Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Rat i mir
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
bracko
Nivo: Forumas sa iskustvom
ništa

Registriran(a): 01-02-2013
Lokacija: Gornja Maoèa
Odgovori: 312
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir



Cetnici,izvinite sto vas mrzim,izvinite,zao mi je.Strah koji ste proizveli kao reakciu sjebace vas.Znam,koristite svoj ucinjeni genocid kao razlog da mrzite Bosnu.Hebacu vam majku,kad-tad!!!

Nema izjednaèavanja u Snjinom tekstu poruka je sasvim drugaèija,i poruèuje da se baš ovakve gadosti nepišu na forumu jer to èitaju i djeca.jasno kaže "djeca se neznaju" još treba da se posvaðaju pa da ih budale kao i u prošlom vremenu iskorištavaju za svoje ideale.Hvala!

21-07-2013 at 19:02 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
Abulafija wrote:



Jarane, svjestan sam ja svega o cemu ti pises, nisam s kruske spao, ni u Berlinu ratovo onih godina.
Poenta njenog posta je koliko ja razumijem, bol, kako jedne majke tako i druge.
To ne mora znaciti da se bol mora vagati, da se vidi cija je veca, a pogotovo ne mislim da znaci da se izjednacavaju uloge u ratu.
Sta na kraju krajeva znaci izjednacavanje, imaju sudovi, rade svoj posao i tamo se odnos najbolje vidi?
Mislim da je u kontekstu tog bola, njen tekst i nastao, pogotovo sto je datum pisanja oko 11. jula, a cisto sumnjam da je imao za cilj bilo kakvo izjednacavanje, samo sto vas dosta ima, koji cete pri pomenu bilo kakve Srpske zrtve upozoravati na nekakvo izjednacavanje krivice.
Naravno da postoji more ljudi u rs-u koji krivicu zele tako postaviti, al opet pominjem, sudovi su najjasniji pokazatelj.






Napisao sam vec i ponavljam, zahvaljujuci brisanju, da bol majke jeste ista. Svaka ce majka zaliti svoje dijete bez obzira je li ono bilo agresor ili zrtva. Takodjer, ne sporim nikome od vas da shvata tekst kako god hoce.

Ako se vec Sanja uhvatila u kostac sa tim onda treba pisati istinu. A istina, trenutna, kaze da ne postoji niti jedna sudska presuda u kojoj je navedeno ovo sto je Sanja napisala citiram: „svirepih ubistava nedužnih srpskih civila“. I da sudovi jesi najbolji pokazatelj, i ja se takodjer time vodim zato i reagujem.

Kao sto ima par pojedinaca koji ce imputirati i vec jesu, da je zapravo problem sto je napisala Sanja, a ne Fata, sto naravno nije istina, barem ne u mom slucaju.

A sto se tice upozoravanja, da hocu uvijek cu to raditi, sve dok se ne dokaze suprotno.

21-07-2013 at 19:18 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
cupo wrote:


Napisao sam vec i ponavljam, zahvaljujuci brisanju, da bol majke jeste ista. Svaka ce majka zaliti svoje dijete bez obzira je li ono bilo agresor ili zrtva. Takodjer, ne sporim nikome od vas da shvata tekst kako god hoce.

Ako se vec Sanja uhvatila u kostac sa tim onda treba pisati istinu. A istina, trenutna, kaze da ne postoji niti jedna sudska presuda u kojoj je navedeno ovo sto je Sanja napisala citiram: „svirepih ubistava nedužnih srpskih civila“. I da sudovi jesi najbolji pokazatelj, i ja se takodjer time vodim zato i reagujem.

Kao sto ima par pojedinaca koji ce imputirati i vec jesu, da je zapravo problem sto je napisala Sanja, a ne Fata, sto naravno nije istina, barem ne u mom slucaju.

A sto se tice upozoravanja, da hocu uvijek cu to raditi, sve dok se ne dokaze suprotno.




Imaju Cacina ubistva, i procesuirana su cak.
Doduse, vrlo sramotno procesuirana.


21-07-2013 at 19:41 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
Abulafija wrote:


Imaju Cacina ubistva, i procesuirana su cak.
Doduse, vrlo sramotno procesuirana.





Ja pricam o Srebrenici, Bratuncu i Sanjinom tekstu, a ti?
21-07-2013 at 19:50 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
cupo wrote:


Ja pricam o Srebrenici, Bratuncu i Sanjinom tekstu, a ti?


Pardon, do mene je, ja na taj tekst gledam uopsteno, nisam cuo konkretne i od suda potvrdjene zlocine, izuzev sto su oslobodili Nasera za, Kravicu, sto ne znaci da se zlocin nije dogodio, ali, kao sto rekoh nedokazano je i niko nije osudjen za to, ako je uopste bio zlocin.
21-07-2013 at 20:12 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
Abulafija wrote:


Pardon, do mene je, ja na taj tekst gledam uopsteno, nisam cuo konkretne i od suda potvrdjene zlocine, izuzev sto su oslobodili Nasera za, Kravicu, sto ne znaci da se zlocin nije dogodio, ali, kao sto rekoh nedokazano je i niko nije osudjen za to, ako je uopste bio zlocin.

jbga, sad kazete imaju sudovi da osude zlocine, pa onda kazete da sudovi ne valjaju, jer ne sude dobro.. dogovorite se vise, koje teze da zastupate.. a ne samo, nije ovo, hajd sad da potegnem ovo..

sad ce se javit i izdajice svog naroda da pisu o tome kako je Srebrenica prodata, kako je Naser Oric pobjegao i ostavio narod na milost i nemilost.. ustvari nece.. neki dan je covjek izdao knjigu, pazi knjigu a nije samo izjavio za neke medije, sta i kako je bilo, od koga je trazio logistiku i pomoc da ide i spasi sto se spasiti moze.. slabo se ko oglasi povodom toga, iako je on i imena naveo.. a sjecam se kako su neki, bas na ovom forumu tvrdili kako je bilo, ko da su bili tamo u to doba.. ko zna, mozda i jesu.. proturali lijekove za armiju BiH, direktno iz Beograda..
21-07-2013 at 20:51 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
cupo wrote:

Kao sto ima par pojedinaca koji ce imputirati i vec jesu, da je zapravo problem sto je napisala Sanja, a ne Fata, sto naravno nije istina, barem ne u mom slucaju.



nekima jeste peroblem ,jer se to odmah generalizuje da su "sve ostale sanje " iskljuèivo èetnikuše i Srpkinje

citat:
Aidatuzla wrote:



al nece. zive s njima i velicaju ih. B]te ostale sanje ce na utakmicama i gdje god stignu razvlaciti "noz, zica, srebrenica". to im je ponos i dika.






citat:
Abulafija wrote:


ako je uopste bio zlocin.



btw,što se tièe Oriæa,poništena je presuda o komandnoj odgovornosti ,zbog nedostataka dokaza za istu....


"Saopštavajuæi presudu, sudija Šomburg/Schomburg je istakao da "nema nikakve sumnje da su nad zatoèenim Srbima u Srebrenici poèinjeni teški zloèini", što tokom suðenja nije poricala ni odbrana Nasera Oriæa. Meðutim, naglasio je predsedavajuæi Žalbenog veæa, "dokazi da su zloèini poèinjeni nisu dovoljni da bi se za njih osudio neki pojedinac. Krivièni postupak zahteva dokaze kojima æe se izvan razumne sumnje utvrditi pojedinaèna odgovornost optuženog za te zloèine, pre nego što mu se izrekne osuðujuæa presuda."

21-07-2013 at 21:12 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
camac wrote:

ko zna, mozda i jesu.. proturali lijekove za armiju BiH, direktno iz Beograda..

jedi g***a
21-07-2013 at 21:14 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
Abulafija wrote:

Poenta njenog posta je koliko ja razumijem, bol, kako jedne majke tako i druge.
To ne mora znaciti da se bol mora vagati, da se vidi cija je veca, a pogotovo ne mislim da znaci da se izjednacavaju uloge u ratu.
Sta na kraju krajeva znaci izjednacavanje, imaju sudovi, rade svoj posao i tamo se odnos najbolje vidi?
Mislim da je u kontekstu tog bola, njen tekst i nastao, pogotovo sto je datum pisanja oko 11. jula, a cisto sumnjam da je imao za cilj bilo kakvo izjednacavanje, samo sto vas dosta ima, koji cete pri pomenu bilo kakve Srpske zrtve upozoravati na nekakvo izjednacavanje krivice.
Naravno da postoji more ljudi u rs-u koji krivicu zele tako postaviti, al opet pominjem, sudovi su najjasniji pokazatelj.



upravo tako Abulafija
21-07-2013 at 21:26 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

citat:
bracko wrote:


Cetnici,izvinite sto vas mrzim,izvinite,zao mi je.Strah koji ste proizveli kao reakciu sjebace vas.Znam,koristite svoj ucinjeni genocid kao razlog da mrzite Bosnu.Hebacu vam majku,kad-tad!!!

Nema izjednaèavanja u Snjinom tekstu poruka je sasvim drugaèija,i poruèuje da se baš ovakve gadosti nepišu na forumu jer to èitaju i djeca.jasno kaže "djeca se neznaju" još treba da se posvaðaju pa da ih budale kao i u prošlom vremenu iskorištavaju za svoje ideale.Hvala!


Slazem se, grozno je zaista sta jedan forumas mrzi èetnike, a zapalise mu roditelje u istom tom gradu sto ga Sanja spominje. Stvarno ga ne razumijem kako moze psovati èetnike, biti toliko ogorcen i imati nerazumijevanja pa citaju ovo i djeca.

A srpski pop prekjucer lijepo u Bratuncu objasni djecici da je nad Srbima izvrsen genocid u Bratuncu. Eh to je pravo vaspitanje i kako treba za ubuduce. Mislim to i nije toliko vazno, ko da je pop neka uticajna licnost medju Srbima, jos lider jedne citave eparhije mislim who cares. Svaka mu cast potezi vrijedni hvale i zvuci obecavajuce za nastavak normalnog zivota

I jos zamisli objasnjava ti popo o genocidu nad Srbima i sve to na muslimanskoj zemlji gdje su napravili groblje vojnicima, al haj sta fali danas muslimanska sutra srpska zemlja nema ba veze sto je tudje. To tako treba da bude. Tudje im je tamo sladje nek hljeba se najest, tako jedna Srebrenicanka vidje svoj tepih kod kone Srpkinje, jedino ono sto joj je ostalo iz stare kuce, i ja joj poslije vicem suti Hava, ne treba pricati i govoriti i siriti mrznju zato sto svako malo gledas svoj tepih, more se ta Srpkinja uvrijediti pa i tog belaja. A moze Hava i na policiji zavrsiti sad pa sad radi svog tepiha.

I onako ilustracije radi zar nije mocna slika. Nekakvi prezivjeli Bosnjaci obiljezavaju stradanje 38 civila koji su pronadjeni ovdje gdje je spomen ploca, a tamo iza smjeska im se vojnièko groblje sa tudje zemlje, a okolo sve muslimanske kuce prazne jer nema ko da se vrati u njih, jer su svi do jednog pobijeni. Al sutite moze koji Srbin iz Bratunca procitati ne do Bog , ili njihova djeca pa ce jos neko pogresno razumiti.



A on jos psuje èetnike na nekom tamo forumu, pa kako moze Boze, Boze.

[Edited by cupo on 22-07-2013 at 00:16 GMT]
22-07-2013 at 00:10 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 17
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Politika : Rat i mir New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice