Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Dodik predlaže demilitarizaciju
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

citat:
primus wrote:

10 minuta dodika skodi zdravlju koje nebuloze,koja laz,vrijedjanje,sovinizam,


kaze kad je srbija dala go na kosevu,ustao sam i digao 3 prsta


za srebrenicu ne smijem ni da slusam,majko draga koliko zla u njemu cuci, i radovan je mala maca za ovog krkana.



Zar te to vise moze iznenaditi/uzbuditi/iznervirati? Pa, isto prica godinama, s ciljem unosenja nemira, svadja, podjela, on ciljano provocira, bahato se ponasa, psuje i sl. Postao je vec providan i dosadan, kada bi nesto normalno rekao, e to bi onda bila vijest, ovako, nista novo od medjeda...
 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
16-02-2009 at 21:56 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

covjek je u dusi mazohista

16-02-2009 at 22:00 | Ukljuèi u odgovor
bh.zmaj
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 12-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 62
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

Opet bio na RTS-u. Nebuloze kao i obicno. Kaze, da bi USA nesto promjnila u BiH moraju sazvati medjunarodnu konferenciju, a da bi to uradili, parafraziram, mora prvo doci do sukoba.
Covjek je neumoran.
Si cupias pacem, linguam compesce loquacem.
Jos kad bi papak ovo razumio...  


Da te volim dusa zna, draga moja

<br />

B I H
16-02-2009 at 23:46 | Ukljuèi u odgovor
fijubriju
Nivo: Forumski doajen
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Lokacija: Suncana strana ulice
Odgovori: 28091
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

citat:
primus wrote:
mrski mile ronhil na rts-u

koja mrcina
kaze gregorian ima kuma bosnjaka,jede u finim restoranima,i zato je protiv srba.
naravno cevappi su krivi za sve....


Sad sam gledao bila repriza .Samo se dzaba iznervira
17-02-2009 at 04:49 | Ukljuèi u odgovor
KlOn
Nivo: Forumski doajen
Bošnjator i Dr.za Reisofobiju

Registriran(a): 29-04-2003
Lokacija: Candy Shop
Odgovori: 8528
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

I ja sam sad gledo reprizu,nesto prica za Tihica isto,samo sam uduno tv i otiso radit

17-02-2009 at 04:53 | Ukljuèi u odgovor
casualTZ
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 16-01-2007
Lokacija: HERE and there
Odgovori: 165
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

citat:
primus wrote:

10 minuta dodika skodi zdravlju koje nebuloze,koja laz,vrijedjanje,sovinizam,


kaze kad je srbija dala go na kosevu,ustao sam i digao 3 prsta


za srebrenicu ne smijem ni da slusam,majko draga koliko zla u njemu cuci, i radovan je mala maca za ovog krkana.



Samo kad je srbija dala go na Kosevu
 




17-02-2009 at 05:49 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

ma jok ba nije to poenta,nego kako je on hrabar i u po teherana pardon sarajva podigao 3 prsta kad je "njegova"repka dala gol.
Onako kako je samo njemu svojstveno,zajedljivo,zlobno,prljavo,provokatorski
....... mu jarecu
Ma ja da sam politicar,ova zemlja bi propala,al s dodikom ne bi bilo dogovora,ma ni oko jelovnika za rucak poslje sastanka,ni oko cega.Besa i .

Jedino sto bi gledo da ga nekako uhapsim, i ponudim ga srbiji u razmjenu za jurisica.al poslije jedno 2-3 godine samice.

17-02-2009 at 11:51 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

Dodik na projektu DRŽAVA radi veæ tri godine

17.02.2009. 00:04

Na SNSD-ovoj bijeljinskoj tribini javno je obznanjen krajnji cilj ove stranke u predstojeæim ustavnim promjenama - savezna država BiH. Predsjednik te stranke Milorad Dodik kazao je kako je veæ prošle godine Glavni odbor stranke donio zakljuèak da partija teži takvom ustavnom ustroju, dodajuæi ukoliko u tome ne uspiju „uvijek nam ostaje Daytonski sporazum ovakav kakav jeste".



-Vi znate što je to savez država, što je to DRŽAVA, ne moram vam ništa dalje objašnjavati", kazao je Dodik na bijeljinskoj tribini, u zakupljenom terminu na nezavisnoj BN TV . Prvi „socijaldemokrata" otvorio je karte i kazao istinu o krajnjem cilju njegove stranke, oèito raèunajuæi da ga gledaju samo njegovi sljedbenici. No, istina je ipak da Dodik na tom projektu radi veæ tri godine a ne od prošle godine.



U tom kontekstu treba promatrati i Dodikovu navodnu brigu za „ravnopravnost" Hrvata kroz treæi entitet, odnosno treæu federalnu jedinicu. Naime, entiteti nisu federalne jedinice i prema meðunarodnom pravu nemaju pravo otcjepljenja kao ni na referendum o izdvajanju iz države, što federalne jedinice imaju, te je iz tog razloga strateški cilj SNSD-a savez država odnosno federalnih jedinica koje bi u buduæem ustavu trebale biti opisane na takav naèin da èine savez država. Ovaj prijedlog koji je Dodik javno obznanio na tribini u Bijeljini njegov prvi izvoðaè radova u BiH Nebojša Radmanoviæ nam je osobno prezentirao prije dvije i pol godine u zgradi Predsjedništva BiH.



Dodik se na tribini takoðer pohvalio da je mnogo uèinio da pridobije podršku Hrvata za svoj projekt. No, kako mu je veæ uobièajno brži jezik od mozga, on je prisutnom puku „pojasnio" kako su Hrvati i Bošnjaci uvijek ranije „išli zajedno protiv Srba, pa zašto mi ne bi dobili neke na našu stranu, tu smo mi dosta uspjeli, ali ne mogu vam ovdje sve reæi, to kada budemo nasamo, sve æu vam reæi", veli Dodik preprièavajuæi kako su mu neki napisali na transparent „Mile care, na daj pare". A je li „Mile car", koji nije škrt na budžetskoj kasi kada treba dati novac za lobiranje interesa Republike Srpske, dao novac da pridobije za srpski projekt najjaèu hrvatsku stranku, ostaje da se vidi.



Inaèe, Èoviæev poboènik i bivši èlan Predsjedništva BiH iz reda hrvatskog naroda Ivo Miro Joviæ juèer je javno ustvrdio da se Dodikov prijedlog treba ozbiljnije razmotriti a ne ga odmah odbacivati. Istina je , pak, da je HDZ BiH zajedno s Joviæem ovaj Dodikov prijedlog razmatrao još prije tri godine i da na njemu predano rade veæ dvije godine javno zagovarajuæi federalne jedinice u Dodikovoj viziji. Stoga „Mile car" nije prevario bijeljinsku publiku kada je kazao da je pronašao partnere za svoj projekt. No, da prièa bude kompletna i izvodiva, postoje još dva kljuèna faktora, a to su Bošnjaci i meðunarodna zajednica. Ova potonja bi u konaènici možda i podržala savez federalnih država, no od Bošnjaka je to malo teže oèekivati.







Osim što je Dodik dao duši oduška promovirajuæi svoj krajnji cilj i steèeno partnerstvo, na tribini je iznijeto i niz neistina. Predsjedavajuæi Predsjedništva BiH Nebojša Radmanoviæ isticao je predanost evropskim integracijama izražavajuæi sumnje da „Sarajevo iskreno želi u EU", no èinjenice govore upravo suprotno. Od 35 direktiva Europske komisije koje BiH treba provesti èak 25 osporavaju ministri iz RS dok su sve prihvatljive za Hrvate i Bošnjake. Dakle, RS je deklarativno za evropske integracije a stvarno koèe realizaciju evropskih direktiva , i još si daju za pravo da optužuju one koji žele provesti te evropske standarde. Radmanoviæ je takoðer ponovio kako je nužno zatvoriti OHR i „riješiti se bonskih ovlasti i meðunarodnih sudaca, pa æe mo se mi ovdje dogovarati", što u stvari znaèi da može proæi samo ono što želi RS.



A od državnog premijera Nikole Špiriæa smo saznali da na Vijeæu ministara neæe proæi ništa što dovodi u pitanje postojeæi stupanj nadležnosti manjeg bh. entiteta. S obzirom da evropske direktive zahtjevaju prijenos brojnih nadležnosti s entiteta na državu, upitno je hoæe li Špiriæ cijeli mandat iskoristiti da blokira provedbu evropskih standarada a da se ujedno javno zalaže, pogotovo pred meðunarodnim auditorijem, da je za europske integracije, pa i za podnošenje aplikacije za kandidaturu BiH u EU. No, ovakav Špiriæev i Radmanoviæev demagoški pristup EU moguæ jer se bh mediji adekvatno ne miješaju u svoj posao pa ne tragaju za èinjenicama i ne iznose ih u javnost. A sam OHR i Bruxselles drže da oni nisu odgovorni kazati tko je stvarni koènièar u procesu europskih integracija.



Uz to, Špiriæ nam je na tribini odao još nekoliko važnih stvari. Izmeðu ostalog preprièao je kako „nas zovu iz meðunarodne zajednice i OHR-a i kažu nam popustite malo Tihiæu, vidite da ga jako napadaju a on je ostao jednini koji želi pregovarati po vašim uvjetima..." Tako saznajemo da meðunarodni èinovnici u BiH osim što toleriraju blokadu procesa europskih integracija SNSD-ovcima oni im namještaju i podobnog, popustljivog partnera koji pristaje na njihove uvjete i kriterije , samo mu ponekad trebaju malo popustiti radi javnosti. Onima koji predano prate zbivanja u BiH jasno je da meðunarodna zajednic iza kulisa vodi igru, te da je Dodiku namjestila „ dobrog i popustljivog igraèa" Tihiæa, ali nismo baš oèekivali toliko val iskrenosti iz usta poznatog „lisca" Špiriæa.

Inaèe, iz straha od pada rejtinga meðu gledateljima BNTV, koja je objavila kartu regija iz Tihiæevog stranaèkog tabora, Dodik je zakupio jednoiposatni termin za promociju stajališta SNSD-a. Bilo bi dobro da državna ili eventualno federalna Tv reproducira snimak bijeljinske tribine pa da i graðanstvo može vidjeti za što se bore njihov predsjednik države, premijer državne vlade, premijer entiteta kao i Milorad Živkoviæ , kopredsjedavajuæi državnog Parlamenta. Takoðer, tribinu karakterizira tipièni Dodikov populizam s povremeno primitivnim i psovaèkim vokabularom, a što je veæ postala praksa, i dodatak za rubriku na Youtube Dodikova „kultura dijaloga" .


A.D.
(Svevijesti.ba)

17-02-2009 at 13:03 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik predlaže demilitarizaciju




17-02-2009 at 13:05 | Ukljuèi u odgovor
frontslobode
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 18-10-2008
Odgovori: 397
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

citat:
primus wrote:
ma jok ba nije to poenta,nego kako je on hrabar i u po teherana pardon sarajva podigao 3 prsta kad je "njegova"repka dala gol.
Onako kako je samo njemu svojstveno,zajedljivo,zlobno,prljavo,provokatorski
....... mu jarecu
Ma ja da sam politicar,ova zemlja bi propala,al s dodikom ne bi bilo dogovora,ma ni oko jelovnika za rucak poslje sastanka,ni oko cega.Besa i .

Jedino sto bi gledo da ga nekako uhapsim, i ponudim ga srbiji u razmjenu za jurisica.al poslije jedno 2-3 godine samice.


Dodik jeste tipicni balkanski krkan ali tri prsta ne dize samo On vec skoro svi Srbi u BiH Dodik je samo njihov predstavnik trenutno a koji god drugi dodje bice isto.Meni nije jasno sto smo toliko optereceni tim krkanom....Nazalost Hrvati i Srbi iz BiH ce uvjek i navijati za Hrvatsku i Srbiju a Mi ponekad za Tursku i ponekad sa potuci u Mostaru.

Dodik ne bira ni vrijeme, ni mjesto, ni rjeènik... Izdvajamo neke od njih:

Bijeljina, nastup na "BN Televiziji":

- Èetiri neke regije... kakve bola regije, kakvi bakraèi... kakva sranja, kakve regije...

Sarajevo, odgovor Senadu Peæaninu na nastup na "BN Televiziji":

- A pošto vi pitate to što pitate, oèekivao sam da poštujete mjesto gdje se nalazimo, ja mislim da što se tièe tih fizioloških potreba, najbolje bi bilo da se prije svega Vi okupate! Tada bi mogli da razgovaramo o politici, na pravi i racionalan naèin...

Bijeljina, nastup na "BN Televiziji", "razmišljanja" o predsjedniku SRS-a RS:

- Vidim da im je glavni lik onaj "glavonja" Mihajlica... ne može ništa bez njega...

TV nastup, gostovanje sa Mladenom Bosiæem, predsjednikom SDS-a:

- Hajde bola polako, šta galamiš... Ponašaš se k`o zadnja neka stvar... Idi bola, promjeni naoèale...

Odgovor Arijani Saraèeviæ Helaæ, novinarki magazina "60 minuta":

- Jebe me se...


Poruka Bakiru Hadžiomeroviæu, uredniku magazina "60 minuta" tokom gostovanja na HRT-u:

- On je jedan obièan kreten...

Poruka Adnanu Terziæu, nekadašnjem predsjedavajuæem Vijeæa ministara BiH:

- Terziæ je jedna obièna budala, tako da me nije iznenadilo da sa jednim takvim mentalnim kompleksom može da ode u Savjet sigurnosti i da kaže takve stvari...


[Edited by frontslobode on 18-02-2009 at 08:42 GMT]
18-02-2009 at 07:37 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 35
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : Dodik predlaže demilitarizaciju New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice