Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Sevilla i Arsenal u žestokoj borbi za 15 milijuna vrijednog Džeku: Ne vjerujem da æe me Magath pustiti



NAPADAÈ Wolfsburga i BiH nogometni reprezentativac Edin Džeko (22) na meti je Arsenala. Vijest je i službeno potvrdio Boro Primorac, asistent Arsenalovog menadžera Arsenea Wengera.

"Pratimo ga. Mislimo da je on napadaè koji bi u Engleskoj mogao biti jako uspješan", prenosi Primorèevu izjavu sportal.de.

Pulen Æire Blaževiæa igra sjajno ove sezone, drugi je strijelac Wolfsburga u Bundesligi s 12 golova u 21 odigranoj utakmici, a 8 puta je i uspješno asistirao. U Kupu UEFA Džeko je upisao èetiri gola i dvije asistencije u osam odigranih utakmica, dok je šest golova u dvije utakmice zabio u Njemaèkom kupu.

Džekinu vrijednost na tržištu transfermarkt.de procjenjuje na 7.5 milijuna eura, a navodno je Sevilla spremna platiti i dvostruko više za njegovu kupnju. Osim Seville i Arsenala, interes za njegovom kupnjom pokazali su i HSV i Bayern.



Džeko: Ne vjerujem da æe me Magath pustiti

Edin Džeko pak u razgovoru za Wolfsburg istièe da ne vjeruje kako æe ga njegov trener Felix Magath pustiti iz kluba, a i njemu se ne mijenja sredina, barem za sada.

"Èitao sam o interesu drugih klubova, ali još nisam razgovarao sa ljudima iz Wolfsburga. Uostalom, u novinama piše kako æe mi Wolfsburg tek sljedeæe sedmice ponuditi novi ugovor. Neæe me biti teško zadržati (smijeh). Ne bih imao ništa protiv produžetka ugovora, s obzirom na to da uopæe ne razmišljam o odlasku. Trenutno živim od utakmice do utakmice i trudim se zabiti još poneki pogodak", rekao je Džeko za Sportin.ba.

Džeko takoðer istièe da visina ponude gotovo da nije ni bitna Wolfsburgu, koji ove godine ima visoke ambicije.

"Zaista ne znam kolika mi je tržišna vrijednost, ali realno gledajuæi teško da æe me Magath uopæe pustiti, bez obzira na ponude. On u narednoj sezoni, bez obzira na to kako budemo plasirani na kraju ove, želi osvojiti titulu prvaka. Iz tog razloga ne vjerujem da æe dopustiti odlazak bilo kojeg bitnog igraèa, pa tako ni mene, a ja zaista ne bih imao ništa protiv ostanka. U Wolfsburgu mi je lijepo i ne razmišljam o odlasku", dodao je.

 


Sve je super i sve je za 5!
13-03-2009 at 19:08 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

IBIŠEVIÆ SUTRA KOD FIZIOTAREPAUTA
EDERA

“Sigurno idem u Genk. Na tribinama æu navijati za reprezentaciju Bosne i Hercegovine. Volio bih da ostvarimo što bolji rezultat u Belgiji i da, onda, sa našim navijaèima slavimo i u Zenici“, rekao je Vedad Ibiševiæ za „Avaz“.

Reprezentativac naše zemlje za kojeg je sezona završena zbog operacije križnih ligamenata, a nakon što se povrijedio u pripremnom susretu Hoffenheima sa HSV-om, od sutra ulazi u novu fazu oporavka.
Sa klupskim fizioterapeutom u ponedjeljak ide kod fizioterapeuta njemaèke nogometne reprezentacije, Klausa Edera.

„Eder ima ordinaciju u blizini Minhena i struènjak je svjetske reputacije. Dobit æe detaljne informacije o mom oporavku i napraviti program prema kojem æu raditi naredne tri sedmice“, kazao je Ibiševiæ za naše najtiražnije novine i ponovio ono što je prije nekoliko dana izjavio i za SportSport.ba:

„Trenutno radim vježbe snage, koje podnosim bez problema. Radim s teškom loptom medicinkom i na ravnoteži i na stabilnosti. Za sada sve teèe onako kako se samo poželjeti može. Svi su iznenaðeni napretkom. Koljeno je iz dana u dan sve bolje. Veæinu pokreta mogu raditi bez problema. Sada treba jaèati muskulaturu i koljeno. Kako se oporavljam, sve mi izgleda kao da ide brzinom svjetlosti. Do juèer sam bio zakovan za krevet i hodao sa štakama. Sada idem sam, bez problema. Što se tièe igranja, neæu žuriti. Nema potrebe. Vratit æu se tek kada budem 1.000 posto spreman“.

Ibiševiæ je naglasio i kako se njegov saigraè u klubu, ali i našem nacionalnom timu Sejad Salihoviæ osjeæa sve bolje, nakon što je u Austriji bio na tretmanu kod egipatskog iscjelitelja Muhameda Kalife.
Istièe, trebao bi poèeti trenirati naredne sedmice, tako da æe najvajerovatnije moæi nastupiti u susretima kvalifikacija za SP koje æe BiH odigrati protiv Belgije u Genku 28. marta, te Zenici, 1. aprila.
 


Sve je super i sve je za 5!
15-03-2009 at 11:19 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

MITROVIÆ OPET NIJE BRANIO ZA KTE

Puna mreža golmana Nemanje Supiæa, èiji je Javor danas u 20. kolu srbijanskog šampionata poražen od Napretka u Kruševcu (1:3), nije jedina briga selektora Miroslava Æire Blaževiæa.
Informacija koja æe donijeti dodatnu glavobolju selektoru našeg nacionalnog tima stigla je iz Maðarske. Romeo Mitroviæ, èuvar mreže tamošnjeg prvoligaša Kecskemetija, nije branio ni u današnjem susretu njegovog tima protiv Fehervara, iako je nekadašnji èuvar mreže Slobode i Zrinjskog prije nekoliko dana najavio da æe stajati na golu.

No, èini se da Mitroviæ još uvijek nije sanirao povredu i stoga æe selektor Blaževiæ naæi na velikim mukama uoèu kvalifikacionih susreta protiv Belgije (28. marta u Genku i 1. aprila u Zenici), obzirom da Mitroviæ pauzira skoro mjesec dana (posljednji put branio je 21. februara). Na golu Kecskemetija veèeras je stajao Zoltan Toth, a KTE je slavio pobjedu rezultatom 2:1.

Mitroviæ je propustio i susret Kupa Maðarske igran u srijedu protiv Honveda u kojem je KTE poražen rezutatom 0:2.

Kao što je poznato, za meè protiv Belgijanaca naš selektor neæe moæi raèunati ni na Kenana Hasagiæa, koji je dobio poziv, ali neæe moæi nastupiti zbog povrede prepona.
 


Sve je super i sve je za 5!
15-03-2009 at 11:20 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

NEMANJA SUPIÆ PRIMIO TRI GOLA

Nemanja Supiæ, èuvar mreže Javora iz Ivanjice, srbijanskog prvoligaša, koji je prošle srijede dobio poziv selektora Miroslava Æire Blaževiæa za predstojeæe utakmice kvalifikacija za plasmana na Svjetsko prvenstvo 2010. godine, nije se proslavio u današnjem prvenstvenom duelu protiv Napretka.
Javor je gostovao u Kruševcu, a Supiæ je tri puta morao vaditi loptu iz mreže, obzirom da je njegov tim poražen rezultatom 1:3. Prvi put našeg novopeèenog A reprezentativca matirao je Branislav Jovanoviæ u 23. minuti. Isti igraè je u 49. minuti povisio na 2:0, a treæi gol Supiæ je primio samo nekoliko sekundi kasnije.

Sa tri primljena gola, Supiæ je u mnogome pokvario dosadašnji prosjek. Naime, u dosadašnjih 19 kola primio je 17 golova ili u prosjeku 0,89 po jednom susretu. Meðutim, poslije današnjeg meèa Æirin „džoker“ ima prosjek od jednog primljenog gola po utakmici.

Javor nakon 20. kola zauzima èetvrto mjesto sa 31 bodom, èetiri manje od treæeplasirane Crvene zvezde i tri više od èaèanskog Borca, koji zauzima pet mjesto.



 


Sve je super i sve je za 5!
15-03-2009 at 11:21 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Sergej Barbarez je za San izjavio kako je njegova želja u buduænosti voditi reprezentaciju Bosne i Hercegovine.

Sergej Barbarez nogometna i ljudska velièina, èovjek koji je cjelu Bosnu i Hercegovinu odševljavao svojim golovima u reprezentaciji Bosne i Hercegovine.


Sergej je po mnogima ikona BH nogometa i èovjek kojeg nikada ne smijemo zaboraviti. Prije nekoliko dana ovaj Mostarac je boravio u Sarajevu i u razgovoru za novine San izjavio je kako se u buduænosti vidi na selektorskom mjestu.

Oèekujem uskoro seminar za profi licencu. Vidim se u skorijoj buduænosti kao trener, zašto kriti i kao selektor. Moja je želja da vodim bh. reprezentaciju. Sada nije pravo vrijeme. Ovi koji vladaju Savezom, nudili su mi selektorsku poziciju prije nego što su izabrali Æiru Blaževiæa. Odbio sam, jer mislim da sa njima nema ozbiljnog posla.

Sergeja možemo vidjeti na gotovo svakoj utakmici koju igra reprezentacija Bosne i Hercegovine, najavio je i putovanje u Genk ali kako kaže èelnici saveza mu nisu željeli dati karte za ovu utakmicu.

Nisu mi dali karte iz NSBiH za meè u Belgiji. Iskreno, nisam ni oèekivao da æe me me neko nazvati i pitati; trebam li karte? Ja sam davno, baš u razgovoru za San, najavio da æu bodriti našu reprezentaciju u Genku. hoæu, ne iz lože, veæ sa tribina. Zahtjev za karte sam poslao preko HSV.

Momci zaslužuju svu podršku. Treba im pomoæi, makar ne gajim iluzije da možemo nešto napraviti u ovim kvalifikacijama. Dobro je za sticanje potrebnog iskustva. Ova generacija ima nešto što moja nije imala, a to je šansu da zajedno igra, dva, tri ciklusa. izjavio je Sergej Barbarez za San


(Svevijesti.ba/Sportin.ba)

 


Sve je super i sve je za 5!
15-03-2009 at 15:45 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Ninoslav Milenkoviæ: ´Reprezentacija je za mene zatvorena knjiga´
Ninoslav Milenkoviæ je nogometaš koji je roðen u Subotici. Kada je dobio priliku da obuèe dres bh. reprezentacije, nije puno razmišljao. Pristao je. U 16 nastupa za odabranu selekciju naše nogometne vrste uvijek je igrao sa istim žarom i motivom. Jedan je od rijetkih potpisnika famoznog pisma NSBiH koji je ostao dosljedan. Karijeru je poèeo pisati u ekipi Mladosti iz Luèana, potom je igrao u islandskoj, njemaèkoj drugoj, Premijer ligi BiH i belgijskoj prvoj ligi.

Glavne karakteristike su mu skok i odlièna duel igra. U posljednje vrijeme nije ga bilo na reprezentativnom spisku. Prema mišljenju brojnih relevantnih nogometnih struènjaka upravo igraè njegovog kalibra nedostaje u Æirinoj ekspediciji. Trenutno je u Grèkoj gdje nastupa za Panserraikos, klub koji se bori za opstanak u elitnom društvu. Ne želi da se previše oglašava u bh. medijima. Ipak, pristao je na intervju za Sarajevo-x.com.

Razgovarao: Edin IsanoviæOva e-mail adresa je zaštiæena od spam botova, morate imati ukljuèen Javascript da bi je vidjeli

Kako je tekao proces adaptacije u grèkom klubu?

U prvih šest mjeseci bilo je teško. Rezultati su bili ispod svakog nivoa, bilo je problema i sa trenerom. Nije racionalno sagledao sve aspekte tima. Ništa vrijedno pomena. Period koji bih želio što prije zaboraviti. Nisam ni pomišljao da æe prilagodba novoj sredini biti tako okrutna. Krajem 2008. godine, taènije u decembru desile su se promjene, pa mogu reæi za 360 stepeni. Stvari su postavljene na svoje mjesto. Ambicija je samo jedna - opstanak u društvu najboljih. Zaista nas èeka težak zadatak.

U nastavku ste krenuli dobro, ali vas je poraz od AEK-a ponovo doveo u nezavidan položaj. Možete li na kraju biti iznad linije koja garantira opstanak?

Dolaskom novog trenera, došli su i bolji dani. Zabilježili smo nekoliko dobrih rezultata, ali je težak poraz u posljednjem kolu kod kuæe sveo šanse na minimum. Ako u nedjelju ne ostvarimo pobjedu u gostima, ispadamo i teoretski. Nadam se da neæemo pognute glave napustiti stadion. S druge strane za utjehu nam ostaje da pokušamo plasman u finale kupa. Utakmica se igra 18. marta, a protivnik je ponovo AEK.

Da li veæ sada možemo reæi da æe Olympiakos prvi dotaæi vrh?

Dominirali su tokom èitave sezone i sigurno je da æe doæi do naslova. Po mom mišljenju sasvim zasluženo.

Koliko ste osobno zadovoljni novom sredinom van nogometnog terena?

Sve je OK. Nauèio sam jezik i to mi je otvorilo vrata ostvarenju odreðenih ciljeva. Dolazak u zemlju sasvim drugaèijih karakteristika i naèina života donio je mnogo izazova. Mislim da sada stvari izgledaju mnogo bolje nego na poèetku.

Prije odlaska u Grèku odigrali ste polusezonu u bordo dresu. Kakve uspomene nosite sa najveæeg bh. stadiona?

Predivne! Dosta toga me veže za tim sa Koševa. Uvijek æu se rado sjeæati dana provedenih u Sarajevu. Ipak, nosim mnogo razoèarenja u bh. nogomet.

Zbog èega?

Da ja vas pitam nešto. Koja je poenta prvenstva koje je po svim statistikama svrstano meðu najlošije u Evropi? Ima li smisla uopšte igrati? Mislim da ne treba puno objašnjavati. Svima je jasno.

Neizbježna tema je i reprezentacija. Iako nam je odbrana ranjiva, Vi niste u najužim kombinacijama selektora Blaževiæa. Komentar?

Slažem se da je neizbježna, ali nemam šta dodati. Odabrana nogometna vrsta me ne zanima dok su ljudi poput Dominkoviæa i Èolakoviæa na funkcijama i dok je na selektorskom mjestu Æiro Blaževiæ. Osobe koje nisu sposobne da ugovore protivnika za prijateljski meè. Zar možemo oèekivati uspjeh? Uvijek sam davao sve od sebe za nacionalnu selekciju. Tu sam doživio i igraèku afirmaciju. Reprezentacija je za mene zatvorena knjiga do daljnjeg. Svoj stav neæu promijeniti.

Znaèi li to da se ne bi odazvali ako bi stigao poziv?

Ono što kažem èvrsto stojim iza toga. Kompromisi postoje, ali ovo je prešlo sve granice kompromisa. Biti èlan reprezentacije je èast za svakoga, nisam ni ja iznimka, ali sa pomenutim ljudima nema pomaka.

Uskoro naša selekcija igra dvomeè sa Belgijom. Jasno je da ovi dueli ispisuju scenarij raspleta u kvalifikacionoj grupi. Vaša oèekivanja?

Igraèima želim mnogo sreæa u dvobojima sa Belgijom, kao i u nastavku kvalifikacija. Zbog njih æu utakmicu pozorno pratiti.

sarajevo-x.com

16-03-2009 at 08:09 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

VAZNO--
gdje se u TZ mogu kupiti dresovi reprezentacije,a da nisu mrtvi valteri?
i koliko kostaju??
ko zna plz

16-03-2009 at 14:53 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

BOSANSKI nogometaš Bundesligaša Wolfsburga, Edin Džeko (23) izjavio je za njemaèki Kicker da je spreman produžiti ugovor s postojeæim klubom.

Napadaè koji je u dosadašnjem dijelu Bundeslige zabio 13 golova (ne puca penale, op. a.) i još osam puta asistirao suigraèima za gol ima važeæi ugovor s Wolfsburgom do ljeta 2011.

"Spreman sam za pregovore o produžetku ugovora. Ugodno mi je ovdje i Wolfsburg je svakako broj jedan za mene", rekao je BiH-reprezentativac.

Iz Engleske bi Džeku u svojim redovima radio vidjeli u Arsenalu, interesira se i španjolska Sevilla, te Bayern i HSV iz Njemaèke. Džeko je ranije izjavljivao da je njegova zemlja snova - Italija.

 


Sve je super i sve je za 5!
16-03-2009 at 23:00 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

citat:
primus inter pares wrote:
VAZNO--
gdje se u TZ mogu kupiti dresovi reprezentacije,a da nisu mrtvi valteri?
i koliko kostaju??
ko zna plz



Valter gdje hoæeš, original NEMA
 


Sve je super i sve je za 5!
16-03-2009 at 23:00 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Razgovarao sam sa predsjednikom kluba (Nikolay Naumov) i nakon kvalifikacionih utakmica protiv Belgije sporazumno æemo raskinuti ugovor, izjavio je Emir Spahiæ, kapiten fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine za Sportsport.ba.
Spahiæ je veæ nekoliko mjeseci u „nemilosti“ ruskih medija, nakon što je jedan tamošnji portal neosnovano optužio našeg internacionalca za namještanje prvenstvene utakmice protiv Khimkija. Nekoliko dana nakon toga predsjednik Naumov stao je u zaštitu našeg reprezentativca i demantovao tvrdnje ovog lista.

„Zaista sam uvijek imao korektne odnose sa predsjednikom. Sjeli smo i prièali o najboljem riješenju u ovom trenutku, te došli do zakljuèka kako je za mene, ali i njih najbolje da se raziðemo. Do kraja sezone æu raditi individualno, a na ljeto æu, ne sumnjam, pronaæi neki klub bliže nama i konaèno se riješiti Rusije“, rekao je Spahiæ.

Spahiæ je ove zime imao ponude nekoliko klubova iz Njemaèke, te konkretno poziv grèkog Panathinaikosa. Sa prvoligašem iz Atine je dogovorio pojedinosti, prošao ljekarski pregled, ali je zapelo oko obešteæenja. Rusi su tada za Spahiæeve papire tražili tri puta veæu novèanu svotu od prvobitnog dogovora. Stoga je posao propao, a kasnije su iste ishode imali i pregovori sa njemaèkim bundesligašima.

Ovih dana austrijski mediji špekulisali su da bi naš kapiten mogao pojaèati redove jednog tamošnjeg prvoligaša (Austrija Beè), što je Spahiæ demantovao.

„To nije istina. I ja sam se iznenadio kada su me nazvali austrijski novinari i pitali da li je to istina. Trenutno sam u Rusiji, a poèetkom naredne sedmice dolazim na okupljanje reprezentacije“, istakao je Spahiæ, dodavši:

„U ovom trenutku najvažnije mi je da se maksimalno skoncentrišem na meèeve sa Belgijom. Ove dvije utakmice su nam izuzetno važne i svi moramo ozbiljno shvatiti predstojeæe izazove. Najbitnije je da ne stvaramo euforiju, da ostanemo èvrsto na zemlji i da maksimalnim zalaganjem na terenu pokušamo ostvariti pozitivan rezultat.“

Spahiæ je u svakodnevnom kontaktu i sa Elvirom Rahimiæem, prvotimcem moskovskog CSKA, koji je proteklog èetvrtka zadobio povredu prednje lože.

„Sa Rahimiæem æe biti sve OK. Propustiæe revanš susret osmine finala Kupa UEFA protiv Shakhtara, ali bi trebao biti spreman za meè protiv Tom Tomska, a nakon toga i za susrete protiv Belgije“, istakao je Spahiæ.



 


Sve je super i sve je za 5!
17-03-2009 at 11:24 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 47
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice