Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : VJERONAUKA za djecu...da ili ne ? This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
halosvabija
Nivo: Forumski doajen
nisam pri sebi

Registriran(a): 24-03-2006
Lokacija: svabija
Odgovori: 7386
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
VY Canis Majoris wrote:
Pa ako je normalno, sto se onda dize tolika halabuka sto su nam djeca razlicite vjeroispovijeti! Zar to nije nase bogatstvo!?

eto,takvi kao ti dizu halabuku oko toga,pa ti i odgovori na pitanje.ja ne znam.meni je to normalno da su djeca djeca i da su ljudi ljudi,bez obzira na vjeroispovjest.
kakvo je to bogatstvo?busamo se u prsa sto mali katolici,pravoslavci i muslimancici idu zajedno u skolu i ne tuku se? jest to lijepo,ali kad se malo o tome razmisli,i jadno je to potencirati kao jedino dobro koje imamo. 


a sad nosim kako mi ga skroje,<br /><br />

po meni se nista nece zvati
27-10-2008 at 09:33
samson
Nivo: Forumski doajen
Krotim lafove...

Registriran(a): 02-07-2008
Lokacija: Niskozemska...
Odgovori: 6666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
VY Canis Majoris wrote:
Mi smo demokratsko drustvo, i zato pustimo roditeljima da odluce da li da njihova djeca pohadjaju vjeronauku ili ne!




Vjeronauka u vrtiæima JU "Djeca Sarajeva" uvedena je nedavno, uprkos protivljenju brojnih roditelja i upozorenjima meðunarodnih organizacija, saznaju "Nezavisne".




znati chitati i razumjeti prochitano je takodje umjetnost i nije za svakoga


27-10-2008 at 11:57
hm_amela
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 10-05-2008
Lokacija: tz
Odgovori: 291
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

1. Generalno nisam protiv poduèavanja, pa tako ni protiv ove aktivnosti... ali bi mi bio važan naèin na koji se djeca poduèavaju u smislu da se na lijep i prilagoðen naèin uvodi znanje...a ne da im u glavicama napravi još veæu zbrku....
2.Je li se MORA pohaðati ta vjeronauka?
ili je na dobrovoljnoj bazi
3. Je li na DOBROVOLJNOJ bazi, ali ne fino nego te svi mrko gledaju ako ne pohaðaš i baca li se akcenat na razdvajanje...

 


Nekad sam bila umišljena sad sam savršena!!!
27-10-2008 at 12:33
oktobar91
Nivo: Forumski doajen
Škorpija

Registriran(a): 02-02-2008
Lokacija: neverland
Odgovori: 6816
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

Žalosno je što je predmet Religija, odnosno vjeronauka uvedena u škole kao obavezan nastavni predmet. Roditelji koji hoæe da obrazuju djecu po pitanju vjeronauka to mogu raditi van škole. I da bude još veæa ironija djeci u školi vjeronauk predaju vjerski službenici,a religijsku kulturu im predaju nastavnici koji nemaju dovoljan fond sati pa ga tako nadoknadjuju. Ovo je iz osobnog iskustva. A znam i za primjer moje kolegice èije dijete ide u školu u mjestu sa veæinskim katolièkim stanovništvom i gdje je predvidjena samo vjeronauka, a obzirom da je iz mješovitog braka dijete je opredjelila za religijsku kulturu i znate šta su joj odgovorili. NE MOŽE jer je on sam koji je zainteresiran za religijs. kulturu. I èemu onda biranje izmedju jednog ili drugog predmeta. Ukinuti oba a djeci pojaèati strane jezike neka uèe dva jezika umjesto jednog, neka uèe o raèunarima, neka im uvedu ekologiju kao predmet.

27-10-2008 at 21:14
hm_amela
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 10-05-2008
Lokacija: tz
Odgovori: 291
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

Pravilno uèenje bilo èega nikada ne može škoditi...samo uèenje prilagoðeno našoj dobi je ispravno.
Kljuèno je da ne stvori veæu zbrku...pa da ne bude veæa šteta nego korist!
Svako znanje koliko god èeka (kao nije potrebno) ono iskoèi i posluži...

 


Nekad sam bila umišljena sad sam savršena!!!
27-10-2008 at 22:28
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
oktobar91 wrote:
Žalosno je što je predmet Religija, odnosno vjeronauka uvedena u škole kao obavezan nastavni predmet. Roditelji koji hoæe da obrazuju djecu po pitanju vjeronauka to mogu raditi van škole. I da bude još veæa ironija djeci u školi vjeronauk predaju vjerski službenici,a religijsku kulturu im predaju nastavnici koji nemaju dovoljan fond sati pa ga tako nadoknadjuju. Ovo je iz osobnog iskustva. A znam i za primjer moje kolegice èije dijete ide u školu u mjestu sa veæinskim katolièkim stanovništvom i gdje je predvidjena samo vjeronauka, a obzirom da je iz mješovitog braka dijete je opredjelila za religijsku kulturu i znate šta su joj odgovorili. NE MOŽE jer je on sam koji je zainteresiran za religijs. kulturu. I èemu onda biranje izmedju jednog ili drugog predmeta. Ukinuti oba a djeci pojaèati strane jezike neka uèe dva jezika umjesto jednog, neka uèe o raèunarima, neka im uvedu ekologiju kao predmet.





Nisam imala u skoli vjeronauk , al me roditelji naucise i uputise na sve sto treba po pitanju vjere! Pa kad sam malo narasla zanimalo me i ostalo,pa proucih i to ...i sta mi fali
Nista,ovo je sad samo silovanje djecijih umova!!!
Nazor,samo nazor namecu vjeru,koriste vjeru evo vec godinama u politicku svrhu i sl....
27-10-2008 at 22:31
VY Canis Majoris
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 21-09-2008
Lokacija: Mlijecni Put
Odgovori: 498
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
oktobar91 wrote:
Žalosno je što je predmet Religija, odnosno vjeronauka uvedena u škole kao obavezan nastavni predmet.


Nije obavezan predmet! Ako dijete nece na vjeronauku, moze ici na religiju! 


Smrt fasizmu, nacionalizmu, totalitarizmu, islamofobiji, jednoumlju, -sloboda narodu!
28-10-2008 at 02:33
hurija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
VY Canis Majoris wrote:


Nije obavezan predmet! Ako dijete nece na vjeronauku, moze ici na religiju!


Proèitaj oktobarkin post i biæe ti jasno (valjda) o èemu se ovdje govori. Niko nije PROTIV vjeronauke niti je ZA relig. kulturu, ali je za UKIDANJE OBAVEZNIH predmeta tog tipa.
Vjeronauci je mjesto u domu gdje rasteš i bogomoljama, ovaj drugi predmet bi se mogao svrstati u istoriju, filozofiju ili kako god, ali NE KAO OBAVEZNI.
Je l´ sad kontaš
Ah, ja, ne kontaš..ispr´o ti mozak CK svojom duuugom vladavinom, i mislio za tebe. Sad si progled´o i osvjestio se od svoje nesvijesti
28-10-2008 at 11:22
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

Mislim da bi uz kulturu dialoga i tolerancije, vjeronauku trebali uvesti ODRASLIMA u ovoj zemlji.

28-10-2008 at 11:58
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

Ja bi zamolio sve one koji su u dijaspori da nam, ukoliko znaju naravno,prezentuju informaciju o tome kako je u njihovim sredinama riješeno pitanje vjeronauke u školama  


<br /><br /><br /><br />

28-10-2008 at 12:04
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 24
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Politika : VJERONAUKA za djecu...da ili ne ? This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice