Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
bajadera
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-01-2007
Lokacija: US
Odgovori: 2665
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
zeus wrote:
Pa valjda se prvo napravi posao pa se onda traze pare i zaradjuje. Ccccccc......


prvo se napravi i potise ugovor sa vec odredejnom sumom novca,zatim zarada  


Mi Bosanci smo sampioni Svijeta u pricanju protiv drzave.Pricamo protiv one drzave u kojoj smo a pricamo i protiv one u kojoj nismo.Mi smo uvijek protiv.

30-08-2007 at 02:22 | Ukljuèi u odgovor
bajadera
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-01-2007
Lokacija: US
Odgovori: 2665
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
Dea wrote:
Cula sam da je Mirnes Ajanovic polozio za pilota - sad valjda slijedi reforma zrakoplovstva?



obrazlozi izjavu  


Mi Bosanci smo sampioni Svijeta u pricanju protiv drzave.Pricamo protiv one drzave u kojoj smo a pricamo i protiv one u kojoj nismo.Mi smo uvijek protiv.

30-08-2007 at 02:22 | Ukljuèi u odgovor
lola
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-12-2003
Lokacija: Slo&CH
Odgovori: 9851
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
THALES wrote:


Pogrešno - njih (banjaluku) koèi Zagreb/Pleso, manji broj stanovnika/potencijalnih putnika, a imaju i probleme sa infrastrukturom. Trenutno nemaju moguænosti za proširenje aerodroma zbog privatnog zemljišta. Sarajevski aerodrom je veæ dostigao limite propusnosti zbog male platforme za P/O aviona, skoro svaki centimetar zemljišta oko A/D ograde je izgradjen i direktor Bakir sad ne zna kako da napravi/proširi platformu kako bi prihvatio još koji avion. I konfiguracija TMA (terminalne zone) i pored radara ne dopušta neki veæi obim operacija od ovog koji je sada, zbog visokog terena, minimalne radarske visine vektorisanja su najniže na 6000 ft, tj na skoro dva kilometra nadmorske visine što predstavlja problem pri efikasnijem radarskom razdvajanju letjelica. Da ne spominjem da se saobraæaj u sarajevu odvija èelo-u-èelo tj, polijetanja su sa piste 30, a slijetanja u suprotnu 12, što dovodi do zastoja posebno jer se prilazni i odlazni saobraæaj odvija kao kroz tunel u pravcu zapada. Tuzla je i po rijeèima kompetentnih ljudi u sarajevu jedini aerodrom koji ima moguænosti brzog razvoja.


zato se i zaobilazi tz sa autoputom,

30-08-2007 at 06:37 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
bajadera wrote:
o SJJ vec znam

znaci BL ne treba aerodrom



sta je smisao ulaganja u TZ ili mostarski aerodrom


Smisao ulaganja sredstava u tuzlanski aerodrom je komunikaciono povezivanje šireg regiona sjeveroistoène bosne sa ostatkom svijeta. Da li se isplati ili ne, ne bih dalje raspravljao, državi se ne isplati zimi èistiti puteve i posipati solju, ali mora to raditi kako život u državi ne bi stao i graðani ne bi trpili.

veæ sam ranije spomenuo u vezi mostarskog aerodroma da tokom èitave godine svetište u meðugorju posjeti preko 750.000 hodoèasnika iz cijelog svijeta, meðutim oni na podruèje hercegovine dolaze sa aerodroma u splitu i dubrovniku. takoðe sam veæ spomenuo da mostarski aerodrom guši autobuska mafija koja transportuje te iste hodoèasnike iz hrvatske autobusima. ko je jednom bio u meðugorju zna o èemu prièam. koliki milioni su uloženi u autobuse visoke luksuzne kategorije, vjerujem da se mogla osnovati aviokompanija sa zavidnom flotom. ali naravno kao i uvijek lakse je razmišljati prizemno i kupiti autobuse i zaposliti pola "famelije" a i moguænosti za malverzacije su mnogo veæe. elem oni preko kojekakvih lobija iz hercegovine i hrvatske direktno ucjenjuju našu državu kako bi promet za meðugorje umjesto u mostar otišao u dubrovnik.

evo i koja statistika za dubrovnik:

http://www.airport-dubrovnik.hr/statistike.htm

split:

http://www.split-airport.hr/statistike_hr.htm

zadar:

http://www.zadar-airport.hr/pdf/broj_putnikaHR.pdf ;


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
30-08-2007 at 20:31 | Ukljuèi u odgovor
bajadera
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-01-2007
Lokacija: US
Odgovori: 2665
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

THALES

u pravu si,mostar odrzava na zivotu medjugorje

o poslovnoj prespektivi aerodroma je jako tesko pisati

 


Mi Bosanci smo sampioni Svijeta u pricanju protiv drzave.Pricamo protiv one drzave u kojoj smo a pricamo i protiv one u kojoj nismo.Mi smo uvijek protiv.

30-08-2007 at 20:46 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

bajadera

èinjenica je da kad se pogledaju statistike za samo ova tri aerodroma u hrvatskoj vidi se nevjerovatan porast saobraæaja svake godine... èak se uvode i linije osijek-dubrovnik, pula-split itd. Beogradski aerodrom nikola tesla je proširio kapacitete evo i malo njihovih podataka:

Uspešni poslovni rezultati JP Aerodrom "Nikola Tesla" Beograd u prvih 6 meseci 2007. godine
Beograd, 02. avgust 2007. godine

U prvih šest meseci 2007. godine, JP Aerodrom "Nikola Tesla" Beograd zabeležio je znatno bolje poslovne rezultate u odnosu na isti period prošle godine.

Tokom prvih šest meseci ove godine ostvaren je porast broja putnika od 13 % i prometa aviona od 1%.

Kroz zgradu beogradskog aerodroma, u ovom periodu, prošlo je 1.064.556 putnika, obavljeno je 20.348 aviooperacija i otpremljeno je 5.084 tona robe.

Poveæanje broja putnika i aviooperacija rezultiralo je ostvarivanjem neto dobiti u iznosu od 3.990.980 evra.

Najbolji pokazatelji uspešnog poslovanja su parcijalni indeksi produktivnosti:

• produktivnost merena brojem putnika po zaposlenom viša je za 38% u odnosu na isti perod prošle godine,

• produktivnost merena prometom robe u tonama po zaposlenom porasla je za 23%,

• rast produktivnosti merene odnosom ukupnog prihoda i broja zaposlenih iznosi 42% u odnosu na prvih 6 meseci 2006. godine.

S obzirom da navedeni podaci ne obuhvataju letnju sezonu tokom koje je prisutna ekspanzija èarter letova, JP Aerodrom "Nikola Tesla" Beograd oèekuje da æe poslovni rezultati na kraju 2007. godine biti najbolji zabeleženi do sada.

Informativna služba
JP Aerodrom "Nikola Tesla" Beograd

znaci svi se grabe za posao samo mi stojimo po strani i gledamo...

evo malo i informacija o osijeku:

http://www.osijek-airport.hr/hr/o-nama/lokacija-i-gravitacijsko-podrucje.html



[Edited by THALES on 30-08-2007 at 20:56 GMT] 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
30-08-2007 at 20:55 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

evo da se malo vratim na osijek. to je aerodrom koji je vrlo slièan tuzlanskom po nekim ekonomskim i tehnièkim problemima. pod jedan i oni su pasivan kraj kao i mi. imaju i slicno gravitacijsko podruèje kao i mi što nije ni èudno pošto su nam pravo blizu. moguænosti razvoja su takoðe sliène jer imaju uspostavljenu trgovinsku slobodnu zonu koju bi mogli imati i mi.(više informacija na nihovoj web stranici). takoðe nemaju ILS ali to æe se promijeniti do kraja godine. tehnièke karakteristike opremljenosti aerodroma su kao i kod nas. jedina razlika je što oni kopaju i rukama i nogama da se izvuku iz blata, pa se oèekuje da do kraja godine kad instaliraju ILS da dobiju i nekog od low-cost prevoznika. tada mi u TK komotno možemo da se oprostimo sa rentabilnošæu aerodroma jer imamo u komšiluku preduzeæe koje æe imati pet-šest godina prednosti, i koja æe ne sumnjam uopšte da se poveæa vremenom. 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
30-08-2007 at 21:12 | Ukljuèi u odgovor
bajadera
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-01-2007
Lokacija: US
Odgovori: 2665
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

thales,oooo,pa aerdrom osijek sam totalno zaboravila ;jojcovjece ,dobra uporedba 


Mi Bosanci smo sampioni Svijeta u pricanju protiv drzave.Pricamo protiv one drzave u kojoj smo a pricamo i protiv one u kojoj nismo.Mi smo uvijek protiv.

30-08-2007 at 22:06 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Ooooo Tale m...... imal ista novo za aerodrom u Tuzli, tipa Kuwaitska trgovina ili mozda Enko sprema iznenadjenjne.... 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
19-09-2007 at 10:35 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Ne znam ima li išta novo što se tièe aerodromskog preduzeæa,odavno sam prestao da idem u pristanišnu zgradu na kafu, ali što se tièe službi kontrole letenja, pripreme su se konaèno zahuktale, oprema se nabavlja, popravlja, ljudi su na školovanju itd. prognoze su takve da bi se moglo mozda prije nove godine otvoriti aerodrom za saobraæaj, mada mi se èini da od saobraæaja neæe biti ništa prije proljeæa. ali za sada je najvažnije da stavimo tablu OTVORENO pa æemo vidjeti šta dalje. puno je papirologije koju sad treba odraditi, nadam se da drzavna direkcija za civilnu avijaciju neæe praviti probleme pošto su oni u toku pravljenja oblasne kontrole letenja bosne i hercegovine, al ko ih hebe postoje i zakonski naèini da se provizornim dokumentima premosti vakuum do odobravanja procedura i propisa... Pozdrav 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
20-09-2007 at 00:23 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 51
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice