Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

 


<br /><br /><br /><br />

09-09-2009 at 18:37 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

09-09-2009 at 19:38 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

citat:
Putnik wrote:



svaka ti dala èast za ovo
09-09-2009 at 22:43 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

BiH- Turska 1:1
Ipak je dobro, imamo 4 boda vise od Turaka i Estoniju u sledecoj utakmici.
Sanse su jos tu.

10-09-2009 at 07:48 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

citat:
Abulafija wrote:
BiH- Turska 1:1
Ipak je dobro, imamo 4 boda vise od Turaka i Estoniju u sledecoj utakmici.
Sanse su jos tu.


Et jesam reko,kaka ba sirina na klupi,pjanic i muslimovic unutra,ibisevic muratovic vani....
muratovic jedva iziso sa terena trebali su covjeku pumpicu dat da do daha dodje...
a miske supak skrti,mogo je onu u 32 min vratit unutra a ne pucat...
a dzeko jebo ronalda jes se nafuro,okrene se od lopte...
a i presing je bio na terenu al turski nads nama,..
sve u svemu..u rasemu
Valjda bude bolje do estonije..Jer ono sinoc ko da nisu odradili pripreme u klubovima,jbte nemaju snage da trce...
10-09-2009 at 08:58 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Ma sad mi mozemo kritikovati, teoretisati, itd..
Meni se svidjelo sto su igrali napadacki, borili se, dali sve od sebe.
Srece smo imali ko i Turci, i jedni i drugi smo imali sanse, dobro je
Estoniju pobijedimo i baraz

10-09-2009 at 09:48 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

ja da bude tako,sve nesto kontam,..eto nama sa spanijom jos jedne "historijske utakmice"
a na to onda idemo,kad bi sve gorilo

10-09-2009 at 10:45 | Ukljuèi u odgovor
Edo_Tuzla_Berlin
Nivo: Forumas sa iskustvom
mosnichanin

Registriran(a): 09-11-2008
Lokacija: Mosnik, Gornji
Odgovori: 53
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

citat:
primus inter pares wrote:


Et jesam reko,kaka ba sirina na klupi,pjanic i muslimovic unutra,ibisevic muratovic vani....
muratovic jedva iziso sa terena trebali su covjeku pumpicu dat da do daha dodje...
a miske supak skrti,mogo je onu u 32 min vratit unutra a ne pucat...
a dzeko jebo ronalda jes se nafuro,okrene se od lopte...
a i presing je bio na terenu al turski nads nama,..
sve u svemu..u rasemu
Valjda bude bolje do estonije..Jer ono sinoc ko da nisu odradili pripreme u klubovima,jbte nemaju snage da trce...

Potpisujem stari, imal smo srece...stativa pred sami kraj utakmice. Al imali su je i turci...valjda bude bolje u estoniji...Do tad, naprijed zmajeviiii  


Iz inata rodjena, behar grana procvala..
10-09-2009 at 17:40 | Ukljuèi u odgovor
Chili_Prdez
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH


Æiro:

"Terim mi je èestitao i rekao da me jako voli, a ja sam njemu rekao da i ja volim njega, ali ne smijem reæi jako, jer sam ovdje još uvijek Æiro peder!!", rekao je Blaževiæ.

10-09-2009 at 22:10 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

BHDANI:

Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo: BiH - Turska 1:1



Jedan potez genija

Fatih Terim je u srijedu naveèer 9. septembra na Bilinom polju u Zenici bio silno ponosan jer nije izgubio utakmicu! A nije izgubio samo zahvaljujuæi "hobotnici" Demirelu, èiji je golmanski talent ravan Rustu Recberu. A mi? Pokazali smo da igramo odlièno i pod pritiskom. Da smo, valjda, iskorijenili taj luzerski mentalitet. I na kraju selektor... Ako maèka ima devet života, Æiro Blaževiæ ih ima barem èetiri! Ostavio je BiH u igri i do samog kraja kvalifikacija i meèeva s Estonijom (10. oktobra) i Španijom (14. oktobra), da se nadamo èudu



"Sreæa se osmjehnula igraèu koji do srijede 9. septembra za A selekciju nikada nije dao gol"
Ne znam koliko je onih koji su vjerovali u Æirine moæi i povratak u '82. i '98., kada su Dinamo i hrvatska reprezentacija presingom u prvom kvartalu utakmice lomili sve svoje suparnike. Oni koji su mislili da je ostario, da je stisnut u mrtvi ugao i da ne može više mahati dirigentskim prutiæem - zeznuli su se. Kad su pomislili da æe Turcima suprotstaviti tim s jednim napadaèem, na dan utakmice, Blaževiæ je digao svoje pomoænike iz soba i vrisnuo: "Dajte mi Ibiševiæa, dajte mi njega." I poèeo je s Vedadom, a na klupu se preselio Vladaviæ. Ibiševiæ je u tandemu sa Džekom sjajno funkcionirao. Kako i ne bi - dva klasna golgetera, dva majstora mogu u tandemu samo da donesu prevagu, nikako brigu. Ipak, nije sve poèelo kako smo željeli.

Bacili su nas Turci na konopce veæ u èetvrtoj minuti. Muk na Bilinom polju. Sabili su našu odbranu u šesnaesterac, a Emre Belozoglu, ta mala krtica, postiže gol iz blizine. 0:1.

Nisu naši pali u knockdown nakon primljenog gola. Salihoviæ hvata jednu loptu na volej, šutira prema golu Volkana Demirela, ali Džeko ne stiže da joj promjeni smjer i plasira tamo gdje je gotovo 20 hiljada duša željelo. U mrežu!

Krenuli su žestoki napadi Æirinog tima. Turci su se odbranili svim sredstvima, povukli su se totalno na svoj dio terena, a uragani Zmajeva su se konstantno ponavljali. Dah nam je stao nakon šansi Džeke, Ibiševiæa, Misimoviæa... S lijeve strane je neumoljivo tukao Salihoviæ, s desna Ibrièiæ, gol je visio u zraku...

A onda je i nas krenulo.

Gol imperatoru Sreæa se osmjehnula igraèu koji do srijede 9. septembra za A selekciju nikada nije dao gol. Minut je 25. Loptu je namjestio bombarder iz Hoffenheima Sejad Salihoviæ. Udaljenost nekih tridesetak metara. Uzeo je kratak zalet, "spustio" se u svoj karakteristièni gard i u svom stilu nanišanio radarski precizno. Sijevnuo je top iz noge momka iz Gornjeg Šepka, Volkan se opružio koliko je dug, ali lopta je bježala od njega i na kraju završila u rašljama. Vulkan je eruptirao, Bilino polje je gorilo. 1:1.

Primljeni gol teško je pao turskom selektoru Fatihu Terimu. Sasuo je bujicu uvreda i psovki prema sudijama. Portugalski djelitelj pravde bio je neumoljiv i iskljuèio "imperatora". Ostatak utakmice Terim je proveo u sveèanoj loži s mobitelom u rukama, govoreæi svojim asistentima kako æe igrati.

Naši se nisu pomirili s izjednaèenjem, veæ su nastavili s naletima, a u 30. minuti Ibiševiæ je sjajno pronašao Džeku. Kako smo odavno navikli da Edin trzajem glave trese mreže u Bundesligi, tako smo ovu loptu vidjeli u turskoj mreži. Meðutim, ona je na našu nesreæu završila negdje na sjevernoj tribini Bilinog polja. Šteta, bila je to sjajna šansa.

Redali su se napadi naših. Nakon jedne minijature na sredini terena, ispala je kompletna odbrana turskog tima. Misimoviæ je krenuo sam na Demirela. Izdriblao je turskog èuvara mreže, ali je otišao ukoso, šutirao po zemlji, da bi krajnjim naporima turski stoperi izbacili loptu van igre. Svi smo je vidjeli kako se koprca u mreži. Malo nakon toga Džeko se sapleo i propustio šansu za gol.

Sjajni Nemanja Prvo poluvrijeme smo demolirali Turke. Nevjerovatno je da se jedna svjetska nogometna sila branila k'o Lenjingrad. Siloviti cunami koji je strefio Tursku djelovao je kao malj u glavu za njihove igraèe, koji nisu znali odakle prijeti veæa opasnost. Prvo poluvrijeme je zaèinio fakinski pokušaj Salihoviæa da s velike udaljenosti lobuje golmana Demirela. Èuvar mreže Fenerbahcea jedva je vrhovima prstiju izbio loptu iznad grede svog gola.

Tamo gdje smo stali u prvom, nastavili smo u drugom poluvremenu. Nošeni na krilima fenomenalnih navijaèa, bh. reprezentativci su imali dvije izgledne prilike preko Ibiševiæa, ali onda smo se povukli. Turska je preuzela inicijativu i nekih pet minuta dominirala terenom.

Supiæ nas je spašavao u 53. minuti. Duplim pasovima Tuncay i Yildrim su došli do našeg gola, ali je u dva navrata Nemanja sjajno odbranio udarce turskih igraèa. Bili su to ziceri, koje su turski napadaèi imali priliku da realiziraju, ali na našem golu sjajan je bio Nemanja Supiæ. Turci su dobrim dijelom drugog poluvremena dominirali, ali onda smo mi opet uspostavili ravnotežu, dobro kontrolirali sredinu terena, odbrana je dobro stajala, a napadaèi su vršili konstantan pritisak na zadnju liniju Turske. Redale su se šanse, Ibiševiæa, Misimoviæa, Džeke, Salihoviæa, ali gola nije bilo. Pjaniæ je unio dosta svježine, pokazao se kao pravi džoker, jer je pravovremeno odigravao, nije puno solirao, tražio naše napadaèe.

Pokušao je Blaževiæ s Muslimoviæem, koji je zamijenio Ibiševiæa. Vedad se silno trudio, dosta je pretrèao, ali nije imao sreæe, lopta nije htjela u gol.

Zlatan je imao fantastiènu šansu da petnaestak minuta prije kraja dovede naše u vodstvo i riješi sve dileme. Misimoviæ mu je odlièno ostavio loptu, nakon što je - ni sam ne zna kako - ušao u šesnaesterac Turaka. Muslimoviæ je snažno šutirao, ali po sredini gola i taèno u Demirela.

Bijes zbog nemoguænosti da daju gol, Turci su iskalili po nogama našeg kapitena. Semih Senturk je divljaèki nasrnuo na Emira Spahiæa pri samom kraju utakmice, onako podmuklo, s leða. No, kapiten je nastavio utakmicu, odigravši do kraja.

Imamo šanse "Bilo bi bolje da smo pobijedili, ali nema veze, nije ni ovako loše. Još uvijek imamo šansu za baraž, sami odluèujemo o svojoj sudbini i èekamo meèeve s Estonijom i Španijom", rekao je Emir Spahiæ nakon utakmice.

Fatih Terim je u srijedu naveèer bio silno ponosan jer nije izgubio utakmicu! A nije izgubio samo zahvaljujuæi "hobotnici" Demirelu, èiji je golmanski talent ravan Rustu Recberu. A mi? Pokazali smo da igramo odlièno i pod pritiskom. Da smo, valjda, iskorijenili taj luzerski mentalitet. I na kraju selektor... Ako maèka ima devet života, Æiro Blaževiæ ih ima barem èetiri! Ostavio je BiH u igri i do samog kraja kvalifikacija i meèeva s Estonijom (10. oktobra) i Španijom (14. oktobra), da se nadamo èudu. U baraž.





Osveta s tribina



Boliæ i Sukur bez mjesta u loži


Sramotan tretman na stadionu Bilino polje imale su dvije istinske legende turskog i bh. nogometa. Najbolji golgeteri Turske i BiH Hakan Sukur i Elvir Boliæ nisu mogli do mjesta u sveèanoj loži u prvoj galeriji, veæ su bili stisnuti uz ogradu u donjem dijelu tribine za posebne goste i zvanice. Ako su iz Saveza na ovaj naèin htjeli da se svete Boliæu što je prošle godine zajedno s Mehom Kodrom predvodio "pobunjenike" na utakmici Spasimo bh. fudbal, onda su definitivno izabrali pogrešan naèin. Jer ovakvim postupcima se ne svete Boliæu, veæ se brukaju pred uglednim gostima kakav je Hakan Sukur.



11-09-2009 at 12:52 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 18
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice