Info: Ovo nije bogomolja, ovo je samo forum, ovdje ne vaze pravila ponasanja kao za njih ali je uljudnost i tolerancija pozeljna. Ovdje se raspravlja o religijama i filozofiji, ali forum nije vjerski ni filozofski i ne pripada ni jednoj religiji, ni jednoj filozofiji.


FORUM : Religija i filozofija : Vjera, politika, obrazovanje, država i ministri
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
piknik
Nivo: Forumas sa iskustvom
1010123

Registriran(a): 29-12-2011
Odgovori: 216
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vjera, politika, obrazovanje, država i ministri
Bez chatanja molim

citat:
VV Cephei A wrote:
Zašto stalno ponavljate istu prièu o vjeronauku kao predmetu razdvajanja? Zar se stalno ne zaklinjete u bogatstvo razlièitosti (a razlièitost je i to da neko ide na vjeronauku, neko ne)?

Je l' to djeca na vjeronauci uèe kako mrziti drugog i što više se distancirati od njega/nje?



Neka vjeronauka bude predmet po slobodnom izboru i bez ocjenjivanja i onda nek salje ko hoce svoju djecu , to bi bio neki kompromis koji je prihvatljiv .

a sta djeca uce to ona znaju i vremenom ce pokazat , a bome zavisi i od opnoga ko ih uci .

[Edited by piknik on 03-04-2013 at 01:44 GMT]
03-04-2013 at 00:35 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vjera, politika, obrazovanje, država i ministri
Bez chatanja molim

citat:
Dajdza wrote:
Ja mislim da bi u nstavne planove trebalo uvrstiti predmet religija, kako bi se izucavele sve vjere:
Hriscanstvo, islam, judizam, hinduizam, budizam, taoizam, sintoizam. Na taj nacin bi se otklonile predrasude koje danas mnogi ljudi imaju o drugim vjerama.


Pa ima i religija ponudjena. Znaèi roditelj se odluèuje ili vjeronauk ili religija.
Ma ne treba sve gledati s predrasudama, ali eto neko spomenu i mišljenja ste da vjeru i vjerovanje djeca mogu i treba da uèe od vjerouèitelja.....Nisam imala vjeronauk u školi, a o vjeri sam mogla i imala od koga nauèiti i bez škole...Ko zaista želi naæi æe naèin....


03-04-2013 at 09:47 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vjera, politika, obrazovanje, država i ministri
Bez chatanja molim

citat:
andjela wrote:


Pa ima i religija ponudjena. Znaèi roditelj se odluèuje ili vjeronauk ili religija.
Ma ne treba sve gledati s predrasudama, ali eto neko spomenu i mišljenja ste da vjeru i vjerovanje djeca mogu i treba da uèe od vjerouèitelja.....Nisam imala vjeronauk u školi, a o vjeri sam mogla i imala od koga nauèiti i bez škole...Ko zaista želi naæi æe naèin....





A mudrog li mi cuda naci nacin gdje i kako se religiozno edukovati, na pretek dzamijskih kao i crkvenih ustanova, kao nigdje u svijetu.
Nema sela , bar malo veceg bez dvije slicne ustanove.
Mogu oni nama trubiti pravila religije kako i koliko hoce ali mi/oni je svjesno skrnjavaju.

Nista nam drugo ne preostaje nego da se kolektivno vratimo u 14-o stoljece.

"Bog je odredio pravila oni su je iskrivili, prosto iz koristoljublja"

Korupcija na nas Bosanski nacin, kupanje nasih hanuma na nama poznati nacin na moru, itd.itd.
03-04-2013 at 11:04 | Ukljuèi u odgovor
piknik
Nivo: Forumas sa iskustvom
1010123

Registriran(a): 29-12-2011
Odgovori: 216
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vjera, politika, obrazovanje, država i ministri
Bez chatanja molim

http://www.6yka.com/novost/37041/feda-stukan-ono-cega-se-najvise-bojim

18-04-2013 at 21:08 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vjera, politika, obrazovanje, država i ministri
Bez chatanja molim

citat:
piknik wrote:
http://www.6yka.com/novost/37041/feda-stukan-ono-cega-se-najvise-bojim


feða je oèigledno jedan neinformisan kreten koji nije nikada progovorio sa i jednim djetetom koje pohaða vjeronauku ili sa njegovim roditeljem. lijepo se vidi da je indoktriniran i da je pun predrasuda.
19-04-2013 at 09:19 | Ukljuèi u odgovor
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vjera, politika, obrazovanje, država i ministri
Bez chatanja molim

citat:
borbeni wrote:


feða je oèigledno jedan neinformisan kreten koji nije nikada progovorio sa i jednim djetetom koje pohaða vjeronauku ili sa njegovim roditeljem. lijepo se vidi da je indoktriniran i da je pun predrasuda.




Razumijem ljutnju i frustraciju s kojom govorite o ovom Štukanu. Poznat je ko ekstremni ateisa. Za njega je ateizam kao za druge, religijske ekstremiste vjera u boga. Prosto mi ga je žao što je toliko ogrizao u svojim shvatanjima te sve uèitelje vjeronauke baca u isti koš i vjeronauku, kao dio vjerskog ili za nekog opæeg obrazovanja optužuje da siju mržnju.

Bosna je oduvijek funkcionirala kao multi-religijska zajednica pa æe tako i ostati. U povijesti Bosne, niko ko je mislio da u Bosni može svesti religije i razlièite nacije na jednu nije uspio. U Bosni ni religije, ni etnièke pripadnosti, niti bilo ko nije uspio provesti svoje ciljeve nožem, klanjem, sabljom i ubijanjem.

Vjernauka nije ta koja usmjerava djecu na mržnju, niti meðusobnu netrpeljivost. Možda trebamo raditi na filtriranju onih koji vjeronauku predaju, ali to je veæ druga prièa. Ista se može odmah proširiti i na predavaèe, popove, sveæenike ili sveštenike, imame, kojekakve šejhove i sve ostale koji se s vjerskim ili "vjerskim" porukama obraæaju narodu s pozadinskim ciljevima koji nisu utemeljeni na pozitivnom podizanju spiritualnosti, vjere u Uzvišenog i meðusobnom uvažavanju.
17-10-2013 at 13:47 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 59
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Religija i filozofija : Vjera, politika, obrazovanje, država i ministri New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice