Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Dodik predlaže demilitarizaciju
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
bosnian972
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-08-2005
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 4160
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dodik i njegove nebuloze

citat:
robi tz wrote:
E neka si me "priupito" Shabane i evo ga TOODAY NEWS...objavili mediji u bivsoj jugi a bogami i dalje jer ipak je MMF MMF...
24SI - Ekonomske politike izmeðu dva entiteta u BiH se razilaze - Republika Srpska (RS) èini stalni napredak u reformama, dok se u Federaciji BiH (FBiH) potrebne reforme vrlo teško pokreæu, navodi se u izvještaju Meðunarodnog monetarnog fonda (MMF) koji je zakljuèio pregovore sa BiH za ovu godinu.
Izvršni odbor MMF zabrinut je budžetskim deficitom u FBiH, koji, kako je reèeno, ugrožava fiskalnu stabilnost cijele zemlje, pišu "Nezavisne novine".

U izvještaju se istièe da je, zahvaljujuæi uglavnom poveæanjima izdvajanja za domaæinstva, kapitalnom potrošnjom, te naknadama, javna potrošnja dostigla 50 posto bruto društvenog proizvoda u 2007. godini.

Snažan trend porasta prihoda nastavio se i u 2008. godini, ali, kako se navodi, pritisak rastuæe potrošnje u FBiH vodi do problema sa likvidnosti i prijeti fiskalnoj poziciji.

Izvršni odbor MMF ocijenio je da se trenutno stanje sa deficitom kreæe prema neodrživom nivou, te se od državnih vlasti oèekuje da ubrzaju reforme i smanje javnu potrošnju, kako bi se osigurao održiv rast i razvoj.

U izvještaju se navodi da je ukupna javna potrošnja u BiH tokom ove godine 190 miliona eura veæa od ostvarenih prihoda.

Komentarišuæii izvještaj MMF-a, savjetnik ministra finansija RS Milenko Krajišnik objasnio je da je RS usvojila dokument okvirnog budžeta, odnosno trogodišnji plan budžeta, te je u skladu sa tim planirala i svoj godišnji budžet.

"U tom trogodišnjem planu budžeta uzimaju se najvažniji prioriteti i usklaðuje se potrošnja sa fiskalnim kapacitetom zemlje, odnosno sa potencijalima prihoda. Dakle, ono što je planirano da se potroši, usklaðeno je sa izvorima prihoda i u tom smislu RS ostvaruje uravnotežen budžet, odnosno u izvjesnom smislu ostvaruje i budžetski suficit iz koga onda izmiruje obaveze nastale u ranijem periodu", naglasio je Krajišnik.

Prema njegovim rijeèima, u FBiH, zbog složene strukture i organizacije, s obzirom na federalni, kantonalni i opštinski nivo, takva koordinacija potrošnje ne postoji.

"Pod pritiskom odreðenih oblika potrošnje, prije svega socijalnih davanja, budžet FBiH je prenapregnut, odnosno prava i moguænosti potrošnje su veæe od izvora prihoda, koji to obezbjeðuju. U tom smislu, budžet FBiH se nalazi u izvjesnim problemima, što nije sluèaj sa RS", istakao je Krajišnik.

(24sata.info)

Kakav Bakir i 60 minuta Lagumdzijin covjek samo jaca SNSD U SRPSKOJ....


[Edited by robi tz on 28-09-2008 at 23:41 GMT]



zato ti i visis u "muslimanskoj" Tuzli
12-10-2008 at 17:16 | Ukljuèi u odgovor
bosnian972
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-08-2005
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 4160
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dodik i njegove nebuloze

citat:
bosnian972 wrote:



zato ti i visis u "muslimanskoj" Tuzli


reinkarnacija ...prvo plutali jalom pa sad "vise"
12-10-2008 at 17:17 | Ukljuèi u odgovor
robi tz
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 14-01-2008
Lokacija: tz
Odgovori: 334
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik i njegove nebuloze

Ma volim Ja tuzlake svoje samo sto ih vise vidjam po svijetu nego u Tuzli...A ne visim samo u Tuzli,poslom sam cesto i RS i Federaciji i mogu Ti reci da JE MMF u pravu a i vidi se golim okom,npr kada udjes u Banja Luku tacno se vidi sta je pravi razvijen grad pa onda i Bijeljina i okolina nije losa,Doboj centar regije lijep grad,PriJedor se preporodio,Zvornik takodje itd itd...TAMO NEMA PODJELA KAO U FEDERACIJI SVI SU JEDNISTVENI U POGLEDU STATUSA SRPSKE...

[Edited by robi tz on 12-10-2008 at 17:39 GMT]

12-10-2008 at 17:38 | Ukljuèi u odgovor
bosnian972
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-08-2005
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 4160
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dodik i njegove nebuloze

citat:
robi tz wrote:
Ma volim Ja tuzlake svoje samo sto ih vise vidjam po svijetu nego u Tuzli...A ne visim samo u Tuzli,poslom sam cesto i RS i Federaciji i mogu Ti reci da JE MMF u pravu a i vidi se golim okom,npr kada udjes u Banja Luku tacno se vidi sta je pravi razvijen grad pa onda i Bijeljina i okolina nije losa,Doboj centar regije lijep grad,PriJedor se preporodio,Zvornik takodje itd itd...TAMO NEMA PODJELA KAO U FEDERACIJI SVI SU JEDNISTVENI U POGLEDU STATUSA SRPSKE...

[Edited by robi tz on 12-10-2008 at 17:39 GMT]


pravo lijepo Arizona pijaca u vecem izdanju
12-10-2008 at 17:59 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik i njegove nebuloze

Okolica Zvornika, Bijeljine, Banja Luke i ostalih mjesta u republici sumskoj, a i ta sama mjesta osim BL koja je gora od TZ, by the way, su obicne vukojebine, nerazvijene i gore nego ikad, bas kao da niko sem robija_okolina tz, ne zalazi u ta mjesta i kao da moze ovdje tu lafinu prodavat..A, tek istocna Hercegovina, to je najgori cemer i jad u ex-yu...Toliko o razvijenosti sumske republike...To sto je narod sludjen nacionalizmom koji prosipa Dodik je druga prica, i ne mijenja ekonomsko stanje: jad i sirotinja bili, takvi i ostaju, zive od straha koje ime je krkan mile ronhil utjerao od toboznjih neprijatelja...  


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
12-10-2008 at 18:06 | Ukljuèi u odgovor
fijubriju
Nivo: Forumski doajen
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Lokacija: Suncana strana ulice
Odgovori: 28091
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dodik i njegove nebuloze

citat:
robi tz wrote:
Ma volim Ja tuzlake svoje samo sto ih vise vidjam po svijetu nego u Tuzli...A ne visim samo u Tuzli,poslom sam cesto i RS i Federaciji i mogu Ti reci da JE MMF u pravu a i vidi se golim okom,npr kada udjes u Banja Luku tacno se vidi sta je pravi razvijen grad pa onda i Bijeljina i okolina nije losa,Doboj centar regije lijep grad,PriJedor se preporodio,Zvornik takodje itd itd...TAMO NEMA PODJELA KAO U FEDERACIJI SVI SU JEDNISTVENI U POGLEDU STATUSA SRPSKE...

[Edited by robi tz on 12-10-2008 at 17:39 GMT]

Jedino ako pristrasno gledas mozes imati ovakvu sliku o tom manjem dijelu BiH ..
12-10-2008 at 18:23 | Ukljuèi u odgovor
VY Canis Majoris
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 21-09-2008
Lokacija: Mlijecni Put
Odgovori: 498
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik i njegove nebuloze

Jesmo li sigurni da su sve ono sto Dodik prica i radi samo nebuloze?? 


Smrt fasizmu, nacionalizmu, totalitarizmu, islamofobiji, jednoumlju, -sloboda narodu!
12-10-2008 at 18:36 | Ukljuèi u odgovor
Tuta
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-02-2007
Lokacija: Holandija
Odgovori: 214
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik i njegove nebuloze - A ko je taj Dodik

cito sam i cuto cuto i cuto....i uh nemogu vise
>prvo da pozdravim sve ljude dobre volje a ppk jock , pa kako vam bolan ne dosadi se raspravljati o tom miletu ronilu pravdati se mi dobri oni loshi pa marva je oshla u tor i neka ih tam ne bleje dok se ne nauche kulturi i suzivotu ha ya
et sad neznam ni sta sma posho kazat:PP
sadche godisnji baaa i nova godina hahaha

12-10-2008 at 21:23 | Ukljuèi u odgovor
robi tz
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 14-01-2008
Lokacija: tz
Odgovori: 334
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik i njegove nebuloze

Ma nemam Ja sta biti pristrasan,sve sto sam napisao je potvrdio MMF u zadnjem izvjestaju o ekonomskim reformama i napretku RS a.....Da li znate da su gradjani RS najmanje zaduzeni od svih republika bivse JUGE osim Slovenije ali i tu je mala razlika....Nikada RS nece biti Swicarska ili Swedska ali to ne mjenja poentu da se taj BH entitet razvija u pravom smijeru sto ne kazem Ja vec MMF ekonomisti kojim je to posao...
ALI ONO STO MENE BUNI JE ZASTO JE TO PROBLEM ZA NEKE U FEDERACIJI?? U RS ZIVE SVI NASI NARODI DOSTA LJUDI SE VRATILO SVIH NACIJA I ZIVE I PLACAJU POREZE SVOJOJ REPUBLICI I NJIMA JE BOLJE KAD JE UREDJENIJA REPUBLIKA...MENI LICNO BI BILO DRAGO DA IDUCE GODINE FEDERACIJA PRETEKNE RS STO BI POKAZALO DA SVI NAPREDUJEMO KAO JEDNA ZEMLJA,A TE PRICE O OTCJEPLJENJU I UKIDANJU RS SU PRICE ZA MALU DJECU I NE ZNAM ZASTO SE LJUDI LOZE NA TO...

[Edited by robi tz on 12-10-2008 at 21:40 GMT]

12-10-2008 at 21:39 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik i njegove nebuloze

Sutra se selim u republiku šumsku,pa vidiš ti koje blagostanje tamo vlada  


<br /><br /><br /><br />

12-10-2008 at 21:45 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 51
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : Dodik predlaže demilitarizaciju New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice