Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Politika : Kako cete se izjasniti na popisu?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Odgovori: 35281
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
Dea wrote:

Ovaj post ti je kombinacija etiketiranja i pitanja, iliti nedoumica. Kako sad da pomirim
tvoje neznanje i sposobnost vrhunskog dijagnosticiranja?
Moda da malo smanji tenziju pa da serbes egleniemo, k'o Bosanka i Bonjak.

Pa obzirom da me etiketira kao neznalicu doputam ti eto da me "prosvijetli" I ako nije eto problem da mi da odgovor na prethodno postavljeno pitanje  

<br /><br /><br /><br />

12-10-2013 at 20:26 | Ukljui u odgovor
Dea
Registriran(a): 26-12-2005
Odgovori: 4162

citat:
soraya wrote:
Reisu-l-ulema ef. Kavazovi - Mi bismo voljeli da smo imali zaista jedan graanski popis i da je on samo statistika, meutim politike snage koje imamo u Bosni i Hercegovini ele torove, ti torovi su prisutni

Vidjeh intervju - kako bijedno!
Njegov tj. zadatak IZ bio je da po nalogu politikih stranaka utjeraju muslimane u njihov tor. Aferim, lijepo ste to odradili.
E moj muftija, stara bosanska kae - poslije prcanja nema kajanja.
12-10-2013 at 23:57 | Ukljui u odgovor
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baka ilum, baka pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 604

icon Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

Reisu-l-ulema ef. Kavazovi je odlicno objasnio..

Mi Bosnjaci nismo trazili rijesenja popisa sa etnickim znacajkama - to nama i ne odgovara zbog velike raseljenosti Bosnjaka.

Na etnicim znacajkama su insistirali politicari iz RS-a ( vjerovatno iz istog razloga, zbog kojeg to nama ne ide u korist).

Obzirom da je takvo rijesenje popisa bilo neizbjezno, bilo bi nemarno ne poraditi i na tom dijelu - kad je vec tu, onda se mora na njemu i poraditi!

13-10-2013 at 00:25 | Ukljui u odgovor
Dea
Registriran(a): 26-12-2005
Odgovori: 4162

citat:
yugi wrote:

Pa obzirom da me etiketira kao neznalicu doputam ti eto da me "prosvijetli" I ako nije eto problem da mi da odgovor na prethodno postavljeno pitanje

Znai, idemo malo leernije...
U tebe je hime a ne jedno pitanje. Prvo govorili smo o RS-u. Pitao si me ustvari zasto bi u RS dolazio neko iz Srbije ili Sandaka da predaje srpski ili bosanski jezik kod tolikog naeg RS kadra. Znai, oni to rade i valja znaju zato to rade. Moe im se.

Drugo, mjesecima su zagovornici bonjatva medijski trubili kako je onaj ko se izjasni kao Bonjak automatski Bosanac i Hercegovac. Rekla sam ve da je to notorna la, a ako nije nai mi da takvo to stoji zapisano i ovjereno bilo gdje, pa makar to bilo i u upravi vodovoda. Uz to je i nametnut kod naa vjera je islam, mi smo Bonjaci, jezik nam je bosanski. Sljedno mojoj prethodnoj tvrdnji o prevari i ovdje dobrano smrdi. I moja vjera je islam, a poto sam Bosanka moj jezik haman ne moe biti bosanski jer su ga ve Bonjaci prisvojili kao svoj. Da ti jo uprostim, niko od nadrkanih bonjakih nacionalista nije se ni naalio da kae - Bosanci govore bosanskim jezikom, a eto i mi Bonjaci takoe. Ne, Bosanci za njih nisu bili ozbiljan faktor. U tom kontekstu, ja kao Bosanka ne mogu traiti da se u Konjevi Polju ui bosanski jezik. To eto mogu traiti tamonji i ini Bonjaci, a onda opet dolazimo na moju priu o Sandaku. Pitanje je kako uopte Bonjaci mogu bilo gdje zatititi bosanski jezik ako su ga ranije uzurpirali od Bosanaca?

Dodat u i to da mi termin ''Bonjak'' jako lijepo zvui a ne smeta mi ni nacionalno izjanjavanje Bonjak. Meutim, mi u BiH ivimo priu koja nadilazi ovaj izraz. O tome moda drugi put.
13-10-2013 at 00:57 | Ukljui u odgovor
djecko
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Odgovori: 13656

citat:
Dea wrote:

U tebe je hime a ne jedno pitanje. Prvo govorili smo o RS-u. Pitao si me ustvari zasto bi u RS dolazio neko iz Srbije ili Sandaka da predaje srpski ili bosanski jezik kod tolikog naeg RS kadra. Znai, oni to rade i valja znaju zato to rade. Moe im se.

Drugo, mjesecima su zagovornici bonjatva medijski trubili kako je onaj ko se izjasni kao Bonjak automatski Bosanac i Hercegovac. Rekla sam ve da je to notorna la, a ako nije nai mi da takvo to stoji zapisano i ovjereno bilo gdje, pa makar to bilo i u upravi vodovoda. Uz to je i nametnut kod naa vjera je islam, mi smo Bonjaci, jezik nam je bosanski. Sljedno mojoj prethodnoj tvrdnji o prevari i ovdje dobrano smrdi. I moja vjera je islam, a poto sam Bosanka moj jezik haman ne moe biti bosanski jer su ga ve Bonjaci prisvojili kao svoj. Da ti jo uprostim, niko od nadrkanih bonjakih nacionalista nije se ni naalio da kae - Bosanci govore bosanskim jezikom, a eto i mi Bonjaci takoe. Ne, Bosanci za njih nisu bili ozbiljan faktor. U tom kontekstu, ja kao Bosanka ne mogu traiti da se u Konjevi Polju ui bosanski jezik. To eto mogu traiti tamonji i ini Bonjaci, a onda opet dolazimo na moju priu o Sandaku. Pitanje je kako uopte Bonjaci mogu bilo gdje zatititi bosanski jezik ako su ga ranije uzurpirali od Bosanaca?

Dodat u i to da mi termin ''Bonjak'' jako lijepo zvui a ne smeta mi ni nacionalno izjanjavanje Bonjak. Meutim, mi u BiH ivimo priu koja nadilazi ovaj izraz. O tome moda drugi put.

udi mene da lingvistiari ne daju svoje miljenje ... o ovoj igri rijei
13-10-2013 at 01:02 | Ukljui u odgovor
cupo
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024

13-10-2013 at 01:08 | Ukljui u odgovor
djecko
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Odgovori: 13656

citat:
cupo wrote:

nema kud dalje
13-10-2013 at 01:10 | Ukljui u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest

citat:
Dea wrote:

Kakvo preseravanje, u p.... materinu. Ne mogu Bonjaci uzurpirati bosanski jezik jer bosanski jezik jeste jezik Bonjaka. Fakt. Ili smatra da je aica vas pametnija od itavog jednog naroda?

I ne znam je l' te uopte sramota rei da ne moe stati iza zahtjeva onih u Konjevi Polju, k'o da se radi o Marsovcima, a ne pripadnicima tvog naroda.

Takoer, popusti ba vie sa Sandakom. Sandak je vie vremena bio u Bosni nego to je u Srbiji (tamo je od "skora", ako u obzir uzme iri historijski kontekst). Ne treba da te udi, niti da se neto previe brine oko toga to tamo ive Bonjaci koji govore bosanskim jezikom.
13-10-2013 at 08:17 | Ukljui u odgovor
soraya

Registriran(a): 01-03-2009
Odgovori: 30666

citat:
Dea wrote:

Vidjeh intervju - kako bijedno!
Njegov tj. zadatak IZ bio je da po nalogu politikih stranaka utjeraju muslimane u njihov tor. Aferim, lijepo ste to odradili.
E moj muftija, stara bosanska kae - poslije prcanja nema kajanja.

naravno da je licemjerno...
neka stisne muftija petlju pa neka ovo porui sa minbera...

homogenizirali su narod u tor,stvorili politiku bazu glasaa koji im obezbjedjuju vlast,a vlast je vjerskim zajednicama dala ulazak na mala vrata u institucije drave...i to je ta sprga koja BIH razjeda sa sve tri konstitutivne strane...ali hajde ti to objasni priprostom neukom puku...
ne vidjeh muftije niti jednog hode da je stao ispred onih roditelja iz Konjevi polja koji trae ostvarivanje svojih GRAANSKIH prava zagarantovanih Ustavom i Poveljom o ljudskim pravima potpisanom od strane BIH.Ne znam da li je onaj dio Povelje ,koji se odnosi na ravnopravnost regionalnih jezika(Aneex I ,taka 14) ikada ratifikovan u Parlamentu...Ne moe me niko ubjediti da se to nije moglo "izgurati",ve se nije htjelo.....ima li iko da tim ljudima to objasni? Ima ,ali nee...Iste te polike stranke koje se predstavljaju zatitnicima bonjakog nacionalnog interesa su taj bonjaki nacionalni interes izdale upravo na ovoj floskuli "vano je biti Bonjak"...sav taj jad i bijeda od neupuenosti se vidi na ovoj ceduljici koju je potpisao neki Ibi (kao odgovor popisivaici Muniri,to je upo pastovao)...to je produkt nacionalistike politike "ta e ti misliti ,ima ko da misli za tebe"...i onda nastaje problem sa krizom identiteta..fino ree Filandra "jesam se izjasnio kao Bonjak,ali nisam zbog toga bolje spavao ,niti mi je vea plata,ni standard...."

Nazivati ljude "glupima idiotima i kretenima" zato to se izjanjavaju kao bosanskohercegovaki graani ili to su ateisti ili to ne izjednaavaju religiju sa nacijom,je produkt upravo te bonjake rigidne zatucanosti u procesu traenja sopstvenog identiteta...
a takvog etiketiranja ovde koliko hoe...

[Edited by soraya on 13-10-2013 at 09:03 GMT]
13-10-2013 at 08:22 | Ukljui u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest

uvaj ivce mustajbee, pusti salonce nek' makar na forumu misle da su neki bitan faktor.

13-10-2013 at 10:46 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 13
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: Dreadnot, ekonomistica, hexle, meri, merima, MikiMaus, monella, MR BENJAMIN BENNY BENJO, Selm@, suad, zlajACAB
FORUM : Politika : Kako cete se izjasniti na popisu? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net