Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Tuzlanska buna
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska buna

citat:
andjela wrote:

Dalje, htjela bi cuti, KO ili KOGA bi konkretno ljudi voljeli vidjeti u tuzlanskoj vladi Vlada koja je trenutno dala ostavku, stalno se branila da nisu dio onih koji su "odradili" famoznu privatizaciju..Ko ce biti ti mocnici, koji se nece opravdavati, argumentima da nisu oni ti "koji su doveli do propasti" i sl...




ubjedjen sam da ima dovoljno mladih,sposobnih i postenih ljudi,koji ne pripadaju ni jednoj od korumpiranih partija a koji ce ako treba radidti dzabe,i time svima pokazati,citavom svijetu, da politicari mogu i moraju biti oni koji imaju moral i vole svoj narod i zemlju a ne oni koji su korumpirana gamad,navikla da vlada i pljacka,banditi koji radi sopstvenog bogacenja prodaju citavu drzavu strancima i dovode narod u polozaj robova,obespravljenih do te mjere da im se svako moze srati po glavi negirajuci cak i pocinjeni genocid i urbicid koji se desio u ovoj drzavi.

Sto se tice Srba,ovo je odgovor za Shivu.Oni ako misle da je njima dobro,onda neka im Dodika neka ih pljacka.Ali ako podju da se odcjepe (mada je to bajka koju im servira Dodik) i odnesu sa sobom ono sto je krvavim genocidom uzeto,neka znaju da ima sasvim dovoljan broj patriota koji ce u roku od 24 h da se skupe i krenu u odbranu svoje zemlje,ako je oni vec ne zele da smatraju svojom.Valjda je svima jasno da to ne moze proci,a i ako se desi,sigurno ovi iz korumpiranih vladajucih partija nece ici da ginu,niti njihova djeca,vec opet sirotinja i "huligani" kako ih nazvase...




09-02-2014 at 10:48 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska buna

citat:
Caliph wrote:
Dobro kaže onaj "konceptualni umjetnik" Damir Nikšiæ, "...ako su ikakvi simboli spaljeni, spaljeni su simboli nemorala i kriminala."


Još bolje mi je ona da su spaljene "javne kuæe".
09-02-2014 at 11:23 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

Moji prijedlozi:

Dakle u vlast ide onaj koji ne pripada ni jednoj od korumpiranih partija,mladi i sposobni ljudi rado oni koji su bili nezaposleni

Odmah krenuti sa radom pocevsi od ukidanja glomaznog birokratskog aparata,sluzeci se modernim tehnologijama i primjerima iz razvijenih zemalja.Recimo,koristenje interneta za vadjenje rodnih listova putem interneta,ukidanje bespotrebne dokumentacije i praksi zadrzanih jos iz bivseg totalitarnog sistema.Visak radne snage iz rodjacko-birokratskih institucija poslati na biro,te im omogudjiti prekvalifikaciju za buduci korisni rad u buducim tvornicama.

Otvoriti forum u cilju kontakta sa dijasporom, koja moze pomoci u dovodjenju eventualnih stranih investitora.Organizovati susrete sa predstavnicima dijaspore i eventualnih stranih investitora. Uvesti sve povlastice potrebne da bi se privukli investitori.Od besplatnog zemljista,preko besplatnog prikljucka za vodu i struju,pobecanje rejtinga BiH kao zemlje u koju se isplati investirati,pa sve do najsitnijeg detaljapoput onog kojiomogucava smanjenje birokratskih poteskoca tako da svako ko zeli moze registrovati preduzece u roku od 48 sati.Davanje povlastica potencijalnim investitorima svakako ce se isplatiti na dugorocni period,jer isti ce zaposliti nezaposlene,a opstina i drzava ce kasnije da ubire porez od njihovog rada i plata zaposlenih

Ukidanje korupcije i birokratije,revizija privatizacije!Uputiti zahtjev tuzilastvu da krene sa procesuiranjem korumpiranih politicara,preispitati njihovu stecenu imovinu i traziti povrat popljackane imovine.Eksproprijacija eksproprijatora
U koliko nemaju novaca da namire stetu uzrokovanu njihovim korumpiranim radom,zatvoriti ih dok svojim radom ne vrate dugove.Dovoditi ih na radnu obavezu u popljackane fabrike koje ce biti obnovljene a gdje ce isti raditi besplatno bez penzionog dok ne vrate svoje dugove.Na taj nacin sa besplatnom radnom snagom na najtezim radnim mjestima,svako od tih preduzeca itekako moze biti konkurentno


Osnovati patriotski forum gradjana BIH,koji ce biti organizacija zasnovana na ideoloskom principu,a cija jedina ideologija je ocuvanje BiH i njen boljitak!U tu organizaciju treba da udju intelektualci kao i obican narod ciji je glas veoma bitan.Ta organizacija ce pratiti rad vladajucih elita i kritikovati taj rad,te ih navoditi da djeluju u skladu sa interesima naroda i drzave.



09-02-2014 at 11:28 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

Stubovi srama!

Izgraditi u centru svakog grada,kao svojevrsnu turisticku atrakciju,stubove srama na kojima ce biti imene svakog korumpiranog politicara i partije,a koje ce narod putem anketa da proglasi

Napraviti stub srama za UN u kojem ce biti smjesteno 8 hiljada starih cipela,a koje simbolizirati 8000 ubijenih u srebrenickom genocidu.Stub srama postaviti u centru Sarajeva i traziti da se isti postavi ispred zgrde UN-a kao svojevrsnu opomenu da se takve stvari vise ne ponove

09-02-2014 at 11:36 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

A koji je ovo uhljup i lezihljeboviæ ....
Èetres' hiljada marona za hodanje po utakmicama i kojekakvim dernecima. Ovog bi trebalo prvo naæerat'....

http://www.klix.ba/vijesti/bih/inzko-moguce-slanje-trupa-eu-ukoliko-situacija-u-bih-eskalira/140209017

09-02-2014 at 11:39 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska buna

citat:
bdirlija wrote:
A koji je ovo uhljup i lezihljeboviæ ....
Èetres' hiljada marona za hodanje po utakmicama i kojekakvim dernecima. Ovog bi trebalo prvo naæerat'....

http://www.klix.ba/vijesti/bih/inzko-moguce-slanje-trupa-eu-ukoliko-situacija-u-bih-eskalira/140209017


Mislim da je vrijeme da se uputi poziv Srbima i Hrvatima u BiH da se i oni dignu protiv svojih korumpiranih politicara,te da onda zajedno izgradimo bolju drzavu za sve,bez podmetanja korumpiranih politickih partija,koji pod maskom nacionalizma i straha medju narodima popljackase i rasprodase sve.
Ako oni to ne zele,onda neka im njihovih bandita,bar sto se Bosnjaka tice valjda je svima jasno da vise ovako nece moci...
09-02-2014 at 11:52 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

citat:
naivna wrote:


Mislim da je vrijeme da se uputi poziv Srbima i Hrvatima u BiH da se i oni dignu protiv svojih korumpiranih politicara,te da onda zajedno izgradimo bolju drzavu za sve,bez podmetanja korumpiranih politickih partija,koji pod maskom nacionalizma i straha medju narodima popljackase i rasprodase sve.
Ako oni to ne zele,onda neka im njihovih bandita,bar sto se Bosnjaka tice valjda je svima jasno da vise ovako nece moci...



http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/114333-raspudic-prosvjed-je-bosnjacko-proljece-hrvati-se-u-prosvjede-nece-ukljuciti.html

Èuo sam i onog Lasiæa, slièna prièa... K'o da je samo nama ovdje dogorilo a njima med i mlijeko.

Evo èitam Milanoviæ danas u Mostaru. Sad æe ba lešinari svih boja da navale.
Samo da se ovo ne otme kontroli i nedozvolit ni jednoj jedinoj stranki da se umiješa.
Sad æe da nas biju sile svjecke milicije.

Neka prièa ko šta hoæe ja imam osjeæaj da æe nam neko jope šuknut a da ne budemo ni svjesni toga. Ko što reèe, Shiva èini mi se, da me strah nepoznatog. Šta se iza brda valja.
Negdje sam proèitao i da su najavljeni protesti u Beogradu. Više ni sam ne znam šta sam i gdje šta proèitao.

Evo slušam da nema nešto plaho naroda ispred zgrade Predsjedništva.


https://www.facebook.com/events/706974349334904/ Evo i ovi preko Save èaèkaju

[Edited by bdirlija on 09-02-2014 at 12:10 GMT]
09-02-2014 at 12:06 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska buna

citat:
andjela wrote:


Znam da pitanje nije upuceno meni, ali komentarisem Misljenja sam da nije bilo moguce mirnim putem, sto je dokazano milion puta do sada.

Ali sad isto tako mislim, da Ajanovic kao i 20 godina do sad na vrlo mudar nacin skuplja bodove. On svih ovih godina, vrlo dobro zna sta radi, zagalami pred narodom, dovoljno da dobije glasove i udje u vlast, a u isto vrijeme nedovoljno da bi se zvao vladajuci godinama igra na sigurno.( a sve za licnu korist).

Dalje, htjela bi cuti, KO ili KOGA bi konkretno ljudi voljeli vidjeti u tuzlanskoj vladi Vlada koja je trenutno dala ostavku, stalno se branila da nisu dio onih koji su "odradili" famoznu privatizaciju..Ko ce biti ti mocnici, koji se nece opravdavati, argumentima da nisu oni ti "koji su doveli do propasti" i sl...

Iskreno prva dva dana su po meni bile spontane demonstracije, sada se vec sa svih strana uplice politika, evidentno je

Mislim da je pitanje jednostavno. Kao i to, da li ste misljenja da su Revolt i Udar dovoljno organizovani i potkovani, da djeluju u RS-u i Mostaru ??


Svakako da je Ajanoviæ kao i još neki lešinari iz politièkog miljea pokušao da izvuèe neki profit iz svih ovih dešavanja ali ubjeðen sam da nikko više neæe nasjesti na tu vrstu demagogije.Ne bi se složio da su protesti samo prva dva dana bili spontani,bili su spontani i treæeg dana ali sada se bagra koja je u politièkim strankama malo konsolidovala nakon prvobitnog šoka i straha i pokušavaju uzvratiti udarac.Kako uzvraæajuPa jednostavno plasirajuæi kojekakve dezinformacije tipa 12 kg droge,unutrašnji i vanjski neprijatelji,podmetanje Bošnjacima,palamuðenje o genocidu(nevjerovatna je stupidarija dovoditi ovo u bilo kakav kontekst sa genocidom al eto i to su neki izvaljivali)etc etc, pokušavajuæi na taj naèin devalvirati ove proteste!!!
Još æe ispast na kraju da je na demonstracije izašlo pet radnika i šest hiljada nadrogiranih i razularenih huligana!!!!
Svakako da jeste problem to o èemu prièaš,to latentno ponavljanje svake novoizabrane vlasti da su neki prije njih pokrali i devastirali sve što se devastirati dalo ali svako onaj ko se prihvatio vlasti valjda je to znao i prije nego je došao na vlast!Time se naravno uvijek traži svojevrsni alibi za neuspjeh.Niko nije oèekivao od ove vlasti èudo mada su kao što i sama znaš gromoglasno u kampanjama najavljivane mnoga èuda ali svakako da je narod oèekivao kakav takav pomak!Ovim naravno ne želim svu krivicu svaliti na aktuelnu vlast,jer jako dobro znamo da je i ona vlast prije one napravila neviðen lopovluk ali dokle æe se više za Boga miloga tražiti taj alibi!!!
Ko æe preuzeti vlast iskreno ne znam ali ma ko to bio mora znati da su oèekivanja naroda velika i da mora poduzeti radikalne mjere na rješavanju goruæih problema!Onaj ko zaista bude imao petlju i ako uspije makar djelimièno konsolidovati stanje u društvu zasigurno æe imati nepodjeljenu podršku svih graðana!! 


<br /><br /><br /><br />

09-02-2014 at 12:40 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

Ovo treba postaviti kao banere na sve moguæe sajtove i kamo puste sreæe da postoji moguænost da se na svim trgovima diljem BiH postave veliki monitori na kome bi se ovo vrtilo svakog yebenog dana!!!!




 


<br /><br /><br /><br />

09-02-2014 at 12:46 | Ukljuèi u odgovor
enklava
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 26-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

Gornji video od kolege iznad obavezno pogledati, ko nije, ne zna šta propušta.

09-02-2014 at 13:56 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 58
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Politika : Tuzlanska buna New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice