Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Tuzlarije : Persona non grata Kaavenda (sabrana nedjela)
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Odgovori: 5224
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Persona non grata Kaavenda (sabrana nedjela)

citat:
Tiburon wrote:

Prvo Ceri, sad Kaavenda? Jbt, poet u vjerovati u uda!

Jel vjeruje cupo da sam se odmah tebe sjetio kada sam proitao ovu vijest

ovo je stara vijest, procitaj one novije.. kazu, nije penzija zbog zdravstvenih razloga..
12-11-2012 at 09:49 | Ukljui u odgovor
arnie_returns
Nivo: Forumski vuk
when the time comes

Registriran(a): 23-08-2012
Odgovori: 747

citat:
camac wrote:

ovo je stara vijest, procitaj one novije.. kazu, nije penzija zbog zdravstvenih razloga..

kazu da je neka prinudna penzija dok ne pocne istraga:

Kaavenda naputa funkciju zbog izvjetaja o Blaanovievoj smrti

Kontroverzni vladika zvorniko-tuzlanski Vasilije Kaavenda s te funkcije odlazi zbog sumnje da je odgovoran za smrt Milia Blaanovia, ustvrdio je u izjavi advokat Duko Tomi. Podsjetimo, Sinod Srpske pravoslavne crkve u Patrijariji, koji je u proirenom sastavu zasjedao u Beogradu, u utorak je saopio odluku o Kaavendinom povlaenju s funkcije.

12-11-2012 at 10:05 | Ukljui u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670

citat:
Tiburon wrote:

Prvo Ceri, sad Kaavenda? Jbt, poet u vjerovati u uda!

Jel vjeruje cupo da sam se odmah tebe sjetio kada sam proitao ovu vijest

ja ba, jesi li vidio cudesa u Alice zemlji. Kako je krenulo, mozda i Mico uzjase traktor i odveze se u zaborav.
12-11-2012 at 10:18 | Ukljui u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024

icon Re: Persona non grata Kaavenda (sabrana nedjela)

Kaavenda treba da odgovara za hukanja na injene ratnih zloina, treba da odgovara to je opljakao crkvu na poetku rata u Tuzli, a za to je optuen jedan drugi gospodin, takoer Srbin koji nit luk jeo nit luko miriso, inae brat od T.I.

Takoer treba da odgovara za uzurpaciju tue imenovine od Zvornika, Drinjae, Konjevi Polja pa sve do Bratunca i Srebrenice.

Da ne govorim o jeziku mrznje poslije rata usmjerenim protiv svega sto nije srpsko.

Ove pedofilske aktivnosti su novosti koje mu se takodjer stavljaju na teret.

Sve je ovo moglo biti i ranije da je SPC-u stalo da se ogradi od ovakvih vladika i pocinjenih zlocina koje su uredno blagosiljali.

No, hajde da vjerujem da mozda u buducnosti bude pomaka.

[Edited by cupo on 12-11-2012 at 12:00 GMT]

12-11-2012 at 11:57 | Ukljui u odgovor
arnie_returns
when the time comes

i @cupoj'se sjetio @tiburona, odma'

;hanka

12-11-2012 at 12:25 | Ukljui u odgovor
arnie_returns
when the time comes

Ispovijest majke svetenika:Sin mi je ubijen u manastiru Papraa jer je odbio seks s Kaavendom

Prva istraga Milieve smrti bila toliko traljava da su njegovo tijelo sahranili na Ozrenu, a da su nakon toga dijelovi glave i ruku naeni u sobi u kojoj se tragedija desila, te su tajno sahranjeni u Paprai

Odluka Sinoda Srpske pravoslavne crkve da u etvrtak penzionie vladiku zvorniko-tuzlanskog Vasilija Kaavendu bila je znak da u javnost napokon mogu da isplivaju sve kriminalne radnje za koje se sumnja da je u njima uestvovao vladika, pie beogradski Blic.

Najokantniji je sluaj mladog bogoslova Milia Blaanovia, koji je sa 19 godina stradao 1999, ali je sluaj pred pravosuem pokrenut tek nedavno, kada je porodica angaovala advokata Duka Tomia.

Prema zvaninoj verziji, Blaanovi se ubio bombom u manastiru Papraa kod ekovia. Meutim, njegova majka Dragica Jovii u ispovjesti za Blic tvrdi da je Mili ubijen jer je odbio da spava sa vladikom Vasilijem. Prisea se da je sinu savjetovala da se uva vladike jer se prialo da je pedofil.

Sin ju je, kae, posluao, i pokuavao je da ne bude nikad sam u prostoriji sa Kaavendom. Ipak, pria majka, nije prolo mnogo i Mili je primijetio kako ga vladika gleda.

- Nikada mi nije priao o tome. Meutim, majka mi je nakon smrti Milia ispriala ta je njoj rekao i zakleo je da ne smije nikom ni rije da kae. Ispriao joj je da je jedno vee u crkvu u Doboju doao Kaavenda. Bio je pijan i Miliu je bacio kljueve od sobe, navodno da ide da je pospremi.

Meutim, uspio je da izvrda. Nije otiao, preplakao je cijelu no. Ujutru je odmah prebaen u manastir Paprau jer nije pristao na ono na ta je vladika mislio. Znala sam da je tamo leglo pedofilije - pria Joviieva.

Nekoliko dana nakon toga Mili je naen mrtav u svojoj sobi. Meutim, nastavlja majka, roditelje niko iz manastira nije pozvao da im javi za smrt.

- Oni su tokom noi sve sredili. Prostorija je okreena, pa je izgledalo kao da se nita nije desilo. Mili se nije ubio. Znam njegov karakter. Sigurno je znao vie nego to je trebalo i morao je da umre. Kada sam smogla snage i otila u manastir Paprau, na dunosti je bio svetenik Stefan. Rekao mi je da se Mili taj dan ponaao normalno i da su nakon nekog krtenja svi otili u svoje sobe na odmor.

Nita vie nije smio da mi kae. Poruio mi je da utim. Poslije sedam dana Milievi prijatelji mi javljaju da je otac Stefan premjeten u Srbiju. Imala sam elju da Stefana posjetim, ali je umro - nastavlja potresnu ispovijest Dragica Jovii.

Nekoliko godina nakon smrti Milia, kod Mostara je pronaen mrtav i njegov ujak, prevoznik voa iz Crne Gore u RS. Kako saznajemo, tragedija se dogodila nakon to se u jednoj kafani na putu poalio kako mu je sestri nastradao zbog vladike Kaavende.

Advokat Duko Tomi otkriva da je o Milievoj smrti obavijestio Tuilatvo BiH, Specijalno tuilatvo RS i okruna tuilatva u Bijeljini i Istonom Sarajevu.

Istie da je prva istraga Milieve smrti bila toliko traljava da su njegovo tijelo sahranili na Ozrenu, a da su nakon toga dijelovi glave i ruku naeni u sobi u kojoj se tragedija desila, te su tajno sahranjeni u Paprai.

- lanovi Sinoda i Anketnog odbora SPC bili su kod majke, dede i bake i od njih su uzeli izjavu. Lino sam Sinodu pisao prije godinu dana, kao i bivi akon Kaavende Bojan Jovanovi. On je dao iskaz i Anketnom odboru SPC i potvrdio da mu se Mili alio na Kaavendu.

Sada tvrditi da Kaavenda odlazi jer je bolestan i moliti ga da ostane do maja skandalozno je - kae Tomi.

12-11-2012 at 13:13 | Ukljui u odgovor
cupo

Dokazi protiv vladike Vasilija Kaavende zavrili u fioci

BANJALUKA - Bojan Jovanovi, bivi akon vladike zvorniko-tuzlanskog Vasilija godinama je javno iznosio delikatne detalje iz ivota ovog episkopa. On je za Radio Sarajevo rekao da su mu kabinet biveg predsednika Srbije Borisa Tadia i BIA nudili da ga ozvue kako bi imali snimke svega to radi i govori Vasilije Kaavenda. Imali su nameru, kae Jovanovi, da prikupe dovoljno dokaza.

Pet godina kasnije, bivi akon Bojan Jovanovi tvrdi da postoje snimci o svemu, ali da vlasti u Srbiji jednostavno nisu htele da preduzmu nikakave korake.

Advokat iz Tuzle Faik Muhi kae da ak i jedna jednostavna transakcija - prodaja imovine Ribolovakog udruenja aran parohiji Srpske pravoslavne crkve, od koje je deo novca namenjen radnicima, postao problematian.

- Nameravaju da ovo udruenje izbriu iz sudskog registra. U tom sluaju bio bi ugaen i raun, pa aran ne bi dobio svoj novac - kae Muhi.

Posle prodaje imovine arana, zemljita i restorana Pet jezera za 450.000 KM parohiji SPC u Bijeljini, najpre su izmirene nagomilane zakonske obaveze udruenja, a preostali deo novca trebalo je da legne na raun arana, ali nije.

Uz ovu kupljenu lokaciju vladika Vasilije je za SPC izgradio jedan od najlepih manastira, posveen Svetoj Petki. Ureena su jezera, a u planu je da uz manastir budu podignuti i drugi sadraji. Poznat po raskoi kojom oprema odaje Vasilije je i ovaj manastir opremio u tom stilu.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/352546/Dokazi-protiv-vladike-Vasilija-Kacavende-zavrsili-u-fioci

12-11-2012 at 22:57 | Ukljui u odgovor
cupo

FTV Zato se pedofil Vasilije Kaavenda povlai iz slube ?

13-11-2012 at 02:10 | Ukljui u odgovor
cupo

Bojan Jovanovi - Prljave rabote avoljeg vladike

Nekadanji akon Srpske pravoslavne crkve Bojan Jovanovi iz Beograda je za FTV govorio o tome kakvu je mranu ulogu i utjecaj na Vojsku RS-a imao vladika Kaavenda, o ulozi Biljane Plavi, ubistvu Ljubie Savia, te jo nekim aktuelnim temama.

13-11-2012 at 16:47 | Ukljui u odgovor
cupo

Seks, lai i prinudno penzionisanje

Jedan od najmonijih vladika SPC-a Vasilije Kaavenda prisiljen je da demisionira pod teinom optubi koje su mu predoene na prolonedjeljnom zasjedanju Svetog sinoda SPC-a.

Na posljednjem zasjedanju crkvene vlade, kako saznajemo, pominjane su njegove sklonosti raznim perverzijama, nezakonito djelovanje, bogaenje, ali su otvorena i najtea krivina djela koja je ovaj bolesni episkop poinio. Sasvim je jasno da Vasilije ne odlazi u penziju zbog naruenog zdravlja, kako je to Sinod SPC-a objavio, ve zbog ucjene da e u javnost isplivati brojni dokazi o uasima koje je poinio. Lista zlodjela zbog kojih je ovaj episkop davno morao biti rainjen veoma je velika. Na duu mu se stavlja ubistvo Milia Blaanovia, mladog uenika bogoslovije, koje se desilo 1999. godine u konaku manastira Papraa.

Prema zvaninoj verziji, Blaanovi se ubio bombom u manastiru Papraa kod ekovia. Meutim, njegova majka Dragica Jovii tvrdi da je Mili ubijen jer je odbio da spava sa vladikom Vasilijem, a i namjeravao je progovoriti o seksualnom maltretiranju koje se deavalo iza zidina manastira. Svjedoci iz Crkve kao glavne krivce za Milievu smrt oznaili su vladike Vasilija, Pahomija i monaha Arsenija.U manastiru Papraa pronaen je dnevnik monaha Arsenija, u kojem su svakodnevno biljeene bludne radnje koje je poinio zajedno sa Pahomijem. avolji vladika Kaavenda iskoristio je svoje veze u politici i policiji da bi se sluaj zatakao.

Nekoliko godina nakon smrti Milia, kod Mostara je pronaen mrtav i njegov ujak, prevoznik voa iz Crne Gore u RS. Tragedija se dogodila nakon to se u jednoj kafani na putu poalio kako mu je sestri nastradao zbog vladike Kaavende. avoljeg vladiku, koji je poznat iz vremena agresije kao svetenik koji je redovno blagosiljao zloince prije krvavih pohoda, graani Bijeljine pamte i po zloinima koje je poinio nad Srbima tokom rata.

(Slobodna Bosna)

16-11-2012 at 19:13 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 17
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: Dreadnot, ekonomistica, hexle, meri, merima, MikiMaus, monella, MR BENJAMIN BENNY BENJO, Selm@, suad, zlajACAB
FORUM : Tuzlarije : Persona non grata Kaavenda (sabrana nedjela) New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net