Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Rat i mir
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir



http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/149295-Marko-Pavic-nazvao-Dan-bijelih-traka-slavljem-gay-paradom.html

[Edited by hurija on 01-06-2013 at 20:01 GMT]

01-06-2013 at 19:31 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

Koliko je proslo na ovom forumu cetnika?!!!
Nikad vise,NEVJERUJ SRBENDI!!!!!!!!!!!!!!!!!

FONT SIZE=4]Egzekutor srebrenièkih Bošnjaka na farmi Branjevo 16. jula 1995. Marko Boškiæ, bivši pripadnik zloglasnog 10. diverzantskog odreda Vojske RS, sve do hapšenja krajem avgusta 2004. u Bostonu, iskljuèivo se družio s preživjelim Srebrenièanima, a najbolji prijatelj bio mu je Podrinjac Hasan, koji tada nije znao da je Boškiæ s ostalim zloèincima uèestvovao u ubistvu 29 èlanova njegove familije.

02-06-2013 at 22:47 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Rat i mir

Je l' se i Hasan pitao "ko nas bre zavadi" družeæi se s tim monstrumom?

03-06-2013 at 13:18 | Ukljuèi u odgovor
fazlija83
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 03-06-2013
Odgovori: 151
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

citat:
mustajbeg wrote:
Koliko je proslo na ovom forumu cetnika?!!!
Nikad vise,NEVJERUJ SRBENDI!!!!!!!!!!!!!!!!!



a koliko tek nepismenih frustriranih morona


daj linak da vidimo jel lazes!

[Edited by fazlija83 on 03-06-2013 at 21:01 GMT]
03-06-2013 at 21:00 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

SPC
Fasisticko leglo.
----------------------------------------------------------------------------------------


Amfilohije: Od Srebrenice stvaraju mit veæi i od Dahaua i Aušvica!

03-06-2013 at 21:42 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

Sabrija(Ibrahim)Hodzic od majke Zagorke zavrsio kao cetnik.

http://slavicnet.com/vojnicko_groblje/zekic_zagorka_milan.html

03-06-2013 at 21:55 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

Sve vise idemo,na odrediste,kad stignemo bice neki juli.

Cetnici,izvinite sto vas mrzim,izvinite,zao mi je.Strah koji ste proizveli kao reakciu sjebace vas.Znam,koristite svoj ucinjeni genocid kao razlog da mrzite Bosnu.Hebacu vam majku,kad-tad!!!

[Edited by mustajbeg on 05-07-2013 at 07:56 GMT]

04-07-2013 at 23:14 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

Jedan cetnik kupa se u majci na moru...
Pratim ga dva dana,stuknu iz mase... ja za njim.Ceto skide majcu da je ocjedi,na ledjima Mladic i krstacina.Tebe trazim,rekoh mu,jebo majku pobjeze bez majce...
Ziva istina.

09-07-2013 at 19:38 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

Odluèio sam da pružim ruku prvi
Sanja Vlaisavljeviæ
13.07.2013 20:00



Prošlo je 18 godina od najmasovnijeg zloèina na prostoru BiH. Ubistva bošnjaèkih civila koje je proglašeno genocidom. Dvadeset godina od svirepih ubistava nedužnih srpskih civila. Srebrenica i Bratunac jedno pored drugog u svojim tugama. Preživjeli Srebrenièani još ne mogu da naðu smiraj svojim ubijenim i nestalim jer mnogi od njih i ne znaju gdje su kosti njihovih bližnjih. Bratunèani su ukopali svoje, ali njihova tuga i danas traje.

Komemorativne sjednice
Neki dan je održana komemorativna sjednica u opštini Srebrenica na kojoj je odana poèast nedužno stradalim žrtvama. Kažu da nije prva takva, da je prije šest godina dogovoreno zajednièko obilježavanje stradanja nedužnog naroda. Kažu i da te sjednice predstavljaju dokaz da je put pomirenja i razumijevanja izvjestan i da se pomalo i polako otvara.

Bratunac i Srebrenica u nekoj nijemosti žive dodirujuæi jedan drugoga, a ne videæi se. Život je u tim mjestima neka èudna kategorija. Kuæe i zgrade djeluju kao nijemi spomenici nekom prošlom vremenu. Nove, poput vila lijepe kuæe prkose starim potpuno srušenim. Policija stoji na svakom æošku. Brinu o neèemu i nekome. O ljudima, valjda. Topli julski dani u tom podrinjskom kraju umjesto ljepote ljeta nude putnicima namjernicima slike suza i tuge. Prepuna groblja i prazna mjesta na groblju koja èekaju da budu popunjena. Umjesto novih fabrika, galerija, biblioteka, kulturnih centara za mlade, prostorno najveæi kompleks je Memorijalni centar Potoèari. Tamo majke i danas plaèu. Svakoga jula majke Bratunèanke i majke Srebrenièanke imaju nešto zajednièko: bol. I nema tog politièara, nema te organizacije i nema tog projekta koji njima može vratiti njihovu djecu, braæu, muževe, njihove najbliže. Svi oni mogu i treba da doprinesu njihovom meðusobnom razumijevanju u njihovoj boli upravo zbog njihove sadašnjosti, a još više buduænosti.

Srebrenica nije i ne smije biti bol Bošnjaka. Bratunac nije i ne smije biti bol Srba. Šušanj, Trusina ili neki drugi kraj ne smiju biti samo bol Hrvata. Dok god jeste svakome svoj bol, vrata su širom otvorena nekom novom stradanju.

“Pismo Milanu”
Èetrnaestogodišnji, skoro pa mladiæ, mi je neki dan rekao da moram, a ne trebam, pogledati film “Pismo Milanu” repera po imenu Frenki. Rekla sam: “Poslije”. Odgovorio mi je: “Ne, poslije, sada. Važno mi je.” Sjela sam, pogledala film. Tražio je da vidim i spot za istoimenu pjesmu. Pogledala sam, a razgovor nakon toga je uslijedio.

Reci mi jesu li ubijani djeèaci mojih godina u Srebrenici?

Jesu.

Jesu li u Bratuncu, Travniku, Konjicu... gdje god?

Jesu.

Zašto?

Zato što ubice nisu voljeli tu djecu jer su pripadali drugom narodu.

Šta su djeca uradila?

Nisu ništa. Samo su se drugaèije zvala.

Da li mene sada neko ne voli?

Kako misliš?

Znaš ti dobro kako, isto kao i ovu ubijenu djecu.

Ne, naravno, pa sada je mir, a ti si dobar momak.

Bio je mir i prije, pa je poèeo rat. Bila su i ta djeca dobri momci.

Da, u pravu si.

To znaèi da možda i mene neko ne voli i da me može ubiti. Da rat može opet poèeti. Zašto Frenki kaže da se boji jer piše Milanu? Jesi li èula: “I mene je strah dok pišem ove redove. Reèe da sam pljunuo na svoje žrtve i djedove”.

Kako æu mu sada objasniti da je neko izdajnik, a pruža ruku pomirenja, pomislila sam. Da se boji zbog toga!

Ljudi smatraju da se samo njima treba izvinjavati, ali ne i da oni treba da se izvine za grijeh koji su napravili. To je najveæi problem. Teško je reæi: “Oprosti”, jer se onda suoèavaš sa lošim što si i ti sam uradio. A niko neæe sebe da vidi kao lošeg èovjeka.

Bi li mogli ubiti Frenkija zbog ove pjesme?

Ma ne, ne bi. Ne govori ništa loše, niti protiv nekoga. I veæ vidim da lažem. Nije Frenkija bez razloga strah. I nije to samo puki stih jedne pjesme. I nema poruka pomirenja i izvinjenja koje se glasno èuju. Nema ni u boli. Nema saosjeæanja. Ima samo sjeæanje u svome dvorištu. I ima pogled mržnje preko dvorišta.

Zašto niko ne pušta ovu pjesmu, onda? Samo je na internetu mogu naæi. Nema ni lajkova puno (113.047). Više lajkova ima ona pjesma “Poso kuæa” (11.591.976)

Ma daj, mora da pušta, samo tebi promakne. Ovo su pjesme koje mladi treba da slušaju, da vole i onda æe poèeti da vole i jedni druge.

Ne prièaj sa mnom kao da sam beba. Nisam glup. Ne puštaju. Ništa mi nije promaklo. Zašto mi onda ne idemo obiæi groblja koja su naši vojnici napravili, a druga djeca naša groblja pa da onda sjedemo svi zajedno? Da se upoznamo i prièamo.... I nervira me što su ti oèi pune suza.

Ovdje prestajem preprièavati ovaj razgovor. Shvatila sam i da lažem i da ne znam odgovarati jasno i razgovijetno i da jedan èetrnaestogodišnjak ne prihvata prazne fraze koje sam mu davala umjesto istine. Ali kako bih mu i mogla reæi da ljudi i dalje mrze jedni druge. Da ne vide grobove drugih. Da su za sve krivi samo drugi. Da se Srebrenica i Bratunac susretnu samo na komemorativnim sjednicama jednom godišnje, a da je sve ostalo tišina i nijemost. Da Frenki ruši dobro uhodanu mržnju i netrpeljivost. I da njegova pjesma još zadugo neæe sustiæi poso-kuæa-pjesmu. Da u komentarima ispod te pjesme nema poruka mržnje i nerazumijevanja, a ispod Frenkijeve ima. Ponovno sam pustila istu pjesmu, i više za sebe ponovila rijeèi:

Teško je drugima izraziti suæut.

Tvoji æe te šutnut' a oni pljunut'

Zloupotrijebiti u novi sukob gurnut'

I tako æe vatra opet buknut'...

Vatra tinja. Godine prolaze. Generacije nove djece dolaze. Ne znaju jedni druge. Ne vide jedni druge. Ne razumiju jedni druge. Ne vole jedni druge. Ne pružaju ruke jedni drugima. I konaèno, ne znaju da je svako èetrnaestogodišnje dijete samo jedno èetrnaestogodišnje dijete. I tako prolazi još jedan tužni juli.

14-07-2013 at 15:22 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

I zaboravila je spisateljica Sanja dodati da je srpsko groblje u Bratuncu napravljeno na 8,5 dunuma otete bosnjacke zemlje. I to pazite sad, u mjestu Suha gdje je pronadjena najtuznija masovna grobnica Bosnjaka u kojoj su bila tijela 32 zene, ukljucujuci i djecu.

Nije isto i nikada nece biti isto!

Ma sta pisali, mislili, i pokusali izjednaciti. Karadzic se tereti i za genocidu u Bratuncu 1992.godine kada je na pravdi Boga ubijeno 603 civila. To je Sanja zaboravila da spomene.

Srbi su ginuli u borbi. Nema niti jedne sudske presude koja kaze da su ubijani srpski civili. Ne kazem da se nisu desili pojedinacni slucajevi, ali broj koji Srbe navode nema teoretske sanse niti jednog validnog dokaza.

I ne zaboravite da je iz istog tog Bratunca Srebrenica drzana u okruzenju 3,5 godine.

Mislim porediti srpske "zrtve" odnosno ubijene vojnike, sa ubijenim civilima u genocidu je van svake pameti. Ende!

17-07-2013 at 17:41 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 21
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: admin, Daks, Little One, mace, Morton1905, Prosvjetar, sana
FORUM : Politika : Rat i mir New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice