do­vi­ća.

- Ko mi te po­slao - ur­lao je na tre­nin­gu Bla­že­vić. Sa­do­vić je vje­ro­va­tno pre­ko re­da do­šao na spi­sak, ali što je sa os­ta­li­ma, ko­ji su pret­pla­će­ni da se sva­ki put po­jav­lju­ju. Po­je­di­ni me­na­dže­ri idu do­tle, da se­le­kto­ri­ma pra­ve crne lis­te u no­vi­nar­skim re­do­vi­ma. Na­ža­lost, se­le­ktor ih čes­to uva­ža­va, što mu se vra­ća kao bu­me­rang.

Ka­ko su igra­li

Su­pić: Bez gre­ške do po­vre­de. Dos­toj­na za­mje­na za Ha­sa­gi­ća.

Baj­ra­mo­vić: Ne­dov­ljno spre­man, pra­vi Zla­tan je sa­svim ne­što dru­go. Ni po­zi­ci­ja ko­ju je igrao ni­je mjes­to gdje se naj­bo­lje sna­la­zi.

Na­da­re­vić: Uvi­jek iz­ga­ra za sva­ku lop­tu.

Spa­hić: Ka­pe­tan­ski, pra­vi li­der. Ka­da je iza­šao cu­ri­lo na sve stra­ne.

Mra­vac: Do­bio ne­kli­ko zra­čnih du­ela, čes­to os­tav­ljan na cje­di­lu od sai­gra­ča.

Ja­hić: So­li­dan

Pja­nić: Dvi­je asis­ten­ci­je "Ala Be­kam" i dva go­la. Se­le­ktor sma­tra Pja­ni­ća naj­ve­ćim do­bit­kom u ja­dnoj ko­šev­skoj pred­sta­vi.

Sa­li­ho­vić: Šte­ta što ni­je bi­lo slo­bo­da­nja­ka za nje­go­vu "lje­vi­cu". Igra na "kri­voj" po­zi­ci­ji. I Bla­že­vi­ću je ja­sno da je Sa­li­ho­vić naj­ja­či ka­da je bli­že su­par­ni­čkom go­lu.

Ibri­čić: Pu­no se tru­dio, po­ne­kad ukli­za­vao što ni­je svoj­stve­no igra­či­ma nje­go­va pro­fi­la.

Ibi­še­vić: Ve­dad još uvi­jek hva­ta pra­vu for­mu. Is­kre­no ni­je ni imao pu­no lop­ti.

Dže­ko: In­ter­na­ci­onal­na kla­sa!

Nur­ko­vić: Ni­je imao svoj dan. Za­gri­ja­vao se, pa se ohla­dio, pa opet stao na gol i on­da je nas­tao po­top.

Ra­de­ljić: Po­ka­zao se­le­kto­ru za­što ga ne tre­ba zva­ti.

Pan­dža: U Bel­gi­ji blis­tao. Na Ko­še­vu dje­lo­vao iz­gu­blje­no.

Da­mja­no­vić: Ne­kad naj­bo­lji ve­znjak li­ge, ot­kri­će na sto­pe­ru u re­pre­zen­ta­ci­ji, u sri­je­du bli­je­do iz­da­nje.

Bla­že­vić: Čis­ta "pe­ti­ca" za izbor igra­ča, ta­kti­ku, pos­ta­vu...

san.ba

Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
14-08-2009 at 16:51 | Uključi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828

Sta kaze, "ako Belgija pobijedi Spaniju u Spaniji"
Aferim

17-08-2009 at 12:45 | Uključi u odgovor
Shaban
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Odgovori: 12510

E j***m te srećo j***** ga sva krmad

EMIR SPAHIĆ obolio je od svinjske gripe. Defenzivac Montpelliera je na treningu osjetio umor, a nakon vađenja krvi je utvrđeno da se zarazio H1N1 virusom. Sljedećih pet dana će provesti u karanteni i sigurno propušta utakmicu s Nicom.

Također, upitno je i hoće li moći pomoći Bih reprezentaciji u kvalifikacijskim utakmicama za Svjetsko prvenstvo. Susret s Armenijom je na rasporedu petog rujna, a ključna utakmica s Turcima u Zenici je četiri dana kasnije.

Spahić, koji je ovog ljeta Lokomotiv zamijenio Montpellierom, je u prva tri kola jedan od najboljih igrača momčadi. Zabio je dva gola, dva puta je izabran u momčad kola, a jednom je proglašen za igrača kola.

27-08-2009 at 19:13 | Uključi u odgovor
The Realist

Registriran(a): 25-08-2009
Odgovori: 321

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage

Ma za maksimalno 7 dana je k'o nov. Gripa k'o gripa.

27-08-2009 at 20:58 | Uključi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 7
Skriveni clanovi: 0
Aktivni članovi: 0
Sretan rođendan: lukavac09, luzerka, nessy, sara88, Siki
FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja forumaša u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net