Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.

FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Odgovori: 7483
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

ĆIRO: IZVUČEMO LI HRVATSKU SELIM NA ISLAND

Komentirajući činjenicu da je Španjolska ipak prva u kvalifikacijskoj skupini te da se neće ostvariti njegove želje da to bude BiH, Ćiro je kazao kako ta njegova želja ostaje jer ali ne zato jer ne želi razigravanje.
- Ja se bojim Hrvatske. Što da nam zapadne Hrvatska? Što ću ja onda? Ode ja na Island... Želim ipak da budu drugi i da ću ja kao drugi sresti Švicarsku. Iako je to moja domovina bit će mi laše nego Hrvatskoj - bio je Ćirin komentar.

Sve je super i sve je za 5!
02-04-2009 at 21:13 | Uključi u odgovor
indijana

Briljantna statistika sve govori
DŽEKO BOLJI OD VILLE, ROONEYA, KEANA...

Naša fudbalska A reprezentacija i nakon zeničke pobjede nad Belgijom (2:1) najefikasnija je u evropskoj zoni kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo „Južnoafrička Republika 2010“.
Nacionalni tim Bosne i Hercegovine iz šest kola postigao je 18 pogodaka, koliko i Njemčka koja je slavila na Velsu (2:0), ali i Poljska koja je sinoć razmontirala San Marino sa čak 10:0.

Dajemo tri gola po utakmici

Naši su po broju postignutih golova u prosjeku po utakmici (3.0) drugi na Starom kontinentu. I tu dijelimo drugu poziciju sa Nijemcima i Poljacima, a ispred nas samo je Engleska koja je postizala 3.2 gola po meču. Niti jedna selekcija nije više iznad kvote „tri“, a dva i više golova po susretu davali su još samo Holandija, Danska i Srbija (2.4), Španija (2.2) i Grčka (2.0).

Jedini sedam puta tresao mreže

Edin Džeko kako smo još sinoć pisali prvi je strijelac Evrope u kvalifikacijama za SP. Našem fenomenalnom napadaču koji je jedini sedam puta tresao protivničke mreže u leđa gledaju „velikani“ poput Davida Ville, najboljeg strijelca EURO 2008, Engleza Wayne Rooneya, Irca Robbie Keana, Poljaka sa pasošem Njemačke, Lukasa Podolskog...

Misimović kao Podolski

Drugi na listi strijelaca je u Genku i Zenici tužni Wesley Sonck (6 golova). Slijede: Soren Larsen (Danska), Ebi Smolarek (Poljska), David Villa (Španija), Wayne Rooney (Engleska), Blaise N Kufo (Švajcarska) po 5 golova, Zvjezdan Misimović (BiH), Angelos Charisteas (Grčka), Robbie Kean (Irska), Omer Golan (Izrael), Lukas Podolsku (Njemačka), Theofinas Gekas (Grčka), Stanislav Sestak (Slovačka), Alexander Frei (Švajcarska) po 4, Zlatan Muslimović 3...

Za BiH su u šest kola kvalifikacija još po jednom pogađali Zlatan Bajramović, Sanel Jahić, Senijad Ibričić i kapiten Emir Spahić.

Druga pobjeda Starog kontinenta

Bosna i Hercegovina ima i drugi najveću pobjedu u tekućim kvalifikacijama. To je ona protiv Estonije, kada smo ih na „Bilinom polju“ pregazili sa 7:0! Do sinoć imali smo najveći trijumf, ali su Poljaci „torpedujući“ kući San Marino 10:0 preuzeli primat u ovom statističkom segmentu na Starom kontinentu. Treću pobjedu kvalifikacija imaju Nijemci koji su u gostima „razvalili“ Lihtenštaj“ – 6:0.

LISTA EFIKASNOSTI - EVROPA
1. Njemačka 18:4, (golovi iz penala: 0), (prosjek golova po utakmici: 3.0)
1. Bosna i Hercegovina 18:7, (1), (3.0)
1. Poljska 18:7, (1), (3.0)
4. Engleska 16:4, (0), (3.2)
5. Španija 13:2, (1), (2.2)
6. Holandija 12:1, (1), (2.4)
6. Danska 12:2, (1), (2.4)
6. Grčka 12:4, (2), (2.0)
6. Srbija 12:5, (0), (2.4)
6. Sjevera Irska 12:6, (0), (1.7)
11. Švajcarska 11:6, (1), (1.
12. Hrvatska 10:4, (1), (2.0)
12. Slovačka 10:6, (0), (2.0)
12. Latvija 10:6, (0), (1.7)
12. Izrael 10:8, (1), (1.7)
12. Belgija 10:11, (1), (1.7)
17. Rusija 9:3, (1), (1.
17. Italija 9:3, (1), (1.5)
17. Bjelorusija 9:6, (0), (2.3)
20. Mađarska 8:2, (0), (1.3)
21. Irska 7:4, (1), (1.2)
21. Francuska 7:6, (0), (1.4)
21. Austrija 7:8, (1), (1.4)
24. Portugal 6:3, (1), (1.2)
24. Češka Republika 6:4, (0), (1.0)
24. Litvanija 6:5, (0), (1.0)
24. Turska 6:5, (1), (1.0)
24. Finska 6:6, (1), (1.5)
24. Rumunija 6:10, (0), (1.2)
34. Kazahstan 6:16, (0), (1.2)
31. Ukrajina 5:3, (1), (1.3)
31. Bugarska 5:3, (0), (1.0)
31. Slovenija 5:4, (0), (0.
31. Island 5:8, (1), (1.0)
31. Estonija 5:15, (0), (0.
36. Škotska 4:6, (0), (0.
36. Kipar 4:7, (0), (0.
36. Vels 4:7, (0), (0.7)
36. Gruzija 4:9, (1), (0.6)
40. Crna Gora 3:6, (1), (0.6)
40. Albanija 3:6, (0), (0.4)
40. Luksemburg 3:13, (0), (0.5)
40. Armenija 3:15, (0), (0.5)
44. Švedska 2:1, (0), (0.5)
44. Norveška 2:3, (1), (0.7)
44. Makedonija 2:7, (0), (0.5)
44. Moldavija 2:11, (0), (0.3)
48. Farska Ostvra 1:5, (0), (0.3)
48. Andora 1:14, (1), (0.2)
50. San Marino 1:25, (0), (0.2)
50. Azerbejdžan 0:4 (0) (0.0)
52. Lihtenštajn 0:13, (0), (0.0)
52. Malta 0:17, (0), (0.0)

02-04-2009 at 21:14 | Uključi u odgovor
indijana

Ibričić živi bosanski san: Hrvatska nije bolja od BiH!

SENIJAD IBRIČIĆ neizostavni je dio BiH reprezentacije koja je apsolutni hit europskih kvalifikacija za SP. U spektakularnaoj fešti na Bilom Polju pala je Belgija, Ćirina ekipa odšrkinula je vrata dodatnih kvalifikacija, a veznjak Hajduka nastavio je s odličnim igrama koje uostalom pruža čitavu sezonu u Hajduku. u Splitu se neće dugo zadržati, njegova je priča postala veća..

Plemeniti veznjak asistirao je trenutno najubitačnijem igraču međunarodnog nogometa Edinu Džeki u 15. minuti susreta protiv Belgije. Bosanski je dijamant svojim drugim pogotkom na toj utakmici zapečatio belgijsku sudbinu u ovim kvalifikacijama, a BiH je na kraju slavila s 2:1 te tako dva puta u razmaku od nekoliko dana slavila protiv izravnog protivnika za plasman dalje.

Sjajni nastupi BiH reprezentacije bili su povod za razgovor s ponajboljim igračem HNL-a koji sa svojim Hajdukom juriša na naslov prvaka Hrvatske.

U razgovoru za Index Ibričić govori o BiH reprezentaciji, euforiji u susjednoj državi, eventualnom ogledu s Hrvatskom te o predstojećim izazovima sa splitskim Hajdukom.

Kakvi su dojmovi nakon velike pobjede nad Belgijom. Euforija se teško stišava?

"Moji su dojmovi fantastični. Baš smo suigrači i ja pričali te zaključili kako sve ovo čini poput nekog sna. Uistinu, ni u ludim snovima se nismo nadali da ćemo protiv Belgijanaca uzeti šest bodova i da ćemo tako dobro gurati u kvalifikacijama.

Belgijanci nisu imali nikakve šanse u Zenici?

"Na početku susreta su djelovali doista jako zbunjeno. Stadion je bio pun sat i pol prije početka utakmice, a mi smo s dva rana pogotka napravili velik posao. Izgubili su moral, mi smo se kasnije dobro branili i na kraju došli do zaslužene pobjede".

Dodatne kvalifikacije su nadomak ruke, prvo mjesto se ipak čini kao nemoguća misija?

"Španjolska će sigurno biti prva u skupini, imaju lakši raspored. Smatram da će biti velika borba za drugo mjesto, sigurno neće biti lako. Sljedeća utakmica s Armenijom u gostima nam je izuzetno važna. Dobijemo li to, mislim da od Turske u Zenici nećemo izgubiti".

Ćiro je spominjao Sarajevo zbog financijske koristi za Savez. Rekao je da će se na Koševu igrati protiv Turske i Španjolske.

"Mislim da ne treba gledati na novac, do sada se vidjelo da nam Koševo ne odgovara. Nitko ne želi da se igra tamo, ne zbog Sarajeva kao grada nego zbog činjenice da nam Zenica odlično leži, tu nam sve odgovara. Vjerujem da ćemo mi igrači dogovoriti sa Savezom i Ćirom da se igra u Zenici. Glupo je riskirati plasman u dodatne kvalifikacije promjenom domaćeg terena".

Pogled prema dodatnim kvalifikacijama, iako još ništa nije riješeno. Koga bi Senijad htio u tim utakmicama?

"Treba dobiti Armeniju i Estoniju u gostima te ne izgubiti od Turske doma. Onda smo sigurno drugi. Protiv koga god ćemo igrati bit će teško. Ne bih volio birati protivnika da ne bi nešto urekao. Jedina želja je da ne igramo s Hrvatskom".

Bojite li se da bi Hrvatska bila prevelik zalogaj?

"Hrvatska je svakako neugodan protivnik, no ne mogu reći da su bolji od nas. Mi imamo odličnu ekipu koja igra odlično. Htio bi da i Hrvatska i mi odemo u Južnu Afriku zato ne želim da se sastanemo u dodatnim kvalifikacijama".

Gdje je BiH pronašla sve te igrače? Svaki dan iskrsne neki novi talent. Igrate odlično, može li vas itko zaustaviti?

"Da, imamo jednu odličnu generaciju koja je spoj mladosti i iskustva. Imamo momčad u kojoj je 25 odličnih igrača te svatko može svakoga zamijeniti, to se vidjelo i protiv Belgije. Moj cimer Džeko zabija kad god stigne, on je strašan, jedan od najboljih napadača u Europi. U ovom trenutku stvarno ne znamo gdje nam je kraj".

Kako ćete onda igrati kada se oporave Ibišević i Salihović?

"Ha, ha... Kad se oni vrate bit ćemo još puno jači, to je sigurno".

Sada je realnost teško gostovanje s Hajdukom u Gradskom vrtu kod Osijeka?

"Moramo sve podrediti cilju, a to je borba za prvo mjesto. Gostovanje u Osijeku je teško. Oni su dosta napaljeni na nas, bit će teško, no mi smo do sada pokazali da smo najbolji, trebali bi dobiti tu utakmicu. Osijek je odlično igrao u Maksimiru, imaju mladu i dobru ekipu s mladim trenerom. Opasni su, no na kraju bi naš kvalitet trebao presuditi".

03-04-2009 at 22:30 | Uključi u odgovor
indijana

"Majka bi mi iz groba opalila šamar da sam rekao da želim leći uz Tita"

"DJELOMIČNO je točno da sam ja ujedinio BiH i nadam se da ćemo nastaviti u istom duhu", rekao je Ćiro Blažević gostujući u HTV-ovoj emisiji Hrvatska uživo zajedno s Marijanom Mijajlovićem, komentatorskom zvijezdom Hayata, koji je usklikom "Džeko dijamantu!" ušao u legendu.

"Sjećam se još kako mi je naš gradonačelnik Bandić rekao da moram otići u Bosnu jer to nije samo sportska već i politička misija. Sretan sam što mu danas mogu reći da je bio u pravu", kazao je Ćiro još vidno opijen nakon dva velika trijumfa protiv Belgijanaca u samo tri dana. Ćiro je iskoristio ovu priliku i da se javno zahvali "svom prijatelju Marijanu", koji je svojim prijenosima utakmica, kako kaže, dodatno galvanizirao nogometni puk. "Sretan sam što ga imam", rekao je Ćiro.

Ćiro ruši sve granice, ako one uopće postoje

"Neka i dalje ostane misterija jesam li katolik, četnik ili ekstremni musliman. Navikao sam se na takve komentare i primjedbe. Nebitno je što sam, najvažnije je da sam, kako kažu, dobar čovjek", mrtav-hladan ispalio je komentator koji s jednakom strašću komentira dobre poteze hrvatskih, bosanskih i srpskih nogometaša i koji pripadnike svih nacija bivše Jugoslavije i dalje naziva "naši". "Nisam jedini, nego samo jedan od mnogih, koji uživaju u pothvatima svih republika bivše SFRJ. Nitko me ne može uvjeriti kako nekome iz druge republike nije drago kad netko od susjeda napravi nešto lijepo. Ćiro je slika i prilika te tvrdnje: vodio je Hrvatsku, sada vodi BiH, a i u Srbiji ima vojsku poklonika. Ćiro ruši sve granice, ako one uopće i postoje, i upravo on je odgovor na to pitanje što sam ja", kazao je Mijajlović koji, prema vlastitom priznanju, navija za Carls Zeiss Jenu (koji trenutno nastupa u njemačkoj trećoj ligi) i Galatasaray, u Hrvatskoj favorizira NK Zagreb, a u Srbiji OFK Beograd.

Iako je postao pravi hit i internetska zvijezda doslovno preko noći, te doživio da pun stadion u Zenici skandira njegovo ime, Mijajlović ne želi sebe stavljati u prvi plan. "Komentator je najmanje bitan. Bilo je dirljivih trenutaka, ali prije svega dolaze izbornik, igrači i publika. Koja je, moram istaknuti, bila fantastična. Došao sam na stadion dva sata prije utakmice, a navijanje niti u jednom trenutku nije stalo. I sve to bez iti jedne jedine uvrede", kaže Mijajlović.

Zenica skandirala Srbinu, Hrvatu i Muslimanu

"Cijeli stadion u Zenici, u kojoj su većinom muslimani, skandirao je jedno srpsko ime - Nemanja Supić", nadovezao se Ćiro. "Mislim da je to jedna velika pobjeda civilizacije i kulture koju je zenička publika pokazala. Najprije su skandirali Nemanja, pa Ćiro, pa Džeko - Srbin, Hrvat i Musliman", kaže Ćiro te poručuje: "Dosta je bilo ovog primitivizma i budalaštine. Sve to počne banalno pa se na kraju ubijamo".

"Ne mogu vam niti opisati koliko je ova pobjeda imala odjeka u cijelom svijetu", nastavlja Ćiro. "Nema dvojbe kako cijela Europa ima uvid u patnje Sarajeva i cijele Bosne. Stvorene su već ranije neke simpatije koje nisu uvjetovane nogometnim rezultatom, ali kao da se samo čekao neki rezultat ove male, ali drage zemlje da se to manifestira", ističe "zmaj od Bosne" koji je, kako kaže, nakon spektakla u Zenici dobio nekoliko tisuća brzojava s čestitkama iz cijelog svijeta.

"Nikad nisam rekao da želim biti pokopan uz Tita"

Veliku pozornost u medijima proteklih dana privukla je navodna Ćirina izjava kako je tražio da ga pokopaju uz Tita u Kući cvijeća, ali on samo odmahuje ruhom i kroz smijeh objašnjava: "Nisam to nikad rekao, to se netko duhovito dosjetio. Zamisli to, ja i maršal Tito. Nažalost, ja sam bio na suprotnoj strani i nema šanse da bih ja to rekao. Da sam rekao kako želim da me pokopaju uz Tita, moja bi se pokojna majka digla iz groba i opalila mi šamarčinu".

"Morao sam se malo našaliti s Markovićem"

"Znate da sam ja šaljivdžija, da volim da se narod zabavlja", rekao je Ćiro upitan da prokomentira svoju poruku Vlatku Markoviću kako ga se prerano odrekao. "Ja volim Markovića, on mi je prijatelj i morao sam ga malo ubosti. Da sam izgubio šutio bih", kaže Ćiro, te se prisjeća kako je "El presidente" svojevremeno "izmislio neku foru starosna dob". "Sve je to bilo samo da ja ne bih mogao ostati u reprezentaciji", kaže Ćiro.

"Bog me sigurno ne bi tako kaznio da moram igrati protiv Hrvatske"

Ćiro je već počeo razmišljati i o budućnosti, te mogućim protivnicima u "baražu", dodatnim kvalifikacijama u koje vodi drugo mjesto. "Ako budemo igrali protiv Hrvatske, pobjeći ću na Island", kazao je Ćiro, a iza te izjave i dalje stoji. "Ja sam vjernik i ne vjerujem da bi me bog tako jako kaznio. To je teret koji bih jako teško podnio. Već sam rekao kako bih pobjegao na najudaljeniji kut planete pa neka se drugi hrvaju s tim problemom. Za mene bi igrati protiv Hrvatske bila nemoguća misija", kaže Blažević i zaključuje: "Nadam se da ću ispuniti ovu hipoteku koju nosim, ovu obavezu koju su mi natovarili na leđa, te da ću dovesti BiH na Svjetsko prvenstvo".

03-04-2009 at 22:33 | Uključi u odgovor
indijana

Ibišević: Ne želim žuriti s povratkom

VEDAD IBIŠEVIČ ozlijeđeni bosansko-hercegovački nogometni reprezentativac i napadač njemačkog Hoffenheima, kaže da se dobro oporavlja od teške ozljede koljena.

Ibišević je bio daleko najbolji igrač jesenskog dijela Bundeslige, u 17 utakmica upisao je 18 golova i 7 asistencija. Svojim je impresivnim partijama predvodio Hoffenheim, koji je dugo vremena držao čelnu poziciju u Bundesligi, u kojoj je debitant.

Nažalost, tijekom zimske stanke, na prijateljskoj utakmici protiv HSV-a zadobio tešku je ozljedu prednjih ligamenata desnog koljena, zbog čega je za njega ova sezona već završena.

Ibišević je već počeo lagano trenirati, a minulih je dana uživao i u pobjedama reprezentacije Bosne i Hercegovine protiv Belgije (4-2 i 2-1) u kvalifikacijskim utakmicama za Svjetsko prvenstvo.

"Osjećam se dobro, koljeno je stabilno. No, moram biti oprezan. Ipak treniram tek nekoliko dana. Sam sebi sam rekao da ne smijem biti negativan, jer tada oporavak traje puno duže. Ukoliko ne razmišljate stalno o nezgodi koja vas je zadesila i gledate pozitivno na cijelu situaciju, brže se i oporavljate. Pomaže i smijanje, ja sam se počeo smijati već dan nakon operacije", kaže Ibišević u razgovoru za Frankfurter Allgemeine.

Njegovoj momčadi ne ide niti izbliza tako dobro kao jesenas s njime u sastavu. U proljetnom nastavku prvenstva je Hoffenheim skliznuo s prvog na peto mjesto. Nakon pobjede protiv Energie Cottbusa u 18. kolu s 2-0 u 18. kolu, Hoffenheim je već sedam utakmica zaredom bez pobjede.

"Nismo niti mislili da ćemo vječno samo pobjeđivati. No, isto tako je istina da su svi rekli da ćemo se potpuno raspasti, a mi smo u nastavku prvenstva izgubili samo jednu utakmicu, iako smo imali puno problema s ozljedama."

03-04-2009 at 22:48 | Uključi u odgovor
boka
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 07-03-2007
Odgovori: 494

Ciro i Marjan na HRT-u

04-04-2009 at 09:24 | Uključi u odgovor
indijana

Džeko: S Ćirom se možemo šaliti, ali disciplina je na prvom mjestu

"OVAJ ĆU prvi april pamtiti cijeli život", s neskrivenim je oduševljenjem Edin Džeko prepričavao novinaru Dnevnog avaza dojmove nakon pobjede protiv Belgije u Zenici. U samo tri dana Ćirina je BiH dvaput razbila Belgijance, pokupila šest bodova, odškrinula vrata prema Južnoj Africi i postala najveći nogometni hit na Balkanu.

"Presretan sam, kao i svi ostali. Drago mi je zbog navijača i cijele nacije koja je bila uz nas što smo uspjeli pobijediti. Navijači su nas nosili do trijumfa", rekao je Džeko koji ističe da su prije gostovanja u Genku kalkulirali kako bi im i tri boda možda bila dovoljna. "Na kraju je ispalo najbolje što je moglo i uzeli smo svih šest bodova. To je fantastičan uspjeh i napravili smo veliki korak prema baražu", rekao je Džeko.

"Moramo dobiti Armeniju i Estoniju"

BiH se trenutno nalazi na drugom mjestu kvalifikacijske skupine pet sa 12 bodova iz šest utakmica. Španjolska je prva s maksimalnih 18 bodova. Do kraja kvalifikacija Ćirini "vitezovi" moraju još igrati protiv Armenije, Estonije, Turske i Španjolske. Džeko smatra da su dvije gostujuće utakmice najbitnije.

"Najteže i najvažnije će biti u gostima protiv Armenije i Estonije. Najprije moramo dobiti Armeniju pa dočekati Tursku. Neće nam biti lako", kaže Džeko, trenutno vodeći strijelac kvalifikacija sa sedam golova iz šest utakmica. "To je samo još jedan motiv više da radim, igram, borim se i nastavim zabijati golove. Drago mi je što moji golovi pomažu ekipi da pobijedi", rekao je Džeko.

Upitan za odnos sa svojim izbornikom Ćirom Blaževićem, trenutno najvećom zvijezdom u BiH, mladom su napadaču Wolfsburga iz usta počeli ispadati biseri. "S Ćirom smo izgradili blizak odnos. Ima dosta šale i zezanja, ali na prvom mjestu je disciplina. Slažemo se odlično. Unio je u momčad pozitivnu energiju i želju za pobjedama. Činjenica je da je Ćiro veliki motivator i to je prenio na sve nas. Za sada je sve perfektno", zaključuje Džeko.

Ibišević: Imao sam tremu gledajući utakmicu s tribina

"Još kad nam se vrati Ibišević, kakva će to reprezentacija biti", ne jednom je rekao Ćiro hvaleći Hoffenheimovog napadača. Ibišević je trebao biti najbolji strijelac Bundeslige, možda i odvesti svoju momčad do naslova prvaka, ali ozljeda mu je pokvarila planove. Do Svjetskog će prvenstva u Južnoj Africi Ibišević biti u punom pogonu, ali reprezentaciji BiH do tada će moći pomagati samo - s tribina.

"Presretan sam zbog pobjede, ali i dobre igre naše momčadi. Posebno mi je drago što sam uživo gledao utakmicu i moram reći da sam pomalo i sam imao tremu", rekao je Ibišević koji kaže kako se atmosfera na Bilinom polju ne može gotovo s ničim mjeriti pa tako ni s raskošnim bundesligaškim stadionima na kojima je navikao igrati.

"Ovo je čudo. Prava ludnica. Drago mi je zbog ovih divnih navijača da pobjeđujemo i idemo pravim putem, mada, naravno, još uvijek ništa nije gotovo. Situacija na tablici je sjajna za nas, ali se ne smijemo zavaravati da će se Turska i Belgija sada predati. Čekaju nas još četiri vrlo teške utakmice", kaže Ibišević.

04-04-2009 at 12:29 | Uključi u odgovor
indijana

"Bosanski dijamant" Džeko potopio Bayern

BIH REPREZENTATIVAC Edin Džeko nastavlja s nevjerojatnom formom zabijajući golove i za svoj klub. U 26. kolu Bundeslige njegov Wolfsburg dočekao je veliki Bayern iz Muenchena, a Džeko je s dva gola slomio Bavarce.

Domaćin je poveo golom Gentera u 44 . minuti da bi Luka Toni u svojoj prvoj utakmici nakon mjesec i pol dana samo nekoliko sekundi kasnije izjednačio rezultat.

Tada je u uslijedio šou domaćina, a nogometaši Wolfsburga u transu su odigrali drugo poluvrijeme što je na koncu rezultaralo sa petardom u mreži Bayerna.

1:1 na semaforu je stajalo sve do 63. kada bosanski dijamant zabija za 2:1, a tri minute kasnije i za 3:1. Posebno efektan bio je njegov drugi gol. Misimović je sjajnom asistencijom izbacio Džeku u priliku. Ovaj sjajni bosansko-hercegovački napadač je u trku petom smirio loptu, te milimetarski točno pogodio uz lijevu stativu.

No, Wolfsburg tu nije stao. U 74. minuti Brazilac Grafite povisio je na 4:1. Isti je igrač u 77. postavio konačnih 5:1. Posljednji pogodak je bio pravi mali šou Brazilca u suparničkom šesnaestercu. Nanizao je dva igrača, potom je prošao i vratara Bayerna Rensinga, te petom poslao loptu pored dvojice zbunjenih obrambenih igrača za 5:1.

HSV bolji od Hoffenheima

Hamburg nije blistao kao Wolfsburg, ali je pobijedio što je jedino važno. Pitroipa je postigao prvi pogodak u sezoni, a Ivica Olić je solidno odigrao svih 90 minuta za domaćina.

Hoffenheim je posljednju pobjedu ostvario dalekog 31. siječnja, a Sejad Salihović je bio najbolji igrač kod gostiju, te je pred kraj utakmice opasno zaprijetio iz slobodnog udarca.

Josip Šimunić je odigrao svih 90 minuta, a Marko Babić nije ulazio u igru za Herthu koja je pomalo neočekivano kiksala na svom stadionu od dortmundske Borussije (3:1). Mario Cvitanović je, pak, igrao cijelu utakmicu za Energie koji je pao u Frankfurtu kod Eintracha (2-1).

Bundesliga, 26. kolo:

Wolfsburg - Bayern 5:1 (Gentner 44, Džeko 63, 66, Grafite 74, 77 / Toni 45)

Hertha - Borussia (D) 1:3 (Rafael 54 / Frei 25, Kehl 63, Valdez 83)

Hamburg - Hoffenheim 1:0 (Pitroipa 2

Bochum - Stuttgart 1:2 (Epalle 48 / Cacau 58, Tasci 89)

Eintracht - Energie 2:1 (Liberopoulos 15-11m, Ziebig 51-ag / Rangelov 11-11m

04-04-2009 at 18:12 | Uključi u odgovor
indijana

DŽEKO: ČITAV OVAJ TJEDAN BIO MI JE NESTVARAN

"DŽEKOOOO, bosanski dijamantu", klicao je prije nekoliko dana jedan sportski komentator trenutačno jednom od najboljih napadača svijeta kada je 23-trogodišnji nogometaš iz Sarajeva potopio Belgiju. Džeko je danas isto napravio i velikom Bayernu. U dresu svog Wolfsburga dva je puta s puno stila svladao Michaela Rensinga, a Bavarci su se u Muenchen vratili s petardom u gaćama.

U ekskluzivnom intervjuu za Index BiH reprezentativac opisao je kakav je osjećaj zabiti bivšem europskom prvaku, a otkrio nam je da bi u reprezentativnom dresu volio zaigrati protiv Hrvatske, ali ne u dodatnim kvalifikacijama, nego na Svjetskom prvenstvu.

Zabili se dva gola Bayernu, a Wolfsburg je slavio 5:1. Ne može bolje?

"Da, ne dešava se stalno da se Bayern pobijedi 5:1, a da ja zabijem dva gola. Tako da je sigurno nevjerojatan osjećaj. Čitav ovaj tjedan bio mi je nestvaran. Od reprezentacija pa sve do Bayerna."

Ide vas i u Bundesligi, ali i u reprezentativnom dresu. Bez pretjerivanja ste trenutačno jedan od najboljih napadača Europe.

"Nisam mogao niti sanjati da ću ovako igrati. Ide mi na sve strane i najbitnije je da ostanem zdrav. Teško je reći, reprezentacija je nešto posebno i za nju se igra sa srcem. Drago mi je jer smo uspjeli povezati dvije, odnosno tri pobjede zaredom i sada smo na putu za dodatne kvalifikacije. Naravno, nije još sve gotovo. Opet i u Bundesligi ide odlično i zato sam stvarno presretan."

Wolfsburg je prvi, no trener Magath i dalje tvrdi da nemate momčad za naslov i da bi bio zadovoljan s jednim od prvih pet mjesta. Do kraja je malo, mislite li da ipak možete do naslova pobjednika Bundeslige?

"Nama je cilj od utakmice do utakmice dobro igrati. Od tjedna do tjedna gledati samo na jedan meč i pokušati ga pobijediti. To je najbolji put k nečemu dobrom. Sada je na redu Borussija iz Moechengladbacha i nadam se da ćemo i to dobiti."

Okrenimo se malo reprezentaciji. Koja je tajna preporoda BiH momčadi? Nakon dugo vremena imate respektabilnu momčad koja može pobijediti svakoga?

"Mislim da je Ćiro tajna našeg uspjeha. Istina je da imamo jako kvalitetne igrače i dobru reprezentaciju. Može se reći da smo i mladi, odnosno da je to jedan spoj mladosti i iskustva. Ćiro je to posložio kako samo on zna, digao nam je atmosferu na najviši nivo. Zna se kakav je on motivator, a unio nam je u glavu da svakoga možemo pobijediti."

Je li Ćiro uspio napraviti ono što političari nisu uspjeli, povezati sve tri nacionalnosti i staviti nogomet ispred svega ostalog?

"Stvarno u reprezentaciji nije bitno radi li se o Hrvatu, Srbinu ili Bošnjaku. Svi smo kao obitelj, zajedno se veselimo uspjehu svakog od nas, bez obzira na to koje je njegovo ime. Nitko ne razmišlja na nacionalistički način. Kao velika obitelj smo zapravo."

S dvije pobjede na sljedeća dva gostovanja i bodom protiv Turske bili bi nadomak velikog uspjeha i dodatnih kvalifikacija?

"Mislim da su nam najbitnije ove dvije lakše utakmice u gostima protiv Armenije i Estonije. Ako to uspijemo pobijediti, onda bi bio i bod dovoljan protiv Turske. Naravno, prvo treba ovo pobijediti da bi mogli biti mirni protiv Turske. Još nije ništa gotovo. Ima još četiri utakmice do kraja, ali svi bi bili presretni da dođemo do dodatnih kvalifikacija."

Pratite li kako napreduju Hrvatska i Srbija? Moglo bi se dogoditi da protiv Hrvatske zaigrate u dodatnim kvalifikacijama?

"Pratim i Hrvatsku i Srbiju. Znam da bi se moglo dogoditi da igramo sa Hrvatskom u dodatnim kvalifikacijama, ali za nas je trenutačno najbitnije da dođemo do našeg cilja. Ako uspijemo, ne bih volio Hrvatsku jer ima strašnu reprezentaciju što se ne treba posebno naglašavati. Volio bih da se sastanemo, samo negdje na Svjetskom prvenstvu. To mi je velika želja i nadam se da će se ispuniti."

Nedavno je Guardian sastavio idealnu momčad zemalja s područja bivše Jugoslavije. Da ju je moguće kojim slučajem okupiti kako bi ona stajala u svjetskim razmjerima?

"Vidio sam tu momčad i nije potrebno ništa komentirati. Da postoji Jugoslavija, nitko nam ne bi u ovom trenutku mogao biti niti blizu, realno govoreći. Naravno nije tako, no bez obzira na to, sve tri države imaju dobre reprezentacije i nadam se da ćemo se svi plasirati na SP. Za Hrvatsku to ne bi bilo ništa novo, s obzirom da ste stalno na velikim natjecanjima. Za nas bi to bilo nevjerojatna stvar. Ro je velika želja svih igrača, trenera i svih ljudi u BiH. Nadam se da ćemo uspjeti donijeti tim ljudima barem malo radosti."

05-04-2009 at 21:25 | Uključi u odgovor
indijana

"ENGLESKA BOMBA": MAN UNITED DOVODI DŽEKU ZA 12 MILIJUNA FUNTI!

Alex Ferguson bi se rado riješio Carlosa Teveza i doveo trenutno najpoželjnijeg europskog napadača Edina Džeku iz Wolfsburga.

Sve više informacija koje dolaze s Otoka idu u prilog tezi da United neće otkupiti Carlosa Teveza od West Hama nakon što sljedećega mjeseca završi njegov posudbeni rok.
Naime, Daily Star piše kako Alex Ferguson planira dovesti "bosanskog dijamanta" Edina Džeku i to kako se čini, za 12 milijuna funti.
Fergie je poručio kako ne želi razgovarati o Carlosu Tevezu te se čini da Argentinac nema baš neku budućnost na Old Trafford.
Za razliku od njega, napadač BiH reprezentacije Edin Džeko bi je mogao imati, pogotovo nakon što je za BiH zabio ključne golove prošloga tjedna, a sve je upotpunio dvostrukim udarcem Bayernu u Wolfsburgovom demoliranju 5:1.
Englezi pišu da je cijena od 12 milijuna funti realna te da ona rapidno raste što više vrijeme odmiče, piše Index.hr.

05-04-2009 at 22:40 | Uključi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 11
Skriveni clanovi: 0
Aktivni članovi: 0
Sretan rođendan: Adnan.K, Blackmore, cipiripici, Ego, Ice_Pinguin, KRDZOLINI, Mirhica_87
FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja forumaša u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net