Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
oktobarska
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 19-12-2007
Odgovori: 32
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - SDG
Bez chatanja molim

citat:
click_me wrote:


Jah što je lijepa slika sa ovim crvenim tendama koje se raspadaju a niko ih ne koristi...





..

Pitanjce za click_me i admina. Sta mislite o postavljanju stoperice kojom bi mjerili vrijeme koje prodje do rjesavanja odredjenih problema u gradu, a na koje su ukazali tuzlarijashi. To bi bio pravi pokazatelj (ne)rada i (ne)efikasnosti opcinskih sluzbi.
Bas me interesuje koliko ce proci vremena da se rijese ove tende, zatim odbaceni kip u parku, stadion 2. oktobar, itd
04-01-2008 at 11:45 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - SDG - ad
Bez chatanja molim

citat:
oktobarska wrote:

Pitanjce za click_me i admina. Sta mislite o postavljanju stoperice kojom bi mjerili vrijeme koje prodje do rjesavanja odredjenih problema u gradu, a na koje su ukazali tuzlarijashi. To bi bio pravi pokazatelj (ne)rada i (ne)efikasnosti opcinskih sluzbi.
Bas me interesuje koliko ce proci vremena da se rijese ove tende, zatim odbaceni kip u parku, stadion 2. oktobar, itd



Mah druže, ovo nije nikakav službeni servis Opštine Tuzla pa se ni ne može oèekivati da puno utièu naše primjedbe.

Kada bude postojao pravi servis i kada ti budu kompetentne osobe davale odgovore, onda možeš nekoga kritikovati.

Ovako bih ja zahvalio našem Vijeæniku koji za veæinu stvari koje mi ovdje komentiramo on prosljeðuje i provjerava u Opštinskim službama pa nama daje adekvatne odgovore.



..
04-01-2008 at 12:10 | Ukljuèi u odgovor
lola
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-12-2003
Lokacija: Slo&CH
Odgovori: 9851
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

O ovom pitanju se moze napraviti mala studija, sa raznim aspektima - pravnim, sigurnosnim, socioloskim...
Vas vjerovatno zanima ko i kako odobrava postavljanje spomen-ploca ili spomenika, tzv. krajputasa, kojima porodice unesrecenih u saobracajnim udesima oznacavaju mjesto, datum i imena poginulih ?!
Bez gledanja u propise iznosim svoj stav: Za bilo kakvu gradnju, bilo kakvih objekata, neophodno je posjedovati dozvolu, koju po nasoj regulativi izdaje nadlezni opcinski organ. Ona podrazumijeva i saglasnosti, zavisno od specificnosti lokacije, vrste i velicine objekta, u ovom slucaju obavezno (i) od nadlezne institucije koja upravlja cestama.
No, u pravu ste, ima se dojam da to kod nas niko ne kontrolira i da ne sprecava bespravno postavljanje, vjerovatno zbog delikatnosti i (ne)uobicajenog pijeteta..., ali i zbog generalnog, naseg, bosanskog, odnosa prema postovanju zakona. Naravno, toga ima i u drugim zemljama, vise ka jugu i istoku.
Nadzor nad tim, i drugim, brojnim, bespravno postavljenim objektima pored puteva, morala bi vrsiti (i poduzimati mjere po zakonu) barem saobracajna inspekcija. Mislim da su danas mnogo veci problem npr. dzambo plakati, kojih, takodjer bez dozvola, ali i sa sumnjivim dozvolama, ima daleko vise i koji ponekad odvlace paznju vozaca, sprecavaju preglednost...
Obiljezena mjesta nesreca barem djeluju upozoravajuce, a kod vise ponovljenih nesreca na istom mjestu savjesne uprave za puteve postavljaju i dodatne znakove, crne tacke i sl...
U svakom slucaju, dozvola je potrebna.



Poštovani vijeænièe,
Vi mi nekako skoro u svakom pitanju djelujete baš kao sugovornik, ili sam ja pogrešno shvatio moju ili Vi Vašu poziciju, Vi se skoro u svakom "odgovoru" suosjeæete i još nikad niste nikoga imenovali ili ako ste to i uèinili bilo je ogranièeno,mislim da nam nije cilj s´ ovom temom da budemo istomišljenici u neèemu nego da i mi vidimo gdje i šta koèi razvoj ili napredak ovog sustava i po meni bi bilo logièno da i neke naše (mislim na forumašice i forumaše) stavove nekad bar iznesete na vašim zasjedanjima.Ako je za navedene primjere nadležna ta i ta inspekcija dali vam je poznato ili nije jeli netko od tih nekad intervenisao za iste, jer u par sluèajeva koje sam sam zamijetio je da umjesto nekadašnjeg stuba za uliènu rasvjetu ili nekog drugog saobraæajnog znaka stoji obilježje koje nema nikakve veze sa onim što je prije stajalo na tom mjestu.
Zašto se bar Stubovi za uliènu rasvjetu ne postave tamo gdje su bili, zar nastradali nisu imali osiguranje koje je obveznato i u BiH i koje je dužno izmiriti štetu treæim licima?
Uzgerd samo da napomenem,za èišæenje snijega, bio sam u tz 01.01.08, i u 9 sati nisam nigdje primjetio niti jedno vozilo da èisti snijeg a mi gradjani tz smo svoje obveze izmirili.

05-01-2008 at 03:15 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Ko ganja one lopove po autobusima?

Niko

Mozhda je ovo pitanje za MUP Inspektore one sto su smjenjeni ili


05-01-2008 at 21:28 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
lola wrote:
Poštovani vijeænièe,
Vi mi nekako skoro u svakom pitanju djelujete baš kao sugovornik, ili sam ja pogrešno shvatio moju ili Vi Vašu poziciju, Vi se skoro u svakom "odgovoru" suosjeæete i još nikad niste nikoga imenovali ili ako ste to i uèinili bilo je ogranièeno,mislim da nam nije cilj s´ ovom temom da budemo istomišljenici u neèemu nego da i mi vidimo gdje i šta koèi razvoj ili napredak ovog sustava i po meni bi bilo logièno da i neke naše (mislim na forumašice i forumaše) stavove nekad bar iznesete na vašim zasjedanjima.Ako je za navedene primjere nadležna ta i ta inspekcija dali vam je poznato ili nije jeli netko od tih nekad intervenisao za iste, jer u par sluèajeva koje sam sam zamijetio je da umjesto nekadašnjeg stuba za uliènu rasvjetu ili nekog drugog saobraæajnog znaka stoji obilježje koje nema nikakve veze sa onim što je prije stajalo na tom mjestu.
Zašto se bar Stubovi za uliènu rasvjetu ne postave tamo gdje su bili, zar nastradali nisu imali osiguranje koje je obveznato i u BiH i koje je dužno izmiriti štetu treæim licima?
Uzgerd samo da napomenem,za èišæenje snijega, bio sam u tz 01.01.08, i u 9 sati nisam nigdje primjetio niti jedno vozilo da èisti snijeg a mi gradjani tz smo svoje obveze izmirili.


A da se nadjemo negdje izmedju, lolo?
Kako rece click_me, da ovo nije, niti da bude, opcinski servis i reklamacijski centar, nego da ostane forum. Kao sto i ja prvo ostajem forumas, s nickom vijecnik, koji na forumu provjerava svoje stavove, a onda neke od njih, uvazavajuci vecinu forumasa tuzlarija, iznosi i zastupa na sjednicama vijeca. Putem pitanja, prijedloga i zahtjeva izvrsnoj vlasti, izradom vlastitih inicijativa i amandmana, daljim usaglasavanjem u klubu vijecnika moje partije...
Pa ako s vama malo prodiskutujem, izlozim nekad i drugaciji stav, iznesite i vi malo detaljnije svoj - kao sad za ove rasvjetne stubove, osiguravatelje i bezbroj drugih slicnih bosanskih problema, a ako se slozimo - mozemo imenovati i krivce.
U postu sam ti odgovorio - treba dozvola, a nadzor vrse saobracajni inspektori.
Nije mi poznato da je problem detaljnije analiziran, jer je uglavnom u nadleznosti kantona i entiteta, a ja sam samo vijecnik. O slicnim pitanjima sam pokusavao nesto pokrenutu na opcinskom vijecu, dosad bez uspjeha (primjer tende, billboardi, CaTv i slicni ugovorni objekti i instalacije). Bilo je malo govora o tome i na ovom topicu.
O razvoju i funkcionisanju sustava, osiguranjima, komunalnim uslugama i drugim laksim i tezim pitanjima, mozemo nastaviti, ali tebi ocito nisam dobar sugovornik, jer ne zelim braniti krivce, niti olako imenovati samo jednog, ako ih vidim jos nekoliko. Ako zelis, javi se, moze ovdje, pp-om ili drugacije. Rado bih cuo prijedloge, pogotovo o tome kako natjerati (ne)odgovorne da rade svoj posao. Ukljucujuci sva tri stuba vlasti, pa i one u sudstvu, koje, svojom sporoscu, cesto onemogucava da i neke od boljih sluzbi u izvrsnoj vlasti funkcionisu.
Pozdrav.
06-01-2008 at 10:53 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - dfh
Bez chatanja molim

citat:
Rodjeni wrote:
Ko ganja one lopove po autobusima?

Niko

Mozhda je ovo pitanje za MUP Inspektore one sto su smjenjeni ili




Evo ja æu tebi i svima ostalima koji koriste autobuse malo olakšati.

- Kradljivci uglavnom rade na ulazu u autobus koristeæi gužvu.
- U 90% sluèajeva su to žene Romskog porijekla, koje rade u paru ili same.
- Najèešæe ih u blizini stanice èekaju "kolege" u automobilu za bijeg.

Elem, da bi sprijeèili ovo prenesite ove informacije svima koji èesto koriste javni prevoz, pa valjda se nekda uspiju i uhvatiti.
07-01-2008 at 09:29 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike - sdg
Bez chatanja molim

Hoæe li i kada æe Tuzla ponovo dobiti semafor koji æe pokazivati stanje vazduha (zagaðenja) u gradu?!


Mislim da je tokom ovih zimskih dana stanje katastrofalno u gradu i da zagaðenje prelazi po nekoliko puta dozvoljenu granicu. Mislim da je pošteno da ljudi znaju kakvim su opasnostima izloženi.

07-01-2008 at 11:56 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - sdg
Bez chatanja molim

citat:
click_me wrote:
Hoæe li i kada æe Tuzla ponovo dobiti semafor koji æe pokazivati stanje vazduha (zagaðenja) u gradu?!
Mislim da je tokom ovih zimskih dana stanje katastrofalno u gradu i da zagaðenje prelazi po nekoliko puta dozvoljenu granicu. Mislim da je pošteno da ljudi znaju kakvim su opasnostima izloženi.

Ne vjerujem da se uskoro moze ocekivati semafor, kakav je do rata, relativno kratko, radio na staroj zgradi opcine, ali je, s malo truda i ulaganja, moguce postici bolji nivo informisanja graðana.
Po vazecim zakonima, zastita okoline (uklj. zraka, vode i tla) je u nadleznosti entiteta i kantona; oni za to ubiraju i rasporedjuju sredstva i imaju formirane sluzbe. Na nivou FBiH je formirano novo ministarstvo (okolisa i turizma), a u TK je za nadzor zraka nadlezno ministarstvo za prostorno uredjenje i zastitu okolisa, pri kojem postoji i Direkcija za zastitu okoline. (Prije nekoliko godina ta Direkcija je izgradila objekte i postavila skupu opremu za nadzor kvaliteta zraka na 4-5 tuzlanskih lokacija).
I u opcini je uspostavljen odgovarajuci referat, u Sluzbi za prostorno, mislim da ga vodi jedan inzenjer, a usvojen je i Akcioni plan za zastitu okoline. No, realzacija tog plana je dugotrajan i skup posao, u kojem cjelokupan sistem i njegove sluzbe moraju bolje funkcionisati.
U upravama za inspekcijske poslove FBiH i TK rade ekoloski inspektori. Od njih se mogu dobiti detaljniji podaci, ali se, nazalost, obicno moraju traziti.
Svake godine OV Tuzla trazi (i dobije) od Kantonalnog ministarstva izvjestaj o stanju okoline, u kojem zahtijevamo i ocekujemo podatke o stanju zraka. Krajem 2007. godine Izvjestaj nije razmotren, jer se izvjestilac nije pojavio na sjednici. U izvjestaju je navedeno da mjerni sistem nije u funkciji, jer nisu mogli biti nabavljeni neophodni dijelovi za njegovo funkcionisanje. Trazicemo ponovno hitno razmatranje izvjestaja, uz azuriranje i nadu da je sistem za nadzor osposobljen. Inace, mozda se sjecas, dok je bio ispravan, tuzlanski mediji su redovno izvjestavali o koncentracijama nekoliko vaznijih polutanata na lokacijama Skvera, Irca, Cerika...
Te informacije su bile dostupne svima, ne samo onima koji vide semafor. Ne bi bio veliki problem postici daleko bolje informiranje, ako treba postaviti i semafor na svakoj od ugrozenih lokacija (kojih ima puno), no po meni je mnogo vaznije ulaganje u poboljsanje kvaliteta zraka, na cemu se radi nedovoljno.
07-01-2008 at 14:48 | Ukljuèi u odgovor
Drugarica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-11-2005
Lokacija: BiH
Odgovori: 19687
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - sdg
Bez chatanja molim

ne znam kako se zova ova ulica od el. fakulteta prema pozorisu ali mogu li se ovi stanari nekako natjerati da na zgradama udare novu fasadu koliko znam, bogatas do bogatasa u njima zivi

zasto malo i oni sami ne pridonose ljepoti centra grada

07-01-2008 at 16:59 | Ukljuèi u odgovor
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1716
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Meni bi na tom prostoru najviše godilo kada bi nadležni redovno naplaæivali kazne za protivpropisno parkiranje.

Nadam se samo da kad budu bojili stubove neæe svaki kafiæ birati svoju boju i da æe nadležni organ na vrijeme dopustiti izabranu boju, a ne stopirati radove na fasadi kao što je sluèaj sa "Zenicom" .

07-01-2008 at 18:52 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 26
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice