Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Politika : Rat i mir
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Odgovori: 1379
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/149295-Marko-Pavic-nazvao-Dan-bijelih-traka-slavljem-gay-paradom.html

[Edited by hurija on 01-06-2013 at 20:01 GMT]

01-06-2013 at 19:31 | Ukljui u odgovor
mustajbeg

Koliko je proslo na ovom forumu cetnika?!!!
Nikad vise,NEVJERUJ SRBENDI!!!!!!!!!!!!!!!!!

FONT SIZE=4]Egzekutor srebrenikih Bonjaka na farmi Branjevo 16. jula 1995. Marko Boki, bivi pripadnik zloglasnog 10. diverzantskog odreda Vojske RS, sve do hapenja krajem avgusta 2004. u Bostonu, iskljuivo se druio s preivjelim Srebrenianima, a najbolji prijatelj bio mu je Podrinjac Hasan, koji tada nije znao da je Boki s ostalim zloincima uestvovao u ubistvu 29 lanova njegove familije.

02-06-2013 at 22:47 | Ukljui u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest

Je l' se i Hasan pitao "ko nas bre zavadi" druei se s tim monstrumom?

03-06-2013 at 13:18 | Ukljui u odgovor
fazlija83
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 03-06-2013
Odgovori: 151

citat:
mustajbeg wrote:
Koliko je proslo na ovom forumu cetnika?!!!
Nikad vise,NEVJERUJ SRBENDI!!!!!!!!!!!!!!!!!

a koliko tek nepismenih frustriranih morona

daj linak da vidimo jel lazes!

[Edited by fazlija83 on 03-06-2013 at 21:01 GMT]
03-06-2013 at 21:00 | Ukljui u odgovor
mustajbeg

SPC
Fasisticko leglo.
----------------------------------------------------------------------------------------

Amfilohije: Od Srebrenice stvaraju mit vei i od Dahaua i Auvica!

03-06-2013 at 21:42 | Ukljui u odgovor
mustajbeg

Sabrija(Ibrahim)Hodzic od majke Zagorke zavrsio kao cetnik.

http://slavicnet.com/vojnicko_groblje/zekic_zagorka_milan.html

03-06-2013 at 21:55 | Ukljui u odgovor
mustajbeg

Sve vise idemo,na odrediste,kad stignemo bice neki juli.

Cetnici,izvinite sto vas mrzim,izvinite,zao mi je.Strah koji ste proizveli kao reakciu sjebace vas.Znam,koristite svoj ucinjeni genocid kao razlog da mrzite Bosnu.Hebacu vam majku,kad-tad!!!

[Edited by mustajbeg on 05-07-2013 at 07:56 GMT]

04-07-2013 at 23:14 | Ukljui u odgovor
mustajbeg

Jedan cetnik kupa se u majci na moru...
Pratim ga dva dana,stuknu iz mase... ja za njim.Ceto skide majcu da je ocjedi,na ledjima Mladic i krstacina.Tebe trazim,rekoh mu,jebo majku pobjeze bez majce...
Ziva istina.

09-07-2013 at 19:38 | Ukljui u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828

Odluio sam da pruim ruku prvi
Sanja Vlaisavljevi
13.07.2013 20:00

Prolo je 18 godina od najmasovnijeg zloina na prostoru BiH. Ubistva bonjakih civila koje je proglaeno genocidom. Dvadeset godina od svirepih ubistava nedunih srpskih civila. Srebrenica i Bratunac jedno pored drugog u svojim tugama. Preivjeli Srebreniani jo ne mogu da nau smiraj svojim ubijenim i nestalim jer mnogi od njih i ne znaju gdje su kosti njihovih blinjih. Bratunani su ukopali svoje, ali njihova tuga i danas traje.

Komemorativne sjednice
Neki dan je odrana komemorativna sjednica u optini Srebrenica na kojoj je odana poast neduno stradalim rtvama. Kau da nije prva takva, da je prije est godina dogovoreno zajedniko obiljeavanje stradanja nedunog naroda. Kau i da te sjednice predstavljaju dokaz da je put pomirenja i razumijevanja izvjestan i da se pomalo i polako otvara.

Bratunac i Srebrenica u nekoj nijemosti ive dodirujui jedan drugoga, a ne videi se. ivot je u tim mjestima neka udna kategorija. Kue i zgrade djeluju kao nijemi spomenici nekom prolom vremenu. Nove, poput vila lijepe kue prkose starim potpuno sruenim. Policija stoji na svakom oku. Brinu o neemu i nekome. O ljudima, valjda. Topli julski dani u tom podrinjskom kraju umjesto ljepote ljeta nude putnicima namjernicima slike suza i tuge. Prepuna groblja i prazna mjesta na groblju koja ekaju da budu popunjena. Umjesto novih fabrika, galerija, biblioteka, kulturnih centara za mlade, prostorno najvei kompleks je Memorijalni centar Potoari. Tamo majke i danas plau. Svakoga jula majke Bratunanke i majke Srebrenianke imaju neto zajedniko: bol. I nema tog politiara, nema te organizacije i nema tog projekta koji njima moe vratiti njihovu djecu, brau, mueve, njihove najblie. Svi oni mogu i treba da doprinesu njihovom meusobnom razumijevanju u njihovoj boli upravo zbog njihove sadanjosti, a jo vie budunosti.

Srebrenica nije i ne smije biti bol Bonjaka. Bratunac nije i ne smije biti bol Srba. uanj, Trusina ili neki drugi kraj ne smiju biti samo bol Hrvata. Dok god jeste svakome svoj bol, vrata su irom otvorena nekom novom stradanju.

Pismo Milanu
etrnaestogodinji, skoro pa mladi, mi je neki dan rekao da moram, a ne trebam, pogledati film Pismo Milanu repera po imenu Frenki. Rekla sam: Poslije. Odgovorio mi je: Ne, poslije, sada. Vano mi je. Sjela sam, pogledala film. Traio je da vidim i spot za istoimenu pjesmu. Pogledala sam, a razgovor nakon toga je uslijedio.

Reci mi jesu li ubijani djeaci mojih godina u Srebrenici?

Jesu.

Jesu li u Bratuncu, Travniku, Konjicu... gdje god?

Jesu.

Zato?

Zato to ubice nisu voljeli tu djecu jer su pripadali drugom narodu.

ta su djeca uradila?

Nisu nita. Samo su se drugaije zvala.

Da li mene sada neko ne voli?

Kako misli?

Zna ti dobro kako, isto kao i ovu ubijenu djecu.

Ne, naravno, pa sada je mir, a ti si dobar momak.

Bio je mir i prije, pa je poeo rat. Bila su i ta djeca dobri momci.

Da, u pravu si.

To znai da moda i mene neko ne voli i da me moe ubiti. Da rat moe opet poeti. Zato Frenki kae da se boji jer pie Milanu? Jesi li ula: I mene je strah dok piem ove redove. Ree da sam pljunuo na svoje rtve i djedove.

Kako u mu sada objasniti da je neko izdajnik, a prua ruku pomirenja, pomislila sam. Da se boji zbog toga!

Ljudi smatraju da se samo njima treba izvinjavati, ali ne i da oni treba da se izvine za grijeh koji su napravili. To je najvei problem. Teko je rei: Oprosti, jer se onda suoava sa loim to si i ti sam uradio. A niko nee sebe da vidi kao loeg ovjeka.

Bi li mogli ubiti Frenkija zbog ove pjesme?

Ma ne, ne bi. Ne govori nita loe, niti protiv nekoga. I ve vidim da laem. Nije Frenkija bez razloga strah. I nije to samo puki stih jedne pjesme. I nema poruka pomirenja i izvinjenja koje se glasno uju. Nema ni u boli. Nema saosjeanja. Ima samo sjeanje u svome dvoritu. I ima pogled mrnje preko dvorita.

Zato niko ne puta ovu pjesmu, onda? Samo je na internetu mogu nai. Nema ni lajkova puno (113.047). Vie lajkova ima ona pjesma Poso kua (11.591.976)

Ma daj, mora da puta, samo tebi promakne. Ovo su pjesme koje mladi treba da sluaju, da vole i onda e poeti da vole i jedni druge.

Ne priaj sa mnom kao da sam beba. Nisam glup. Ne putaju. Nita mi nije promaklo. Zato mi onda ne idemo obii groblja koja su nai vojnici napravili, a druga djeca naa groblja pa da onda sjedemo svi zajedno? Da se upoznamo i priamo.... I nervira me to su ti oi pune suza.

Ovdje prestajem prepriavati ovaj razgovor. Shvatila sam i da laem i da ne znam odgovarati jasno i razgovijetno i da jedan etrnaestogodinjak ne prihvata prazne fraze koje sam mu davala umjesto istine. Ali kako bih mu i mogla rei da ljudi i dalje mrze jedni druge. Da ne vide grobove drugih. Da su za sve krivi samo drugi. Da se Srebrenica i Bratunac susretnu samo na komemorativnim sjednicama jednom godinje, a da je sve ostalo tiina i nijemost. Da Frenki rui dobro uhodanu mrnju i netrpeljivost. I da njegova pjesma jo zadugo nee sustii poso-kua-pjesmu. Da u komentarima ispod te pjesme nema poruka mrnje i nerazumijevanja, a ispod Frenkijeve ima. Ponovno sam pustila istu pjesmu, i vie za sebe ponovila rijei:

Teko je drugima izraziti suut.

Tvoji e te utnut' a oni pljunut'

Zloupotrijebiti u novi sukob gurnut'

I tako e vatra opet buknut'...

Vatra tinja. Godine prolaze. Generacije nove djece dolaze. Ne znaju jedni druge. Ne vide jedni druge. Ne razumiju jedni druge. Ne vole jedni druge. Ne pruaju ruke jedni drugima. I konano, ne znaju da je svako etrnaestogodinje dijete samo jedno etrnaestogodinje dijete. I tako prolazi jo jedan tuni juli.

14-07-2013 at 15:22 | Ukljui u odgovor
cupo
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024

I zaboravila je spisateljica Sanja dodati da je srpsko groblje u Bratuncu napravljeno na 8,5 dunuma otete bosnjacke zemlje. I to pazite sad, u mjestu Suha gdje je pronadjena najtuznija masovna grobnica Bosnjaka u kojoj su bila tijela 32 zene, ukljucujuci i djecu.

Nije isto i nikada nece biti isto!

Ma sta pisali, mislili, i pokusali izjednaciti. Karadzic se tereti i za genocidu u Bratuncu 1992.godine kada je na pravdi Boga ubijeno 603 civila. To je Sanja zaboravila da spomene.

Srbi su ginuli u borbi. Nema niti jedne sudske presude koja kaze da su ubijani srpski civili. Ne kazem da se nisu desili pojedinacni slucajevi, ali broj koji Srbe navode nema teoretske sanse niti jednog validnog dokaza.

I ne zaboravite da je iz istog tog Bratunca Srebrenica drzana u okruzenju 3,5 godine.

Mislim porediti srpske "zrtve" odnosno ubijene vojnike, sa ubijenim civilima u genocidu je van svake pameti. Ende!

17-07-2013 at 17:41 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 9
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: Dreadnot, ekonomistica, hexle, meri, merima, MikiMaus, monella, MR BENJAMIN BENNY BENJO, Selm@, suad, zlajACAB
FORUM : Politika : Rat i mir New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net