Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Kafiæ `Sunce´ : bosanski jezik
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
:wink
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: bosanski jezik

citat:
janko wrote:
Citiram pitanje jednog vaseg zemljaka u drugom forumu:

"molim nekoga jako pametnoga da mi odgovori da li je istina da smo mi tzv. bosnjaci u biti potomci poturica, te da na prostoru danasnje bih nema nijednog muslimanskog vjerskog objekta sagradjenog prije 1463. godine (otomanska okupacija). Takodje me zanima da li je istina da po posljednjem popisu u bih nije evidentiran nijedan tzv. bosnjak. i na kraju da li je istina da je alija izetbegovic do sada bio redom: srbin, neopredjeljen, jugosloven, musliman, tzv. bosnjak."



janko,pogledaj se u ogledalo,ako si tamne puti,onda ti je neko garant od mojih predaka j´ebo babu ili mamu....haj,pogledaj pa javi...vazi
03-04-2003 at 19:46 | Ukljuèi u odgovor
janko
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: bosanski jezik

http://www.index.hr/forum/topic.aspx?IDForum=5&IDTopic=3111

"Ma kakvi Bošnjaci, kakvi Muslimani? Dajmo veæ jednom shvatimo tko i što su oni - POTURICE, a poznata je izreka: poturica gori od Turèina."

Tako je dragi moji odnosno drage moje!

04-04-2003 at 14:22 | Ukljuèi u odgovor
malisa
Nivo: Forumski doajen
maybe not

Registriran(a): 11-04-2002
Lokacija: hotel california
Odgovori: 3106
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: bosanski jezik

citat:
janko wrote:
http://www.index.hr/forum/topic.aspx?IDForum=5&IDTopic=3111

"Ma kakvi Bošnjaci, kakvi Muslimani? Dajmo veæ jednom shvatimo tko i što su oni - POTURICE, a poznata je izreka: poturica gori od Turèina."

Tako je dragi moji odnosno drage moje!


tako je janko, njemacki i srpski narod su jedini evropljani ciji pripadnici su tokom 20-og vjeka osudjeni za genocid. pohvalno nema sta. nego, zar ti nikada nije palo na um da poturice nisu izdajice srpskog naroda nego da su to ljudi koji su shvatili sa kakvim seljacinama zive i prihvatanje islama im je bio jedini nacin da svoju djecu postede krkanluka u kojem su odrasli, i da cuju jos neku muziku osim naricanja i guslarskih lafina.
mislim, to bi se moglo sagledati i ovako. da na balkanu ne postoje srbi niko nebi ni pomislio da zastoj u evoluciji stvarno postoji.  


sto je danas lijep i suncan dan?
04-04-2003 at 15:31 | Ukljuèi u odgovor
janko
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: bosanski jezik

"Nisu oni zlom zadužili ovaj narod što ne obavljaju kako treba komunalne poslove, veæ su zlom zadužili ovaj narod što su savremeni janièari. Što, posle nekoliko vekova, ponovo imamo poturice. Verovali smo da su janièari i poturice definitivna prošlost, izmeðu ostalog i zato što smo verovali da je ropstvo prošlo. Možda bi obnavljanje ropstva obnovilo i janièare. Ko zna. Ali, nismo se nadali ovakvom iznenaðenju. Ropstva još nema, ali janièari su veæ tu. Sumnjam da æe ovi novi janièari proæi kao oni nekadašnji. Oni nekadašnji su se na izdaju odluèili pošto su prošli kroz muke ropstva. Nije da se time janièarstvo opravdava, ali se time bar objašnjava. Za ove nove janièare nema ni objašnjenja."

04-04-2003 at 16:30 | Ukljuèi u odgovor
:wink
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: bosanski jezik

citat:
janko wrote:
"Nisu oni zlom zadužili ovaj narod što ne obavljaju kako treba komunalne poslove, veæ su zlom zadužili ovaj narod što su savremeni janièari. Što, posle nekoliko vekova, ponovo imamo poturice. Verovali smo da su janièari i poturice definitivna prošlost, izmeðu ostalog i zato što smo verovali da je ropstvo prošlo. Možda bi obnavljanje ropstva obnovilo i janièare. Ko zna. Ali, nismo se nadali ovakvom iznenaðenju. Ropstva još nema, ali janièari su veæ tu. Sumnjam da æe ovi novi janièari proæi kao oni nekadašnji. Oni nekadašnji su se na izdaju odluèili pošto su prošli kroz muke ropstva. Nije da se time janièarstvo opravdava, ali se time bar objašnjava. Za ove nove janièare nema ni objašnjenja."



Ti dobro znas sta tvoja bogomolja kaze"ljubi bliznjeg svoga"hebi ga tvoji predci to napravili i sad ti svoje pretke mrzis.........zasto janko zasto?
ima i drugi stvari osim mrznje....hajde hajde kad se prisaberes javi,vazi
04-04-2003 at 19:18 | Ukljuèi u odgovor
visental
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: bosanski jezik

citat:
janko wrote:
"Nisu oni zlom zadužili ovaj narod što ne obavljaju kako treba komunalne poslove, veæ su zlom zadužili ovaj narod što su savremeni janièari. Što, posle nekoliko vekova, ponovo imamo poturice. Verovali smo da su janièari i poturice definitivna prošlost, izmeðu ostalog i zato što smo verovali da je ropstvo prošlo. Možda bi obnavljanje ropstva obnovilo i janièare. Ko zna. Ali, nismo se nadali ovakvom iznenaðenju. Ropstva još nema, ali janièari su veæ tu. Sumnjam da æe ovi novi janièari proæi kao oni nekadašnji. Oni nekadašnji su se na izdaju odluèili pošto su prošli kroz muke ropstva. Nije da se time janièarstvo opravdava, ali se time bar objašnjava. Za ove nove janièare nema ni objašnjenja."


Janko ili janicar. Obje rijeci vuku korijen od janje ili jagnje i imaju istu vrijednost tako ne razumijem kako drugima prisivas svoje ime. Mijenjaj ime, s*r***a, pa mozda i od tebe postane covjek.
 


jos uvijek ujutro se ustaje s osmijehom
04-04-2003 at 19:34 | Ukljuèi u odgovor
malisa
Nivo: Forumski doajen
maybe not

Registriran(a): 11-04-2002
Lokacija: hotel california
Odgovori: 3106
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: bosanski jezik

citat:
janko wrote:
"Nisu oni zlom zadužili ovaj narod što ne obavljaju kako treba komunalne poslove, veæ su zlom zadužili ovaj narod što su savremeni janièari. Što, posle nekoliko vekova, ponovo imamo poturice. Verovali smo da su janièari i poturice definitivna prošlost, izmeðu ostalog i zato što smo verovali da je ropstvo prošlo. Možda bi obnavljanje ropstva obnovilo i janièare. Ko zna. Ali, nismo se nadali ovakvom iznenaðenju. Ropstva još nema, ali janièari su veæ tu. Sumnjam da æe ovi novi janièari proæi kao oni nekadašnji. Oni nekadašnji su se na izdaju odluèili pošto su prošli kroz muke ropstva. Nije da se time janièarstvo opravdava, ali se time bar objašnjava. Za ove nove janièare nema ni objašnjenja."

ovaj je totalno prohlup´o!  


sto je danas lijep i suncan dan?
05-04-2003 at 02:28 | Ukljuèi u odgovor
Amelina
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-09-2001
Odgovori: 78
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: bosanski jezik

Nije babi nikako dobro...  


When you lose, don't lose the lesson!
05-04-2003 at 02:31 | Ukljuèi u odgovor
Gost
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: bosanski jezik

Ovu temu treba prebaciti na "Paradu primitivizma". Definitivno.

05-04-2003 at 02:49 | Ukljuèi u odgovor
visental
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: bosanski jezik

citat:
Gost wrote:
Ovu temu treba prebaciti na "Paradu primitivizma". Definitivno.


Znao sam da si ti taj koji je pisao na temu " Ispracaj Srebrenicana "


 


jos uvijek ujutro se ustaje s osmijehom
05-04-2003 at 10:49 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 76
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Kafiæ `Sunce´ : bosanski jezik New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice