Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.

FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Odgovori: 7483
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Sevilla i Arsenal u žestokoj borbi za 15 milijuna vrijednog Džeku: Ne vjerujem da će me Magath pustiti

NAPADAČ Wolfsburga i BiH nogometni reprezentativac Edin Džeko (22) na meti je Arsenala. Vijest je i službeno potvrdio Boro Primorac, asistent Arsenalovog menadžera Arsenea Wengera.

"Pratimo ga. Mislimo da je on napadač koji bi u Engleskoj mogao biti jako uspješan", prenosi Primorčevu izjavu sportal.de.

Pulen Ćire Blaževića igra sjajno ove sezone, drugi je strijelac Wolfsburga u Bundesligi s 12 golova u 21 odigranoj utakmici, a 8 puta je i uspješno asistirao. U Kupu UEFA Džeko je upisao četiri gola i dvije asistencije u osam odigranih utakmica, dok je šest golova u dvije utakmice zabio u Njemačkom kupu.

Džekinu vrijednost na tržištu transfermarkt.de procjenjuje na 7.5 milijuna eura, a navodno je Sevilla spremna platiti i dvostruko više za njegovu kupnju. Osim Seville i Arsenala, interes za njegovom kupnjom pokazali su i HSV i Bayern.

Džeko: Ne vjerujem da će me Magath pustiti

Edin Džeko pak u razgovoru za Wolfsburg ističe da ne vjeruje kako će ga njegov trener Felix Magath pustiti iz kluba, a i njemu se ne mijenja sredina, barem za sada.

"Čitao sam o interesu drugih klubova, ali još nisam razgovarao sa ljudima iz Wolfsburga. Uostalom, u novinama piše kako će mi Wolfsburg tek sljedeće sedmice ponuditi novi ugovor. Neće me biti teško zadržati (smijeh). Ne bih imao ništa protiv produžetka ugovora, s obzirom na to da uopće ne razmišljam o odlasku. Trenutno živim od utakmice do utakmice i trudim se zabiti još poneki pogodak", rekao je Džeko za Sportin.ba.

Džeko također ističe da visina ponude gotovo da nije ni bitna Wolfsburgu, koji ove godine ima visoke ambicije.

"Zaista ne znam kolika mi je tržišna vrijednost, ali realno gledajući teško da će me Magath uopće pustiti, bez obzira na ponude. On u narednoj sezoni, bez obzira na to kako budemo plasirani na kraju ove, želi osvojiti titulu prvaka. Iz tog razloga ne vjerujem da će dopustiti odlazak bilo kojeg bitnog igrača, pa tako ni mene, a ja zaista ne bih imao ništa protiv ostanka. U Wolfsburgu mi je lijepo i ne razmišljam o odlasku", dodao je.

Sve je super i sve je za 5!
13-03-2009 at 19:08 | Uključi u odgovor
indijana

IBIŠEVIĆ SUTRA KOD FIZIOTAREPAUTA
EDERA

“Sigurno idem u Genk. Na tribinama ću navijati za reprezentaciju Bosne i Hercegovine. Volio bih da ostvarimo što bolji rezultat u Belgiji i da, onda, sa našim navijačima slavimo i u Zenici“, rekao je Vedad Ibišević za „Avaz“.

Reprezentativac naše zemlje za kojeg je sezona završena zbog operacije križnih ligamenata, a nakon što se povrijedio u pripremnom susretu Hoffenheima sa HSV-om, od sutra ulazi u novu fazu oporavka.
Sa klupskim fizioterapeutom u ponedjeljak ide kod fizioterapeuta njemačke nogometne reprezentacije, Klausa Edera.

„Eder ima ordinaciju u blizini Minhena i stručnjak je svjetske reputacije. Dobit će detaljne informacije o mom oporavku i napraviti program prema kojem ću raditi naredne tri sedmice“, kazao je Ibišević za naše najtiražnije novine i ponovio ono što je prije nekoliko dana izjavio i za SportSport.ba:

„Trenutno radim vježbe snage, koje podnosim bez problema. Radim s teškom loptom medicinkom i na ravnoteži i na stabilnosti. Za sada sve teče onako kako se samo poželjeti može. Svi su iznenađeni napretkom. Koljeno je iz dana u dan sve bolje. Većinu pokreta mogu raditi bez problema. Sada treba jačati muskulaturu i koljeno. Kako se oporavljam, sve mi izgleda kao da ide brzinom svjetlosti. Do jučer sam bio zakovan za krevet i hodao sa štakama. Sada idem sam, bez problema. Što se tiče igranja, neću žuriti. Nema potrebe. Vratit ću se tek kada budem 1.000 posto spreman“.

Ibišević je naglasio i kako se njegov saigrač u klubu, ali i našem nacionalnom timu Sejad Salihović osjeća sve bolje, nakon što je u Austriji bio na tretmanu kod egipatskog iscjelitelja Muhameda Kalife.
Ističe, trebao bi početi trenirati naredne sedmice, tako da će najvajerovatnije moći nastupiti u susretima kvalifikacija za SP koje će BiH odigrati protiv Belgije u Genku 28. marta, te Zenici, 1. aprila.

15-03-2009 at 11:19 | Uključi u odgovor
indijana

MITROVIĆ OPET NIJE BRANIO ZA KTE

Puna mreža golmana Nemanje Supića, čiji je Javor danas u 20. kolu srbijanskog šampionata poražen od Napretka u Kruševcu (1:3), nije jedina briga selektora Miroslava Ćire Blaževića.
Informacija koja će donijeti dodatnu glavobolju selektoru našeg nacionalnog tima stigla je iz Mađarske. Romeo Mitrović, čuvar mreže tamošnjeg prvoligaša Kecskemetija, nije branio ni u današnjem susretu njegovog tima protiv Fehervara, iako je nekadašnji čuvar mreže Slobode i Zrinjskog prije nekoliko dana najavio da će stajati na golu.

No, čini se da Mitrović još uvijek nije sanirao povredu i stoga će selektor Blažević naći na velikim mukama uoču kvalifikacionih susreta protiv Belgije (28. marta u Genku i 1. aprila u Zenici), obzirom da Mitrović pauzira skoro mjesec dana (posljednji put branio je 21. februara). Na golu Kecskemetija večeras je stajao Zoltan Toth, a KTE je slavio pobjedu rezultatom 2:1.

Mitrović je propustio i susret Kupa Mađarske igran u srijedu protiv Honveda u kojem je KTE poražen rezutatom 0:2.

Kao što je poznato, za meč protiv Belgijanaca naš selektor neće moći računati ni na Kenana Hasagića, koji je dobio poziv, ali neće moći nastupiti zbog povrede prepona.

15-03-2009 at 11:20 | Uključi u odgovor
indijana

NEMANJA SUPIĆ PRIMIO TRI GOLA

Nemanja Supić, čuvar mreže Javora iz Ivanjice, srbijanskog prvoligaša, koji je prošle srijede dobio poziv selektora Miroslava Ćire Blaževića za predstojeće utakmice kvalifikacija za plasmana na Svjetsko prvenstvo 2010. godine, nije se proslavio u današnjem prvenstvenom duelu protiv Napretka.
Javor je gostovao u Kruševcu, a Supić je tri puta morao vaditi loptu iz mreže, obzirom da je njegov tim poražen rezultatom 1:3. Prvi put našeg novopečenog A reprezentativca matirao je Branislav Jovanović u 23. minuti. Isti igrač je u 49. minuti povisio na 2:0, a treći gol Supić je primio samo nekoliko sekundi kasnije.

Sa tri primljena gola, Supić je u mnogome pokvario dosadašnji prosjek. Naime, u dosadašnjih 19 kola primio je 17 golova ili u prosjeku 0,89 po jednom susretu. Međutim, poslije današnjeg meča Ćirin „džoker“ ima prosjek od jednog primljenog gola po utakmici.

Javor nakon 20. kola zauzima četvrto mjesto sa 31 bodom, četiri manje od trećeplasirane Crvene zvezde i tri više od čačanskog Borca, koji zauzima pet mjesto.

15-03-2009 at 11:21 | Uključi u odgovor
indijana

Sergej Barbarez je za San izjavio kako je njegova želja u budućnosti voditi reprezentaciju Bosne i Hercegovine.

Sergej Barbarez nogometna i ljudska veličina, čovjek koji je cjelu Bosnu i Hercegovinu odševljavao svojim golovima u reprezentaciji Bosne i Hercegovine.

Sergej je po mnogima ikona BH nogometa i čovjek kojeg nikada ne smijemo zaboraviti. Prije nekoliko dana ovaj Mostarac je boravio u Sarajevu i u razgovoru za novine San izjavio je kako se u budućnosti vidi na selektorskom mjestu.

Očekujem uskoro seminar za profi licencu. Vidim se u skorijoj budućnosti kao trener, zašto kriti i kao selektor. Moja je želja da vodim bh. reprezentaciju. Sada nije pravo vrijeme. Ovi koji vladaju Savezom, nudili su mi selektorsku poziciju prije nego što su izabrali Ćiru Blaževića. Odbio sam, jer mislim da sa njima nema ozbiljnog posla.

Sergeja možemo vidjeti na gotovo svakoj utakmici koju igra reprezentacija Bosne i Hercegovine, najavio je i putovanje u Genk ali kako kaže čelnici saveza mu nisu željeli dati karte za ovu utakmicu.

Nisu mi dali karte iz NSBiH za meč u Belgiji. Iskreno, nisam ni očekivao da će me me neko nazvati i pitati; trebam li karte? Ja sam davno, baš u razgovoru za San, najavio da ću bodriti našu reprezentaciju u Genku. hoću, ne iz lože, već sa tribina. Zahtjev za karte sam poslao preko HSV.

Momci zaslužuju svu podršku. Treba im pomoći, makar ne gajim iluzije da možemo nešto napraviti u ovim kvalifikacijama. Dobro je za sticanje potrebnog iskustva. Ova generacija ima nešto što moja nije imala, a to je šansu da zajedno igra, dva, tri ciklusa. izjavio je Sergej Barbarez za San

(Svevijesti.ba/Sportin.ba)

15-03-2009 at 15:45 | Uključi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828

Ninoslav Milenković: ´Reprezentacija je za mene zatvorena knjiga´
Ninoslav Milenković je nogometaš koji je rođen u Subotici. Kada je dobio priliku da obuče dres bh. reprezentacije, nije puno razmišljao. Pristao je. U 16 nastupa za odabranu selekciju naše nogometne vrste uvijek je igrao sa istim žarom i motivom. Jedan je od rijetkih potpisnika famoznog pisma NSBiH koji je ostao dosljedan. Karijeru je počeo pisati u ekipi Mladosti iz Lučana, potom je igrao u islandskoj, njemačkoj drugoj, Premijer ligi BiH i belgijskoj prvoj ligi.

Glavne karakteristike su mu skok i odlična duel igra. U posljednje vrijeme nije ga bilo na reprezentativnom spisku. Prema mišljenju brojnih relevantnih nogometnih stručnjaka upravo igrač njegovog kalibra nedostaje u Ćirinoj ekspediciji. Trenutno je u Grčkoj gdje nastupa za Panserraikos, klub koji se bori za opstanak u elitnom društvu. Ne želi da se previše oglašava u bh. medijima. Ipak, pristao je na intervju za Sarajevo-x.com.

Razgovarao: Edin IsanovićOva e-mail adresa je zaštićena od spam botova, morate imati uključen Javascript da bi je vidjeli

Kako je tekao proces adaptacije u grčkom klubu?

U prvih šest mjeseci bilo je teško. Rezultati su bili ispod svakog nivoa, bilo je problema i sa trenerom. Nije racionalno sagledao sve aspekte tima. Ništa vrijedno pomena. Period koji bih želio što prije zaboraviti. Nisam ni pomišljao da će prilagodba novoj sredini biti tako okrutna. Krajem 2008. godine, tačnije u decembru desile su se promjene, pa mogu reći za 360 stepeni. Stvari su postavljene na svoje mjesto. Ambicija je samo jedna - opstanak u društvu najboljih. Zaista nas čeka težak zadatak.

U nastavku ste krenuli dobro, ali vas je poraz od AEK-a ponovo doveo u nezavidan položaj. Možete li na kraju biti iznad linije koja garantira opstanak?

Dolaskom novog trenera, došli su i bolji dani. Zabilježili smo nekoliko dobrih rezultata, ali je težak poraz u posljednjem kolu kod kuće sveo šanse na minimum. Ako u nedjelju ne ostvarimo pobjedu u gostima, ispadamo i teoretski. Nadam se da nećemo pognute glave napustiti stadion. S druge strane za utjehu nam ostaje da pokušamo plasman u finale kupa. Utakmica se igra 18. marta, a protivnik je ponovo AEK.

Da li već sada možemo reći da će Olympiakos prvi dotaći vrh?

Dominirali su tokom čitave sezone i sigurno je da će doći do naslova. Po mom mišljenju sasvim zasluženo.

Koliko ste osobno zadovoljni novom sredinom van nogometnog terena?

Sve je OK. Naučio sam jezik i to mi je otvorilo vrata ostvarenju određenih ciljeva. Dolazak u zemlju sasvim drugačijih karakteristika i načina života donio je mnogo izazova. Mislim da sada stvari izgledaju mnogo bolje nego na početku.

Prije odlaska u Grčku odigrali ste polusezonu u bordo dresu. Kakve uspomene nosite sa najvećeg bh. stadiona?

Predivne! Dosta toga me veže za tim sa Koševa. Uvijek ću se rado sjećati dana provedenih u Sarajevu. Ipak, nosim mnogo razočarenja u bh. nogomet.

Zbog čega?

Da ja vas pitam nešto. Koja je poenta prvenstva koje je po svim statistikama svrstano među najlošije u Evropi? Ima li smisla uopšte igrati? Mislim da ne treba puno objašnjavati. Svima je jasno.

Neizbježna tema je i reprezentacija. Iako nam je odbrana ranjiva, Vi niste u najužim kombinacijama selektora Blaževića. Komentar?

Slažem se da je neizbježna, ali nemam šta dodati. Odabrana nogometna vrsta me ne zanima dok su ljudi poput Dominkovića i Čolakovića na funkcijama i dok je na selektorskom mjestu Ćiro Blažević. Osobe koje nisu sposobne da ugovore protivnika za prijateljski meč. Zar možemo očekivati uspjeh? Uvijek sam davao sve od sebe za nacionalnu selekciju. Tu sam doživio i igračku afirmaciju. Reprezentacija je za mene zatvorena knjiga do daljnjeg. Svoj stav neću promijeniti.

Znači li to da se ne bi odazvali ako bi stigao poziv?

Ono što kažem čvrsto stojim iza toga. Kompromisi postoje, ali ovo je prešlo sve granice kompromisa. Biti član reprezentacije je čast za svakoga, nisam ni ja iznimka, ali sa pomenutim ljudima nema pomaka.

Uskoro naša selekcija igra dvomeč sa Belgijom. Jasno je da ovi dueli ispisuju scenarij raspleta u kvalifikacionoj grupi. Vaša očekivanja?

Igračima želim mnogo sreća u dvobojima sa Belgijom, kao i u nastavku kvalifikacija. Zbog njih ću utakmicu pozorno pratiti.

sarajevo-x.com

16-03-2009 at 08:09 | Uključi u odgovor
primus inter pares
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460

VAZNO--
gdje se u TZ mogu kupiti dresovi reprezentacije,a da nisu mrtvi valteri?
i koliko kostaju??
ko zna plz

16-03-2009 at 14:53 | Uključi u odgovor
indijana

BOSANSKI nogometaš Bundesligaša Wolfsburga, Edin Džeko (23) izjavio je za njemački Kicker da je spreman produžiti ugovor s postojećim klubom.

Napadač koji je u dosadašnjem dijelu Bundeslige zabio 13 golova (ne puca penale, op. a.) i još osam puta asistirao suigračima za gol ima važeći ugovor s Wolfsburgom do ljeta 2011.

"Spreman sam za pregovore o produžetku ugovora. Ugodno mi je ovdje i Wolfsburg je svakako broj jedan za mene", rekao je BiH-reprezentativac.

Iz Engleske bi Džeku u svojim redovima radio vidjeli u Arsenalu, interesira se i španjolska Sevilla, te Bayern i HSV iz Njemačke. Džeko je ranije izjavljivao da je njegova zemlja snova - Italija.

16-03-2009 at 23:00 | Uključi u odgovor
indijana

icon Re: Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

citat:
primus inter pares wrote:
VAZNO--
gdje se u TZ mogu kupiti dresovi reprezentacije,a da nisu mrtvi valteri?
i koliko kostaju??
ko zna plz

Valter gdje hoćeš, original NEMA

16-03-2009 at 23:00 | Uključi u odgovor
indijana

Razgovarao sam sa predsjednikom kluba (Nikolay Naumov) i nakon kvalifikacionih utakmica protiv Belgije sporazumno ćemo raskinuti ugovor, izjavio je Emir Spahić, kapiten fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine za Sportsport.ba.
Spahić je već nekoliko mjeseci u „nemilosti“ ruskih medija, nakon što je jedan tamošnji portal neosnovano optužio našeg internacionalca za namještanje prvenstvene utakmice protiv Khimkija. Nekoliko dana nakon toga predsjednik Naumov stao je u zaštitu našeg reprezentativca i demantovao tvrdnje ovog lista.

„Zaista sam uvijek imao korektne odnose sa predsjednikom. Sjeli smo i pričali o najboljem riješenju u ovom trenutku, te došli do zaključka kako je za mene, ali i njih najbolje da se raziđemo. Do kraja sezone ću raditi individualno, a na ljeto ću, ne sumnjam, pronaći neki klub bliže nama i konačno se riješiti Rusije“, rekao je Spahić.

Spahić je ove zime imao ponude nekoliko klubova iz Njemačke, te konkretno poziv grčkog Panathinaikosa. Sa prvoligašem iz Atine je dogovorio pojedinosti, prošao ljekarski pregled, ali je zapelo oko obeštećenja. Rusi su tada za Spahićeve papire tražili tri puta veću novčanu svotu od prvobitnog dogovora. Stoga je posao propao, a kasnije su iste ishode imali i pregovori sa njemačkim bundesligašima.

Ovih dana austrijski mediji špekulisali su da bi naš kapiten mogao pojačati redove jednog tamošnjeg prvoligaša (Austrija Beč), što je Spahić demantovao.

„To nije istina. I ja sam se iznenadio kada su me nazvali austrijski novinari i pitali da li je to istina. Trenutno sam u Rusiji, a početkom naredne sedmice dolazim na okupljanje reprezentacije“, istakao je Spahić, dodavši:

„U ovom trenutku najvažnije mi je da se maksimalno skoncentrišem na mečeve sa Belgijom. Ove dvije utakmice su nam izuzetno važne i svi moramo ozbiljno shvatiti predstojeće izazove. Najbitnije je da ne stvaramo euforiju, da ostanemo čvrsto na zemlji i da maksimalnim zalaganjem na terenu pokušamo ostvariti pozitivan rezultat.“

Spahić je u svakodnevnom kontaktu i sa Elvirom Rahimićem, prvotimcem moskovskog CSKA, koji je proteklog četvrtka zadobio povredu prednje lože.

„Sa Rahimićem će biti sve OK. Propustiće revanš susret osmine finala Kupa UEFA protiv Shakhtara, ali bi trebao biti spreman za meč protiv Tom Tomska, a nakon toga i za susrete protiv Belgije“, istakao je Spahić.

17-03-2009 at 11:24 | Uključi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 16
Skriveni clanovi: 0
Aktivni članovi: 0
Sretan rođendan: alko, edi, kendjo andjo, komentatorka, lololuckye, markjames, omerha, podznak, torcida, zv-tz
FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja forumaša u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net