Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Umjetnost : Najdrazi odlomci, citati ...
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
diwna
Nivo: Forumski doajen
***

Registriran(a): 17-05-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 3577
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Najdrazi odlomci, citati ...




20-08-2011 at 14:42 | Ukljuèi u odgovor
djevica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 13-01-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2767
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Najdrazi odlomci, citati ...

... Biti il' ne biti, pitanje je sad. Biti konj pa æutati, ili ne bit konj. Nego magarac. Pa odgovoriti...
Dilema i ne pruža neke moguænosti, ali, kad veæ do nje dolazimo, priznajem da sam èešæe postupala kao drugopomenuti, kompromitovani dugouhi kopitar.
Pa šta?
Konj je, navodno, izraziti pozitivac, ali se bojim da na listi èovjekovih najboljih prijatelja zauzima vrlo dobro drugo mjesto samo zato sto tegli,rmbaci i dopušta da ga jašu.
Ja sam za magarca.
Gore navedeni je, doduše, okarakterisan kao tvrdoglava i nepodobna liènost, ali to se dešava svakoj liènosti koja ne dopušta da prave konja od nje...

07-09-2011 at 17:07 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Moderator podforuma
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Najdrazi odlomci, citati ...

Oprosti što sam ti dozvolila da mi ravnodušno okreneš leða misleæi da sam samo jedna od karnevalskih maski, toliko sam se bojala da ne slomiš bajku od stakla skrivenu u najdubljoj peæini ispod hiljadugodišnjeg leda. Kasnije su samo varljive noæi vrištale pogrešno ime. I tako sve do beskraja.

Dok sam stajala, kako sam tada naivno mislila, na vrhu svoje planine sreæe, želela sam… Samo jedna, najmanja tajna skrivena u šapat bila je dovoljna… Vazduh se nije zatalasao, a ostala je tišina… Sada sam èvrsto na zemlji, lažem, izmeðu neba i zemlje, gde je ispod plavo nebo, a iznad plava voda… Jednostavno, takav je poredak stvari u ovom preokrenutom svetu. Tako mogu biti na vrhu, a opet na dnu i vrištati…Vrištati na vrhu planine uspeha, koji je opet neuspeh… Vrištati i pustiti da izaðe nataloženo æutanje…Želim da, kao zmaj vatru, izbacim skriveno koje pritiska. Ovde, na gradskom trgu gde niko ne èuje jer su zapušili uši svojim æutanjem… Vrisak snage miliona uragana, vihora i orkana, izlazi iz moje duše kao neprimetan dah, tek malo dizanje grudi i odlazi putem povetarca u prošlost s namerom da bude šapat skriven u prohujlau tajnu…Više nema svrhe…

Dolazi pomraèina i oseæam se kao kod kuæe. Toliko smo bili bliski. Dobrodošla tmino, masku mogu da skinem. Navlaèim pokrivaè preko glave i skidam masku. Niko nikada nije video nasmejano lice. Niko nikada nije video uplakano lice. Tmino, dok dolaziš, ja, sveštenica nekog davno zaboravljenog božanstva, zovem Senku. Senku gušæu od bilo èega, senku toliko gustu da prolazi kroz zidove. Korake joj èujem u treptanju uliène svetiljke. Kirla tamne pauèine padaju preko mene…Lebdim u svetu koji ne postoji.

Davno beše imala sam krila od paperjaste pauèine anðeoskih snova. Davno beše znala sam da razlikujem jedan oblak na kome je spavao moj anðeo èuvar. Davno beše znala sam da hodam po vazduhu. Ne da letim, da hodam. Da hodam preèicama do svojih oblaka gde su obitavali moji snovi. Moji snovi, moja svetla, moji anðeli. Davno beše, mogla sam sve to. Mogla sam jer sam imala svoj specijalni kutak snova na javi…Potom, šta se desilo? Prošao je trenutak, trenutak za prelazak u sudbinu…Ispustila sam ga. Šta se tada dogodilo? Poèela sam da živim. Tako sada živim stvaran život na planeti zemlji…Pre jednog trenutka imala sam krila od paperjaste pauèine anðeoskih snova.

iz Iscepane ispovesti - Jelena Pavloviæ

07-09-2011 at 19:37 | Ukljuèi u odgovor
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Najdrazi odlomci, citati ...


--------------------------------------------------------------------------------

.....Prema jednoj legendi postoji ptica koja pjeva samo jednom u svom zivotu,ljepse nego bilo koji drugi stvor na ovoj Zemlji. Od trenutka kad napusti gnezdo ta ptica trazi trnovito drvo i nema mira dok ga ne nadje. Uvuce se medju njegove isprepletene grane i, pevajuci, nabode svoje telo na najduzi, najostriji trn. Dok umire,njen bol prerasta u pjesmu daleko lijepsu od pjesme slavuja ili seve. Cjena te predivne pjesme je zivot, ali citav svijet zastaje da slusa, a Bog na nebu se osmjehuje. Jer ono najbolje sto postoji,moze se dobiti samo po cjenu velike boli....ili bar tako legenda kaze..."
Collen McCullough 1977



[Edited by kagemusha on 07-09-2011 at 23:55 GMT]

[Edited by kagemusha on 07-09-2011 at 23:58 GMT]

07-09-2011 at 23:53 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Najdrazi odlomci, citati ...

'' Opet sam sam.Mozda je i najbolje tako, ne ocekujes pomoc i ne bojis se izdaje.Ucinicu sve sto mogu, ne uzdajuci se u podrsku koje nema, i onda je moje sve sto postignem, i zlo i dobro.''

M.Selimoviæ

10-09-2011 at 20:40 | Ukljuèi u odgovor
kinderlada
Nivo: Forumas sa iskustvom
SLATKA KO ÈOKOLADA

Registriran(a): 01-12-2009
Odgovori: 68
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Najdrazi odlomci, citati ...

Ljepota žene se ogleda u njenim oèima, jer su ona vrata njena srca, mjesto gdje ljubav poèiva."
A. Hepbur

14-09-2011 at 19:17 | Ukljuèi u odgovor
kinderlada
Nivo: Forumas sa iskustvom
SLATKA KO ÈOKOLADA

Registriran(a): 01-12-2009
Odgovori: 68
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Najdrazi odlomci, citati ...

Sve èemer, sirotinja, glad, nesreæe... A zašto je tako? Ne znam. Možda zato što smo po prirodi zli, što nas je Bog obilježio. Ili što nas nesreæe neprestano prate, pa se bojimo glasnog smijeha, bojimo se da æemo naljutiti zle sile koje stalno obilaze oko nas. Zar je onda èudo što se uvijamo, krijemo, lažemo, mislimo samo na današnji dan i samo na sebe, svoju sreæu vidimo u tuðoj nesreæi. Nemamo ponosa, nemamo hrabrosti. Biju nas, a mi smo i na tome zahvalni.

Meša Selimoviæ

14-09-2011 at 19:20 | Ukljuèi u odgovor
Cloe
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-06-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2973
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Najdrazi odlomci, citati ...

Vjerujem,da je život poput rijeke i da veæina ljudi uskaèe u tu rijeku,nikad zaista ne odluèivši gdje žele završiti. I tako,za vrlo kratko vrijeme oni bivaju uhvaæeni u struji;struji dogadjaja,struji strahova,struji izazova.Kada stignu do mjesta gdje se rijeka raèva,oni ne odluèuju svijesno kamo žele poæi ili koji im smjer odgovara.Oni jednostavno idu,kamo ih voda nosi...

16-09-2011 at 09:53 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Moderator podforuma
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Najdrazi odlomci, citati ...

" Volim da budem sa tobom zato što se nikad ne dosadjujem, cak i kada ne razgovaramo, kada se ne dodirujemo, kada nismo u istoj prostoriji, ja se ne dosadjujem. Nikad mi nije dosadno. Mislim da je to stoga što imam poverenja u tebe, imam poverenja u ono o cemu razmišljaš. Razumeš? Volim sve ono o cemu razmišljaš? Razumeš? Volim sve ono što vidim kod tebe, i sve ono što ne vidim. Ipak, znam tvoje mane. Ali mislim da se tvoje mane dobro slažu sa mojim vrlinama. Ne plašimo se istih stvari. Cak se i averi koji nas proganjaju lepo slažu medjusobno! Ti vrediš više nego što izgledaš, više od onoga što pokazuješ. Sa mnom je obrnuto. Meni je potreban tvoj pogled, jer mi daje dubinu. Ja sam kao deciji zmajevi na vetru. Ako me neko ne drži na uzicu... hoooop, odletim... A cesto pomislim na tebe da si dovoljno jak da me držiš na uzici i dovoljno pametan da me odmotaš, pustiš da letim...
Zar nije neverovatno sresti nekoga i pomisliti: sa ovom osobom se osecam dobro."

Ana Gavalda - "Voleo sam je"

18-09-2011 at 17:54 | Ukljuèi u odgovor
Mela77
Nivo: Forumski doajen
Majka dva SINA :)

Registriran(a): 30-03-2006
Lokacija: meðu voljenima
Odgovori: 8258
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Najdrazi odlomci, citati ...

Bila jednom jedna rijeka i magla u njenim predveèerjima i sunèev odsjaj u njinim širinama. Postoji i sada u meni, mislio sam da sam zaboravio. Al' ništa se izgleda ne zaboravlja, sve se vraæa iz zakljuèanih pretinaca, iz mraka tobožnjeg zaborava i sve je naše što smo mislili da je veæ nièije, ne treba nam, a stoji tu pred nama, svjetluca svojim bivšim postojanjem podsjeæajuæi nas i ranjavajuæi."

M.Selimoviæ

19-09-2011 at 12:22 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 18
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Umjetnost : Najdrazi odlomci, citati ... New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice