Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Utrka za novog nacelnika Tuzle This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
Posmatram
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 18-05-2012
Odgovori: 1641
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
Azur wrote:


Tuzla je nekada imala prepoznatljiv stil urbane gradnje. To je bila jedna kombinacija Orijenta i Austro-Ugarskog stila. Medjutim, sve one lijepo zgrade, sa usaglasenim stilom i linijom gradnje su usled posledica tonjenja srusene. Tako da mladje generacije i nemaju predstavu kako je centar Tuzle nekada izgledao. Po meni, Tuzla nema pravilnu koncepciju razvoja. Dovoljno je samo pogledati kako se farbaju spoljasnje fasade. Gledam jednu sliku Tuzle,slikano iz pravca stare Opstine, i na njoj koliko ima kuca toliko ima razlicitih boja na fasadam. I to sve boje drecavije jedna od druge. Ovdje gdje zivim ti je dozvoljeno samo u jedno 5-6 boja koristiti za fasade i to ne smiji "upadati u oko". Moraju biti uskladjene sa svojom okolinom.


Ono sto je potonulo ili sruseno kao posljedica tonjenja je proslost i bilo bi lijepo da su te zgrade jos uvijek tu, ali cinjenicno stanje je da ih vise nema. Dakle, idemo dalje.

Ne dijelim tvoje misljenje oko sarenilosti fasada, gledano iz pravca stare Opstine. Tuzla je uvijek bila siv grad. Mislim da je osvjezavajuce vidjeti boje. Ne vazi pravilo da je svako sarenilo, pa cak i drecavo sarenilo, neplanski odradjeno.
Gledano cisto iz pravca stare opstine, taj dio fasadnog sarenila oko dzamije meni izgleda sarmantno. Mozda bas zbog dzamije, nekako mi te vibrantne boje idu uz orijentalni ukus.

Priznajem da je neobicno skrenuti pogled u desno, prema ‘baroknoj’ zgradi koja ima fasadu pastelne boje, sto je i tipicno za taj tip zgrade. Ali, kako su se kod nas mijesale raznorazne kulture, pa prema tome svako je ostavio dio svog uticaja, tesko bi bilo sve uskladiti u jednom stilu. Mene vise brine klima uredjaj na ‘baroknoj’ zgradi koji je tako ruzno instalisan i bas para oci. Sa malo truda, klima uredjaj se mogao maskirati. Ali to su nasa posla.

Da se vratim na infrastrukturu. Meni je nelogicno kad ljudi spominju jezera kao izvor razvoja nekog turizma u Tuzli. Kapacitet panonike je ok da zadovolji lokalno stanovnistvo. Odnosno, slabo da taj kapacitet moze zadovoljiti potrebe i lokalnog stanovnistva, a da ne govorimo o turistima. Malo realnosti nije na odmet. U gradu koji je prenaseljen, u kojem saobracaj nije rijesen, prilaz gradu je nikakav, ne vidim logiku razmisljati o turizmu.

Mislim da je nacelnik izgubio osjecaj za realnost.

18-05-2012 at 20:14
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
yugi wrote:

Tek mi je najjaèa nebuloza forumske sveznalice soraye kako eto za boga miloga vijeænici jesu ti koji donose nekakve planove i programe


pa de se ti malo vrati naprijed pa proèitaj ko je autor izjave..
a vidim i tebi je jaèa strana to sa usvajanjem budžeta
18-05-2012 at 20:15
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

Tuzla nema alternativu SDP-u i tu se prica zavrsava...i tako ce biti jos dugo i dugo...svidjelo se to kome ili ne, ali to je tuzlanska stvarnost...mozda vremenom ako se rodi neka desna partija, ali ne tipa SDA, HDZ, SDS (partija jednog naroda) itd...Ovako...

18-05-2012 at 20:17
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
Putnik wrote:
Tuzla nema alternativu SDP-u i tu se prica zavrsava...i tako ce biti jos dugo i dugo...svidjelo se to kome ili ne, ali to je tuzlanska stvarnost...mozda vremenom ako se rodi neka desna partija, ali ne tipa SDA, HDZ, SDS (partija jednog naroda) itd...Ovako...


pa niko nije i ne treba da bude nezamjenjiv...ja sam i dalje na stanovišti da naèelnik opštine treba da bude totalno nestranaèka liènost,a što se tièe raspodjele vlasti,bilo bi super da se pojedine ingerencije sa Kantona prenesu na Opštinu...
18-05-2012 at 20:34
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
soraya wrote: Nema potrebe da meni podastireš ove linkove(ja za NERDU znam od ranije) ,da si ovo izguglala ranije ,ne bi tvrdila da Studija izvodivosti ne postoji uopšte...To što ne razlikuješ Studiju izvodivosti ,Geomehanièki elaborat i Izvedbeni projekat,do tebe je
halo, ba, de ti malo nadji sebi kakve zanimacije... to pod 1.

to sto si ti procitala da ja tvrdim da nije postojala studija, mogu pripisati samo adrenalinu koji ti je jurnuo u lice i paralizirao mogucnost razumijevanja procitanog i nista vise!

draga si mi, pravo, al' sto mozes pricat, to je cudovisno bolje da si ovu energiju usmjerila na zaokruzivanje onoga sto ti stvara frustraciju

zasto ti mislis da neko nesto nije znao prije tebe? npr. kad se pravila SERDA, a ne nerda (koja je dosla poslije)... toliko se busas u prsa koga i koliko dobro poznajes, a a onda kiksas na banalostima

de, ba, i ti i prica o jezerima, totalno presmijesno

citat:
Ema wrote: Eh,de mi reci za koga bi ti od ove ovdje gospode glasao i navedi mi razloge zasto....
pa, kako da ti se kaze, kad jos nit' se zna ko su kandidati, niti kakvi su im programi... mogu samo spekulirati

bitno je da necu glasati za politicke partije i kandidate koji zastupaju ono sto meni nije politicki blisko (liberalna demokracija), a ko od njih ce biti taj ko ce biti meni najblizi, to cemo sacekati trebala bi i ti, jer jos nije ni pocela utka

citat:
Posmatram wrote: Ako smatrate da trece jezero nije prioritet, sta je po vasem misljenju prioritet? Gdje bi ste vi ulozili novac da ste npr nacelnik ili nacelnica?
pogledaj ranije stranice, sve sam vec pisala

citat:
hurija wrote: Mogu li ja...

bravo, hurka! vis a vis tvog drugog posta, tj. koji je uslijedio poslije ovog, ima neko ko i o tome razmislja, pravi plan, predlaze, bilo ih je i koji su nudili dzabe trenutnoj vlasti projekt, da se radi na tome, al' to nije dovoljno "sexy" ili sta li... uglavnom, ako je ovo jedan od kriterija za glas, ja se onda smijem nadati za koga ce tvoj

ps. za sorayu - de nam, posto je "tvoja struka", haman, provjeri je l' tacno da nema vise nigdje nikakvog opcinskog zemljista koje je slobodno (naravno, govorimo van granica "kreka - solina - slavinovici") eto, hvala!

citat:
yugi wrote: Ovdje je džaba podastirati argumente!
potpuno si u pravu!

cekamo da vidimo ko su kandidati

ps. meni se cini da jasko nije dobio zeleno svjetlo od centrale
18-05-2012 at 20:46
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
soraya wrote:

pa de se ti malo vrati naprijed pa proèitaj ko je autor izjave..
a vidim i tebi je jaèa strana to sa usvajanjem budžeta


Pa de nam eto ti pojasni kako se usvaja Budžet živa bila Tražiš argument o nerentabilnosti jezera ja ga podastrem ti nastaviš pisat neke nebuloze!Poène prièa o tonjenju ti glumiš struènjaka a o tome blage veze nemaš.Ti nešto kao nekog arhitektu glumiš.De nam ba sliku nekog objekta koji si ti projektovala!!! 


<br /><br /><br /><br />

18-05-2012 at 20:58
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
statebriga wrote:
u tome i jeste problem! postavlja se pitanje ko je i kako napravio studiju izvodivosti i zbog cega se javnosti samo mazu oci tim jezerima! samo zbog jezera iz sve srca zelim da ova hladnoca traje cijelu predizbornu kampanju! mozda onda shvate sta sve nedostaje, a moglo se napraviti od para za jezera!



evo @stb šta si ti napisala...a ja ti odgovorila da Studija postoji i navela ti gdje to piše (doduše nisam link ostavila) ali to koliko znam nije neki zloèin...
a da li je Studija napravljena struèno i studiozni sigurno nije ni na tebi ni na meni da ocjenjujemo...Prihvaæena je i predstavlja osnov za izgradnju onoga od èega us dvije faze veæ uradjene...
u èemu je tvoj problem ženo? hoæeš da dokažeš da postojanje jezera nije umanjilo tonjenje?pa eto pokloni se i poèni ..u uho smo se svi pretvorili...
18-05-2012 at 21:05
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
yugi wrote:


Pa de nam eto ti pojasni kako se usvaja Budžet živa bila Tražiš argument o nerentabilnosti jezera ja ga podastrem ti nastaviš pisat neke nebuloze!Poène prièa o tonjenju ti glumiš struènjaka a o tome blage veze nemaš.Ti nešto kao nekog arhitektu glumiš.De nam ba sliku nekog objekta koji si ti projektovala!!!


Imaš na strani 5 komentar od Sunce pa neka ti ona objasni kako to vjeænici galsaju ako ti nije jasno,meni jeste i to sam u komentaru na koji mi ona replicira i nazvala glasanjem po partijskom zadatku.

Ako se ti u tonjenje razumiješ ,de nas blgo meni prosvjetli "struènjak za rupe".

Pošto ja nisam ni na jednoj kandidaskoj listi,ne idem u kampanju,nisam politièki aktivna,nisam èlan nijedne partije ili stranke,nema potrebe da sebe reklamiram ...ali za tvoju info po mojim projektima napravljeno u Tuzli više objekata nego od pojedinih starosjedilaca sa "pedigreom".Slike imaš na pdf-u Fotografije,pa pogadjaj ;hanka
18-05-2012 at 21:15
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

halo, ba, de ti malo nadji sebi kakve zanimacije... to pod 1.

STB,to isto mogu i ja tebi reæi...

18-05-2012 at 21:16
anaMi
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 01-07-2007
Lokacija: Wienna
Odgovori: 186
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
Chili wrote:


Samo budaletina može uložiti 30 miliona KM u posao koji radi 1 mjesec u godini i tvrditi da je profitabilan. Dakle, 30 miliona je propalo i još svake godine propada 150 000 KM koje plaæaju graðani Tuzle.


ja ne mislim da je 30 milionèiæa uloženo ,50% je sigurno odloženo preko izvoðaèa u sigurne sefove...a sad slijedi ovih 10 milionèiæa da se "osigura"...>Loše bi bilo da kažem da naèelnik nije uèinio ništa za grad,naprotiv jeste ,ali vrijeme je za promjene ,nemam ništa protiv njega ,ekstra pametan lik ali jezero æe ga ukopati ja mislim na ovim izborima...možda griješim....Voljela bih da su tenderi ,firme i ponude za izgradnju tog 3 jezera dostupni javnosti ...Mene boli samo to jer osjeæam da grad kolektivno postaje vlasništvo par ljudi ,a mi svi sado koje bleji i ne poduzima ništa .....
18-05-2012 at 21:38
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 50
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Politika : Utrka za novog nacelnika Tuzle This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice