Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Vjeène teme : Genocid /agresija(dokumenta, svjedocenja,,slike)
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Genocid /agresija(dokumenta, svjedocenja,,slike)
Bez chatanja molim

17.11.2009

Ekshumacije

Poèela ekshumacija iz masovne grobnice na podruèju Zalazja

Na podruèju Zalazja, opæina Srebrenica, danas je poèeo proces ekshumacije iz sekundarne masovne grobnice koja je pronaðena na tom lokalitetu.

Kako je potvrdila glasnogovornica Instituta za nestale osobe BiH Lejla Èengiæ, radi se o žrtvama iz Srebrenice iz 1995. godine.

Današnji poèetak eksuhmacije podrazumijeva èišæenje terena te omoguæavanje poèetka iskopavanja. Ona navodi da se pretpostavlja da su u sekundarnu grobnicu u Zalazju izmješteni skeletni ostaci iz više primarnih masovnih grobnica s podruèja naselja Glogova.

"Rijeè je o veoma nepristupaènom terenu i nenaseljenom mjestu, što pokazuje da su zloèinci željeli prikriti zloèin", istaknula je Èengiæ.O broju žrtava u grobnici za sada se još ne može govoriti.

(Fena)

17-11-2009 at 15:04 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Genocid /agresija(dokumenta, svjedocenja,,slike)
Bez chatanja molim

17.11.2009

Srebrenica

U novoj masovnoj grobnici u Srebrenici tijela ubijenih uèesnika ''marša smrti''

Novotkrivena masovna grobnica, nalazi se u blizini sela Vitlovac, pored puta koji od Srebrenice vodi ka Rudniku Sase. Dežurna kantonalna tužiteljica za ekshumacije Danica Arapoviæ – Kovaèeviæ kaže kako Tužilaštvo TK ima informacije da se tu pokopane nalaze žrtve ubijene 1995. godine. Prvi skeletni ostaci ukazali su se na površini zemlje, èim je ukonjeno drveæe.



Èlanovi ekspertnog tima Instituta za nestale BiH procjenjuju da bi grobnica mogla biti duga izmeðu 10 i 12 metara, a postoje i naznake kako su tijela dospjela na ovo mjesto. Murat Hurtiæ, šef Tuzlanskog ekspertnog tima Inistituta za nestale osobe BiH kaže da je grobnica sekundarnog karaktera i da su u njoj ljudi koji su iz Srebrenice pokušali bježati, a potom ubijeni u Pobuðu, na podruèju Opštine Bratunac.
Mjesto njihove primarne grobnice bilo je u Glogovoj. Svjedoèenja poznata Institutu za nestale osobe Bosne i Hercegovine govore da je u jednom danu iz primarnih masovnih grobnica u Glogovoj, nekoliko kamiona odvozilo skelete prema Zelenom jadru, ovoj i prema još nekoliko zasad tajnih lokacija. Posmrtni ostaci su izmiješani, a prve procjene su da bi na ovom mjestu moglo biti nekoliko desetina sluèajeva. Ekshumacije zvanièno poèinju sutra, a trajat æe najmanje dvije sedmice.

(RTV TK)

17-11-2009 at 21:42 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Genocid /agresija(dokumenta, svjedocenja,,slike)
Bez chatanja molim

18.11.2009

U masovnoj grobnici kod Srebrenice otkriveni prvi skeletni ostaci

Prvog dana rada na otkrivanju masovne grobnice "Vitlovci“ iznad naselja Vidikovac kod Srebrenice, èlanovi ekspertnog tima za traženje nestalih Kantonalnog tužilaštva TK-a, veæ su otkrili prve dijelove skeleta, potvrdio je Sadik Selimoviæ, èlan tima.
On je dodao da je grobnica sekundarnog karaktera, dugaèka oko 25 i široka oko tri metra.

Fatima Hadžibeganoviæ, kantonalna tužiteljka Tuzlanskog kantona, izjavila je da su, prema saznanjima Tužilaštva, ovdje sahranjene civilne žrtve ubijene u genocidu koji je poèinjen nad Bošnjacima Srebrenice jula 1995. godine.

