Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Tuzlanska buna
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska buna

citat:
neveli wrote:
Zna li neko, ko je ovaj mulac sto zadnji govori?

a sto je mulac inace, to je predsjednik sindika jedne od unistenih fabrika...
18-02-2014 at 20:54 | Ukljuèi u odgovor
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

Ima li taj predsjednik sinidkata "jedne propale firme" neko ime?

Inace ti sindikalci su osnovni instrument manipuliranja radnicima i sami su dobrim dijelom doprinijeli unistavanju istih tih fabrika!

U saradnji sa vlascu skidali su menadzment koji je bio protiv mutnih privatizacija, prizivajuci tako "investicije" kroz privatizaciju , a danas kad su ostali bez icega prizivaju Cenicku.

Ma nije da je mulac, debil je!

I takvi su bili i prvi put instrument kada je trebalo privatizirati te firme i sada su instrument - al im njihova ogranicenost ne dozvoljava da to shvate!

Treba vidjeti zasto trazi amnestiju , da nije slucajno i on ucestvovao u svim tim teskim krivicnim djelima!

18-02-2014 at 21:22 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska buna

citat:
neveli wrote:
Ima li taj predsjednik sinidkata "jedne propale firme" neko ime?

Inace ti sindikalci su osnovni instrument manipuliranja radnicima i sami su dobrim dijelom doprinijeli unistavanju istih tih fabrika!

U saradnji sa vlascu skidali su menadzment koji je bio protiv mutnih privatizacija, prizivajuci tako "investicije" kroz privatizaciju , a danas kad su ostali bez icega prizivaju Cenicku.

Ma nije da je mulac, debil je!

I takvi su bili i prvi put instrument kada je trebalo privatizirati te firme i sada su instrument - al im njihova ogranicenost ne dozvoljava da to shvate!

Treba vidjeti zasto trazi amnestiju , da nije slucajno i on ucestvovao u svim tim teskim krivicnim djelima!



u kojim kivicinim djelima? amnestija se trazi za demonstrante..
nego imas li ti argumente za ove tvoje optuzbe i od kud ti pravo da za nekoga kazes da je ogranicen?
18-02-2014 at 21:33 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

citat:
neveli wrote:
Zna li neko, ko je ovaj mulac sto zadnji govori?


Covjek se zove Enes Tanoviæ i predvodi radnike uništenog tuzlanskog giganta „Polihem“...

Prije njega je Emina Busuladzic, bivsa radnica Dite i prvi je Vedad Pasic clan Plenuma...

[Edited by cupo on 18-02-2014 at 21:43 GMT]
18-02-2014 at 21:42 | Ukljuèi u odgovor
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

E Cupo hvala..

Bas ti iz Polihema su '98 predvodjeni sindikalcima strajkali zbog dvije zakasnjele place, trazeci privatizaciju i dobili su je..

Odlicnu su stvar tada uradili za obavljanje mutnih poslova od strane vlasti!

laly , demonstracije su legalan vid iskazivanja nezadovoljstva - pa shodno tome nema potrebe traziti amnestiju za demonstrante! Postenim ljudima ne treba amnestija!

Amnestija se trazi u ovom slucaju za one pojedince koji su palili i rusili - a to nisu demonstranti! Tu se radi o krivicnom djelu terorizma, zakon prepoznaje i podstrekivanje na terorizam!

18-02-2014 at 21:51 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska buna

citat:
neveli wrote:
E Cupo hvala..

Bas ti iz Polihema su '98 predvodjeni sindikalcima strajkali zbog dvije zakasnjele place, trazeci privatizaciju i dobili su je..

Odlicnu su stvar tada uradili za obavljanje mutnih poslova od strane vlasti!

laly , demonstracije su legalan vid iskazivanja nezadovoljstva - pa shodno tome nema potrebe traziti amnestiju za demonstrante! Postenim ljudima ne treba amnestija!

Amnestija se trazi u ovom slucaju za one pojedince koji su palili i rusili - a to nisu demonstranti! Tu se radi o krivicnom djelu terorizma, zakon prepoznaje i podstrekivanje na terorizam!



oprosti ne razumijem te, ponasas se kao trenutna vlast u BIH, kad narod reaguje to je terorizam jel? a ono sto su sve nase vlade unistile je nista, njih zakon ne prepoznaje. e pa nema duplih arsina znas
18-02-2014 at 21:58 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

citat:
laly wrote:

oprosti ne razumijem te, ponasas se kao trenutna vlast u BIH, kad narod reaguje to je terorizam jel? a ono sto su sve nase vlade unistile je nista, njih zakon ne prepoznaje. e pa nema duplih arsina znas


Niti su u vladi i vladama svi isti niti su isti demonstranti, ko je kriv, ko je prekoracio ovlasti, ko je ucinio krivicno djelo treba da odgovara.

Onda nema duplih arsina, ako cemo po pravdi i postenju. Neka odgovaraju svi koji su prekrsili vazece zakone.

Ovaj covjek nije predsjednik sindikata neko je predstavnik jedne grupe radnika. Sindikat se od njih ogradio. Iz Dite su uglavnom prodali svoje dionice.

Bilo bi super da se pozabave bitnim, a to je privatizacija koja je dovela do katastrofalnog stanja.

Ne bih ni o kome posebno da govorim, ali one koji koji su danas bili na razgovoru sa Ilicem, tesko neko moze ozbiljno shvatiti.

Treba tu koja pametna glava koja zna sta je ciji posao i sta ko treba da radi, ovako ispadaju smijesni. Politicari su itekako iskusni i koriste njihove slabosti. Mogu samo da kazem steta.









18-02-2014 at 22:52 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

zar funkcionisanje pravne drzave pocinje od demostranata? zbog cega to nije ranije funkcionisalo?
nisu svi isti, ne volim ja generaliziranje, a iskreno i oni posteni nisu ucinili nista da bi se procesuirali oni koji su unistili sve ono sto je vrijedno u BIH...
a sto se tice danas, svi smo mi ljudi, svi imamo svoje vrijednosti i svi imaju pravo iznjeti svoje zahtjeve, pa izgledalo to smijesno ili ne

18-02-2014 at 23:22 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

Ja ipak mislim da ovdje treba malo ozbiljnosti, isto kao sto je bilo za "bijeli hljeb" pa im je nakon sedam dana trebalo da vide da ce ministri imati pravo da tuze i dobiju na sudu.

Slazem se, svi imaju pravo da kazu svoje misljenje, ali nemaju svi pravo da predstavljaju narod. Taj isti narod se mora odrediti po tom pitanju, ako ti hoces da te predstavalja Plenum, mozda neko nece, primjera radi.

Bez struke, razuma i hladne glave, nema nista, jer najlakse je galamiti ali praviti drzavu nije bas lako.


18-02-2014 at 23:29 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

pa vidi niko od nas nije izabrao clanove ni jedne nase vlade, znamo da to biraju stranke koje dobiju vecinu na izborima. neki su bili smjesni, nekima se nije ni moglo vjerovati, neki su bili ok.
ono sto je meni bitno jeste da vidim da se ovi ljudi bore za bolje, a sto se Vlada tice taj osjecaj nisam imala, niti sam im vjerovala

18-02-2014 at 23:36 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 33
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : Tuzlanska buna New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice