Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da potuju forumska pravila.

FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Odgovori: 7483
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Sevilla i Arsenal u estokoj borbi za 15 milijuna vrijednog Deku: Ne vjerujem da e me Magath pustiti

NAPADA Wolfsburga i BiH nogometni reprezentativac Edin Deko (22) na meti je Arsenala. Vijest je i slubeno potvrdio Boro Primorac, asistent Arsenalovog menadera Arsenea Wengera.

"Pratimo ga. Mislimo da je on napada koji bi u Engleskoj mogao biti jako uspjean", prenosi Primorevu izjavu sportal.de.

Pulen ire Blaevia igra sjajno ove sezone, drugi je strijelac Wolfsburga u Bundesligi s 12 golova u 21 odigranoj utakmici, a 8 puta je i uspjeno asistirao. U Kupu UEFA Deko je upisao etiri gola i dvije asistencije u osam odigranih utakmica, dok je est golova u dvije utakmice zabio u Njemakom kupu.

Dekinu vrijednost na tritu transfermarkt.de procjenjuje na 7.5 milijuna eura, a navodno je Sevilla spremna platiti i dvostruko vie za njegovu kupnju. Osim Seville i Arsenala, interes za njegovom kupnjom pokazali su i HSV i Bayern.

Deko: Ne vjerujem da e me Magath pustiti

Edin Deko pak u razgovoru za Wolfsburg istie da ne vjeruje kako e ga njegov trener Felix Magath pustiti iz kluba, a i njemu se ne mijenja sredina, barem za sada.

"itao sam o interesu drugih klubova, ali jo nisam razgovarao sa ljudima iz Wolfsburga. Uostalom, u novinama pie kako e mi Wolfsburg tek sljedee sedmice ponuditi novi ugovor. Nee me biti teko zadrati (smijeh). Ne bih imao nita protiv produetka ugovora, s obzirom na to da uope ne razmiljam o odlasku. Trenutno ivim od utakmice do utakmice i trudim se zabiti jo poneki pogodak", rekao je Deko za Sportin.ba.

Deko takoer istie da visina ponude gotovo da nije ni bitna Wolfsburgu, koji ove godine ima visoke ambicije.

"Zaista ne znam kolika mi je trina vrijednost, ali realno gledajui teko da e me Magath uope pustiti, bez obzira na ponude. On u narednoj sezoni, bez obzira na to kako budemo plasirani na kraju ove, eli osvojiti titulu prvaka. Iz tog razloga ne vjerujem da e dopustiti odlazak bilo kojeg bitnog igraa, pa tako ni mene, a ja zaista ne bih imao nita protiv ostanka. U Wolfsburgu mi je lijepo i ne razmiljam o odlasku", dodao je.

Sve je super i sve je za 5!
13-03-2009 at 19:08 | Ukljui u odgovor
indijana

IBIEVI SUTRA KOD FIZIOTAREPAUTA
EDERA

Sigurno idem u Genk. Na tribinama u navijati za reprezentaciju Bosne i Hercegovine. Volio bih da ostvarimo to bolji rezultat u Belgiji i da, onda, sa naim navijaima slavimo i u Zenici, rekao je Vedad Ibievi za Avaz.

Reprezentativac nae zemlje za kojeg je sezona zavrena zbog operacije krinih ligamenata, a nakon to se povrijedio u pripremnom susretu Hoffenheima sa HSV-om, od sutra ulazi u novu fazu oporavka.
Sa klupskim fizioterapeutom u ponedjeljak ide kod fizioterapeuta njemake nogometne reprezentacije, Klausa Edera.

Eder ima ordinaciju u blizini Minhena i strunjak je svjetske reputacije. Dobit e detaljne informacije o mom oporavku i napraviti program prema kojem u raditi naredne tri sedmice, kazao je Ibievi za nae najtiranije novine i ponovio ono to je prije nekoliko dana izjavio i za SportSport.ba:

Trenutno radim vjebe snage, koje podnosim bez problema. Radim s tekom loptom medicinkom i na ravnotei i na stabilnosti. Za sada sve tee onako kako se samo poeljeti moe. Svi su iznenaeni napretkom. Koljeno je iz dana u dan sve bolje. Veinu pokreta mogu raditi bez problema. Sada treba jaati muskulaturu i koljeno. Kako se oporavljam, sve mi izgleda kao da ide brzinom svjetlosti. Do juer sam bio zakovan za krevet i hodao sa takama. Sada idem sam, bez problema. to se tie igranja, neu uriti. Nema potrebe. Vratit u se tek kada budem 1.000 posto spreman.

Ibievi je naglasio i kako se njegov saigra u klubu, ali i naem nacionalnom timu Sejad Salihovi osjea sve bolje, nakon to je u Austriji bio na tretmanu kod egipatskog iscjelitelja Muhameda Kalife.
Istie, trebao bi poeti trenirati naredne sedmice, tako da e najvajerovatnije moi nastupiti u susretima kvalifikacija za SP koje e BiH odigrati protiv Belgije u Genku 28. marta, te Zenici, 1. aprila.

15-03-2009 at 11:19 | Ukljui u odgovor
indijana

MITROVI OPET NIJE BRANIO ZA KTE

Puna mrea golmana Nemanje Supia, iji je Javor danas u 20. kolu srbijanskog ampionata poraen od Napretka u Kruevcu (1:3), nije jedina briga selektora Miroslava ire Blaevia.
Informacija koja e donijeti dodatnu glavobolju selektoru naeg nacionalnog tima stigla je iz Maarske. Romeo Mitrovi, uvar mree tamonjeg prvoligaa Kecskemetija, nije branio ni u dananjem susretu njegovog tima protiv Fehervara, iako je nekadanji uvar mree Slobode i Zrinjskog prije nekoliko dana najavio da e stajati na golu.

No, ini se da Mitrovi jo uvijek nije sanirao povredu i stoga e selektor Blaevi nai na velikim mukama uou kvalifikacionih susreta protiv Belgije (28. marta u Genku i 1. aprila u Zenici), obzirom da Mitrovi pauzira skoro mjesec dana (posljednji put branio je 21. februara). Na golu Kecskemetija veeras je stajao Zoltan Toth, a KTE je slavio pobjedu rezultatom 2:1.

Mitrovi je propustio i susret Kupa Maarske igran u srijedu protiv Honveda u kojem je KTE poraen rezutatom 0:2.

Kao to je poznato, za me protiv Belgijanaca na selektor nee moi raunati ni na Kenana Hasagia, koji je dobio poziv, ali nee moi nastupiti zbog povrede prepona.

15-03-2009 at 11:20 | Ukljui u odgovor
indijana

NEMANJA SUPI PRIMIO TRI GOLA

Nemanja Supi, uvar mree Javora iz Ivanjice, srbijanskog prvoligaa, koji je prole srijede dobio poziv selektora Miroslava ire Blaevia za predstojee utakmice kvalifikacija za plasmana na Svjetsko prvenstvo 2010. godine, nije se proslavio u dananjem prvenstvenom duelu protiv Napretka.
Javor je gostovao u Kruevcu, a Supi je tri puta morao vaditi loptu iz mree, obzirom da je njegov tim poraen rezultatom 1:3. Prvi put naeg novopeenog A reprezentativca matirao je Branislav Jovanovi u 23. minuti. Isti igra je u 49. minuti povisio na 2:0, a trei gol Supi je primio samo nekoliko sekundi kasnije.

Sa tri primljena gola, Supi je u mnogome pokvario dosadanji prosjek. Naime, u dosadanjih 19 kola primio je 17 golova ili u prosjeku 0,89 po jednom susretu. Meutim, poslije dananjeg mea irin doker ima prosjek od jednog primljenog gola po utakmici.

Javor nakon 20. kola zauzima etvrto mjesto sa 31 bodom, etiri manje od treeplasirane Crvene zvezde i tri vie od aanskog Borca, koji zauzima pet mjesto.

15-03-2009 at 11:21 | Ukljui u odgovor
indijana

Sergej Barbarez je za San izjavio kako je njegova elja u budunosti voditi reprezentaciju Bosne i Hercegovine.

Sergej Barbarez nogometna i ljudska veliina, ovjek koji je cjelu Bosnu i Hercegovinu odevljavao svojim golovima u reprezentaciji Bosne i Hercegovine.

Sergej je po mnogima ikona BH nogometa i ovjek kojeg nikada ne smijemo zaboraviti. Prije nekoliko dana ovaj Mostarac je boravio u Sarajevu i u razgovoru za novine San izjavio je kako se u budunosti vidi na selektorskom mjestu.

Oekujem uskoro seminar za profi licencu. Vidim se u skorijoj budunosti kao trener, zato kriti i kao selektor. Moja je elja da vodim bh. reprezentaciju. Sada nije pravo vrijeme. Ovi koji vladaju Savezom, nudili su mi selektorsku poziciju prije nego to su izabrali iru Blaevia. Odbio sam, jer mislim da sa njima nema ozbiljnog posla.

Sergeja moemo vidjeti na gotovo svakoj utakmici koju igra reprezentacija Bosne i Hercegovine, najavio je i putovanje u Genk ali kako kae elnici saveza mu nisu eljeli dati karte za ovu utakmicu.

Nisu mi dali karte iz NSBiH za me u Belgiji. Iskreno, nisam ni oekivao da e me me neko nazvati i pitati; trebam li karte? Ja sam davno, ba u razgovoru za San, najavio da u bodriti nau reprezentaciju u Genku. hou, ne iz loe, ve sa tribina. Zahtjev za karte sam poslao preko HSV.

Momci zasluuju svu podrku. Treba im pomoi, makar ne gajim iluzije da moemo neto napraviti u ovim kvalifikacijama. Dobro je za sticanje potrebnog iskustva. Ova generacija ima neto to moja nije imala, a to je ansu da zajedno igra, dva, tri ciklusa. izjavio je Sergej Barbarez za San

(Svevijesti.ba/Sportin.ba)

15-03-2009 at 15:45 | Ukljui u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828

Ninoslav Milenkovi: Reprezentacija je za mene zatvorena knjiga
Ninoslav Milenkovi je nogometa koji je roen u Subotici. Kada je dobio priliku da obue dres bh. reprezentacije, nije puno razmiljao. Pristao je. U 16 nastupa za odabranu selekciju nae nogometne vrste uvijek je igrao sa istim arom i motivom. Jedan je od rijetkih potpisnika famoznog pisma NSBiH koji je ostao dosljedan. Karijeru je poeo pisati u ekipi Mladosti iz Luana, potom je igrao u islandskoj, njemakoj drugoj, Premijer ligi BiH i belgijskoj prvoj ligi.

Glavne karakteristike su mu skok i odlina duel igra. U posljednje vrijeme nije ga bilo na reprezentativnom spisku. Prema miljenju brojnih relevantnih nogometnih strunjaka upravo igra njegovog kalibra nedostaje u irinoj ekspediciji. Trenutno je u Grkoj gdje nastupa za Panserraikos, klub koji se bori za opstanak u elitnom drutvu. Ne eli da se previe oglaava u bh. medijima. Ipak, pristao je na intervju za Sarajevo-x.com.

Razgovarao: Edin IsanoviOva e-mail adresa je zatiena od spam botova, morate imati ukljuen Javascript da bi je vidjeli

Kako je tekao proces adaptacije u grkom klubu?

U prvih est mjeseci bilo je teko. Rezultati su bili ispod svakog nivoa, bilo je problema i sa trenerom. Nije racionalno sagledao sve aspekte tima. Nita vrijedno pomena. Period koji bih elio to prije zaboraviti. Nisam ni pomiljao da e prilagodba novoj sredini biti tako okrutna. Krajem 2008. godine, tanije u decembru desile su se promjene, pa mogu rei za 360 stepeni. Stvari su postavljene na svoje mjesto. Ambicija je samo jedna - opstanak u drutvu najboljih. Zaista nas eka teak zadatak.

U nastavku ste krenuli dobro, ali vas je poraz od AEK-a ponovo doveo u nezavidan poloaj. Moete li na kraju biti iznad linije koja garantira opstanak?

Dolaskom novog trenera, doli su i bolji dani. Zabiljeili smo nekoliko dobrih rezultata, ali je teak poraz u posljednjem kolu kod kue sveo anse na minimum. Ako u nedjelju ne ostvarimo pobjedu u gostima, ispadamo i teoretski. Nadam se da neemo pognute glave napustiti stadion. S druge strane za utjehu nam ostaje da pokuamo plasman u finale kupa. Utakmica se igra 18. marta, a protivnik je ponovo AEK.

Da li ve sada moemo rei da e Olympiakos prvi dotai vrh?

Dominirali su tokom itave sezone i sigurno je da e doi do naslova. Po mom miljenju sasvim zaslueno.

Koliko ste osobno zadovoljni novom sredinom van nogometnog terena?

Sve je OK. Nauio sam jezik i to mi je otvorilo vrata ostvarenju odreenih ciljeva. Dolazak u zemlju sasvim drugaijih karakteristika i naina ivota donio je mnogo izazova. Mislim da sada stvari izgledaju mnogo bolje nego na poetku.

Prije odlaska u Grku odigrali ste polusezonu u bordo dresu. Kakve uspomene nosite sa najveeg bh. stadiona?

Predivne! Dosta toga me vee za tim sa Koeva. Uvijek u se rado sjeati dana provedenih u Sarajevu. Ipak, nosim mnogo razoarenja u bh. nogomet.

Zbog ega?

Da ja vas pitam neto. Koja je poenta prvenstva koje je po svim statistikama svrstano meu najloije u Evropi? Ima li smisla uopte igrati? Mislim da ne treba puno objanjavati. Svima je jasno.

Neizbjena tema je i reprezentacija. Iako nam je odbrana ranjiva, Vi niste u najuim kombinacijama selektora Blaevia. Komentar?

Slaem se da je neizbjena, ali nemam ta dodati. Odabrana nogometna vrsta me ne zanima dok su ljudi poput Dominkovia i olakovia na funkcijama i dok je na selektorskom mjestu iro Blaevi. Osobe koje nisu sposobne da ugovore protivnika za prijateljski me. Zar moemo oekivati uspjeh? Uvijek sam davao sve od sebe za nacionalnu selekciju. Tu sam doivio i igraku afirmaciju. Reprezentacija je za mene zatvorena knjiga do daljnjeg. Svoj stav neu promijeniti.

Znai li to da se ne bi odazvali ako bi stigao poziv?

Ono to kaem vrsto stojim iza toga. Kompromisi postoje, ali ovo je prelo sve granice kompromisa. Biti lan reprezentacije je ast za svakoga, nisam ni ja iznimka, ali sa pomenutim ljudima nema pomaka.

Uskoro naa selekcija igra dvome sa Belgijom. Jasno je da ovi dueli ispisuju scenarij raspleta u kvalifikacionoj grupi. Vaa oekivanja?

Igraima elim mnogo srea u dvobojima sa Belgijom, kao i u nastavku kvalifikacija. Zbog njih u utakmicu pozorno pratiti.

sarajevo-x.com

16-03-2009 at 08:09 | Ukljui u odgovor
primus inter pares
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460

VAZNO--
gdje se u TZ mogu kupiti dresovi reprezentacije,a da nisu mrtvi valteri?
i koliko kostaju??
ko zna plz

16-03-2009 at 14:53 | Ukljui u odgovor
indijana

BOSANSKI nogometa Bundesligaa Wolfsburga, Edin Deko (23) izjavio je za njemaki Kicker da je spreman produiti ugovor s postojeim klubom.

Napada koji je u dosadanjem dijelu Bundeslige zabio 13 golova (ne puca penale, op. a.) i jo osam puta asistirao suigraima za gol ima vaei ugovor s Wolfsburgom do ljeta 2011.

"Spreman sam za pregovore o produetku ugovora. Ugodno mi je ovdje i Wolfsburg je svakako broj jedan za mene", rekao je BiH-reprezentativac.

Iz Engleske bi Deku u svojim redovima radio vidjeli u Arsenalu, interesira se i panjolska Sevilla, te Bayern i HSV iz Njemake. Deko je ranije izjavljivao da je njegova zemlja snova - Italija.

16-03-2009 at 23:00 | Ukljui u odgovor
indijana

icon Re: Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

citat:
primus inter pares wrote:
VAZNO--
gdje se u TZ mogu kupiti dresovi reprezentacije,a da nisu mrtvi valteri?
i koliko kostaju??
ko zna plz

Valter gdje hoe, original NEMA

16-03-2009 at 23:00 | Ukljui u odgovor
indijana

Razgovarao sam sa predsjednikom kluba (Nikolay Naumov) i nakon kvalifikacionih utakmica protiv Belgije sporazumno emo raskinuti ugovor, izjavio je Emir Spahi, kapiten fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine za Sportsport.ba.
Spahi je ve nekoliko mjeseci u nemilosti ruskih medija, nakon to je jedan tamonji portal neosnovano optuio naeg internacionalca za namjetanje prvenstvene utakmice protiv Khimkija. Nekoliko dana nakon toga predsjednik Naumov stao je u zatitu naeg reprezentativca i demantovao tvrdnje ovog lista.

Zaista sam uvijek imao korektne odnose sa predsjednikom. Sjeli smo i priali o najboljem rijeenju u ovom trenutku, te doli do zakljuka kako je za mene, ali i njih najbolje da se raziemo. Do kraja sezone u raditi individualno, a na ljeto u, ne sumnjam, pronai neki klub blie nama i konano se rijeiti Rusije, rekao je Spahi.

Spahi je ove zime imao ponude nekoliko klubova iz Njemake, te konkretno poziv grkog Panathinaikosa. Sa prvoligaem iz Atine je dogovorio pojedinosti, proao ljekarski pregled, ali je zapelo oko obeteenja. Rusi su tada za Spahieve papire traili tri puta veu novanu svotu od prvobitnog dogovora. Stoga je posao propao, a kasnije su iste ishode imali i pregovori sa njemakim bundesligaima.

Ovih dana austrijski mediji pekulisali su da bi na kapiten mogao pojaati redove jednog tamonjeg prvoligaa (Austrija Be), to je Spahi demantovao.

To nije istina. I ja sam se iznenadio kada su me nazvali austrijski novinari i pitali da li je to istina. Trenutno sam u Rusiji, a poetkom naredne sedmice dolazim na okupljanje reprezentacije, istakao je Spahi, dodavi:

U ovom trenutku najvanije mi je da se maksimalno skoncentriem na meeve sa Belgijom. Ove dvije utakmice su nam izuzetno vane i svi moramo ozbiljno shvatiti predstojee izazove. Najbitnije je da ne stvaramo euforiju, da ostanemo vrsto na zemlji i da maksimalnim zalaganjem na terenu pokuamo ostvariti pozitivan rezultat.

Spahi je u svakodnevnom kontaktu i sa Elvirom Rahimiem, prvotimcem moskovskog CSKA, koji je proteklog etvrtka zadobio povredu prednje loe.

Sa Rahimiem e biti sve OK. Propustie revan susret osmine finala Kupa UEFA protiv Shakhtara, ali bi trebao biti spreman za me protiv Tom Tomska, a nakon toga i za susrete protiv Belgije, istakao je Spahi.

17-03-2009 at 11:24 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 10
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: almadilic, animo, Blackspawn, dicha, Hunter_Boy, reffa, ridzi
FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net