Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Dodik predlaže demilitarizaciju
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

Aha, kuhinjskim nozevima i toljagama. Ovo sad sto ima vojske isto kao da je i nema. Nema od tog nista, nema vise vojne sile JNA koju bi mogli iskoristiti, ni kad se najvise zapjene ne smiju to spomenuti, o eventualnoj pomoci Srbije s ovim uredjenjem da se i ne govori, a da ne pricamo o tome da su tu Amerikanci bili najtemeljitiji sto se tice post-daytonske faze: potrijebili su i vojske i naoruzanje, oslabili Srbiju, uzeli im Kosovo...Opcije rata su daleko iza nas, mirni smo bar jos koju deceniju...

Razlike izmedju Dodikovih i Karadjicevih (prijeratnih)nebuloza su velike, Mile ne moze, ne smije i nema s cim napasti vojno  


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
21-02-2009 at 11:56 | Ukljuèi u odgovor
van trenda
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 27-01-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 24
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

Najvažnije što ovdje zaboravljamo:

SVAKA ÈAST DRAGANE LUKAÈ

Konaèno se pojavio èovijek koji ima muda!!
Èak i da ništa ne bude od sve te prièe,lijepo je vidjeti da postoje ljudi koji su se spremni suprostaviti huljama.

21-02-2009 at 12:17 | Ukljuèi u odgovor
van trenda
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 27-01-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 24
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

Gebels je opet na djelu:

Aktuelni pomoænik direktora Sipe Dragan Lukaè, kao pretpostavljeni u zatvoru u Orašju 1996. godine naredio je trojici uniformisanih lica da pretuku vezanog zarobljenika Nenada Milièiæa, kojeg je u aprilu 1996. godine uhapsila policijska patrola na putnom pravcu prema Orašju, piše "Glas Srpske".

Ovo je stvarno loša kopija Karadžiæeve politike

21-02-2009 at 12:20 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

Dodik napustio sastanak s Èoviæem i Tihiæem

MOSTAR - Lider SNSD-a Milorad Dodik napustio je oko podne sastanak s Draganom Èoviæem, predsjednikom HDZ BiH i Sulejmanom Tihiæem, èelnikom SDA.

Napuštajuæi pregovore o ustavnim promijenama Dodik je svojim sugovornicima rekao: Kad prihvatitete da je Republika Srpska neupitna, možemo nastaviti"...

...Po njegovim rijeèima, treæi je uvjet da se u novom ustavu prihvati pravo entiteta na samoopredjeljenje za odcjepljenje, a što može biti utvrðeno referendumom tri godine nakon usvajanja novog ustava.


"Ako se to ne može prihvatiti nemam namjeru dalje sudjelovati u razgovorima oko ustavnih pitanja. Ukoliko jasno ne èujem od sugovornika da prihvaæaju to što sam rekao, a oni to mogu smatrati ultimatumom, uvjetom, stavom, mojim opredjeljenjem, kako god hoæe smatram da nema razloga za daljnje razgovore", kazao je Dodik.

pincom.info


On je dodao da je jedan od uslova da federalne jedinice imaju svoje sportske reprezentacije, kako bi mogle da uèestvuju na meðunarodnim sportskim takmièenjima.

svevijesti.ba


[Edited by mosnik on 21-02-2009 at 13:40 GMT] 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
21-02-2009 at 13:37 | Ukljuèi u odgovor
JOKER
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 05-10-2006
Odgovori: 1406
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

citat:
click_me wrote:
Dodik predlaže demilitarizaciju


Predsjednik Vlade Republike Srpske predložio da se ukinu Oružane snage BiH i država u cjelini demilitarizira...

"Postojeæe OS samo služe da šaljemo vojnike negdje u inostranstvo, a vojni izdaci optereæuju budžet BiH s preko 300 miliona eura godišnje, koje bismo mogli upotrijebiti za socijalne i razvojne svrhe", rekao je on gostujuæi u njemaèkoj socijaldemokratskoj politièkoj fondaciji "Fridrih Ebert" (Friedrich Ebert Stiftung) u Berlinu.


Elem, pošto sam i ja zagovornik iste ideje (pa da se i ja jednom slažem u neèemu sa Dodikom) interesuje me mišljenje forumaša po ovom pitanju.



HAJDE MI POPUSHI I BAKLAVICE
[Edited by click_me on 22-01-2008 at 14:18 GMT]


HAJDE MI POPUSHI I BAKLJAVICE

[Edited by JOKER on 21-02-2009 at 14:49 GMT]
21-02-2009 at 14:42 | Ukljuèi u odgovor
frontslobode
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 18-10-2008
Odgovori: 397
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

citat:
mosnik wrote:
Aha, kuhinjskim nozevima i toljagama. Ovo sad sto ima vojske isto kao da je i nema. Nema od tog nista, nema vise vojne sile JNA koju bi mogli iskoristiti, ni kad se najvise zapjene ne smiju to spomenuti, o eventualnoj pomoci Srbije s ovim uredjenjem da se i ne govori, a da ne pricamo o tome da su tu Amerikanci bili najtemeljitiji sto se tice post-daytonske faze: potrijebili su i vojske i naoruzanje, oslabili Srbiju, uzeli im Kosovo...Opcije rata su daleko iza nas, mirni smo bar jos koju deceniju...

Razlike izmedju Dodikovih i Karadjicevih (prijeratnih)nebuloza su velike, Mile ne moze, ne smije i nema s cim napasti vojno

Pa valjda Mi trebamo nesto uraditi a ne Dodik...U rs se 18 godina ne radjaju Bosnjacka djeca a da ne govorimo o entitetskom glasanju kojim drze BiH u saci i samostalnom ekonomijom koju provode...Znaci Mi trebamo napadati ako dodje do rata a ne Oni.

[Edited by frontslobode on 22-02-2009 at 13:29 GMT]
22-02-2009 at 13:28 | Ukljuèi u odgovor
Trucker
Nivo: Forumski doajen
azrail bosanski
Registriran(a): 07-11-2005
Odgovori: 10159
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

citat:
frontslobode wrote:

Pa valjda Mi trebamo nesto uraditi a ne Dodik...U rs se 18 godina ne radjaju Bosnjacka djeca a da ne govorimo o entitetskom glasanju kojim drze BiH u saci i samostalnom ekonomijom koju provode...Znaci Mi trebamo napadati ako dodje do rata a ne Oni.

[Edited by frontslobode on 22-02-2009 at 13:29 GMT]



aaaaa, ko to MIII?

nije valjda da i sebe svrstavas u ovo "MI"
22-02-2009 at 14:40 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik predlaže demilitarizaciju


Dodik: RS je dokazala da je samoodrživa

23.02.2009. 09:33

Premijer Republike Srpske (RS) Milorad Dodik istakao je u interjvuu austrijskom dnevniku "Standard" da je Srpska u svom sadašnjem teritorijalnom i politièkom kapacitetu - nepovrediva, kako je to i definisano Dejtonskim sporazumom, te da je dokazala da se samostalno može održati i da provodi standarde moderne Evrope i potpuno ravnopravno tretira sve nacionalnosti.

"Ako se gospoda iz Federacije BiH saglase o novim entitetima u okviru Federacije - nemam ništa protiv. FEDERACIJA JE ZA NAS INOSTRANSTVO?WTF? ", objasnio je Dodik.

Premijer RS ukazao je da je "godinama visoki predstavnik bio motor politike u Sarajevu, da je smijenio više od 200 demokratski izabranih ljudi u RS, da je oduzimao fondove, novac, sporio prava, sve u ime, navodno, normalne Bosne", ali da je meðunarodnoj zajednici, u meðuvremenu, postalo jasno da je RS faktor koji æe opstati.

"Sada postoji želja u Sarajavu da ponovo doðe neki strani maharadža, Britanac valjda, koji bi se ponašao kao `slon u porcelanskoj radnji`", rekao je Dodik. On je podsjetio da je visoki predstavnik zadužen za provoðenje Dejtonskog sporazuma, ocijenivši da, " umjesto da se doslovno implementira Dejtonski sporazum - tumaèi njegov `smisao i duh`".

"A kada jednom pustite duhove, onda je teško da ih ponovo uhvatite. Sada Bošnjaci ponovo gaje nadu da æe stranci oèistiti RS, da æe Hrvata biti još manje, i da æe se, ko ostane, aslimilovati i živjeti prema njihovim predstavama. Ali, ako se ne pridržava striktno sporazuma, veæ se tumaèi `njegov duh`, onda se, naravno, Hrvati osjeæaju prevarenim i žele, takoðe, da imaju svoj entitet" , rekao je premijer RS.

Dodik je ponovio protivljenje jaèanju centralne vlasti, ocijenivši da BiH ima šanse da se održi samo kao savez veoma samostalnih jedinica.

"Mi, naèelno, nismo protiv Bosne, ali to sigurno nije Bosna onakva kako se u Sarajevu predstavlja", istakao je Dodik i ocijenio da se BiH održala, jer je tako željela meðunarodna zajednica.

"Dobila je meðunarodni legitimitet, jer su je velike zemlje priznale. Meðutim, Bosni nije nikada pošlo za rukom da uspostavi unutrašnji suverenitet i legitimitet. To je kljuè problema, jer se malo država održalo na osnovu meðunarodnog suvereniteta", objasnio je Dodik.

Dodik je u intervjuu "Standardu" rekao da je BiH za RS - prisila i rezultat Dejtonskog mirovnog sporazuma.

Na pitanje kako premijer RS sebe identifikuje, odgovorio je: "Kao èovjek koji prihvata pravo - ja je priznajem. Ali, ako me pitate za moje emocije, onda æu uvijek reæi da sam iz RS. A ako ova identifikacija nije dovoljna - onda kažem da sam iz Beograda, iz Srbije".


(Svevijesti.ba/Srna)
FEDERACIJA JE ZA NAS INOSTRANSTVO?WTF?

[Edited by primus inter pares on 22-02-2009 at 22:44 GMT]

23-02-2009 at 11:43 | Ukljuèi u odgovor
Vejsil
Nivo: Forumski doajen
izbjeglicaizbezsmisla

Registriran(a): 19-03-2004
Odgovori: 15014
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

Ja sam oplak´o kad rece ono za Senada Pecanina ,da se nije kup´o sest mjeseci


23-02-2009 at 19:36 | Ukljuèi u odgovor
Vejsil
Nivo: Forumski doajen
izbjeglicaizbezsmisla

Registriran(a): 19-03-2004
Odgovori: 15014
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

Inace,samo da se zna ,ja sam za cepanje - kada bude i ako bude-kao sto je vec poznato od ranije moj glas ZA



23-02-2009 at 19:40 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 22
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: admin, Daks, Little One, mace, Morton1905, Prosvjetar, sana
FORUM : Politika : Dodik predlaže demilitarizaciju New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice