Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
yugi wrote:
Gledajuæi veèeras snimak sjednice OV-a na kojoj je usvojen Budžet za narednu godinu primjetio sam izmeðu ostalog da je u Budžetu poveæana stavka za naknade èlanovima komisija OV-a .Zanima me koliko æe sada iznositi mjeseène naknade za èlanstvo u komisijama i da li recimo vijeænici primaju naknadu za èlanstvo u komisiji i u situacijama kada se recimo komisija ne sastane ni jednom u toku mjeseca?

Mislim da ta odluka postoji samo u formi prijedloga i da bi tek trebala doci na vijece. Ne znam iznose, ali cu saznati. No, nisam bas siguran da ce odluka dobiti potrebnu vecinu glasova, jer je vec na jucerasnjoj sjednici izrazena (pojedinacna) rezerva, iza govornice, ali i u kuloarima.
Nema naknade clanovima komisija (od kojih vecina nisu vijecnici), za mjesece u kojima komisija nije radila i/ili imala sjednice. Ni vijecnicima, takodjer.
25-12-2007 at 23:46 | Ukljuèi u odgovor
Bik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 13-09-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 46
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
RPM wrote:
èini mi se da je nekako tender za sportski kompleks s bazenima na Sjenjaku išao paralelno s izgradnjom jezera pod Banjom, koji æe to privatni investitor uložiti grdne milione kada opæina veæ radi na jezeru, naravno s milionima iz budžeta.

tako da sada imamo situaciju da se tuzlaci kupaju u bari mjesec i pol i za to plaæaju i još im se troše novci iz budžeta jer je projekt debelo neprofitabilan umjesto da se kupaju 12 mjeseci godišnje i imaju super moderan sportski kompleks a opština još koji milion u budžetu. ... sve je to ekstra.

dakle, nije taèno da nema investitora, nije taèno da nema novaca nego je opštinska birokratija stvorila takve uslove i takvu klimu da bi svakog razumnog investitora odbila od projekta. ... nije za èuditi jelde.


Zasto bi "bara" smetala super modernom kompleksu bazena? Zar mislis da bi ista populacija, koja sebi moze priustiti kupanje u bari za marku dvije, mogla placati desetak maraka za bazen? Uostalom, godina traje 12 mjeseci a ne mjesec i po? Bazenima ostaje deset i po, sasvim dovoljno da fino rade kad "bara" ne radi

Ne znam kako tebi i slicnima ne dosadi pricati o neprofitabilnosti Panonike? Zar mislis da novac iz budzeta ne pripada i onim hiljadama Tuzlaka koji dolaze na Panoniku a ne mogu na more ili do Bizovackih?

Niko ti ne brani da mrzis opstinsku administraciju ali de nadji nesto sto pije vode? Slabo ces na "bari" ubrat koji poen protiv njih, tesko ces ikoga ubjediti da je bilo bolje da je ostala mocvara tamo gdje je sada jezero.



25-12-2007 at 23:50 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

Mislim da ta odluka postoji samo u formi prijedloga i da bi tek trebala doci na vijece. Ne znam iznose, ali cu saznati. No, nisam bas siguran da ce odluka dobiti potrebnu vecinu glasova, jer je vec na jucerasnjoj sjednici izrazena (pojedinacna) rezerva, iza govornice, ali i u kuloarima.
Nema naknade clanovima komisija (od kojih vecina nisu vijecnici), za mjesece u kojima komisija nije radila i/ili imala sjednice. Ni vijecnicima, takodjer.



Ja brate razumi da je u Budžetu predviðena uveæana stavka za te namjene i da je ista usvajanjem Budžeta za narednu godinu i prihvaæena! 


<br /><br /><br /><br />

25-12-2007 at 23:53 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
yugi wrote:


Ja brate razumi da je u Budžetu predviðena uveæana stavka za te namjene i da je ista usvajanjem Budžeta za narednu godinu i prihvaæena!


Povjerenicima MZ je povecano za 26 000 KM , cini mi se taj iznos.

Ima zanimljivih stvari, ja sam sve procitala, meni ono zanimljivo kao i telefonski imenik, pa cu gledati da bar za dvije Sluzbe skeniram


26-12-2007 at 00:03 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
sunce wrote:


Povjerenicima MZ je povecano za 26 000 KM , cini mi se taj iznos.

Ima zanimljivih stvari, ja sam sve procitala, meni ono zanimljivo kao i telefonski imenik, pa cu gledati da bar za dvije Sluzbe skeniram





Ma znam to za povjerenike, to je usvojeno kao amandman i izdvojeno je iz stavke budžetske rezerve ako se ne varam ali siguran sam da je Budžetom predviðeno i poveæanje za naknade u komisijama!Nadam se da æe uskoro usvojeni Budžet biti dostupan i na netu-potrudi se i ti malo oko toga! 


<br /><br /><br /><br />

26-12-2007 at 00:07 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

jeste to je iz rezerve,

evo ti jedna stranica a bice jos


26-12-2007 at 00:11 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Vidi li se sta, da ne idem dalje

26-12-2007 at 00:13 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Vodovod i kanalizacija milion cini mi se


26-12-2007 at 00:18 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
sunce wrote:
Vidi li se sta, da ne idem dalje

taman sam te pošo naružit al ovaj drugi list je malo bolji oèi mi odoše helaæ  


<br /><br /><br /><br />

26-12-2007 at 00:21 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Nemoj mene ruzit´ ziv bio , evo jos jedan list a ima preko 50, pa cu ja gledati da nabavim u elektronskoj verziji jer mnogima je zanimljivo da vide budzet Opcine Tuzla. U principu sve je dostupno javnosti i treba da bude.



26-12-2007 at 00:27 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 61
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice