Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
Lion_1 wrote:
Ja ne mislim da je ovo patka, jedino me strah da sarajlijama ne bude krivo pa da nesto izmisle da od tog ne bude nista, kao i sve ostalo sto nam ne dozvoljavaju. Pa mi smo najveci i najbogatiji kantom a ljudi bez posla na izvoz, fuj i oni mi se gade...


Ima narodna izreka " ko šta radi - sebi radi ". Nisu nama baš sarajlije krive za sve (iako volim i ja da na njih bacam krivicu). Ljudi rade svoj posao kako znaju i umiju - a znaju da rade dobro. Kod nas premijer kantona buduæi robijaš. To da smo najveæi i najbogatiji kanton je relativno. U siromašnoj državi kakva je BiH nije teško biti najbogatiji, ali opet sarajevo je glavni grad a mi smo provincija. Da se kanton više angažovao oko aerodroma i slao zahtjeve federalnoj vladi za pokretanjem rada, garantujem da bi se prije dvije godine moglo letiti za zapadnu evropu, ali po onoj staroj da se kod nas niko ne miješa u svoj posao (što se kantona tièe) vidimo danas i rezultate gdje smo. Onda i opština tuzla je nezainteresovano za meðunarodni aerodrom, naèelnik više voli da se pare utroše na jezero, valjda misli da æe se pare uzimati od turista iz BiH koji æe autobusima dolaziti na kajmak stanicu? Ne znam, sad mi nikako ne izgleda optimistièno neki moguæi saobraæaj za tuzlu, posebno poslije vijesti da RyanAir ukida letove za zadar i rijeku jer im je popunjenost aviona 68% umjesto prognoziranih 75%, a gdje je hrvatski jadran sa turizmom a gdje smo mi? 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
25-08-2007 at 16:52 | Ukljuèi u odgovor
bajadera
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-01-2007
Lokacija: US
Odgovori: 2665
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

PUUUNO je propusteno dobrih prilika u BiH avijaciji,samo mi se cini da aerodrom BL-mahovljani ima vece sanse za razvojem ,nakon SJJ,s obzirom na geografsku tacku 


Mi Bosanci smo sampioni Svijeta u pricanju protiv drzave.Pricamo protiv one drzave u kojoj smo a pricamo i protiv one u kojoj nismo.Mi smo uvijek protiv.

25-08-2007 at 18:14 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
bajadera wrote:
PUUUNO je propusteno dobrih prilika u BiH avijaciji,samo mi se cini da aerodrom BL-mahovljani ima vece sanse za razvojem ,nakon SJJ,s obzirom na geografsku tacku


Pogrešno - njih (banjaluku) koèi Zagreb/Pleso, manji broj stanovnika/potencijalnih putnika, a imaju i probleme sa infrastrukturom. Trenutno nemaju moguænosti za proširenje aerodroma zbog privatnog zemljišta. Sarajevski aerodrom je veæ dostigao limite propusnosti zbog male platforme za P/O aviona, skoro svaki centimetar zemljišta oko A/D ograde je izgradjen i direktor Bakir sad ne zna kako da napravi/proširi platformu kako bi prihvatio još koji avion. I konfiguracija TMA (terminalne zone) i pored radara ne dopušta neki veæi obim operacija od ovog koji je sada, zbog visokog terena, minimalne radarske visine vektorisanja su najniže na 6000 ft, tj na skoro dva kilometra nadmorske visine što predstavlja problem pri efikasnijem radarskom razdvajanju letjelica. Da ne spominjem da se saobraæaj u sarajevu odvija èelo-u-èelo tj, polijetanja su sa piste 30, a slijetanja u suprotnu 12, što dovodi do zastoja posebno jer se prilazni i odlazni saobraæaj odvija kao kroz tunel u pravcu zapada. Tuzla je i po rijeèima kompetentnih ljudi u sarajevu jedini aerodrom koji ima moguænosti brzog razvoja. 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
25-08-2007 at 19:38 | Ukljuèi u odgovor
bajadera
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-01-2007
Lokacija: US
Odgovori: 2665
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

o SJJ vec znam

znaci BL ne treba aerodrom



sta je smisao ulaganja u TZ ili mostarski aerodrom  


Mi Bosanci smo sampioni Svijeta u pricanju protiv drzave.Pricamo protiv one drzave u kojoj smo a pricamo i protiv one u kojoj nismo.Mi smo uvijek protiv.

25-08-2007 at 19:43 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
THALES wrote:


Pogrešno - njih (banjaluku) koèi Zagreb/Pleso, manji broj stanovnika/potencijalnih putnika, a imaju i probleme sa infrastrukturom. Trenutno nemaju moguænosti za proširenje aerodroma zbog privatnog zemljišta. Sarajevski aerodrom je veæ dostigao limite propusnosti zbog male platforme za P/O aviona, skoro svaki centimetar zemljišta oko A/D ograde je izgradjen i direktor Bakir sad ne zna kako da napravi/proširi platformu kako bi prihvatio još koji avion. I konfiguracija TMA (terminalne zone) i pored radara ne dopušta neki veæi obim operacija od ovog koji je sada, zbog visokog terena, minimalne radarske visine vektorisanja su najniže na 6000 ft, tj na skoro dva kilometra nadmorske visine što predstavlja problem pri efikasnijem radarskom razdvajanju letjelica. Da ne spominjem da se saobraæaj u sarajevu odvija èelo-u-èelo tj, polijetanja su sa piste 30, a slijetanja u suprotnu 12, što dovodi do zastoja posebno jer se prilazni i odlazni saobraæaj odvija kao kroz tunel u pravcu zapada. Tuzla je i po rijeèima kompetentnih ljudi u sarajevu jedini aerodrom koji ima moguænosti brzog razvoja.


I takve mogucnosti oni lete da prodaju Kuvajcanima, a mi da arapima hamalimo za bijednu crkavicu. Jest´ arapi trce da radnike dobro plate, nema govora, oni su siroke ruke k´o srp. Niti ce drzava imati koristi od toga , niti Tuzla niti radnici. Umjesto da dignu sto se moze vise kredita i pokrenu to svojim snagama, da i drzava, i Tuzla i narod ima koristi od toga.
Ja da ko tri ciste o poslu ima i obican digitron, mozda bi to bilo do sad i otvoreno...

[Edited by zeus on 26-08-2007 at 08:43 GMT] 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
26-08-2007 at 08:41 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
zeus wrote:


I takve mogucnosti oni lete da prodaju Kuvajcanima, a mi da arapima hamalimo za bijednu crkavicu. Jest´ arapi trce da radnike dobro plate, nema govora, oni su siroke ruke k´o srp. Niti ce drzava imati koristi od toga , niti Tuzla niti radnici. Umjesto da dignu sto se moze vise kredita i pokrenu to svojim snagama, da i drzava, i Tuzla i narod ima koristi od toga.
Ja da ko tri ciste o poslu ima i obican digitron, mozda bi to bilo do sad i otvoreno...

[Edited by zeus on 26-08-2007 at 08:43 GMT]

Na ovo ne mogu a da ne odgovorim.
Ako vec smatras da je tako kako ti predstavljas stvari, zasto to do sada nije uradjeno? Jel mislis da ce neko dati xy miliona tek tako izlazuci se riziku da ce sutra ili prekosutra neki opcinski nacelnik pustiti krave da pasu po aerodromu?? Jel mislis da ce banka tek tako doci i reci, bujrum....evo xyz miliona za aeorodrom.....a hocel se to isplatiti, to nas ne zanima.....

I uostalom, kapital je jedno a know-how je drugo..... sta mislis ko bi vodio takav aerodrom u uslovima (ne)rentabilnosti??

I na kraju....drzava i narod mogu profitirati samo kroz poreze, uposlenje radnika i sl. Socijalizam je sistem koji je ostao iza nas jos prije 15-tak godina.

26-08-2007 at 12:13 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Ja mislim da su bas na ovom forumu napisani textovi u smislu koliko bi taj aerodrom bio rentabilan i isplativ za ulaganje, pa maloprije i Tale rece da je to jedini Aerodrom sa izgledima za razvoj, a sve ima svoje rizike, pa i taj aerodrom i svi drugi i aerodromi i poslovi. Transport, komunikacije, elektroenergetika, ... to su drzavne stvari, od vitalne vaznosti za drzavu, ne moze se to prodavat, hajmo sad svu drzavu prodat, nisu samo porezi od plata izvori zarade za drzavu.
Sto se tice komunizma i socijalizma toliko. A sto se tice direktora i tih stvari ko ce i kako ce, ima ljudi spremnih za to i skolovanih, za menadzere, nije bitno bio aerodrom ili kakvo drugo preduzece, pa to je samo prijem i otprema, nesto slicno autobuskoj stanici tipa posao, oni su menadzeri i oni diriguju nacin rada firme, a tehnicke sluzbe i letenje, navigacija, imaju svoje kadrove, ne moras biti pilot da vodis aerodrom. Nije to ba spansko selo, to Sarajlije rade, Banja Luka, Mostar, a sto ne bi mogli i mi sa ovakvim predispozicijama 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
28-08-2007 at 08:47 | Ukljuèi u odgovor
bajadera
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-01-2007
Lokacija: US
Odgovori: 2665
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
zeus wrote:
Ja mislim da su bas na ovom forumu napisani textovi u smislu koliko bi taj aerodrom bio rentabilan i isplativ za ulaganje, pa maloprije i Tale rece da je to jedini Aerodrom sa izgledima za razvoj, a sve ima svoje rizike, pa i taj aerodrom i svi drugi i aerodromi i poslovi. Transport, komunikacije, elektroenergetika, ... to su drzavne stvari, od vitalne vaznosti za drzavu, ne moze se to prodavat, hajmo sad svu drzavu prodat, nisu samo porezi od plata izvori zarade za drzavu.
Sto se tice komunizma i socijalizma toliko. A sto se tice direktora i tih stvari ko ce i kako ce, ima ljudi spremnih za to i skolovanih, za menadzere, nije bitno bio aerodrom ili kakvo drugo preduzece, pa to je samo prijem i otprema, nesto slicno autobuskoj stanici tipa posao, oni su menadzeri i oni diriguju nacin rada firme, a tehnicke sluzbe i letenje, navigacija, imaju svoje kadrove, ne moras biti pilot da vodis aerodrom. Nije to ba spansko selo, to Sarajlije rade, Banja Luka, Mostar, a sto ne bi mogli i mi sa ovakvim predispozicijama


bas me dobro nasmija

manager na CVG ,m sa kojim sam nekoliko puta razgovorala oko zatvaranja terminala1, posla i ostalih detalja o aerodromu je bio vatrogasac,zavrsio faks o airport mgmt,danas zaradjuje izmedju 100,000-120,000 godisnje

naravno na manjmi aeroromima manja plata,vrlo proporcionalno i logcino  


Mi Bosanci smo sampioni Svijeta u pricanju protiv drzave.Pricamo protiv one drzave u kojoj smo a pricamo i protiv one u kojoj nismo.Mi smo uvijek protiv.

28-08-2007 at 16:17 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Pa valjda se prvo napravi posao pa se onda traze pare i zaradjuje. Ccccccc...... 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
29-08-2007 at 18:25 | Ukljuèi u odgovor
Dea
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 26-12-2005
Lokacija: IRI
Odgovori: 4162
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Cula sam da je Mirnes Ajanovic polozio za pilota - sad valjda slijedi reforma zrakoplovstva?

29-08-2007 at 22:41 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 25
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: admin, Daks, Little One, mace, Morton1905, Prosvjetar, sana
FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice