Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Politika : Dodik predlae demilitarizaciju
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
Trucker
Nivo: Forumski doajen
azrail bosanski
Registriran(a): 07-11-2005
Odgovori: 10159
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dodik u strahu: uo sam da se Bonjaci naoruav

citat:
fmjazz1973 wrote:

Ma ti momcino bi trebao pod hitno lijekove popiti i smiriti malo strasti, a sa Abu Hamzom se mozes uzeti pod ruku i direktno u PM otici zajedno sa njim

svak na svoj nazin lijeci nostalgiju za Tuzlom
pa sto ne bi i on na svoj primitivni nacin
29-08-2008 at 16:17 | Ukljui u odgovor
primus inter pares
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460

icon Re: Dodik i njegove nebuloze

MILORAD DODIK
"Plavi je manje kriva za ono to se deavalo od Komia"
Predsjednik Vlade Republike Srpske Milorad Dodik danas je ponovio podrku hakoj osuenici Biljani Plavi u njenom zahtjevu da bude putena na prijevremenu slobodu te odbacio protivljenje koje je povodom te mogunosti izrazio lan Predsjednitva BiH eljko Komi u pismu vlastima vedske.
Plavi je prola teak period i ona je manje kriva za sukobe u BiH nego lan Predsjednitva BiH eljko Komi, rekao je Dodik komentirajui Komievo pismo predsjedniku vedske vlade i parlamenta u kojem je izrazio protivljenje putanju na slobodu Biljane Plavi.

Ako je Komi nosilac Zlatnog ljiljana, onda to govori koliko je i ta inio u ratu i bit e interesantno da se to sagleda u budunosti, naveo je jo Dodik i dodao da Biljana Plavi ni u koga nije pucala i nije nikoga ubila.

On kae da e se vidjeti da li su to radili nosioci Zlatnog ljiljana.

Entitetski premijer, koji je nedavno i posjetio Plavi u vedskom zatvoru gdje sluni kaznu od 11 godina za zloine u BiH tokom rata, je rekao da se u sluaju Biljane Plavi nita ne deava mimo procedure i zakona, ve po pravilima Hakog tribunala koji na kraju odluuje da li e neko od osuenika biti puten na slobodu.

10-09-2008 at 08:33 | Ukljui u odgovor
cupo
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024

Dodik otvoreno krenuo Karadievim putem

Odluka Vlade RS-a o istupanju iz Elektroprenosa BiH i formiranju Elektroprenosa RS je ponavljanje slijeda dogaaja iz 1992. godine kada je Radovan Karadi nakon formiranja Skuptine srpskog naroda u BiH formirao elektroenergetsku kompaniju RS, smatraju u SDP-u BiH.
"Ova odluka pokazuje da se Dodik vie ne eli zadravati na retorici, nego da poduzima konkretne korake i da pod vlastitu kontrolu eli staviti resurse koje tvore suverenitet da bi potom proglasio nezavisnost u maniru Radovana Karadia.

Ono to brine skoro podjednako kao i Dodikovo otvoreno ruenje drave je impotentna i mlitava reakcija Dodikovih koalicionih partnera koji se kunu u BiH. Jedina reakcija do sada je bazirana na obmani da je "za razvod braka potrebno dvoje". itelji ove zemlje znaju da je za razvod, kao i za genocid, potrebno samo jedno i svaka vlast nakon 1992. godine mora to znati.

SDP je u aprilu ove godine, na prve najave da e Dodik napasti energetski suverenitet BiH, javno pozvao premijera FBiH Nedada Brankovia da stane u odbranu drave. SDP-u je jasno zato Elektroprenos BiH, jedina javna korporacija koja je formirana na osnovu Aneksa IX Dejtonskog sporazuma, smeta premijeru Republike Srpske Miloradu Dodiku, ali SDP-u nije jasno zato se Dodiku nije suprotstavio federalni premijer Nedad Brankovi.

Da bi privukao panju neaktivnog i nesposobnog Brankovia, i njegovog ministra Hee, SDP je 16.07., na sjednici Parlamenta FBiH, zatraio informaciju od Ministarstva energije, rudarstva i industrije u vezi njihovih namjera da se sprijei Dodikov napad na suverenitet BiH. Heino ministarstvo je odgovor poslalo tek juer, dakle na dan kada Dodik de facto unitava Elektroprenos BiH.

Pored dva konkretna pokuaja SDP-a da Heu i Brankovia natjera da stanu u odbranu BiH, nezavisna lanica UO, Celia Whitaker, je u svom pismu jasno ukazala na ruilako ponaanje aktualnog direktora Duana Mijatovia, koji radi prema uputstvima Dodika. Vladi FBiH nije bilo dovoljno niti to to su aktuelni lanovi UO Elektroprenosa BiH iz FBiH zamrznuli svoj status kao znak upozorenja zbog onoga to Dodik pokuava da uradi.

Dakle, tri razliita pokuaja da se privue panja na ovo pitanje nisu bila dovoljna za Vladu FBiH. Nadalje, poto je ova korporacija direktan rezultat Aneksa IX Dejtonskog sporazuma, OHR mora da se direktno usprotivi odluci Vlade RS da bi se zatitilo sprovoenje ovog sporazuma i da bi se sprijeilo ruenje Energetske zajednice jugo-istone europe. OHR-ova puka konstatacija da je ovo "ozbiljno pitanje neodoljivo podsjea na potpunu inertnost meunarodne zajednice nakon Karadievih prvih koraka ka genocidu," stoji u saoptenju Centra za informisanje SDP BiH.

12-09-2008 at 14:30 | Ukljui u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828

Politika: Obraanje Milorada Dodika glasaima u Kneevu, 11. septembra 2008.

Pljuni i zapjevaj

Na predizbornom skupu SNSD-a u nekada ivopisnom Skender-Vakufu, dananjem Kneevu, Milorad Dodik je osuo drvlje i kamenje po bivem naelniku Bori keljiu, onom istom kojeg je njegov SNSD i postavio u fotelju. kelji je, u meuvremenu, kae Dodik, postao kriminalac, no ne kae je li mu zamjerio dobre odnose s omrznutom Federacijom i inicijativu za podizanje spomenika ubijenim na oblinjim Korianskim stijenama. Dodikove prijetnje i obeanja biraima snimio je SDS, a Dani donose transkript: premijerov nastup pratile su ovacije publike i oduevljenje vienijih SNSD-ovaca na bini, predvoenih eljkom Kopanjom, Antonom Kasipoviem i Nebojom Radmanoviem

Milorad Dodik - "Strani meetari pokuavaju da dou i kau: evo nije Dodik uspeo ili nije uspeo SNSD, vreme je da ih demontiramo i da navalimo"
Dobar dan! Dobar dan svima! Drago mi je to sam ovde veeras da vas pozdravim, da kaem da stojim iza SNSD-a u Predoru, da stojim iza Kneeva, iza svih dobrih ljudi, a da ne stojim iza fukara i onih koji misle da na teret SNSD-a mogu da urade bilo ta. Bili smo saradnici, sada vie nismo i neemo ni biti. I da upamtite jednu stvar - ja vam samo elim dobro, a vae dobro je samo ova odbornika lista i naelnik. Ako sluajno glasate za nekog drugog, onda ete videti ta je Milorad Dodik. To samo da ne bude da se nismo razumeli. Nemoj da bude da nismo rekli, pa da kae ta je sad. Nita, nema nita. Gotovo. Zatvoreno.

Nismo za male prevare U prve dve godine ovog mandata uradili smo oko 40 kilometara puteva. Zar misli neko ovde da je kelji uradio ijedan? Zar moe biti neko toliko glup u Kneevu da misli da je on to uradio ili je uradila ova politika i moja podrka tom putu? Da li je neko uradio put za Golo Brdo, Kobilju, orie, ivinice, Ivanjsko? Ja sam otvarao te puteve. I onda kad nismo bili republika vlast, onda smo podravali, ja sam nalagao Ljubiu da pravi puteve. Uopte nismo znali kako emo to otvoriti. A gospodin od te muke koju smo mi morali da propatimo, traei naina kako emo isfinansirati, odvajao pare, pa kupovao hotele, restorane i ostalo. Ja ne stojim iza toga i, naravno, da neu da stojim. I nisam danas nigde bio sem u Vladi Republike Srpske radei na tome da donesemo reenja koja e biti dobra za sve.

Naa politika nije politika male prevare. Nije ni velike prevare. Naa politika je politika kontinuiteta, za dobro ljudi. Pre dve godine i po, kada smo doli u Vladu, sve su plate u Republici Srpskoj bile duplo manje. I prosvete, i policije, i javne uprave, i svih i svata, svi su imali duplo manju platu. Tada smo bili manji po proseku od Federacije. Kada smo promovisali na cilj - Republika Srpska bolji dio BiH - mnogi su se sprdali s nama. Danas je valjda to svakome jasno. Ako vama nije, vano je da je jasno onima s druge strane. To smo uradili zato to smo bili ekipa, to smo bili posveeni Republici Srpskoj, njenom napretku, a napredak Republike Srpske je napredak Kneeva. Ali da bismo mogli ovde da radimo, moramo da imamo saradnike, moramo da imamo ljude s kojima moemo i u koje moemo da imamo poverenja.

I zato je edo Vukovi trebo da bude naelnik pre etiri godine da ga nisu meetari ovde, iz Kneeva, uspeli nekako da skinu s liste, pa smo onda navrat-nanos stavili keljia. Bolje bi bilo da nismo. Republika Srpska je danas politiki potpuno stabilna, u Republici Srpskoj nema politikih raskola. Republika Srpska ima danas najstabilnije i najbolje stope rasta svih ekonomskih parametara. Republika Srpska danas izgleda, sa stanovita onih koji dolaze da investiraju ovde, veoma prihvatljiv prostor. Republika Srpska, naravno, ima i svoje probleme. Oni su vezani za poslove, za posao, za rad, i to je akcenat gde idemo, gde guramo. Na mnogim mestima smo napravili dobre prodore i ovde emo konano pokuati i sve uiniti da stavimo tu Pilanu u funkciju, da radi. Kako je mogue da ovde ne radi? Toliko su pre zabrljali oko te privatizacije, oko ne znam ni ja ega, sve na teret jadnih ljudi koji su tamo stvarali i radili godinama, da evo ne moemo nikako da otpetljamo taj problem koji se zove Pilana. Ali ja sam uveren da se moe.

Spremni smo ovde da plasiramo i podrimo sve one koji hoe da rade, koji hoe da otvaraju mini farme ili rade bilo ta to je ovde mogue. Moram vam rei da Vlada Republike Srpske danas ima 650 miliona maraka na raspolaganju za plasmane u kredite, za podrku proizvodnji. Morate se okupiti, pomoi u vam, dajte mi programe. To je nain na koji moemo ii dalje. Nije ovde niko vaan, ovde je vana optina i vaan je narod. Proe Milorad Dodik, proe, naravno, i ovi drugi, proe i svi oni koji e ponovo doi. Ali uvek mora ostati mo, naa elja da budemo zajedno, naa elja da odbranimo, pre svega, Republiku Srpsku. Nema Kneeva bez Republike Srpske, a ovi izbori nisu samo izbori za lokalnu listu i lokalnog naelnika.

Teret zvani BiH Neemo vie prihvatiti nain na koji svet ovde, razni meetari meunarodne zajednice, kreiraju i centralizuju Bosnu i Hercegovinu. Nas ne interesuje centralizovana Bosna i Hercegovina. Nas interesuje Republika Srpska i Bosna i Hercegovina onoliko koliko ona nama treba, a ne da nam bude ovde teret koji treba da nosimo. U toj velikoj prii i politikoj tui ovi izbori nemaju samo znaaj lokalnih izbora. Strani meetari pokuavaju da dou i kau: evo nije Dodik uspio ili nije uspio SNSD, vreme je da ih demontiramo i da navalimo. Ja znam kako u se braniti. Ako vi ne budete iza nas, nek vam je Bog na pomoi. Naravno, uli ste ve da smo odvojili novac za kneevski vodovod u visini od tri i po miliona maraka. Moglo je da se radi ve sada da je bilo aktivne administracije ovde, a ne mogu se na ovakav nain prebaciti pare iz vlade a da ovek kupi sledei hotel ovde negde, ne znam ni ja.

U ove etiri godine, ali samo pod uslovom, samo pod uslovom da edo bude naelnik i da ovi budu odbornici, napraviu vam put do Kotor-Varoi. Ne bude li on, neete na put. Ne mogu da verujem, sad sam doao ovde, da ovo malo pare od 50 metara do sportske dvorane niko nije mogao da asfaltira za ove etiri godine. Proli put kad smo dolazili, zaglavili smo ovde u blatu, ja kaem - daj to asfaltiraj, ovek nije asfaltirao, a prebacili mu pare. Ima milion i 700 naih para ovde prebaenih iz Vlade. Je l ima, predsednie? Ma lae, brate, ima sto posto, kako nema? Ti zna, ja, kao, ne znam, je li? ta ja radim ovde? Ja rasporeujem pare. Poslat u vam, ali pod uslovom da pobedimo, poslat u vam al na svoj teret, da vam napravimo novu rasvetu. Al ako vam ovaj kelji sluajno pobedi, a u to vie niko ozbiljan ne veruje, onda ete ostati bez kanalizacije, pa se onda patite.

U svakom sluaju, ja vam elim dobro. Meni je ovde uvek fino bilo doi. Ja volim Kneevo. Volim i one koji su ovde doli da sluaju ta mi ovde, kao, baljezgamo. Nije njima niko kriv to su neki u zabludama, ali jednu stvar nee moi - da ne kau da je ovde skupljeno sve to vredi u Kneevu. Ja sad ovde sedim i kontam koja bih budala bio da sam kojim sluajem podrao ovog keljia, a koliko je vas s druge strane! Sad e on, jadan, krenuti svata priati. A ta mu drugo preostaje nego da se bori? Ali ne moe se izboriti na prevari naroda. Ne moe. ta mu je falilo da je bio dobar naelnik, da je imao podrku Vlade? Kaznio vas je, dve godine stojite, nita se ne radi, zato to je on to uradio, raziao se sa SNSD-om. Mogli smo vam jo mnogo tota uraditi, nismo. Kako da radimo? Nema skuptinske veine. Ne moe biti zakonito. Nemamo poverenja u to da e to otii na pravo mesto itd. Kaznio vas je ve. Nemojte dozvoliti da vas kazni jo. Ne sekirajte se. Sve se to moe popraviti.

U svakom sluaju, dakle, Banja Luka, Mrkonji i sva vrbaska ta dada, evo dobili smo i elinac, Kotor-Varo izvesno, pa neete valjda vi napraviti glupost pa ne biti s nama?! Ali, ja kad uzmem neto, da je ovde par ljudi protiv nas, pa mi smo ve pobedili. Sva mi je panja da vi koji ste ovde izaete na izbore. Naa politika, dakle, podrazumeva potpuno jasno da svakome kaemo. Ako moemo da kaemo strancima, ako moemo da kaemo onom smotanom Tihiu, onom nadmenom Silajdiu sve to im kaemo, zato ne moemo da kaemo vama?! Jo jednom vam kaem, pamet u glavu! SNSD, edo Vukovi, naa optinska lista i imate Milorada Dodika, trajnog dunika ovde, u Kneevu.

Na kraju krajeva, znate ta se jo deava, pa i ako sluajno ovde izgubimo, ne do Bog, ja mislim da sam jo dve godine predsednik Vlade, zna ta vam mogu uraditi?! To je tako. Dok vi mene skinete s vlasti... Prema tome, ako ko imalo ima pameti, onda sa mnom nema kud. Eto. iveli! Onda bi bolje bilo da zapevamo malo. Vai? Videemo se jo na jednom skupu ovde. Mi nismo gubitnici, mi smo dobitnici. Svagde gde se pojavimo nosimo sa sobom entuzijazam, optimizam, pesmu, sve ono to ini oveka zadovoljnim. Zato smo veeras ovde s vama, da se druimo, uivamo. Ako me jo malo proe glavobolja koju imam, moda u i zapevati. Da odmah krenem?

19-09-2008 at 14:15 | Ukljui u odgovor
nevenkagaragic

Registriran(a): 07-02-2008
Odgovori: 2378

"Dani", 19.09.08.godine - naslovnica

20-09-2008 at 21:22 | Ukljui u odgovor
Pumpkinseed
Nivo: Forumas sa iskustvom
Maestral

Registriran(a): 07-11-2007
Odgovori: 194

Da li je u redu da SNSD sa doticnim na celu otvara ofis u nasem gradu a paralelno godinamama opstruira rad svih nasih drzavnih institucija? Svi smo da se nasa draga drzava odrzi, al ovaj ne staje u nakani da je rasturi na, kako stvari stoje, tri dijela. 

JSKKSMUI.
22-09-2008 at 20:33 | Ukljui u odgovor
Coa
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 28-08-2007
Odgovori: 359

cccc....
http://www.youtube.com/watch?v=yBo36XuEv00

26-09-2008 at 14:12 | Ukljui u odgovor
Shaban
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Odgovori: 12510

Samo da prupitam robiju i drutvo kako doivljaju novi poraz voda na sudu kojim se odbija vodova tuba za klevetu protiv FTV-a i emisije 60 minuta! Hoel vam do iz guzice u glavu ko vam je vod? Nita sem provincijskog kriminalca

28-09-2008 at 22:46 | Ukljui u odgovor
robi tz
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 14-01-2008
Odgovori: 334

E neka si me "priupito" Shabane i evo ga TOODAY NEWS...objavili mediji u bivsoj jugi a bogami i dalje jer ipak je MMF MMF...
24SI - Ekonomske politike izmeu dva entiteta u BiH se razilaze - Republika Srpska (RS) ini stalni napredak u reformama, dok se u Federaciji BiH (FBiH) potrebne reforme vrlo teko pokreu, navodi se u izvjetaju Meunarodnog monetarnog fonda (MMF) koji je zakljuio pregovore sa BiH za ovu godinu.
Izvrni odbor MMF zabrinut je budetskim deficitom u FBiH, koji, kako je reeno, ugroava fiskalnu stabilnost cijele zemlje, piu "Nezavisne novine".

U izvjetaju se istie da je, zahvaljujui uglavnom poveanjima izdvajanja za domainstva, kapitalnom potronjom, te naknadama, javna potronja dostigla 50 posto bruto drutvenog proizvoda u 2007. godini.

Snaan trend porasta prihoda nastavio se i u 2008. godini, ali, kako se navodi, pritisak rastue potronje u FBiH vodi do problema sa likvidnosti i prijeti fiskalnoj poziciji.

Izvrni odbor MMF ocijenio je da se trenutno stanje sa deficitom kree prema neodrivom nivou, te se od dravnih vlasti oekuje da ubrzaju reforme i smanje javnu potronju, kako bi se osigurao odriv rast i razvoj.

U izvjetaju se navodi da je ukupna javna potronja u BiH tokom ove godine 190 miliona eura vea od ostvarenih prihoda.

Komentariuii izvjetaj MMF-a, savjetnik ministra finansija RS Milenko Krajinik objasnio je da je RS usvojila dokument okvirnog budeta, odnosno trogodinji plan budeta, te je u skladu sa tim planirala i svoj godinji budet.

"U tom trogodinjem planu budeta uzimaju se najvaniji prioriteti i usklauje se potronja sa fiskalnim kapacitetom zemlje, odnosno sa potencijalima prihoda. Dakle, ono to je planirano da se potroi, usklaeno je sa izvorima prihoda i u tom smislu RS ostvaruje uravnoteen budet, odnosno u izvjesnom smislu ostvaruje i budetski suficit iz koga onda izmiruje obaveze nastale u ranijem periodu", naglasio je Krajinik.

Prema njegovim rijeima, u FBiH, zbog sloene strukture i organizacije, s obzirom na federalni, kantonalni i optinski nivo, takva koordinacija potronje ne postoji.

"Pod pritiskom odreenih oblika potronje, prije svega socijalnih davanja, budet FBiH je prenapregnut, odnosno prava i mogunosti potronje su vee od izvora prihoda, koji to obezbjeuju. U tom smislu, budet FBiH se nalazi u izvjesnim problemima, to nije sluaj sa RS", istakao je Krajinik.

(24sata.info)

Kakav Bakir i 60 minuta Lagumdzijin covjek samo jaca SNSD U SRPSKOJ....

[Edited by robi tz on 28-09-2008 at 23:41 GMT]

28-09-2008 at 23:38 | Ukljui u odgovor
cupo
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024

Vasa ocekivanja sutra?

Hoce li Lajcak smjeniti Dodika i Silajdzica?

Sudeci prema Lajcakovim izjavama u CD-u sutra ce se desiti nesto konkretno po pitanju ove dvojice politicara.

12-10-2008 at 17:04 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 16
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: almin.alivukovic, hanki panki, Ljeposava, maamazama, Mirna0902, MirzaBFMV, ONA
FORUM : Politika : Dodik predlae demilitarizaciju New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net