Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Kafiæ `Sunce´ : bosanski jezik
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
NNTA
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: bosanski jezik

Amelina,
daj se kontrolirati
Nemoj samo o hormonima i adrenalinu...ovo prvo se kod mene ´haman´ nikako ne smiruje, a adrenalin u posljednjih par dana raste, raste....
Cekam samo da me sta hladno strefi

16-04-2002 at 15:02 | Ukljuèi u odgovor
Mirza
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 28-09-2001
Lokacija: svoj mali raj ...
Odgovori: 916
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User ICQ
icon Re: bosanski jezik

dobar dan, ime mi je "nesto hladno" ...

M. 


.... su ovce ....
16-04-2002 at 16:20 | Ukljuèi u odgovor
janko
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: bosanski jezik

Mirza je napisao:
"eto, lijepo je imati svoj jezik, nazvati ga svojim. nije se nista promjenio u odnosu na onaj jezik koji smo govorili prije desetak godina, samo sto mu se ime promjenilo, i sto su se neke rijeci zabranile, a druge se uvele. i mislim da je to u redu, jeziku se moralo ime promjeniti. odrasli smo svi uz sh i nije nas smetalo. ali situacija se promjenila, okolina se promjenila, i ime jezika se moralo promjeniti. i u krajnjem slucaju, ni ne zvuci lose "bosanski jezik" (usputno pitanje, a zasto se ne zove i hrecegovacki ?? ... malo politcki nepravedno). toliko na temu ime jezika."

Slazem se s tobom. To sam i ja htjeo reci:
"Nije se nista promjenio u odnosu na onaj jezik koji ste govorili prije desetak godina, samo sto mu se ime promjenilo, i sto su se neke rijeci zabranile, a druge se uvele."

Ako se vam svidja, da vam neko zabrani da koristite neke rijeci u maternom jeziku, da promjeni ime vaseg jezika i vase narodnosti, tako da na taj nacin imate iluziju da se razlikujete od ostalih i posedujete nesto razlicito, onda zelim vam da uzivate sto vise u toj novoj demokratiji! Covjek moze biti i iz iluzija srecan.

16-04-2002 at 16:41 | Ukljuèi u odgovor
Mirza
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 28-09-2001
Lokacija: svoj mali raj ...
Odgovori: 916
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User ICQ
icon Re: bosanski jezik

tacno je to sto sam rekao. ali to je jezik koji se nije nikad trebao zvati sh. trebao se zvati uvijek bosanski. ali to nije vrijedno price. i dosta i tebe janko vise. dosadio si i bogu i narodu. brini svoja posla i uci taj njemacki kao i do sada.

M. 


.... su ovce ....
16-04-2002 at 16:49 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: bosanski jezik

citat:
Mirza wrote:
tacno je to sto sam rekao. ali to je jezik koji se nije nikad trebao zvati sh. trebao se zvati uvijek bosanski. ali to nije vrijedno price. i dosta i tebe janko vise. dosadio si i bogu i narodu. brini svoja posla i uci taj njemacki kao i do sada.

M.

____________________________________________

ma ja ba dosta i njega .
AKo cemo pravo kad je vec bila Jugoslavija zasto je i usvojen sh-hs zasto nije bio jugoslovenski jezik

16-04-2002 at 17:22 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: bosanski jezik


je ne znam je li ja ne mogu neke stranice da otvorim ili je ovdje pocela neka cenzura

16-04-2002 at 17:24 | Ukljuèi u odgovor
janko
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: bosanski jezik

Sunce pita:
"Ako cemo pravo kad je vec bila Jugoslavija zasto je i usvojen sh-hs zasto nije bio jugoslovenski jezik"

Neljuti se Sunce, ali to je glupo pitanje. Juzni slavenski jezici su:
1. slovenski/slovenacki
2. jezik Slavena u Srbiji, Hrvatskoj, Bosni, Hercegovini, Crnoj Gori (bez manjina)- ostavljam vam da odlucite kako se taj jezik zove, da je to vas zajednicki maternji jezik
3. bugarski

Zbog toga ne bi bilo moguce, da se vas jezik zove jugoslovenski - u staroj Jugoslaviji ste bili ne samo vi, nego i stanovnistvo Slovenije i Makedonije, osim toga velika albanska i madjarska manjina

16-04-2002 at 19:34 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: bosanski jezik

citat:
janko wrote:
Sunce pita:
"Ako cemo pravo kad je vec bila Jugoslavija zasto je i usvojen sh-hs zasto nije bio jugoslovenski jezik"

Neljuti se Sunce, ali to je glupo pitanje. Juzni slavenski jezici su:
1. slovenski/slovenacki
2. jezik Slavena u Srbiji, Hrvatskoj, Bosni, Hercegovini, Crnoj Gori (bez manjina)- ostavljam vam da odlucite kako se taj jezik zove, da je to vas zajednicki maternji jezik
3. bugarski

Zbog toga ne bi bilo moguce, da se vas jezik zove jugoslovenski - u staroj Jugoslaviji ste bili ne samo vi, nego i stanovnistvo Slovenije i Makedonije, osim toga velika albanska i madjarska manjina



__________________________________________-

Janko ne ljuti se ni ti ali sta mislis da ti kao ´co´ik od nauke ´ napises i zavrsu rijec pa da zavrsimo s ovom temom .
16-04-2002 at 20:31 | Ukljuèi u odgovor
felix
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Re: bosanski jezik

citat:
sunce wrote:
citat:
janko wrote:
Sunce pita:
"Ako cemo pravo kad je vec bila Jugoslavija zasto je i usvojen sh-hs zasto nije bio jugoslovenski jezik"

Neljuti se Sunce, ali to je glupo pitanje. Juzni slavenski jezici su:
1. slovenski/slovenacki
2. jezik Slavena u Srbiji, Hrvatskoj, Bosni, Hercegovini, Crnoj Gori (bez manjina)- ostavljam vam da odlucite kako se taj jezik zove, da je to vas zajednicki maternji jezik
3. bugarski

Zbog toga ne bi bilo moguce, da se vas jezik zove jugoslovenski - u staroj Jugoslaviji ste bili ne samo vi, nego i stanovnistvo Slovenije i Makedonije, osim toga velika albanska i madjarska manjina



__________________________________________-

Janko ne ljuti se ni ti ali sta mislis da ti kao ´co´ik od nauke ´ napises i zavrsu rijec pa da zavrsimo s ovom temom .



Ipak cu ja da napisem zavrsnu rijec;

BOSANSKI JEZIK
 


Ni jedan se zlocin ne moze opravdati.
16-04-2002 at 22:23 | Ukljuèi u odgovor
Bosnjak
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Re: bosanski jezik


---------------------------------------------
Navescu samo jedan primjer iz bosanskog jezika:Janko sipu racku.



16-04-2002 at 22:49 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 45
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Kafiæ `Sunce´ : bosanski jezik New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice