Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Politika : Dodik predlae demilitarizaciju
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
ziggy
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 26-05-2005
Odgovori: 320
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik predlae demilitarizaciju

Predsjednik Vlade Republike Srpske (RS) i lider Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik izjavio je da Bonjaci imaju pravo na svoj jezik, ali da on ne moe da se zove bosanski, nego bonjaki. Prema njegovim rijeima, ne postoji bosanski jezik i njega je prisvojila jedna etnika grupa.

"Obiljeje jezika nosi obiljeje naroda. Bonjaci imaju pravo na svoj jezik, ali on ne moe da se zove bosanski, nego bonjaki", kazao je Dodik novinarima u Banjaluci.

On je naveo da u BiH ive i ljudi koji govore srpski i hrvatski jezik i koji sigurno nisu spremni da se odreknu injenice da je jezik dio njihovog identiteta.

Dodik je kazao je da je potpisani sporazum u Odaku sa liderima Stranke demokratske akcije (SDA) Sulejmanom Tihiem i Hrvatske demokratske zajednice (HDZ) BiH Draganom oviem uraen na bazi konsenzusa u vezi sa popisom stanovnitva u BiH.

"Traili smo da se mora obezbijediti popis i dati mogunost ljudima da se izjasne kojoj naciji pripadaju, kojim jezikom govore i kojoj vjeri pripadaju. Zato smo i traili da u popisu postoje elementi jezika, a to je u sporazumu iz Odaka i precizirano", istakao je Dodik.

Dodik je rekao da predstoji donoenje zakona o popisu stanovnitva na nivou BiH.

"Mi emo za njega glasati, a tim zakonom e se predvidjeti svi elementi prema evropskim standardima i elementi koji predviaju etniku i nacionalnu pripadnost, jezik i vjeru" , istakao je Dodik.

On je naveo da je postignut dogovor da do 2014. godine strukture vlasti budu na bazi popisa iz 1991.godine.

"to se tie dravne imovine, pojedinci iz bonjakog naroda traili su iskljuivo da sve to je dravna imovina, a to su putevi i ume i vojni objekti bude uknjieno na nivou BiH, pa da se onda distribuira u vlasnitvo entiteta", istakao je Dodik

On je rekao da je poseban aspekt u sporazumu pitanje nepokretne vojne imovine, koja je bila predmet sukcesije bive Jugoslavije.

"Ono to je u entitetima knjii se kao njihova imovina, a ne imovina BiH. Vjerujem da e BiH biti demilitarizovana zemlja, pa e se i vojni objekti uknjiiti u vlasnitvo entitetima", kae Dodik.

Prema Dodikovim rijeima, na sastanku u Odaku dogovoreno je da se u vezi sa distriktom Brko donese ustavni zakon, u kome e se odrediti pitanja vezana za Brko, a za usvajanje tog zakona bie potrebna dvotreinska veina, kao i za ustav.

"Mislim da je potpisani sporazum kvalitet i Republika Srpska stoji iza njega i spremni smo da podrimo sve zakone koji budu dolazili u institucije vlasti na odluivanje", rekao je Dodik.

On je izrazio zadovoljstvo to su i drugi u RS podrali ovaj sporazum, dodajui da u Federaciji BiH ima problema koje ne eli da komentarie.

"injenica je da e biti potrebno obezbijediti jedan broj glasova, ali nije moje da ih ja obezbjeujem niti je to obaveza potpisnika sporazuma iz FBiH" - rekao je Dodik.

Dodik je demantovao pojedine napise u medijima da je na potpisivanje sporazuma u Odaku uticao OHR.

"Sami smo to kreirali, a to to neki u BiH ele da zadre prisustvo stranaca - to je njihova stvar. Ja sam ponosan to su se bez mijeanja stranaca u Banjaluci odrale sjednice Fiskalnog vijea i Vijea ministara BiH, i to je potpisan sporazum u Odaku", kazao je Dodik.

11-11-2008 at 10:41 | Ukljui u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Odgovori: 7483

UDRUENJE graana Front iz Republike Srpske oglasilo se priopenjem za javnost u kojem poziva graane "da se ograde od nacionalistikog i kriminalnog divljanja premijera tog entiteta".
"Konstantna pljaka dravne imovine, poniavanje Bonjaka, Hrvata i Srba koji ne batine njegov kriminal i bezvlae i najgori nain obraunavanja sa neistomiljenicima, dovoljan su razlog da graani RS-a, kao i nevladin sektor, javno dignu svoj glas i daju ovom erifu do znanja da je krajnje vrijeme da napusti funkciju i skine omu oko vrata srpskom narodu u BiH", pie Udruenje graana Front.
Iz Fronta poruuju kako je svaka daljnja podrka Miloradu Dodiku pomo guranju graana Republike Srpske i BiH u duboki ponor iz kojeg e biti teko nai izlaz, te istiu da Dodik umjesto vrenja funkcije premijera ponajvie vri funkciju voe organizirane kriminalne skupine.
Milorad Dodik je negativnu pozornost javnosti privukao i ovog vikenda kada je novinarku FTV-a otpilio sa "Jebe mi se!".

Sve je super i sve je za 5!
11-11-2008 at 12:36 | Ukljui u odgovor
indijana

Imati razliito miljenje i stav, od onoga to proklamuje zvanina vlast u Republici Srpskoj ponekad moe biti veoma bolno. Na svojoj koi to su osjetile i dvije djevojke koje su 3. oktobra na predizbornom skupu SNSD-a u Banja Luci uhapsili banjaluki policajci. Razlog, kako se navodi, naruavanje javnog reda i mira i vrijeanje Milorada Dodika. Nakon privoenja u policiju, morale su zatraiti ljekarsku pomo. Odgovora iz policije o ovom sluaju zasad nema, prenosi FTV. 

11-11-2008 at 12:39 | Ukljui u odgovor
primus inter pares
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460

dodik kultura dijaloga...

11-11-2008 at 12:59 | Ukljui u odgovor
VY Canis Majoris
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 21-09-2008
Odgovori: 498

icon Re: Re: Dodik predlae demilitarizaciju

citat:
Coa wrote:

Da te pitam nesto. Da li si snoc gledao 60 minuta (ako nisi ima na web stranici federalne TV pa pogledaj). Pusten je snimak razgovora u kojem telefonski razgovara Shaja i Ali Gasi. Pa ako si COVJEK de mi reci sta mislis o komentaru u kojoj se kaze "...dovoscu crnca da mu hebe 13godisnju kcerku...."
Ja imam kcerku, borio sam se protiv chetnika, imao ideale. Nakon onog sinoc sve mi je "ohladilo"...........
Oni ce meni prodavati patriotizam SDA- demokratija.....Oni su isto zlo kao i onaj chetnik Dodik....Puuuuuuuu

[Edited by yugi on 11-11-2008 at 11:47 GMT]

Kakve covijece veze ima Saja sa odbranom drzave! Pa zar ne vidis da ti Bakir prica samo ono sto on hoce i onako kako to on hoce, a ti mu vjerujes!

Jebo Saju!

Ali ovdje se radi o tome da ti Bakir filuje mozak!

Smrt fasizmu, nacionalizmu, totalitarizmu, islamofobiji, jednoumlju, -sloboda narodu!
11-11-2008 at 13:51 | Ukljui u odgovor
indijana

citat:
VY Canis Majoris wrote:

Kakve covijece veze ima Saja sa odbranom drzave! Pa zar ne vidis da ti Bakir prica samo ono sto on hoce i onako kako to on hoce, a ti mu vjerujes!

Jebo Saju!

A i aja filuje Bakira, Vrhovnog SDA jastreba, Izetbegovia, (eurima a prije markama ljudi koji su gladovali i ginuli u BiH),kojeg vi toliko tujete, jel to imate pinku!

Da sam na njegovom mjestu (Bakir I.), pokrio bi se uima i ne bih se nikada vie pojavio u javnosti.Da ima morala a nema!

istite u svojoj avliji prije nego uete u tuu! 

11-11-2008 at 13:55 | Ukljui u odgovor
mosnik
Registriran(a): 07-01-2008
Odgovori: 2074

Of, sto utusi ova sda-ovska politika,pomijesana sa dodikovom koja fuj kombinacija Bakir .I. + Dodik, perverzija...

[Edited by mosnik on 11-11-2008 at 13:57 GMT] 

Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
11-11-2008 at 13:56 | Ukljui u odgovor
indijana

citat:
mosnik wrote:
Of, sto utusi ova sda-ovska politika,pomijesana sa dodikovom koja fuj kombinacija Bakir .I. + Dodik, perverzija...

[Edited by mosnik on 11-11-2008 at 13:57 GMT]

Morbidno

11-11-2008 at 14:01 | Ukljui u odgovor
yugi

Registriran(a): 20-12-2006
Odgovori: 35281

citat:
VY Canis Majoris wrote:

Jebo Saju!

To se ti ali Upravo su te i takve bitange i hohapleri uinili itekako mnogo na devalviranju onog to su asno i poteno uinili istinski patrioti za vrijeme agresije na BiH.Umjesto da se svi oni koji su imali bilo kakav kontakt sa ovim bitangama i ljudskim ljamom ograde od istih oni ute
I samo jo neto, primjetio sam da gotovo svaku temu pokuava zachatati sa priom o Bakiru te te stoga upozoravam da ti se to vie nee tolerisati
Ima dakle temu o 60 minuta i tamo iznosi svoje stavove o istoj  

<br /><br /><br /><br />

11-11-2008 at 16:32 | Ukljui u odgovor
cupo
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024

Bosanski jezik ne postoji!

"Bonjaci imaju pravo na svoj jezik, ali da on ne moe da se zove bosanski, nego bonjaki", kae Dodik...

Predsjednik Vlade Republike Srpske /RS/ i lider Saveza nezavisnih socijaldemokrata /SNSD/ Milorad Dodik izjavio je da Bonjaci imaju pravo na svoj jezik, ali da on ne moe da se zove bosanski, nego bonjaki.

Prema njegovim rijeima, ne postoji bosanski jezik i njega je prisvojila jedna etnika grupa.

"Obiljeje jezika nosi obiljeje naroda. Bonjaci imaju pravo na svoj jezik, ali on ne moe da se zove bosanski, nego bonjaki", rekao je Dodik novinarima u Banjaluci.

On je naveo da u BiH ive i ljudi koji govore srpski i hrvatski jezik i koji sigurno nisu spremni da se odreknu injenice da je jezik dio njihovog identiteta.

Dodik je rekao je da je potpisani sporazum u Odaku sa liderima Stranke demokratske akcije /SDA/ Sulejmanom Tihiem i Hrvatske demokratske zajednice /HDZ/ BiH Draganom oviem uraen na bazi konsenzusa u vezi sa popisom stanovnitva u BiH.

"Traili smo da se mora obezbijediti popis i dati mogunost ljudima da se izjasne kojoj naciji pripadaju, kojim jezikom govore i kojoj vjeri pripadaju. Zato smo i traili da u popisu postoje elementi jezika, a to je u sporazumu iz Odaka i precizirano", istakao je Dodik.

Dodik je rekao da predstoji donoenje zakona o popisu stanovnitva na nivou BiH.

"Mi emo za njega glasati, a tim zakonom e se predvidjeti svi elementi prema evropskim standardima i elementi koji predviaju etniku i nacionalnu pripadnost, jezik i vjeru" , istakao je Dodik.

On je naveo da je postignut dogovor da do 2014. godine strukture vlasti budu na bazi popisa iz 1991.godine.

"to se tie dravne imovine, pojedinci iz bonjakog naroda traili su iskljuivo da sve to je dravna imovina, a to su putevi i ume i vojni objekti bude uknjieno na nivou BiH, pa da se onda distribuira u vlasnitvo entiteta", istakao je Dodik.

On je rekao da je poseban aspekt u sporazumu pitanje nepokretne vojne imovine, koja je bila predmet sukcesije bive Jugoslavije.

"Ono to je u entitetima knjii se kao njihova imovina, a ne imovina BiH. Vjerujem da e BiH biti demilitarizovana zemlja, pa e se i vojni objekti uknjiiti u vlasnitvo entitetima", kae Dodik.

Prema Dodikovim rijeima, na sastanku u Odaku dogovoreno je da se u vezi sa distriktom Brko donese ustavni zakon, u kome e se odrediti pitanja vezana za Brko, a za usvajanje tog zakona bie potrebna dvotreinska veina, kao i za ustav.

"Mislim da je potpisani sporazum kvalitet i Republika Srpska stoji iza njega i spremni smo da podrimo sve zakone koji budu dolazili u institucije vlasti na odluivanje", rekao je Dodik.

On je izrazio zadovoljstvo to su i drugi u RS podrali ovaj sporazum, dodajui da u Federaciji BiH ima problema koje ne eli da komentarie.

"injenica je da e biti potrebno obezbijediti jedan broj glasova, ali nije moje da ih ja obezbjeujem niti je to obaveza potpisnika sporazuma iz FBiH" - rekao je Dodik.

Dodik je demantovao pojedine napise u medijima da je na potpisivanje sporazuma u Odaku utjecao OHR.

"Sami smo to kreirali, a to to neki u BiH ele da zadre prisustvo stranaca - to je njihova stvar. Ja sam ponosan to su se bez mijeanja stranaca u Banjaluci odrale sjednice Fiskalnog vijea i Savjeta ministara BiH, i to je potpisan sporazum u Odaku", rekao je Dodik.

16-11-2008 at 20:13 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 9
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: davor.tz, Greben, Medi_01, sasab, sova_92
FORUM : Politika : Dodik predlae demilitarizaciju New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net