Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Umjetnost : Najdrazi odlomci, citati ...
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Ema
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 4829
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Najdrazi odlomci, citati ...

Ima ljudi, mada su rijetki, kojima ni bol ni misao ne unište vedrinu i jednostavnost. Èak ih uèine boljim.
Meša Selimoviæ

17-07-2013 at 23:16 | Ukljuèi u odgovor
Ema
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 4829
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Najdrazi odlomci, citati ...

"Zar treba potrošiti život pa tek onda shvatiti kako malo treba za sreæu?Komad hljeba i èaša vode,zemlja i trava,nebo i zvijezde..... i u duši spokoj.“

20-07-2013 at 13:35 | Ukljuèi u odgovor
Pepeljuga
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-10-2012
Odgovori: 1109
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Najdrazi odlomci, citati ...

Svako od nas u svom zivotu ima nekoga koga je ostao zeljan... necijeg osmeha, necijeg dodira, necije tople reci i necijeg mirisa... mozda za neke nedostaje samo jos jedna kockica da bi se carobni mozaik sklopio... ili zauvek izgubio...

20-07-2013 at 21:29 | Ukljuèi u odgovor
diwna
Nivo: Forumski doajen
***

Registriran(a): 17-05-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 3577
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Najdrazi odlomci, citati ...




Bas takoo....

01-08-2013 at 20:47 | Ukljuèi u odgovor
diwna
Nivo: Forumski doajen
***

Registriran(a): 17-05-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 3577
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Najdrazi odlomci, citati ...

"Ništa èovjeku nije važnije od svog mira i od sreæe koju sam stvori.
Zato je treba èuvati, tu svoju sreæu, opkoliti je šanèevima, i nikome ne dozvoliti da je ugrozi.
Niko drugi neka me se ne tièe, život je surov, ljudi zli, i treba ih držati na odstojanju.
Neka budu što dalje od svega što je tvoje i što ti je drago!"

(Tvrðava)


01-08-2013 at 21:04 | Ukljuèi u odgovor
usamljena
Nivo: Forumski doajen
ma boli me briga za sve

Registriran(a): 14-11-2011
Lokacija: gdje me vidis
Odgovori: 1976
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Najdrazi odlomci, citati ...

Iskustvo nam savetuje da se treba bojati, da treba biti oprezan, da ne treba verovati.
Iskustvo nas uèi da ne grešimo, da ne ponavljamo ono gde su drugi veæ stradali.
Svetu, meðutim ne mogu pomoæi oni koji su naèisto sa životom. Svetu ne trebaju oni koji su ostali bez zabluda i snova. Oni kojima je sve jasno...



Žena je kao knjiga, koja se, bila dobra ili loša, mora najprije svidjeti naslovnim listom. Ako ta stranica nije zanimljiva, neæe pobuditi želje za èitanjem, a ta je želja upravo tolika koliko je zanimanje što ga naslov potièe.
Naslovni list kod žene ide odozgo do dole, baš kao kod knjige;
Casanova




Kad jedno odreðeno stanje poène da vas muèi, da postaje neizdržljivo, nemojte stajati u mjestu, jer bolje neæe biti, još manje pomišljajte na bježanje natrag, jer se od toga pobjeæi ne može.
Da biste se spasli, idite naprijed, tjerajte do vrhunca, do apsurda.
Idite do kraja dok ne dotaknete dno, dok vam se ne ogadi.

Ivo Andric


PRVI POLJUBAC
To je prvi gutljaj iz pehara koji bogovi napuniše iz svetog vrela ljubavi.
To je granica izmeðu sumnje što srce obrvava i rastužuje i pouzdanja koje ga ispunjava i usreæuje.
To je poèetak poeme duhovnog

Halil Ðzubran

[Edited by usamljena on 04-08-2013 at 20:48 GMT]

04-08-2013 at 20:45 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Moderator podforuma
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Najdrazi odlomci, citati ...

Koliko sam izgubio od zivota, pitam se, samo zato sto nisam znao gledati?
Ili zato sto sam gledao, a da nisam vidio?

Irvin D. Yalom - Kad je Nietzsche plakao

05-08-2013 at 00:27 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Moderator podforuma
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Najdrazi odlomci, citati ...

"Ne treba se plasiti samoce. Ona je plemenita, ona je dio naseg zivota, baš kao i okupljanje. Ali nju ne moze svako da izdrzi! Ona nije za slabe, koji neprestano moraju da budu okruzeni drugima da bi zaboravili koliko su slabi. I ne moze svako iz svoje samoce, poput skoljke, oblikovati biser i pokloniti ga drugima. Jer, poznato je: ne pravi svaka skoljka biser. Najveci broj njih sluzi samo za jelo."
M. Kapor

05-08-2013 at 15:28 | Ukljuèi u odgovor
Ema
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 4829
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Najdrazi odlomci, citati ...

"Zaslužila je bolju sreæu, ali šta bih ja bez nje? Otrgao sam je iz njenog svijeta, moji je ne vole, njeni je ne priznaju, i sve sam joj što ima, sve što je sanjala da æe imati, ljubav, nježnost, sigurnost, štit. To mi je pomoæ, ti njeni djevojaèki snovi, još me sniva, željenog.
Èuvala me i pored svega, onakvog kakav sam bio u njenim snovima."

(Tvrðava)

06-08-2013 at 20:28 | Ukljuèi u odgovor
Crvena starka
Nivo: Forumski doajen
A woman of courage and honor

Registriran(a): 27-08-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Najdrazi odlomci, citati ...

“Moja je majka bila vitka, visoka, lijepa. Imala je tih i blag glas. Ruke su joj bile nježne i meke kao pamuk. Dovoljan je bio tek dodir da izbriše slutnju, strah, nemir. Pogled bistar, pitom kao u srne. Radila je mnogo, lake i teške poslove, i jedne i druge s nevjerojatnom lakoæom, onako kao usput, Kao da pravi posao tek slijedi. Kao djevojèica èesto sam se zatjecala kako pažljivo, naprežuæi oèi do bola, promatram njena ramena i nadlanice, kako silno želim da joj vidim ogoljene ruke. Vjerovala sam da se ispod širokih bijelih rukava njezinih bluza kriju krila anðela.Mnogo kasnije sjetila sam se neèega što godinama nisam primjeæivala, a što je bilo izloženo svaèijem pogledu, kao otvoren dlan. Voljela je bjelinu. Sijala je, sadila, presaðivala i njegovala cvijeæe u avliji, u kuæi. Èak i po basamcima su bili stari lonci i kante èije su se okrnjene i izranjavane površine gubile pred ljepotom cvijeæa u njima. Ono što sam zapoèela govoriti, ono èega dugo nisam bila svjesna je kako su sve te mnogobrojne biljke imale bijeli cvijet - ruže, biserdžik, jorgovan, jasmin, ljiljan, tulipani, ivanèice. S proljeæa bi joj pogled zastajao i dugo ostajao kao prikovan za behar. Lice bi joj tada ozario sasvim blag, jedva uoèljiv smiješak. Voljela je i èist, neugažen snijeg -Sve što sam dosad kazala o majci, urezano je u oèi i pamæenje, usjeèeno u dušu bijelu od èistoæe djevojèice koja je tada još neizrecivo voljela svoju majku. Ostalo je to trajno zapisano u davno izgubljenoj bjelini.” NBH (“Nevjestinski ponor”)

07-08-2013 at 19:11 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 41
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Umjetnost : Najdrazi odlomci, citati ... New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice