Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Dodik predlaže demilitarizaciju
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Mile traktorista i zastava BiH

mile mile...
ne znas sta je gore ignorisat ga,il slusat sva s...a koja izgovori i uradi.
jebga da ima kakve pravde strefio bi ga kakav dobar srcani,posto vidim da ima mase,al nece grom u koprivu,
a mozda jednog dana i on postane demokrata,pa pocne pricat o miru i ljubavi,pa odluci da spaja mjesto da razdvaja...
ma sta ja se.em...
nece se on nikad promijenit,neg me cudi da jos uvijek nogom svojom gazi po ovoj zemlji.

09-07-2008 at 15:00 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik i njegove nebuloze

BHDani

Bloomberg i lik i djelo Milorada Dodika

Nema nikakve sumnje da je glavni koènièar pokretanja proizvodnje u Rafineriji nafte Bosanski Brod zapravo Vlada RS-a, baš kao što je sada evidentno da nema ni govora o investiranju milijarde eura u naftnu industriju manjeg bh. entiteta



Zvuèi nevjerovatno, ali kod Milorada Dodika, premijera Vlade Republike Srpske, ima i nešto pozitivno! Ako ništa drugo, može se reæi da su "lik i djelo" Milorada Dodika zaista nepresušni izvori tema za bh. i svjetske novinare, bez obzira na èinjenicu da je veæ svima nama na ovim prostorima politièar iz Laktaša prilièno dosadio.

Nova tema koju je poèetkom ove sedmice inicirao Dodik je izuzetno teško stanje nakon provedene "privatizacije" naftne industrije Republike Srpske. Kao što znamo, premijer Vlade manjeg bh. entiteta je prije dvije godine u Moskvi s ruskim Zarubezhneftom potpisao protokol o prodaji naftne industrije RS-a, odnosno protokol o prodaji triju tamošnjih kompanija: Rafinerije nafte Bosanski Brod, Rafinerije ulja Modrièa i Petrola Banja Luka. Dodik je to najavio kao posao stoljeæa, a veliki svjetski mediji, poput Bloomberga i Financial Timesa, pisali su o njegovim dogovorima kao o spektakularnom ulaganju milijarde eura u pokretanje brodske rafinerije!?!

No, dvije godine nakon toga, svjetski mediji, pod utjecajem Dodikovih lobista zaposlenih u njihovim kuæama, "zaboravili" su na tu veliku investiciju. Nažalost, iz svega toga oni nisu ništa nauèili pa tako i dalje, s vremena na vrijeme, znaju da mlate praznu slamu u stilu: Republika Srpska - novi raj za poslovne ljude. Meðutim, poslanici u Narodnoj skupštini RS-a su, najblaže reèeno, skeptièni prema takvim naslovima. Tako su, naprimjer, poèetkom sedmice na zasjedanju u Banjoj Luci s pravom iskali da "otkako je potpisan protokol o saradnji u Moskvi, do danas nije proizvedena nijedna litra goriva". Sam Dodik nije se ni pojavio na tom skupštinskom zasjedanju na kojem je raspravljano o naftnom sektoru, nego je poslao smušenog Slobodana Puhalca, novog ministra privrede, energetike i razvoja Republike Srpske, da poslanicima objasni kako je situacija i tu - sjajna.

A Puhalac je to zaista briljantno izveo. Objasnio je da privatizacija naftnog sektora RS-a traje duže nego što je planirano zbog, pazite sad, odugovlaèenja u donošenju odluke o kvalitetu teènih naftnih goriva u Vijeæu ministara BiH te zbog davanja saglasnosti Konkurencijskog vijeæa BiH i registracije kupoprodajnog ugovora u Ministarstvu vanjske trgovine i ekonomskih odnosa BiH, kao i reorganizacije Vnesheconom banke i promjene menadžmenta Zarubezhnefta. Pojednostavljeno reèeno - svi su krivi za kašnjenje pokretanja proizvodnje u Rafineriji Brod, osim Vlade RS-a.

Puhalac, naravno, pri tome nije ni spomenuo da je upravo on bio na èelu Ministarstva vanjske trgovine i ekonomskih odnosa BiH, odakle ga je Dodik nedavno povukao zbog toga što je pokazao apsolutnu neefikasnost u razvaljivanju državnih institucija. Stoga ga je, valjda po kazni, i posadio na izuzetno "vruæe" mjesto ministra privrede, energetike i razvoja Republike Srpske, dok æe na njegovo prethodno mjesto poslati nekoga daleko destruktivnijeg.

A šta zapravo kažu èinjenice zašto do danas nije proizvedena nijedna litra goriva u Rafineriji Brod? Prvo, Vlada RS-a je s Dodikovim potpisivanjem protokola u Moskvi na sebe preuzela obavezu izmirenja svih dugova Rafinerije Brod. Zbog toga je morala postiæi nagodbe s èetiri velika povjerioca kojima je dug zagrebaèkom Tifonu smanjen s 9,9 na 9,1 milion amerièkih dolara, britanskom Devinu sa 74.629.515 KM na 47 miliona amerièkih dolara, britanskom Vitolu sa 115.230.829 na 27.397.536 amerièkih dolara i preduzeæu registriranom na Britanskim Djevièanskim Otocima - Set Company Anstalt s 30.193.167 KM na 15,9 miliona amerièkih dolara.

Dakle, koliko je god Vijeæe ministara sporo radilo u sluèaju donošenja odluke o kvalitetu teènih naftnih goriva, natezanja Dodikove vlade s èetiri povjerioca trajala su znatno duže.

Osim toga, Vlada RS-a je morala riješiti i probleme sa 17 takozvanih manjih povjerilaca s kojima je postigla nagodbe na naèin da je isplatila njihova potraživanja umanjena za po 30 posto. Dakle, koliko je god davanje saglasnosti Konkurencijskog vijeæa BiH bilo sporo, uvjeravanja manjih povjerilaca su trajala duže. I da ne nabrajamo dalje, slièno je i s registracijom kupoprodajnog ugovora u Ministarstvu vanjske trgovine i ekonomskih odnosa BiH, kao i s reorganizacijom Vnesheconom banke i promjenom menadžmenta Zarubezhnefta.

Sve je to moglo biti i dugotrajno i sporo, ali sve to zajedno ne može prikriti èinjenicu da je Dodik za RS zapravo napravio jako loš posao s Rusima, kojima je spomenute tri kompanije prodao za samo 12 posto knjigovodstvene vrijednosti i pri tome preuzeo na Vladu ogromna dugovanja iz kojih se ona neæe tako lako izvuæi. Nema, dakle, nikakve sumnje da je glavni koènièar pokretanja proizvodnje u Rafineriji Brod upravo Vlada RS-a, baš kao što je sada evidentno da nema ni govora o investiranju milijarde eura u naftnu industriju RS-a. Bilo bi na kraju zaista interesantno vidjeti kako bi veliki Bloomberg sada izvještavao o ovome.




11-07-2008 at 12:58 | Ukljuèi u odgovor
halosvabija
Nivo: Forumski doajen
nisam pri sebi

Registriran(a): 24-03-2006
Lokacija: svabija
Odgovori: 7386
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik i njegove nebuloze

PROGLAŠENJE neovisnosti Republike Srpske odnosno njezino odcjepljenje od Republike Bosne i Hercegovine uskoro æe se naæi na dnevnom redu Narodne skupštine, javlja Radio Sarajevo.

Inicijativu je pokrenula udruga "Srpski narodni pokret - Izbor je naš" iz Banja Luke zbog "nametnute Bosne i Hercegovine", a o istoj je raspravljala Vlada RS na svojoj sjednici. Odluèila je da æe nakon pribavljanja pravnog tumaèenja svoje mišljenje dostaviti Narodnoj skupštini.

Podsjeæamo, Dane Èankoviæ, predsjednik udruge, je u ponedjeljak od dužnosnika RS i Republike Srbije zatražio da se uz pomoæ Rusije pokrene inicijativa u Vijeæu sigurnosti UN-a kako bi se prekinuo rad Haškog tribunala i formiralo tijelo koje bi izvršilo reviziju njegovih dosadašnjih aktivnosti. Potom je, u tom smislu, pozvao sve srpske politièare da se okupe sa svojim narodom oko zajednièkog cilja - stvaranja svoje države.

Mišljenje o inicijativi za sada je dao Odbor za zakonodavstvo RS u kojem se navodi da je pravni status entiteta odreðen bosansko-hercegovaèkim ustavom, ali i da se to može promijeniti. Izmjene ustava može pokrenuti predsjednik, vlada ili najmanje 30 skupštinskih zastupnika, dok bi se o prijedlozima pozitivno izjašnjavali veæinom glasova.

Pa ipak, isti je odbor upozorio kako zakonodavnu inicijativu ne može pokrenuti bilo Èankoviæ bilo njegova udruga
INDEX.HR 


a sad nosim kako mi ga skroje,<br /><br />

po meni se nista nece zvati
11-07-2008 at 15:18 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik i njegove nebuloze

Ovaj Dodik je toliko dosadio i u RS-u i u Federaciji smaranjem o otcjepljenju (i ostalim politickim gadostima), da ce uskoro svi pozeljeti da se i otcijepi ne bi li ga se vise kotarisali, al tu ima jedan big problem sto ga yebe: ne dozvoljava Amerika (a oni se pitaju, kakv EU) da se granice prekrajaju vise na Balkanu, to je zakljuceno sa Kosovom i kraj borbe. Znaci nije vise u pitanju sta bi neko htio i volio, nego hoce l´ ti ´babo´ pustit. A ovo ocito nece...  


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
11-07-2008 at 15:19 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik i njegove nebuloze

Dosta nas je sklono okarakterisati ovo kao još jedan predizborni gaf traktoriste pred predstojeæe lokalne izbore i takav naèin viðenja stvari donekle je i meni samom imanentan.Meðutim ono što mene brine nije to što ovaj hajvan svako malo poteže pitanje o otcjepljenju genocidom stvorene tvorevine veæ što objektivno postoji težnja kod 99,99 % srpske populacije u republici šumskoj da se ta ideja u nekom buduæem vremenu i realizuje
Naravno da je konstalacija politièkih snaga na svjetskoj sceni takva da trenutno ne postoji podrška za tako nešto, ali ono èega se ja plašim da u nekakvom vremenu koje dolazi ne doðe do svojevrsnog potkusurivanja izmeðu velikih sila a da mi ne postanemo jedna od moneta za potkusurivanje Iskreno se nadam i želim da vjerujem da do toga nikada neæe doæi ali istorija je prepuna primjera licemjerstva i razlièitih aršina meðunarodne zajednice odnosno velikih sila koje kroje kapu svima na kugli zemaljskoj  


<br /><br /><br /><br />

11-07-2008 at 15:29 | Ukljuèi u odgovor
KlOn
Nivo: Forumski doajen
Bošnjator i Dr.za Reisofobiju

Registriran(a): 29-04-2003
Lokacija: Candy Shop
Odgovori: 8528
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik i njegove nebuloze

krmka ce poderat inafrkt vidis kakav je zadrigo i mirna bosna,ova gamad oko njega ce se usutit i to je to,hajmo malo ba optimizma

11-07-2008 at 16:03 | Ukljuèi u odgovor
prepelica
Nivo: Forumski vuk
prepelica je ptica pjevica

Registriran(a): 24-04-2008
Lokacija: prizren
Odgovori: 665
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dodik i njegove nebuloze

citat:
yugi wrote:
Dosta nas je sklono okarakterisati ovo kao još jedan predizborni gaf traktoriste pred predstojeæe lokalne izbore i takav naèin viðenja stvari donekle je i meni samom imanentan.Meðutim ono što mene brine nije to što ovaj hajvan svako malo poteže pitanje o otcjepljenju genocidom stvorene tvorevine veæ što objektivno postoji težnja kod 99,99 % srpske populacije u republici šumskoj da se ta ideja u nekom buduæem vremenu i realizuje
Naravno da je konstalacija politièkih snaga na svjetskoj sceni takva da trenutno ne postoji podrška za tako nešto, ali ono èega se ja plašim da u nekakvom vremenu koje dolazi ne doðe do svojevrsnog potkusurivanja izmeðu velikih sila a da mi ne postanemo jedna od moneta za potkusurivanje Iskreno se nadam i želim da vjerujem da do toga nikada neæe doæi ali istorija je prepuna primjera licemjerstva i razlièitih aršina meðunarodne zajednice odnosno velikih sila koje kroje kapu svima na kugli zemaljskoj

Hej yugi tu se stvarno slazem sa tobom, jer preko Bosne je uvijek sve islo, i ako ovi stvarno budu htjeli otcjepljenje velika mogucnost je da cak i dobiju .Ali valjda toga nece biti, i nadam se da samo onog debelog ratnog profitera treba smaknuti sa stolice i dovesti nekog normalnijeg, bilo bi i bolje zivjeti, ali hajd to mozda bude u neko dogledno vrijeme.  


sad me ima sad me nema
11-07-2008 at 19:27 | Ukljuèi u odgovor
halosvabija
Nivo: Forumski doajen
nisam pri sebi

Registriran(a): 24-03-2006
Lokacija: svabija
Odgovori: 7386
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dodik i njegove nebuloze

citat:
prepelica wrote:

Hej yugi tu se stvarno slazem sa tobom, jer preko Bosne je uvijek sve islo, i ako ovi stvarno budu htjeli otcjepljenje velika mogucnost je da cak i dobiju .Ali valjda toga nece biti, i nadam se da samo onog debelog ratnog profitera treba smaknuti sa stolice i dovesti nekog normalnijeg, bilo bi i bolje zivjeti, ali hajd to mozda bude u neko dogledno vrijeme.

ma covjece ja mislim da tu nije sve do debelog ratnog profitera,sav narod u srpskoj je za to.ako se sprovede neki referendum,90% ce biti za otcjepljenje.dodik je onaj koji huska i daje ideje
 


a sad nosim kako mi ga skroje,<br /><br />

po meni se nista nece zvati
11-07-2008 at 21:50 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dodik i njegove nebuloze

citat:
halosvabija wrote:

ma covjece ja mislim da tu nije sve do debelog ratnog profitera,sav narod u srpskoj je za to.ako se sprovede neki referendum,90% ce biti za otcjepljenje.dodik je onaj koji huska i daje ideje



Pa svugdje je ovan predvodnik glavni. Cim njega smaknu npr. za kurban, ostale ovce se izgube.
11-07-2008 at 22:03 | Ukljuèi u odgovor
halosvabija
Nivo: Forumski doajen
nisam pri sebi

Registriran(a): 24-03-2006
Lokacija: svabija
Odgovori: 7386
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dodik i njegove nebuloze

citat:
Putnik wrote:


Pa svugdje je ovan predvodnik glavni. Cim njega smaknu npr. za kurban, ostale ovce se izgube.

ne znam...al cisto sumnjam,imaju oni kolko hoces konja za trku....jedan se otego-drugi se protego  


a sad nosim kako mi ga skroje,<br /><br />

po meni se nista nece zvati
11-07-2008 at 22:06 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 38
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : Dodik predlaže demilitarizaciju New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice