Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da potuju forumska pravila.

FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Odgovori: 7483
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

IZBORNIK BiH reprezentacija potvrdio je u razgovoru za Index da e napada Dinama Ilija Sivoni ubudue nastupati za izabranu vrstu susjedne drave.
Nije dugo trebalo da dobre igre Ilije Sivonjia privuku izbornika BiH reprezentacije. Nakon sve boljih predstava u zagrebakom Dinamu vie nitko zapravo ne pita gdje su Balabani, okote i Slep****, svi ele Sivonjia koji donosi dimenziju modroj momadi koja je do sada kronino nedostajala, a to je agresivnost i portvovnost. Protiv ibenika Jajanin je zabio i asistirao za pogodak. Da Sivonji vrijedi, shvatio je i Kruno Juri, koji je obznanio da Sivonji zajedno s Mandukiem ini Dinamov napadaki tandem za budunost.
"Ako Sivonji nastavi s ovakvim igrama, nema nikakvog razloga da ne igra za nas. Na njega vrlo ozbiljno raunam, u prvoj sljedeoj prilici dobiva poziV", rekao je za Index iro Blaevi.
A prva sljedea prilika bit e neka od prijateljskih utakmica BiH reprezentacije te dvoboji u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo sljedee jeseni. Podsjetimo, iro je ve registrirao igrae za dva ogleda s Belgijom.
Sivonji je do sada nastupao za U 19 hrvatsku reprezentaciju; iza sebe ima etiri nastupa (2006.) u kvalifikacijama za EP.
Sivonji nastavlja s odlinim igrama u Maksimirskoj?
"Apsolutno, no ja sam ga registrirao dok je jo bio u Kamen Ingradu. Kada sam trenirao Zagreb rekao sam im da ga dovedu, no oni su procijenili da on nije dovoljno velik potencijal. Pa, eto ga sada u Dinamu", istie Blaevi.
Svima je zapeo za oko, dopao se i navijaima Modrih koji "ne pue" Dinamo bez agresivnosti i lijepe igre?
"Radi se o vrlo nadarenom napadau. Obzirom na njegov karakter i imid koji ima u nogometnim krugovima, nema sumnje da e napraviti veliku nogometnu karijeru", zakljuuje iro.

Sve je super i sve je za 5!
17-03-2009 at 11:31 | Ukljui u odgovor
indijana

HOFFENHEIMOV (NA) BiH-reprezentativac Vedad Ibievi svjestan je koliko se teko uspjeno vratiti vrhunskom sportu nakon teke ozljede.
Ibievi je sjajno odigrao prvi dio sezone u Bundesligi. Njegovih 18 golova i 7 asistencija u 17 odigranih utakmica u prvom dijelu sezone bili su vjerojatno najvaniji imbenik u injenici da je njegova momad doekala zimsku stanku na prvom mjestu.
Naalost, u pripremama za nastavak sezone Ibievi je na prijateljskoj utakmici protiv HSV-a u panjolskoj La Mangi, tijekom priprema u zimskoj stanci, zadobio teku ozljedu prednjih ligamenata desnog koljena, zbog ega je za njega ova sezona ve zavrena. Hoffenheimu bez njega ide puno loije, pa su u nastavku prvenstva pali s prvog na peto mjesto na ljestvici. Nakon 24 odigrana kola zaostaju est bodova za vodeom Herthom.
Ibievi je u rehabilitacijskom procesu. Kae da ga raduje ak i mali napredak. "Bio sam jako sretan ve kada sam mogao prvi puta sam do zahoda. Znam koliko je povratak teak nakon ozljede, mora prebroditi toliko toga, pa i teke trenutke. Uvjeren sam da u toj prii pobjednik moe biti samo osoba s pozitivnim stavom, to je jedini recept za uspjeh", kae Ibievi.

18-03-2009 at 00:08 | Ukljui u odgovor
indijana

Ibievi: Samo se pozitivac moe uspjeno vratiti

Hoffenheimov nogometni BiH-reprezentativac Vedad Ibievi svjestan je koliko se teko uspjeno vratiti vrhunskom sportu nakon teke ozljede

Ibievi je sjajno odigrao prvi dio sezone u Bundesligi. Njegovih 18 golova i 7 asistencija u 17 odigranih utakmica u prvom dijelu sezone bili su vjerojatno najvaniji imbenik u injenici da je njegova momad doekala zimsku stanku na prvom mjestu.

Naalost, u pripremama za nastavak sezone Ibievi je na prijateljskoj utakmici protiv HSV-a u panjolskoj La Mangi, tijekom priprema u zimskoj stanci, zadobio teku ozljedu prednjih ligamenata desnog koljena, zbog ega je za njega ova sezona ve zavrena. Hoffenheimu bez njega ide puno loije, pa su u nastavku prvenstva pali s prvog na peto mjesto na ljestvici. Nakon 24 odigrana kola zaostaju est bodova za vodeom Herthom.

Ibievi je u rehabilitacijskom procesu. Kae da ga raduje ak i mali napredak

- Bio sam jako sretan ve kada sam mogao prvi puta sam do zahoda. Znam koliko je povratak teak nakon ozljede, mora prebroditi toliko toga, pa i teke trenutke. Uvjeren sam da u toj prii pobjednik moe biti samo osoba s pozitivnim stavom, to je jedini recept za uspjeh - kae Ibievi.

19-03-2009 at 17:18 | Ukljui u odgovor
indijana

Deko: Jo sam premlad za Arsenal

Bosanski nogometa u napadu Bundesligaa Wolfsburga, 23-godinji Edin Deko, bio je gost hamburkog dnevnika Bilda u velikom intervjuu...

S osam postignutih pogodaka u sedam proljetnih kola Deko je prvo ime nastavka sezone paralelno s Herthinim napadaem Andrijem Voronjinom. Ukrajinac je poluio jednaki rezultat.

- Ide nam jako dobro u ovom trenutku. Kako meni, tako i cijeloj momadi. Moramo samo dalje nastaviti davati sto posto u svakoj utakmici, probati pobijediti u svakoj utakmici. Prva je na redu Arminia u Bielefeldu - odgovorio je BiH-reprezentativac na pitanje o sjajnoj pobjednikoj seriji momadi Felixa Magatha, koja trenutano stoji na est uspjeha u nizu.

Wolfsburg je treeplasirana momad bundesligake ljestvice, no nitko jo iz kluba ni rijei nije rekao o naslovu prvaka. Kako to?, pitao je novinar Deku.

- Zato to je to jedini ispravan nain: razmiljati samo o prvoj sljedeoj utakmici.

*Arsenal se sve ozbiljnije interesira za vae usluge. Razmiljate li o odlasku na Otok?

- Jo sam premlad. Moja karijera razvija se po etapama, postupno. Poeo sam u Bosni, nastavio u ekoj drugoj ligi. Sada dvije godine igram u Bundesligi. Imam ugovor do 2011. godine. Wolfsburg je moj broj jedan. Ovo je najbolje mjesto za mene.

*Je li Wolfsburg dobar zbog trenera Magatha?

- Vrlo je zahtjevan, ali takav nam tip ba treba. Stalno me ini boljim.

*U Bosni ste svjedoili runom ratu. Kako vam je tada bilo?

- Bili su to jako teki dani za sve nas. Imao sam est godina. Nije bilo to za jesti, rijetko smo jeli. Bio sam prestraen svakog dana. Morali smo se neprestano skrivati od hitaca iz vatrenog oruja i eksplozija granata. Mogli ste tada u Bosni stradati u bilo koje doba dana. Tada sam jako puno plakao. Bogu hvala, rat je danas zavren.

*Va kolega iz napada Grafite religiozan je ovjek. Moli prije svake utakmice. Vi?

- Vjerujem u boga, musliman sam, ali ne ortodoksni. Molim jednom dnevno, ne pet puta.

*Imate li djevojku ovdje u Njemakoj?

- Ne, samac sam i smatram to dobrim. Kad doe vrijeme, dogodit e se. Sada ionako moram biti koncentriran na moje igre.

*Znai li to da sami obavljate sve kuanske poslove?

- Sve osim kuhanja. To mi ba ne ide. Glaate sami? Glaam. Ide mi sporo, ali glaam. Takoer, sam perem rublje i sam istim.

21-03-2009 at 22:46 | Ukljui u odgovor
indijana

BAJRAMOVI UPISAO PRVE MINUTE

Dobre vijesti stiu za selektora Blaevia i sve nae navijae. Nakon duge pauze svoje prve minute danas je upisao Zlatan Bajramovi, reprezentativac BiH, koji nosi dres Eintrachta od prole godine.
Kao to je poznato, na internacionalac van terena je vie od godinu dana, a posljednju utakmicu odigrao je 15. decembra 2007. godine i to u dresu Schalkea protiv Nurnberga. Ove godine je krenuo sa priprema za proljetni dio prvenstva, ali je pripreme u Portugalu napustio je 13. januara. Danas je Zlatan upisao prvi zvanini nastup za svoj novi klub jer je u 89. minuti zamijenio Kamerunca Leoanarda Kweukea.
Nadamo se da su dananje prve minute za Zlatajna potvrda njegovog definitivnog povratka, kako na terene Bundelige tako i u sastav reprezentacije BiH. Za reprezentaciju BiH, Zlatan Bajramovi je odigrao 29 utakmica te je postigao dva gola.

22-03-2009 at 09:31 | Ukljui u odgovor
indijana

BAJRAMOVI UPISAO PRVE MINUTE

Dobre vijesti stiu za selektora Blaevia i sve nae navijae. Nakon duge pauze svoje prve minute danas je upisao Zlatan Bajramovi, reprezentativac BiH, koji nosi dres Eintrachta od prole godine.
Kao to je poznato, na internacionalac van terena je vie od godinu dana, a posljednju utakmicu odigrao je 15. decembra 2007. godine i to u dresu Schalkea protiv Nurnberga. Ove godine je krenuo sa priprema za proljetni dio prvenstva, ali je pripreme u Portugalu napustio je 13. januara. Danas je Zlatan upisao prvi zvanini nastup za svoj novi klub jer je u 89. minuti zamijenio Kamerunca Leoanarda Kweukea.
Nadamo se da su dananje prve minute za Zlatajna potvrda njegovog definitivnog povratka, kako na terene Bundelige tako i u sastav reprezentacije BiH. Za reprezentaciju BiH, Zlatan Bajramovi je odigrao 29 utakmica te je postigao dva gola.

22-03-2009 at 09:32 | Ukljui u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828

Edin Deko
Susreti s Belgijom su odluujui za na tim
Edin Deko, igra njemakog Wolfsburga i bh. reprezentacije u intervjuu za FIFA-in portal otkrio je svoje nade u predstojeim susretima s Belgijom i elju da BiH slijedee godine ode na Svjetsko prvenstvo u Junu Afriku.
Edin Deko, 23-godinji igra Wolfsburga pun je pozitivnih prognoza za susrete nae selekcije s Belgijom i smatra da e se bh. reprezentacija kao tim maksimalno potruditi da iz utakmica izae kao pobjednik.

Dva nadolazea susreta s Belgijom su odluna. Naa ekipa je dobra, ali faktor sree zna biti presudan. Znam samo da u i ja i ostatak tima dati sve od sebe da se pojavimo u Junoj Africi, rekao je Deko.

ao mi je to s nama nee biti Vedada Ibievia, nedavno smo razgovarali telefonom i rekao mi je da se jo oporavlja. Njegova povreda nije samo udarac za bh. reprezentaciju nego i za Bundesligu u kojoj se uveliko osjeti njegovo odsustvo, odgovorio je Deko na pitanje novinara o najpoznatijem Bosancu u Bundesligi.

Dodao je i to da eli napredovati, te da mu je san da jednog dana zaigra za svoj omiljeni klub, AC Milan.

Edin Deko roen je 1986. godine u Doboju, a karijeru je zapoeo 2003. u sarajevskom eljezniaru, odakle je otiao igrati za eki klub Teplice gdje je proveo dvije godine, a 2007. godine prelazi u njemaki Wolfsburg.

Nedavno se pisalo i da je Sam Allardyce, menader engleskog kluba Blackburn, izrazio elju da ovaj fudbaler nastavi karijeru u ovom klubu jer je klubu hitno potreban strijelac, a Deko se ini finansijski razumnom opcijom.
(Sarajevo-x.com)

25-03-2009 at 08:41 | Ukljui u odgovor
indijana

DEKO: CIJELA BOSNA I HERCEGOVINA IVI ZA NA NASTUP NA SVJETSKOM PRVENSTVU

NAPADA Wolfsburga i reprezentacija Edin Deko ispriao je za Fifa.com koliko bi volio da njegova nacionalna momad izbori Junoafriku Republiku.
"Uinit emo sve to budemo mogli da izborimo odlazak na SP 2010. godine. Imamo dobru momad, iako mislim da e najveu ulogu odigrati srea. U svakom sluaju, sljedea naa dva dvoboja s Belgijcima bit e odluujua" izjavio je 23-godinji napada Wolfsburga, koji je u osam bundesligakih utakmica ovog proljea zabio devet golova.
Prije etiri godine, u kvalifikacijama za SP u Njemakoj, Bosanci i Hercegovci zavrili na nedostatnom treem mjestu.
"Nadamo se da takvo razoaranje neemo morati ponovno pretrpjeti."
O oekivanjima navijaa reprezentacije koju vodi Miroslav iro Blaevi Deko je kazao:
"Nogomet je najpopularniji sport u mojoj zemlji. Ljudi ive za to da jednog dana reprezentacija BiH zaigra na jednome velikom natjecanju."
Osim njega, u nacionalnom sastavu BiH igraju jo trojica talentiranih igraa iz Bundeslige: njegov suigra iz Wolfsburga Zvjezdan Misimovi, te tandem iz Hoffenheima - Sejad Salihovi i Vedad Ibievi. Zbog ozljede ligamenata koljena posljednjespomenuti napada, jo uvijek najbolji bundesligaki strijelac s 18 golova, koliko je zabio i Dekin suigra u napadu Wolfsburga Grafite, nee biti od pomoi suigraima u reprezentaciji do jeseni.
"Razgovorali smo nakon nesree koja mu se dogodila (na pripremama u La Mangi, op. a.) i zaelio sam mu brzi oporavak. Njegova ozljeda nije samo gubitak za reprezentaciju, ve i za Bundesligu."
Trener Wolfsburga Felix Magath opisuje Deku kao nevieno talentiranog igraa s fantastinom budunou.
"Uvijek je takve komentare lijepo uti. Oni mi daju motivaciju za nastavkom dobrih igara. Uvijek se trudim usavravati vlastitu igru i otklanjati nedostatke."
Na pitanje o eljama u budunosti Deko je dao naslutiti da bi najradije zaigrao u AC Milanu.
"Nadam se da u ostati zdrav i u dobroj formi, te da u za reprezentaciju postizati golove koji e nas odvesti na Svjetsko prvenstvo. Isto tako i za Wolfsburg. Osobno sam veliki navija Milana i oduvijek sam matao da u jednog dana moi zaigrati u jednome tako velikom klubu" zakljuio je bivi nogometa eljezniara i Teplica.

25-03-2009 at 11:10 | Ukljui u odgovor
indijana

TOPI: OSVETIU SE VAN BUYTENU

Marko Topi, napada ruskog Saturna jedan je od mnogih bh. fudbalera koji je godinama neopravdano zapostavljan od selektora naeg nacionalnog tima. Dok su kroz nacionalni tim defilovali anonimusu, Topi je punio mree protivnikih golmana u Njemakoj i Rusiji.

Nije se bunio to se na njega zaboravilo, ali priznaje da mu je teko padalo to to nije mogao pomoi svojoj reprezentaciji. Greku svojih prethodnika ispravio je Miroslav iro Blaevi.
Za na dravni tim Topi je posljednji put nastupio 17. aprila 2002. godine u Zagrebu protiv Hrvatske. Nakon poraza od Kockastih, nezadovoljan statusom kod tadanjeg selektora Blaa Slikovia, nije mogao trpiti nepravdu, javno je prozvao Baku i zakleo se da nee igrati za na nacionalni tim dok je on selektor.

Sedam godina kasnije, sa oduevljenjem je prihvatio irin poziv. Da je rije o vrhunskom napadau svjedoi podatak da je prolu sezonu okonao na drgoj poziciji najboljih strijelaca ampionata Rusije.

Sretan sam kao malo dijete. Igrao samo pred 85. 000 ljudi, ali nikada nisam imao tremu, kakvu sam osjetio jue kada sam se pribliavao hotelu Hercegovina i prije nego to sam zaduio reprezentativnu opremu. Za mene je dres BiH uvijek bio svetinja i presretan sam to sam ponovo unutra, nije skrivao zadovoljstvo Topi.

Veinu reprezentativnih kolega poznajwe od ranije, a neke tek upoznaje.

Dugo godina sam igrao sa Rahimiem, Muratoviem, Spahiem..., Berberovia poznajem iz vremena kada je igrao za Kuban, ali ovdje ima i nekih igraa koji su imali 14, 15 godina kada sam ja nosio reprezentativni dres. Malo sam udno osjeao jue, kao da sam doao u novi klub, ali nervoza polako prolazi i danas je sve OK, istie uvijek iskreni Topi.

Svjestan je veoma jake konkrencije u vrhu napada, odnosno kvaliteta Edina Deke i Zlatana Muslimovia sa kojim e se boriti za poziciju u ekipi.

Doao sam ovdje jer znam da mogu pomoi. Ne mislim, nego sam ubjeen da mogu pomoi. Na treninzima u svoj posao odraivati maksimalno korektno, a na kraju neka selektor odlui ko e igrati, naglaava Topi.

Belgijance kao ekipu i ne poznaje dobro, ali zato ima iskustva sa njihovim stoperom Danijelom Van Buytenom.

Igrao sam protiv njega etiri i po godine. On je bio u Hamburgeru, a ja u Energie Cottbusu, a kasnije i Wolfsburgu. U svim naim meusobnim susretima uspio me utopati i nisam zabio niti jedan gol. Meutim, smatram da je dolo vrijeme za osvetu i naplatu svih dugova. Povoljan rezultat u Genku anulirao bi sve njegove dosadanje pobjede. Jo ako bi ja postigao gol, mojoj srei ne bi bilo kraja..., zakljuio je Topi, uz opasku da su Belgijanci blagi favoriti u Genku, isto kao to emo mi biti favoriti u Zenici.

25-03-2009 at 11:14 | Ukljui u odgovor
indijana

BAJRAMOVI: REPREZENTACIJU SAM
SANJAO...
Nakon 2007. godine na Olimpijskom stadionu Asim Ferhatovi Hase Koevo veeras na treningu fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine po prvi put radio je i nekadanji kapiten naeg nacionalnog tima, Zlatan Bajramovi.
Fudbaler Eintrachta iz Frankfurta bio je oduevljen poslije treninga.
Ovo je neopisiv osjeaj. Biti ponovo u reprezentaciji Bosne i Hercegovine za mene je velika stvar, neto to sam sanjao svih posljednjih mjeseci dok sam bio povrijeen, istakao je Bajramovi za SportSport.ba.

Ipak, nije izvjesno da li e Bajramovi moi igrati protiv Belgije, u subotu u Genku i 1. aprila u Zenici.
Nisam siguran koliko mogu, odnosno da li u biti od pomoi saigraima u naredne dvije veoma vane utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo Junoafrika Republika 2010. Imao sam veoma dugu pauzu od skoro 15 mjeseci. Prije tri sedmice poeo sam trenirati i iskreno nisam u eljenoj formi, to je normalno. U svakom sluaju puno mi znai to sam tu, i u ovom trenutku najvanije mi je to nema nikakvim problema nakon operacije palca, istakao je Bajramovi poslije prvog treninga uoi susreta sa Belgijancima.

On smatra da na nacionalni tim nije bez ansi u Genku, te vjerujem da bi u oba susreta sa crvenim avolima mogli ostvariti pozitivne rezultate.

Nije bitno da li igramo protiv Belgije ili neke druge reprezentacije. Oni jesu jaki, ali vie toga zavisi od nas. Imamo dobru ekipu i pored toga to nismo kompletni pred meeve sa Belgijom, ali da bi ostvarili povoljan rezultat u Genku, te potom u Zenici, igrai koji istre na teren morae dati 110 posto svojih mogunosti. Svih 90 minuta moramo biti maksimalno koncentrisani u utakmicami. Ukoliko ne bude tako neemo dobro proi. Ipak, nadam se najboljem i u Genku i u Zenici, jer svi smo svjesni koliko su nam bitne utakmice sa Belgijom, kazao je Bajramovi koji bi za BiH mogao zaigrati u srijedu kada e na nacionalni tim igrati test susret sa Bosnom.

25-03-2009 at 11:18 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 8
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: eurovafel, jami, kiki, Kiseljak_71, mikiba/mirsad.baralic, RASKO, suzana, TlrgoCeme
FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net