Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Rat i mir
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
bracko
Nivo: Forumas sa iskustvom
ništa

Registriran(a): 01-02-2013
Lokacija: Gornja Maoèa
Odgovori: 312
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
laly wrote:

eto stranci htjeli jah i kakvih par stotina zrtava pricas, mislis par stotina hiljada zrtava?


da mislio sam na par stotina hiljada,neznam taèno videæemo na osnovu popisa koliko je gde stradalo i od èije strane.
28-07-2013 at 21:28 | Ukljuèi u odgovor
bracko
Nivo: Forumas sa iskustvom
ništa

Registriran(a): 01-02-2013
Lokacija: Gornja Maoèa
Odgovori: 312
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
soraya wrote:
jah stranci sjedili u srpskoj akademiji nauka i napravili memorandum i stranci sjedili u generaštabu i taj memorandum pretvorili u vojne planove ram1 i ram2 ,kako opkoliti artiljerijom gradove i naselja pa civilima "razvlaèiti pamet granatama","tuæi Velešiæe,jer tamo nema Srba"...stranci osmislili koncentracione logore Keraterm,Omarsku,Manjaèu,Trnopolje za nesrpsko stanovništvo...stranci naredili Mladiæu i Krstiæu da poèini genocid u Srebrenici,stranci osmislili politiku etnièkog èišæenja....stranci naredili da se siluje 30 hiljada djevojaka i žena nesrpske nacionalnosti,stranci vezivali vojnike UN-a za bandere....
...mogu do prekosutra da nabrajam...


Nabrajaj ti koliko hoæeš,al mislim da ti rat nisi ni vidjela,jer ovo što nabrajaš je ratni period,a ja sam pisao o poèetku rata.
Jel imaju dokazi za silovanje 30 000 muslimanki.
28-07-2013 at 21:33 | Ukljuèi u odgovor
bracko
Nivo: Forumas sa iskustvom
ništa

Registriran(a): 01-02-2013
Lokacija: Gornja Maoèa
Odgovori: 312
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
hurija wrote:

Nemaš pojma kako si u pravu! Dok smo mi shvatili da rat nije igra kauboja, vi se veæ uhvatili kame uveliko. To sa Alijom i silama- masoooni su sve krivi
da ne znam gdje živim, još bi ti povjerovala da postoji srpska država. Haman ti nisi svjestan svoje nesvijesti @bracko


Nemoram ja biti u pravu budi ti,nama kame nisu bile potrebne,znali smo mi šta se sprema al srbima tad na prostorima sadašnje federacije nije bilo lako objasniti šta æe se desiti-i desilo im se.za mene je država,sve što trebam tu mi je,tako da mogu bez drugog djela Bitno je da si ti svjesna svoje svjesti.
28-07-2013 at 21:39 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

citat:
bracko wrote:


Nabrajaj ti koliko hoæeš,al mislim da ti rat nisi ni vidjela,jer ovo što nabrajaš je ratni period,a ja sam pisao o poèetku rata.
Jel imaju dokazi za silovanje 30 000 muslimanki.


jel imaš ti dokaze da postoji "srpska država" i da je sve zavEra protiv srpskog naroda...gdje su ti dokazi da je Alija naredio da se protjera ijedan Srbin sa teritorije koju je kontrolisala ARBIH?GDJE SU?
i ja pišem o svemu što se dogaðalo neposredno prije poèetka rata ..za memorandum sanu si èuo,jelde? on je napisan 1986.godine...zna se odlièno ko ga je osmislio i ko ga je sproveo u djelo...

[Edited by soraya on 28-07-2013 at 21:51 GMT]
28-07-2013 at 21:50 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

@Bracko zasto izbjegavas istinu, zar je tesko prihvatiti cinjenicu da je politicki vrh Srbije doveo do sukoba na prostoru bivse jugoslavije, da je najveci broj zrtava u ovom ratu sa bosnjacke strane i kakve popise spominjes, brojevi se vec znaju, zrtve su zrtve ne bitno je kojoj etnickoj grupi pripadaju.
i kad smo vec kod zrtava rata, koliko god da branis RS, taj tvoj RS ne priznaje nikakve zrtve rata, i fakat entiteti su prolazne jednice, sve ce se to ukinuti uskoro

28-07-2013 at 21:52 | Ukljuèi u odgovor
bracko
Nivo: Forumas sa iskustvom
ništa

Registriran(a): 01-02-2013
Lokacija: Gornja Maoèa
Odgovori: 312
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
soraya wrote:

jel imaš ti dokaze da postoji "srpska država" i da je sve zavEra protiv srpskog naroda...gdje su ti dokazi da je Alija naredio da se protjera ijedan Srbin sa teritorije koju je kontrolisala ARBIH?GDJE SU?
i ja pišem o svemu što se dogaðalo neposretdno prije poèetka rata ..za memorandum sasnu si èuo,jelde? on je napisan 1986.godine...zna se odlièno ko ga je osmislio i ko ga je sproveo u djelo...



pa æivim u srpskoj državi,imamo srbina za presjednika,skupštinu srpsku,vladu srpsku,policiju srpsku,vosku srpsku (srpski puk).

A Alija je sve rekao u dekleraciji,tako da poslije nije trebalo više nareðivati.Srbi koji nisu vjerovali Aliji su na vrijeme pobjegli,a lojalni ostali-evo u zadnje vrijeme vidimo gdje.Kažem pošto su pobjegli zato niste ni stigli izvršiti veæe zloèine nad srbima,al zato su platili hrvati i muslimani u cazinskoj krajini.

Neznam ja šta je SASNU znam za SANU.
28-07-2013 at 21:58 | Ukljuèi u odgovor
bracko
Nivo: Forumas sa iskustvom
ništa

Registriran(a): 01-02-2013
Lokacija: Gornja Maoèa
Odgovori: 312
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
laly wrote:
@Bracko zasto izbjegavas istinu, zar je tesko prihvatiti cinjenicu da je politicki vrh Srbije doveo do sukoba na prostoru bivse jugoslavije, da je najveci broj zrtava u ovom ratu sa bosnjacke strane i kakve popise spominjes, brojevi se vec znaju, zrtve su zrtve ne bitno je kojoj etnickoj grupi pripadaju.
i kad smo vec kod zrtava rata, koliko god da branis RS, taj tvoj RS ne priznaje nikakve zrtve rata, i fakat entiteti su prolazne jednice, sve ce se to ukinuti uskoro


Zašto bi ja izbjegavao istinu,nema potrebe,al zato nikad neæu isto misliti kao i ti koja si na strani onih koji su razbucali jugoslaviju,Za mene je Jugoslavija bila država a ovo ostalo što sad imamo su præije koje polako se uklapaju u EU,borile se za neovisnost i sad srljaju iz neovisnosti u zavisost.

Ne ja ne porièem da je muslimana više stradalo i znam dosta razloga zašto je više stradalo,a pogotovo da omalovažavam žrtve bilo èije,neka one poèivaju u miru.

Pa u federaciji nemogu ukinutu kamtone i onoliku birokratiju a da ukinu RS koja je dejtonski ozvanièena.

Sve je meni jasno al jedno nije i to se veæ pitam 20 godina,zašto toliko želite suživot sa Srbima a toliko ih mrzite.
28-07-2013 at 22:06 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
bracko wrote:


Zašto bi ja izbjegavao istinu,nema potrebe,al zato nikad neæu isto misliti kao i ti koja si na strani onih koji su razbucali jugoslaviju,Za mene je Jugoslavija bila država a ovo ostalo što sad imamo su præije koje polako se uklapaju u EU,borile se za neovisnost i sad srljaju iz neovisnosti u zavisost.

Ne ja ne porièem da je muslimana više stradalo i znam dosta razloga zašto je više stradalo,a pogotovo da omalovažavam žrtve bilo èije,neka one poèivaju u miru.

Pa u federaciji nemogu ukinutu kamtone i onoliku birokratiju a da ukinu RS koja je dejtonski ozvanièena.

Sve je meni jasno al jedno nije i to se veæ pitam 20 godina,zašto toliko želite suživot sa Srbima a toliko ih mrzite.


da se razumijemo ja ne mrzim nikoga, a iz svakog tvog posta izbija da ti nista ne prihvatas drugo i drugacije...
radi se na ukidanju kantona i to je vrlo uskoro, a za entitete pa vjeruj pa da ces za par godina moci pricati kako su stranci krivi za ukidanje entiteta, a fakat zar nam trebaju... nemamo ni 4 miliona stanovnika, a imamo toliku birokratiju! zar stvarno trebamo se djeliti u torove?
i ne, stranici nisu doveli do rusenja Jugoslavije nego tadsnji politicki vrh
28-07-2013 at 22:14 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
bracko wrote:

Pa u federaciji nemogu ukinutu kamtone i onoliku birokratiju a da ukinu RS koja je dejtonski ozvanièena.





dejton je mirovni sporazum kojim je prekinut rat,nije dejtonom ozvanièena nikava državnost entiteta ...dejtonom je potvrðenaj samo država BIH u svojim avnojevskim granicama i to je amin o kakvoj ti srpskoj državi sanjariš crni bracko
28-07-2013 at 22:14 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
bracko wrote:



pa æivim u srpskoj državi,imamo srbina za presjednika,skupštinu srpsku,vladu srpsku,policiju srpsku,vosku srpsku (srpski puk).

...........................................
Neznam ja šta je SASNU znam za SANU.


koj ati je to srpska država, ja za nju nikada èula nisam


znam da znaš šta je ANUS,kakav bi ti bio Srbin da ne znaš ;hanka
28-07-2013 at 22:19 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 27
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Politika : Rat i mir New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice