Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da potuju forumska pravila.

FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Odgovori: 7483
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

IRO: IZVUEMO LI HRVATSKU SELIM NA ISLAND

Komentirajui injenicu da je panjolska ipak prva u kvalifikacijskoj skupini te da se nee ostvariti njegove elje da to bude BiH, iro je kazao kako ta njegova elja ostaje jer ali ne zato jer ne eli razigravanje.
- Ja se bojim Hrvatske. to da nam zapadne Hrvatska? to u ja onda? Ode ja na Island... elim ipak da budu drugi i da u ja kao drugi sresti vicarsku. Iako je to moja domovina bit e mi lae nego Hrvatskoj - bio je irin komentar.

Sve je super i sve je za 5!
02-04-2009 at 21:13 | Ukljui u odgovor
indijana

Briljantna statistika sve govori
DEKO BOLJI OD VILLE, ROONEYA, KEANA...

Naa fudbalska A reprezentacija i nakon zenike pobjede nad Belgijom (2:1) najefikasnija je u evropskoj zoni kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo Junoafrika Republika 2010.
Nacionalni tim Bosne i Hercegovine iz est kola postigao je 18 pogodaka, koliko i Njemka koja je slavila na Velsu (2:0), ali i Poljska koja je sino razmontirala San Marino sa ak 10:0.

Dajemo tri gola po utakmici

Nai su po broju postignutih golova u prosjeku po utakmici (3.0) drugi na Starom kontinentu. I tu dijelimo drugu poziciju sa Nijemcima i Poljacima, a ispred nas samo je Engleska koja je postizala 3.2 gola po meu. Niti jedna selekcija nije vie iznad kvote tri, a dva i vie golova po susretu davali su jo samo Holandija, Danska i Srbija (2.4), panija (2.2) i Grka (2.0).

Jedini sedam puta tresao mree

Edin Deko kako smo jo sino pisali prvi je strijelac Evrope u kvalifikacijama za SP. Naem fenomenalnom napadau koji je jedini sedam puta tresao protivnike mree u lea gledaju velikani poput Davida Ville, najboljeg strijelca EURO 2008, Engleza Wayne Rooneya, Irca Robbie Keana, Poljaka sa pasoem Njemake, Lukasa Podolskog...

Misimovi kao Podolski

Drugi na listi strijelaca je u Genku i Zenici tuni Wesley Sonck (6 golova). Slijede: Soren Larsen (Danska), Ebi Smolarek (Poljska), David Villa (panija), Wayne Rooney (Engleska), Blaise N Kufo (vajcarska) po 5 golova, Zvjezdan Misimovi (BiH), Angelos Charisteas (Grka), Robbie Kean (Irska), Omer Golan (Izrael), Lukas Podolsku (Njemaka), Theofinas Gekas (Grka), Stanislav Sestak (Slovaka), Alexander Frei (vajcarska) po 4, Zlatan Muslimovi 3...

Za BiH su u est kola kvalifikacija jo po jednom pogaali Zlatan Bajramovi, Sanel Jahi, Senijad Ibrii i kapiten Emir Spahi.

Druga pobjeda Starog kontinenta

Bosna i Hercegovina ima i drugi najveu pobjedu u tekuim kvalifikacijama. To je ona protiv Estonije, kada smo ih na Bilinom polju pregazili sa 7:0! Do sino imali smo najvei trijumf, ali su Poljaci torpedujui kui San Marino 10:0 preuzeli primat u ovom statistikom segmentu na Starom kontinentu. Treu pobjedu kvalifikacija imaju Nijemci koji su u gostima razvalili Lihtentaj 6:0.

LISTA EFIKASNOSTI - EVROPA
1. Njemaka 18:4, (golovi iz penala: 0), (prosjek golova po utakmici: 3.0)
1. Bosna i Hercegovina 18:7, (1), (3.0)
1. Poljska 18:7, (1), (3.0)
4. Engleska 16:4, (0), (3.2)
5. panija 13:2, (1), (2.2)
6. Holandija 12:1, (1), (2.4)
6. Danska 12:2, (1), (2.4)
6. Grka 12:4, (2), (2.0)
6. Srbija 12:5, (0), (2.4)
6. Sjevera Irska 12:6, (0), (1.7)
11. vajcarska 11:6, (1), (1.
12. Hrvatska 10:4, (1), (2.0)
12. Slovaka 10:6, (0), (2.0)
12. Latvija 10:6, (0), (1.7)
12. Izrael 10:8, (1), (1.7)
12. Belgija 10:11, (1), (1.7)
17. Rusija 9:3, (1), (1.
17. Italija 9:3, (1), (1.5)
17. Bjelorusija 9:6, (0), (2.3)
20. Maarska 8:2, (0), (1.3)
21. Irska 7:4, (1), (1.2)
21. Francuska 7:6, (0), (1.4)
21. Austrija 7:8, (1), (1.4)
24. Portugal 6:3, (1), (1.2)
24. eka Republika 6:4, (0), (1.0)
24. Litvanija 6:5, (0), (1.0)
24. Turska 6:5, (1), (1.0)
24. Finska 6:6, (1), (1.5)
24. Rumunija 6:10, (0), (1.2)
34. Kazahstan 6:16, (0), (1.2)
31. Ukrajina 5:3, (1), (1.3)
31. Bugarska 5:3, (0), (1.0)
31. Slovenija 5:4, (0), (0.
31. Island 5:8, (1), (1.0)
31. Estonija 5:15, (0), (0.
36. kotska 4:6, (0), (0.
36. Kipar 4:7, (0), (0.
36. Vels 4:7, (0), (0.7)
36. Gruzija 4:9, (1), (0.6)
40. Crna Gora 3:6, (1), (0.6)
40. Albanija 3:6, (0), (0.4)
40. Luksemburg 3:13, (0), (0.5)
40. Armenija 3:15, (0), (0.5)
44. vedska 2:1, (0), (0.5)
44. Norveka 2:3, (1), (0.7)
44. Makedonija 2:7, (0), (0.5)
44. Moldavija 2:11, (0), (0.3)
48. Farska Ostvra 1:5, (0), (0.3)
48. Andora 1:14, (1), (0.2)
50. San Marino 1:25, (0), (0.2)
50. Azerbejdan 0:4 (0) (0.0)
52. Lihtentajn 0:13, (0), (0.0)
52. Malta 0:17, (0), (0.0)

02-04-2009 at 21:14 | Ukljui u odgovor
indijana

Ibrii ivi bosanski san: Hrvatska nije bolja od BiH!

SENIJAD IBRII neizostavni je dio BiH reprezentacije koja je apsolutni hit europskih kvalifikacija za SP. U spektakularnaoj feti na Bilom Polju pala je Belgija, irina ekipa odrkinula je vrata dodatnih kvalifikacija, a veznjak Hajduka nastavio je s odlinim igrama koje uostalom prua itavu sezonu u Hajduku. u Splitu se nee dugo zadrati, njegova je pria postala vea..

Plemeniti veznjak asistirao je trenutno najubitanijem igrau meunarodnog nogometa Edinu Deki u 15. minuti susreta protiv Belgije. Bosanski je dijamant svojim drugim pogotkom na toj utakmici zapeatio belgijsku sudbinu u ovim kvalifikacijama, a BiH je na kraju slavila s 2:1 te tako dva puta u razmaku od nekoliko dana slavila protiv izravnog protivnika za plasman dalje.

Sjajni nastupi BiH reprezentacije bili su povod za razgovor s ponajboljim igraem HNL-a koji sa svojim Hajdukom juria na naslov prvaka Hrvatske.

U razgovoru za Index Ibrii govori o BiH reprezentaciji, euforiji u susjednoj dravi, eventualnom ogledu s Hrvatskom te o predstojeim izazovima sa splitskim Hajdukom.

Kakvi su dojmovi nakon velike pobjede nad Belgijom. Euforija se teko stiava?

"Moji su dojmovi fantastini. Ba smo suigrai i ja priali te zakljuili kako sve ovo ini poput nekog sna. Uistinu, ni u ludim snovima se nismo nadali da emo protiv Belgijanaca uzeti est bodova i da emo tako dobro gurati u kvalifikacijama.

Belgijanci nisu imali nikakve anse u Zenici?

"Na poetku susreta su djelovali doista jako zbunjeno. Stadion je bio pun sat i pol prije poetka utakmice, a mi smo s dva rana pogotka napravili velik posao. Izgubili su moral, mi smo se kasnije dobro branili i na kraju doli do zasluene pobjede".

Dodatne kvalifikacije su nadomak ruke, prvo mjesto se ipak ini kao nemogua misija?

"panjolska e sigurno biti prva u skupini, imaju laki raspored. Smatram da e biti velika borba za drugo mjesto, sigurno nee biti lako. Sljedea utakmica s Armenijom u gostima nam je izuzetno vana. Dobijemo li to, mislim da od Turske u Zenici neemo izgubiti".

iro je spominjao Sarajevo zbog financijske koristi za Savez. Rekao je da e se na Koevu igrati protiv Turske i panjolske.

"Mislim da ne treba gledati na novac, do sada se vidjelo da nam Koevo ne odgovara. Nitko ne eli da se igra tamo, ne zbog Sarajeva kao grada nego zbog injenice da nam Zenica odlino lei, tu nam sve odgovara. Vjerujem da emo mi igrai dogovoriti sa Savezom i irom da se igra u Zenici. Glupo je riskirati plasman u dodatne kvalifikacije promjenom domaeg terena".

Pogled prema dodatnim kvalifikacijama, iako jo nita nije rijeeno. Koga bi Senijad htio u tim utakmicama?

"Treba dobiti Armeniju i Estoniju u gostima te ne izgubiti od Turske doma. Onda smo sigurno drugi. Protiv koga god emo igrati bit e teko. Ne bih volio birati protivnika da ne bi neto urekao. Jedina elja je da ne igramo s Hrvatskom".

Bojite li se da bi Hrvatska bila prevelik zalogaj?

"Hrvatska je svakako neugodan protivnik, no ne mogu rei da su bolji od nas. Mi imamo odlinu ekipu koja igra odlino. Htio bi da i Hrvatska i mi odemo u Junu Afriku zato ne elim da se sastanemo u dodatnim kvalifikacijama".

Gdje je BiH pronala sve te igrae? Svaki dan iskrsne neki novi talent. Igrate odlino, moe li vas itko zaustaviti?

"Da, imamo jednu odlinu generaciju koja je spoj mladosti i iskustva. Imamo momad u kojoj je 25 odlinih igraa te svatko moe svakoga zamijeniti, to se vidjelo i protiv Belgije. Moj cimer Deko zabija kad god stigne, on je straan, jedan od najboljih napadaa u Europi. U ovom trenutku stvarno ne znamo gdje nam je kraj".

Kako ete onda igrati kada se oporave Ibievi i Salihovi?

"Ha, ha... Kad se oni vrate bit emo jo puno jai, to je sigurno".

Sada je realnost teko gostovanje s Hajdukom u Gradskom vrtu kod Osijeka?

"Moramo sve podrediti cilju, a to je borba za prvo mjesto. Gostovanje u Osijeku je teko. Oni su dosta napaljeni na nas, bit e teko, no mi smo do sada pokazali da smo najbolji, trebali bi dobiti tu utakmicu. Osijek je odlino igrao u Maksimiru, imaju mladu i dobru ekipu s mladim trenerom. Opasni su, no na kraju bi na kvalitet trebao presuditi".

03-04-2009 at 22:30 | Ukljui u odgovor
indijana

"Majka bi mi iz groba opalila amar da sam rekao da elim lei uz Tita"

"DJELOMINO je tono da sam ja ujedinio BiH i nadam se da emo nastaviti u istom duhu", rekao je iro Blaevi gostujui u HTV-ovoj emisiji Hrvatska uivo zajedno s Marijanom Mijajloviem, komentatorskom zvijezdom Hayata, koji je usklikom "Deko dijamantu!" uao u legendu.

"Sjeam se jo kako mi je na gradonaelnik Bandi rekao da moram otii u Bosnu jer to nije samo sportska ve i politika misija. Sretan sam to mu danas mogu rei da je bio u pravu", kazao je iro jo vidno opijen nakon dva velika trijumfa protiv Belgijanaca u samo tri dana. iro je iskoristio ovu priliku i da se javno zahvali "svom prijatelju Marijanu", koji je svojim prijenosima utakmica, kako kae, dodatno galvanizirao nogometni puk. "Sretan sam to ga imam", rekao je iro.

iro rui sve granice, ako one uope postoje

"Neka i dalje ostane misterija jesam li katolik, etnik ili ekstremni musliman. Navikao sam se na takve komentare i primjedbe. Nebitno je to sam, najvanije je da sam, kako kau, dobar ovjek", mrtav-hladan ispalio je komentator koji s jednakom strau komentira dobre poteze hrvatskih, bosanskih i srpskih nogometaa i koji pripadnike svih nacija bive Jugoslavije i dalje naziva "nai". "Nisam jedini, nego samo jedan od mnogih, koji uivaju u pothvatima svih republika bive SFRJ. Nitko me ne moe uvjeriti kako nekome iz druge republike nije drago kad netko od susjeda napravi neto lijepo. iro je slika i prilika te tvrdnje: vodio je Hrvatsku, sada vodi BiH, a i u Srbiji ima vojsku poklonika. iro rui sve granice, ako one uope i postoje, i upravo on je odgovor na to pitanje to sam ja", kazao je Mijajlovi koji, prema vlastitom priznanju, navija za Carls Zeiss Jenu (koji trenutno nastupa u njemakoj treoj ligi) i Galatasaray, u Hrvatskoj favorizira NK Zagreb, a u Srbiji OFK Beograd.

Iako je postao pravi hit i internetska zvijezda doslovno preko noi, te doivio da pun stadion u Zenici skandira njegovo ime, Mijajlovi ne eli sebe stavljati u prvi plan. "Komentator je najmanje bitan. Bilo je dirljivih trenutaka, ali prije svega dolaze izbornik, igrai i publika. Koja je, moram istaknuti, bila fantastina. Doao sam na stadion dva sata prije utakmice, a navijanje niti u jednom trenutku nije stalo. I sve to bez iti jedne jedine uvrede", kae Mijajlovi.

Zenica skandirala Srbinu, Hrvatu i Muslimanu

"Cijeli stadion u Zenici, u kojoj su veinom muslimani, skandirao je jedno srpsko ime - Nemanja Supi", nadovezao se iro. "Mislim da je to jedna velika pobjeda civilizacije i kulture koju je zenika publika pokazala. Najprije su skandirali Nemanja, pa iro, pa Deko - Srbin, Hrvat i Musliman", kae iro te poruuje: "Dosta je bilo ovog primitivizma i budalatine. Sve to pone banalno pa se na kraju ubijamo".

"Ne mogu vam niti opisati koliko je ova pobjeda imala odjeka u cijelom svijetu", nastavlja iro. "Nema dvojbe kako cijela Europa ima uvid u patnje Sarajeva i cijele Bosne. Stvorene su ve ranije neke simpatije koje nisu uvjetovane nogometnim rezultatom, ali kao da se samo ekao neki rezultat ove male, ali drage zemlje da se to manifestira", istie "zmaj od Bosne" koji je, kako kae, nakon spektakla u Zenici dobio nekoliko tisua brzojava s estitkama iz cijelog svijeta.

"Nikad nisam rekao da elim biti pokopan uz Tita"

Veliku pozornost u medijima proteklih dana privukla je navodna irina izjava kako je traio da ga pokopaju uz Tita u Kui cvijea, ali on samo odmahuje ruhom i kroz smijeh objanjava: "Nisam to nikad rekao, to se netko duhovito dosjetio. Zamisli to, ja i maral Tito. Naalost, ja sam bio na suprotnoj strani i nema anse da bih ja to rekao. Da sam rekao kako elim da me pokopaju uz Tita, moja bi se pokojna majka digla iz groba i opalila mi amarinu".

"Morao sam se malo naaliti s Markoviem"

"Znate da sam ja aljivdija, da volim da se narod zabavlja", rekao je iro upitan da prokomentira svoju poruku Vlatku Markoviu kako ga se prerano odrekao. "Ja volim Markovia, on mi je prijatelj i morao sam ga malo ubosti. Da sam izgubio utio bih", kae iro, te se prisjea kako je "El presidente" svojevremeno "izmislio neku foru starosna dob". "Sve je to bilo samo da ja ne bih mogao ostati u reprezentaciji", kae iro.

"Bog me sigurno ne bi tako kaznio da moram igrati protiv Hrvatske"

iro je ve poeo razmiljati i o budunosti, te moguim protivnicima u "barau", dodatnim kvalifikacijama u koje vodi drugo mjesto. "Ako budemo igrali protiv Hrvatske, pobjei u na Island", kazao je iro, a iza te izjave i dalje stoji. "Ja sam vjernik i ne vjerujem da bi me bog tako jako kaznio. To je teret koji bih jako teko podnio. Ve sam rekao kako bih pobjegao na najudaljeniji kut planete pa neka se drugi hrvaju s tim problemom. Za mene bi igrati protiv Hrvatske bila nemogua misija", kae Blaevi i zakljuuje: "Nadam se da u ispuniti ovu hipoteku koju nosim, ovu obavezu koju su mi natovarili na lea, te da u dovesti BiH na Svjetsko prvenstvo".

03-04-2009 at 22:33 | Ukljui u odgovor
indijana

Ibievi: Ne elim uriti s povratkom

VEDAD IBIEVI ozlijeeni bosansko-hercegovaki nogometni reprezentativac i napada njemakog Hoffenheima, kae da se dobro oporavlja od teke ozljede koljena.

Ibievi je bio daleko najbolji igra jesenskog dijela Bundeslige, u 17 utakmica upisao je 18 golova i 7 asistencija. Svojim je impresivnim partijama predvodio Hoffenheim, koji je dugo vremena drao elnu poziciju u Bundesligi, u kojoj je debitant.

Naalost, tijekom zimske stanke, na prijateljskoj utakmici protiv HSV-a zadobio teku je ozljedu prednjih ligamenata desnog koljena, zbog ega je za njega ova sezona ve zavrena.

Ibievi je ve poeo lagano trenirati, a minulih je dana uivao i u pobjedama reprezentacije Bosne i Hercegovine protiv Belgije (4-2 i 2-1) u kvalifikacijskim utakmicama za Svjetsko prvenstvo.

"Osjeam se dobro, koljeno je stabilno. No, moram biti oprezan. Ipak treniram tek nekoliko dana. Sam sebi sam rekao da ne smijem biti negativan, jer tada oporavak traje puno due. Ukoliko ne razmiljate stalno o nezgodi koja vas je zadesila i gledate pozitivno na cijelu situaciju, bre se i oporavljate. Pomae i smijanje, ja sam se poeo smijati ve dan nakon operacije", kae Ibievi u razgovoru za Frankfurter Allgemeine.

Njegovoj momadi ne ide niti izbliza tako dobro kao jesenas s njime u sastavu. U proljetnom nastavku prvenstva je Hoffenheim skliznuo s prvog na peto mjesto. Nakon pobjede protiv Energie Cottbusa u 18. kolu s 2-0 u 18. kolu, Hoffenheim je ve sedam utakmica zaredom bez pobjede.

"Nismo niti mislili da emo vjeno samo pobjeivati. No, isto tako je istina da su svi rekli da emo se potpuno raspasti, a mi smo u nastavku prvenstva izgubili samo jednu utakmicu, iako smo imali puno problema s ozljedama."

03-04-2009 at 22:48 | Ukljui u odgovor
boka
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 07-03-2007
Odgovori: 494

Ciro i Marjan na HRT-u

04-04-2009 at 09:24 | Ukljui u odgovor
indijana

Deko: S irom se moemo aliti, ali disciplina je na prvom mjestu

"OVAJ U prvi april pamtiti cijeli ivot", s neskrivenim je oduevljenjem Edin Deko prepriavao novinaru Dnevnog avaza dojmove nakon pobjede protiv Belgije u Zenici. U samo tri dana irina je BiH dvaput razbila Belgijance, pokupila est bodova, odkrinula vrata prema Junoj Africi i postala najvei nogometni hit na Balkanu.

"Presretan sam, kao i svi ostali. Drago mi je zbog navijaa i cijele nacije koja je bila uz nas to smo uspjeli pobijediti. Navijai su nas nosili do trijumfa", rekao je Deko koji istie da su prije gostovanja u Genku kalkulirali kako bi im i tri boda moda bila dovoljna. "Na kraju je ispalo najbolje to je moglo i uzeli smo svih est bodova. To je fantastian uspjeh i napravili smo veliki korak prema barau", rekao je Deko.

"Moramo dobiti Armeniju i Estoniju"

BiH se trenutno nalazi na drugom mjestu kvalifikacijske skupine pet sa 12 bodova iz est utakmica. panjolska je prva s maksimalnih 18 bodova. Do kraja kvalifikacija irini "vitezovi" moraju jo igrati protiv Armenije, Estonije, Turske i panjolske. Deko smatra da su dvije gostujue utakmice najbitnije.

"Najtee i najvanije e biti u gostima protiv Armenije i Estonije. Najprije moramo dobiti Armeniju pa doekati Tursku. Nee nam biti lako", kae Deko, trenutno vodei strijelac kvalifikacija sa sedam golova iz est utakmica. "To je samo jo jedan motiv vie da radim, igram, borim se i nastavim zabijati golove. Drago mi je to moji golovi pomau ekipi da pobijedi", rekao je Deko.

Upitan za odnos sa svojim izbornikom irom Blaeviem, trenutno najveom zvijezdom u BiH, mladom su napadau Wolfsburga iz usta poeli ispadati biseri. "S irom smo izgradili blizak odnos. Ima dosta ale i zezanja, ali na prvom mjestu je disciplina. Slaemo se odlino. Unio je u momad pozitivnu energiju i elju za pobjedama. injenica je da je iro veliki motivator i to je prenio na sve nas. Za sada je sve perfektno", zakljuuje Deko.

Ibievi: Imao sam tremu gledajui utakmicu s tribina

"Jo kad nam se vrati Ibievi, kakva e to reprezentacija biti", ne jednom je rekao iro hvalei Hoffenheimovog napadaa. Ibievi je trebao biti najbolji strijelac Bundeslige, moda i odvesti svoju momad do naslova prvaka, ali ozljeda mu je pokvarila planove. Do Svjetskog e prvenstva u Junoj Africi Ibievi biti u punom pogonu, ali reprezentaciji BiH do tada e moi pomagati samo - s tribina.

"Presretan sam zbog pobjede, ali i dobre igre nae momadi. Posebno mi je drago to sam uivo gledao utakmicu i moram rei da sam pomalo i sam imao tremu", rekao je Ibievi koji kae kako se atmosfera na Bilinom polju ne moe gotovo s niim mjeriti pa tako ni s raskonim bundesligakim stadionima na kojima je navikao igrati.

"Ovo je udo. Prava ludnica. Drago mi je zbog ovih divnih navijaa da pobjeujemo i idemo pravim putem, mada, naravno, jo uvijek nita nije gotovo. Situacija na tablici je sjajna za nas, ali se ne smijemo zavaravati da e se Turska i Belgija sada predati. ekaju nas jo etiri vrlo teke utakmice", kae Ibievi.

04-04-2009 at 12:29 | Ukljui u odgovor
indijana

"Bosanski dijamant" Deko potopio Bayern

BIH REPREZENTATIVAC Edin Deko nastavlja s nevjerojatnom formom zabijajui golove i za svoj klub. U 26. kolu Bundeslige njegov Wolfsburg doekao je veliki Bayern iz Muenchena, a Deko je s dva gola slomio Bavarce.

Domain je poveo golom Gentera u 44 . minuti da bi Luka Toni u svojoj prvoj utakmici nakon mjesec i pol dana samo nekoliko sekundi kasnije izjednaio rezultat.

Tada je u uslijedio ou domaina, a nogometai Wolfsburga u transu su odigrali drugo poluvrijeme to je na koncu rezultaralo sa petardom u mrei Bayerna.

1:1 na semaforu je stajalo sve do 63. kada bosanski dijamant zabija za 2:1, a tri minute kasnije i za 3:1. Posebno efektan bio je njegov drugi gol. Misimovi je sjajnom asistencijom izbacio Deku u priliku. Ovaj sjajni bosansko-hercegovaki napada je u trku petom smirio loptu, te milimetarski tono pogodio uz lijevu stativu.

No, Wolfsburg tu nije stao. U 74. minuti Brazilac Grafite povisio je na 4:1. Isti je igra u 77. postavio konanih 5:1. Posljednji pogodak je bio pravi mali ou Brazilca u suparnikom esnaestercu. Nanizao je dva igraa, potom je proao i vratara Bayerna Rensinga, te petom poslao loptu pored dvojice zbunjenih obrambenih igraa za 5:1.

HSV bolji od Hoffenheima

Hamburg nije blistao kao Wolfsburg, ali je pobijedio to je jedino vano. Pitroipa je postigao prvi pogodak u sezoni, a Ivica Oli je solidno odigrao svih 90 minuta za domaina.

Hoffenheim je posljednju pobjedu ostvario dalekog 31. sijenja, a Sejad Salihovi je bio najbolji igra kod gostiju, te je pred kraj utakmice opasno zaprijetio iz slobodnog udarca.

Josip imuni je odigrao svih 90 minuta, a Marko Babi nije ulazio u igru za Herthu koja je pomalo neoekivano kiksala na svom stadionu od dortmundske Borussije (3:1). Mario Cvitanovi je, pak, igrao cijelu utakmicu za Energie koji je pao u Frankfurtu kod Eintracha (2-1).

Bundesliga, 26. kolo:

Wolfsburg - Bayern 5:1 (Gentner 44, Deko 63, 66, Grafite 74, 77 / Toni 45)

Hertha - Borussia (D) 1:3 (Rafael 54 / Frei 25, Kehl 63, Valdez 83)

Hamburg - Hoffenheim 1:0 (Pitroipa 2

Bochum - Stuttgart 1:2 (Epalle 48 / Cacau 58, Tasci 89)

Eintracht - Energie 2:1 (Liberopoulos 15-11m, Ziebig 51-ag / Rangelov 11-11m

04-04-2009 at 18:12 | Ukljui u odgovor
indijana

DEKO: ITAV OVAJ TJEDAN BIO MI JE NESTVARAN

"DEKOOOO, bosanski dijamantu", klicao je prije nekoliko dana jedan sportski komentator trenutano jednom od najboljih napadaa svijeta kada je 23-trogodinji nogometa iz Sarajeva potopio Belgiju. Deko je danas isto napravio i velikom Bayernu. U dresu svog Wolfsburga dva je puta s puno stila svladao Michaela Rensinga, a Bavarci su se u Muenchen vratili s petardom u gaama.

U ekskluzivnom intervjuu za Index BiH reprezentativac opisao je kakav je osjeaj zabiti bivem europskom prvaku, a otkrio nam je da bi u reprezentativnom dresu volio zaigrati protiv Hrvatske, ali ne u dodatnim kvalifikacijama, nego na Svjetskom prvenstvu.

Zabili se dva gola Bayernu, a Wolfsburg je slavio 5:1. Ne moe bolje?

"Da, ne deava se stalno da se Bayern pobijedi 5:1, a da ja zabijem dva gola. Tako da je sigurno nevjerojatan osjeaj. itav ovaj tjedan bio mi je nestvaran. Od reprezentacija pa sve do Bayerna."

Ide vas i u Bundesligi, ali i u reprezentativnom dresu. Bez pretjerivanja ste trenutano jedan od najboljih napadaa Europe.

"Nisam mogao niti sanjati da u ovako igrati. Ide mi na sve strane i najbitnije je da ostanem zdrav. Teko je rei, reprezentacija je neto posebno i za nju se igra sa srcem. Drago mi je jer smo uspjeli povezati dvije, odnosno tri pobjede zaredom i sada smo na putu za dodatne kvalifikacije. Naravno, nije jo sve gotovo. Opet i u Bundesligi ide odlino i zato sam stvarno presretan."

Wolfsburg je prvi, no trener Magath i dalje tvrdi da nemate momad za naslov i da bi bio zadovoljan s jednim od prvih pet mjesta. Do kraja je malo, mislite li da ipak moete do naslova pobjednika Bundeslige?

"Nama je cilj od utakmice do utakmice dobro igrati. Od tjedna do tjedna gledati samo na jedan me i pokuati ga pobijediti. To je najbolji put k neemu dobrom. Sada je na redu Borussija iz Moechengladbacha i nadam se da emo i to dobiti."

Okrenimo se malo reprezentaciji. Koja je tajna preporoda BiH momadi? Nakon dugo vremena imate respektabilnu momad koja moe pobijediti svakoga?

"Mislim da je iro tajna naeg uspjeha. Istina je da imamo jako kvalitetne igrae i dobru reprezentaciju. Moe se rei da smo i mladi, odnosno da je to jedan spoj mladosti i iskustva. iro je to posloio kako samo on zna, digao nam je atmosferu na najvii nivo. Zna se kakav je on motivator, a unio nam je u glavu da svakoga moemo pobijediti."

Je li iro uspio napraviti ono to politiari nisu uspjeli, povezati sve tri nacionalnosti i staviti nogomet ispred svega ostalog?

"Stvarno u reprezentaciji nije bitno radi li se o Hrvatu, Srbinu ili Bonjaku. Svi smo kao obitelj, zajedno se veselimo uspjehu svakog od nas, bez obzira na to koje je njegovo ime. Nitko ne razmilja na nacionalistiki nain. Kao velika obitelj smo zapravo."

S dvije pobjede na sljedea dva gostovanja i bodom protiv Turske bili bi nadomak velikog uspjeha i dodatnih kvalifikacija?

"Mislim da su nam najbitnije ove dvije lake utakmice u gostima protiv Armenije i Estonije. Ako to uspijemo pobijediti, onda bi bio i bod dovoljan protiv Turske. Naravno, prvo treba ovo pobijediti da bi mogli biti mirni protiv Turske. Jo nije nita gotovo. Ima jo etiri utakmice do kraja, ali svi bi bili presretni da doemo do dodatnih kvalifikacija."

Pratite li kako napreduju Hrvatska i Srbija? Moglo bi se dogoditi da protiv Hrvatske zaigrate u dodatnim kvalifikacijama?

"Pratim i Hrvatsku i Srbiju. Znam da bi se moglo dogoditi da igramo sa Hrvatskom u dodatnim kvalifikacijama, ali za nas je trenutano najbitnije da doemo do naeg cilja. Ako uspijemo, ne bih volio Hrvatsku jer ima stranu reprezentaciju to se ne treba posebno naglaavati. Volio bih da se sastanemo, samo negdje na Svjetskom prvenstvu. To mi je velika elja i nadam se da e se ispuniti."

Nedavno je Guardian sastavio idealnu momad zemalja s podruja bive Jugoslavije. Da ju je mogue kojim sluajem okupiti kako bi ona stajala u svjetskim razmjerima?

"Vidio sam tu momad i nije potrebno nita komentirati. Da postoji Jugoslavija, nitko nam ne bi u ovom trenutku mogao biti niti blizu, realno govorei. Naravno nije tako, no bez obzira na to, sve tri drave imaju dobre reprezentacije i nadam se da emo se svi plasirati na SP. Za Hrvatsku to ne bi bilo nita novo, s obzirom da ste stalno na velikim natjecanjima. Za nas bi to bilo nevjerojatna stvar. Ro je velika elja svih igraa, trenera i svih ljudi u BiH. Nadam se da emo uspjeti donijeti tim ljudima barem malo radosti."

05-04-2009 at 21:25 | Ukljui u odgovor
indijana

"ENGLESKA BOMBA": MAN UNITED DOVODI DEKU ZA 12 MILIJUNA FUNTI!

Alex Ferguson bi se rado rijeio Carlosa Teveza i doveo trenutno najpoeljnijeg europskog napadaa Edina Deku iz Wolfsburga.

Sve vie informacija koje dolaze s Otoka idu u prilog tezi da United nee otkupiti Carlosa Teveza od West Hama nakon to sljedeega mjeseca zavri njegov posudbeni rok.
Naime, Daily Star pie kako Alex Ferguson planira dovesti "bosanskog dijamanta" Edina Deku i to kako se ini, za 12 milijuna funti.
Fergie je poruio kako ne eli razgovarati o Carlosu Tevezu te se ini da Argentinac nema ba neku budunost na Old Trafford.
Za razliku od njega, napada BiH reprezentacije Edin Deko bi je mogao imati, pogotovo nakon to je za BiH zabio kljune golove prologa tjedna, a sve je upotpunio dvostrukim udarcem Bayernu u Wolfsburgovom demoliranju 5:1.
Englezi piu da je cijena od 12 milijuna funti realna te da ona rapidno raste to vie vrijeme odmie, pie Index.hr.

05-04-2009 at 22:40 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 7
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: aorta, batvaa, BELLA2012, djsema, eni, Filipinac, Jebim, Kasba, ronaldlgregg03, sminkica
FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net