Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Kako cete se izjasniti na popisu?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako cete se izjasniti na popisu?



Jes' jes', pravo lici na SANU-recept skuhan od KOS-majstora u nekoj SPC-filijali - ili skraceno stara/nova CK KPJ

13-10-2013 at 23:07 | Ukljuèi u odgovor
Dea
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 26-12-2005
Lokacija: IRI
Odgovori: 4162
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
mustajbeg wrote:
centralni komitet kpj, poslao drugaricu da objasni Bosnjacima neke finese...


Bujrum ahbabi, ukljuèite se slobodno...
Rekoh èovjeku da ne postoji državljanstvo Bosanac i Hercegovac i nikako mi ne vjeruje.
Možda mu vi muškarci možete to lakše objasniti.
14-10-2013 at 02:20 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
Dea wrote:


Bujrum ahbabi, ukljuèite se slobodno...
Rekoh èovjeku da ne postoji državljanstvo Bosanac i Hercegovac i nikako mi ne vjeruje.
Možda mu vi muškarci možete to lakše objasniti.



Pa odgovori èovjeku, pitao te koje državljanstvo postoji ako ne postoji BiH?
14-10-2013 at 08:55 | Ukljuèi u odgovor
Dea
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 26-12-2005
Lokacija: IRI
Odgovori: 4162
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
VV Cephei A wrote:


Pa odgovori èovjeku, pitao te koje državljanstvo postoji ako ne postoji BiH?


Dobro, ja æu odgovoriti, premda je bio red da se meni odgovori.

Dakle, govorim o famoznom nepostojeæem automatizmu po kojem si u sluèaju da se izjasniš kao Bošnjak(Srbin ili Hrvat, nebitno) preko bh. državljanstva automatski Bosanac i Hercegovac.
Za razliku od npr. pomenute Amerike, gdje se izjašnjavaš kao Amerikanac i tako stièeš državljanstvo te zemlje, u BiH je drugaèije.
Da bi imao državljanstvo Bosne i Hercegovine ne moraš se izjasniti kao Bosanac i Hercegovac. Možeš se izjasniti etno nacionalno kao Bošnjak, Srbin ili Hrvat, ili na neki drugi naèin u okviru ostalih.
Ako želiš biti Bosanac i Hercegovac potrebno je da se izjasniš(aktuelni popis je za to najbolja prilika) kao Bosanac i Hercegovac, kao Bosanac ili kao Hercegovac.
Iskljuèivo na taj naèin možeš biti Bosanac i Hercegovac.

Onaj ko i dalje misli da državljanstvo Bosne i Hercegovine podrazumijeva da smo svi u BiH Bosanci i Hercegovci neka dobro pogleda Aneks 4 Dejtona. U našem i u bilo kojem drugom ustavu nema podrazumijevanja.

14-10-2013 at 21:31 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

Bosanac i Hercegovac su èisto geografski pojmovi, poput pojmova Posavac, Krajišnik, Podrinjac i sl.

I, vjerovala ili ne, možeš ujedno biti i Bosanac i Bošnjak, i to, pazi sad ovo, bez da se tako izjasniš na popisu. Šokantno, znam.

Samo, teško je to objasnit vama Ostalim pošto vi volite vjerovat samim sebi, vjerovatno kako bi nekome pravdali neke svoje odluke iako za tim nema nikakvog razloga.

Davno sam rekao da vi od regionalne odrednice pravite etnièku grupu. Izjašnjavanjem kao Bosanac i Hercegovac niste ništa veæi Bosanci od mene, na primjer.

14-10-2013 at 21:39 | Ukljuèi u odgovor
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
VV Cephei A wrote:
Davno sam rekao da vi od regionalne odrednice pravite etnièku grupu. Izjašnjavanjem kao Bosanac i Hercegovac niste ništa veæi Bosanci od mene, na primjer.



14-10-2013 at 21:57 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
VV Cephei A wrote:

Izjašnjavanjem kao Bosanac i Hercegovac niste ništa veæi Bosanci od mene, na primjer.

Hajde sto nisu veci od tebe, nego sto popisom nisu ni brojcano najveci. Mirno ba spavajte.

A bas bi bio jazuk da tih Bosanaca ima npr 40%.
14-10-2013 at 22:05 | Ukljuèi u odgovor
RPM
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
Dea wrote:


Dobro, ja æu odgovoriti, premda je bio red da se meni odgovori.

Dakle, govorim o famoznom nepostojeæem automatizmu po kojem si u sluèaju da se izjasniš kao Bošnjak(Srbin ili Hrvat, nebitno) preko bh. državljanstva automatski Bosanac i Hercegovac.
Za razliku od npr. pomenute Amerike, gdje se izjašnjavaš kao Amerikanac i tako stièeš državljanstvo te zemlje, u BiH je drugaèije.
Da bi imao državljanstvo Bosne i Hercegovine ne moraš se izjasniti kao Bosanac i Hercegovac. Možeš se izjasniti etno nacionalno kao Bošnjak, Srbin ili Hrvat, ili na neki drugi naèin u okviru ostalih.
Ako želiš biti Bosanac i Hercegovac potrebno je da se izjasniš(aktuelni popis je za to najbolja prilika) kao Bosanac i Hercegovac, kao Bosanac ili kao Hercegovac.
Iskljuèivo na taj naèin možeš biti Bosanac i Hercegovac.

Onaj ko i dalje misli da državljanstvo Bosne i Hercegovine podrazumijeva da smo svi u BiH Bosanci i Hercegovci neka dobro pogleda Aneks 4 Dejtona. U našem i u bilo kojem drugom ustavu nema podrazumijevanja.


Englezi, Škoti, Irci, Velšani, milioni Indijanca i svi su po državljanstvu Britanci ... u Belgiji žive Valonci i Flamanci (kao nacije) a po državljanstvu su Belgijanci mada bi svi rekli da su Belgijanci nacija ... itd ... dakle nosioci BH državljanstva su Bosanci i Hercegovci htjeli to ili ne i uslovno može odreðivati nadnaciju. ... ... jednog dana æe se uvesti EU državljanstvo, sigurno je da æe biti onih koji æe za sebe reæi da su samo Evropljani tj. državljani EU i nema tu ništa lošega sve dok ne budu iskljuèivi prema, recimo, Njemcima, Francuzima itd. negirajuæi njihov nacion ...  


pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
14-10-2013 at 22:28 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
RPM wrote:

Englezi, Škoti, Irci, Velšani, milioni Indijanca i svi su po državljanstvu Britanci ... u Belgiji žive Valonci i Flamanci (kao nacije) a po državljanstvu su Belgijanci mada bi svi rekli da su Belgijanci nacija ... itd ... dakle nosioci BH državljanstva su Bosanci i Hercegovci htjeli to ili ne i uslovno može odreðivati nadnaciju. ... ... jednog dana æe se uvesti EU državljanstvo, sigurno je da æe biti onih koji æe za sebe reæi da su samo Evropljani tj. državljani EU i nema tu ništa lošega sve dok ne budu iskljuèivi prema, recimo, Njemcima, Francuzima itd. negirajuæi njihov nacion ...

ti srbe nigdje ne spomenu
14-10-2013 at 22:32 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
RPM wrote:

Englezi, Škoti, Irci, Velšani, milioni Indijanca i svi su po državljanstvu Britanci ... u Belgiji žive Valonci i Flamanci (kao nacije) a po državljanstvu su Belgijanci mada bi svi rekli da su Belgijanci nacija ... itd ... dakle nosioci BH državljanstva su Bosanci i Hercegovci htjeli to ili ne i uslovno može odreðivati nadnaciju. ... ... jednog dana æe se uvesti EU državljanstvo, sigurno je da æe biti onih koji æe za sebe reæi da su samo Evropljani tj. državljani EU i nema tu ništa lošega sve dok ne budu iskljuèivi prema, recimo, Njemcima, Francuzima itd. negirajuæi njihov nacion ...

Pa svi ti gore pobrojani Englezi, Skoti, Welsani, itd, itd su po NACIONALNOSTI British. Neces mi vjerovati, ali Englez, Skot ili Veelsanin nisu nacionalnosti, nego etnicke skupine. Neces naci da se pise nacionalnost Englez ili nacionalnost Welsh....jer nisu nacionalnosti. Pravi se razlika izmedju nacionalnosti i etnicke skupine. U BiH se sve to strpa na istu kamaru, jer u samom popisu izjednacavaju nacionalnost sa etnickom skupinom.

Kad se jos uz to nadoda laicko izjednacavanje etnickih skupine sa religijama, dobije se buckuris gdje sve postoji samo bosanska nacionalnost ne postoji.
14-10-2013 at 22:43 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 26
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Politika : Kako cete se izjasniti na popisu? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice