Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da potuju forumska pravila.

FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Saa Papac, vjeni alibi ire Blaevia?!

Marko Topi na poziciji lijevog beka! Zvui nevjerovatno, ali, sudei prema veeranjem treningu koji su A-reprezentativci BiH odradili na Koevu, vrlo blizu istine!

Naime, selektor Blaevi je sudei prema veeranjem treningu na Koevu, upravo klasinom pic igrau kakav je cijelu karijeru Marko Topi, namijenio u Belgiji, u utakmici decenije kako je sada ve mnogi nazivaju, ulogu lijevog beka!!!

Pria o Sai Papcu, lijevom bonom Glasgow Rangersa, roenom Mostarcu koji je ostao nepokolobeljiv kada je njegov povratak u A-reprezentaciji BiH u pitanju (bio je jedan od potpisnika famoznog pisma kojim su svojevremeno bh. reprezentativci uslovili svoj nastup za A-selekciju BiH tek nakon to se povuku ljudi koji godinama, tada, a i dan-danas vode NS BiH), ispriana je bezbroj puta.

Neki su Papca proglasili izdajnikom nakon to je odbio poziv Miroslava ire Blaevia! Ba kao to i dobar dio nogometne javnosti i navijaa BiH Papca, nakon to je uruio odbijenicu Blaeviu, dri za momka iji je karakter jai i tvri od hercegovakog kamena gdje se rodio!

Meutim, kako vrijeme odmie, odnosno kako koje reprezentativno okupljanje bh. nogometne selekcije ostaje iza nas, Saa Papac sve vie i oitije postaje vjeni alibi ire Blaevia. Naime, ni nakon vie od osam mjeseci od dolaska na klupu BiH, Blaevi nije, a kako sada stvari stoje, niti e nai lijevog beka, poziciju na koju bi u idealnoj situaciji igrao, za neke izdajnik, za neke momak sa elinim karakterom, za sve igraina, Saa Papac!

Do ovog okupljanja, Blaevi bi svako malo, prije, a i poslije okupljanja, spominjao Sau Papca. Bezbroj puta u medijima najavio kako e lino otii u Glasgow, da lino svojim uima iz usta Sae Papca uje povijesno ne! iro Blaevi nikada nije otiao u Glasgow, glavni grad kotske, koji je neka dva sata leta udaljen od Zagreba, gdje selektor ivi u slobodno vrijeme!

Za to vrijeme, Blaevi je na poziciju lijevog bonog stavljao sve vrste i kalibre igraa, ali nikada igraa koji u svom klubu igra lijevog beka, i nikada igraa koji loptu najbolje maltretira lijevom nogom!

I upravo pod tom parolom, kroz nacionalnu selekciju, u samo osam mjeseci ili sedam utakmica koje je reprezentacija BiH odigrala za Blaevieva mandata, prodefilovalo je skoro 50 (?!) raznoraznih igraa (koje u veini sluajeva nikada niti je znao niti gledao (?!)), od kojih skoro polovina vie nikada, niti je pozivana, a po svemu sudei, niti e biti pozivana!

Oni koji bi se nakon hlaenja ponovo vratili na spisak, mogu to zahvaliti irinim prijateljima (u veini sluajeva nogometnim menaderima) koji su bh. selektoru znali podastrijeti dovoljno jake argumente da ne vjeruje svojim oima, odnosno onome to je vidio tokom desetak treninga, a zbog ega je pomenute igrae micao ve sa narednog spiska!!!

Iako je veina preporuka bila loa (valjda je tako, jer mnoge od preporuenih vie ne poziva), Blaevi ih i dalje objeruke prihvaa, i hvali preporuene sve dok ne ubiljee nastup?!

Prije nego e veeras pustiti probni balon o drugom strijelcu ruske Premijer lige prole sezone, kao lijevom beku protiv Belgijanaca, Blaevi je na savjet neimenovanih prijatelja pozvao Sulejmana Smajia (igra belgijskog Dendera), objasnivi kako bi upravo Smaji (koji je na lijevoj strani terena u karijeri boravio samo kada bi naputao ili ulazio u igri, zavisno na kojoj bi strani terena u tom trenutku njegova ekipa bila locirana), mogao biti spasonosno rjeenje za lijevi bok! Treba li rei da je Sulejman Smaji izraziti denjak?!

udan neki natalitet

U cijeloj prii, onaj Bosanac i Hercegovac koji imalo logiki razmilja, ne moe, a da se na zapita; je li mogue da u Bosni i Hercegovini u preiodu od, recimo 1980. pa do 1990. godine, nijedna majka Bosanka i Hercegovka, ma koje vjere i konfesije bila, nije rodila sina koji zna loptu maltretirati lijevom nogom, i pri tome igrati intelektualno vrlo zahtjevnu poziciju lijevog beka?! Oito, nije. Jer, tata iro ti to kae!

sportin.ba

26-03-2009 at 08:04 | Ukljui u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Odgovori: 7483

IRO PRIELJKIVAO POBJEDU TURSKE

iro je prije ove dvije utakmice izjavio kako bi potpisao etiri boda, ali su ga Deko i drutvo obradovali i poklonili mu svih est.
Nakon utakmice je ispraen ovacijama s Bilino polja. iro majstore odzvanjalo je Zenicom, a iro se zahvalio optravi s igraima pobjedniki krug.
Jo su etiri utakmice pred nama i nita nije gotovo. rekao je Blaevi, koji je prieljkivao trijumf Turske nad panjolskom.
Moram priznati da sam prieljkivao pobjedu Turaka. panjolci su ipak velika klasa to pokazuje podatak da do sada imaju sve pobjede. Vjerujte mi, ovdje e najeb... - u svome stilu pria iro.

( Svevijesti.ba / Sportin.ba )

Sve je super i sve je za 5!
02-04-2009 at 13:58 | Ukljui u odgovor
indijana

IZ SVLAIONICE ODZVANJALO: VOLIM TE BOSNO !

Napravili smo veliki korak ka plasmanu u bara Svjetskog prvenstva, ali jo nita nije gotovo", rekao je briljantni Zvjezdan Misimovi, mozak naeg nacionalnog tima na kojeg selektor Miroslav iro Blaevi nee moi raunati u narednom meu protiv Armenije.
Popularni Miske nee igrati 5. Septembra u Jerevanu, jer je na Bilinom polju" protiv Belgije dobio uti karton, to mu je bio drugi u kvalifikacijama za Mundijal Junoafrika Republika 2010".

Misimovi: Srea, nee biti euforije
ao mi je zbog toga to neu moi pomoi saigraima, ali vjerujem u njih i uvjeren sam kako e pobijediti u Jerevanu, pred utakmicu sa Turskom koju emo etiri dana kasnije doekati u BiH. Na sjajnom smo putu ka barau, i iskreno, dobro je to naredni me igramo u septembru kako ne bi podlegli euforiji, a i biemo kompletniji kada nam se oporave vani igrai koji su zbog povreda propustili susrete sa Belgijom", govorio je ushieno Misimovi za SportSport.ba po izalsku iz svlaionice iz koje je odzvanjalo Volim te Bosno..."
Misimovi je naglasio i kako su nae reprezentativce Belgijanci iznenadili na Bilinom polju".
U poetku utakmice loptu su spustili na zemlju, to nije svojstveno za njihovu igru. Ipak, dali smo dva gola na vrijeme i to je presudilo. Kasnije im je trebalo puno vremena da se konsoliduju. Hvala naim fenomenalnim navijaima koji su nas svih 90 minuta nosili do pobjede", istakao je Misimovi.
Blaevi: Posebno bitni Armenija i Estonija
Selektor Blaevi 20 minuta poslije susreta malo je doao sebi" nakon trijumfalnog kruga po stadionu nakon pobjede, ali i euforinih izjava na TV-u.
estitam igraima koji su predvoeni, to moram rei, ljudskim i igrakim fenomenom Emirom Spahiem ostvarili veliki uspjeh za naciju i dravu. Odlino je igrala cijela ekipa. No, ne bi pobijedili da nemamo ovakve navijae, pa oni su famozni...", priao je iro, i dodao:
U najnezgodnije vrijeme njihov igra dobio je crveni karton. Nai igrai od tada malko su se opustili i nesvjesno povukli to nam se moglo osvetiti, ali neu ih napadati, niti imam pravo nakon ovakve pobjede. Blizu smo baraa, ali ima jo puno, puno do kraja kvalifikacija. Vodiemo veliku bitku. Posebno su nam bitna dva gostovanja u Armeniji i Estoniji iz kojih emo morati donijeti est bodova. Ma, i dalje tvrdim kako mi je ao to su panjolci veeras pobijedili Turke. Mogli smo igrati sa njima u zadnjem kolu i za prvo mjesto u grupi. No, iro je i kroz doigravanja ranije dolazio na velika takmienja..."
Spahi: Neto emo smo teili godinama
Spahi je nakon pohvala Blaevia pomalo ostao bez teksta, ali je za na online magazin, istakao:
Iz dvije anse dali smo dva gola i to je presjeklo Belgijance. Preseretan sam to sam nastupio zbog velianstvene publike. Atmsofera u naoj svlaionici je za nepovjerovati. Ovo je neto emu smo teili godinama. Imamo jo puno posla do baraa, a i ja sam miljenja da je dobro to sa Armencima igramo u devetom mjesecu kako bi igraki jai, i hladne glave, otili u Jerevan po bodove i onda Turke doekali u presudnoj utakmici za njih. I ovom prilikom pozvao bi na dodatni oprez do kraja kvalifikacija, jo nita nije gotovo."

02-04-2009 at 13:59 | Ukljui u odgovor
indijana

JE LI IRO UJEDINIO BIH? ILI JE BOSNA JEDINSTVENA SAMO KAD IGRA U GOSTIMA?

"VELJKO, sine, molim te gledaj da mi odmah nae mjesto kod Tita u Kui cvijea", jo jedna je izjava izbornika BiH reprezentacije koja e zasigurno ui u anale. Novinari sarajevskog Osloboenja dan nakon druge velike pobjede nad Belgijom iskopali su tako izjavu "zmaja od Bosne", trenutno najvee zvijezde u susjednoj nam BiH, koju je "ispalio" u telefonskom razgovoru s Veljkom Smajeviem, kustosom Muzeja povijesti u Jugoslavije u Beogradu koji je nastao spajanjem Memorijalnog centra "Josip Broz Tito" i Muzeja revolucije naroda i narodnosti Jugoslavije.
"iro, ti si besmrtan i ako ode svi emo s tobom", odgovorio mu je Smajevi, prema pisanju Osloboenja, dodavi kako ne moe vjerovati da e iro uskoro umrijeti i kako bi volio napraviti izlobu posveenu upravo - Miroslavu Blaeviu. Ovaj telefonski razgovor najbolja je ilustracija raspoloenja koje je ovih dana prisutno u BiH; u Sarajevu je danas iro Blaevi jednako velik kao to je Tito nekad bio. Moda i vei. Jedina prava bosanska zvijezda i ovjek koji je ostvario nemogue. iro nije samo dvaput pobijedio Belgiju, on je ujedinio Bosnu.
"Samo je jedna dobra stvar s bosanskim zabludama: To to kratko traju",
Ili moda ipak ne? "Samo je jedna dobra stvar s bosanskim zabludama: To to kratko traju", pie u svom komentaru za banjaluke Nezavisne novine bivi novinar Ferala i poznati knjievnik Boris Deulovi govorei o "jo jednom povijesnom danu u Bosni i Hercegovini" prisjeajui se pritom jednog drugog datuma. "3. aprila 2003, prije tono est godina, u 67. minuti utakmice sa reprezentacijom Danske s terena je izaao Mirko Hrgovi, Hrvat, nogometa irokog Brijega, kriajui se slijeva nadesno, a u igru uao Vladan Gruji, Srbin, fudbaler Borca iz Banjaluke, krstei se s tri prsta, zdesna nalijevo, i kad su se dva fudometaa, oba u bijelim dresovima Bosne i Hercegovine, na aut-liniji izgrlili i izljubili, ispraeni s tribina ovacijama 3.000 Bonjaka", pie Deulovi o veeri koja se tada inila "historijskom" pa je pomislio da je to mogue samo u Bosni.
I dolazimo tako do "bosanskih zabluda" koje kratko traju. Ova je, pie Deulovi, trajala tek 23 minute, do kraja prijenosa sa stadiona u Kopenhagenu. "Kad je postalo jasno da je tako neto - da se Hrvat i Srbin grle, a na kraju pobijedi Bosna - mogue samo u Kopenhagenu. Tamo gdje je, zna svatko dijete koje je italo Hansa Christiana Andersena, mogue da sirena postane ena, runo pae labud, a Bosna pobjednik".
Bosna pobjeuje samo u gostima
Pie Deulovi i o Marjanu Mijajloviu, komentatoru Hayata, koji je "frenetinim Deko! Deko! Deko! Dijamantu! Dijamantu! Dijamantu! Bosna! Bosna! Bosna uao direktno u legendu i narodnu predaju". Izgovarajui sve to na "istom srpskom", ili "jeziku agresora" kako ga, prema Deuloviu, nazivaju neki "papci i upci".
"Valja nam dobro posluati taj euforini glas i kljunu reenicu: To mi je dolo iz ljubavi prema fudbalu. Je li u nama ostalo makar toliko ljudskog, je li ostalo ljubavi barem prema nogometu? Moe li nam ita doi iz ljubavi prema fudbalu? moe li nam iz ljubavi prema fudbalu doi makar iz dupeta u glavu? Ne treba dalje. Do tada, svaki put kad Bonjaci jednog Srbina budu sluali kao hodu izgledat e nam historijski, i mislit emo da je tako neto mogue samo u Bosni. A nije. Vrlo doslovno, jer Hayat ima otkupljena prava samo za utakmice bosanske selekcije u gostima: Bosna e - pod vodstvom Hrvata, uz ekstatini glas Srbina, pred bonjakim izbjeglicama - i dalje pobjeivati samo u gostima".

02-04-2009 at 21:03 | Ukljui u odgovor
indijana

BHT1: MILION LJUDI GLEDALO UTAKMICU BIH-BELGIJA

Direktan prijenos sinonje utakmice izmeu fudbalskih reprezentacija Bosne i Hercegovine i Belgije gledalo je oko milion televizijskih gledalaca irom BiH.
Time je postignut rekord u gledanju jednog televizijskog programa otkako se u BiH metodom Peoplemetra mjeri gledanost.
Od 2004, kada je BHT1 poeo da emituje program na vlastitom kanalu, ovo je bio najgledaniji program dravne televizije.
Prema dananjim rezultatima mjerenja Mareco Indexa Bosnia (Gallup International) share je u drugom poluvremenu dosegao 60 procenata.
Signal Televizija Bosne i Hercegovine je najjai u dravi jer pokriva najvei dio teritorije i stanovnita Bosne i Hercegovine.
BHT1 e emitovati snimak sinonje utakmice u nedjelju, 5. aprila u 14.30 i omoguiti gledaocima da jo jednom, u vanrednom terminu, vide briljantnu pobjedu nae reprezentacije, saopila je Press sluba BHT1.

(Svevijesti.ba/Fena)

02-04-2009 at 21:04 | Ukljui u odgovor
indijana

SAMO PRVOPLASIRANI DIREKTNO IDU NA MUDNIJAL

Jueranji netani komentar tokom direktnog TV prijenosa deavanja sa Bilinog polja, gospodina Igora Kristia, o moguem odlasku najbolje drugoplasirane reprezentacije na svjetsko prvenstvo, uzburkao je domau javnost i stvorio krivu sliku o mogunostima nae selekcije.

Naime, prema zvaninom pravilniku FIFA-e, direktan plasman na Mundijal, ostvaruju samo reprezentacije koje su kroz kvalifikacije osvojile prva mjesta u svih devet grupa europske zone.
Najboljih osam drugoplasiranih takmiit e se meusobno u novembru mjesecu za prolaz kroz bara. Naime, zbog neparnog broja grupa, najloija drugoplasirana ekipa automatski ostaje bez mogunosti za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Junoj africi. Odnose izmeu drugoplasiranih ekipa odreivat e prvenstveno broj osvojenih bodova kroz kvalifikacije, zatim gol razlika, te ukoliko bude potrebno broj utih i crvenih kartona.
Zbog injenice da grupa 9 ima samo pet ekipa, u ostalim grupama, prilikom odreivanja poretka drugoplasiranih momadi, birsat e se rezultati ostvareni u duelima sa posljednje plasiranim ekipama. To svakako ide na ruku naoj reprezentaciji, kojoj e prema svemu sudei raunati se velika pobjeda protiv Estonije od 7:0, a brisati se neto manji trijumf sa Armenijom od 4:1.
O eventualnim protivnicima u barau, kao i utakmicama koje predstoje pred naom selekcijom neemo govoriti, jer trenutno je najvanije da uivamo u pobjedama koje su ostvarili nai sjajni reprezentativci, predvoeni lavom-selektorom, Miroslavom irom Blaeviem i njegovim savjetnicima.

( Svevijesti.ba / Reprezentacija.net )

02-04-2009 at 21:06 | Ukljui u odgovor
indijana

SUPI: ZNAO SAM DA SONCK NEE
ZABITI

Nemanja Supi uvar mree Javora iz Ivanjice na gol reprezentacije Bosne i Hercegovine stao je sluajno, poslije povrede Romea Mitrovia, a ve nakon prvog zvaninog nastupa postao je ljubimac navijaa.

U dvomeu sa Belgijom primio je tri gola, ali zahvaljujui Edinu Deki, Zvjezdanu Misimoviu, Zlatanu Bajramoviu i Sanelu Jahiu koji su postigli est golova, naa reprezentacija osvojila je est bodova i zakoraila prema barau za Mundijal 2010.
Zaista ne mogu opisati kako se osjeam. Nikada u ivotu nisam bio sretniji. Meutim, istovremeno sam i tuan, jer je zavrena ova reprezentativna akcija. Postali smo kao jedna porodica i ve sada jedva ekam novo okupljanje, rekao je Supi.

Oi cijele nacije u finiu revana u Zenici bile su uprte u Supia. Nakon to je Swerts u 88. minuti pogodio za 2:1, Belgijanci su u sudijskoj nadoknadi imali odlinu priliku da iz slobodnjaka anuliraju Dekina dva gola sa poetka utakmice.

Znam da su svi bojali ove situacije, ali vjerujte da sam znao kako e Sonck zapucati loptu preko gola. Bio sam presiguran u nau pobjedu, jer smo zasluili tri boda i niko nam to nije mogao uzeti, rekao je Supi, koji se posebno zahvalio i navijaima BiH:

Najbolji su na svijetu i to su pokazali i u Zenici. Tokom svih 90 minuta bili su nam inicijalna kapisla i crpili su iz nas posljednje atome snage. Jednostavno, uz njih nismo mogli izgubiti. Hvala im od srca.

Osim proslave est bodova, Miralem Pjani je imao i dodatni razlog da poasti reprezentativne saigrae. Veznjak francuskog Lyona danas je proslavio 19. roendan.

Prieljkivao sam da emo osvojiti etiri boda, ali ovakav ishod nisam mogao ni sanjati. To mi je naljepi poklon ua roendan. Jednostavno bolji nisam mogao dobiti, ushieno je govorio Pjani.

Mravac izgubio pasoAdnan Mravac, stoper Mattersburga u Zenici nije ulazio u igru, obzirom da je stoperska linija Panda Nadarevi Spahi djelovala besprijekorno. Ipak, to ga nije sprijeilo da zajedno sa saigraima i navijaima proslavi veliki trijumf. U zanosu slavlja, Mravac je izgubio i bh. paso. Srea pa posjeduje i austrijske putne isprave pa mu nee biti problem da se vrati u matini klub. Meutim, do narednog reprezentativnog okupljanja imae obavezu da rijei ovaj administrativni problem.

02-04-2009 at 21:08 | Ukljui u odgovor
indijana

PIRI: JA SE RADUJEM IAKO NE NOSIM AL

Pobjede fudbalske reprezentacije BiH protiv Belgije u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo jesu i politika poruka, ali u BiH ne smijemo praviti feti od bilo ega, izjavio je danas u Sarajevu predsjedavajui Vijea ministara BiH Nikola piri.
Govorei na konferenciji za novinare nakon sjednice Vijea ministara, piri je uputio estitke igraima i selektoru Miroslavu iri Blaeviu.
"Mislim da imaju dobru atmosferu i trebaju uiniti sve da se kvalificiraju. Tada smo zavrili posao", rekao je on.
Ali, upozorio je, ovdje se hoe stvoriti predstava da je sve zavreno i da nee vie biti redova pred ambasadama, da e graani biti siti...
"Moje potovanje. To je dobar primjer. Moja estitka i podrka. Ali sada taj optimizam treba iskoristiti", rekao je piri.
Kazao je kako je jutros prilikom davanja izjava novinarima nakon sastanka s visokim predstavnikom Valentinom Inzkom bio upitan zato nije pretjerano optimistIan.
"U ovoj zemlji ili sve valja ili nita ne valja. Mene pitaju da li sam estitao, kao Inzko. Pa nije ta reprezentacija uspjela zato to im je estitao visoki predstavnik. Dajte da jednom realno posmatramo stvari. Ja se radujem iako ne nosim al", rekao je piri.
Meutim, kazao je kako ne vjeruje da e jedna fudbalska utakmica rijeiti bilo koji drugi problem u zemlji, kao to se eli prikazati.
"Ja bih to volio, onda bi to bilo fantastino. Ali dvije pobjede ne znai da smo se kvalificirali. To znai dobru atmosferu i dajte da ih podrimo da se ljudi kvalificiraju", rekao je piri.
Upitan da li e prisustvovati narednim utakmicama reprezentacije BiH, predsjedavajui Vijea ministara je kazao da povremeno ide na utakmice.
"Ja nisam ovjek pokaznih vjebi, neko ko eli da ga vide. Ali se, naravno, radujem svakoj dobroj utakmici. I radujem se svakoj pobjedi reprezentacije. To barem nije sporno. Mislim da moramo izai iz toga", rekao je piri.

(Svevijesti.ba/Fena)

02-04-2009 at 21:09 | Ukljui u odgovor
indijana

GALATASARAY ELI SANELA JAHIA

Jedan od najtrofejnijih turskih klubova, slavni Galatarasay, prema pisanju turskih medija zainteresovan je za usluge naeg reprezentativca Sanela Jahia.

Nekadanji prvotimac eljezniara koji nosi dres grkog Arisa odlinim nastupom u subotnjem susretu protiv Belgijanaca u Genku, kada je postigao i pogodak (4:2), primorao je iru da mu ukae povjerenje i u revanu na Bilinom polju.

Istina, u Zenici je zaigrao na drugoj poziciji, ali mu to nije smetalo da napuni biljenice turskih skauta.
Naime, u sveanoj loi stadiona Bilino polje bili su misionari Galate, koji su meu naim reprezentativcima traili pojaanja za narednu sezonu. Galatasarayu u ovoj sezoni ne cvjetaju rue, obzirom da trenutno u turskom ampionatu nakon 25 odigranih kola zauzima petu poziciju sa est bodova manje od vodeeg Sivasspora.

Stoga je uprava ovog kluba odluila osnaiti igraki kadar, a Jahi je u vrhu liste elja Galatine struke. Kako smo uspjeli saznati, Turci su posebno oduevljeni injenicom da Jahi moe igrati na vie pozicija i da je na svakoj podjednako kvalitetno moe odgovoriti na trenerova nareenja. To je najbolje demonstrirao u subotu i srijedu. U Genku je igrao u veznom redu, dok je na Bilinom polju zaduio na lijevi bok.

Jahi ugovor sa Arisom ima do 2010. godine, a nedavno je interes za njegove usluge iskazao i AEK, kojeg sa klupe predvodi na trenerski strunjak Duko Bajevi. Trenutna cijena naeg reprezentativac, prema podacima sa transfermarkta iznosi 1.200.000 eura, stim da e vjerovatno znatno porasti nakon upisana dva nastupa protiv Belgije i postignutog gola Crvenim avolima.

HSV dolazio zbog tilia
Osim skauta Galatasaraya, u sveanoj loi stadiona Bilino polje, bili su i izaslanici HSV-a, koji su eljeli gledati Semira tilia, ali veznjak Lech Poznana nije bio u kombinacijama za jueranji sastav, a utakmicu je odgledao sa tribina. Ipak, u biljenicama su podebljali ime Emira Spahia, za ije usluge su zaiteresovani od ranije, a kapiten naeg nacionalnog tima svojim izdanjem jo jednom je potvrdio da je dorastao izazovima u Bundesligi.

02-04-2009 at 21:11 | Ukljui u odgovor
indijana

Sunderland peti klub iz Premiershipa koji eli Edina Deku

Nakon Arsenala, Portsmoutha, Fulhama i Blackburna, pojavio se peti klub iz engleskog Premiershipa koji je ostao opinjen onim to nudi 23-godinji Edin Deko, napada Wolfsburga...

Bosansko-hercegovaki reprezentativac privukao je pozornost nastupom u kvalifikacijskom ogledu Belgija - Bosna i Hercegovina (2-4) u kojem je postigao sjajan vodei pogodak za goste.

- Utakmica Belgije i Bosne i Hercegovine je vjerojatno bilo najbolje to je europski nogomet nudio prole subote. Zato mi je jako drago to sam vidio tu utakmicu i opet se uvjerio da je Edin Deko izvrstan nogometa, te bi bio veliko pojaanje za nas - rekao je za Sunderland Echo trener istoimenog premierligaa Ricky Sbragia.

Uz to, Sbragia je rekao da Sunderland u ovom trenutku promatra veliki broj nogometaa koje e pokuatiu dovesti tijekom ljetnog prijelaznog roka.

- U srijedu sam na utakmici Walesa i Njemake. Na posao je u ovom trenutku promatrati igrai i razmiljati to bi bio najbolji ljetni potez. Deko je, primjerice, u vrhu nae liste elja.

02-04-2009 at 21:11 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 10
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: Burn, Dunjic, fotograf, luhywkjx, miki kojot, NB Lutenist, nedina, skojica, slatinas, tiru riru, trifuel, vanjak1, veteran Ibrahim
FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net