Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.

FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Odgovori: 7483
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

IZBORNIK BiH reprezentacija potvrdio je u razgovoru za Index da će napadač Dinama Ilija Sivonić ubuduće nastupati za izabranu vrstu susjedne države.
Nije dugo trebalo da dobre igre Ilije Sivonjića privuku izbornika BiH reprezentacije. Nakon sve boljih predstava u zagrebačkom Dinamu više nitko zapravo ne pita gdje su Balabani, Šokote i Slep****, svi žele Sivonjića koji donosi dimenziju modroj momčadi koja je do sada kronično nedostajala, a to je agresivnost i požrtvovnost. Protiv Šibenika Jajčanin je zabio i asistirao za pogodak. Da Sivonjić vrijedi, shvatio je i Kruno Jurčić, koji je obznanio da Sivonjić zajedno s Mandžukićem čini Dinamov napadački tandem za budućnost.
"Ako Sivonjić nastavi s ovakvim igrama, nema nikakvog razloga da ne igra za nas. Na njega vrlo ozbiljno računam, u prvoj sljedećoj prilici dobiva poziV", rekao je za Index Ćiro Blažević.
A prva sljedeća prilika bit će neka od prijateljskih utakmica BiH reprezentacije te dvoboji u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo sljedeće jeseni. Podsjetimo, Ćiro je već registrirao igrače za dva ogleda s Belgijom.
Sivonjić je do sada nastupao za U 19 hrvatsku reprezentaciju; iza sebe ima četiri nastupa (2006.) u kvalifikacijama za EP.
Sivonjić nastavlja s odličnim igrama u Maksimirskoj?
"Apsolutno, no ja sam ga registrirao dok je još bio u Kamen Ingradu. Kada sam trenirao Zagreb rekao sam im da ga dovedu, no oni su procijenili da on nije dovoljno velik potencijal. Pa, eto ga sada u Dinamu", ističe Blažević.
Svima je zapeo za oko, dopao se i navijačima Modrih koji "ne puše" Dinamo bez agresivnosti i lijepe igre?
"Radi se o vrlo nadarenom napadaču. Obzirom na njegov karakter i imidž koji ima u nogometnim krugovima, nema sumnje da će napraviti veliku nogometnu karijeru", zaključuje Ćiro.

Sve je super i sve je za 5!
17-03-2009 at 11:31 | Uključi u odgovor
indijana

HOFFENHEIMOV (NAŠ) BiH-reprezentativac Vedad Ibišević svjestan je koliko se teško uspješno vratiti vrhunskom sportu nakon teške ozljede.
Ibišević je sjajno odigrao prvi dio sezone u Bundesligi. Njegovih 18 golova i 7 asistencija u 17 odigranih utakmica u prvom dijelu sezone bili su vjerojatno najvažniji čimbenik u činjenici da je njegova momčad dočekala zimsku stanku na prvom mjestu.
Nažalost, u pripremama za nastavak sezone Ibišević je na prijateljskoj utakmici protiv HSV-a u španjolskoj La Mangi, tijekom priprema u zimskoj stanci, zadobio tešku ozljedu prednjih ligamenata desnog koljena, zbog čega je za njega ova sezona već završena. Hoffenheimu bez njega ide puno lošije, pa su u nastavku prvenstva pali s prvog na peto mjesto na ljestvici. Nakon 24 odigrana kola zaostaju šest bodova za vodećom Herthom.
Ibišević je u rehabilitacijskom procesu. Kaže da ga raduje čak i mali napredak. "Bio sam jako sretan već kada sam mogao prvi puta sam do zahoda. Znam koliko je povratak težak nakon ozljede, moraš prebroditi toliko toga, pa i teške trenutke. Uvjeren sam da u toj priči pobjednik može biti samo osoba s pozitivnim stavom, to je jedini recept za uspjeh", kaže Ibišević.

18-03-2009 at 00:08 | Uključi u odgovor
indijana

Ibišević: Samo se pozitivac može uspješno vratiti

Hoffenheimov nogometni BiH-reprezentativac Vedad Ibišević svjestan je koliko se teško uspješno vratiti vrhunskom sportu nakon teške ozljede…

Ibišević je sjajno odigrao prvi dio sezone u Bundesligi. Njegovih 18 golova i 7 asistencija u 17 odigranih utakmica u prvom dijelu sezone bili su vjerojatno najvažniji čimbenik u činjenici da je njegova momčad dočekala zimsku stanku na prvom mjestu.

Nažalost, u pripremama za nastavak sezone Ibišević je na prijateljskoj utakmici protiv HSV-a u španjolskoj La Mangi, tijekom priprema u zimskoj stanci, zadobio tešku ozljedu prednjih ligamenata desnog koljena, zbog čega je za njega ova sezona već završena. Hoffenheimu bez njega ide puno lošije, pa su u nastavku prvenstva pali s prvog na peto mjesto na ljestvici. Nakon 24 odigrana kola zaostaju šest bodova za vodećom Herthom.

Ibišević je u rehabilitacijskom procesu. Kaže da ga raduje čak i mali napredak…

- Bio sam jako sretan već kada sam mogao prvi puta sam do zahoda. Znam koliko je povratak težak nakon ozljede, moraš prebroditi toliko toga, pa i teške trenutke. Uvjeren sam da u toj priči pobjednik može biti samo osoba s pozitivnim stavom, to je jedini recept za uspjeh - kaže Ibišević.

19-03-2009 at 17:18 | Uključi u odgovor
indijana

Džeko: Još sam premlad za Arsenal

Bosanski nogometaš u napadu Bundesligaša Wolfsburga, 23-godišnji Edin Džeko, bio je gost hamburškog dnevnika Bilda u velikom intervjuu...

S osam postignutih pogodaka u sedam proljetnih kola Džeko je prvo ime nastavka sezone paralelno s Herthinim napadačem Andrijem Voronjinom. Ukrajinac je polučio jednaki rezultat.

- Ide nam jako dobro u ovom trenutku. Kako meni, tako i cijeloj momčadi. Moramo samo dalje nastaviti davati sto posto u svakoj utakmici, probati pobijediti u svakoj utakmici. Prva je na redu Arminia u Bielefeldu - odgovorio je BiH-reprezentativac na pitanje o sjajnoj pobjedničkoj seriji momčadi Felixa Magatha, koja trenutačno stoji na šest uspjeha u nizu.

Wolfsburg je trećeplasirana momčad bundesligaške ljestvice, no nitko još iz kluba ni riječi nije rekao o naslovu prvaka. Kako to?, pitao je novinar Džeku.

- Zato što je to jedini ispravan način: razmišljati samo o prvoj sljedećoj utakmici.

*Arsenal se sve ozbiljnije interesira za vaše usluge. Razmišljate li o odlasku na Otok?

- Još sam premlad. Moja karijera razvija se po etapama, postupno. Počeo sam u Bosni, nastavio u češkoj drugoj ligi. Sada dvije godine igram u Bundesligi. Imam ugovor do 2011. godine. Wolfsburg je moj broj jedan. Ovo je najbolje mjesto za mene.

*Je li Wolfsburg dobar zbog trenera Magatha?

- Vrlo je zahtjevan, ali takav nam tip baš treba. Stalno me čini boljim.

*U Bosni ste svjedočili ružnom ratu. Kako vam je tada bilo?

- Bili su to jako teški dani za sve nas. Imao sam šest godina. Nije bilo što za jesti, rijetko smo jeli. Bio sam prestrašen svakog dana. Morali smo se neprestano skrivati od hitaca iz vatrenog oružja i eksplozija granata. Mogli ste tada u Bosni stradati u bilo koje doba dana. Tada sam jako puno plakao. Bogu hvala, rat je danas završen.

*Vaš kolega iz napada Grafite religiozan je čovjek. Moli prije svake utakmice. Vi?

- Vjerujem u boga, musliman sam, ali ne ortodoksni. Molim jednom dnevno, ne pet puta.

*Imate li djevojku ovdje u Njemačkoj?

- Ne, samac sam i smatram to dobrim. Kad dođe vrijeme, dogodit će se. Sada ionako moram biti koncentriran na moje igre.

*Znači li to da sami obavljate sve kućanske poslove?

- Sve osim kuhanja. To mi baš ne ide. Glačate sami? Glačam. Ide mi sporo, ali glačam. Također, sam perem rublje i sam čistim.

21-03-2009 at 22:46 | Uključi u odgovor
indijana

BAJRAMOVIĆ UPISAO PRVE MINUTE

Dobre vijesti stižu za selektora Blaževića i sve naše navijače. Nakon duge pauze svoje prve minute danas je upisao Zlatan Bajramović, reprezentativac BiH, koji nosi dres Eintrachta od prošle godine.
Kao što je poznato, naš internacionalac van terena je više od godinu dana, a posljednju utakmicu odigrao je 15. decembra 2007. godine i to u dresu Schalkea protiv Nurnberga. Ove godine je krenuo sa priprema za proljetni dio prvenstva, ali je pripreme u Portugalu napustio je 13. januara. Danas je Zlatan upisao prvi zvanični nastup za svoj novi klub jer je u 89. minuti zamijenio Kamerunca Leoanarda Kweukea.
Nadamo se da su današnje prve minute za Zlatajna potvrda njegovog definitivnog povratka, kako na terene Bundelige tako i u sastav reprezentacije BiH. Za reprezentaciju BiH, Zlatan Bajramović je odigrao 29 utakmica te je postigao dva gola.

22-03-2009 at 09:31 | Uključi u odgovor
indijana

BAJRAMOVIĆ UPISAO PRVE MINUTE

Dobre vijesti stižu za selektora Blaževića i sve naše navijače. Nakon duge pauze svoje prve minute danas je upisao Zlatan Bajramović, reprezentativac BiH, koji nosi dres Eintrachta od prošle godine.
Kao što je poznato, naš internacionalac van terena je više od godinu dana, a posljednju utakmicu odigrao je 15. decembra 2007. godine i to u dresu Schalkea protiv Nurnberga. Ove godine je krenuo sa priprema za proljetni dio prvenstva, ali je pripreme u Portugalu napustio je 13. januara. Danas je Zlatan upisao prvi zvanični nastup za svoj novi klub jer je u 89. minuti zamijenio Kamerunca Leoanarda Kweukea.
Nadamo se da su današnje prve minute za Zlatajna potvrda njegovog definitivnog povratka, kako na terene Bundelige tako i u sastav reprezentacije BiH. Za reprezentaciju BiH, Zlatan Bajramović je odigrao 29 utakmica te je postigao dva gola.

22-03-2009 at 09:32 | Uključi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828

Edin Džeko
´Susreti s Belgijom su odlučujući za naš tim´
Edin Džeko, igrač njemačkog Wolfsburga i bh. reprezentacije u intervjuu za FIFA-in portal otkrio je svoje nade u predstojećim susretima s Belgijom i želju da BiH slijedeće godine ode na Svjetsko prvenstvo u Južnu Afriku.
Edin Džeko, 23-godišnji igrač Wolfsburga pun je pozitivnih prognoza za susrete naše selekcije s Belgijom i smatra da će se bh. reprezentacija kao tim maksimalno potruditi da iz utakmica izađe kao pobjednik.

´Dva nadolazeća susreta s Belgijom su odlučna. Naša ekipa je dobra, ali faktor sreće zna biti presudan. Znam samo da ću i ja i ostatak tima dati sve od sebe da se pojavimo u Južnoj Africi´, rekao je Džeko.

´Žao mi je što s nama neće biti Vedada Ibiševića, nedavno smo razgovarali telefonom i rekao mi je da se još oporavlja. Njegova povreda nije samo udarac za bh. reprezentaciju nego i za Bundesligu u kojoj se uveliko osjeti njegovo odsustvo´, odgovorio je Džeko na pitanje novinara o najpoznatijem Bosancu u Bundesligi.

Dodao je i to da želi napredovati, te da mu je san da jednog dana zaigra za svoj omiljeni klub, AC Milan.

Edin Džeko rođen je 1986. godine u Doboju, a karijeru je započeo 2003. u sarajevskom Željezničaru, odakle je otišao igrati za češki klub Teplice gdje je proveo dvije godine, a 2007. godine prelazi u njemački Wolfsburg.

Nedavno se pisalo i da je Sam Allardyce, menadžer engleskog kluba Blackburn, izrazio želju da ovaj fudbaler nastavi karijeru u ovom klubu jer je ´klubu hitno potreban strijelac, a Džeko se čini finansijski razumnom opcijom´.
(Sarajevo-x.com)

25-03-2009 at 08:41 | Uključi u odgovor
indijana

DŽEKO: CIJELA BOSNA I HERCEGOVINA ŽIVI ZA NAŠ NASTUP NA SVJETSKOM PRVENSTVU

NAPADAČ Wolfsburga i reprezentacija Edin Džeko ispričao je za Fifa.com koliko bi volio da njegova nacionalna momčad izbori Južnoafričku Republiku.
"Učinit ćemo sve što budemo mogli da izborimo odlazak na SP 2010. godine. Imamo dobru momčad, iako mislim da će najveću ulogu odigrati sreća. U svakom slučaju, sljedeća naša dva dvoboja s Belgijcima bit će odlučujuća" izjavio je 23-godišnji napadač Wolfsburga, koji je u osam bundesligaških utakmica ovog proljeća zabio devet golova.
Prije četiri godine, u kvalifikacijama za SP u Njemačkoj, Bosanci i Hercegovci završili na nedostatnom trećem mjestu.
"Nadamo se da takvo razočaranje nećemo morati ponovno pretrpjeti."
O očekivanjima navijača reprezentacije koju vodi Miroslav Ćiro Blažević Džeko je kazao:
"Nogomet je najpopularniji sport u mojoj zemlji. Ljudi žive za to da jednog dana reprezentacija BiH zaigra na jednome velikom natjecanju."
Osim njega, u nacionalnom sastavu BiH igraju još trojica talentiranih igrača iz Bundeslige: njegov suigrač iz Wolfsburga Zvjezdan Misimović, te tandem iz Hoffenheima - Sejad Salihović i Vedad Ibišević. Zbog ozljede ligamenata koljena posljednjespomenuti napadač, još uvijek najbolji bundesligaški strijelac s 18 golova, koliko je zabio i Džekin suigrač u napadu Wolfsburga Grafite, neće biti od pomoći suigračima u reprezentaciji do jeseni.
"Razgovorali smo nakon nesreće koja mu se dogodila (na pripremama u La Mangi, op. a.) i zaželio sam mu brzi oporavak. Njegova ozljeda nije samo gubitak za reprezentaciju, već i za Bundesligu."
Trener Wolfsburga Felix Magath opisuje Džeku kao neviđeno talentiranog igrača s fantastičnom budućnošću.
"Uvijek je takve komentare lijepo čuti. Oni mi daju motivaciju za nastavkom dobrih igara. Uvijek se trudim usavršavati vlastitu igru i otklanjati nedostatke."
Na pitanje o željama u budućnosti Džeko je dao naslutiti da bi najradije zaigrao u AC Milanu.
"Nadam se da ću ostati zdrav i u dobroj formi, te da ću za reprezentaciju postizati golove koji će nas odvesti na Svjetsko prvenstvo. Isto tako i za Wolfsburg. Osobno sam veliki navijač Milana i oduvijek sam maštao da ću jednog dana moći zaigrati u jednome tako velikom klubu" zaključio je bivši nogometaš Željezničara i Teplica.

25-03-2009 at 11:10 | Uključi u odgovor
indijana

TOPIĆ: OSVETIĆU SE VAN BUYTENU

Marko Topić, napadač ruskog Saturna jedan je od mnogih bh. fudbalera koji je godinama neopravdano zapostavljan od selektora našeg nacionalnog tima. Dok su kroz nacionalni tim defilovali anonimusu, Topić je punio mreže protivničkih golmana u Njemačkoj i Rusiji.

Nije se bunio što se na njega zaboravilo, ali priznaje da mu je teško padalo to što nije mogao pomoći svojoj reprezentaciji. Grešku svojih prethodnika ispravio je Miroslav Ćiro Blažević.
Za naš državni tim Topić je posljednji put nastupio 17. aprila 2002. godine u Zagrebu protiv Hrvatske. Nakon poraza od Kockastih, nezadovoljan statusom kod tadašnjeg selektora Blaža Sliškovića, nije mogao trpiti nepravdu, javno je „prozvao“ Baku i „zakleo“ se da neće igrati za naš nacionalni tim dok je on selektor.

Sedam godina kasnije, sa oduševljenjem je prihvatio Ćirin poziv. Da je riječ o vrhunskom napadaču svjedoči podatak da je prošlu sezonu okončao na drgoj poziciji najboljih strijelaca šampionata Rusije.

„Sretan sam kao malo dijete. Igrao samo pred 85. 000 ljudi, ali nikada nisam imao tremu, kakvu sam osjetio juče kada sam se približavao hotelu Hercegovina i prije nego što sam zadužio reprezentativnu opremu. Za mene je dres BiH uvijek bio svetinja i presretan sam što sam ponovo unutra“, nije skrivao zadovoljstvo Topić.

Većinu reprezentativnih kolega poznajwe od ranije, a neke tek upoznaje.

„Dugo godina sam igrao sa Rahimićem, Muratovićem, Spahićem..., Berberovića poznajem iz vremena kada je igrao za Kuban, ali ovdje ima i nekih igrača koji su imali 14, 15 godina kada sam ja nosio reprezentativni dres. Malo sam čudno osjećao juče, kao da sam došao u novi klub, ali nervoza polako prolazi i danas je sve OK“, ističe uvijek iskreni Topić.

Svjestan je veoma jake konkrencije u vrhu napada, odnosno kvaliteta Edina Džeke i Zlatana Muslimovića sa kojim će se „boriti“ za poziciju u ekipi.

„Došao sam ovdje jer znam da mogu pomoći. Ne mislim, nego sam ubjeđen da mogu pomoći. Na treninzima ću svoj posao odrađivati maksimalno korektno, a na kraju neka selektor odluči ko će igrati“, naglašava Topić.

Belgijance kao ekipu i ne poznaje dobro, ali zato ima iskustva sa njihovim stoperom Danijelom Van Buytenom.

„Igrao sam protiv njega četiri i po godine. On je bio u Hamburgeru, a ja u Energie Cottbusu, a kasnije i Wolfsburgu. U svim našim međusobnim susretima uspio me uštopati i nisam zabio niti jedan gol. Međutim, smatram da je došlo vrijeme za osvetu i naplatu svih dugova. Povoljan rezultat u Genku anulirao bi sve njegove dosadašnje pobjede. Još ako bi ja postigao gol, mojoj sreći ne bi bilo kraja...“, zaključio je Topić, uz opasku da su Belgijanci blagi favoriti u Genku, isto kao što ćemo mi biti favoriti u Zenici.

25-03-2009 at 11:14 | Uključi u odgovor
indijana

BAJRAMOVIĆ: REPREZENTACIJU SAM
SANJAO...
Nakon 2007. godine na Olimpijskom stadionu „Asim Ferhatović Hase – Koševo“ večeras na treningu fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine po prvi put radio je i nekadašnji kapiten našeg nacionalnog tima, Zlatan Bajramović.
Fudbaler Eintrachta iz Frankfurta bio je oduševljen poslije treninga.
„Ovo je neopisiv osjećaj. Biti ponovo u reprezentaciji Bosne i Hercegovine za mene je velika stvar, nešto što sam sanjao svih posljednjih mjeseci dok sam bio povrijeđen“, istakao je Bajramović za SportSport.ba.

Ipak, nije izvjesno da li će Bajramović moći igrati protiv Belgije, u subotu u Genku i 1. aprila u Zenici.
„Nisam siguran koliko mogu, odnosno da li ću biti od pomoći saigračima u naredne dvije veoma važne utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo „Južnoafrička Republika 2010“. Imao sam veoma dugu pauzu od skoro 15 mjeseci. Prije tri sedmice počeo sam trenirati i iskreno nisam u željenoj formi, što je normalno. U svakom slučaju puno mi znači što sam tu, i u ovom trenutku najvažnije mi je što nema nikakvim problema nakon operacije palca“, istakao je Bajramović poslije prvog treninga uoči susreta sa Belgijancima.

On smatra da naš nacionalni tim nije bez šansi u Genku, te vjerujem da bi u oba susreta sa „crvenim đavolima“ mogli ostvariti pozitivne rezultate.

„Nije bitno da li igramo protiv Belgije ili neke druge reprezentacije. Oni jesu jaki, ali više toga zavisi od nas. Imamo dobru ekipu i pored toga što nismo kompletni pred mečeve sa Belgijom, ali da bi ostvarili povoljan rezultat u Genku, te potom u Zenici, igrači koji istrče na teren moraće dati 110 posto svojih mogućnosti. Svih 90 minuta moramo biti maksimalno koncentrisani u utakmicami. Ukoliko ne bude tako nećemo dobro proći. Ipak, nadam se najboljem i u Genku i u Zenici, jer svi smo svjesni koliko su nam bitne utakmice sa Belgijom“, kazao je Bajramović koji bi za BiH mogao zaigrati u srijedu kada će naš nacionalni tim igrati test susret sa Bosnom.

25-03-2009 at 11:18 | Uključi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 10
Skriveni clanovi: 0
Aktivni članovi: 0
Sretan rođendan: barbie, gtc1984, mrizas, Pajdo, reduktor, sejo96, Serak
FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja forumaša u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net