"Prema informacijama kojim raspolažemo, a što æemo naknadno utvrditi, civili su ubijeni i sahranjeni u grobnicu u Glogovoj, a potom su njihovi posmrtni ostaci prebaèeni u ovu sekundarnu grobnicu", izjavila je Fatima Hadžibeganoviæ.

Po njenim rijeèima, s obzirom na to da je na samoj površini pronaðeno nekoliko skeleta, a u odnosu na velièinu grobnice, oèekivati je da se ovdje pronaðe veæi broj posmrtnih ostataka srebrenièkih Bošnjaka.

(FENA)

18-11-2009 at 16:09 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Genocid /agresija(dokumenta, svjedocenja,,slike)
Bez chatanja molim

20.11.2009

Pronaðeno više skeletnih ostataka u masovnoj grobnici Zalazje

Èlanovi ekspertnog tima Tužilaštva Tuzlanskog kantona (TK) i Instituta za traženje nestalih osoba BiH pronašli su više skeletnih ostataka i odjevnih predmeta u masovnoj grobnici "Zalazje" kod Srebrenice.

Èlan Instituta za traženje nestalih osoba BiH Sadik Selimoviæ potvrdio je da je rijeè o Srebrenièanima koji su zarobljeni u okolini Bratunca, ubijeni u Kravici, te prvobitno sahranjeni u Glogovoj.

- Ovo je specifièna grobnica. Ne možemo pouzdano znati šta krije, ali pretpostavljamo da æemo pronaæi nekompletna tijela. Naša saznanja govore da su tijela ubijenih, iz primarne masovne grobnice u Glogovoj, izmještana u grobnice u Zelenom Jadru i na druge lokacije, rekao je Selimoviæ.

Ovo je do sada šesta masovna grobnica otkrivema na podruèju opštine Srebrenica.

(ONASA)

20-11-2009 at 15:51 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Genocid /agresija(dokumenta, svjedocenja,,slike)
Bez chatanja molim

24.11.2009

Srebrenica: Ekshumirana dva kompletna tijela

Na lokalitetu Zalazje, opæina Srebrenica, nastavljena je ekshumacija zapoèeta prošle sedmice.

- Juèer su iz ove grobnice ekshumirana dva kompletna i 28 nekompletnih tijela, znaèi 28 sluèajeva. Osim toga, na ovom lokalitetu pronaðeno je dosta obuæe i odjeæe. Dokumenti nisu pronaðeni. Pronaðene su i èahure - kazala je juèer za Fenu glasnogovornica Instituta za nestale osobe BiH Lejla Èengiæ.

Ekshumacija na ovom lokalitetu bit æe nastavljena.

24-11-2009 at 09:50 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Genocid /agresija(dokumenta, svjedocenja,,slike)
Bez chatanja molim

29.11.2009.

Sarajevo

16. godišnjica masakra

citat:
Položeno cvijeæe na spomen ploèu u ul. Hamdije Kreševljakoviæa

Delegacije Kantona Sarajevo, Grada Sarajeva i Opæine Centar u nedjelju su položile cvijeæe na mjesto masakra u ulici Hamdije Kreševljakoviæa kod broja 47.
Na tom mjestu je prije 16 godina od minobacaèke granate kalibra 120 milimetara ispaljene u 12 sati i 40 minuta s agresorskih položaja na Hladivodama poginulo sedam Sarajlija, dok ih je èetvoro teže i lakše ranjeno.

Poginuli su: Zekerijah Daciæ, Staka Aksentiæ, Ibro i Sead Plakalo, Igbal Redžiæ, Dženan Smajiæ i Elvedin Zimiæ.

Pomoænik ministra za socijalni rad Mesud Peljto u Ministarstvu za rad, socijalnu politiku, raseljena lica i izbjeglice KS-a rekao je da su porodice i ostali danas došli na ovo mjesto da se sjete onih koji su poginuli prije 16 godina.

Peljto je rekao da ako se govori ispravno oni nisu poginuli oni su ubijeni.

- Oni su ubijeni,u nama nema mržnje. Ne uèimo našu djecu da mrze ali uèimo ih istini i pamtimo naše žrtve, rekao je Peljto.

Poèast poginulim sugraðanima odata je uèenjem fatihe i minutom šutnje.

Nedim Zimiæ brat jednog od ubijenih (Elvedina Zimiæa) rekao je da bi trebala postojati bolja kordinacija izmeðu Opæine Centar, mjesne zajednice i porodica i prijatelja poginulih. Kako kaže prvih godina su bili obavještavani o polaganju cvijeæa, zadnjih godina ne. I kako kaže on æe doæi bratu položiti cvijeæe, ali postoje i prijatelji poginulih, porodice koji bi došli a ne znaju.
(FENA)




[Edited by cupo on 29-11-2009 at 23:43 GMT]
29-11-2009 at 14:54 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Genocid /agresija(dokumenta, svjedocenja,,slike)
Bez chatanja molim

01.12.2009

Zalazje - Nastavljene ekshumacije iz masovne grobnice

Nastavljaju se ekshumacije iz masovne grobnice na lokalitetu Zalazje, opæina Srebrenica. Do danas je pronaðeno 98 ljudskih ostataka, izjavila je glasnogovornica Instituta za nestale osobe u BiH Lejla Èengiæ. Od spomenutog broja, samo je osam kompletnih tijela ekshumirano, dok se ostalo odnosi na 77 dijelova tijela i 12 izdvojenih kostiju. Rijeè je o velikoj sekundarnoj grobnici sa žrtvama Srebrenice iz 1995. godine", kazala je Èengiæ.

(FENA)

01-12-2009 at 19:12 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Genocid /agresija(dokumenta, svjedocenja,,slike)
Bez chatanja molim

02.12.2009

„Zalazje“ kod Srebrenice:

Do sada pronaðeno osam kompletnih i 77 nekompletnih tijela

Èlanovi Instituta za nestale osobe Bosne i Hercegovine i ekspertnog tima nastavili su rad na ekshumaciji posmrtnih ostataka iz masovne grobnice „Zalazje“ kod Srebrenice. Do sada je pronaðeno osam kompletnih i 77 nekompletnih tijela srebrenièkih žrtava - Bošnjaka, ubijenih u okolini Bratunca i prvobitno ukopanih u masovnoj grobnici Glogova, izjavila je Azra Ðaferoviæ, tužiteljica Tužilaštva Tuzlanskog kantona. „S obzirom na prisustvo razlièitih vrsta i boja zemlje, mislili smo da se radi o kombinaciji sekundarne i primarne grobnici na ovom lokalitetu. Meðutim, na osnovu nalaza ljekara sudske medicine potvrðeno je da se radi o sekundarnoj grobnici, kazala je Ðaferoviæ.

Lokaciju masovne grobnice u Zalazju, na kojoj se radi od polovine prošlog mjeseca, danas su posjetili èlanovi porodica žrtava okupljeni u Udruženja ,,Pokret majki enklava Srebrenica i Žepa“ sa sjedištem u Sarajevu i ,,Žene Podrinja“ iz Bratunca.

(FENA)

02-12-2009 at 17:54 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Genocid /agresija(dokumenta, svjedocenja,,slike)
Bez chatanja molim

03.12.2009.

Analiza BIRN-a

Istina o Koriæanskim stijenama izašla na vidjelo

Tužilaštvo BiH okonèalo je izvoðenje dokaza na prvom suðenju za zloèin poèinjen u augustu 1992. godine na Koriæanskim stijenama, piše Denis Džidiæ, novinar BIRN Justice Reporta. Optužnica je ukljuèivala osam osoba, a njihovo zajednièko suðenje je poèelo u martu ove godine. Prvi put od poèetka rada Odjela za ratne zloèine, èak dvojica optuženih – Damir Ivankoviæ i Gordan Ðuriæ – tokom suðenja su ne samo priznala krivicu nego i svjedoèila protiv ostalih optuženih, ali i niza osumnjièenih, što je dovelo do novih hapšenja i optužnica.
Najvažnije, ovo suðenje je doprinijelo otkrivanju masovne grobnice s tijelima preko 50 ubijenih.

Ivankoviæ i Ðuriæ su, nakon potpisivanja sporazuma o priznanju krivnje, osuðeni na 14, odnosno osam godina zatvora.

Odbrana æe poèeti sa saslušanjem svjedoka prvooptuženog Zorana Babiæa 7. decembra ove godine.

Babiæ se tereti skupa s Miloradom Radakoviæem, Miloradom Škrbiæem, Ljubišom Èetiæem, Dušanom Jankoviæem i Željkom Stojniæem, bivšim pripadnicima interventnog voda Stanice javne bezbjednosti (SJB) Prijedor, da su 21. augusta 1992. godine uèestvovali u sprovoðenju konvoja s preko 1.200 civila, koji su voðeni na razmjenu u Travnik.

Kako stoji u optužnici, oko 200 muškaraca je na Koriæanskim stijenama izdvojeno i strijeljano.

Svjedoèeæi protiv suoptuženih, Ivankoviæ i Ðuriæ su kazali da su Babiæ, Radakoviæ, Škrbiæ, Èetiæ i Stojniæ bili pripadnici interventnog voda koji su 21. augusta pratili konvoj s civilima za Travnik. Dušana Jankoviæa su pak prepoznali kao komandira SJB-a Prijedor.

“Vidio sam puno autobusa i šlepera, 14 ili 15 vozila, a okolo 1.500 ljudi. Došao je pokojni komandir Miroslav Paraš i poredao nas tako da svako uzme po jedno vozilo. Tu se pojavio Jankoviæ, u plavoj šarenoj uniformi i u policijskom golfu, i veæ smo trebali da krenemo. Bilo je nezgodno, jaukanje i plakanje”, prisjetio se Ivankoviæ.

“Prvi put smo stali pored Trnopolja, odnosno u Kozarcu, i tu su nam se pridružila tri ili èetiri autobusa. Sljedeæe stajanje, naišao je komandir Paraš i rekao da oduzmem dragocjenosti od putnika. Ja sam jednu kesu prebacio nekom momku i rekao da pokupi”, dodao je Ivankoviæ, koji je kesu dao Parašu.

Prema navodima optužnice, sva šestorica su od civila u konvoju, “uz prijetnju da æe ih ubiti”, uzimali novac, zlato i druge dragocjenosti.

O pljaèkanju zatvorenika govorio je bivši pripadnik interventnog voda, koji je dao iskaz kao zaštiæeni svjedok K1, rekavši da je s njim u transporteru bio optuženi Èetiæ, koji je pljaèkao zatvorenike.

“Vozaè mi je govorio da pogledam šta radi. Nisam htio gledati, ali sam vidio kasnije da stavlja nešto u džepove. Pretpostavljam da je oduzimao novac od civila. Koliko sam èuo, taj novac je kasnije rasporeðen u kasu SJB-a Prijedor”, kazao je K1.

Veliki broj civila koji su 21. augusta 1992. godine odlazili iz Prijedora svjedoèio je u korist Tužilaštva. Svjedokinja B je rekla kako je optuženi Stojniæ, ušavši u autobus, zahtijevao da se jedna vreæa napuni s “pet hiljada njemaèkih maraka i svim satovima, nakitom i dragocjenostima ili æe baciti jedno od djece iz kamiona u kanjon”.

“Nakon dva sata putovanja, došli smo na Koriæanske stijene. Vidjela sam autobus s muškarcima, koji su sjedili pognute glave, s rukama iza leða. Tu je bilo dosta uniformisanih lica. Vidjela sam Babiæa, Radakoviæa i Stojniæa, koji su se kretali”, dodala je B.

Ivankoviæ se prisjetio da je na posljednjem stajanju konvoja, u blizini rijeke Ugar, ugledao “dva autobusa i samo muškarce”.

“Stali smo i došao je Mrða. Izveo me je i uzeo kesu s novcem. Onda je izveo neke muškarce iz autobusa govoreæi: ‘Ti, ti, ti...’ Osjetio sam da nešto nije u redu. Nikada se prije nije desilo da muškarce odvajaju. Tada sam vidio da pored tih autobusa stoje Paraš, Mrða, Babiæ, Stojniæ, Škrbiæ i Ðuriæ”, dodao je Ivankoviæ.

Darko Mrða je pred Haškim tribunalom 2004. godine osuðen na 17 godina zatvora nakon što je priznao krivicu.

Ðuriæ je tokom svjedoèenja kazao da je ušao u jedan od autobusa u kojem su izdvojeni muškarci, te da mu je nakon desetak minuta vožnje Paraš naredio da “pazi da neko ne naiðe iz suprotnog pravca i priðe autobusima”.

“Odmakao sam s dvojicom vozaèa autobusa do krivine iza stijene i èuo žestoku rafalnu paljbu. Pucnjava je bila strahovita. Èuje se dovikivanje i kuknjava... Sve skupa je trajalo pola sata. Od poèetka putovanja, u meni se stvorila velika muka, èuo sam šta se radi i nisam mogao da vjerujem”, dodao je Ðuriæ.

Bivši vozaèi u konvoju i zaštiæeni svjedoci KS1 i KS2 rekli su Sudskom vijeæu da su za vrijeme strijeljanja civila “stajali u zaklonu sa Ðuriæem”.

“Kad sam izišao iz autobusa, krenuo sam prema jednoj stijeni. Za mnom je išao policajac Ðuriæ, koji je bio preplašen, i vozaè drugog autobusa. Zaèula se pucnjava iz automatskog oružja, te padanje jedne bombe”, isprièao je KS1.

KS2 je dodao da je èuo kako je Ðuriæu bilo nareðeno da se odmakne do obližnje stijene “radi obezbjeðenja”. “Pošto mi je bila muènina od svega, i ja sam krenuo za njim”, kazao je KS2, dodavši da je èuo pojedinaènu i rafalnu pucnjavu i detonacije.

Osuðeni Ivankoviæ je, kako je isprièao, ostao na lokalitetu gdje se vršilo strijeljanje. Prisjetio se kako je civilima nareðeno da se poredaju “jedan po jedan uz provaliju”.

“Prva vrsta je morala kleknuti... To je neopisivo... Poèeli su se gurati, poèela je pucnjava... i onda skaèu... Pucnjava je trajala kratko, 10 ili 15 minuta, jer su ljudi i sami skakali, a ko je pao, teško da je mogao da preživi. Ja sam ispucao jedan rafal, ali ne do kraja. Nisam ubacio rezervno punjenje. Nije bilo potrebe... Nestajali su ljudi...”, kazao je Ivankoviæ.

U optužnici se navodi da je 12 ljudi preživjelo strijeljanje na Koriæanskim stijenama. Dvojica su javno svjedoèila – zaštiæeni svjedok A i Husein Jakupoviæ.

Tokom putovanja u konvoju, svjedok A je odvojen od porodice i prebaèen u jedan od autobusa s vojno sposobnim muškarcima.

“Rekli su nam da se postrojimo pored ivice i da sjednemo kao da se molimo Bogu. Uspio sam kleknuti i, kada sam pošao staviti ruke za vrat, poèela je pucnjava. Kako sam okrenuo glavu, uspio sam vidjeti da policajac sa automatskom puškom puca ka meni. Èuo sam samo jauke iz kolone. Skoèio sam ka provaliji i sišao desetak metara ka dnu i držao se za jedan jeliæ”, objasnio je A.

Prema njegovom iskazu, pucnjava je trajala oko petnaestak minuta, nakon èega su pripadnici interventnog voda poèeli bacati bombe.

“Kada se to završilo, vidio sam da su neki sišli i dolje i da pucaju po pojedincima”, kazao je A.

I Jakupoviæ je preživio tako što je skoèio niz stijenu.

“Srpski vojnici su nam naredili da iziðemo iz autobusa i dva po dva stanemo uz stijenu. Par minuta smo kleèali, a onda je poèela pucnjava. Ja sam skoèio niz stijenu. Bio sam zaglavljen i ukliješten. Ostao sam cijelu noæ dok su ljudi padali”, kazao je on.

Uz pomoæ kaiša, Jakupoviæ se spustio sa stijene do žbunja, gdje je vidio “veliki broj nagomilanih golih tijela”.

K3, bivši pripadnik interventnog voda, kazao je da je u augustu 1992. godine uèestvovao u osiguranju konvoja “u kojem je došlo do zloèina”, te potvrdio da su tog dana u pratnji bili i Babiæ, Ðuriæ, Radakoviæ, Škrbiæ, Èetiæ i Stojniæ.

“Nakon što smo stigli na konaèno odredište, istim putem smo se vraæali. Prva osoba na koju sam naletio bio je Stojniæ. On se nalazio blizu mjesta gdje su civili poubijani. Prvi susret kada je on ušao u kabinu – to neæu nikada zaboraviti – rekao je: ‘Šta smo uradili, svi æemo zaglaviti u Tunjici...’”, isprièao je K3 i objasnio da je Tunjica kazneno-popravni zavod u Banjoj Luci.

Državno tužilaštvo je saslušalo i svjedoke koji su govorili o asanaciji terena na Koriæanskim stijenama. Èedo Vukoviæ, Živorad Pelengiæ i Radovan Ðukariæ, bivši pripadnici Civilne zaštite Kneževo, opisali su kako su nastojali ukloniti tijela ubijenih civila zbog “strašnog mirisa i straha od trovanja vode”.

Milan Komljenoviæ, bivši predsjednik Kriznog štaba Kneževo, kazao je da je za ubistva civila saznao 22. augusta 1992. godine, te je otišao da izvidi lokaciju.

“Tamo sam vidio sliku užasa, hrpe ljudi, jedni preko drugih. Ljudi su visili po stijenama i granama. To je bila strašna slika”, dodao je.

Svjedoci Zoran Babiæ, Milivoje Pavièeviæ i Dragomir Markoviæ, koji su u augustu 1992. godine radili pri Centru službe bezbjednosti (CSB) Banja Luka, kazali su da su bili na uviðaju na lokalitetu Koriæanske stijene, ali da im nije poznato da li je voðena bilo kakva istraga u vezi s tim ubistvima. Svjedoci su potvrdili da im je reèeno da su za smrt ubijenih krivi “pratioci konvoja”.

Tužilaštvo je u sklopu dokaznog postupka uvelo preko 150 materijalnih dokaza, od kojih se veliki dio odnosio na potvrde o smrti i izvještaje sa ekshumacija, a takoðer je saslušalo dva vještaka sudske medicine – Miroslava Rakoèeviæa i Sabihu Brkiæ-Silajdžiæ, koji su govorili o ekshumacijama ubijenih civila na Koriæanskim stijenama. Brkiæ-Silajdžiæ je rekla da joj je to bila najteža ekshumacija u karijeri.

(Sarajevo-x.com)

03-12-2009 at 13:07 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Genocid /agresija(dokumenta, svjedocenja,,slike)
Bez chatanja molim

04.12.2009

Na lokalitetu Zalazje ekshumirano 10 kompletnih i 88 nekompletnih tijela

Institut za nestale osobe Bosne i Hercegovine na lokalitetu Zalazje, opæina Srebrenica, dosad je ekshumirao deset kompletnih i 88 nekompletnih tijela i 13 izdvojenih kostiju. Ekshumacija na ovom lokalitetu zapoèeta je 17. novembra, još nije završena i bit æe nastavljena, saopæeno je iz Instituta za nestale osobe BiH.

(Fena)

04-12-2009 at 16:17 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 43
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Aldarion, aly, golga, jaaah
FORUM : Vjeène teme : Genocid /agresija(dokumenta, svjedocenja,,slike) New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice