Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

‘Prete da æe mi ubiti porodicu ako kažem sve što znam o Kaèavendi!’

Sveštenik Miladin Erkiæ iz Bijeljine jutros je dobio prijeteæe pismo u kome se navodi da æe mu ubiti porodicu ako se pojavi u srijedu na televiziji BHT, gdje bi trebalo da govori o svom iskustvu s vladikom Vasilijem Kaèavendom. Policija je zbog toga Erkiæu obeæala zaštitu i istragu.

- Dosta je više æutanja. Molim Boga da doðe vreme istine. Živim za dan da istina o zlodelima Vasilija Kaèavende bude obelodanjena i da mnogi èasni sveštenici odahnu. Uveren sam da æe mnogi tada progovoriti o strahotama koje doživljavaju od Kaèavende. Spreman sam sve ovo da potvrdim pred našim Sinodom, ali i pred svakim drugim organom u zemlji i inostranstvu - poruèuje Erkiæ.

Gostovanje koje je bilo planirano na BHT u srijedu, otkazano je, a od bijeljinske policije æe Erkiæu biti dodjeljena zaštita. On oèekuje pokretanje istrage kako bi se otkrilo ko stoji iza ovog pisma. - Uplašeni smo, prete da æe nas ubiti! Najviše se plašim za svoju æerku koja ima 21 godinu. Samo želim da se zna istina i da prestane ova tortura koju godinama trpimo. Od svih patnji sam oboleo, imam visok šeæer. Nadam se da æe naša Crkva i policija reagovati kako treba - kaže Erkiæ za Telegraf.

Mnoge patnje tokom službovanja

- Sveštenik sam od 1980, a episkop zvornièko-tuzlanski Vasilije rukopoložio me u Podnovlju u èin jereja. Od samog poèetka sveštenièkog života imao sam neprestane atake na moje telo odvladike Kaèavende. Bile su to muène odbrane od njegovih èestih nasrtaja - kaže Erkiæ u izjavi koju je dao svom advokatu Dušku Tomiæu, a za koju je dozvolio da bude i javno objavljena. Zbog odbijanja da mu se „da”, ovaj sveštenik je, kako tvrdi, bio u Kaèavendinoj nemilosti, pa je za tri i po godine premještan na pet parohija. - Svaki put kada me je premeštao, Kaèavenda mi je govorio: „Prepusti se svom vladiki, pa æe i tvoja reè biti velika meðu svim sveštenicima” - istièe dalje Erkiæ.

Tomiæ podnosi kriviènu prijavu

- Izjava Miladina Erkiæa æe biti dostavljena Sinodu Srpske pravoslavne crkve, a kao što je naveo, osim pred Sinodom, spreman je da svedoèi pod zakletvom i pred svim domaæim i stranim organima. Takoðe, protiv Vasilija Kaèavende æu podneti kriviènu prijavu zbog seksualnog zlostavljanja i mobinga nad Erkiæem - kaže advokat Duško Tomiæ.

(Telegraf.rs)

29-05-2013 at 14:44 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

Popadija,ova Kacevendina rastura i drogu.

08-06-2013 at 20:36 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

POP U BLUDNOJ AKCIJI: Procureo snimak Kaèavendinog oralnog seksa (VIDEO) (18+)

Posle serije fotografija i tekstova o bludnim radnjama bivšeg vladike Vasilija Kaèavende, na internetu se pojavio i, do sada neviðeni, snimak visiko pozicioniranog sveštenika Srpske pravoslavne crkve u akciji oralnog seksa s mladiæem.

http://press.rs/pop-u-bludnoj-akciji-procureo-snimak-kacavendinog-oralnog-seksa-video-18/

20-06-2013 at 14:36 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

Razriješeni vladika Kaèavenda doživio moždani udar



Penzionisani vladika zvornièko-tuzlanski Vasilije juèer je doživio moždani udar. Banjaluèka Alternativna televzija objavila je jutros, pozivajuæi se na više izvora, da je Kaèavenda prebaèen u Urgentni centar u Beogradu i da bi danas trebao da bude operisan.

Ljekari zasad nisu mogli prognozirati njegovo zdravstveno stanje, ali je on, navodno, svjestan i komunicira s okolinom, prenosi Fena.

Podsjeæanja radi, Sabor Srpske pravoslavne crkve je u maju trajno razriješio dužnosti dotadašnjeg vladiku zvornièko-tuzlanskog Vasilija. Prethodno su se u javnosti pojavili i videosnimci bludnih radnji na kojima je bio vladika Vasilije Kaèavenda.

On je još 6. novembra 2012. godine zatražio da se usvoji njegova ostavka na mjesto episkopa iz zdravstvenih razloga, a Sinod ga je 22. aprila ove godine razriješio dužnosti.

21-09-2013 at 10:44 | Ukljuèi u odgovor
Crvena starka
Nivo: Forumski doajen
A woman of courage and honor

Registriran(a): 27-08-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

Ih, da se hoce uvrnut sav, i takav uvrnut ukocit, a zivit jedno sto i kusur...

21-09-2013 at 11:40 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)


èupo, ja maksuz došla na forum da uzmeme muštuluk od tebe

21-09-2013 at 12:00 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

grehota sa svake strane

22-09-2013 at 00:21 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

Vasilije Kaèavenda operisan u Beogradu



Bivši episkop zvornièko–tuzlanski Vasilije Kaèavenda operisan je jutros na Neurohirurškoj klinici u Beogradu i osjeæa se dobro, rekao je Srni direktor Klinièkog centra Srbije Miljko Ristiæ.

On je precizirao da je Kaèavenda imao hematom koji je uspješno otklonjen operacijom.

"On je operisan jutros, imao je hematom. Operacija je protekla u redu.On se oseæa dobro", rekao je Ristiæ.

Bivši episkop zvornièko-tuzlanski prevezen je ranije iz Bijeljine na lijeèenje u Beogradu, nakon što mu je pogoršano zdravstveno stanje.

Sveti arhijerejski sabor je na majskom zasjedanju razriješio vladiku Vasilija svih crkvenih dužnosti, ali ne i vladièanskog èina. Prethodno su se u javnosti pojavili i videosnimci bludnih radnji u kojima je Kaèavenda uèestvovao.

Vasilije se poslije penzionisanja povukao u manastir Svete Petke u nasljeu Pet Jezera u Bijeljini.

SRNA

[Edited by cupo on 22-09-2013 at 12:55 GMT]

22-09-2013 at 12:53 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

Kaèavenda do kraja sedmice izlazi iz bolnice

Zdravstveno stanje bivšeg episkopa zvornièko–tuzlanskog Vasilija je stabilno i on bi za pet dana trebalo da bude pušten na kuæno lijeèenje, potvrðeno je Srni u Klinièkom centru Srbije.

Hirug Branko Ðuroviæ, koji je bio na èelu operacionog tima, koji je uspješno otklonio hematom na glavi pacijenta, rekao je da se penzionisani vladika Vasilije oporavlja, normalno komunicira i da može da prima posjete.

"Moja sugestija je bila da se posete reduciraju, jer je odmor potreban svakom pacijentu", rekao je Ðuroviæ, dodavši da æe najkasnije do naredne nedjelje pacijentu biti skinuti konci, nakon èega æe biti pušten na kuæno lijeèenje.

Vladika Vasilije operisan je 22. septembra na Neurohirurškoj klinici u Beogradu.

Sveti arhijerejski sabor je na majskom zasjedanju razriješio vladiku Vasilija svih crkvenih dužnosti, ali ne i vladièanskog èina.

Vladika Vasilije se poslije penzionisanja povukao u manastir Svete Petke u nasljeu Pet Jezera u Bijeljini.

SRNA

24-09-2013 at 14:52 | Ukljuèi u odgovor
Drugarica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-11-2005
Lokacija: BiH
Odgovori: 19687
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

citat:
cupo wrote:
Kaèavenda do kraja sedmice izlazi iz bolnice

Zdravstveno stanje bivšeg episkopa zvornièko–tuzlanskog Vasilija je stabilno i on bi za pet dana trebalo da bude pušten na kuæno lijeèenje, potvrðeno je Srni u Klinièkom centru Srbije.

Hirug Branko Ðuroviæ, koji je bio na èelu operacionog tima, koji je uspješno otklonio hematom na glavi pacijenta, rekao je da se penzionisani vladika Vasilije oporavlja, normalno komunicira i da može da prima posjete.

"Moja sugestija je bila da se posete reduciraju, jer je odmor potreban svakom pacijentu", rekao je Ðuroviæ, dodavši da æe najkasnije do naredne nedjelje pacijentu biti skinuti konci, nakon èega æe biti pušten na kuæno lijeèenje.

Vladika Vasilije operisan je 22. septembra na Neurohirurškoj klinici u Beogradu.

Sveti arhijerejski sabor je na majskom zasjedanju razriješio vladiku Vasilija svih crkvenih dužnosti, ali ne i vladièanskog èina.

Vladika Vasilije se poslije penzionisanja povukao u manastir Svete Petke u nasljeu Pet Jezera u Bijeljini.

SRNA

cupo jel krepo konacno
10-10-2013 at 13:28 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 46
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Tuzlarije : Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela) New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice