Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Dodik predlaže demilitarizaciju
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Ego
Nivo: Forumski vuk
Celav, neodoljiv, (ne)osvojiv.

Registriran(a): 23-05-2008
Lokacija: Tuzla downtown
Odgovori: 756
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

Bas se pitam a kojim to jezikom prica laktaski profiter? Srpski sigurno nije, jer mu nije takvo narjecje. Nazalost cetnici, i Dodik prica bosanskim jezikom. 


Ego: "Ni bunar zelja ne funkcionise bez love."
17-11-2008 at 04:55 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

citat:
Ego wrote:
i Dodik prica bosanskim jezikom.



Jadan a on toga nije ni svjestan treba covjeka upozorit na tu cinjenicu ,mozda prije napravi samoubistvo




17-11-2008 at 09:04 | Ukljuèi u odgovor
A-Bar-Gi
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 06-08-2008
Odgovori: 391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

citat:
Ego wrote:
Nazalost cetnici, i Dodik prica bosanskim jezikom.

Jah vala, pravo bosanski eglenišu, nejma nikakve sumnje ;hanka


Arijana: trrr trrr
Dodik: Jebe mi se
17-11-2008 at 16:39 | Ukljuèi u odgovor
frontslobode
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 18-10-2008
Odgovori: 397
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

citat:
A-Bar-Gi wrote:

Jah vala, pravo bosanski eglenišu, nejma nikakve sumnje ;hanka


Arijana: trrr trrr
Dodik: Jebe mi se

DA,a onaj u Beogradu bi rekao na cistom srpskom "JEBE MI SE", a onaj u Zagrebu bi rekao na cistom hrvatskom "JEBE MI SE",a onaj u Dubrovniku sasvim drugacije On bi rekao "JEBE MI SE".....itd itd.

[Edited by frontslobode on 17-11-2008 at 16:46 GMT]
17-11-2008 at 16:45 | Ukljuèi u odgovor
A-Bar-Gi
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 06-08-2008
Odgovori: 391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

Pogrešno si me shvatio

Pominjanje bosanskog jezika nejma veze sa Arijanom i Dodikovim JEBE MI SE.
Tema je o Dodiku pa sam to napisao

17-11-2008 at 20:11 | Ukljuèi u odgovor
Najla
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 16-06-2007
Odgovori: 121
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

SAFVET-BEG BAŠAGIÆ


Na sjednicu Narodne skupštine BiH u vrijeme Austro-Ugarske koja se održavala u Banja Luci, rahmetli dr. Safvet-beg Bašagiæ dolazi sa malim zakašnjenjem, aristrokratski obuèen sa fesom na glavi. Èim je on ušao iz sale vikne Petar Koèiæ, srpski delegat: "Turci u Aziju!" Dr. Bašagiæ se nonšalntno okrene i odgovori: "A meðedi u šumu!" Epilog i atmosferu u sali možete sami zamisliti!

HUSEIN-BEG KAPETAN GRADAŠÈEVIÆ ,ZMAJ OD BOSNE

U èuvenom razgovoru sa Turskim Begler-Begom, kada mu je Turski Begler-Beg rekao:
"Nema više Bosne,a neæe biti ni Bošnjaka,Huseine...Gineš za državu koja nikad nije postojala - niti æe." Husein-beg Kapetan Gradašèeviæ mu je odgovorio:
«Ima Bosne,Begler-Beže,i Bošnjaka u njoj.Bili su prije vas i ako Bog da,biæe i poslije vas!! Upitan - Zar se ne boji diæi oružje na Tursku Imperiju!?? je odgovorio:"Boga se bojim malo,Sultana nimalo,a Vezira - ko dorata svoga!!

DANIS TANOVIÆ

U toku razgovora Željke Ogreste sa Danisom Tanoviæem pokušavala je isprovocirati Danisa pitajuæi: “Èiji je OSKAR kad mi nemamo državu Bosnu
jer tu su osim bosanaca srbi i hrvati sa dva entiteta itd.” Danis joj je rekao da je oskar Bosanski i da je država Bosna. Ona je bila do te mjere drska da mu je rekla: “Pa vi nemate ni jezik bosanski i pitala ga može li joj prièati na bosanskom jeziku ako taj jezik postoji”,a na sve to poslije nekoliko sekundi razmišljanja odgovara DANIS na BOSANSKOM pa kaže: “DA LI VAMA PO ÐAHKAD NA SABAHU ÆUNA NA PAMET PADA.” Željka je bila sokirana nastao je tajac ona se digla i napustila emisiju koja je ostala ne dovrsena jer je prekinuta. Dakle to je genijalno, a dao joj je ukratko sve do znanja.


 


Najla
18-11-2008 at 00:13 | Ukljuèi u odgovor
Ego
Nivo: Forumski vuk
Celav, neodoljiv, (ne)osvojiv.

Registriran(a): 23-05-2008
Lokacija: Tuzla downtown
Odgovori: 756
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

citat:
Najla wrote:
SAFVET-BEG BAŠAGIÆ


Na sjednicu Narodne skupštine BiH u vrijeme Austro-Ugarske koja se održavala u Banja Luci, rahmetli dr. Safvet-beg Bašagiæ dolazi sa malim zakašnjenjem, aristrokratski obuèen sa fesom na glavi. Èim je on ušao iz sale vikne Petar Koèiæ, srpski delegat: "Turci u Aziju!" Dr. Bašagiæ se nonšalntno okrene i odgovori: "A meðedi u šumu!" Epilog i atmosferu u sali možete sami zamisliti!

HUSEIN-BEG KAPETAN GRADAŠÈEVIÆ ,ZMAJ OD BOSNE

U èuvenom razgovoru sa Turskim Begler-Begom, kada mu je Turski Begler-Beg rekao:
"Nema više Bosne,a neæe biti ni Bošnjaka,Huseine...Gineš za državu koja nikad nije postojala - niti æe." Husein-beg Kapetan Gradašèeviæ mu je odgovorio:
«Ima Bosne,Begler-Beže,i Bošnjaka u njoj.Bili su prije vas i ako Bog da,biæe i poslije vas!! Upitan - Zar se ne boji diæi oružje na Tursku Imperiju!?? je odgovorio:"Boga se bojim malo,Sultana nimalo,a Vezira - ko dorata svoga!!

DANIS TANOVIÆ

U toku razgovora Željke Ogreste sa Danisom Tanoviæem pokušavala je isprovocirati Danisa pitajuæi: “Èiji je OSKAR kad mi nemamo državu Bosnu
jer tu su osim bosanaca srbi i hrvati sa dva entiteta itd.” Danis joj je rekao da je oskar Bosanski i da je država Bosna. Ona je bila do te mjere drska da mu je rekla: “Pa vi nemate ni jezik bosanski i pitala ga može li joj prièati na bosanskom jeziku ako taj jezik postoji”,a na sve to poslije nekoliko sekundi razmišljanja odgovara DANIS na BOSANSKOM pa kaže: “DA LI VAMA PO ÐAHKAD NA SABAHU ÆUNA NA PAMET PADA.” Željka je bila sokirana nastao je tajac ona se digla i napustila emisiju koja je ostala ne dovrsena jer je prekinuta. Dakle to je genijalno, a dao joj je ukratko sve do znanja.




Prepala se kucka da ce ga primit. A, ko fol, ne zna Bosanski. Ma i ona je poliglota, ko i onaj dorat Dodik.
 


Ego: "Ni bunar zelja ne funkcionise bez love."
18-11-2008 at 06:46 | Ukljuèi u odgovor
A-Bar-Gi
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 06-08-2008
Odgovori: 391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

Lijepe si nam primjere predoèio. Aferim junaèe

18-11-2008 at 13:00 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

BAŠ NA dan kad je bosanskohercegovaèki Savjet za provoðenje mira poruèio politièkim voðama u BiH da prekinu s negativnom retorikom, premijer Republike Srpske Milorad Dodik najavio je kaznenu prijavu zbog "zloèinaèkog udruživanja protiv RS-a".

Svoje prijetnje æe obistiniti poèetkom narednog tjedna, kada æe Vlada RS-a samu prijavu podnijeti i to zbog nezakonitog postupka koje vodi Tužiteljstvo BiH. "Vidljivo je da iza svega stoji politièka smicalica iz Sarajeva koja je vjerojatno koordinirana s nekim iz meðunarodne zajednice. Tužiteljstvo BiH je sustavno krenulo na RS po politièkom nalogu iz OHR-a ili nekih drugih struktura, želeæi u javnosti stvoriti dojam o istragama u Vladi, te u vezi izgradnje poslovne zgrade RTRS-a i nekih sektora ekonomije koji su važni za Srpsku", nanizao je Dodik.

"Mi neæemo odustati od dokazivanja nezakonitosti postupanja"

O svemu tome obavijestio je pomoænika amerièkog državnog tajnika Daniela Freeda, a posebno je naglasio kako Tužiteljstvo BiH vodi nezakonit postupak protiv institucija RS po politièkom pritisku, koje je veæ viðeno u ranijem periodu. "Prenio sam Freedu da je za nas to neprihvatljivo ponašanje kojim se namješta velika podvala - to samo služi za diskvalifikaciju. Tužiteljstvo BiH æe morati dokazati i pokazati zakonitost na Sudu, a mi neæemo odustati od dokazivanja nezakonitosti postupanja", poruèio je Dodik.

Pa ipak, Dodik je naveo da æe Vlada RS-a uvažiti odluku suca, bez obzira na to što je rijeè o sudskoj realizaciji politièkog pritiska, ali i da æe ustrajati na odgovornosti svih onih koji su ukljuèeni u zloèinaèki pothvat uperen protiv RS-a.
 


Sve je super i sve je za 5!
20-11-2008 at 23:04 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

Premijer Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da je balans uspostavljen potpisivanjem Dejtonskog mirovnog sporazuma prije 13 godina i danas najbolje rješenje za BiH te da ovaj sporazuma treba da bude osnov za pregovore o ustavnim promjenama u BiH.
"Radi stabilnosti BiH potrebno je saèuvati Dejton. Srpska i BiH, s dejtonskim ureðenjem, ulaze u jednu novu fazu na evropskom putu. Neke stvari æemo moæi da dogovorimo, neke neæemo, ali važno je da svi politièki akteri znaju sve i da se potrude da naðu kompromis", rekao je Dodik za "Glas Srpske".
Dodik je dodao da se, nažalost, dobar dio vremena poslije Dejtona u BiH živjelo u uslovima protektorata u kojima su visoki predstavnici mnogo puta zadirali u sam sporazum, nametali zakone i odluke i oduzimali nadležnosti Srpske u korist BiH.
Predsjednik Narodne skupštine RS Igor Radojièiæ ocijenio je da je Dejtonski sporazum jedan od najuspješnijih mirovnih sporazuma ikada potpisanih, bez obzira na sva osporavanja, kritike i nezadovoljstvo nekada zaraæenih strana.
Radojièiæ je dodao da se i danas razlièito tumaèi Dejton, ali da su, ipak, suština i osnov Dejtonskog sporazuma provedeni u BiH.
Republika Srpska u petak slavi godišnjicu potpisivanja Opšteg okvirnog sporazuma za BiH u vojnoj bazi Rajt Peterson u Dejtonu 21. novembra 1995. godine, kojim je okonèan èetvorogodišnji rat na ovim prostorima.
Èlan tadašnje delegacije srpskih eksperata u Dejtonu Vladimir Lukiæ izjavio je da BiH ima moguænost da opstane samo na suštinskim dejtonskim osnovama, dok bi svako drugo rješenje bilo protiv cijele zemlje.
" Ako srušimo osnove Dejtonskog sporazuma srušiæemo BiH", rekao je Lukiæ.
 


Sve je super i sve je za 5!
20-11-2008 at 23:04 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 42
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Politika : Dodik predlaže demilitarizaciju New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice