Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Dodik predlaže demilitarizaciju
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
ziggy
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 26-05-2005
Lokacija: TZ
Odgovori: 320
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

Predsjednik Vlade Republike Srpske (RS) i lider Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik izjavio je da Bošnjaci imaju pravo na svoj jezik, ali da on ne može da se zove bosanski, nego bošnjaèki. Prema njegovim rijeèima, ne postoji bosanski jezik i njega je prisvojila jedna etnièka grupa.

"Obilježje jezika nosi obilježje naroda. Bošnjaci imaju pravo na svoj jezik, ali on ne može da se zove bosanski, nego bošnjaèki", kazao je Dodik novinarima u Banjaluci.

On je naveo da u BiH žive i ljudi koji govore srpski i hrvatski jezik i koji sigurno nisu spremni da se odreknu èinjenice da je jezik dio njihovog identiteta.

Dodik je kazao je da je potpisani sporazum u Odžaku sa liderima Stranke demokratske akcije (SDA) Sulejmanom Tihiæem i Hrvatske demokratske zajednice (HDZ) BiH Draganom Èoviæem uraðen na bazi konsenzusa u vezi sa popisom stanovništva u BiH.

"Tražili smo da se mora obezbijediti popis i dati moguænost ljudima da se izjasne kojoj naciji pripadaju, kojim jezikom govore i kojoj vjeri pripadaju. Zato smo i tražili da u popisu postoje elementi jezika, a to je u sporazumu iz Odžaka i precizirano", istakao je Dodik.

Dodik je rekao da predstoji donošenje zakona o popisu stanovništva na nivou BiH.

"Mi æemo za njega glasati, a tim zakonom æe se predvidjeti svi elementi prema evropskim standardima i elementi koji predviðaju etnièku i nacionalnu pripadnost, jezik i vjeru" , istakao je Dodik.

On je naveo da je postignut dogovor da do 2014. godine strukture vlasti budu na bazi popisa iz 1991.godine.

"Što se tièe državne imovine, pojedinci iz bošnjaèkog naroda tražili su iskljuèivo da sve što je državna imovina, a to su putevi i šume i vojni objekti bude uknjiženo na nivou BiH, pa da se onda distribuira u vlasništvo entiteta", istakao je Dodik

On je rekao da je poseban aspekt u sporazumu pitanje nepokretne vojne imovine, koja je bila predmet sukcesije bivše Jugoslavije.

"Ono što je u entitetima knjiži se kao njihova imovina, a ne imovina BiH. Vjerujem da æe BiH biti demilitarizovana zemlja, pa æe se i vojni objekti uknjižiti u vlasništvo entitetima", kaže Dodik.

Prema Dodikovim rijeèima, na sastanku u Odžaku dogovoreno je da se u vezi sa distriktom Brèko donese ustavni zakon, u kome æe se odrediti pitanja vezana za Brèko, a za usvajanje tog zakona biæe potrebna dvotreæinska veæina, kao i za ustav.

"Mislim da je potpisani sporazum kvalitet i Republika Srpska stoji iza njega i spremni smo da podržimo sve zakone koji budu dolazili u institucije vlasti na odluèivanje", rekao je Dodik.

On je izrazio zadovoljstvo što su i drugi u RS podržali ovaj sporazum, dodajuæi da u Federaciji BiH ima problema koje ne želi da komentariše.

"Èinjenica je da æe biti potrebno obezbijediti jedan broj glasova, ali nije moje da ih ja obezbjeðujem niti je to obaveza potpisnika sporazuma iz FBiH" - rekao je Dodik.

Dodik je demantovao pojedine napise u medijima da je na potpisivanje sporazuma u Odžaku uticao OHR.

"Sami smo to kreirali, a to što neki u BiH žele da zadrže prisustvo stranaca - to je njihova stvar. Ja sam ponosan što su se bez miješanja stranaca u Banjaluci održale sjednice Fiskalnog vijeæa i Vijeæa ministara BiH, i što je potpisan sporazum u Odžaku", kazao je Dodik.

11-11-2008 at 10:41 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

UDRUŽENJE graðana Front iz Republike Srpske oglasilo se priopæenjem za javnost u kojem poziva graðane "da se ograde od nacionalistièkog i kriminalnog divljanja premijera tog entiteta".
"Konstantna pljaèka državne imovine, ponižavanje Bošnjaka, Hrvata i Srba koji ne baštine njegov kriminal i bezvlašæe i najgori naèin obraèunavanja sa neistomišljenicima, dovoljan su razlog da graðani RS-a, kao i nevladin sektor, javno dignu svoj glas i daju ovom šerifu do znanja da je krajnje vrijeme da napusti funkciju i skine omèu oko vrata srpskom narodu u BiH", piše Udruženje graðana Front.
Iz Fronta poruèuju kako je svaka daljnja podrška Miloradu Dodiku pomoæ guranju graðana Republike Srpske i BiH u duboki ponor iz kojeg æe biti teško naæi izlaz, te istièu da Dodik umjesto vršenja funkcije premijera ponajviše vrši funkciju voðe organizirane kriminalne skupine.
Milorad Dodik je negativnu pozornost javnosti privukao i ovog vikenda kada je novinarku FTV-a otpilio sa "Jebe mi se!".
 


Sve je super i sve je za 5!
11-11-2008 at 12:36 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

Imati razlièito mišljenje i stav, od onoga što proklamuje zvanièna vlast u Republici Srpskoj ponekad može biti veoma bolno. Na svojoj koži to su osjetile i dvije djevojke koje su 3. oktobra na predizbornom skupu SNSD-a u Banja Luci uhapsili banjaluèki policajci. Razlog, kako se navodi, narušavanje javnog reda i mira i vrijeðanje Milorada Dodika. Nakon privoðenja u policiju, morale su zatražiti ljekarsku pomoæ. Odgovora iz policije o ovom sluèaju zasad nema, prenosi FTV. 


Sve je super i sve je za 5!
11-11-2008 at 12:39 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik predlaže demilitarizaciju



dodik kultura dijaloga...

11-11-2008 at 12:59 | Ukljuèi u odgovor
VY Canis Majoris
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 21-09-2008
Lokacija: Mlijecni Put
Odgovori: 498
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

citat:
Coa wrote:



Da te pitam nesto. Da li si snoc gledao 60 minuta (ako nisi ima na web stranici federalne TV pa pogledaj). Pusten je snimak razgovora u kojem telefonski razgovara Shaja i Ali Gasi. Pa ako si COVJEK de mi reci sta mislis o komentaru u kojoj se kaze "...dovoscu crnca da mu hebe 13godisnju kcerku...."
Ja imam kcerku, borio sam se protiv chetnika, imao ideale. Nakon onog sinoc sve mi je "ohladilo"...........
Oni ce meni prodavati patriotizam SDA- demokratija.....Oni su isto zlo kao i onaj chetnik Dodik....Puuuuuuuu

[Edited by yugi on 11-11-2008 at 11:47 GMT]


Kakve covijece veze ima Saja sa odbranom drzave! Pa zar ne vidis da ti Bakir prica samo ono sto on hoce i onako kako to on hoce, a ti mu vjerujes!

Jebo Saju!

Ali ovdje se radi o tome da ti Bakir filuje mozak!
 


Smrt fasizmu, nacionalizmu, totalitarizmu, islamofobiji, jednoumlju, -sloboda narodu!
11-11-2008 at 13:51 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

citat:
VY Canis Majoris wrote:


Kakve covijece veze ima Saja sa odbranom drzave! Pa zar ne vidis da ti Bakir prica samo ono sto on hoce i onako kako to on hoce, a ti mu vjerujes!

Jebo Saju!

Ali ovdje se radi o tome da ti Bakir filuje mozak!



A i Šaja filuje Bakira, Vrhovnog SDA jastreba, Izetbegoviæa, (eurima a prije markama ljudi koji su gladovali i ginuli u BiH),kojeg vi toliko štujete, jel to imate pinku!

Da sam na njegovom mjestu (Bakir I.), pokrio bi se ušima i ne bih se nikada više pojavio u javnosti.Da ima morala a nema!

Èistite u svojoj avliji prije nego uðete u tuðu! 


Sve je super i sve je za 5!
11-11-2008 at 13:55 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

Of, sto utusi ova sda-ovska politika,pomijesana sa dodikovom koja fuj kombinacija Bakir .I. + Dodik, perverzija...

[Edited by mosnik on 11-11-2008 at 13:57 GMT] 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
11-11-2008 at 13:56 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

citat:
mosnik wrote:
Of, sto utusi ova sda-ovska politika,pomijesana sa dodikovom koja fuj kombinacija Bakir .I. + Dodik, perverzija...

[Edited by mosnik on 11-11-2008 at 13:57 GMT]


Morbidno
 


Sve je super i sve je za 5!
11-11-2008 at 14:01 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

citat:
VY Canis Majoris wrote:


Kakve covijece veze ima Saja sa odbranom drzave! Pa zar ne vidis da ti Bakir prica samo ono sto on hoce i onako kako to on hoce, a ti mu vjerujes!

Jebo Saju!

Ali ovdje se radi o tome da ti Bakir filuje mozak!



To se ti šališ Upravo su te i takve bitange i hohšapleri uèinili itekako mnogo na devalviranju onog što su èasno i pošteno uèinili istinski patrioti za vrijeme agresije na BiH.Umjesto da se svi oni koji su imali bilo kakav kontakt sa ovim bitangama i ljudskim šljamom ograde od istih oni æute
I samo još nešto, primjetio sam da gotovo svaku temu pokušavaš zachatati sa prièom o Bakiru te te stoga upozoravam da ti se to više neæe tolerisati
Imaš dakle temu o 60 minuta i tamo iznosi svoje stavove o istoj  


<br /><br /><br /><br />

11-11-2008 at 16:32 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

Bosanski jezik ne postoji!

"Bošnjaci imaju pravo na svoj jezik, ali da on ne može da se zove bosanski, nego bošnjaèki", kaže Dodik...

Predsjednik Vlade Republike Srpske /RS/ i lider Saveza nezavisnih socijaldemokrata /SNSD/ Milorad Dodik izjavio je da Bošnjaci imaju pravo na svoj jezik, ali da on ne može da se zove bosanski, nego bošnjaèki.

Prema njegovim rijeèima, ne postoji bosanski jezik i njega je prisvojila jedna etnièka grupa.

"Obilježje jezika nosi obilježje naroda. Bošnjaci imaju pravo na svoj jezik, ali on ne može da se zove bosanski, nego bošnjaèki", rekao je Dodik novinarima u Banjaluci.

On je naveo da u BiH žive i ljudi koji govore srpski i hrvatski jezik i koji sigurno nisu spremni da se odreknu èinjenice da je jezik dio njihovog identiteta.

Dodik je rekao je da je potpisani sporazum u Odžaku sa liderima Stranke demokratske akcije /SDA/ Sulejmanom Tihiæem i Hrvatske demokratske zajednice /HDZ/ BiH Draganom Èoviæem uraðen na bazi konsenzusa u vezi sa popisom stanovništva u BiH.

"Tražili smo da se mora obezbijediti popis i dati moguænost ljudima da se izjasne kojoj naciji pripadaju, kojim jezikom govore i kojoj vjeri pripadaju. Zato smo i tražili da u popisu postoje elementi jezika, a to je u sporazumu iz Odžaka i precizirano", istakao je Dodik.

Dodik je rekao da predstoji donošenje zakona o popisu stanovništva na nivou BiH.

"Mi æemo za njega glasati, a tim zakonom æe se predvidjeti svi elementi prema evropskim standardima i elementi koji predviðaju etnièku i nacionalnu pripadnost, jezik i vjeru" , istakao je Dodik.

On je naveo da je postignut dogovor da do 2014. godine strukture vlasti budu na bazi popisa iz 1991.godine.

"Što se tièe državne imovine, pojedinci iz bošnjaèkog naroda tražili su iskljuèivo da sve što je državna imovina, a to su putevi i šume i vojni objekti bude uknjiženo na nivou BiH, pa da se onda distribuira u vlasništvo entiteta", istakao je Dodik.

On je rekao da je poseban aspekt u sporazumu pitanje nepokretne vojne imovine, koja je bila predmet sukcesije bivše Jugoslavije.

"Ono što je u entitetima knjiži se kao njihova imovina, a ne imovina BiH. Vjerujem da æe BiH biti demilitarizovana zemlja, pa æe se i vojni objekti uknjižiti u vlasništvo entitetima", kaže Dodik.

Prema Dodikovim rijeèima, na sastanku u Odžaku dogovoreno je da se u vezi sa distriktom Brèko donese ustavni zakon, u kome æe se odrediti pitanja vezana za Brèko, a za usvajanje tog zakona biæe potrebna dvotreæinska veæina, kao i za ustav.

"Mislim da je potpisani sporazum kvalitet i Republika Srpska stoji iza njega i spremni smo da podržimo sve zakone koji budu dolazili u institucije vlasti na odluèivanje", rekao je Dodik.

On je izrazio zadovoljstvo što su i drugi u RS podržali ovaj sporazum, dodajuæi da u Federaciji BiH ima problema koje ne želi da komentariše.

"Èinjenica je da æe biti potrebno obezbijediti jedan broj glasova, ali nije moje da ih ja obezbjeðujem niti je to obaveza potpisnika sporazuma iz FBiH" - rekao je Dodik.

Dodik je demantovao pojedine napise u medijima da je na potpisivanje sporazuma u Odžaku utjecao OHR.

"Sami smo to kreirali, a to što neki u BiH žele da zadrže prisustvo stranaca - to je njihova stvar. Ja sam ponosan što su se bez miješanja stranaca u Banjaluci održale sjednice Fiskalnog vijeæa i Savjeta ministara BiH, i što je potpisan sporazum u Odžaku", rekao je Dodik.

16-11-2008 at 20:13 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 51
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Politika : Dodik predlaže demilitarizaciju New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice