Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Politika : Dodik predlae demilitarizaciju
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Odgovori: 2074
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dodik predlae demilitarizaciju

citat:
primus wrote:

10 minuta dodika skodi zdravlju koje nebuloze,koja laz,vrijedjanje,sovinizam,

kaze kad je srbija dala go na kosevu,ustao sam i digao 3 prsta

za srebrenicu ne smijem ni da slusam,majko draga koliko zla u njemu cuci, i radovan je mala maca za ovog krkana.

Zar te to vise moze iznenaditi/uzbuditi/iznervirati? Pa, isto prica godinama, s ciljem unosenja nemira, svadja, podjela, on ciljano provocira, bahato se ponasa, psuje i sl. Postao je vec providan i dosadan, kada bi nesto normalno rekao, e to bi onda bila vijest, ovako, nista novo od medjeda...

Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
16-02-2009 at 21:56 | Ukljui u odgovor
primus inter pares
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460

icon Re: Dodik predlae demilitarizaciju

covjek je u dusi mazohista

16-02-2009 at 22:00 | Ukljui u odgovor
bh.zmaj
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 12-02-2009
Odgovori: 62

Opet bio na RTS-u. Nebuloze kao i obicno. Kaze, da bi USA nesto promjnila u BiH moraju sazvati medjunarodnu konferenciju, a da bi to uradili, parafraziram, mora prvo doci do sukoba.
Covjek je neumoran.
Si cupias pacem, linguam compesce loquacem.
Jos kad bi papak ovo razumio...  

Da te volim dusa zna, draga moja

<br />

B I H
16-02-2009 at 23:46 | Ukljui u odgovor
fijubriju
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Odgovori: 28091

citat:
primus wrote:
mrski mile ronhil na rts-u

koja mrcina
kaze gregorian ima kuma bosnjaka,jede u finim restoranima,i zato je protiv srba.
naravno cevappi su krivi za sve....

Sad sam gledao bila repriza .Samo se dzaba iznervira
17-02-2009 at 04:49 | Ukljui u odgovor
KlOn
Bonjator i Dr.za Reisofobiju

Registriran(a): 29-04-2003
Odgovori: 8528

I ja sam sad gledo reprizu,nesto prica za Tihica isto,samo sam uduno tv i otiso radit

17-02-2009 at 04:53 | Ukljui u odgovor
casualTZ
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 16-01-2007
Odgovori: 165

citat:
primus wrote:

10 minuta dodika skodi zdravlju koje nebuloze,koja laz,vrijedjanje,sovinizam,

kaze kad je srbija dala go na kosevu,ustao sam i digao 3 prsta

za srebrenicu ne smijem ni da slusam,majko draga koliko zla u njemu cuci, i radovan je mala maca za ovog krkana.

Samo kad je srbija dala go na Kosevu

17-02-2009 at 05:49 | Ukljui u odgovor
primus inter pares

ma jok ba nije to poenta,nego kako je on hrabar i u po teherana pardon sarajva podigao 3 prsta kad je "njegova"repka dala gol.
Onako kako je samo njemu svojstveno,zajedljivo,zlobno,prljavo,provokatorski
....... mu jarecu
Ma ja da sam politicar,ova zemlja bi propala,al s dodikom ne bi bilo dogovora,ma ni oko jelovnika za rucak poslje sastanka,ni oko cega.Besa i .

Jedino sto bi gledo da ga nekako uhapsim, i ponudim ga srbiji u razmjenu za jurisica.al poslije jedno 2-3 godine samice.

17-02-2009 at 11:51 | Ukljui u odgovor
primus inter pares

Dodik na projektu DRAVA radi ve tri godine

17.02.2009. 00:04

Na SNSD-ovoj bijeljinskoj tribini javno je obznanjen krajnji cilj ove stranke u predstojeim ustavnim promjenama - savezna drava BiH. Predsjednik te stranke Milorad Dodik kazao je kako je ve prole godine Glavni odbor stranke donio zakljuak da partija tei takvom ustavnom ustroju, dodajui ukoliko u tome ne uspiju uvijek nam ostaje Daytonski sporazum ovakav kakav jeste".

-Vi znate to je to savez drava, to je to DRAVA, ne moram vam nita dalje objanjavati", kazao je Dodik na bijeljinskoj tribini, u zakupljenom terminu na nezavisnoj BN TV . Prvi socijaldemokrata" otvorio je karte i kazao istinu o krajnjem cilju njegove stranke, oito raunajui da ga gledaju samo njegovi sljedbenici. No, istina je ipak da Dodik na tom projektu radi ve tri godine a ne od prole godine.

U tom kontekstu treba promatrati i Dodikovu navodnu brigu za ravnopravnost" Hrvata kroz trei entitet, odnosno treu federalnu jedinicu. Naime, entiteti nisu federalne jedinice i prema meunarodnom pravu nemaju pravo otcjepljenja kao ni na referendum o izdvajanju iz drave, to federalne jedinice imaju, te je iz tog razloga strateki cilj SNSD-a savez drava odnosno federalnih jedinica koje bi u buduem ustavu trebale biti opisane na takav nain da ine savez drava. Ovaj prijedlog koji je Dodik javno obznanio na tribini u Bijeljini njegov prvi izvoa radova u BiH Neboja Radmanovi nam je osobno prezentirao prije dvije i pol godine u zgradi Predsjednitva BiH.

Dodik se na tribini takoer pohvalio da je mnogo uinio da pridobije podrku Hrvata za svoj projekt. No, kako mu je ve uobiajno bri jezik od mozga, on je prisutnom puku pojasnio" kako su Hrvati i Bonjaci uvijek ranije ili zajedno protiv Srba, pa zato mi ne bi dobili neke na nau stranu, tu smo mi dosta uspjeli, ali ne mogu vam ovdje sve rei, to kada budemo nasamo, sve u vam rei", veli Dodik prepriavajui kako su mu neki napisali na transparent Mile care, na daj pare". A je li Mile car", koji nije krt na budetskoj kasi kada treba dati novac za lobiranje interesa Republike Srpske, dao novac da pridobije za srpski projekt najjau hrvatsku stranku, ostaje da se vidi.

Inae, oviev pobonik i bivi lan Predsjednitva BiH iz reda hrvatskog naroda Ivo Miro Jovi juer je javno ustvrdio da se Dodikov prijedlog treba ozbiljnije razmotriti a ne ga odmah odbacivati. Istina je , pak, da je HDZ BiH zajedno s Joviem ovaj Dodikov prijedlog razmatrao jo prije tri godine i da na njemu predano rade ve dvije godine javno zagovarajui federalne jedinice u Dodikovoj viziji. Stoga Mile car" nije prevario bijeljinsku publiku kada je kazao da je pronaao partnere za svoj projekt. No, da pria bude kompletna i izvodiva, postoje jo dva kljuna faktora, a to su Bonjaci i meunarodna zajednica. Ova potonja bi u konanici moda i podrala savez federalnih drava, no od Bonjaka je to malo tee oekivati.

Osim to je Dodik dao dui oduka promovirajui svoj krajnji cilj i steeno partnerstvo, na tribini je iznijeto i niz neistina. Predsjedavajui Predsjednitva BiH Neboja Radmanovi isticao je predanost evropskim integracijama izraavajui sumnje da Sarajevo iskreno eli u EU", no injenice govore upravo suprotno. Od 35 direktiva Europske komisije koje BiH treba provesti ak 25 osporavaju ministri iz RS dok su sve prihvatljive za Hrvate i Bonjake. Dakle, RS je deklarativno za evropske integracije a stvarno koe realizaciju evropskih direktiva , i jo si daju za pravo da optuuju one koji ele provesti te evropske standarde. Radmanovi je takoer ponovio kako je nuno zatvoriti OHR i rijeiti se bonskih ovlasti i meunarodnih sudaca, pa e mo se mi ovdje dogovarati", to u stvari znai da moe proi samo ono to eli RS.

A od dravnog premijera Nikole piria smo saznali da na Vijeu ministara nee proi nita to dovodi u pitanje postojei stupanj nadlenosti manjeg bh. entiteta. S obzirom da evropske direktive zahtjevaju prijenos brojnih nadlenosti s entiteta na dravu, upitno je hoe li piri cijeli mandat iskoristiti da blokira provedbu evropskih standarada a da se ujedno javno zalae, pogotovo pred meunarodnim auditorijem, da je za europske integracije, pa i za podnoenje aplikacije za kandidaturu BiH u EU. No, ovakav piriev i Radmanoviev demagoki pristup EU mogu jer se bh mediji adekvatno ne mijeaju u svoj posao pa ne tragaju za injenicama i ne iznose ih u javnost. A sam OHR i Bruxselles dre da oni nisu odgovorni kazati tko je stvarni koniar u procesu europskih integracija.

Uz to, piri nam je na tribini odao jo nekoliko vanih stvari. Izmeu ostalog prepriao je kako nas zovu iz meunarodne zajednice i OHR-a i kau nam popustite malo Tihiu, vidite da ga jako napadaju a on je ostao jednini koji eli pregovarati po vaim uvjetima..." Tako saznajemo da meunarodni inovnici u BiH osim to toleriraju blokadu procesa europskih integracija SNSD-ovcima oni im namjetaju i podobnog, popustljivog partnera koji pristaje na njihove uvjete i kriterije , samo mu ponekad trebaju malo popustiti radi javnosti. Onima koji predano prate zbivanja u BiH jasno je da meunarodna zajednic iza kulisa vodi igru, te da je Dodiku namjestila dobrog i popustljivog igraa" Tihia, ali nismo ba oekivali toliko val iskrenosti iz usta poznatog lisca" piria.

Inae, iz straha od pada rejtinga meu gledateljima BNTV, koja je objavila kartu regija iz Tihievog stranakog tabora, Dodik je zakupio jednoiposatni termin za promociju stajalita SNSD-a. Bilo bi dobro da dravna ili eventualno federalna Tv reproducira snimak bijeljinske tribine pa da i graanstvo moe vidjeti za to se bore njihov predsjednik drave, premijer dravne vlade, premijer entiteta kao i Milorad ivkovi , kopredsjedavajui dravnog Parlamenta. Takoer, tribinu karakterizira tipini Dodikov populizam s povremeno primitivnim i psovakim vokabularom, a to je ve postala praksa, i dodatak za rubriku na Youtube Dodikova kultura dijaloga" .

A.D.
(Svevijesti.ba)

17-02-2009 at 13:03 | Ukljui u odgovor
primus inter pares

17-02-2009 at 13:05 | Ukljui u odgovor
frontslobode
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 18-10-2008
Odgovori: 397

citat:
primus wrote:
ma jok ba nije to poenta,nego kako je on hrabar i u po teherana pardon sarajva podigao 3 prsta kad je "njegova"repka dala gol.
Onako kako je samo njemu svojstveno,zajedljivo,zlobno,prljavo,provokatorski
....... mu jarecu
Ma ja da sam politicar,ova zemlja bi propala,al s dodikom ne bi bilo dogovora,ma ni oko jelovnika za rucak poslje sastanka,ni oko cega.Besa i .

Jedino sto bi gledo da ga nekako uhapsim, i ponudim ga srbiji u razmjenu za jurisica.al poslije jedno 2-3 godine samice.

Dodik jeste tipicni balkanski krkan ali tri prsta ne dize samo On vec skoro svi Srbi u BiH Dodik je samo njihov predstavnik trenutno a koji god drugi dodje bice isto.Meni nije jasno sto smo toliko optereceni tim krkanom....Nazalost Hrvati i Srbi iz BiH ce uvjek i navijati za Hrvatsku i Srbiju a Mi ponekad za Tursku i ponekad sa potuci u Mostaru.

Dodik ne bira ni vrijeme, ni mjesto, ni rjenik... Izdvajamo neke od njih:

Bijeljina, nastup na "BN Televiziji":

- etiri neke regije... kakve bola regije, kakvi bakrai... kakva sranja, kakve regije...

Sarajevo, odgovor Senadu Peaninu na nastup na "BN Televiziji":

- A poto vi pitate to to pitate, oekivao sam da potujete mjesto gdje se nalazimo, ja mislim da to se tie tih fiziolokih potreba, najbolje bi bilo da se prije svega Vi okupate! Tada bi mogli da razgovaramo o politici, na pravi i racionalan nain...

Bijeljina, nastup na "BN Televiziji", "razmiljanja" o predsjedniku SRS-a RS:

- Vidim da im je glavni lik onaj "glavonja" Mihajlica... ne moe nita bez njega...

TV nastup, gostovanje sa Mladenom Bosiem, predsjednikom SDS-a:

- Hajde bola polako, ta galami... Ponaa se k`o zadnja neka stvar... Idi bola, promjeni naoale...

Odgovor Arijani Saraevi Hela, novinarki magazina "60 minuta":

- Jebe me se...

Poruka Bakiru Hadiomeroviu, uredniku magazina "60 minuta" tokom gostovanja na HRT-u:

- On je jedan obian kreten...

Poruka Adnanu Terziu, nekadanjem predsjedavajuem Vijea ministara BiH:

- Terzi je jedna obina budala, tako da me nije iznenadilo da sa jednim takvim mentalnim kompleksom moe da ode u Savjet sigurnosti i da kae takve stvari...

[Edited by frontslobode on 18-02-2009 at 08:42 GMT]
18-02-2009 at 07:37 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 5
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: Armija BiH, nijaz, reprogramer, runduljica
FORUM : Politika : Dodik predlae demilitarizaciju New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net